Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) devast


devast
addikt

Enyém is pár napja jött meg :DDD Én lga775-ön használom, 38mm-es ventivel, és egyszerűen félelmetes a teljesítménye :Y

(#2) cowboy_bebop


cowboy_bebop
őstag

Vicces nevű gyártó erős hűtője. Grat neki. :R

(#3) #41133696 válasza cowboy_bebop (#2) üzenetére


#41133696
törölt tag

KB 1-2 hete hallottam erről a márkáról. Ha nem tévedek olyan 15 K körül van egy ilyen hűtő.

(#4) KillHates


KillHates
nagyúr

Nem értem ezeket az infantilis keletieket? Mi a frászért kell Transformers-fejet, macika-fület, tündér-pillangó formázó lamellákat csinálni. Miért nem lehet egyszerűen szögletes mint Noctua, a Scythe. Az új ASUS hűtőkön is ki vagyok, olyan csicsásak :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5) total90


total90
veterán

Jó kis bemutató :R Több oldalon olvastam már teszteket erről és olyat is láttam, ahol a Mugen 2-vel hasonlították össze. Azt azért nem verte meg, de pl. a Z600-at igen :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#6) lezso6 válasza KillHates (#4) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Me' úgy GÉMER, wazze

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#7) Solten válasza lezso6 (#6) üzenetére


Solten
addikt

:DDD

Jó ez a kúler, rendre tesztgyőztes. Gyártónak nagy fekete pont hogy nem képes AM* lefogatót mellékelni hozzá.

Saor Alba

(#8) .mf


.mf
veterán

Ilyen áron nem jobb egy TRUE vagy Scythe Ninja 2 / Mugen 2? Még lefogatókkal se kellett volna annyit bajlódnod...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#9) KillHates válasza lezso6 (#6) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jaj, tényleg! :W :W :W :C :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#10) D1Rect válasza KillHates (#4) üzenetére


D1Rect
félisten

Mert ezzel a formával érik el a legjobb teljesítményt a léghűtéses hűtők között, én is akartam egy ilyet, de túl sokat buknék a jelenlegi Noctua cserével.
Ez egy nagyon príma hűtő. :K

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#11) devast válasza .mf (#8) üzenetére


devast
addikt

Olyan áron lehet. Viszont csak a teljesítményt nézve nem. Kinek a pap kinek a papné :DDD

(#12) devast válasza KillHates (#4) üzenetére


devast
addikt

Azér, mert egyesek nem azt nézik. Pl a felfogató rendszere fényévekkel jobb mint a TRUE-val használható megoldás. Felőlem barbie babát is festhetnek rá rózsaszínben, oldallap mögött van és nem látható, nekem csak a teljesítmény számít.

(#13) KillHates válasza D1Rect (#10) üzenetére


KillHates
nagyúr

A Transformers-fejjel? :U Akkor biztosan a Forma-1-es kocsik hűtőjét is belepréselt Megatron-fejek borítják! :D Gyanítom, hogy ez inkább marketing...
A hűtő hatásfoka tényleg parádés! :R Azzal nincs is semmi bajom, de egy mérnöki stúdió gépébe, hogy a fenébe tegyek be egy ilyen coolert. Ha véletlenül belenéznek a gépbe, csak néznek majd mi a fene ez :)

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#14) KillHates válasza devast (#12) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ebben egyet értek, de vannak szituk, mikor nem lehet csicsás dolog egy gépben.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#15) boeing


boeing
senior tag

Nagyon jó lett a cikk,GRATULA..Éppen most váltotam AM3-ra és hütések után nézzelödök éppen,15000Ft+3000Ft nagyon drága szerintem,akkor maradok a zalman CNPS9700.

(#16) D1Rect válasza KillHates (#13) üzenetére


D1Rect
félisten

Igen, ezzel a formával, azért mert most van a Transformers mizéria, és mindenki erre asszociál, attól még ez a legbrókenebb hűtő. ;)

(ugye nem kell elmagyaráznom, hogy kb. nulla hasonlóság van a proci, és az F1 hűtő között)

(#15) boeing: Eddig 2 proci, és egy VGA hűtőm volt Zalmanból, soha többé Zalman

[ Szerkesztve ]

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#17) FehérTurul


FehérTurul
csendes tag

Hmm, nekünk ilyesmi van a kocsiba :DD

Nem a méret a lényeg, DE...

(#18) gtamate2


gtamate2
veterán

Nem rossz hűtő, viszont nem cserélném le a Xigmatek HDT-S1283 -am rá, meg szerintem az ár/érték aránya se a legjobb, én ezt a hűtőt 6k-ért vettem (újonon 12-13k) és ehhez volt mindenféle lefogató+venti is, ráadásul nem nagyon különbözik a 2 hűtő teljesítménye sem hogy ennyivel többe kerüljön.

*Sn0w

(#19) devast válasza gtamate2 (#18) üzenetére


devast
addikt

Én olyat(vendetta 2) cseréltem le erre. kb ~9 fok az én procimon a különbség. Nekem nem mindegy hogy 80 vagy 70fok van :DDD

(#20) gothic20


gothic20
aktív tag

Köszönöm a dicséreteket.

Az még kimaradt a cikkből, hogy passzívban is viszi a procit, beállítottam biosban, hogy 45 foknál kapcsoljon be a hűtőn a venti. Terheletlenül most 30 fok, BF2 közben hébe-hóba bekapcsol egy pillanatra. A házventik csak 600-800 között forognak szinte teljesen néma a gép.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#21) viszta99


viszta99
tag

na ez már hűt,s jól is néz ki,pláne a csomagolás.... :U

(#22) blueMerle


blueMerle
veterán

Nem értek ezekhez, lassan 15 éve csak notebookjaim vannak, de: ez nem szakad ki? Mármint majdnem 1 kiló, hogy a jó fenébe bírja el az alaplap? :F

(#23) gothic20 válasza blueMerle (#22) üzenetére


gothic20
aktív tag

Látom még nem próbáltál meg eltörni egy alaplapot, híd el nem egyszerű. Az előző hűtőm egy Scythe Ninja CU volt az tényleg több mint 1kg volt és a lapnak semmi baja sem lett tőle.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#24) Tidus válasza gothic20 (#23) üzenetére


Tidus
addikt

Az Orochi hűtőről nem is beszélve.
A végére szépen összeállt az írás, kipróbálhatnád ha lessz rá lehetőséged, hogy két egyforma ventit egymással szembe járatsz a hűtőn, milyen eredményeket adna, mivel a hűtő középen el van választva.

(#25) Kolondrum

Én még nem olvastam el de. Makro makro normális digit gép a képekhez (nekem 5éves van és ma már max 15ért beszerezhető), annyira jó lett volna látni azt a 10ft-ost hogyan mutat a hűtőn. :O

[ Szerkesztve ]

(#26) gpatrik válasza gothic20 (#23) üzenetére


gpatrik
tag

Persze normál esetben kizárt hogy kiszakadjon, de nehogy állítva szállítsd a házat. :DDD

Jó írás, kár hogy csak egy nagy hűtő volt otthon. UP mert én is beléptem a CM690 tulajok közé.

"A világ tele van készséges emberekkel. Az egyik fele kész dolgozni, a másik fele kész hagyni őket dolgozni."

(#27) gothic20 válasza Kolondrum (#25) üzenetére


gothic20
aktív tag

Az egy 1ft-os …... :))

[ Szerkesztve ]

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#28) gothic20 válasza gpatrik (#26) üzenetére


gothic20
aktív tag

Nem szállítom a házat mer már attól is lejön a festék a ha ránézek :DDD

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#29) Kolondrum válasza gothic20 (#27) üzenetére

Akkor 1! :DD

(#30) KillHates válasza D1Rect (#16) üzenetére


KillHates
nagyúr

ÖÖÖööö... ott nem a levegőnek adják át a lamellák a hőt? :B

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31) Antibazsi


Antibazsi
aktív tag

jó teszt, jó hűtő,de nekem mégis ezen akadt meg a szemem:
"Processzor AMD Phenom II X2 550 @x4" :C mázlista :D
eddig azt hittem ez csak marketing legenda

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#32) Duree


Duree
veterán

Hát engem nem hozott lázba,föleg ennyiért nem

duree54

(#33) proci985 válasza devast (#12) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

egyetértek. egy prochűtő legyen funkcionális, a szépség már csak hab a tortán.

a felfogatás meg annyira nem vészes. nekem az IFX14 beszerelése a CM690be elsőre három óra volt. aztán két héten belül házat cseréltem, mert be belefért, csak éppen totálisan szerelhetetlen lett az egész. a Cosmosban az alaplap kikapás berakás venti 90fokkal elforgatásra 2 óra volt a szintidőm, pedig a végére már nagyon expert voltam Thermalright szerelésből... meg is jegyeztem, hogy ha nem az ő termékeik lennének a legjobbak a piacon (egy éve volt ez a kijelentésem), akkor valszeg a szerelhetetlenségük miatt nem tudnák semmijüket eladni... rá két hónapra már a VGAhűtőm is TR volt:D

ha úgy nézzük, 15k egy hűtőért sok. ha viszont úgy nézzük, hogy 15kért kapsz egy szuper léghűtőt, amit igazából egy jól épített (értsd, 60k+) vízhűtő tud csak észrevehetően verni (a TRUEt egyszer valahol összeeresztették a Reserator4el... a True nyert, pedig csak midflow venti volt rajta, szóval ennyit a gyengébb versenyzőkről), úgy már mindjárt más a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#34) blueMerle válasza gothic20 (#23) üzenetére


blueMerle
veterán

Hogy oszinte legyek hozzád nem az alaplaptorés a hobbim :D
Csak meglepett mennyire masszívak.

És még valami, amit nem értek: notikba is pakolnak bivaly procikat, ott egy semmiség a hutés, mégis gond nélkul uzemelnek a procik. És akkor itt vannak ezek a hatalmas nagy hutok...fuh nem értem én ezt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35) Henk


Henk
veterán

Nagyon jó értékek,nálam mondjuk az i7 jobban melegszik vele de nem lehet okom panaszra.Viszont nálad jó közel van a borda a vga-hoz.A venti felfogató drótot meg hívjuk egyszerűen clip-nek. ;)
KillHates: a transformers fejek miatt adja le jobban a hőt. :D
Meg a gyártó arra alapoz,hogy a fan-ok nagyobb számban veszik a hűtőt majd.
total90: én olyan tesztet láttam ahol i7-en tesztelték,de ott elverte az egész mezőnyt,köztük a Mugen2-t is.

(#36) Aprósólyom válasza KillHates (#4) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Egy transformersben sok az anyag, a pillangó meg jó hővezető. Így akarják kifejezni, hogy über jó a hűtőjük. ;]

Jevons paradox

(#37) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Tetszetős borda. Már ránézésre is hatékony. De azért a tetején lévő minta valóban megmosolyogtató...

(#38) total90 válasza Henk (#35) üzenetére


total90
veterán

Végül is lehet. Én 4 tesztet olvastam, ahol mindkettő (ez meg a Mugen 2) is szerepelt. Ott a Mugen2 1-2 fokokkal volt jobb. Végül is lehet csak a pasztázás miatt... szerintem kb. egy a teljesítményük.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#39) moongoose válasza gothic20 (#20) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

közel olyan árú hűtő, mint amennyibe ez a processzor kerül nem túlzás?
vagy fejleszteni szeretnél tovább?

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#40) jerry311


jerry311
nagyúr

Ez olyan homály, hogy nem tudom mit akartál vele megmutatni... :U
Mondjuk ha a 10 Forintos lenne éles, nem a háttérben a kábel és a CD doboz...

[ Szerkesztve ]

(#41) KillHates válasza Aprósólyom (#36) üzenetére


KillHates
nagyúr

:D :K :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#42) D1Rect válasza KillHates (#30) üzenetére


D1Rect
félisten

Aha, ha neked ez így jön le... :U

(#34) blueMerle: Igen, csak az asztali gépeknél a brutális procit még nem kicsit megküldik pluszba. ;)

[ Szerkesztve ]

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#43) KillHates válasza D1Rect (#42) üzenetére


KillHates
nagyúr

ÖÖöö.. igen. (mert nem értek hozzá :B , de tényleg nem vágom :K)
Elmondanád, hogy miért van különbség közöttük. :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#44) gothic20 válasza jerry311 (#40) üzenetére


gothic20
aktív tag

Sajnos a Motorola V8 kamerája erre képes csak.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#45) Vasinger! válasza gothic20 (#44) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nem ismeri a Makrót? :Y

(#46) blueMerle válasza Vasinger! (#45) üzenetére


blueMerle
veterán

Mivelhogy fixfókuszos..... :U

(#47) D1Rect válasza KillHates (#43) üzenetére


D1Rect
félisten

Most így reggelre:
1. Az elvezetendő hő mennyisége
2. A hűteni kívánt alkatrész mérete
3. A hűteni kívánt alkatrész formája
4. A felhasználható anyagok(gyk. az F1-ben nincs olyan, hogy drága)
5. A lamellákat érő áramlat

Ez így hirtelen.

+1 az F1-ben nem közvetlen léghűtés van, hanem víz+olajhűtés, tehát szinte összehasonlíthatatlan a kettő.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#48) zsirfecske


zsirfecske
addikt

nekem z600 van a cm690-ben, sztem jobban illik bele és most 10k alatt lehet kapni. az is 1 kg feletti szörny, de persze nem ilyen brutál. jó kis underground hűtő ez grat.

(#49) redstar16 válasza lezso6 (#6) üzenetére


redstar16
tag

Nagyon állat ez a hűtő én is beszereztem egyet. Xigmatek S1283 Red Scorpion-ra 10 fokot ver rá polírozás után. Csak ajánlani tudom!
Ja és a cikkben az első verziós változat szerepel!
Nekem REV B van és ez már kompatibilis 1156-al is.

T9400 World Record 2: http://bit.ly/bdryHP | Eladó cuccaim: http://bit.ly/3bpsfY | Megbízhatóságom: http://bit.ly/buSffu | Rule #1 of buying laptops: The best time to buy a laptop is always 6 months from now.

(#50) zolikaDB válasza KillHates (#4) üzenetére


zolikaDB
veterán

Killhates: hát igen, a Noctua, az Noctua - de ne zavarjon, h ott meg bagolyfej van :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.