Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) e.vit válasza Joker88 (#1100) üzenetére


e.vit
csendes tag

Köszi szépen.
Igazából azért merült fel bennem a kétség, mert azt hittem, hogy a telefonnak a csatlakozója más alakú, és nem kompatibilis az univerzális töltőkkel.

(#1102) szallito66


szallito66
újonc

Tipp azoknak akik hiányolják az alkalmazások rögzítését hogy ne kerüljenek bezárásra. 12.0.2 után eltüntették pontosabban sikerült jól elrejteni mivel már nem lehet csak úgy egy hosszú gombnyomással bekapcsolni a főképernyőröl. De itt megtalálod: alkalmázasid között elindítod a biztonság nevezetűt. Következő sebességgyorsító majd jobb oldalt felül kis menüre nyomni. Zárolt alkalmazasok az amit sokan keresnek. Itt bekapcsolod azokat amiket szeretnéd a memóriában tartani es voiala. Ott is lesz már mellette a kis lakat az alkalmazásváltónál

(#1103) Habi86


Habi86
lelkes újonc

Hali! Ma szoftvert frissítettem a telón, és azóta nem tölt az akksi, bár jelzi, hogy töltés alatt áll, de nem megy fel semmit a mutató, csak merül. A 12.5.3 verzió van fenn.

(#1104) Tompika777 válasza Habi86 (#1103) üzenetére


Tompika777
senior tag

Ez valami egyedi hiba lehet, nem tapasztaltam ilyet software frissítés után. Első körben csinálnék egy Factory reset-et.

(#1105) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok!

Az Üzenetek (Messages) alkalmazásban hogy lehet jobbra, vagy balra húzással törölni a beszélgetést? Mindenáron archiválni akar, de jobb szeretném véglegesen törölni. Van erre bármilyen megoldás szerintetek?

Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#1106) kispe82 válasza TigerCat (#1105) üzenetére


kispe82
tag

Hosszan nyomva nem dob fel valami lehetőséget?

(#1107) e.vit


e.vit
csendes tag

Sziasztok! Eléggé hülye kérdés, de valaki esetleg nem tapasztalt problémát a telefon ébresztőjével?
Kb fél éve használom, és időnként egyszerűen nem ébreszt, nem kapcsol be az ébresztés rajta, de olyan is volt, hogy 20-30 perccel később (??) szólalt meg valamiért.

Más telefonnal még sosem volt ilyen baj, előtte a márkától a Redmi 6-ost használtam, meg még ennél is gagyibb telókat, de ilyet sosem tapasztaltam.

Állandó ébresztőre van állítva, mindig ugyanúgy, ugyanakkor kellene szólnia.

(#1108) Tompika777 válasza e.vit (#1107) üzenetére


Tompika777
senior tag

Erre csak a szokásos választ tudom, hogy próbáld meg újraindítani, hátha segít... Ha esetleg nem, akkor FR-el próbálkoznék, más ötletem nincs. Anyámnak van ilyen telefonja, de semmi ilyen problémája nincs vele.

(#1109) Tompika777 válasza TigerCat (#1105) üzenetére


Tompika777
senior tag

Ez Google feature 😊
Nyilván hosszan nyomással ki lehet jelölni és törölni, de oldalra húzással csak archivál, és ezt nem lehet átállítani.

(#1110) TigerCat válasza Tompika777 (#1109) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Kár érte, jó lett volna... Köszi szépen!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#1111) betegphiu válasza TigerCat (#1110) üzenetére


betegphiu
senior tag

A menüben van egy olyan lehetőség, hofy a 4giga ramhoz kettőt hozzá lehet rendelni. Ez hogy működik? Van érteome bekapcsolni?
Köszi

(#1112) zombei válasza betegphiu (#1111) üzenetére


zombei
aktív tag

Mint a számítógépen a virtuális memória. Ha nagyon sokmindent futtatsz egyszerre, akkor lehet valami haszna, de szerintem nem számottevő.

(#1113) Tompika777 válasza betegphiu (#1111) üzenetére


Tompika777
senior tag

Ha a MIUI-nak nem volna ilyen agresszív memória kezelése, akár még hasznos is lehetne, de jelenleg nagyjából semmi.
Mindamellett hogy a tárhely lényegesen lassabb is mint a RAM.

(#1114) betegphiu


betegphiu
senior tag

Köszönöm.

(#1115) luciferk válasza erdey_a (#1094) üzenetére


luciferk
senior tag

MIUI Globál 12.5.4 rom frissítés óta a wifi eldobálás, ami nálam is sűrűn előfordult, teljesen megszünt

(#1116) pandur99


pandur99
aktív tag

Sziasztok! Töröltem egy gmail fiókomat, és azóta minden nyitásnál megjelenik egy "fiókművelet szükséges" felirat, és ha tovább lépek, mindenáron vissza akarja állítani a fiókot, másfelé nem tudok menni. Mi a megoldás? Hogy tudom ezt eltüntetni

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#1117) Papix


Papix
tag

Sziasztok!

A 12. 5. 4. verziónál van már esetleg frissebb?

(#1118) zombei válasza Papix (#1117) üzenetére


zombei
aktív tag

EEA, és China verzióban van, de MIUI 13 még nincs egyikben sem.

(#1119) zombei válasza Papix (#1117) üzenetére


zombei
aktív tag

Na már van 12.5.6, és China Stable-ben van Miui 13 A12-vel. Talán lassan lesz Globál és a EEA is.

(#1120) betegphiu


betegphiu
senior tag

Sziasztok.
Mit tudok tenni, ha a képernyőn a kép egy kicsit elcsúszott oldalra?
Lehet ezt kalibrálni valahogy?
Köszi

(#1121) laczkaba válasza sajti_pajti (#50) üzenetére


laczkaba
tag

Nem fog menni,csak ha mókolod.

(#1122) betegphiu


betegphiu
senior tag

Van valami trükk arra, higy ebből az ócskavasból több hangerőt hozzak ki ?
Bluetooth füles rendben van, de kábelen, nem hajtja ki a fejhallgatókat.
A Nokia 930-asba átdugva frankón szólnak a fülesek, de ez a Redmi kb a 70%-át tudja produkálni.
Volt régen egy trükk,hogy átt kell állítani a régiót EU-n kívüli országra, de nem működik sajna...

(#1123) Papix


Papix
tag

Ez a telefon meg fogja kapni a Miui 13-at és sz Android 12-t? Ha igen előreláthatóan mikor?

(#1124) zombei válasza Papix (#1123) üzenetére


zombei
aktív tag

Globálban már van is, de EEA nem tudom lesz e, mert globál meg kínai kint van már egy-két hónapja.

(#1125) cstibi73


cstibi73
tag

Megjelent a V13.0.3.0.SJOEUXM!

(#1126) Papix


Papix
tag

Ez még béta?

(#1127) cstibi73 válasza Papix (#1126) üzenetére


cstibi73
tag

A linkelt oldalon azt írják, de máshol meg nem...

(#1128) captain sch


captain sch
csendes tag

Sziasztok! RedmiNote9Pro. Újraindítás után szétdobta az ikonokat 3x3 kiosztásba, valaki tudja esetleg, hogy hol találom a beállítását? Szeretném visszaállítani 6x5 be, de egyszerűen nem találom :F Előre is köszi!

(#1129) zsola400 válasza captain sch (#1128) üzenetére


zsola400
aktív tag

Kezdőképernyő > kezdőképernyő-elrendezés

(#1130) Bagoly01 válasza zsola400 (#1129) üzenetére


Bagoly01
senior tag

Aztt vetem észre hogy éjszaka repülőmódban brutálisan merül a telefon. 20-25%-is.
Valami zabálhatja a háttéreben az aksit? Valami tipp? Gondoltam rákérdezek, hátha volt hasonló problémája itt másnak is.

zsola400 Elnézést, nem neked akartam írni. :N

[ Szerkesztve ]

(#1131) Papix


Papix
tag

Sziasztok!

A feleségemnek van ilyen telefonja, nincs mókolva, magyarországi MM-ben lett véve.
A kérdésem, hogy kikapcsolt állapotban ébreszt -e?

[ Szerkesztve ]

(#1132) Papix válasza Papix (#1131) üzenetére


Papix
tag

Megtaláltam a megoldást, miu módra eldugva :D

(#1133) fanderbit válasza Bagoly01 (#1130) üzenetére


fanderbit
csendes tag

Nekem 2 éve van meg a mobil és ugyanez a helyzet, bár nem nem annyira tragikus a helyzet mint neked (20-25). Inkább olyan 10% körül. Szerintem csak rossz minőségű az akkumulátor.

Más: van itt bárkinek személyes tapasztalata ezzel a tavaly decemberi frissítéssel? Úgy nézem nem nagyon akarják az OTA verziót kiadni..

(#1134) Geree


Geree
senior tag

hello,

valakinek jott mar Redmi Note 9-re uj OTA?
..vagy van aki felrakta a 13-as MIUI-t egyeb modon? Ha igen, melyik verziot es mik a tapasztalatok?

Koszi!

a friend in need is a friend indeed

(#1135) Geree válasza Geree (#1134) üzenetére


Geree
senior tag

...ha valakit érdekel, OTA hiányában, de mindenféle bootloader unlock/root stb. nélkül felment a 13.0.3, innen letöltött "Stable Recovery" csomagokkal a beépített Updater app-al.
Én 12.5.4-rol indultam:
V12.5.4.0.RJOEUXM --> V12.5.6.0.RJOEUXM --> V13.0.3.0.SJOEUXM

[ Szerkesztve ]

a friend in need is a friend indeed

(#1136) SirRasor


SirRasor
őstag

Üdv mindenkinek!

Szeretnék a fos MIUI helyett bármi mást feltenni rá. Android 11-es MIUI 12.5.4 van rajta.
BL-nyitott. OEM unlock, USB Debugging engedélyezve, win alatt adb látja. Fastboot látja.
(platform-tools_r31.0.3-windows)

TWRP hogy telepíthető rá, ha nem települ és nem indul?
-fastboot boot merlin.img -> újraindul és rendesen elindul a telefon; nem lép recoverybe
-ha manuálisan indítom a recoveryt, akkor a gyári indul el és nem a TWRP
-fastboot flash recovery merlin.img -re azt dobja, hogy bla-bla -> OK, tehát mintha megcsinálná, de a fentiek alapján mégse.

Elég sok ilyet csináltam már más telefonnal, de ilyet még nem pipáltam :Y
Mi lehet a gond?

Make Love not war!

(#1137) SirRasor válasza Geree (#1135) üzenetére


SirRasor
őstag

A beépített updater appban nincs lehetőség manuális fájlmegadásra.
Vagy ez egy másik alkalmazás? Hogy csináltad? 12.5.4-en vagyok :U

Make Love not war!

(#1138) SirRasor válasza SirRasor (#1137) üzenetére


SirRasor
őstag

Aha megvan rá kell nyomni csomószor a MIUI updater logóra és akkor lesz elérhető a menüpont :W

Make Love not war!

(#1139) Geree válasza SirRasor (#1138) üzenetére


Geree
senior tag

:K

a friend in need is a friend indeed

(#1140) Protonmail


Protonmail
csendes tag

Próbálom ezt az új, 13.0.3.0 verziószámú operációs rendszert telepíteni, de hibaüzenetet kapok: A frissítés ellenőrzése sikertelen. Sorry, flash to this stable version is not allowed.
[kép]
Nem jövök rá, hogy miért nem engedi frissíteni. Ez a jelenlegi operációs rendszer verzió: [kép]. Amit pedig telepíteni próbálok, ez: [kép].

[ Szerkesztve ]

Ha K&H Bank, CIB Bank vagy Revolut Bank ajánlókódot szeretnél, írj üzenetet!

(#1141) Tompika777 válasza Protonmail (#1140) üzenetére


Tompika777
senior tag

Lehet visszavonták, és azért nem engedi

(#1142) Protonmail válasza Tompika777 (#1141) üzenetére


Protonmail
csendes tag

A hivatalos honlapon is megtalálható, azon keresztül töltöttem le: [link].

Ha K&H Bank, CIB Bank vagy Revolut Bank ajánlókódot szeretnél, írj üzenetet!

(#1143) nrg_52 válasza Protonmail (#1140) üzenetére


nrg_52
addikt

En meg mar azon gondolkodom, hogy kellene rola letakaritani.:))Lassu lett tole a telefon, mint az allat.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#1144) BMizutani válasza nrg_52 (#1143) üzenetére


BMizutani
tag

Talán ez jó lenne. LineageOS
link

(#1145) nrg_52 válasza BMizutani (#1144) üzenetére


nrg_52
addikt

Nezegettem, de az asszonye a telo, es nem nagyon hagyja, hogy hozzanyuljak. Talan egy 12 vissza meg fr belefér, azzal emlekeim szerint jobb volt, de azert sem lelkesedett nagyon. Egyelore annyiban maradtunk, hogy akkor kinlodjon vele, ha nem birja, majd szoljon...

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#1146) Sztmargit


Sztmargit
csendes tag

12.5.4.0 verziójú EU-s (EAA) ROM mellett a telefon nem támogatja a VoLTE roaming funkciót. Emiatt Digi Mobil SIM kártyámmal nem tudok 4G-s hanghívást (VoLTE) indítani/fogadni.
Valaki jár még hasonló cipőben? Be lehet kapcsolni valamilyen módon a VoLTE roamingot?

Raiffeisen Bank, Gránit Bank és Revolut Bank ajánlókóddal rendelkezem, kérésre szívesen adok.

(#1147) Protonmail válasza Protonmail (#1140) üzenetére


Protonmail
csendes tag

Sikerült a legfrissebb 13.0.3.0 verziójú EU-s (EAA) ROM verzióra frissíteni a telefonom. Leírom, hogy miként, hátha valaki más is hasonló problémába ütközik.
1., A Beállítások --> További beállítások --> Régió menüben ki kell választani az Egyesült Államokat.
2., A telefon újraindítása után már automatikusan felajánlja a frissítéseket (OTA).

Ha K&H Bank, CIB Bank vagy Revolut Bank ajánlókódot szeretnél, írj üzenetet!

(#1148) luciferk válasza Protonmail (#1147) üzenetére


luciferk
senior tag

Érzékelhető lett valami pozitív változás?

(#1149) SirRasor válasza luciferk (#1148) üzenetére


SirRasor
őstag

Csak az, amit írtak a fórumában: a véletlenszerű WiFi-leszakadás ezzel megszűnik.
Egyéb változást nem tapasztaltunk - 2023-04-05 óta.

Make Love not war!

(#1150) satibi


satibi
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget/tanácsot kérnék.
Hétvégén mikor hazaértem, "nem kapcsolt be" a telefonom. Azt hittem konyec, de mikor az oldalsó gombot nyomtam, rezgett mint normálisan mikor kiold a billentyűzár és sötétben ilyenkor látszik, hogy halványan dereng a képernyő, ha újra megnyomom kialszik. Meg ébresztett is reggel. Szóval úgy tűnik mintha működne, csak a képernyőn nem jelenik meg semmi (a derengésen kívül tök sötét).
Újraindítottam, aztán szét is szedtem, lehúztam az akksit-visszadugtam de ugyanaz.
Rendelnék egy kijelzőt-ha nem is tudom kicserélni, legalább rádugom hogy a képeket, telszámokat mentsem le, mert így azt sem tudom. De ha már lesz és sikerült lementeni a cuccaimat, megpróbálom kicserélni is persze-veszteni valóm nem lesz.
Szervízbe nem szeretném vinni, mert állítólag sok tízezres tétel, annyit nem ér, már több mint 2 éves telefon.
Szerintetek mekkora eséllyel kijelzőhiba és oldja meg egy új kijelző a problémát?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.