Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pIIrash

    tag

    válasz Alexios #21 üzenetére

    Már le akartam írni, mielőtt valaki megkérdezi. :)
    A legutóbb partíció átméretezés közben (nem Windows alatt) áramszünetet produkáltak. Ezzel még nem lett volna gond, csakhogy következő indításkor elkezdett ellenőrizni a CheckDisk. Felesleges mondanom, hogy ilyen esetben TILOS engedni a ChkeckDisknek, hogy ellenőrizze a lemezt. A gond, hogy én a kérdés feltevés pillanatában épp kávét raktam fel. (CheckDiskes százezer sor. Javítás, javítás, javítás ............)
    Természetesen olyan jól megjavította, hogy soha többé nem lehetett elindítani a Windowst.
    Azt hozzá tenném, hogy az utolsó ember vagyok, aki újrarak egy Windowst. Megpróbáltam mindent. Teljes javítás. Fájlok pótlása. Registry gyári visszaállítása.
    Sajnos nem volt róla image fájlom (Norton Ghost, stb.).
    Így végül 1 nap küzdelem után feladtam és újraraktam a Windowst.
    A gond: megfeledkeztem róla, hogy van 3 darab titkosított fájlom.
    Azóta sem lehet hozzáférni. Sem AEFS, sem saját használatba vétel, stb. nem segített.
    Persze erre megoldás a kulcsfájl létrehozása és elmentése ilyen esetekre.

    A Windows által használt titkosítás tökéletesen megfelelő!

    Inkább az a gond vele, hogy közvetlen a gépről illetve közvetett módon (valamilyen) programon keresztül mindig elérhető. Fogja a figura és beolvassa a fájlt tartalmát, majd továbbküldi azt. Így már nincs titkosítás, nincs jogosultság.

    Vegyünk egy példát. Figura hozzáfér a géphez és csinál egy keresést valamilyen általa írt programmal. Ez a keresés csak a titkosított fájlokra keres rá (ez is egy attribútum, mint a rejtettség , szóval nem nehéz). Megvannak a fájlok, így mint rendszergazdaként belépett felhasználó, fogja és úgy másolja át a saját adathordozójára, FTP-re, stb., hogy ne másolja vele együtt a jogosultságokat.

    Majd teszek fel egy ilyet illusztrációnak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés