Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) madstunt


madstunt
addikt

B*zi magyar greenpeace orkoskodot mert szerintük megfordítják a szélerőművek a szélirányt meg zavarják a madarakat.A média meg persze felkapta őket.... :U :W

Az ismeretségi körömben aki hozzám hasonlóan Kvéd és Vízügyes volt,azok közül senki vagy csak a legmegvezethetőbbek veszik komolyan a greenpeace-t.....

[ Szerkesztve ]

(#2) mephi666 válasza madstunt (#1) üzenetére


mephi666
nagyúr

komolyan erről is ők tehetnek? :W sok sülthal... "a szélerőmű megfordítja a szélirányt?" rofl... ilyen hülyeséget is rég hallottam már... ennyi erővel a repülők is megfordíthatják... sőt a madarak is... meg akár én is, ha bezabálok csilisbabból... ;] egyik exem be akart közéjük állni, de lebeszéltem róla... nem mondok inkább semmit, mert az ronda lenne...

FÁÁJ a hülyeség!!!

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#3) kételkedem válasza madstunt (#1) üzenetére


kételkedem
addikt

A zaj terhelést kihagytad ;]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#4) Lenry válasza madstunt (#1) üzenetére


Lenry
félisten

óóóbazmeg... :W

sötétzöldek

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5) sghc_toma


sghc_toma
senior tag

errol eszembe jut egy par eves sztori:
egy pesti buli utan hazafele fele vonatoztunk, kozben szunyaltunk egyet.. mikor felebredtem, kineztem az ablakon, es tul rendezettnek tunt a novenyzet az utak menten, fura volt.. szoltam havernak poenbol, hogy nezzen mar ki a masik oldalon (el volt huzva a fuggony), nem lat-e szeleromuveket.. kinezett, es hat az az arc, ahogy visszanezett.. negyed ora mulva a Westbahnhof-rol telefonaltam edesanyamnak, hogy kesobb erkezem, mert veletlenul kijottunk Becsbe..

in asm we trust

(#6) madstunt válasza kételkedem (#3) üzenetére


madstunt
addikt

Nah nem tudom minden egyes hülyeségüket megjegyezni nah :N

sghc_toma: :C :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7) mephi666 válasza sghc_toma (#5) üzenetére


mephi666
nagyúr

ilyen nekem is volt, csak én szarvason "szálltam fel a buszra" :) atomrészeg voltam... haverok kunszenten leszálltak én meg elaludtam... kecskeméten elfelejtettem leszállni és pesten ébredtem :DD kinyitottam a szemem... nézek ki: szalagkorlát középen... "hm... mintha kecskeméten ilyen nem lenne..." nézem az időt: 8:00... 6:40kor volt kb kecskeméten a busz... inkább visszaaludtam és a népligetben levánszorogtam :) aztán a következővel jöttem vissza...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#8) Parci válasza madstunt (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

no, ezt vhogy nem hiszem el. zajterheléses hisztit már inkább, ha muszáj vmit.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9) madstunt válasza Parci (#8) üzenetére


madstunt
addikt

Azt hoigy ilyen hülyeségekkel álltak elő évekkel ezelött nem az ujjamból szoptam hanem full komolyan nyilatkozták tévébe és az egyéb médiákban.a saját két szememmel láttam.az már egy más dolog hogy ezek az érvek megalapozatlan hülyeségek.nem biztos hogy ezért állnak az erőművek de anno nagyon nyomultak ezekkel

Persze úgy változtatják a véleményüket ehogy a szél fúj.Most éppen pártolja a magyar szervezet a szélerőműveket.Lehet rájuk szólt a nemzetközi szervezet hogy nem kéne ennyi hülyeséget összehordani

[ Szerkesztve ]

(#10) rudi válasza Parci (#8) üzenetére


rudi
nagyúr

Aki hülye, annak simán be lehet magyarázni a szélfordítást. Mert jön a szél, abból a malom energiát vesz el, így már gynegébb szél megy tovább. Azt meg a másik irányból érkező szél másképp fordítja el mint, ha nem vette volna el az energiáját a malom. Ergo twister alakul ki, meg világvége és a madarak is belahalnak meg minden. Az összes elvvel, a zajossal is az a baj, hogy akkor 100 méterrel odébb az osztrák meg a szlovén malom akkor miért OK?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) Parci válasza madstunt (#9) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ja, nem is arra gondoltam, h ők nem beszéltek ekkora hülyeséget :DDD, hanem arra, h nehezen hiszem, h ilyen indokkal állították volna le őket. on the other hand, a magyar hülyeség már jópár abszolútnak hitt mércét kivert...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12) mephi666 válasza rudi (#10) üzenetére


mephi666
nagyúr

ezen a magyarázaton még jobbat röhögtem, mint az első kommenten :DD

...régen mondogattam, hogy a zöldagyúak, ha annyira zöldek, akkor üljenek ki a bokrokba random és csapják pofán mondjuk a szemetelőket... addig meg ne szóljanak semmit... kb semmit nem tudnak, csak idióta összeesküvés-elméleteket gyártani és itt-ott hátráltatni a munkát/fejlődést... komolyan: mintha pénzelné őket valaki, mert ilyen hülyék nem lehetnek egyszerűen emberek :(

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#13) akom


akom
senior tag

Sziasztok !

Örülök hogy Parci felhozott egy ilyen témát.
Azért nem forognak mert nem kell áram az adott generátorból és ezért blokkolják őket.
(Vagyis nekem ezt mondták az okosok)

[OFF]Tudom nem ide tartozik, de meg kell említenem hogy iszonyatosan felhúzott az amit most a magyar energiapiac résztvevői generálnak a szélerőművek ellen.

Elméletileg azért ilyen drága az áram kis hazánkban, mert költséges befogadni a szélerőművek által termelt energiát !!!

Nonszensz !!!

És az sógoroknál nem költséges ? Vagy ez hogy van ?

Ilyen is csak nálunk lehet.

Más országok örülnének ha ilyen szél-adottságokkal rendelkeznének..

Azt elhiszem hogy nem egyszerű beépíteni az így keletkezett áramot főleg ha nagyon ingadozik, de biztos van rá módszer. (Nem egy ország használ szélenergiát)

Sajnos úgy látom, hogy sok felsőbb embert érintett rosszul ez a szélenergia, és próbálják lejáratni.
Na meg ugye ki hinné el hogyha nem lenne szélerőmű akkor olcsóbb lenne az energia ?

Elnézést hogyha nem ide kapcsolódó dolgot írtam, már bennem volt egy ideje.[/OFF]

(#14) rudi válasza mephi666 (#12) üzenetére


rudi
nagyúr

Figyi, Juliskanéniéknek a falugyűlésen abszolút hihető lenne, ha öltönyben, védősisakban magyarázná egy "mérnökk" megtámogatva némi grafikonnal meg idegen kifelyezéssel. Úgy írnák alá a malom ellenes petíciót mint a nyü!

Alapvetően mindig is élt a zöldekről az a feltevés, hogy egy multikból álló érdekcsoport pénzeli őket, hogy hadakozzanak hülyeségekért, és ne zaklassa őket senki a megasumákolásokért.

Ez a malmos is marha jó példa. Isten tudja, milyen felsőbbmutyi érdekből állnak, de máris felmerült egy alternatíva - ha igaz, ha nem - hogy a zöldek miatt. Ergo velük próbálnak fedni valami teljesen mást.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) stangli


stangli
senior tag

Esettanulmány:
1, nincs elég meleg, így a ventit nem kapcsolták be :DDD
vagy
2, mo. területén nincs szél, így nincs mi meghajtsa a szélerőművet, tehát a szomszédaink elszívják a jó magyar szelet. ezek fényében én aszondom, magyar szelet magyarországnak :D

(#16) tupacamaru válasza akom (#13) üzenetére


tupacamaru
veterán

A szélerőmű által termelt energiának nem a befogadási ára a nagy hanem az általa megtermelt áram ára. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#17) mephi666 válasza rudi (#14) üzenetére


mephi666
nagyúr

hát igen... aztán nyugatabbra menve, a hollandoknál is biztos már annyira szétszívták az agyukat a fejesek, hogy ezt nem tudják... és a nagy őrültségük már ilyen méreteket öltött:

#16: ezt mindig lehetett tudni, hogy nem olcsó... de hosszú távon megéri, mert:
-egyik legtisztább megújuló(!) energiaforrás
-0 felügyeletet igényel
-majdnem 0 további befektetést igényel
-balesetveszély sincs
-és még hosszan lehetne sorolni az előnyeit

hosszú távon éri csak meg és nagyban... ezt a hülye is tudhatja...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#18) Yutani válasza rudi (#14) üzenetére


Yutani
nagyúr

Azért folyik még mindig nagyban a környezetszennyezés, mert egyes nagyhatalmú (érdek)csoportoknak az az érdekük. Amíg az ember önző és kapzsi, nem lesz itt változás, márpedig az ember nem változik. Hacsak valami nagyon nagy és komoly dolog nem történik.

Parci: Én az elmúlt 3-4 hétben 4 alkalommal haladtam el a Bábolna-környéki szélerőművek mellett az M'-en, de mindig forogtak, maximum 1-2 ha állt. Konkrétan melyik szélerőművekről volt szó a postban?

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#19) mephi666 válasza Yutani (#18) üzenetére


mephi666
nagyúr

erről is tudnék beszélni: egyik üdítőitalgyártó világcég termékeit értékesítette a kocsmáros még ott, ahol laktam pár éve... ő mesélte nekünk, hogy volt egy ilyen értékesítéssel kapcsolatos megbeszélésen, ahol egy fickó a következő dumát nyomta:
"nyomassátok ész nélkül a fél literes, eldobható palackos termékeket, mert az a legkörnyezetszennyezőbb és idővel ihatatlanok lesznek a természetes vízforrások és mindenki a palackozott italokra lesz rászorulva... (így meg tudatosan fel lehet pörgetni a dolgot... nem mintha amúgy lassú lenne...)" kb ez volt a lényege az egésznek... nem pont ezekkel a szavakkal... ismerősöm mondta, hogy csak nézett és erősen gondolkozott, hogy feláll és leveri azt az öltönyös f@szt...

nem akarom leírni, hogy melyik cég volt... max privátban, de mindenki kitalálhatja szerintem gyorsan...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#20) #72042496 válasza madstunt (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ennek ellentmond, hogy kb. egy hónapja még éppen a szélerőművek mellett kampányoltak - az Örsön és a Ferenc körúton is összefutottam velük. Adománygyűjtésre ment ki a dolog, elmondták, hogy Magyarországnak három nagy légcsatornája van, hatalmas biznisz a szélkerékgyártás, s ennek a beindítása érdekében lobbiznak, illetve hogy előnyös lenne, ha gyakorlatilag az egész Dunántúlt teleraknák szélerőművel. Mert hogy az milyen környezetbarát és olcsó.

(#21) Cathfaern válasza tupacamaru (#16) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

De, a befogadási ára nagy. Ugyebár a hálózatra rákapcsolt áramnak és a fogyasztott áramnak mindig meg kell egyeznie, alapvetően a vezetékek nem tudják tárolni az áramot. A probléma az, hogy a szélenergiával termelt áram nagyon ingadozó. Lehet, hogy éjszaka erős szél fúj (amikor áramfogyasztás lecsökken) és nappal meg áll a szél, amikor kéne az áram. Alapvetően a magyar áramtermelés arra a modellre épül fel, hogy a paksi atomerőmű termeli állandóan a nagy részét, az ingadozást meg gázerőművekkel pótolják (ez nagyon-nagyon leegyszerűsített persze). Elméletben a gázturbinákat felválthatná a szélenergia, de ahhoz az kéne, hogy szabályozható legyen, hogy mikor termeljen. Márpedig nincs így. Így valahol raktározni kell az energiát. Ekkora méretekben akkumulátorok nem jöhetnek szóba, gyakorlatilag ami bevett megoldás, hogy ha túltermelés van, akkor valamilyen folyó vizét felpumpálják a feles energiával egy magas hegyen kiépített vízgyűjtőbe, majd amennyiben szükség van plusz áramra, akkor vízenergiát hasznosítva leengedik. Viszont ilyen létesítmény Magyarországon nem létezik jelenleg. Innentől kezdve a felesleges áramot nagyon-nagyon nehéz "elhelyezni", és emiatt drága bevenni minden olyan energiaforrásből származó áramot, ami nem szabályozható.

(#22) madstunt válasza #72042496 (#20) üzenetére


madstunt
addikt

ezért érdemes végigolvasni a topikot. a kilences hszben ezt írtam:

Persze úgy változtatják a véleményüket ehogy a szél fúj.Most éppen pártolja a magyar szervezet a szélerőműveket.Lehet rájuk szólt a nemzetközi szervezet hogy nem kéne ennyi hülyeséget összehordani

(#23) rudi válasza Cathfaern (#21) üzenetére


rudi
nagyúr

No, első tényleg hasznos hozzászólás! Köszönnyük szépen! :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#24) #72042496 válasza madstunt (#22) üzenetére


#72042496
törölt tag

Afelett sajnos átsiklottam, előfordul az ilyen.

(#25) Parci válasza Cathfaern (#21) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az összes ár-kérdésre egy kérdéssel felelnék: akkor ki és miért építette őket? milyen racionális érvek mentén lehet eljutni abba az állapotba, hogy ott vannak, de állnak?

Yutani: pedig azok is állni szoktak, egy hete mentem arra, egy pár forgott, a többi állt. de régen 1-2 éven át egyáltalán nem láttam forgókat.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#26) Rive válasza Parci (#25) üzenetére


Rive
veterán

az összes ár-kérdésre egy kérdéssel felelnék: akkor ki és miért építette őket? milyen racionális érvek mentén lehet eljutni abba az állapotba, hogy ott vannak, de állnak?
A magyar VER-ben a meglevő állapotában cirka 300MW extra +- termelési ingadozást képes elviselni komolyabb gondok nélkül. Ezt a 300MW-ot osztották ki néhány éve pályázaton. Ebből máig üzembe helyeztek cirka 130MW-ot.

A szélgépek üzemeltetőinek jóelőre le kell adniuk egy termelési tervet, negyedórás lebontásban. Ha aztán eltérnek a termelési tervtől, az sok pénzbe van nekik. Emiatt inkább alulméretezik a tervet, és ha több szél fúj, akkor leállitanak néhány gépet.

Az ingadozásokat tipikusan gáz- vagy vizerőművel szokták kompenzálni. Az osztrákoknál van viz dögive, enyhébben a szelesekre vonatkozó szabályok.

Itthon nagyot dobna egy szivattyús/tározós vizerőmű, fogyasztóként és termelőként egyaránt kompenzálni tudna. De nincs effélénk - a zöldek hülyesége ott érhető tetten, hogy valószinű sose lesz olyan hely, ahol tetszene nekik egy ilyen.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#27) Parci válasza Rive (#26) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

értem. köszi az infókat!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28) JColee válasza Parci (#8) üzenetére


JColee
őstag

lehet, hogy a magyar szélerőműveknek nagy a zajterhelése (pedig kb soha nem megy), de Németországban semmi hangot nem hallottam, pedig ott is van egypár

(#29) madstunt


madstunt
addikt

Cathfaern és Rive : :R

Balika911: bocs ha kicsit erős voltam nincs harag,megesik az ilyesmi:)

[ Szerkesztve ]

(#30) tkazmer


tkazmer
addikt

ugyanúgy valami sötétzöld ötletelés van itt is a háttérben, mint a 10es út esetében (solymáriként biztos tudod, miről beszélek ).
ott kitalálták, hogy nem épülhet út, mert zavarná a különleges állatvilágot (egy szántóföldön?) illetve túl nagy lenne a nagy sebességgel közlekedő autók károsanyag kibocsátása (mivaaan??), itt meg azt, hogy ledarálják a madarakat, a betonlábazat franctudja milyen káros gázt termel, stb stb.

nem kell mögé logikus gondolatmenetet, racionális megfontolást gondolni, nem véletlen a sötétzöld jelző.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#31) Rive válasza tkazmer (#30) üzenetére


Rive
veterán

Illik hozzátenni, hogy a vonulási utvonalba telepitett, illetve az alacsony magasságú (barkács vagy kisteljesitményű) szélkerekek ténylegesen veszélyesek a madárvilágra. Az is igaz, hogy a folyamatosan mozgó lapátok néhány állatot bizony riasztanak. Meg az is, hogy jelentős infrahangforrásnak számitanak.

Ésszerű telepitésük, illetve a mögöttes tartalékkapacitások megfelelő kialakitása esetén környezetvédő, CO2-kibocsátást csökkentő dolgok ezek.

Ésszerűtlenül meg csak baj van velük. Mint minden mással.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.