Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11) Dany007 válasza Lomha 8V (#3) üzenetére


Dany007
veterán

Olyan esetben lehet, hogy elég csak a mezei ablakszellőző ha van huzat. Nem feltétlenül muszáj ilyen drasztikus megoldáshoz folyamodni. :)
Mindenesetre köszönöm.

@Silentfrog:

Igen a hőtermelést én is észrevettem. De azért nem olyan durván, mint nálatok. Viszont én is kimértem a mienket és a pontos értékre nem emlékszem, de az biztos, hogy 320W fölött volt és 380W alatt.
A gond tényleg az volt, hogy irdatlan hangos. Próbálkoztam annak szigetelésével is, de sikertelenül. Nem lehetett mellette aludni.
És nálunk napközben, mikor nem voltunk itthon nem jelent meg a pára... Estére lett csak brutális.

@Skillet:

Zsaluzatra én is gondoltam. A gond az, hogy mivoltából adódóan részben a levegő útjában áll még nyitott állapotban is. Azt meg mindenképpen elakartam kerülni.

A szigetelés csak azért kellett, hogy télen a mínusz 20 fok se jöjjön be, illetve ne fűtsük nagyon az erkélyt ha egy mód van rá. Jelenleg is 1-2 fokkal melegebb van az erkélyen, mint szabadtéren, az ablak közelében meg 3-4-5 fokkal is. Ezt onnan tudom, hogy a hőmérőnk kültéri egységét először naivan a külső ablakpárkányra tettem... Majd az erkély külső oldalára és 4-5 fok különbséget mutatott.

A fürdőszobai szellőző egy katasztrófa. Tényleg maximum a fürdőre elég ha folyamatosan megy ráadásul hangja közelíti a párátlanító gép hangját. Sőt... Simán van olyan hangos.
Azt kicserélve viszont szükség lett volna állandó kapcsolatra a szobák között. És lehet, hogy nem lett volna olyan hatékony ha csak egy kis szellőzőt vágok az ajtókra.
Tehát nálunk úgy van, hogy fürdő, aztán előszoba és abból nyílik a nappali és a háló. Elég nagy a táv, nem akartam kockáztatni. Persze azt is használjuk rendszeresen minden fürdés után meg ha ott nagyon állott lenne a levegő.

@ncc1701:

Igen, nekem is volt egy olyan érzésem, csak már régen tanultam, így nem mertem leírni, hogy a 38-as fal megfelel a minimális hőszigetelési követelményeknek itthon. És hát mint látjuk nem törték magukat nagyon hogy túllépjék a minimumot az építésnél. Még felmerült bennem a külső szigetelés ötlete is, de eleve a 3.-on nehéz kivitelezni, ráadásul a városkép miatt nem is lehetne változtatni rajta, mivel nálunk kívül "dísztégla" burkolat van.

@orion1025:

Bizony, gondoltam hátha mást is érdekel. Nekem jól jött volna anno a kezdetek kezdetén. Főleg a legelején mikor még azt se tudtuk mi ez. Persze ha valakinek normálisan megvan csinálva az ablak és a fölötte lévő fal akkor egy pár fokkal nehezebb.

Nálunk is a kompresszor rész a hangos, a venti még elment volna valahogy, de amikor beindul az a brummogás... áh kész. :)

@D1Rect:

Köszönöm. Főleg tőled. :)
Na ezen mi is sokat gondolkodtunk és anyáztunk... Nem véletlenül volt ez a legolcsóbb új társasház a városban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.