Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) feel2006


feel2006
tag

Szia,

Tudsz abban segíteni, hogy E szériában (Samsung UE40ES6100) a felvett műsort, amit a gyári felvevővel felveszek mivel lehet visszakonvertálni PC számára ehető formába?

Próbáltam a DeSTRoi 1.3.3 -al , de a kapott fájlokat semmi nem tudja lejátszani.
Forumokat bujva csak ezt találtam.

Létezik, hogy még nincs rá megoldás?

Köszi a segítséget! :))

Mikrotik-Hu | -unofficial- | https://www.facebook.com/groups/mikrotikhu/

(#2) RudY válasza feel2006 (#1) üzenetére


RudY
addikt

Sajnos még mindig nincs megoldás az E-szériához.
Igazándiból, ha a [VLC] nem viszi, más se fogja. Talán érdemes próbálkozni: [konvertálással], de stabil alapanyag nélkül ez sem fog sikerülni. :(

(#3) feel2006 válasza RudY (#2) üzenetére


feel2006
tag

Hát igen, de amíg nem tudom levenni róla a kódolást, addig nincs miért konvertálni, hiszen nem is játsza le semmi! :)

Jó kis leírás lett, új TV tulajdonosként hálás köszönet érte! :))

Mikrotik-Hu | -unofficial- | https://www.facebook.com/groups/mikrotikhu/

(#4) RudY válasza feel2006 (#3) üzenetére


RudY
addikt

;) Igazándiból még mindig mindig nem értem, hogy most már bő egy év alatt, miért nem tudták - persze hobbiból - megoldani az E szériás dekódolást. Mondjuk ez a kérdés eleve értelmetlen és megválaszolhatatlan, de az lep meg igazán, hogy Samygo környékén forgolódók még morzsákat se adnak ki, vagy megkezdett és folyamatban lévő próbálkozásokat se teszik nyilvánossá a kóderek ( vagy proggerek?) egymás közt, ahogy szokták. :F

(#5) Ybron


Ybron
senior tag

Szia!
Köszi ezeket a leírásokat nagyon hasznosak.
A kérdésem pedig az lenne hogy létezik már megoldás E száriára.
Próbálkoztam már DeSTRoi-al meg DRMDecryp-al is, de az eredmény az, nem játssza le a ts-t, sőt néha be is hal tőle a gép mikor próbálnám törölni vagy módosítani.

A tv amiről szó van: UE39F5300AW 39" F5300

(#6) Ybron


Ybron
senior tag

Most találtam egy ilyet:
[link]
Akkor most ahhoz hogy ez működjön rootolnom kell a tv-t?
Tehát ha én egy srf fájlból akkor készíteni egy ts-t(mondjuk nem értem miért pont ts) akkor hogy működjön ez a dolog ezzel a programmal rootolnom kell?

(#7) RudY válasza Ybron (#6) üzenetére


RudY
addikt

PVR funkcióval kapcsolatos fejlemény, az E és F szériával kapcsolatban:
SamyGO [Facebook] oldalán szeptember közepén már megtörtént egy előzetes verzió bejelentése.
[SamyGO PVRDecoder (a la DeSTRoi) for E/F series!]
Egyelőre, a SamyGO támogatók részesülnek belőle, de úgy látszik október 1-jén már lesz egy normálisan kiadott változat.
Behatóbban biztos nem tudok majd vele foglalkozni (mint a D széria esetében), mivel eleve nincs ilyen szériás készülékem, legalábbis jelenleg
Mindenesetre az ismét alap, hogy eleve root-olt készülékre telepíthető majd, ennek megoldása:
[Install SamyGO widget from USB]

(#8) RudY válasza Ybron (#5) üzenetére


RudY
addikt

A kérdésem pedig az lenne hogy létezik már megoldás E száriára.

A tv amiről szó van: UE39F5300AW 39" F5300

Na most E vagy F széria? :F A típus szerint F, érdemes figyelni a SamyGO híreket, de akár itt is:
[Samsung LCD és LED TV]

(#9) Ybron


Ybron
senior tag

Köszi a választ, akkor várok és addig megpróbálom rootolni a készüléket.
Különben F series-t is ugyan úgy kell rootolni mint az e-t?

[ Szerkesztve ]

(#10) RudY válasza Ybron (#9) üzenetére


RudY
addikt

Valószínűleg igen, elég egyszerű, de természetesen azonnali garanciavesztéssel jár a művelet. Persze el lehet távolítani és az eredeti firmware is visszaállítható, de ha gond van, akkor ugye már komoly. Nem akarlak elriasztani, de ha eljön az ideje, valóban megfontoltan és óvatosan, ezt nem győzik samygo-ék is hangsúlyozni.

[ Szerkesztve ]

(#11) Ybron válasza RudY (#10) üzenetére


Ybron
senior tag

Csak azt nem értem miért kell ahhoz rootolni hogy amit én felveszek, azt egy másik formátumba konvertáljam át. Lehet hogy leírtad, de most akkor ha rootolom azzal mi változik meg a felvételnél elmentett srf kiterjesztésben?

(#12) RudY válasza Ybron (#11) üzenetére


RudY
addikt

A gyárilag alapbeállítások módosítása (feltörése) miatt, mivel alapból se kimásolni, se feldolgozni, se konvertálni nem lehet a készülék által rögzített anyagot. Azt mindenki maga dönti el, hogy önmagában csak ezért megéri-e a beavatkozás, mindenesetre a root akciót követően nagyon sok egyéb hasznos dolog is megoldható. :C

(#13) Ybron válasza RudY (#12) üzenetére


Ybron
senior tag

Idegesítő az hogy más lejátszókon, gépen nem tudom lejátszani, igy archiválni, megosztani se lehet.
Akkor magával a rootolással még nem oldottam meg azt hogy tudjam konvertálni a készülék által rögzített anyagot, még beállítást is igényel?
Már bocs hogy itt kérdezgetlek és nem olvasok utána :U

(#14) Ybron válasza RudY (#10) üzenetére


Ybron
senior tag

Még annyit mondj már meg nekem hogyan tudom visszaállítani az eredeti firmware-t?

(#15) RudY válasza Ybron (#14) üzenetére


RudY
addikt

A Samsung-ről letöltött legutóbbi firmware-t, USB-ről beszippantja és kész is.

(#16) gyuszaa


gyuszaa
őstag

Remek cikk, köszönjük. :R

(#17) satman1


satman1
csendes tag

Hali!
Remélem, még nem késő. A TV-m UE40ES6100 és a SemyGo oldaláról letöltöttem a PVR ügyben fontos két file-t, szigorúan az E/F szétriához!. A TV.nek szántat egy pendrive-ról beszívta a TV és a SMART progik között megjelent a SemyGO ikonja. A másik programot (portable exe) a PC-n futtatva egy ablakban be kellett írni a TV ip címét(amit a TV menü-hálózat pontban lehet kiolvasni), amit a ROUTER kiosztott neki. És láss csodát! A PC iménti ablakában megjelent a PVR funkcióval, a külső vinyóra felvett film és felkínálta a konvertálást. Kb. 45 perc alatt kpnvertálta át WiFi- keresztül TS formátumba a kb.95 perces filmet. Innen már mindenki tudja, miként lesz belőle bármi. Hát ennyi, én már hónapok óta használom és kifogástalan. Egyébként a Samsung frissítések beengedése ezek után több, mint kockázatos!!! :DD

(#18) RudY válasza satman1 (#17) üzenetére


RudY
addikt

Szuper! Kicsit már beállt ez a topik, de a konkrét tapasztalatok mindig sokat segítenek!
Arra viszont megkérnélek, hogy másold be ezt ide is: [Samsung LCD és LED TV-k], nagyon jól jön az infó, lehet off is, mindegy :R

(#19) Hina


Hina
aktív tag

Sziasztok
Nekem egy UE48H6270SS TVm van. ezzel készült műsor rögzítést hogyan lehet az SRF formátumból emberibb, bárhol nézhető formátumba konvertálni?

[̲̅̅S̲̅a̲̅m̲̅s̲̅u̲̅n̲̅g̲̅] [̲̅̅G̲̅a̲̅l̲̅a̲̅x̲̅y̲̅] [̲̅̅S̲̅8̲̅+̲̅]

(#20) Mikemend


Mikemend
senior tag

Tudom, régi a topik, de mi az alap sebesség egy pendrive-nál, ami megfelelő lenne full HD felvételre? Mert pont a minimum sebességekről nem esett szó sajnos :(

(#21) RudY válasza Mikemend (#20) üzenetére


RudY
addikt

Régebben, de szerintem sincs most sem lehet ilyen adatot szerezni a Samsung-tól.
Nálam egy USB 3.0 kártyaolvasó vált be, Samsung 32GB microSDHC (Class 10 UHS-I) kártyával. Érdekes, hogy USB 2.0 kártyaolvasóval kiköpte, mert nem találta megfelelő sebességűnek.

(#22) Mikemend válasza RudY (#21) üzenetére


Mikemend
senior tag

Azért érdekes a dolog, mert UE40D5500-asom van, amin engedélyeztem a felvételt, de:
- a 16 gigás, USB 2.0-ás Kingston DT R500-asra is azt mondja, hogy lassú, pedig az tényleg egy baromi gyors cucc a típuson belül (20 MB írási, 30 MB olvasási sebesség)
- a 64 gigás Kingston KE-U9164-9DX DataTraveler 64GB kulcsot hol felismeri, hol nem (50 MB az írási, 200 MB az olvasási sebessége, USB 3.0-ás)
- a 64 gigás Kingston 64GB HYPERX SAVAGE HXS3/64GB (180 MB az írási, 350 MB az olvasási sebessége, USB 3.1-es) ment vele úgy két hónapig, majd hazavágta az egészet és Read-only lett
Egyikre sem mondta, hogy megfelelő, USB Adjusterrel kellett rásegíteni.

Szóval ezért érdekelne a téma, hogy vajon akkor mi az, ami egyáltalán megfelel? Plusz a HyperX-et szépen kezelte, aztán egyik napról a másikra hazavágta, majd a DT R500 következett, amit valahogyan 8 MB-osra flashelt meg. Ez utóbbit sikerült visszaflashelni eredeti kapacitásra, a HyperX ment gariba. A DataTravelert meg hol látja, hol nem, akár 32 gigásra partícionálom, akár 64-esen hagyom. Szóval kezd nekem érdekes lenni... :U

(#23) RudY válasza Mikemend (#22) üzenetére


RudY
addikt

2-3 pendrive volt régebben még kísérlet alatt, egyik sem volt neki elég gyors, ezért kezdtem le inkább kártyázni.
Viszont az tény, hogy ezzel szívtam anno rendesen:
A kapacitással is óvatosan, fölösleges a 64GB (akkor is, ha ez a kártya valós mérete!), ugyanis a TV csak 32GB-ig képes kezelni! Elindul ugyan a kártya formázása, de fizikálisan soha nem fejezi be, nem érdemes kísérletezni!
Tehát a 64GB kiborítja a legkülönösebb problémákat produkálva, de ezt már te is tapasztaltad, ahogy látom. Próbáltam 64GB-os kártyát is, pár óra tökölés után használhatatlanná tette. :U
Nem tudom most milyen árakon mennek a gyors 32GB-os pendrive-ok, de mondjuk egy viszonylag normális kártyaolvasóval (pl. ilyesmi) és egy MAX. 32GB-os microSD kártyával szerintem jobban jársz...ha még nem bolondult meg a tv teljesen. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24) Mikemend válasza RudY (#23) üzenetére


Mikemend
senior tag

Ez marha érdekes, hogy a pendrive-ot nem eszi meg, de egy ilyen adaptert és SD kártyát igen. Plusz anno egy hasonló árkategóriájú olvasót vettem, a PC-ben egy rendes formázást sem bírt végrehajtani, mert eldobta a meghajtót/kártyát. Jó, ha olvasni tudott.
Szóval ha azt mondod, ez az olvasó tuti, annyit még megér nekem, de a 64 gigások úgy tűnt, tényleg meghülyítették. Még azon is gondolkodtam, hogy az USB 3-at nem viszi, túl új neki, ezért még USB 2-es pendrive-ot nézzek, de olyat meg szinte alig kapni, ami megbízható és gyors is.
Szóval körülnézek, addig a feltámasztott 16 gigásat tettem vissza. Bár nekem máig misztikus, hogyan flashelte felül 8 MB-osra a tévé... :U

(#25) ANW2


ANW2
tag

Sziasztok!

Egyébként megtudhatnám miért vacakoltok pendrive-al? Nekem benyeli az 1 terás külső vinyót és az elég gyors is neki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.