Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Jim74 válasza Jim74 (#250) üzenetére


Jim74
nagyúr

Találtam HA-n. :K

(#252) skyrush7


skyrush7
aktív tag

Sziasztok!
Ha kínai ROM van rajta, le lehet cserélni EU-ra?

(#253) mici66 válasza skyrush7 (#252) üzenetére


mici66
tag

[link] Itt biztos segítenek!

(#254) fa4hu válasza skyrush7 (#252) üzenetére


fa4hu
őstag

Igen, le lehet, de ehhez bootloadert kell nyitni. Itt van pl. egy cikk, ami elég részletesen leírja.

(#255) ParaBlade


ParaBlade
újonc

Sziasztok!

Egy ideje nyúzok egy Redmi 9T-t és alapvetően nincs vele bajom. Viszont van egy igen idegesítő probléma amit sehogy nem tudok megoldani és ebben szeretnék segítséget kérni.

A Gmail alkalmazás csak wifin küld értesítéseket, mobiladattal soha, és mobiladattal csak akkor szinkronizál ha belépek az alkalmazásba. Korábban egyik telefonommal sem volt ilyen, nem tudom mi okozhatja.

Hogy lehetne ezt orvosolni?

Köszönöm előre is!

(#256) Francia91 válasza ParaBlade (#255) üzenetére


Francia91
veterán

Jó kérdés, mert nekem mobilnetről is mindig jelez, ha jön mail. Nincs valami beállítás, hogy csak WIFI-n, vagy mobilnetről is szinkronizálhat?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#257) O.CS válasza ParaBlade (#255) üzenetére


O.CS
aktív tag

Nekem sem a Messenger sem a Gmail nemm űködik normálisan.Valamikor jelez, valamikor meg csak akkor ha megnyitom.Már a tökö ki van vele!Remélem a decemberi frissítés megoldja.

(#258) ParaBlade válasza O.CS (#257) üzenetére


ParaBlade
újonc

A Messenger is problémás nálam, de az hol jelez, hol nem. Viszont a Gmail stabilan nem ad értesítést, csak ha bekapcsolom a wifit.

(#259) ParaBlade válasza Francia91 (#256) üzenetére


ParaBlade
újonc

Már az összes ilyen beállítást áttúrtam az alkalmazásban és a telefon beállításaiban is, és különböző párosításban ki-be kapcsolgattam, de semmi nem segít. A gmail semmilyen mobiladat forgalmat nem generál a telefon szerint, és nem hajlandó értesítést küldeni. Amint otthon rácsatlakozik a wifire egyből megjön minden értesítés egyszerre.

(#260) Francia91 válasza ParaBlade (#259) üzenetére


Francia91
veterán

F*sza... Akkor nemtudom... Nekem mobilnetről is azonnal küld mindent

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#261) Jim74 válasza ParaBlade (#259) üzenetére


Jim74
nagyúr

Valahol a fiók szinkronizálásoknál nézd meg, hogy nincs-e bekapcsolva, hogy csak wifin.
Nem gmail app, hanem a készülék beállításokban keresd.

(#262) Yahhher válasza ParaBlade (#259) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Szia.

Bár Redmi Note 7-esem van, ugyanez volt a gondom.
Ezt csináld: beállítások --> fiókok és szinkronizálás --> csak wifin kapcsolót tedd "ki" állásba ( azaz legyen szürke a kapcsoló). Nekem ez megoldotta.

Üdv B.

(#263) ddsteel


ddsteel
aktív tag

Engem meg az idegesít, hogy a MiBand 3 minden üzenetet,hívást normálisan jelez,kivéve, ha emailem jön a gmailben.Pedig az sokkal fontosabb neekm mondjuk biciklizésközben, mint egy FB üzenet. A Mi Fit appban ugyanúgy engedélyezve van üzenetekre a gmailis,mint minden más, a telóban minden lehetséges jog, autostart, battery stb megadva a gmailnek.Egyszerűen maire nem küld BT jelzést karkötőre, nem tudom,mit tudnékmég beállítani,hogy arról is kapjak értesítést. Redmi 5 Note-val ment rendesen.

(#264) Fooler89


Fooler89
őstag

Valakinek sikerült már itt működőképes TWRP-t rárakni NVT-s touchscreenes Redmi 9T-re?
Eddig amit próbáltam, egyiken se ment a touchscreen.

(#265) ParaBlade válasza Yahhher (#262) üzenetére


ParaBlade
újonc

Szia!

Ezt már korábban próbáltam, de aztán úgy tűnik egy akku kímélő beállítás során vissza szerencsétlenkedtem, szóval be volt kapcsolva.

De most kikapcsoltam és egy-két teszt üzenet során az a tapasztalat, hogy aktív képernyő mellett jön az értesítés mobilneten is. Lezárt képernyőnél viszont 2/1 volt az arány :D

De már ez is előre lépés, köszönöm szépen! :R

Meglátjuk hosszú távon milyen lesz így.

(#266) ParaBlade válasza ddsteel (#263) üzenetére


ParaBlade
újonc

Nekem egy MiBand 5-ösöm van, és szintén nem kommunikál túl jól a telóval. (Korábban MiBand 3 -asom volt, egy Redmi 4x-el és mindenről is jött értesítés csont nélkül.)

De ezt már lassan megszoktam, legalább a hívásokat jelzi. Üzeneteket hol jelzi hol nem...

Kicsit visszafelé fejlődés érzésem van az újabb verziókkal kapcsolatban...

(#267) ddsteel válasza ParaBlade (#266) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Na akkor nemcsak nekem van ez. Én csak a gmailnél szívok. Valóban, a hívást legalább jelzi, az a legfontosabb. Akkor sztem elengedem a témát, együttélek vele...

(#268) fa4hu válasza Fooler89 (#264) üzenetére


fa4hu
őstag

Igen, a korábban ide általam linkeltet.

(#269) skyrush7


skyrush7
aktív tag

Köszönöm szépen!
Végül megérkezett a telefon, meglepődve láttam, hogy QJQEUXM ROM van rajta. :Y Kínait vártam.
Már csak a MIUI12.5-ben reménykedek hogy hamarosan elérhető lesz, és mehet is a fa alá. :R

(#270) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Esetleg ha van itt debreceni, vagy hajdú-bihari, eladó sör/csoki kategóriában egy fekete tok Poco M3-hoz, egy átlátszó tok Redmi 9T-hez, illetve mindkettőhöz jó üvegfólia 2db!

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#271) mexel


mexel
veterán

Itt a Xiaomi MI Átköltözést javasolta valaki a régi redmi 7-ről redmi 9t-re átköltöztetéshez. van egy videó hogy az MI Cloud-al mindent át lehet vinni. tapasztalat? Melyik a jobb?

(#272) skyrush7


skyrush7
aktív tag

Pont most váltottunk Note 4X-ről 9T-re. Az átköltözés az istenért se akarta megtalálni a másik telefont.
Végül a képeket Mi Cloud-dal dobtam át, azzal volt a legegyszerűbb a gyors internet lévén.
SMS és híváselőzménynél pedig helyi biztonsági mentést csináltam, majd azt másoltam át az újra.
Lehet én csináltam rosszul, de nem állt az én oldalamon a technika.

(#273) pappsy62


pappsy62
tag

https://xiaomifirmwareupdater.com/firmware/
It már fennt van az eus rom. Valakinek jelzett.

(#274) mexel válasza skyrush7 (#272) üzenetére


mexel
veterán

nekem sem megy sehogyan. A Cloud csak üres appokat tölt le, a beállításait nem. Az üzenetek, stb nem mennek át.A google mentés nem akarja menteni amit kellene, 1 napja próbálom egyikről átmenteni a másikra acuccokat. Nem hiszem hogy nincs egy retkes alkalmazás amin egy telefonon elmentenék mindent, demindent, híváslistától a képernyő karcolásokig és egy másik telefonra visszaállítaná egyszerűen úgy hogy működjön is. :(((

(#275) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Egy érdekes (inkább bosszantó) problémába futottam bele. "Telefon" alkalmazáson belül (ahonnan a hívást indítjuk) duplán mutatja a kontaktokat. Egész konkrétan mutatja a SIM kártyán lévő személyeket, illetve a google fiókba szinkronizáltat (kettő között gyakorlatilag 100%-os az átfedés, de ennek nem kellene problémának lennie). A névjegyek alkalmazásban viszont látom külön-külön, rá is tudok szűrni adott esetben.

Telefon: Redmi 9T
MIUI verzió: MIUI Global 12.5.2. Stabil (12.5.2.0 RJQEUXM) [kép]
Android verzió: 11 RKQ1.201004.002

Ezt egy fórumozó küldte (12.5.1). [link]
Rákeresve ugyanerre, nekem semmit sem talál. [kép] [kép]

Nálatok működik rendesen? Mik a tapasztalatok?

üdv.

.

(#276) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

A gyermekeimnek vettem egy-egy 9T készüléket. Mindkettőn 12.0.12.0 (QJQEUXM) verzió van.
Néhány játéknál, amikor reklám jön be, akkor teljes hangerőn szól a hirdetés. Hiába próbálom a hangerő gombokkal lejjeb venni, semmi hatás. Hiába van némítva a készülék a reklám akkor is üvölt.
Nem minden játéknál jelentkezik a probléma. Monsters és Go Escape produkálja eddig.
Más is tapasztalt ilyet?
Baromi idegesítő... Ugyanezek a játékok a Redmi 3S-en nem csinálják ezt.
Mi lehet az oka, és hogy lehetne orvosolni?
Köszönöm a segítséget. :R

(#277) mexel


mexel
veterán

Arra tud választ valaki hogyan lehet ezekhez a retkes redmikhez pc-vel csatlakozni hogy a fotókat vagy egy fájlt fel-le másoljak? Szinte minden telefonra tudok simán másolni, de ezeknél hiába látom a mappákat, azonnal azt írja nincs csatlakozva. Letöltöttem a gyári driverét, az MI pCsuite programot, de az sem csatlakozik. Már nagyon unom hogy 2 napja csak a cuccok átmentésével és iylenekkel foglalkozom és nem haladok, más telefonnal pedig 20 perc alatt végzek.

(#278) Vigneau válasza mexel (#277) üzenetére


Vigneau
félisten

Nálam csak a Fájlkezelő látja egyedül Windows 10 alatt.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#279) Viktor0610 válasza mexel (#277) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha így állsz hozzá, ne csodálkozz, ha a teló is hasonlóképp' viszonyul hozzád. ;]
A Windows Intézőben meg kellene jelennie, ha feloldott állapotban csatlakoztatod a géphez, és az értesítési sávon kiválasztod a fálj másolás vagy milyen opciót.

Ja, még valami.
A Xiaomi/Redmi/Poco telefonoknak nincs az a hagyományos értelemben vett kezelőprogramja, a PC-s kezeléshez, mint az iTunes (iPhone), Smart Switch (Samsung), stb...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#280) szimi57 válasza mexel (#277) üzenetére


szimi57
őstag

Ezt használom.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#281) mexel


mexel
veterán

Meg is jeleneik, afájlkezelőben és total commanderben is, fájlokként vagy csak a fotók attól függően mit választok. De amint másolnék róla vagy rá, abban a pillanatba azt írja nincs kapcsolat, az eszköz nem található.

szimi57: köszi, ez droidos ftp szerver? megnézem, ez elvileg hozzáférhet a mappákhoz root nélkül is

(#282) Troy. válasza Troy. (#275) üzenetére


Troy.
addikt

Esetleg erre valaki?

.

(#283) mexel válasza szimi57 (#280) üzenetére


mexel
veterán

Közben rájöttem hogy régen már használtam így mentést ha valami nem ment, a Primitive FTPd-vel.

(#284) zsola32 válasza Jim74 (#276) üzenetére


zsola32
őstag

Szia
Írd be a Google-ba
Xiaomi redmi reklám mentesítése

Elég hosszú procedúra, de megéri...

(#285) fa4hu válasza Troy. (#275) üzenetére


fa4hu
őstag

A Névjegyek (Megjelenítendő névjegyek) alkalmazásban be lehet állítani, milyen névjegyeket mutasson (adott Google fiók, Mi fiók, SIM stb. vagy ezek együttese).

(#286) Troy. válasza fa4hu (#285) üzenetére


Troy.
addikt

Esetleg megtennéd, hogy teszel be róla egy képernyő képet?

.

(#287) mexel


mexel
veterán

Lenne még egy kérdésem. Szeretnék tokot redmi 9T-hez. Mindenféléhezvan ( )a,9AT, MI9, stb, csak 9T-hez nem nagyon) Ráadásul én flip tokot keresek ami lefelé nyílik. ( ilyet, csak 9T-hez)
nem tud valaki valami boltot/webshopot ahol van normális áron ilyen tok?
A másik kérdés: a Poco M3 ugyanaez a telefon, annak a tokja is jó esetleg?

(#288) Vigneau válasza mexel (#287) üzenetére


Vigneau
félisten

Én is úgy olvastam, hogy jó a Poco M3 tokja a Redmi 9T-hez, lévén ikertestvérek.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#289) mexel válasza Vigneau (#288) üzenetére


mexel
veterán

Minden redmihez van lefelé nyíló haffner bőrtok, ( 9, MI9T, 9C, 9A/9AT stb csak 9T-hez nincs)Ez valami ritka darab, vagy nem vették a típust, vagy miért van minden redmihez 100 féle cucc, csak ehhez nincs? már minden webshopot . és lelőhelyet átnéztem de nem találok nagyon, max 3x-os áron egy-két bizonytalan webshopban

(#290) Jim74 válasza zsola32 (#284) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R .
Megnézem, bár ezeket nem a gyári alkalmazások, vagy a MIUI dobálja be, hanem néhány androidos játék.

(#291) Vigneau válasza mexel (#289) üzenetére


Vigneau
félisten

Jó kérdés, szerintem elterjedt telefon.

Ami engem illet, én a sima, oldalra nyíló tokot vettem hozzá az Auchanban. Meg is lepődtem, hogy nyár derekán volt náluk ehhez a telefonhoz való. Bár az is igaz, amilyen tokot pedig Te keresel, olyat ott nem láttam hozzá - sajnos... :(

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#292) Viktor0610 válasza zsola32 (#284) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha a játék dobálja a reklámot, akkor ahhoz nincs köze, hogy a rendszerappokban vannak reklámok. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#293) Jim74 válasza Viktor0610 (#292) üzenetére


Jim74
nagyúr

Igen, én is erre gondoltam. Az, hogy dobálja még nem lenne gond, de max hangerőn üvölt akkor is, ha le van némítva a telefon...

(#294) Viktor0610 válasza Jim74 (#293) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azon gondolkodom, hogy ugyanaz a reklám hangos az egyiken, halk a másikon?

Illetve tiltsd le a nethozzáférést, esetleg tegyél fel reklámblokkolót. ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#295) Elemental


Elemental
addikt

Szevasztok!

Gyerekem kapott ilyen telót. A gondom egyelőre az, hogy a teló néha kilövi az adguardot és a life 360-at. Mindkét proginál kikapcsoltam az akksi optimalizálást, és le is lakatoltam, hogy ne lehessen bezárni. Mit tudnék még tenni? Van valakinek hasonló tapasztalata?
Az én redmi note 5 telómon ugyanezek a beállítások mellett sosem záródnak be ezek az appok.

(#296) Elemental válasza Jim74 (#293) üzenetére


Elemental
addikt

Adguard home fut a nason, plusz a telón is fut az adguard, nem nagyon jönnek reklámok.
Adguardra most éppen van -30%-os akció.

(#297) Viktor0610 válasza Elemental (#295) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én még az autostartot bekapcsolnám, plusz az is előfordulhat (Poco X3 NFC-n futottam bele ilyenbe), hogy ezek ellenére is bezárta a MIUI.
Amennyiben ez a baj, akkor jelentsd be a MIUI-nak, a köv. frissítés javítja (nálam ez volt).

Samsung Galaxy A54

(#298) Jim74 válasza Viktor0610 (#294) üzenetére


Jim74
nagyúr

Redmi 3S-en nem üvöltött, 9T-n üvölt... Azon gondolkodom, hogy android verzió függő lehet-e a dolog.

(#299) Jim74 válasza Elemental (#296) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi. :R
Létezik, hogy a játék fejlesztője úgy írja meg a programot, hogy a reklámot ne lehessen némítani?

(#300) Elemental válasza Viktor0610 (#297) üzenetére


Elemental
addikt

Autostart is be van kapcsolva. Hol kell jelenteni? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.