Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Összeomlásom 1. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#301) Eastman válasza Fred23 (#298) üzenetére


Eastman
őstag

Szia!

Írta, hogy várja a következő fizut, és tervezi, hogy szakemberhez látogat.

PEACE.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#302) Chaser válasza bkercso (#283) üzenetére


Chaser
titán

nem állnék tovább, hanem "muszájból" maradnék akkor a nővel ha közben kiderül hogy már másfele megyünk
de ez csak egy dolog a sok közül
tény hogy 8mrd emberke szaladgál a sárgolyón, aminek a fele is qrva sok lenne ilyen fogyasztói társadalom mellett
a globális felmelegedés hatásai egyre durvábbak
nem lehet már ellene tenni számottevőt
talán 20-30 éve még lehetett volna
ott a gugli', mindenki meg tudja nézni hogy alakult a bolygó népessége az 1900-as évektől, valamikor a 80-as években léptük át azt a határt aminél eleve stopnak kellett volna lenni
ma keresett meg egy régi ismerős, már idősebb, 70+
azt mondja tegnap beszéltek az asszonnyal, nem is bánják hogy nem fiatalok, mert bármerre néznek csúnya dolgot látnak, csak a gyerekeiket féltik - ők 30+ évesek -
és kifejezetten értelmes emberkéről van szó, akit egyébként 50-nek sem néztem mikor először találkoztunk, olyan jó kondiban van

RubbishBin
pontosan
élvezi hogy tudja visszamásznál a bugyijába
és ennek teljesen mindegy van-e bármi pszichológiai "betegwég" alapja, vagy csak simán élvezi, akkor is ezt teszi
nincs benne tapintat sem empátia - ha pedig van és tudja hogy neked fáj az még rosszabb -

Graphics
te mi alapján vállalsz gyereket? mik a kifogásaid rá? :)
nem túlzottan hat meg hogy a génjeim esetleg nem élnek tovább...na pfffffff, több is veszett mohácsnál
ma vittem a kiskutyát orvoshoz, hát kiborultam röviden mert mindig stresszel, nekem ő a gyerekem, ez jutott ( : már le is hányt :d nem ember gyerek, oszt'? ember gyerek is volt az életemben átmenetileg többször is, túléltük ( : nem az enyém volt genetikailag és akkor mi van? pont semmi nincs - de legalább láttam testközelből nem is egyszer, hogy nagyon nem való mindenkinek gyerek, sőt, a többségnek nem való, nem véletlen szaladgál anyi lelki roncs az utcákon amennyi -
nem óvnám/vigyáznék jobban a genetikai gyerekemre sem mint máséra
én ismerem annyira magam hogy tudom nem lenne gond gyerekkel, viszont a változókat nem tudom befolyásolni, és a matek azt mondja inkább maradjak felfedező ( : ez van
egyébként is vén pH@sz vagyok már ;]

athomi
színház az egész világ
ami jelenleg zajlik egy szép felvonás szép díszletekkel
a színpad mögött viszont rohad minden
és lassan a színpad is lebomlik mivel gyorsan bomló műanyagból épült...( : - ami már iszonyat mértékben szennyez mindent -

BiP
pontosan, globálsan nézem a mesét, másképp nem lehet
és az a mese nem happy enddel fog végződni esélyesen
nagyon-nagyon későn lesz már mikor a tisztelt emberiség felfogja, hogy nem a gdpr az atyaúristen
valaki nayon jól megfogalmazta itt egyszer:
és 8mrd ember mondta azt, hogy egymagában semmit nem tud tenni...
( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#303) Graphics válasza Chaser (#302) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kifogásom nincs rá.

Nem is szeretném ezt a témát tovább offolni, elkanyarodott így is egy szálon nagyon.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#304) Chaser válasza Graphics (#303) üzenetére


Chaser
titán

ha akarsz dehogy nincs...mért engednél gyereket egy ilyen világra
( :
sajnos bárhogy próbálom nézni, ha elvonatkoztatok attól hogy ember vagyok és külső szemlélőként nézelődöm mindig arra jutok ritka egy mocskos faj vagyunk, a sáskáknál is rosszabbak
egyének vannak akik javítanak valamit a megítélésen, de az összeképet nem tudják befolyásolni a többséghez képest eltörpülő arányukkal
de ez szomorú téma úh. vidámkodjunk ;]
lassan új telefont kell vennem a note4 helyett mert kezd kifutni az életciklusából a szentem...ó baxa meg, szomorú lettem ( :
a régi sharpom 10+ évet szolgált és még ma is működik, bár csak kicsit volt okos..de azt nagyon tudta :) nem is az elqrvult tömeggyártásban készült

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#306) Chaser válasza RubbishBin (#305) üzenetére


Chaser
titán

ez így van, kb mindenki volt már mélyponton legalább egyszer
aki ezt a szemére veti ki is állította a bizonyítványát
én ma toltam helyetted is banánt, biztos ami biztos :P

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#307) RubbishBin válasza Chaser (#306) üzenetére


RubbishBin
senior tag

Én is toltam egyet reggel! :K
Meg elkezdtem B6-vitamint szedni, hátha segít a szorongáson valamennyit. Egész nap azt várom, hogy írjon. :W Ami viszont jó, hogy a ma munka néha kikapcsolt pár percre. Nehéz, mert ott is ezernyi dolgot hozzá kapcsolok.

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#308) PuMbA válasza RubbishBin (#307) üzenetére


PuMbA
titán

Na látod, haladás :) Így tovább! Az írásra várás majd egyre halványulni fog.

[ Szerkesztve ]

(#309) Chaser válasza RubbishBin (#307) üzenetére


Chaser
titán

helyes ( :
hogyne segítene a b6
anno a doki néninek mondtam 1-2 heinekent azért bevágnék a nyugtató mellett, szigorúan a b6 miatt ((( : le is okézta a két diplomájával
mennyiség viszont legyen belőle, ahogy banánból is
egy az édes-kevés még akkor is ha teljesen rendben az idegrendszer - de az mellett nagyon sok mindent rendbetesz/megelőz, pl gyomorfekély -
én kb napi 0,7-1kg-t tolok úgy hogy mondhatni nagyjából azért rendben van az életem
és tényleg rengeteget segít, elképzelni nem tudtam volna ha más mondja, szóval megértem hogy te sem tudod elképzelni
majd írunk mi, ne aggódj ( : ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#310) RubbishBin válasza Chaser (#309) üzenetére


RubbishBin
senior tag

Rámegyek majd én is jobban a banánra és kipróbálom.
Szerintem ő is írni fog majd, az eddigiekből kiindulva. :))Mindig valami kecsegtetőt ír a kis szünetek után, kíváncsi vagyok ezúttal mivel áll majd elő.

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#311) Graphics válasza Chaser (#304) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerintem itt álljunk meg.

Én elfogadom a Te álláspontod. Fordítva is legyen már akkor így.

Én ezt a témát befejezném

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#312) BiP válasza Chaser (#309) üzenetére


BiP
nagyúr

Azért a banánnal óvatosan.
Mert oké, hogy sok benne a magnézium, és megnyugtat, viszont sok benne a kálium is, az meg nagy mennyiségben fogja a székletet.
Reméljük nem vagy érzékeny a hatására, mert napi 1kiló banán azért már nem viccel.

Mi a gyerekeknek (igen, van, és hiába szemlélem a világot globálban, mégis vállaltunk, a #293 bkercso által is vázolt elvek mellett normális felnőtté nevelni őket) max. felet adunk alkalmanként, mert ha egészet esznek, az már hatással van.
Nálam 1db még semmi, de 1kilót már megéreznék. Főleg, ha naponta tolnám.

[ Szerkesztve ]

(#313) bkercso válasza Chaser (#304) üzenetére


bkercso
nagyúr

Egyre többen látják így az értelmes emberek, csak nem ők dominálnak. Akik vagyonosak és hatalmi pozícióban vannak, egy nagy érdekháló részei, ami kényszerpályán tartja őket (és sokszor függőségektől is terheltek; min. a munkamánia).

1965-ben az egyik nagy ameriaki olajcég 20%-on belül pontosan megjósolta a légkör CO2 tartalmának változását 2015-ig. Pontosan látták előre a dolgot, csak titkosították.

A túlfogyasztás pedig a boldogságkeresés egy tévútja, pótcselekvés. Amíg nem lesz minőségi oktatás és olyan jólét, hogy a szülők nyugodtan tudjanak időt tölteni a gyerekeikkel napi szinten, addig szerintem csak a katasztrófa fog változtatni.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#314) bkercso válasza RubbishBin (#305) üzenetére


bkercso
nagyúr

A mentális nehézség semmivel nem nagyobb szégyen, mint egy fogfájás. Aki szerint igen
Így van, csak mégis negatív megítélés alá esik sajna itt a balkánon. Pl. a munka világában, üzleti kapcsolatokban stb.

B6-ból én megadózis toltam 3 hétig (napi adag kb. 1000x-ese, kapni ilyen kapszulát): 2 hét alatt elmúlt a depresszióm.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#315) Chaser válasza RubbishBin (#310) üzenetére


Chaser
titán

hajrá!
monnyad' meg neki annyi b6-ot és banánt tolsz hogy keményen készüljön fel ha le akar dönteni a lábadról ( :

Graphics
sztem te forszíroztad hogy én mért nem akarok
amellett hogy én elfogadtam egyből, hogy te akarsz ( : - a vélasztól függetlenül -
egy szimpla kérdés volt, objektíven nézve a minket körülvevő világot mi a kifogásod arra hogy te gyereket akarsz ide?
veheted semmisnek a kérdést :P

BiP
kb egy éve tolom ilyen adagban, az a bizonyos végtermék nemhogy rosszabb mint előtte volt, hanem sokkal jobb
töredékét töltöm azon a bizonyos helyen mint előtte :)
egyébként különböző jótékony hatása van a teljesen érett banánnak és a kevésbé érettnek
én ezeket váltogatom - félig kényszerből is, mikor mit kapok alapon -
talán az egyik legkiválóbb természetes probiotikum is a banán
nyilván testtömeg függő a mennyiség, egy gyereknek nem is kell 1kg - én 187/100 körül vagyok, sok mindent elbír a gyomrom ( : -
van hogy 1-2 napot kihagyok éppen, de tényleg nagyon jó, úgy kisimítja az idegrendszert mintha a halott ekg-ja lenne
egyébként ez nekem reggeli, ebéd, mikor mi, de általában reggeli
ami nagyon feltűnt, hajlamos vagyok migrénre, de mióta nagyban nyomom a banánt klasszisokkal kevesebbszer fájdul meg a fejem, nagyon-nagyon ritkán kell gyógyszert bevennem

bkercso
tisztában vannak ezzel az illetékesek is, de a gdpr felülír mindent
jelenlegi társadalmunk és az egész rendszer a legvékonyabb üvegpohárnál is törékenyebb
b6-ból meg ha nagy a baj tolni kell keményen, jah
én anno valami ampullás cuccot ittam - meg üvegeset, azt heinekennek hívják ( : -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#318) BiP válasza Chaser (#315) üzenetére


BiP
nagyúr

ami nagyon feltűnt, hajlamos vagyok migrénre, de mióta nagyban nyomom a banánt klasszisokkal kevesebbszer fájdul meg a fejem, nagyon-nagyon ritkán kell gyógyszert bevennem
Sajnos én is hajlamos vagyok, és a banánt is szeretem, úgyhogy ezt jó tudni.

[ Szerkesztve ]

(#321) #90088192 válasza Chaser (#302) üzenetére


#90088192
törölt tag

Te nem én vagy véletlenül? :DDD

(#322) Chaser válasza #90088192 (#321) üzenetére


Chaser
titán

csssssss...lebukunk ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#325) bkercso válasza Chaser (#320) üzenetére


bkercso
nagyúr

volt olyan eredmény, amely szerint a magnézium bizonyos esetekben segíthet a migrén megelőzésében, igaz közepesen erős fejfájásnál inkább hatástalannak tűnik.
A szakemben ezt mondja, a becsületes ember meg erre azt, hogy "nem tudjuk". :P

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#326) Chaser válasza bkercso (#325) üzenetére


Chaser
titán

a linkelt cikkben a banánt is kifejtette, csak nem azt másoltam be
lehet a kálium+magnézium együttesen likvidálja a fejfájást, esetleg még bejátszik más is ami a banánban van, de nem vizsgálták
és nyilván egyénfüggő is mint sok minden
nálam egészen biztosan bevált, más "extrát" nem ettem mióta tolom a banánt - néha hajítok bele proteint is, de az havi 1-2x van -
és persze nem egyből jött ez, több hónap bananitás' után ( : az idegrendszer sem két nap alatt simul ki tőle, idő és mennyiség kell hozzá
egyébként refluxra ajánlotta valaki anno, azért kezdtem el nagyban enni, bevált
mindjárt szépen meg is ágyyazok egy kg banánnal a későbbi jó fűszeres ebédnek amit tilos ennem ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#327) bkercso válasza Chaser (#326) üzenetére


bkercso
nagyúr

Na, ezt jó, hogy mondod! Refluxos ismerősömnek továbbadom.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#328) Chaser válasza bkercso (#327) üzenetére


Chaser
titán

másik csodaszer a salvus víz, szószerint az
viszont banánnal ne keverje :N
ha nagy a baj salvus az elején, meggyógyítja a sebet a nyálkahártyán
tolni kell 3 hétig aztán szünet
én mára már csak "hobbiból" iszom ritkán, első kortyot kiköptem, csoda hogy a csempe nem esett le ;] kb mint a tengervíz, de másodjára már megittam és nagyon megszerettem az ízét
gyakorlatilag meg is szűnt a refluxom már, de a banánt eleve szeretem és ugye rengeteg más dologban is hasznos, úh. maradt
szóval gyógyszer nélkül megúsztam, nem rajtam fognak meggazdulni' a gyógyszergyárak az biztos ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#329) Chaser válasza bkercso (#327) üzenetére


Chaser
titán

a nutella jutott még eszembe, gyorsan rendberakja a garat környékét - nyilván a pálmaolaj miatt -, pár kiskanál is segít, de csak a tüneti dolgokat szünteti meg
ezt senki nem ajánlotta, csak ettem oszt' feltűnt
mai banánom 0,8kg bruttó, ami nettó 0,5kg lett...most már elvagyok ebédig ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#330) #90088192 válasza Chaser (#329) üzenetére


#90088192
törölt tag

És mi van ha már unod a banánt? :DDD

(#331) BiP válasza Chaser (#326) üzenetére


BiP
nagyúr

Ezt egyébként én is észrevettem, hogy kb. az egyetlen gyümölcs, ami nyugtatja a gyomromat. Minden más azért savas. (narancs, alma,körte, szeder, eper, stb.)

(#332) Graphics válasza BiP (#331) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Csak hát a cukortartalma brutál sok.

100gr bananban 22-27gr szénhidrát, amiből fele cukor.

0,5-1kg banánnál ez rohadt sok...50-100gr cukor. Brr

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#333) bkercso válasza #90088192 (#330) üzenetére


bkercso
nagyúr

Én győztem - a képezeltbeli versenyemben, hogy ki bírja tovább e poén elsütése nélkül! :D

Chaser: Cheers! Remélem, segít másnak is!

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#334) Goose-T válasza RubbishBin (#307) üzenetére


Goose-T
veterán

Jut eszembe, nekem is volt egy ilyen szakasz az életemben, nagyjából 17 éve kezdődött. Volt egy csaj, összejöttünk, aztán dobott. Igen nehezen viseltem, önpusztító életmódba kezdtem, volt hogy egy lépcsőről szedtek össze haverok hajnalban. A csúcspont majdnem egy évvel később jött, akkor részegen autóval beleborultam egy árokba, szerencsére semmi komoly nem történt. Utána elkezdett halványulni a dolog, és normalizálódtam. Elkezdtem járni salsázni, lehet az is segített. :D A lényeg az, hogy simán tartott egy évig, szóval készülj fel. Ja, és szakíts meg minden kapcsolatot a csajjal.

Szerk.: nekem is megvolt az agy-spirál, folyamatosan forgatókönyveket gyártottam magamban, hogy mi történhetne, ha újra találkoznánk, mivel tudnám visszaszerezni. Nem volt kellemes.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#335) BiP válasza Graphics (#332) üzenetére


BiP
nagyúr

Sok, egyik ok, ami miatt nem eszem ilyen mennyiségben.

De az említett nutella is szép arányokkal rendelkezik :)

(#336) #90088192 válasza bkercso (#333) üzenetére


#90088192
törölt tag

Szólhattál volna előbb is, én is tudok ám ilyet képzelni. :DDD
Meg akár fraktál is szóba jöhet, banán formájában. :P

(#337) bkercso válasza BiP (#335) üzenetére


bkercso
nagyúr

A nutella nálam más miatt nem jön szóba. :O :DDD

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#338) Chaser válasza #90088192 (#330) üzenetére


Chaser
titán

becsukom a szemem oszt' úgy eszem hogy ne tudjam mi az ( :

BiP
jaja, tényleg jó
nutellát nagyon ritkán eszem, mára már alig, nem a cukor miatt, a pálmaolaj miatt elég nagy pusztítás kell a nutella gyártásához
de akinek sos gondjai vannak reflux miatt garat környékén oda nagyon jó és gyorsan hat

Graphics
aki nem bírja ne egye ;]

én köszönöm szépen elvagyok

hízás sem volt, anyagcserét is szépen "levezényli" jó irányba

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#339) bkercso válasza Chaser (#338) üzenetére


bkercso
nagyúr

Imádom, csak hasmenést okoz nálam.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#340) BiP válasza bkercso (#339) üzenetére


BiP
nagyúr

Kombináld a banánnal, ami meg sokaknál szorulást okoz úgyis :)

Pálmaolaj előállítása miatt nekünk se szimpi amúgy. Meg baromi édes, hízlaló, de valahogy valamiért mégis finom. Szóval bűnös élvezet, úgyhogy csak csínján bánunk vele.

[ Szerkesztve ]

(#341) bkercso válasza BiP (#340) üzenetére


bkercso
nagyúr

Chuechill a szivarral és whisky-vel volt így: kibalanszírozta. :) (érszűkület-értágulatra)

Nálunk elég várni 2-3 napot és a gyerekek felzabálják --> nincs gond. :D

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Összeomlásom 1. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.