Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Kalandor válasza Polllen (#49) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez van sajnos.

(#52) dj79 válasza Gyuri27 (#46) üzenetére


dj79
senior tag

+egymillió.
Ráadásul amíg az emberek megelégszenek a "hozzámszólasajtpapír" garival, hogy az áfa felét megspórolják, addig a nepperek sem fognak kikopni innen.

(#53) 8th válasza Gyuri27 (#46) üzenetére


8th
addikt

A pacikukit nullára. Még keresni is akar rajta! :U

(#54) Gyuri27 válasza 8th (#53) üzenetére


Gyuri27
félisten

Lap, proci, ram, vga, hűtő kombót vettem.
A lap boltban 27k volt. Aprón 24-25k körül ment ez a kategória.
Ami olcsóbb volt az ez alatt volt vagy valami bibis volt.
A vga 570 akkor 35-38k volt. Ami olcsóbb volt az vagy gari nélküli. Sok esetben meg tudható volt, hogy bányász.
A ram szintén 1-2k olcsóbb volt (sok esetben drágább mint a bolti).
A proci 1600 boltban 33k volt az aprón 30k alatt nem volt.
A hűtő szintén 7-8k boltban. Itt gar nélküli 2-3 éves (kopott ventis) példányok mentek 5-6 pénzért.
Igy megvettem mindent boltból.
Kivéve a procit. Mert egy régi tag rám irt, hogy eladná. Mert vett egy 2700-t. Gondolom neki se volt mindegy kinek adja el, meg nem akart küszködni hülyékkel.
Kérdezte szerintem mi a reális ár egy másféléves prociért. Mondom 26 postával (boltban 33k +1k szállitás).
Igy megkötöttük az üzletet. Mindenki jól járt.

Sok esetben azt hiszik az eladók, hogy a vásárló spúr, meg csóró.
Szó nincs erről. Csak nem akar az ember használtat venni bolti ár környékén.

Amd - Radeon - Ryzen

(#55) #00137984 válasza Gyuri27 (#54) üzenetére


#00137984
törölt tag

A drágábbak között sikerült választani egy jó Intel i7 4790K procit (50ezer és a postaköltséget akkor az eladó állta), de jó gyors 2x8GB DDR3 RAM-ot nem sikerült a bolti ár közelében szereznem. Intel i5 4690K (38ezer és az ingyen posta) és a 2X8GB DDR3 1866 CL10 (22ezer és az ingyen posta) hardvereket akkor a legkedvezőbb áron kináltam fel eladásra a HardverAprón. Hamar elkeltek.
G.Skill RAM kitet igy a "vizes boltban" vettem meg... Amikor kedvezményeket kapok egy üzletkötésnél, akkor kedvezményeket adhatok én is, mert nálam ez igy müködik. FiiO X3 szintén ilyen üzlet volt, ezért a SONY NWZ-A 15B szintén nagyon kedvező árban kelt el. Mások ezt az mp3 lejátszót karcosan is drágábban adták el... Nekem a HardverAprón eladott cuccok után nem gond, ha valamivel az ára alatt adom el, mert nálam csak feleslegesen állna.

[ Szerkesztve ]

(#56) 8th válasza Gyuri27 (#54) üzenetére


8th
addikt

Engem ezek a dolgok szerencsére rég nem érintenek, hosszú évek óta kizárólag brand gépeket veszek itthonra. Jó ideje sem a pc játék sem a tuning nem izgat így gyakorlatilag aprópénzből megúszom a gépcseréket. Ha meg néhanap lövöldözni támadna kedvem leülök egy sarokba és megvárom míg elmúlik. :DDD

(#57) Gyuri27 válasza 8th (#56) üzenetére


Gyuri27
félisten

Abból is van ami korrekt áron van. Meg van ami örök áron.

Amd - Radeon - Ryzen

(#58) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Piacgazdaság van, minden annyiért eladó, amennyiért megveszik.

(#59) Lauda


Lauda
félisten

Érdekes amiket írtok. Én ha volt bármikor eladó dolgom, körbenéztem az aprón az árakról és belőttem a környékére, ha sürgős volt alámentem. Biztos van aki a pénztárcájának ellensége, én nem tartozom közéjük. Azt is megfigyeltem, hogy a magas árak miatt csak akkor morognak az emberek, ha vennének valamit, de mikor eladna dolgokat, felteszi ugyan olyan áron, mint a többi (amit vevőként magasnak tartott).

[ Szerkesztve ]

(#60) joey04 válasza zsolt501 (#1) üzenetére


joey04
titán

ezen gondolkodtam én is.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#61) Cucuska2 válasza dj79 (#52) üzenetére


Cucuska2
őstag

Heh, vicces sztori. Srác kérdezte tőlem, amikor a videókártyámat adtam el, hogy a gari hozzám szól-e. Én meg mutatom neki a dobozban a számla és a garijegy másolatát, hogy nem-nem, még az Aquába egy évig.

Hatalmasra nyílt a szeme. :)

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#62) Tikakukac


Tikakukac
titán

Épp most néztem az egyik kulcsos hirdetést, ahol elég vad dolgokról írt az egyik vásárló.

Innentől nem lesz ilyen gondja az egyszeri usernek, mert szimplán nem tud majd meg az ilyesmit. Két lépés hátra, sokadik felvonás :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#63) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ha valakit letiltottam a privát üzeneteknél, de mégis megnézném mit írt az a jóember, akkor azt hol lehet beállítani?

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#64) V/ válasza #00137984 (#16) üzenetére


V/
titán

Ezt írod: vagy a hozzá illeszkedő árat indokolatlanul nagyon magasra helyezte.
No ehhez aztán semmi közöd, annyi az ára amennyit az eladó leírt, meg van az oka az összegnek.Az hogy én ennyit szeretnék megkapni érte azal még nem vagyok csaló, az eladás meg mindig "nyerészkedés", azt sem vetheted a szememre. Egyébként sincs árhatóság.
Kár hülyének nézni és "ár tanácsot" adni, az ilyen okoskodásnak tényleg nincs helye a hirdetésnél.
Ha sokallod ne vedd meg, esetleg alkudj, de az árat kritizálni azt tartsd meg magadnak.

(#65) Kalandor válasza Victoryus (#63) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A privátok listázójánál menj a lista legvégére, ott lesz szürkével.

(#66) #00137984 válasza V/ (#64) üzenetére


#00137984
törölt tag

A megadott árhoz akkor van valami kis közöm, ha érdekelne a hirdetésben eladásra kinált termék. Indokolatlanul magas árat azért jelezhetem, mert hátha csak elírás vagy nincs tisztában a valós értékével. :) Van beárazós topik, ahol további segítséget kérhet ha az én értékitéletem nem elég megfelelő neki.

Ha viszont a termék nem is olyan egyedi, az állapota és jellemzői alapján nem ér meg annyit, akkor ha megengeded mégis csak jelzem felé... :)

[ Szerkesztve ]

(#67) Hikvision válasza #00137984 (#66) üzenetére


Hikvision
senior tag

Nemrég hirdettem egy VGA kártyát, ember ír alá, hogy hát ez nagyon drága, 1 héttel ezelőtt vett itt xy-tól 20-ezerrel olcsóbban. Válaszolok neki, hogy ennyire unatkozol, vagy érdekel a kártya? Aztán írta, hogy nem érdekli, csak írta, hogy Ő mennyiért vette. :DDD És mondom az kit érdekel, hogy Te kéz alól kitől honnan és mennyiért vettél ilyen kártyát? Természetesen még aznap elkelt fix áron a termék, csak bosszantó állandóan takaríttatni a hirdetést, az ilyen unatkozó gyökerek miatt, akik játsszák itt az önjelölt ármestereket, miközben rohadtul nem kíváncsi rájuk senki, nagyon is rendben lesz a hozzászólások kikapcsolása.

20 éve a PH-n.

(#68) Lauda válasza #00137984 (#66) üzenetére


Lauda
félisten

Elképzelem, ahogy a piacon sétálgatva odamész minden olyan eladóhoz, aki szerinted indokolatlanul magas áron adja a portékát. Vagy az autókereskedésben kioktatod az eladót, hogy indokolatlanul drága az autó amit árul és hogy nincs tisztában a valós értékével. :U

(#69) V/ válasza #00137984 (#66) üzenetére


V/
titán

Többen is írták, én csak ismételgetném ugyanazt, de a lényeg az hogy ilyen segítséget köszönjük, de nem kérünk. A Hardveraprón nem a hirdetések minősítése miatt hirdetünk.

(#72) DeFranco válasza Gyuri27 (#70) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ugyan már hát piacgazdaság van ;)

(#73) cskamacska válasza Tikakukac (#62) üzenetére


cskamacska
addikt

Igazából Laudának is igaza van, mert eddig sem tudta meg. :(

Nemrég volt egy autós játék elárazás az itthoni webshopok egy részénél, pár száz forint volt az egyébként itthon is 60 eurós játék. Pár óra múlva fel is került az apróra kb nyolcszoros felárazással, ugye még így is az eddigi legolcsóbb ára alatt, legális beszerzés kizárva. Csak épp közben a webshopok jelezték, hogy ebből visszautalás és kódok érvénytelenítése lesz.

Hirtelen megérdeklődtem kommentben, hogy ugye ez nem onnan van?(mert abból rövid úton macskajaj lesz a vevőnek és eladónak is) Még három hozzászólás született utána, de azt már nem láttam meg, mert az eladó egyből szaladt a moderatúrához mocskos üzletrontókat jelenteni, és minden eltűnt. :o

Ellenben annyi értelme volt a dolognak, hogy az eladó 500 forinttal árat csökkentett, hogy gyorsabban elfogyjon a biznicelni való rakás. :K Ráadásul bejött neki a dolog, mert a kódokat nem, vagy legalábbis még nem tiltották, így talán egy nagyobb tételbe is belevág a jövőben.
Aztán ha azt mégis érvénytelenítik, akkor meg lesz Kalandornak a napi program. :))

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#75) Tikakukac válasza cskamacska (#73) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez is egy megközelítése a dolgoknak. Más kérdés, hogy ennyi erővel teljesen totálisan be lehet szántani akkor a hirdetések alatti felületek ahogy van. És akkor aztán tényleg nincs para, lehet tolni orrvérzésig mindent.
Én meg gyűjtöm a kis mappámba a linkeket meg screenshotokat a vadorzóbbnál vadorzóbb hirdetésekről.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#76) Gyuri27 válasza DeFranco (#72) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az áfa csalás pl az? Meg az egyéb költségvetési mókolások?
De maradjunk csak annál ami ide tartozik.
Elromlik a vga. Józsigyerek ballag be a megadott cimre (ugye nem kell mindenkinek tudni, hogy nagyker. én mondjuk tudom mert jártas vagyok ebben) oszt csodálkozik ha be se engedik vagy kidobják.
De ha még szóba is állnak vele akkor is ott a 60-90 nap. Deeee mivel ős céges papirral nem rendelkezik hogy adják oda neki a vga-t (amiről a nagyker azt gondolja jó az neked) vagy hogy kapja meg a jóváirást (ugye azt se tudjuk mennyi)?
Szal ja piacgazdaság. Még inkább rablókapitalizmus.

Bird: öreg rozmár nem szarozmár.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#88) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hogy ki mit csinált az ÁFA-val, én nem tudom, aki tudja, az a hatóságok felé jelezheti és ha bebizonyosodik, akkor nyilván nem maradhat itt sem.

Ha valaki kiírja a cég nevét, ahova a garancia szól, annyira nagyot nem sumákol, de valamennyit igen, még ha csak egy Google kereséssel odébb is van a válasz. Tiszta az lenne, ha kiírná, hogy az nagykereskedői garancia.

(#89) Gyuri27 válasza Kalandor (#88) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mit kell bizonyitani? Másként ez nem müködhet, nem müködik. Ezt bármelyik zugkönyvelő is elmondja.

Nagykerből vett termékre vagy nem fizet áfát vagy visszaigényli.
+ha a terméket magának vette a cég azt le is költségelte.

Bárhogy is történt, történik a dolog az törvénytelen. Ennyi.

Amd - Radeon - Ryzen

(#90) Tikakukac válasza Gyuri27 (#89) üzenetére


Tikakukac
titán

Meg lehet ezt is csinálni törvényesen. Teljesen fehér módon.

Lesz0pom magam, ha itt minden közteher, adó és egyéb fisfos be van fizetve. Van bennem pár év kisker/nagyker vonal, én még ilyet nem nagyon láttam.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91) Gyuri27 válasza Tikakukac (#90) üzenetére


Gyuri27
félisten

No mesélj.
De azt a részt se hagy ki amikor a vásárló a nagykerben a fogyasztóvédelmi törvény által biztositott jogait érvényesiteni tudja. :R Ja vár. Nem. Mert a nagyker nem kisker és fogyasztóval nem áll semmilyen jogviszonyban.
És most ne keverjük ide azt, hogy némelyik nagykernek van kisker része is. Mert az más tészta. A cédrus meg nem ilyen.

Én sem csodálkozom rá az élet nagy dolgaira itt abszurdisztánban. Némi rálátásom nekem is volt (mondjuk a tapasztalat nem vész el).
De itt most nem is az volt a kérdés.
Hanem hogy nagykergaris cuccokat úgy árulni, hogy erre és ennek hátrányaira nem hivjuk fel a vevő figyelmét csúnya dolog.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#92) Tikakukac válasza Gyuri27 (#91) üzenetére


Tikakukac
titán

Na várj. Apróról volt szó. Én csak azt mondom tisztán az üzletet meg lehet csinálni. Ne keverd ide a kiskeres eladást amikor vásárolsz magánszemélyként. A hardverapro nem bolt.

Az meg, hogy mi megy aprón. B@szki, legalább 2 olyan reget tudok megint, akiknél már a rendőrség meg a NAV meg ég tudja kicsoda szénné pucolt minden nem egyszer, ugyanígy lapul "renew" gépről kép csokor ami... hagyjuk.

Én már rég letette, erről, a lovak közé be lett dobva a gyeplő :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93) #00137984 válasza Hikvision (#67) üzenetére


#00137984
törölt tag

Egyszer volt Budán kutyavásár... :) GAMER videókártyákat hirdetnek, ahol a VRAM tipusa megtévesztő vagy a GPU azon a konkrét tipuson jobban meg van vágva (kevesebb shader és órajelek). A gyanútlan vásárló megvesz egy 20-25% gyengébb videókártyát, majd nem megy rajta úgy a CoD és BF5. Megtörtént eset.
A topikjába megy utána panaszkodni és csak kiderülnek majd a zsiványságok. :) Persze a hirdetések alatti hozzászólások kikapcsolása mindent megold majd... :W

[ Szerkesztve ]

(#94) Tikakukac


Tikakukac
titán

Micsoda szaftos kis sztorit göngyölítettem fel az imént. ;]

De tiltsuk le a hsz.-eket, igen. Imádom mikor egyenes háttal menetel valaki a szakadékba.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#95) Kalandor válasza Tikakukac (#94) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha pletykálkodni meg fikázni akarsz, akkor csak csináld azt, amit eddig.
Ha fel szeretnéd hívni a figyelmet valamire, meg szeretnéd oldani, akkor használd a jelentés gombot.

Te döntesz.

(#96) Tikakukac válasza Kalandor (#95) üzenetére


Tikakukac
titán

Hmmm pletyka és fika. Kísértetiesen emlékszem hasonló szavakra egy olyan sztoriból ahol... na várjunk csak, hisz akkor is pont ugyanezt a kört játszottuk le és hát szerintem látjuk a végeredményt ;] Csak egyszer kéne visszavenni egy kicsit. Csak egyszer. De nem, ugye, az önérzet makacs dolog.

Már írtam a modkerbe, nekem a jelentés gomb nem passzolt erre a témakörre, gondolom meg tudjátok oldani innentől, nem egy hidegfúziós reaktor a sztori.

Újrahasznosítva ezt a szép kifejezést: ha meg szeretnél oldani valamit, tedd. Te döntesz. A userek jelentőségét hasonló esetekben már egy régebbi topikban sikerült beárazni :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97) Kalandor válasza Tikakukac (#96) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

(#98) Tikakukac válasza Kalandor (#97) üzenetére


Tikakukac
titán

A fél életemet összefoglaltad :R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.