Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Polllen


Polllen
nagyúr

A cubox ~másfélszeres ára azért erősen a pi felé terelheti az embert. :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2) Ultrazord


Ultrazord
tag

nekem egy olyan kérdésem van, ha nem nast szeretnék használni, hanem külső hdd-t, akkor az usb meg tudja majd hajtani, ha nincs külön tápellátása a vinyónak?
Illetve tudnátok ajánlani valami usbs wifi adapter?

(#3) #Chris


#Chris
tag

Olyan kérdésem lenne, hogy mi a baj a DLNA-val? Általában tudják a NAS-ok is és a TV-k is. Ahhoz nem kell egy külön eszköz, kivéve, ha nem támogatott. Egyébként egy RPi2 vételen én is gondolkozok, de én openwrt-vel vagy raspbian-al használnám, mint router/szerver. Nem tudom mit bírna...

(#4) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Tudom, hogy a pi nem tudja, de a cubox ki tudja küldeni a hd hangokat érintetlenül hdmin?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#5) #06658560 válasza Ultrazord (#2) üzenetére


#06658560
törölt tag

(#6) tthom válasza #Chris (#3) üzenetére


tthom
senior tag

DLNAval nekem az volt a bajom, hogy nem találtam olyan android cuccot a telefonomra, amiben tudnék hangsávot, feliratot választani.. Mármint a telefon intézi a vezérlést a NAS és a TV között.

(#7) Kroni1 válasza Zirowe (#4) üzenetére


Kroni1
veterán

Megmondom őszintén én ezt nem tudtam letesztelni, mert az erősítőm nem kezeli a HD hangokat. De a gyártó oldalán sem láttam erre utaló infót, egy topic a fórumjukban azt írja, hogy egyenlőre nem támogatott, de elképzelhető, hogy később menni fog: [link]

Mondjuk én ebben nagyon nem bíznék.. :U

[ Szerkesztve ]

(#8) Tibicsucsu


Tibicsucsu
aktív tag

A Rapberry-n van vmi opció digitális audio kimenetre? Az erősítőmön nincs HDMI.

(#9) MineFox54 válasza Tibicsucsu (#8) üzenetére


MineFox54
őstag

Sztem nem

(#10) Kroni1 válasza Tibicsucsu (#8) üzenetére


Kroni1
veterán

Az én erősítömön sincs, de nem is feltétlenül kell, hogy legyen rajta!!!

Nálam úgy van, hogy a Pi van rákötve HDMI-n a TV-re, a TV-ről pedig továbbmegy a hang passthrough-al egy SPDIF kábelen az erősítőbe. Nekem nincsen optikai kimenet a TV-den?

[ Szerkesztve ]

(#11) s_e_n_k_i válasza Tibicsucsu (#8) üzenetére


s_e_n_k_i
tag

Nekem egy ilyenem van.
Csak radugtam a Pi-re, Openelecben kivalasztottam, hogy ez legyen a hangkimenet, es minden működött.
Ezzel van Coax, SPDIF, analóg kimenet, és egészen szép a hangja.

(#12) Zirowe válasza Kroni1 (#7) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Köszi. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#13) szakatsa


szakatsa
csendes tag

Nekem egy olyan kérdésem volna, hogy csak és kizárólag NAS célokra, mondjuk torrent letöltés és film streamelés (kliens lenne a Pi2) alkalmas-e a Cubox, illetve mondjuk 120Mbitet tud hozni?

(#14) sto1911


sto1911
veterán

Mennyire lehetne egy Pi2-vel netezni/Skypeolni/Youtubeozni? Szuloknek gondoltam a regi ocskavas levaltasara.

(#15) MineFox54 válasza sto1911 (#14) üzenetére


MineFox54
őstag

Tökéletes, csak nem tudom mennyire fogadják be, hogy nem a nagy vas szar van, hanem egy tenyér méretű cucc.

(#16) Tibicsucsu válasza Kroni1 (#10) üzenetére


Tibicsucsu
aktív tag

Van. Csak azt nem tudtam, hogy a TV passthrough-val tovább tudja küldeni.

(#11) s_e_n_k_i :Az is jónak tűnik, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#17) Kroni1 válasza Tibicsucsu (#16) üzenetére


Kroni1
veterán

Persze, sima ügy! Csak az openelec beállitásoknál az audio kimenet menüjében be kell kapcsolni a passthrought-t és kész!

(#18) Móci válasza sto1911 (#14) üzenetére


Móci
addikt

Nekem ugyanez a Cubox kapcsán jutott eszembe, mivel a nagyobb tesón van esata, 4 usb... Nagyon eljátszottam a gondolattal, hogy egy szinte semmit sem fogyasztó netes gépnek vegyek egyet.
Ilyen téren van valakinek tapasztalata a Cubox géppel?

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#19) Patice


Patice
nagyúr

Jó lett a cikk! :R

Én még nem mértem meg a Cubox-i fogyasztását, de amilyen jó fogyimérőm van szerintem hibahatáron belül lenne és nem adna jó eredményt.

Amúgy most épp helyettesíti a HTPC-met a kocka, mert a HTPC-vel kísérletezem, és nagyon jól helyt áll moziban is. :K És az OpenELEC szintén szereti a kicioccó MCE táv csodát, mert a TV-m nem tudja a CEC-t.

Idővel lehet beszerzek majd még egy kockát, vagy a tesóját a HummingBoard-ot. :K :C

(#18) Móci:

Cubox-i-re van asztali Linux disztró is (Fedora, Debian, ArchLinux). Kompromisszumokkal szerintem simán alkalmas netezésre is. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#20) bogyo74 válasza Tibicsucsu (#8) üzenetére


bogyo74
tag

Hifiberry digi nem mindegy melyik PI változathoz veszed, mivel közvetlenül a GPIO portokra ül rá.
Megelégedéssel használom.

Bogyó

(#21) suste válasza sto1911 (#14) üzenetére


suste
veterán

Én BananaPi -t üzemeltem be a gyerkőcnek kisgépnek.
Android 4.2, skype, youtube, kodi, chromium, játékok....
Nem egy villám sebességű, de az árához, fogyasztásához mérten teljesen korrekt.
A beépített mikrofon is jól müködik.

(#22) fpeter84 válasza Ultrazord (#2) üzenetére


fpeter84
senior tag

Ilyen célra szerintem sokkal alkalmasabb pl a banana pi néven futó család! A Pro 45$-tól indul, natív SATA és gigabites háló, az R1 70$-ért pedig 5 gigabites csatit is ad... Szépséghibája hogy multimédiás célra csak droiddal lehet használni, mert a mali-nak csak oda van hardveres gyorsítást is támogató drivere - a többi oprendszerrel is van képe, de korlátozott a használhatósága. OpenWrt trunk is van már rájuk, bár az R1 onboard wifi-je a legutóbbi riportok alapján még elég bugos, de vagy már megoldódott, vagy meg fog előbb utóbb...

(#23) MajaG


MajaG
senior tag

Legegyszerűbb, legolcsóbb módon, hogy lehet ehhez távirányítót maszekolni?

(#24) MineFox54 válasza MajaG (#23) üzenetére


MineFox54
őstag

Melyikhez?

(#25) MajaG válasza MineFox54 (#24) üzenetére


MajaG
senior tag

Raspberryhez, az kimaradt bocsi.

(#26) MineFox54 válasza MajaG (#25) üzenetére


MineFox54
őstag

(#27) stbtamas


stbtamas
aktív tag

FullHD Anyagokkal hogy boldogul?

ZTE F101, Samsung Galaxy Mini S5570 GT -> Motorola Atrix -> Lenovo P780 -> Meizu MX4 > Oneplus 3 > iPhone 6/6s/7Plus/X > Blackberry KeyOne Black > Nokia 7.1 > Oneplus 6T > Pixel 4 XL 128GB Just Black > Samsung Galaxy S21 > Motorola Edge 20 Pro > Pixel 6 Pro > Nokia X30 5G > Samsung Galaxy S23 Ultra

(#28) MajaG válasza MineFox54 (#26) üzenetére


MajaG
senior tag

Köszi!

(#29) betyarr válasza sto1911 (#14) üzenetére


betyarr
veterán

linux alatt a skype asszem nem nagyon oldható meg ezeken a zeszközökön.

(#30) Kroni1 válasza stbtamas (#27) üzenetére


Kroni1
veterán

Full HD nem okos egyiknek sem problémát.

(#31) Jeanne d'Arc

Mindig is tetszett a Raspberry , emlékszem amikor az egyik tanárom behozott egy ilyet csak ámultam.:) Árban is bőven vállalható.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#32) #Chris válasza tthom (#6) üzenetére


#Chris
tag

Mert a TV-hez adott távirányítóval mi a baj?

(#33) macilaci78 válasza MineFox54 (#15) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Elfér ez a régi házban, súlynak meg ott a tégla...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#34) MineFox54 válasza macilaci78 (#33) üzenetére


MineFox54
őstag

:R :DD

(#35) Duree


Duree
veterán

2 hónapja használok egy PI2 mediaszervernek,rávan dugva 2db külsö usb házas 4tb hdd.Szenzációsan müködik,akár 3 egyidejü full hd lejátszást is elbír,nem szaggat vagy akadozik.Azt hiszem ennél olcsóbb és jobb megoldás jelenleg nemláétezik.

duree54

(#36) Kroni1 válasza Duree (#35) üzenetére


Kroni1
veterán

:K

(#37) subset


subset
senior tag

Remek cikk, köszönjük - bár BogoMips adatokat is szívesen láttam volna a dmesg-ből.
Jó sokszor van hangsúlyozva, hogy mennyivel drágább is egy htpc - szvsz ez nagyon nem igaz.
Szerintem sokkal hasznosabb egy htpc főleg a pár ezres felárat figyelembe véve, és főleg úgy, hogy röccenés nélkül fut rajta minden, nem kell semmiről lemondani, visszavenni ebből-abból, van hdmi passtrough stb. stb.
Íme egy példa htpc-re, kisker áron:

KINGSTON 2GB Notebook DDR3 1600MHz

5.677 Ft
+
LCPOWER LC-1340mi 75W

12.385 Ft
+
ASUS J1800I-A - Intel Bay Trail-D Dual Core Celeron

18.980 Ft

Összesen:
37.042 Ft

Ehhez még tetszés szerint egy pendrive az os-nek és kész.

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

(#38) Kroni1 válasza subset (#37) üzenetére


Kroni1
veterán

Szia!

Hát a HTPC topicban nem tudom mennyire tartozik az ajánlottak közé ez az LC Power, de mikor legutóbb ott olvasgattam inkább olyan 60-80k környékén volt egy olyan HTPC gép amit ajánlani szoktak. És ehhez a 37-40k-s konfighoz képest is jóval olcsóbb egy 15-20k körüli Pi2 konfig, (főleg ha van az embernek otthon egy microSD-je, és egy használaton kivüli telefon töltője) Azokra az extrákra meg a felhasználók kb. 95%-ának nincs szüksége amit egy HTPC tudna nyújtani hozzá képest. Legalábbis ez az én véleményem. De mint írtam, a legnagyobb bajom a HTPC-vel az a HDMI CEC támogatás hiánya! Pedig a CEC a userek számára szerintem elengedhetetlen kell hogy legyen, így nálam az alap igényeket figyelembevéve vitathatatlanul, és egyértelműen a Pi2 a győztes.. Lehet venni persze a HTPC-hez is CEC adaptert, de csak az többe kerül mint egy pi2 konfig, ami azért eléggé nevetséges!

Ja és mint ahogy írtam a cikkben is, még egy filmmel sem volt röccenésem sem, a hdmi passtrough is működik. Azt aláírom hogy, van aki ki tudja használni, high-eng usereknek kell a HTPC, de a legtöbbek igényét egy pi2 is gyönyörűen kielégiti. Ha kihasználnám és szükségem lenne arra a plusz tudásra, akkor pedig biztos nem ezt a 37k-s cuccot venném, hanem egy rendes 80-100k körüli cuccot, és mindenképp CEC adapterrel használnám.

(#39) subset válasza Kroni1 (#38) üzenetére


subset
senior tag

Szia,

A példámban összeállított htpc 37 ezres árát hasonlítsuk össze a cikkedben szereplő cubox 34 ezreséhez képest.
+ 3db !!! ezresért mit kaphatunk ?
Gyakorlatilag egy HTPC/PC-t x86/64 architektúrával - minden modern oprendszer támogatott
Intel Ivy Bridge Dualcore Celeron CPU 2.48/2.58 Ghz
Intel HD Graphics - VAAPI full hardveres videó dekódolás
2Gb DDR3
SATA3
USB3
Gigabit LAN - és ezt kb. ki is tudja hajtani a cpu, nem mint pl. egy 20-30 ezres nas.
Magyarul kapsz még egy szupergyors NAS-t is ajándékba ! + az os/kodi is a hdd-ről futhat, nem egy SD-ről. Neked is van egy WD MyCloud-od hdd-vel....valahonnan le kell játszani a tartalmat

Tehát inkább bevállalom a "gagyi" LC-Power tápot is.
Ajánlom figyelmedbe ezt a cikket a nagy-tesóiról - valamit azért tudnak már LC-ék is.
A táp/ház esetén azt is figyelembe venném, hogy nem egy P4-es konfig. a 120W-jával fog a tápon lógni hanem csak egy 10-15W-os cucc (egy hdd-vel számolva) - azt meg már csak kiszolgálja röhögve, nem ?

Igen, lehet 100ezerért is htpc-t építeni (és mivel is tud többet a 100 ezres htpc ?) de én most másra akartam rávilágítani: 34 vs 37ezer és hogy mit is kapunk a 3 rugóért....
CEC-et nem ez való igaz, akinek szükséges, megoldja más eszközzel a filmezést.

Szvsz:
Nekem személy szerint még sosem hiányzott a cec, komolyan mondom az első amit kikapcsolok a cuccaimon. Nekem semmi ne kapcsolgasson ki-be ennek meg annak a hatására. Majd én eldöntöm ki mit csinál :) HDMI-s erősítő esetén mikor pl. a tv ki-be kapcsolja vagy pont az erősítő kapcsolja le a tv-t akkor köszi de nem akarok cec-et. Nem azon a +1 gombnyomáson fogok kiakadni amivel be kell kapcsolni mondjuk a tv-t vagy erősítőt.
És csak egy gomb, mivel úgy is alkalmazással irányítom a playert, nem a tv buta távirányítójával.

A Pi2 esetében esetleg megadnám magam, ott már majd 20ezer a difi, ez sokaknak sajnos nagy pénz és ezt megértem.

Szerintem nem lenne vitás ha egymás mellé tennénk ezt a gagyi htpc-t és cubox & pi2 rendszert - melyik nyújt nagyobb felhasználói élményt ?
Nagyobb médiatárak beolvasása, a fanartok betöltése, tekerés/keresés a filmek között fanartokkal,
youtube-vimeo streamelés, lejátszásba való tekerés/keresés stb stb.
Nekem inkább ez működjön folyékonyan, villámgyors legyen, azonnal reagáljon mindenre - nem mint a cec.
És pont ezt tudja is +3 ezresért. Mások az igényeink?
(Egy kodi könyvtár lazán több száz mega is lehet- ezt is le kell kezelniük az erőforrásoknak)

Idéznék a cikkből mit írsz a p2 esetén:
"Ugyanakkor a Pi2 is bőven teljesíti az elvárható szintet, közel olyan gyors, mint a Cubox, jóval kevesebb laggal dolgozik, mint az elődje."

Én azt állítom továbbra is: a cuboxot megvenni 100% hülyeség, fentebb indokoltam 3 ezer :).
A Pi2 még megérthető lehetne de csak anyagi vonatkozásban.

Csak a CEC ami mellettük szól - ami sokaknak lehet nincs is tv-jükben

Használj Te is szabad szoftvert !

(#40) Kroni1 válasza subset (#39) üzenetére


Kroni1
veterán

Igazad van, én sem ágállok a Cubox mellett, az sztem is drága, médiaplayer-nek legalább is. De sokan veszik zenéhez egyébként, mert állítólag olyan fullos hangcucc van benne. (az enyémet is csak zenére vette meg egy fórumtag, és egy másik jelentkező is ugyanúgy arra vitte volna, aki hallotta máshol élőben, sokak szerint jóval drágább forrásokat lehet vele kiváltani.) A pi2 mellett viszont továbbra is kiállok, hogy 95%-ban mindenkinek elég. Nekem mint említettem volt már HTPC-m, és én pont onnan jutottam ide.

"Nagyobb médiatárak beolvasása, a fanartok betöltése, tekerés/keresés a filmek között fanartokkal,
youtube-vimeo streamelés, lejátszásba való tekerés/keresés stb stb.
Nekem inkább ez működjön folyékonyan, villámgyors legyen, azonnal reagáljon mindenre - nem mint a cec."

Ez a kis pi2 mindent visz, végre olyan gyors amilyennek szeretném, és sztem nem indok egy HTPC mellett, hogy a filmindítás nem 0.7sec hanem csak 0.5sec.. Ajánlom h próbálj ki egy pi2-t, mert már nincs az a lomhaság mint az elődjében, de tényleg! A NAS-om egy olcsóbb WD típus, arról kb ugyanakkora, minimális lag-al indul minden, mint a fullos asztali PC-mről, nem tudom megmondani, hogy melyik van a TV-re kötve!!! Villámgyors az indítás, a film közbeni keresés, médiatár építés, YT indítás, szóval minden! Valóban, nekem (más okból is) van mellé rendes NAS-om ami szintén alig fogyaszt, és lekapcsolja magát ha nincs forgalom, így nem kell mennie éjjel nappal a HTPC-nek, csak az 1W-ot fogyasztó Pi2-nek! úgyhogy nekem nem kell kompromisszumot kötnöm! Ha bármiben hiányom lenne, azonnal és gond nélkül megvennék megint egy 100k-s HTPC-t is, de nekem így tökéletes a médiarendszerem, kisebb, kevesebbet eszik, az hogy jóval olcsóbb nekem már csak hab a tortán.

Felhasználói élményben sztem nincs különbség, egyetlen kristálytiszta előnyt látok HTPC mellett: ha valakinek van TrueHD meg DTS HD képes erősítője, akkor azokat a hangsávokat is ki tudja használni.
(én spec. egy jóféle, de csak "sima" DD és DTS erősítőt használok)

"+ az os/kodi is a hdd-ről futhat, nem egy SD-ről." Az OpenELEC speckó cucc, a pi-s és a cubox-os verziók nem SD-ről futnak, hanem betöltődnek a RAM-ba, az meg fényévekkel gyorsabb mint a HDD, ezért is gyorsabb az OE a tesztben mint pl. az XBian és más ellenfelei.

A CEC-ben meg amugy nem az a lényeg, hogy bekapcsolja az eszközöket, hanem h nem kell plusz távirányító vagy telefon + program. Nálam ez az appról vezérlés a nem járható út, mert mi van ha az asszony, gyerek is szeretne kapcsolgatni? vagy például a nagyszülők is filmeznének mikor nem vagyunk itthon és ők vigyáznak a kicsire, nekik nincs okostelefonjuk, de azt nem is tudnák kezelni, csak a buta TV kapcsolót. Az a legegyszerűbb, és legkényelmesebb, mindent be lehet állítani, ami funkciókat használsz, lehet bármit hozzátanítani. Én tudok a TV-m jó minőségű, háttérvilágitott távirányítójával pl. hangsávot meg feliratot váltani/ki-be kapcsolni lejátszás közben, a mappában filmeket törölni, stb. Mindezt a TV-m "buta" távkapcsolójával. Sokan mások is hiányolják ezt a HTPC-ből...

[ Szerkesztve ]

(#41) Callisto válasza Kroni1 (#40) üzenetére


Callisto
őstag

A CuBox-on megy a DTS-HD és Master Audio passthrough egy ideje, mivel megtalálták a bugot. Gondoltam megemlítem.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#42) Kroni1 válasza Callisto (#41) üzenetére


Kroni1
veterán

Jó tudni! :R

(#43) Vesa


Vesa
veterán

Nagyon jó a cikk!
Azon szvsz felesleges vitázni, hogy mit érdemes venni (HTPC vs. Cubox). Mindig az adott felhasználás dönti el, kinek mire lesz szüksége és ehhez kell eszközt/rendszert választani.

Én pl. egy régebbi Atomos itx-es lapot használok NAS-nak, 1,6Ghz 2mag/4szál, 2Gb rammal, és Gigabites hálóval. Ezt a cuccot házzal + rammal együtt 12eFt-ért vettem és vígan elviszi az egész házam összes eszközét szerverként. NAS-ként egy Pi2 20k-ért nem túl vonzó már szerintem.
HTPC-nek viszont teljesen jó lehet.

A Cubox nekem kifejezetten tetszik, főként a méret/fogyasztás kombó miatt. Össze lehet rakni közelítő áron jobb teljesítményű gépet, de a miniITX jóval nagyobb lesz és többet is fog fogyasztani. Felhasználásfüggő, h ogy ki és mit választ.

A tudomány a valóság költészete!

(#44) No.01


No.01
őstag

Lehet verge megtalaltam azt amire szuksegem van?

Volt NAS-om, de sok funkciojat nem hasznaltm ki vagy nem ugy mukodott ahogy az szamomra jo let volna.

Egy kulso HDD-t rakotve mennyire lenne alkalmas ez non-stop torrentezesre? (~2TB, ~280torrent)
Ami meg erdekelne, h utolagos progikat (VPN) mennyire egyszeru egy nem IT-s embernek telepitenie?

(#45) Kroni1 válasza No.01 (#44) üzenetére


Kroni1
veterán

Hát én megmondom őszintén egy 2TB WD Mycloud-ot használok vele, és ezt jobbnak érzem, mintha magát a lejátszót használnám NAS-nak is.. Egyrészt a MyCloud kb. alig került többe minhta csak egy 2TB HDD-t vettem volna, másrészt nem terheli a kis procit a Torrent kliens is, de természetesen nagyon alap igényeknek megfelelhet.

Telepiteni meg sztem nem bonyolult, az adott eszköz topicjában segítenek. Ha meg kevésnek érzed mégis akkor veszel hozzá egy olcsóbb NAS-t megint.

(#46) rsf válasza Kroni1 (#40) üzenetére


rsf
senior tag

Kicsit halott ez a topic... :(
Én is agyaltam a Pi2-n, de az optikai kimenet hiánya plusz egyéb apró hiányosságok miatt elvetettem.
Aztán megtaláltam a WETEK Playt vettem is egyet a héten...
Olcsó, kicsi, gyors jól néz ki és mindent tud, távirányító SPDIF kimenet alapból.
Már a műhold vételt is belőttem mivel SAT tunerest rendeltem.
Openelec 6 fut rajta alapból, de szinte bármi rárakható.
Kiváncsi lennék a Pi-nek mennyire konkurenciája egy ilyen cuccos?
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.