Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21) Fjoe válasza MasterDeeJay (#13) üzenetére


Fjoe
tag

P104-100-nál a memória feloldás így működik, viszont játékra nem használható ennek ellenére sem sajnos, a pcie sávok le vannak korlátozva és azt eddig nem sikerült feloldani. Legalábbis erről nem találtam eddig semmi infót, pedig van 1 amivel kísérleteznék, még rejtett HDMI csati is van rajta :)
A cikkhez pedig: gratulálok, tényleg kitartás kellett hozzá, hogy ne add fel! Meg azért ilyenkor ott van az öröm az emberben, hogy amit kitalált, sikerült megvalósítani és működik.

[ Szerkesztve ]

(#22) MasterDeeJay válasza Fjoe (#21) üzenetére

Használható az de ahol kell pcie sávszél ott gyengébb. [link]
P102 és p104 ezen pcie limit miatt szinte egyformán teljesít. Cmp 40hx-nál javitható 16x 1.1re, 170hx-nél is. A többinél nem sajnos...még. érkezik 100hx is majd tesztelem.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#23) Fjoe válasza MasterDeeJay (#22) üzenetére


Fjoe
tag

Köszi a linket, pedig szoktam nézni a logoutot, de a cikked felett valahogy elsiklottam. Át is olvasom rögtön :)

(#24) Komplikato


Komplikato
veterán

A Taobaon nézelődtem, hátha van még valahol 22GB-os RTX3080. Na ilyet nem találtam, de helyette volt RTX 3070M 16GB kártya. Ez persze egy RTX 3060 és 3060Ti között van teljesítményben, cserébe ugye a fogyasztása nudli. De sokára lesz olyan barkács kártya, amin pl. egy Mistral 8X7b elmegy (100Gb+ Vram). ;]

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#25) myckey


myckey
veterán

Fele megvolt ...folyt köv !
Zsír munka, elismerésem :C Nagy élmény lehet egy ilyet megálmodni, eltervezni és kivitelezni , RESPECT :R

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#26) SaPeter


SaPeter
kezdő

Grat! Ez kiváló modding volt.
Kicsit bővebben olvastam volna arról, hogy milyen teljesítménynővekedést jelent ez a mod.

(#27) antiapaladin válasza SaPeter (#26) üzenetére


antiapaladin
csendes tag

Köszönöm.

Alapból marginálisat. Akkor van előnye ha a kártya kifut a vram-ból és elkezd droppolni. Max a tuningnak van hatása ha hozzám hasonlóan 8000-es ramok pakolódnak fel bár az is főleg azért mert egy mozdulattal maximális 9 GHz-ig lehet rántani az órajelet. Ahogy kicsit próbálgattam, úgy tűnt annak önmagában több értelme van mint az összes többi opciónak együtt. Aztán komolyabban nem mélyedtem bele a tesztelésbe mert nem láttam értelmét. A memória sávszél nem növekedett, számítási teljesítmény uge megint nem, innentől kezdve...

Link1
Link2
Link3

(#28) Desy


Desy
tag

...szerintem ez felvet több kérdést is.
Például azt, hogy miért elégedjek meg az akár 16gb mennyiséggel?
Miért kell a küszöbtől messze toporogni és miért nem a küszöböt akarjuk átlépni?
Határok biztosan vannak, persze.
De miért kell mindig messziről szemlélni?
És, igen.
Én a boltokba pakolt minimális kínálatra gondolok és a lényegében érthetetlenül magas árakra.

Az ár fogja vissza a fejlődést vagy a szoftver képtelen lepést tartani?
Nem tudom.

Ez a munka viszont rámutatott. A barkácsösztön az élmény mellett tudást és tapasztalatot is kínál.

Эволюционные станции: Free Country, Slave Country, Terrorist Country....

(#29) antiapaladin válasza MasterDeeJay (#13) üzenetére


antiapaladin
csendes tag

Szia

Erről van valami közelebbi infód? Mármint a szoftveres lehetőségről.
Tehát jól értem, hogy bányászkártyáknál van lehetőség moddolt bios alkalmazására? Értem ezalatt azt hogy valamilyen, általam editorral buherált biost szabadon rá tudok rakni bármilyen cmp karira?

(#30) MasterDeeJay válasza antiapaladin (#29) üzenetére

Csak vramot lehetett feloldani úgy hogy más gyártó eleve feloldott biosát rakták rá.
Elméletben már lehet moddolt biost rakni de az alábbiakat nem tudod moddolni bios szinten:
Pcie sávok és verzió (pcb szinten sem!)
Akár milyen core unlock
Akár milyen feature unlock
Amit lehet az tdp, órajelek, ram méret. Amiket nem az mind gpun belül van tiltva a saját falcon lockjával.

Magyarán rárakhatsz akár milyen biost a kártyára a moddolt nvflashel ami aláirja falconhoz hogy ne tiltsa le az indulást de ettől még nem oldódik fel amiket leírtam csak azt engedi amit a gyártók írhatnak át.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#31) antiapaladin válasza MasterDeeJay (#30) üzenetére


antiapaladin
csendes tag

Áh, akkor ez nem az ami nekem kell.
Köszönöm az infót.

(#32) Tamás88 válasza lowzor (#15) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Nekem is RTX 3070-em van, de a linkelt kártya megtetszett.

(#33) mepet


mepet
addikt

Szep munka! :C

(#34) Robitrix


Robitrix
senior tag

De kevesebbet tudsz azért lásd a 8 GB-os 128 bit sávszélre levett verzió látványos teljesitmény esése. minusz 25-30%. :)

(#35) KROK640


KROK640
veterán

Szerintem a kártyád nemhogy áron alul vagy nehezen eladható lesz, hanem egyenesen keresett. Hány db 3070 16GB lehet a világon? nem sok.
és tudjuk, hogy ennél a kártyaerőnél bizony van jótékony hatása a plusz RAMnak.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#36) lowzor válasza KROK640 (#35) üzenetére


lowzor
veterán

Egy rossz vicc, hogy ezt a kártyát 8 giga VRAM-al adták ki.

(#37) KROK640 válasza lowzor (#36) üzenetére


KROK640
veterán

így van, az RTX3060-nak jó volt a 12GB, ennek nyugodtan mehetett volna a 16GB.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#38) lowzor válasza KROK640 (#37) üzenetére


lowzor
veterán

Az NV-nek így jobban megérte, így is megvették...
Nekem viszont deal breaker volt, míg a legtöbbeknek úgy tűnik nem.

(#39) KROK640 válasza lowzor (#38) üzenetére


KROK640
veterán

Én nekem a 3070 anno ezért került le a listámról. Az előző két VGA-m a kevés VRam miatt lett elavult, úgyhogy most ezért lett RTX3060 12GB.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#40) mindhunter


mindhunter
csendes tag

Én meg nemrég azzal szembesültem, hogy már van hogy a 16GB videómemória is kevés lehet :U Kijátszottam az Alan Wake 2-őt RTX 4090-en 4K-n, és volt olyan pályarész, ahol majdnem megevett 18GB-ot a játék :Y Ultra beállítás mindenhol, sugárkövetés ultrán, 4K textúra renderelés. Persze nem az optimalizáltságáról híres a játék, de akkor is :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.