Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Összeomlásom 1. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#501) Chaser válasza bkercso (#499) üzenetére


Chaser
titán

ezt nagyon szépen megfogalmaztad :R

szerk:
RubbishBin-t meg közben kioffolták? :F

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#502) nevemfel válasza bkercso (#499) üzenetére


nevemfel
senior tag

Megoldani csak olyan problémát lehet, ami létezik. Annyi történt, hogy vége szakadt egy manipulatív kapcsolatnak, mert már nem voltál pszichés tápláléka a csajnak. A többi a fejedben van, ezért nincs mit megoldani rajta.

Szóval a lelki problémák szerinted nem problémák? Ha meghal valakid, az nem probléma?

Forget your troubles, c'mon get happy

(#503) Chaser válasza nevemfel (#502) üzenetére


Chaser
titán

dehogynem
csak itt épp egy problémától szabadult meg, azt kell belátnia, ami bizony nehéz
sajnálom hogy kioffolták

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#504) nevemfel válasza Chaser (#503) üzenetére


nevemfel
senior tag

De ha egyszer szerette azt a problémás egyént, akkor egyértelmű, hogy miért van most maga alatt.

Oké, le lehet írni neki kétszázezredszerre is, hogy ne foglalkozzon vele, hanem élje az életét, csak nem látom sok értelmét.

Ez a lelki helyzet olyan, mint a gyász. Mondhatod a másiknak, hogy idővel jobb lesz, de aki épp benne van, azon ez legtöbbször nem segít.

El kell fogadni, hogy másoknak ez elképesztően szar érzés, és el kell fogadni, hogy ezen nem tudsz változtatni. Eldarálod a szokásosat, hogy majd idővel jobb lesz, sportoljon, satöbbi, de 500 hsz-en keresztül hajtogatni ugyanazt, ennek nem látom sok értelmét. Ha nincs közvetlen veszélye az öngyilkosságnak, akkor ennyi, a pszichológus sem tud mit kezdeni vele.

Az meg, hogy a probléma csak a fejében létezik, hát izé. A sorozatgyilkosnak is csak ott van problémája, meg a skizofrénnek is, és mégis éppen elég nagy probléma tud lenni.

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#505) Chaser válasza nevemfel (#504) üzenetére


Chaser
titán

lehet
de lehet ha elégszer látja/hallja akkor igen
meg legalább kibeszéli magából mikor reagál, így hogy kioffolták mondjuk már nem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#506) Chaser válasza Graphics (#493) üzenetére


Chaser
titán

ezekbe beleolvasva nekem is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#507) bkercso válasza nevemfel (#502) üzenetére


bkercso
nagyúr

Szóval a lelki problémák szerinted nem problémák? Ha meghal valakid, az nem probléma?
Az eseményeket feldolgozzuk belül, halálkor - és szakításkor is egyfajta - gyászt él át az ember. De pl. a gyász nem probléma normál esetben, nem akadályozza az életvitelt.
Én a saját gerjesztésű pszichés problémákról írtam, hogy bár érzésre ezek is fenyegetőek, de nincs külső alapjuk.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#508) bkercso válasza nevemfel (#504) üzenetére


bkercso
nagyúr

De ha egyszer szerette azt a problémás egyént, akkor egyértelmű, hogy miért van most maga alatt.
Oké, le lehet írni neki kétszázezredszerre is, hogy ne foglalkozzon vele, hanem élje az életét, csak nem látom sok értelmét.
Attól szenved, hogy a nő nem olyan, amilyennek szeretné és amilyennek hitte (és amit megjátszott egy ideig). Igen, vannak is "hamis" emberek, akik eljátszák, aztán mégsem olyanok. De a szenvedést szerintem a csalódás és a bitroklási vágy okozza ilyenkor (a konkrét esetben nem tudom, és egyébként is véleményem :) ).

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#509) Chaser válasza bkercso (#508) üzenetére


Chaser
titán

ez ilyenkor igen bonyolult, hasonlóba léptem én is nemrég szerencsére ( : - pénteken költöztem el tőle -
nagyvonalakban hasonló csak, de elég hitványul éreztem magam
nálam is ott van hogy nem olyan amilyennek sokáig mutatta magát, illetve sok dolgot láttam de nem akartam tudomást venni róla, de ez leginkább segít feldolgozni, nem akadályoz benne
aztán környezetváltozás is volt egyben, pesti faluból egy kisebbe, nem volt egyszerű feldolgozni ezt összességében
ráadásként volt egy kiskutyája amit imádtam - és ő is engem -, ő is repült az életemből egyelőre, lehet végleg - nagyrészt én gondoskodtam róla -
és még van egy másik dolog is ami eleve megoldandó volt de így még nehezebb lesz
szóval osztom itt az észt, aztán tényleg nem könnyű
tegyem hozzá pár nap távlatából már sokkal jobban vagyok, de rendesen "kiütöttem" magam
de én mondogatom is magamnak hogy jobb lesz napról napra, elmúlt x év és elszórt pénz kuka, kár rajta rágódni, drága tanulópénz volt
nem szeretnék én is blogot írni az összeomlásomról ha nem muszáj ( :
ilyenkor mindig bevillan hogy sokan éheznek, nincs hova menniük sem, szóval nyugodtan befoghatom a pofámat :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#510) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Ugyan nem vagyok pszichológus, csak velem is megesett hasonló, nagyszüleim halála után. Lehet, hogy itt is ez a helyzet, az ember azt hiszi, hogy megbirkózott a felmenője halálával, de nem. Ezek után minden szakítást én is visszafordíthatatlan, végleges elveszítésnek - halálnak - éltem meg jó ideig. Na, ezt kell valahogy kikapcsolni.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#511) cskamacska


cskamacska
addikt

forrás Szellemvárosok blog: A Preisich Szanatórium, Tündérhegyi Pszichiátria

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#512) kavalkád


kavalkád
aktív tag

igyál sok sört, elmúlik

(#513) VágniValó válasza kavalkád (#512) üzenetére


VágniValó
addikt

Köszönjük a tanácsot! FYI: Az alkohol lazulásról, ünneplésről szól ha dühösen vagy szomorúan tolod, pont hogy loopba kerülsz, szerintem.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#514) kavalkád válasza VágniValó (#513) üzenetére


kavalkád
aktív tag

aha, tényleg

(#515) cskamacska válasza kavalkád (#512) üzenetére


cskamacska
addikt

"igyál sok sört, elmúlik"

Magyarországi ~1 millió alkoholista egyszerre: És sikerült?

...

"Az alkoholisták egy része elvonul a társasági élettől, és egyedül, csendben izolálódva éli önpusztító életformáját." :(

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#516) kavalkád válasza cskamacska (#515) üzenetére


kavalkád
aktív tag

igyon sok sört <> alkoholista.

ezt az egyenlőséget már csak te képzeled bele valamiért.
úgy szeretem amikor kiforgatják az ember mondanivalóját és kitöltik fiktív tényekkel. tudom, tudom, te jobban tudod mire gondoltam, meg azt is hogy nekem mi segített, úgyhogy kussoljak a saját tapasztalatommal/véleményemmel ... :W

[ Szerkesztve ]

(#517) Eastman válasza kavalkád (#516) üzenetére


Eastman
őstag

...tudom, tudom, te jobban tudod mire gondoltam, meg azt is hogy nekem mi segített, úgyhogy kussoljak a saját tapasztalatommal/véleményemmel ...

Összeomlottál, ráittál és jobb lett?

Nem elnémulnod kell itt, hanem gondolkodni ezen a kérdésen. Számomra már a bejegyzés címe is érzékeny megközelítésért üzen. Honnan tudhatod biztosan azt, hogy az írója éppen szed-e valamilyen antipszichotikumot? Több tíz kilométer távolságból sehonnan. Nem játek ez.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Összeomlásom 1. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.