Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Szerintem csak akkor ha belátható időn belül lesz még egyszer ennyid minimum. Most megy a nyaraló renoválás projekt. 50nm már meglévő alappal és közművekkel. 25 millió, szendvicspanel.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#2) ncc1701


ncc1701
veterán

Tippre ez a pénz kb alap+falak+tető. Talán.

A jó hír az, h nekem plö a többi már menne egyedül is. :)

[ Szerkesztve ]

(#3) updog válasza ncc1701 (#2) üzenetére


updog
senior tag

80 m2 alap, falak, tető, 20M? Pista bácsit idézném, aki tud bagolyul: húú, húúúhúúú :N De ha mégis... no offense OP felé de a "meddig lehet eljutni" kérdés borítékolja hogy inkább bele se vágjon :N Egyet hátra kell lépni, és a vágyakat félretéve szembe kell nézni a valósággal.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#4) ncc1701 válasza updog (#3) üzenetére


ncc1701
veterán

Muter szomszédja egy kádár kocka. Régi palára ráléceztek, tettek rá fóliát (nem tudom, h páraáteresztő, vagy sem, sztem sima kell oda) szemre lindab cserepeslemezt tettek rá, lecserélték a csatornát, kilógó fa részeket lefestették, állványoztak, valami 5M. A szerkezethez nem nyúltak.
20-ból én is csak akkor ugranék bele, ha 2-3 éven belül mellé tudok még tenni ugyanennyit, illetve nincsenek belül nagy igényeim, és egyszerű gépészet is rendben van, azaz nem kell sem napelem, sem hőszivattyú, semmi.

[ Szerkesztve ]

(#5) joghurt


joghurt
addikt

Egy ekkora projekbe vágni előzetes terv és költségvetés nélkül? Hát akkor mihez képest lehet a végén duplájából befejezni? ;]

A tej élet, erő, egészség.

(#6) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag

Max akkor ha mindent is ti csináltok. Na meg van időtök és kedvetek rá. + lehet így sem lesz elég.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#7) Rive


Rive
veterán

20 milla elég jó önerő egy hitel alá
Ha komoly a dolog, akkor + CSOK vállalt gyerekre

De 20 milla, mint szumma építési költség - felejtsd el.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Én 10 éve építkeztem, de a 20 millió már akkor sem lett volna elég.
Referenciának használhatod a készházak honlapot, ott alapozás, tervezés nélkül írnak szerkezetkész szintig kb 20 milliót.
Nem tudom, mennyit változtattak a törvényeken azóta, de mikor én építkeztem, te magad semmit se csinálhattál, ha nincs megfelelő végzettséged. De ha van, akkor is kellett műszaki vezető hozzájárulása még egy gödör kiásására is. Nem túlzok. Szóval spórolni csak akkor tudsz saját munkával, ha valaki vállalja, hogy papíron az ő nevével készülnek a munkák.

Azt tudom mondani, hogy ha ezt kérdezned kell, hogy meddig juthatsz el x összegből, akkor ne kezdj bele.
Ha nem kulcsrakész szerződésed van, csak a kutatás, árajánlatok kérése, szervezés olyan mennyiségű munkát/időt igényel, amihez képest megtalálni a kérdésedre a választ, egy pillanat.

(#9) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Készre szerelt házak elvileg 20M-ból már kijönnek pl.: [link] [link]
Ha ilyet bevállaltok akkor talán árban ez a legalja új ház építésénél.

(#10) Ghoosty válasza KISDUCK (#9) üzenetére


Ghoosty
őstag

Én is erről beszéltem, de ez szerkezetkész szint, alapozás, tervezés nélkül. Lásd még: [link]

(#11) BigBlackDog válasza KISDUCK (#9) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én úgy látom, hogy ezek az árak a szerkezetkész állapotra vonatkoznak csak. Gépészet, villanyászat, nyílászárók, festés, burkolás még nincs benne ebben az árban. Illetve látom még a "csak fóliázva" kiegészítést is, amire -ha jól értem- a tetőfedés költsége még rájön.

[ Szerkesztve ]

(#12) szabonagyur válasza KISDUCK (#9) üzenetére


szabonagyur
félisten

Rokonok építtetnek ilyet, picivel nagyobb és azért bőven többe lesz nekik. Pluszban a részletekbe is bele kell menni, mit is vállal az építtető a végén meg mit nem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#13) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Mi a 2000-es évek elején építkeztünk.
Mondjuk azóta van az ő és a gyerekek, és én felállás.
De ettől függetlenül, ha belevágsz és úgy építtetsz akkor a pénzed megy rá, és egyrészt az idegeid.
De az összeg nem lesz elég egy ekkora házra vetítve.
Ha magatok csináljátok, akkor több minden.
Az idegeid, az időd és a lelkedet viszi el az építkezés és a 20 milliót.
Elképzelhető, hogy tetőig be tudnátok fejezni, de akkor még a belső gépészeti munkák, fűtési rendszer, konyha, fürdő nem lenne meg ekkora összegből.
Ott lennétek egy nem lakható épületben, amire el lett költve 20milla.
Nehéz ügy.
Nem tudom ki, és hogyan tudna okosságot ez ügyben tanácsolni.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#14) KISDUCK válasza szabonagyur (#12) üzenetére


KISDUCK
addikt

Arányaiban kb. mennyire jött ki többre?

(#15) Joci93


Joci93
senior tag

Hát én nem mernék. Mi kértünk árajánlatot, 2 szobát kéne fehúzni a házhoz és arra mondtak 8 misit. "Csak" a falak + tető. Kb. ~ 20 négyzetméter... :F

[ Szerkesztve ]

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#16) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ha valamely munkafolyamatot családon belül meg tudjátok oldani.

Akkor esetleg.

Szerintem amúgy nincs rá sok esély szakemberrel.

Durván elszálltak az árak...

Mi csak egy sima kádárkockát újítottunk fel, és erre ment el alsóhangon 15 milla szerintem... Végén már nem számoltuk, tetőt se cseréltünk, mert csak a tetőre most 6-7 milliót számoltunk...

Oké, 80nm-esre kisebb kell.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17) szabonagyur válasza KISDUCK (#14) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ők ilyen 40M körül járnak most, de még nincs kész annak ellenére, hogy készház...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#18) toddzsa


toddzsa
csendes tag

Nézz szét itt:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#19) ncc1701


ncc1701
veterán

Amúgy a szakiellenőr yt csatornáját nagyon ajánlom. Tanulságos.

(#20) GreatL


GreatL
őstag

80-ról lementek 65-re, vesztek egy alap készházat-konténerházat úgy hogy személyhitelre még hatot felvesztek. Megpróbálod a telek felét értékesíteni, abból talán még tudtok venni bútort.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#21) ghodyl


ghodyl
tag

A jelenlegi árak mellett egy 80nm-es épület szerintem 50-60M-tól indul. Írtad, hogy csak csatorna van, a többi közmű kiépítése sem olcsó. Ennyiből sajnos nem tudni, hogy milyen a telek, hol helyezkedik el, mert ettől függően növekszik az ár is. A tervezés és ügyintézés is el visz néhány M-t, nem beszélve a további teendőkről. Sajnos a legolcsóbb megoldások általában a végén sokkal többre jön ki, mert vagy sok javítás lesz, vagy újra kell készíteni egyes részeket.
Első lépésben keress fel egy építészt, aki megtervez egy vázlatot ehhez, amiből mellé lehet készíteni egy előbecslést az épületre. Érdemes minél több mindent előre megtervezni (akár belső építésszel is), mert amikor a kivitelezőre van bízva, hogy kitalálja, vagy vegye meg az elemeket, ott nagyon el tudnak úszni a költségek.

(#22) Hieronymus válasza ghodyl (#21) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az emlékeim szerint, az építési engedély kérésekor, be kell nyújtani az építészeti tervet.
Enélkül nem sok értelme van bármit elkezdeni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#23) ghodyl válasza Hieronymus (#22) üzenetére


ghodyl
tag

Ebben igazad van, viszont az engedélyezési terv alapvetően nagyon kevés konkrét dolgot tartalmaz egy kivitelezési szintű tervcsomaghoz képest. Nincsen kitalálva a gépészet, az elektromos rendszer, a szaniterek is csak alaprajzon szerepelnek, csövezés nélkül. A statikai rajzok sem szokták általában a részét képezni. Sajnos azok a részletek amik nincsenek tisztázva a későbbiekben akár milliós tételekké is nőhetnek. Egy jó műszaki ellenőrrel ezek kiküszöbölhetőek, de a tulajdonosok kis százaléka szokta kérni ezt a szolgáltatást.

(#24) 7


7
addikt

Ahogy itt már írták, kizárólag könnyűszerkezetesben gondolkodnék ennyiből. Én a 80 m2-ből is lejjebb adnék; 40 m2-en egy (tényleg) jól megtervezett kialakítással remekül elvagytok ketten, pláne, ha csináltok könnyűszerkezetes fedett teraszt is. És mivel új építés (ha jól értem), ezért a jó kialakítás csak rajtatok múlik, de tény, hogy nagyon sokat kell rajta gondolkodni.

Megfelelő szigetelés mellett egy apróházzal nem csupán az építési költségetek élhetőbb, hanem a fenntartás is. Viszont tény, hogy rengeteg mindent magatoknak kellene csinálni így is.

[ Szerkesztve ]

(#25) Vladi


Vladi
nagyúr

basszus 2017-ben 20 millából 100 nm-es ház kijött. Most felejtsd el. :O

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#26) gabyka válasza Vladi (#25) üzenetére


gabyka
aktív tag

Ha komoly a dolog, akkor én a következőt tenném:
Bevitetnék 3x32A áramot (ez jó fűteni-hűteni meg melegvízre és nem kell később engedélyeztetni minden szart mint a gáznál) és az ivóvizet, terveztetnék/engedélyeztetnék egy házat, rendesen szigetelve fullra alápincézném. Erre lakhatásit nem kapnátok de lakni akár lehet benne. Aztán meglátjátok mennyi marad/jön még össze hozzá. Így már függetlenek lennétek és erre már hitelt is lehet lőni.

Anno nekünk lett fal és tető, bepucolva (de nem kifestve), ledobtunk egy szivacsot és máris magunk voltunk.Onnan minden saját kézzel készült. Fürdőszoba, konyha, stb. Igaz 30 éve volt.

[ Szerkesztve ]

(#27) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Durván 40m2 melléképület építése+a mellette lévő garázs héjazatcseréje 10 körül lesz most. Ebben semmi gépészet, víz ilyesmi nincs... Nagyon magasak az árak. A szakik még a tavalyi év bódulatában élnek most is, az első ács 3,4m-s ajánlatot tett, a második már 2,1-ért megcsinálta, ráadásul még a csatornát is.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#28) philoxenia válasza gabyka (#26) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

3x32A az nagyon sok, 3x16A van "ingyen" a duplája most nem találom mennyi, de borsos...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

7200 + áfa / amper

1x32A, ami "ingyen" van. A 3x32 = 96 - 25 = 71 * 7200 *1,27 = 650 000 Ft de ez csak a plusz bekötés ára! Nincsen benne a nagyobb mérőhely, a nagyobb hensel szekrény, meg a villanyszerelő munkadíja!

Ha 20 millió Ft-om lenne, akkor nem építkeznék: vennék egy házat és felújítanám, de nem ismerem sem a lakóhelyetek, sem a pénzügyi viszonyaitokat! Lehet nektek a bérlés lenne a legmegfelelőbb...

(#30) Krugszvele válasza gabyka (#26) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

A pince az minek? Statikai rémálom, hőhíd, plusz mocsokforrás, csak haszontalansága van.

(#31) bitpork válasza philoxenia (#28) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Hol van 3x16 ingyen? 32 amper jár alanyi jogon, nem? Nekünk most majd 300k volt a 20->3x16

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#32) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia!

Nagyon ajánlom a modern konténerházakat. Bevállalható simán.
Hírös konténer Kecskemét. Az egy megbízható cég és jó minőséget csinál. Sok az átverés nagyon. Mi nemrég építkeztünk így. Nem kell megijedni tőle. Másrészt masszívan viharálló. Stabil Hurikánálló. Nincs ósdi cserép és egyéb ósdi dolog sem. Szigetelést pedig brutális szintig lehet elvinni. Klímával kell fűteni. Sok apróság van. Mindennek van előnye és hátránya. Tudok sokat mesélni. :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#33) Graphics válasza Lalikiraly (#32) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na mi épp egyik ismerőssel beszéltük, hogy mekkora királyság a konténerház, és hogy árban sem lehet annyira vészes.

Mi nyaralóban gondolkoztunk, csak telket kell hozzá találni.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#34) gabyka válasza Krugszvele (#29) üzenetére


gabyka
aktív tag

Kötessen be gázt , rendben. Mennyibe fog kerülni? :U Minden xart engedélyeztetni kell hozzá...egy villanytűzhelyhez, villanyboylerhez nem kell szakit hívni beüzemeltetni...
A 3x32 az hosszútávra szól. Jelen pillanatban pont nem luxus ha bírja a hálózat.
A pince meg max Nálatok koszos meg rémálom. Megfelelő tervezéssel és szigeteléssel ugyanúgy lakhatóvá tehető és nem mellesleg megduplázhatja a lakóteret a ráépítéssel, később akár műhely vagy bármi lehet belőle.

Más: úgy látszik mindenki figyelmét elkerülte a kérdés, meddig lehet eljutni 20 misiből?
Sehol nem volt kérdés, lehet -e ennyiből házat építeni...

Szerk.: mint írtam, én ezt tenném ha hasonló helyzetben lennék.

[ Szerkesztve ]

(#35) AIex


AIex
tag

Szia !

Az a probléma, hogy műszaki tartalom függvényében óriásit szórnak az árak,

Pl. milyen vastag falazatot szeretnél, hány cm hőszigeteléssel, mekkora ablakokat szeretnél, milyen profil rendszerrel, gépészet, hőszivattyú vagy gázkazán utóbbi padló fűtéssel, vagy radiátorral, milyen burkolatokat szeretnél, milyen szanitereket stb.

Picit szétnézel az árak között azt fogod látni, hogy a legolcsóbb, és a legdrágább között, 2-4 vagy akár többszörös szorzó is szokott lenni,

20M Ft jó esetben egy szerkezet kész házra lehet elég, belépő kat. épitőanyagokból (alap + falak + nyilászáró + tető) bár lehet ez is inkább 25M Ft környéken, de ez nagyban függ attól, hogy milyen munkadijakkal kapsz árat a kivitelezésre, és hányszor kell megvenni az épitőanyagot, ha toppon van a vállalkozó,

Illetve ezen felül, szép, és jó dolog a kertesház, de szerintem ha nincs annyi pénzmag, hogy elérj egy 80%-os készültségi szintet, akkor lehet kinszenvedés is, mert mire befejezed a maradék 20%-ot, az elkészült 80% 10-20%-át kezdheted elölről.

(#36) Hieronymus válasza gabyka (#34) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Meddig lehet eljutni 20 misiből?
Semeddig. Ha nem lesz lakhatásra alkalmas a végeredmény, nagyon könnyen kidobott pénz lesz a végeredmény. A sohasem tud elkészülni végnél van rosszabb is. A telek értékét csökkenti a félkész ház, ami lakhatatlan és lassan de biztosan megy tönkre.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#37) PSti válasza KISDUCK (#9) üzenetére


PSti
tag

Tudom nem nekem írtad, de köszi a linkeket! :R

(#38) KISDUCK válasza Lalikiraly (#32) üzenetére


KISDUCK
addikt

Erről nem akarsz valami blog posztot írni? Az ilyet érdekes lenne olvasni meg képeken látni személyes beszámolóval.

PSti:
nincs mit :)

(#39) philoxenia válasza bitpork (#31) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

...idézőjeles volt... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40) ncc1701 válasza gabyka (#26) üzenetére


ncc1701
veterán

A pince drágább, mint egy ugyanannyival nagyobb ház. Csaxólok. Nem véletlen nem csinálják már egy ideje.

(#41) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

A pincének továbbra is abszolút ellene vagyok, sohasem építenék, viszont a gázbekötéssel félreértettük egymást!
Abszolút támogatom, hogy gázt ne köttessenek be! Ugyan jelenleg messze-messze a legolcsóbb forma, viszont a bevezetés-engedélyeztetés-eszközbekötés milliós összeg. Én is inkább a 3x32A mellett döntenék, mert ha tényleg _nagyon_ jól van szigetelve a házikó, akkor nem végtelen pénztemető a hőszivattyús fűtés.
Ráadásul egyúttal a nyári hűtés is meg van oldva. Plusz a páramentesítés, légcserélés!

A fürdőszobába és wc-be pedig klíma helyett le lehet rakni a fűtőszőnyeget, abból is van már 200W/nm2

Az eredeti kérdés, hogy 20 M Ft-ból meddig lehet eljutni: nem ismerjük, hogy mit szeretnél építeni! Igazából a telekrendezés, ez egy jó lemezalap és két darab lakókonténer összenyitva, szigetelve szerintem pont kijönne belőle, a hírös konténer kecskemét árait figyelembe véve.

Igaz, hogy csak 30 négyzetméteres, viszont egyszerűen bővíthető további elemekkel!

(#42) Victoryus válasza Krugszvele (#41) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Egy hőszivattyús fűtés + hmv 4-5M mire kész, plussz padlófűtés az megint 1-2M. Egy kombi kondenzációs gázkazán meg csak 600e, plussz gáz tervezés, kémény. Per pillanat jóval olcsóbb a gázos megoldás. Esetleg lehet fűteni 3db klímával, az kb. egy árban van a gázos megoldással.
Nem egyszerű az biztos. 20M meg kevés, ha csak nem falu, ott azért még lehet kapni házat ennyiért - legalábbis itt Békés megyében. De még itt is rohadt drága lett az ingatlan...

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#43) philoxenia válasza Krugszvele (#41) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hőszivattyús fűtés hosszú távon és új építés esetében csak talaj-víz horizontális kiépítés esetén logikus, ez esetben viszont nincs szükség ilyen magas teljesítményre... Szvsz.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#44) b.


b.
félisten

Beszélj egy tervezővel, erre ő tud neked a legtisztább választ adni. Az anyag+ munka egy dolog, sok egyéb "apró" , elötte és közben felmerülő, előre nem látott költséggel is számolni kell, ami ha nagyon szerencsések vagytok akkor a terv kb 10 % része. Azaz valójában úgy indulsz neki hogy kb 17-18 milliód van. Tapasztalatból beszélek.
Jó ötlet lehet a konténerház és lehet kapni szigetelt, előre elkészített faházakat amit a helyszínre szállítanak és összeállítanak. kb 60nm2 körüli szigetelt kijönne belőle. Néha van használtan is .

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45) elfelejtette válasza Victoryus (#42) üzenetére


elfelejtette
veterán

Mivel BB az alap követelmény új építésnél, tuti jól kell szigetelve lennie. Akkor talán elég 2-3db klíma a fűtésre H tarifával (1 millió a klímákra, +fél millió a H tarifára ha még nincs megkérve), meg egy elektromos bojler HMV-re.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#46) Alusky


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Téglaházzal csak óvatosan, főleg ha a kevés pénz miatt a helyi Jóskapista 2000 Kft brigádját választanád, mert azoknak aztán szokása, hogy mindent otthagynak a francba és hetekig nem látod őket, évekbe telik mire egy házat felhúznak az ilyennek. Mobilház ezerszer inkább.

Bár én azon is elgondolkoznék, hogy telket eladni és venni egy kész házat, mint építkezni. Bár az se olcsó, ami urbanizáltabb helyen van a megélhetés miatt, azokért pofátlan összegeket kérnek.
Én nemrég vettem egy 200nm-es családit 3000nm telekkel, gazdasági épületekkel, a semmi közepén 35 millióból, de hát nem véletlenül volt csak ennyi, mert megélhetés nulla a 80 fős faluban, körülötte is 300 fős települések, viszont nem is odaköltözéshez kellett, csak nyaralni, menekülni az idióta világ elől.

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#47) Lalikiraly válasza Graphics (#33) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Hát muteroméknak rendes lakhatásra ment. Három darab 6 méteres konténer.
Így olyan nettó 42nm terület lett. Egy háló, egy nappali és fürdőre lett szétválasztva. Amerikai konyha, 4 évszakos Syen klíma. És jó mert nagyon stabil. De mi használtan vettük a konténereket. Egyébként az extrásabbakat szabad csak megvenni. Sok a kókler cég nagyon.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#48) UnA válasza Victoryus (#42) üzenetére


UnA
Korrektor

Ismerősöm, aki gázkazános, képzi át / tovább magát elektromos vonalra, mert a gázos cuccok kifutó ágon vannak szerinte is - sokszor már ő sem javasolja új fűtés / melegvíz rendszer telepítését gázra alapozva.

(#49) D1Rect


D1Rect
félisten

Lehet, de hitelt kell rá felvenni.

Attól függ, hogy melyik település, de idén még mindenhol van CSOK.
Ami azért nem kevés, persze, ha a 20 millió úgy jön össze, hogy babaváró+CSOK, akkor lehet inkább egy lakásban kellene gondolkodni.

(#50) Victoryus válasza UnA (#48) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Én úgy voltam vele, hogy ha kihúzok vele 10 évet az már jó. Aztán majd lesz valami.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.