Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9) Dany007 válasza Pitterix (#6) üzenetére


Dany007
veterán

Azért elég durva hasonlat Magyarországot és Svájcot hasonlíthatni. Sajnos messze nem egy kategória.

"És a szemét kérdésnek nem biztos, hogy köze van a jólétnek. "

De, sajnos az én meglátásom szerint alapvetően minden ide vezethető vissza.
Ha gondolod kifejtem bővebben is, bár pár topicban már leírtam a véleményem, mondjuk túlnagy reakcióáradat nem jött rá.
Ahogy én látom, itt a környezetemben és az ismerőseim környezetében, szal a jelenlegi helyzetben az itteni embereknek a legkisebb gondjuk is nagyobb a szemétnél, vagy szemetlésnél.
Szerintem mindenkinél van egy sorrend. Egy fontossági sorrend az életben amivel legfőképpen foglalkoznia kell. Mint szellemileg mint fizikailag. Ez a sorrend persze egyénileg változó lehet, de ha például nem a mindennapi megélhetésen kéne gondolkodni, vagy azon, hogy mikor tudjuk kifizetni az aktuális számlákat, esetleg, hogy mit tudnánk főzni ebédre ami jó is, elég is, és olcsó is, akkor ezek helyébe más dolgok kerülhetnének, mint például a szemét kérdése.

A másik kérdés, amit már más topicban is feltettem (sajnálom h ismétlem önmagam =/ ), az az hogy mégis, az átlag magyar ember, mit tudna tenni annak érdekében, hogy az ország sorsa jobbra forduljon?
Mert pl. én tisztességesen dolgozom, adózok, nem lopok, nem csalok, nem is szemetelek, nem megyek külföldre dolgozni és így tovább. De ettől még az cirka 19 ezer milliárd forint államadósság nem lesz kevesebb. Ettől még nem lesz jobb a gazdasági helyzet. Ettől még nem fogok jobban megélni, nem fogok többet keresni és így tovább, ergo semmi érdemi(!) előrelépést nem tudok tenni.
Az ilyen kérdéseknél legtöbben figyelmen kívül hagyják, hogy a lakosság nagy részének semmilyen beleszólás sincsen az ország érdemi(!) döntéseibe. Meg persze tudása, képesítése sincsen.
Ezért nekem olyan fellengzősen nagy szavaknak tűnnek azok a szavak, amikor valaki azt mondja, hogy csak a siránkozás megy, mért nem teszünk valamit. Hát mit tegyünk? (tudom, elmehetünk 4 évente egyszer szavazni)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.