Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#94) Reset Elek


Reset Elek
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap feltettem az OSMC-t félig -meddig a leírás alapján.
Most a Sambát akarom életre kelteni, de csak félig sikerült. Az RPi-n akarok egy mappát, amit látok a laptopomról, tudok bele és belőle másolni, törölni. A cél, hogy transmission ide töltse le a filmeket illetve az itt található torrenteket automatikusan elkezdje letölteni.
A transmission weGUI-t látom laptopról, a Kodi beépített távirányítóját is, tudom is vele kezelni. SSH is fut, azon keresztül is be tudok lépni.
A legújabb OSMC-t tettem fel, ebben már alapban van SMB service, gondolom ez a szerver, aminek futnia kell az RPi-n a megosztásokhoz. Ezt elindítottam, és a laptopon látom is a Kodi/OSMC/RPi-t (vagymi a neve ott), ha kettőt kattintok rá, akkor belép, és már csak egy share nevű mappa látszik, de abba belépni nem tudok, felhasználónevet és jelszót kér. Se az osmc/osmc, se a pi/pi, se a windowsos felhasználónév/jelszó párost nem fogadja el. Kínomba feltettem egy SMB add-on, de gondolom ez csak kliens a ellentétes irányú megosztásokhoz.
A RPi-ben csak egy 64 GB-s SD kártya van, nincs USB-s tár.
Hogyan kell működésre bírni az SMB-t, hogy a laptopról tudjak másolni a RPi-re?

Előre is köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.