Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) P41N


P41N
senior tag

Nyitó hozzászólásnak: Egy ilyen alaplap megfelelne erre a célra, nem ? ;]

[ Szerkesztve ]

(#2) proci985


proci985
MODERÁTOR

btw, az adatlapodon B550 az R9 nanoval se lenne rossz, be masodik kartya olcson, ha birja a tap akkor kiprobalni kb ugy lenne meg a legolcsobban.

-----

en elmennek x79 / x99 fele. a lap lesz messze a legdragabb egyebkent, es a CPU teljesitmenye se lesz az igazi. 100bol nem fog kijonni, csak a lap altalaban 150-200 euro szokott lenni. en X370 fele mennek, pl MSI Carbon, elvileg mar kapott supportott es ugy egy 5600 / 5800 mehet. igy relative olcson kijon, pciE3.0 x8 modban pedig pont olyan gyors, mint amit az X58 pciE2.0 x16 valaha tudott. meg B550nel van support.

5870 CF alapvetoen nem volt egy hosszu eletu szeria: melegek es az 1GB framebuffer miatt nagyon hamar elavult a szeria. 6950 2GB sokkal kiegyensulyozottabb volt ra egy evre es az mar inkabb birta az fHD folotti felbontast. ha teljesitmeny is kell, akkor AMD R9 290 CF fele mennek el: ezek filleres kartyak, CFben meg kb egy 1080-1080ti tempojat meg kene fognod ahol jol skalazodik es annak volt a CF vegeig rendes supportja. foleg, hogy a 290 kapott eloszor rendes frame pacinget AMD alatt, arban meg egy 7970/280 es egy 290 kozott minimalis kulonbseg van. zaj es fogyasztas problema, hutest pedig izombol kell megoldani. mondjuk az 5870 elkezdeni jo lesz. alternativakent egyebkent egy 480 / 580 par is elvileg nagyon olcso, es ott az alacsony fogyasztas miatt nem kell tulmeretezett tap (emiatt olyan olcso a 290). 580 talan meg nem legacy, az se baj. 470 es 570 is jo, csak figyelj a memoriara mert szoras volt. ket rendes 570 vagy 580 8GB mondjuk siman 2080 korul kene, hogy menjen ahol szepen skalazodott (DX11 es korabbi cimek). dupla R9 nano se lenne rossz, egyetlen problema az a meleg.

tap problema: egy minosegi 850es saccperkabe eleg, akcioban az meg tud allni 90 euro korul (Seasonic Focus GX remek pl). 1000W jobb lenne nemi rahagyasra, de az draga. 470 es 570 ala ertelemszeruleg egy 650es tap is boven eleg.

hutesnel esszel, X58/X79/X99 kozismert arrol, hogy nem nagyon fernek el a leghutok.

jatek support valtozo, utolso mohikan talan a Far Cry: New Dawn volt amiben meg rendesen ment a multigpu, de ott mar kb ket eve nem nagyon tamogattak a jatekok.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#3) P41N válasza proci985 (#2) üzenetére


P41N
senior tag

Az a baj, hogy amikor raktam össze a mostani gépemet, nem figyeltem a crossfire támogatást :D Nem tudom hogy egyébként menne-e ebben a B550-es lapban, nincs feltüntetve sehol. Na és pont ezért nem mertem még egy R9 Nano-t venni (meg persze nem is nagyon volt olcsón), mert mit csinálok akkor vele, ha nem megy a CF ? :DDD

Ha jelenleg nem lenne ilyen "erős" gépem (nekem mindenre elég), akkor persze néztem volna a HD 5870-nél erősebb kártyát, de így feleslegesnek tartottam. Meg hát retrózásnak szánom az egészet, nem akarok én New Dawn-hoz hasonló játékokat futtatni (arra ott van a rendes gépem). Olyanokat akarok rajta nyomatni amik 2009 előtt, meg kicsivel később jöttek ki, Magával a platformmal is így vagyok, feleslegesnek látom az X79/X99-et ilyen célra, X58-an is csak azért gondolkodtam mert ez abban az időben volt releváns amikor ez a kártya kijött. Nem tudom, igazából még ráérek ezen gondolkodni, jöjjön meg a két kártya aztán kész :C

Aztán ha annyira tetszik a dolog meg minden, lecserélem az alaplapot a rendes gépemben (persze ha kiderül hogy tényleg nem megy vele a CF) és kész.

(#4) DEJVID válasza P41N (#1) üzenetére


DEJVID
őstag

Nagy szerelem volt anno ez az alaplap

(#5) ncc1701 válasza proci985 (#2) üzenetére


ncc1701
veterán

Még rx580/8G kártyám van, full támogatott.

(#6) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

2 darab hd6850-et hajtottam egy időben CF-ben, win7-hez a 13.4-gyes catalyst a legjobb :DDD

V6

(#7) proci985 válasza P41N (#3) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

Ahogy nézem támogatja a lapos. Vega elég régi, kéne lennie joarasnak.

X58 rossz ötlet. Pcie2.0, nincs sata3, nincs usb3, cserébe drága, alig kapni és eszméletlen CPU limited lesz.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#8) taaz


taaz
aktív tag

A régi szép emlékek.
Anno meg p45-ös lappal meg 2900xt-vel szórakoztam Cf-el. Aztán volt lehetőségem, elcseréltem hd 3850x2-re. Az már egy kicsit vállalhatóbb volt. Szerintem itt be is fejeztem a 2 kártyás próbálkozásokat.
Ja az Sli.... :)) nf4 ,d830-as kazán, 2db 7600gs.

(#9) P41N válasza DEJVID (#4) üzenetére


P41N
senior tag

Hát na, elég baszó egy darab ;]

#6 M0ng00se: Windows 7-et terveztem amúgy is, így ez az infó jól jött! :R

#7 proci985: A felsoroltak jelenleg olyanok amik ebben az esetben nekem nem igen számítanak. Azért egy i7-860 / 960 csak kihajt két HD 5870-et :DDD

(#10) P41N válasza taaz (#8) üzenetére


P41N
senior tag

Na ez már tényleg retró! :C

Nekem HD 3000 szériából csak egy AGP-s HD 3650-em volt egy Pentium 4 társaságában, jó volt rajta nyomatni a Crysis-t. :D

(#11) proci985 válasza P41N (#9) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

i5-760al en hajtottam 2x 7850 2GBt (20% OCvel mindket kartyan), ott azert neha elegge CPUlimitem volt. 5870 azoknal kb 25%al lassabb alacsonyabb felbontasokon. ott P55A UD3 volt.

kesobb volt i7-3820 mellett 2x 290X (OC vizen), ott megintcsak CPUlimitem volt neha, X79-UP4ben. 1800Xel szinten, bar ott DX11 alatt a tobb mag segitett (MSI X370 Titanium).

sata3 azert nem art, mert SSD egyebkent lassu lesz. P55 chipsetnel (i7-860) a Sata3 jellemzoen Marvel chipbol volt megoldva, amik finoman szolva sem voltak megbizhatoak ujkorukban sem. X58 elvileg szinten erintett volt az i7-960 alatt.

meg probalj olyan lapot szerezni, amin legalabb 2 bovito van a ket x16 kozott. 3 bovito jobb, 4way lapok optimalisak. nem veletlenul mondom, hogy pl egy extra SSDvel tudod tesztelni a main konfigoddal is.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12) P41N válasza proci985 (#11) üzenetére


P41N
senior tag

Látom akkor azért te elég jártas / tapasztalt vagy a témában. Ha meg jönnek a kártyák mindenképp kipróbálom a mostani konfigban, aztán utána nem tudom mi lesz :DDD

(#13) GreatL


GreatL
őstag

Volt SLI-m amikor a másodkártyát fillérekért tudtam venni. Most is jó lenne egy másodkártya olcsón, a bányászláz elmúltával de kinyúvasztották ezt a lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#14) Angie™


Angie™
addikt

Nagyon tetszik amit csinálsz, remek hobby :)
Nem akarom letörni a kedved, hogy milyen lesz a CF?
Azok a játékok amelyek támogatták jelentősen nagyobb FPS számokat fognak dobni, két kártyán fog süvíteni a ventilátor, kétszer annyi hőt termelnek majd és brutál sokat fog fogyasztani a gép :)
Várom majd a következő írásodat, jó egy kicsit nosztalgiázni veled :K

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#15) proci985 válasza P41N (#12) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

probald ki, veszteni nem veszthetsz :)

GreatL: ha meg mukodne a dolog, nekem mar ott lenne a masodik 5700XT a jelenlegi arak mellett a gepben.

mondjuk igy se rossz, a viz ket kartyara van meretezve, igy meg csend van.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16) P41N válasza Angie™ (#14) üzenetére


P41N
senior tag

Persze ezekkel is tisztában vagyok, ha a felsoroltak problémát jelentenének akkor bele se kezdtem volna! :)

#15 proci985: Az lesz majd! :K

(#17) P41N


P41N
senior tag

Na egy kis ápdét:

Úgy döntöttem, hogy a gépnek az alapja egy AM3-as platform lesz. Az egyetlen ok az az, hogy olcsón találtam hozzá alaplapot (proci árak se vészesek, mondjuk a fogyasztásuk elég magas de ez nem lényeg). Így hát a képen látható alaplapra esett a választás.

Közben a CrossFire hidak is megjöttek, bár tesztelni nem tudom őket, remélem működnek :DD

Ha ez nem lenne elég, van elfekvőben egy FM2-es lapom, ami tudja a Dual Graphics-ot (ez lényegében integrált APU + dedikált GPU CrossFire), már csak egy olyan CPU kéne ami ezt támogatja is, mert az A4 ahogy olvastam nem kezeli. Majd a kövi elfoglaltság az lesz.

(#18) DEJVID válasza P41N (#17) üzenetére


DEJVID
őstag

Úh a Gigabyte kék időszaka :D nekem egy picit mindig fura volt, a korábbi színes jobban tetszett. De jó kis lapok voltak ezek, a core2 - core i eleje időszak hardware-ei nagyon közel állnak a szívemhez.

(#19) P41N válasza DEJVID (#18) üzenetére


P41N
senior tag

Nekem pont ez tetszik jobban, nem pedig az az össze-vissza mindenféle szín :D Egyedül a P5Q Deluxe volt olyan ami nem piszkálta a szememet, az is csak azért mert fekete volt maga a pcb. Kicsit bánom már, hogy megváltam tőle, most egy teszt erejéig jól jött volna.

(#20) Angie™ válasza P41N (#17) üzenetére


Angie™
addikt

Nagyon szép lap :)

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#21) P41N válasza Angie™ (#20) üzenetére


P41N
senior tag

Héten már itt lesz nálam a lap (plusz a cpu és ram is), így megtudom nézni kicsit hogy mit is tud :D Jön még egy vga is a HD 6000 szériából, majd később ki fog derülni hogy pontosan melyik modell:C

[ Szerkesztve ]

(#22) fowe


fowe
csendes tag

Nekem egy ASUS M4A 785 TD-V EVO lapban, két HD 7650 OC-t raktam crossfirebe. Egy Phenom II X6 1100T hajtotta. Odadtam a kisfiamnak hogy legyen az övé. Telelököm neki rammal aztán tolja. Most magamnak egy ASUS ROG STRIX B450-F GAMING II lapba akarok crossozni. Most egy moddolt ATI S9300 x2 van, e mellé keresek ugyanilyet, vagy mi8 instict esetleg egy R9 fury variánst. Egy ryzen 5 3500x hajtja amit cserélni fogok.

300000, 30000 liter vízbűűl vonja ki a a zoxigént. Egyebet nemtudok elmondani kérem kapcsojjja ki.

(#23) P41N válasza fowe (#22) üzenetére


P41N
senior tag

Ebben is majd egy Phenom lesz, de csak 4 magos (6 magosat nem nagyon lehet találni a magyar használt piacon). Jelenleg nekem is S9300 X2 van a gépben, viszont csak az egyik gpu megy, a másik teljesen halott (nem tudom követted-e az ezzel kapcsolatos topikot, ott elég részletesen leírtam, hogy miért is :DDD). Az a helyzet, hogy ezt a kártyát nehezen lehet találni, főleg magyarban, ha meg megnézed ebay-t, elég drágán adják, annyit meg szerintem nem ér az egész. Egy Fury is olyan 40-50k környékén mozog, ennyiért meg már lehet itt HA-n találni Vega 56/64-et, ami azért erősebb is. Én személy szerint két Vega 56-ot raknék a main rigembe, csak egyrészt sokat fogyasztana, másrészt kevés lenne neki a tápom :DDD

(#24) fowe válasza P41N (#23) üzenetére


fowe
csendes tag

Igen követtem azt a topikot. Sajnálom is hogy mehalt az eg-im gpu. Van egy srác neki van egy fury most egyezkedünk. Nem vagyok hardcore gamer. Elvagyok a World of warships és world of tanks játékokon. Csak vannak heppjeim amit ki kell hogy szolgáljak. Most azt találtam ki hogy három monitoron akarom nyomni a játékot. Ezért fogok crossozni. Egy éve vettem az s9300-at nem akarom nyugíjba küldeni. Jó lesz ez nekem még vagy 3-4 évig. Egy másik s9300 meg majd idővel úgyis lesz.

300000, 30000 liter vízbűűl vonja ki a a zoxigént. Egyebet nemtudok elmondani kérem kapcsojjja ki.

(#25) P41N válasza fowe (#24) üzenetére


P41N
senior tag

Ahogy olvasgattam a WOT elvileg már dobta a CrossFire támogatást, warships-et mondjuk nem tudom. Nekem már elég gyengének bizonyul a kártya bizonyos játékokban, főleg újakban. Váltani mondjuk még nem tervezek, majd valamikor később.

(#26) P41N


P41N
senior tag

Jelenleg még folyamatban van a következő blog írása, viszont ha az időm engedi akkor valamikor a jövő héten olvasható lesz (reméljük). Kicsit hosszabbra fog sikerülni mint a mostani, tele lesz minden olyan infóval amiket tesztelés során vettem észre / tapasztaltam.

Spoiler: VGA-ról még nem lesz szó :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.