Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Összeomlásom 1. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#251) Chaser válasza #90088192 (#250) üzenetére


Chaser
titán

attól nem félnék - de hátra semmiképp nem mennék :N -
féltem a babákat ennyi, láttam esetenként mekkorákat tudnak ugrani, meg milyen kis puha mindenük, a csontjaik is
a kiskutyát sem mertem eleinte megfognimindig picit sjrt mert fájt valamije - mondjuk ha az "anyukája" vette fel akkor is
nála kitaláltam hogy leteszem a kezem ő meg beleül és akkor úgy felemelem, egy idő után teljesen ráállt, ahogy teszem le a kezem már felveszi a dokkoló-állást ( : és mára már maximális eleganciával emeli meg a felső testét mikor a kezemben ül és hopppsz, már fel is vettem
amikor lenn elfárad és felveszem néha azt hiszem mindjárt dobálják a százasokat a népek, annyira tetszik nekik :d
csak ugye egy babábal ezt nehéz eljátszani ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#252) bkercso válasza Chaser (#249) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ha a büdi pelussal mászkál a fejeden hajnalban, megfognád... :K

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#253) #90088192 válasza Chaser (#251) üzenetére


#90088192
törölt tag

Keress rá, mi a teendő, ha egy csecsemő fuldoklik.
Olyan erővel csapják hátba, hogy elszégyelltem magam.
Nem szabad a kutacsot babralni/fejre ejteni. Azon kívül igen sok mindent kibrnak, és van egy olyan gyógyulási képessége ami felér egy gyík képességeivel.
(Nem azt mondom, hogy lehet ütni verni, rázni :( )

A kutyák, arról a tacskó rovatban értékezhetünk tovább, ha szeretnéd. :R

(#254) RubbishBin


RubbishBin
senior tag

Nos, egyelőre nincs történés, ami megérne egy posztot. 1 alkalmat voltam a TB-s pszichónál, de a munka keresztülhúzta mert csak 11:00 óráig van nyitva, én meg H-P 6-14 dolgozok. Szóval most sajnos várok az első fizetésemre, és elmegyek valahova magánúton. Az még 14 nap. :(
A helyzetem változatlan. Alig alszok, sorozatos pánikrohamaim vannak, a gyomoridegtől meg 2-3 órás intervallumokban folyamatos síróingerem vannak. Ha egyáltalán a síróinger egy létező szó. Nem sírok, csak dadogva fújom ki a levegőt, és minden érzés megegyezik a hisztérikus sírással, csak könnyek nélkül. Sajna elkezdtem remegni is, nagyon nehéz leplezni munkában. Persze egész nap ő jár a fejemben, bármivel is foglalatoskodok. Sokszor keresett és írt. Valamelyik nap vázoltam neki, hogy mit tett. Mármint nem a mostani állapotomat, hanem hogy milyen könnyen dobott el a nagy szavak után szinte azonnal. Letiltott, és azt mondta mostantól csak emailben érem el. Azóta kicsivel rosszabbul vagyok.

Faja olvasni az eszmecseréteket, de nem tudok érdemlegesen hozzászólni most, minden gondolatom máshol van. Jó hogy ilyen beszélgetéseket indított el az írásom.

[ Szerkesztve ]

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#255) Chaser válasza bkercso (#252) üzenetére


Chaser
titán

:C

Agyturbina
az elméletet tudom, csak gyakorlatba átültetni nehézkes
rettentő kis törékenyek, csak rájuk nézek és elég - jah meg csúnyák is :d nem tudom mért mondják az újszülöttekre milyen szépek, én a legtöbbtől kb megijedek olyan gyűrött fejük van szegényeknek -
kutyi bepörgött, ebéd előtti séta beficcen - majd átnézek oda :) -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#256) PuMbA válasza RubbishBin (#254) üzenetére


PuMbA
titán

Kitartást :)

" Persze egész nap ő jár a fejemben, bármivel is foglalatoskodok. Sokszor keresett és írt"

Sajnos ez a baj. Tiltsd le email-ről is, tilos a kontakt. Ez tudom, hogy iszonyat nehéz, de abba gondolj bele, hogy minél tovább húzod, neked annál rosszabb lesz és összességében többet fogsz szenvedni. Miért írom mindezt? Én is járok pszichológushoz, igaz nem ennyire mély problémával, de hasonlóval. A legnagyobb megkönnyebbülést ez adja. Semmi más. Én se mertem.

[ Szerkesztve ]

(#257) RubbishBin válasza PuMbA (#256) üzenetére


RubbishBin
senior tag

Nem merem. Az előző kapcsolatához 7 hónapos kihagyás után visszament. Igyekszem jó kapcsolatot ápolni, de ez sajna neki jobban meg mint nekem, én gyakran összehordok mindent amikor jobban megborulok.

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#258) #90088192 válasza RubbishBin (#254) üzenetére


#90088192
törölt tag

Kicsit furcsán fog hangzani amit írok, de nekem még sejtésem is van miért van ez.
A gyomor ideg és az alvás megvonás, tulajdonképpen jó jel.
Nekem a sírás akkor jön, ha a jövőre gondolok, specifikusan a negatív kimenetelű dolgokra.
Persze ez a múltban gyökerező probléma, a mi lett volna, ha....
Próbáld meg körbejárni a problémát, új le figyeld magad, és figyelj random embereket. Próbáld meg kitalálni mi járhat a fejükben.
Ha tudsz másokkal azonosulni, akkor magaddal is tudsz.
Ha tényleg fülig szerelmes vagy, engedd szabadon az érzést, mindegy mit hoz ki belőled. Ne félj, semmi rosz nem fog történni, csak jó dolgok, élvezd a boldogságot, mert az érzést a tudat generálja, nem maga a szerelem tárgya. Saját tapasztalatom. Életem legboldogabb 3 éve volt, úgy hogy nem voltam közelben a kiváltó hölgynek. :R

(#259) bkercso válasza RubbishBin (#257) üzenetére


bkercso
nagyúr

Kevered a szerelmet a birtoklási vággyal, nem lehet?

A segítség kérdését kívül pedig (konstruktív javaslat!): te is kellesz ahhoz, hogy ne őrülj meg. Ne hagyd elhatalmasodni, ami az elmédben folyik! Az élet nem az!

Jobbulást és gyógyulást kívánok!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#260) Eastman válasza RubbishBin (#254) üzenetére


Eastman
őstag

Írtam hosszan praktikákat, de újraindult a böngésző és törlődött az egész. :(((

...ami most azt üzeni, hogy tényleg szakember irányába fordulj! Úgy érzem, hogy nem szabad most semmilyen „konyhai bölcselettel” megbillenteni Téged, bármekkora is legyen a jó szándék.

Tarts ki, ezekben a percekben is biztosan sokan gondolnak Rád!

Lehet, hogy olyan ismerőseidnek is az eszébe jutsz napközben, akikről nem is gondolod azt, hogy fontos vagy nekik.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#261) PuMbA válasza bkercso (#259) üzenetére


PuMbA
titán

Én is valami ilyesmit érzek. A "nem merem" pedig azt jelenti, hogy a valóságot nem fogadjuk el. Mindenki azt csinál, amit akar és ha ennek ellenére próbálunk jó kapcsolatot ápolni valakivel az igencsak stresszes, hiszen azt próbáljuk irányítani, amit nem lehet. A másik embert.

Eastman: Egyetértek :)

[ Szerkesztve ]

(#262) Chaser válasza RubbishBin (#257) üzenetére


Chaser
titán

és aztán jöttél te?
tehát megszakadt az előző is másodjára is
nem értem az embereket mért akarnak magukkal szándékosan kib@szni :N
nézd a tényeket:
több mrd nő él a világon...lesz még akibe beleesel és kölcsönös lesz ( :
az aktuális exednek is megvolt a maga szerepe az életedben - talán hogy végre összekapd magad és megtanulj továbblépni -
banán-banán-banán, tolj be napi 1kg-t és fussunk ennek újra neki 3 hét múlva - rosszabb egészen biztosan nem lesz -
kivételesen egyetértek pumba mesterrel, no kontakt - nem hiszem hogy a pichológusod' mást fog majd mondani -
neked ez a nő egy drog, kb elvonái tüneteid vannak
de gyanítom nem maga a nő ami hiányzik, hanem maga a kapcsolat valakivel - és ráfejelt hogy hirtelen kihajított -
de passz, én nem vagyok pichológus'
hasonló helyzetben viszont voltam - nem kidobtak, olyan sosevót' kb, vagy én b@sztam el nagyon valamit és el sem kezdődött emiatt a mese -
magad alatt vagy, természetes, el fog múlni
HA akarod el fog múlni...és ehhez nem árt ha megszabadulsz attól ami lehúz, ennek a nőnek a gondolatától is
beszéld ki magadból itt, pichológusnál, kocsmában, ahol akarod, de felejtesd el utána egy életre

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#263) RubbishBin válasza bkercso (#259) üzenetére


RubbishBin
senior tag

Ezen a birtoklási dolgon elmélkedtem sokat, de arra jutottam hogy nincs erről szó bennem. Nem akarok az akarata ellenére is vele lenni, nekem fontos az ő boldogsága is. Én tulajdonképpen nem azt szeretném hogy visszafogadjon, hanem azt szeretném ha vissza akarna fogadni. Magától, mert neki jó. Nem is rágom ezzel a fülét.

@PuMbA: a kapcsolatot leginkább ő ápolja, vagyis ápolta a szombati tiltásig. Az esetek 95%-ában ő írt rám majdnem napi szinten, én direkt nem akartam fojtogatni. Én arra gondoltam, hogy a beszélgetés jó hangulatát igyekszem megtartani, és nem azokat a dolgokat mondani amik eszembejutnak. Na mert akkor viszont fojtogatnám... A jelenlegi valóságot valóban nehezen fogadom el a közös élményeink után olyan gyorsan.

@Chaser: nem egyből, előttem 2 évig egyedülálló volt. Azt tudom, hogy sokmilliárd nő van. Sikeres is vagyok náluk, nem a magánytól félek. Csak eddig ő volt az első, akinek minden tulajdonsága olyan volt, mint amit mindig is elképzeltem. Leszámítva a kitartását...

@Agyturbina: érdekes hozzáállás ez az érzés megélése. Mármint nem szarkasztikusan, hanem tényleg érdekes. Jó lenne így hozzáállni.

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#264) Eastman válasza RubbishBin (#263) üzenetére


Eastman
őstag

Csak eddig ő volt az első, akinek minden tulajdonsága olyan volt, mint amit mindig is elképzeltem.

Mármint, hogy ledarált? :U

Bocs nekem is volt egy ilyen nőm. Még a lábujjain a körmök is úgy álltak, mint az álmaimban. A haja, a szeme, a hangja, a keblei, a feneke, a fogai, a bőre, a mindene, a hobbija, a kedvenc filmjei(nk), minden. Ledarált. :D Mondjuk ő piált masszívan, úgyhogy szenvedtem, aztán meg jobban lettem.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#265) bkercso válasza RubbishBin (#263) üzenetére


bkercso
nagyúr

Én tulajdonképpen nem azt szeretném hogy visszafogadjon, hanem azt szeretném ha vissza akarna fogadni. Magától, mert neki jó.
Az kell, ami nincs. :( Merthogy nem akar. A kettő egyébként szerintem kb. ugyan az, így kis önbecsapás szagot értzek.

minden tulajdonsága olyan volt, mint amit mindig is elképzeltem. Leszámítva a kitartását...
Olvass utána a nárcizmusnak, két okból: egyrészt nagyon sokakat érint, másrészt rájuk jellemző a manipulációnak az a formája (is), amikor párkapcsolatban előszor love bombing, aztán devaluation! Annyira hozni szokták a tankönyvi formulát, hogy az félelmetes!
Szerintem vizsgáld meg, erről van-e szó! (YT-on DoctorRamani csatornáját tudom ajánlani.)

Ha igen, akkor a mostani kapcsolattartás is manipulatív: arra van szüksége, hogy szenvedni lásson, mert akkor legalább nem csak ő él meg poklot az önundora miatt...
Én spec. nem jöttem rá ezekre magamtól, pedig több nárcisztikussal is volt hosszabb távon kapcsolaton (nem párkapcsolat). Jól leplezik.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#266) RubbishBin válasza Eastman (#264) üzenetére


RubbishBin
senior tag

Innen is megközelíthetjük, mert hiába nem akart bántani, de ledarált. Nem is ez a része hiányzik nyilván, hanem az amit előtte kaptam tőle, akár még 3 nappal előtte is. Állandóan ezen kattogok, hogy olyan gyorsan döntött így a sok jó után, hogy biztos rájön majd hogy ez így nem oké. Meg se próbáltuk menteni a dolgokat. Nem veszekedtünk, nem kiabáltunk, nem volt eltérő véleményünk fontos dolgokban, mindkettőnknek hasonló tervei voltak amik közössé váltak, és számtalanszor elmondta mennyire jó velem. Aztán egyszercsak zutty.
Mondjuk így a naptárra nézve, már 1 hónapja lett volna rájönni erre... :(

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#267) RubbishBin válasza bkercso (#265) üzenetére


RubbishBin
senior tag

Igazából 1 hete a nárcizmus témával foglalkozok szinte az egész szabadidőmben, Dr. Ramanit is sokat nézem. A rejtett nárcizmus sok kitétele ráhúzható a volt páromra. Viszont néha találok olyat is, ami meg nagyon nem. Olyankor elengedem a témát, és magamat hibáztatom amiért olyan szánalmas vagyok, hogy mentális problémákat akarok ráhúzni amiért nem kellettem neki. Megvolt az összes nárcisz párkapcsolati fázis, csak rohadt gyorsan.

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#268) Eastman válasza RubbishBin (#266) üzenetére


Eastman
őstag

Akkor vagy neki is szakember segítségét kellene kérnie, vagy ha menteni szeretnéd a kapcsolatot, akkor együtt kellene párterápiára mennetek.

De mi és ki garantálhatja azt, hogy nem teszi meg veled újra?

Én drukkolok, de tényleg morva sok nő van. Ez a nárcizmus cimke meg olyan dolog, hogy nem nehéz kimondani, de nagyon nehéz levakarni. Mindenki szereti magát empatának érezni. Anno hosszan írtam már arról, hogy szerintem ez nem konyhai diagnózis szintű dolog.
Vékony jégnek, veszélyes vizeknek gondolom az öndiagnózist. Tényleg, személyesen mondja ki egy szakember...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#269) RubbishBin válasza Eastman (#268) üzenetére


RubbishBin
senior tag

Ajánlottam a párterápiát, amikor mondta hogy vége. "Már mindegy."
Lehet hogy újra megtenné, sőt az őszinte véleményem szerint biztos hogy újra megtenné előbb-utóbb. Csak én meg nagyon az a mindent megpróbálós fajta vagyok, mindent javítani szeretnék. Egy második dobásnál már én is azt mondanám hogy netovább, de jelenleg ez nem megy, mert tudom hogy nem sok energia kéne a javításhoz. Csak egy másik fél, ami jelenleg nincs..

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#270) Chaser válasza RubbishBin (#263) üzenetére


Chaser
titán

hidd el hogy más is lépett már sz@rba ( :
és más is megtalálta azt akit most benne látsz
és más is opott' be vele utána ;]
és mindig jön folytatás majd, persze mással

amúgy feltenném a helyedben a kérdést eddig mért keresett vajon szakítás után?
és feltenném azt a kérdést is, most mirt tiltott miután "megmondtad a magadét"
egyik válasz sem fog tetszeni ha nem akarsz magadnak hazudni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#271) RubbishBin válasza Chaser (#270) üzenetére


RubbishBin
senior tag

Feltettem magamnak ezeket a kérdéseket, és ezek is nárcizmussal összefüggő dolgok lehetnek.
Kívülállóként mi a legkézenfekvőbb ennek a két kérdésnek a megválaszolására? Néha már nem hiszek a saját válaszaimban, akkora a köd és a káosz a fejemben.

[ Szerkesztve ]

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#272) PuMbA válasza RubbishBin (#271) üzenetére


PuMbA
titán

"Néha már nem hiszek a saját válaszaimban, akkora a köd és a káosz a fejemben."

A ködöt és a káoszt a döntés és cselekvés szünteti meg. Mivel nem vagyunk jövőbe látók, ezért meg kell hoznod egy döntést, különben a döntés eltolásával csak a problémát tologatod és neked tovább lesz rossz, amit ugye mostanában is átélsz. Ha a döntésben nem vagy teljesen biztos, az normális, viszont ha nagyon erős benned, hogy ne döntsd vagy még próbálkozz helyrehozni, mert mi lesz HA!.... akkor valószínűleg megint a valóság nem elfogadása dolgozik.

[ Szerkesztve ]

(#273) Chaser válasza RubbishBin (#271) üzenetére


Chaser
titán

nos, nem kíméllek
kívülállóként a sztori és elmondottak alapján én erre gondolok:
tarotta veled a kapcsolatot mert egyrészt ő dobott, másrészt tetszett neki hogy továbbra is "azt csinál veled amit akar"
ha úgy tetszik alárendeltje voltál
miután te "jól odamondtál" neki, ezzel az alárendeltségi jogviszonyodat erősen megkérdőjelezted a szemében, ami nyilván nem tetszett neki
és már nem tudja úgy húzogatni azt a bizonyos mézesmadzagot
egy mondata nagyon megragadt, akármilyen óraállás van kívánj valamit ( : -, nem, véletlen sem arra gondolt hogy azt kívánod újra együtt legyetek ;] -
szóval kiverted a biztit, már nem a jól bejáratott "pincsi kutyuskája" vagy akivel szakítás után csak úgy játszadozhat
és ha szerencséd van nem skorpió a lelkem, mert az igazi játék akkor csak ezután fog kezdődni
teljesen mellékes van-e bármilyen "rendellenes" lelki oka ennek vagy csak szimplán ilyen, azt a bugyit felejtsd el ami rajta van, jobban jársz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#274) bkercso válasza RubbishBin (#271) üzenetére


bkercso
nagyúr

Addig is, míg megkezdődik a munka a szakemberrel vagy még amellett is, szerintem hagyd "elpárologni" ezt a dolgot a fejedből és érzelmeidből, mert ez már nem a feldolgozás szakasz szerintem. Körbe-körbe forogsz, nem jutsz újra.
Vagy, ha igen, akkor ismerd fel, amikor már nem és onnantól ne foglalkozz már ezzel a dologgal. Ha nem táplálod gondolatban, az érzelmeid is lecsengenek pár hónapos csúszásszal.

Egy jó érzelmi integritáshoz pedig kell a helyes étkezés és alvás. Este tedd le a dolgot; megvár reggelig! És egyél sok feldolgozatlan kaját: gyümölcs, zöldség, magvak, méz stb.! Az össz kaja kb. fele legyen feldolgozatlan, próbáld ki!

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#275) Graphics válasza Chaser (#236) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez nem így van, hogy meg kell emeszteni, ezt rá lehet mondani, de lehet kérni szakember segítségét is. Ez az amit nem mernek, nem fognak az emberek.

Aki meg kér, akkor lehet kap segítséget. Olyantól, aki ért is hozzá, látott is ilyet, foglalkoz is vele

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#276) Chaser válasza Graphics (#275) üzenetére


Chaser
titán

azóta már kitárgyaltuk :P

remélem nem a gyorsreagálású alegységnél dolgozol ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#277) Graphics válasza Chaser (#276) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azt látom , sajnos. Huhh de más világ van.

A gyerek témát olvastam is. Hát kitartást. Mármint ha eddig nem volt, ezután sem lesz. Mert még ha el is határozza az ember, az nem úgy működik. Persze ha valaki nem szeretne , akkor ez később már késő lesz.
Ilyet se hallottam még amúgy, hogy valami azért mert hány, meg hogy ilyen világ van, nem vállal gyermeket. De nem vagyunk egyformák.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#278) Chaser válasza Graphics (#277) üzenetére


Chaser
titán

legyen igazad :R

szerk:
próbálj tárgyilagosan körülnézni a világban és kimatekozni mi lesz itt 2050 körül
ide gyereket? hát aki akar csinálja, én valahogy nem szeretném már emiatt sem
meg picikét önző is vagyok, a kiskutya miatt sok mindent feladtam, a gyerek miatt meg pláne úgy lenne, de azért szeretek szabad lenni a körülményekhez képest amennyire csak lehet, mindenben
nekem sztem nem való gyerek, ezt is mondhatom - bár mikor kicsikkel voltam mindig többen mondták milyen jól áll nekem meg blabla, meg vigyáztam is rájuk pont mintha az enyémek lennének...de volt hogy utána két napig aludtam :d -
a gyomrom meg gyenge, nem tehetek róla ((( :
de mondtam, attól a résztől már nem tartanék annyira, a kiskutya pofán hányt és nem hajítottam el ;] sőt rosszul sem voltam, azasszony' kapott pánikot most mi lesz mert beszélni nem akartam nehogy belefolyjon a számba a matéria... és nehezen akarta megérteni talán hozzon nedves törlőkendőt esetleg ((( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#279) Graphics válasza Chaser (#278) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem, itt nincs semmiféle igazság.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#280) Chaser válasza Chaser (#278) üzenetére


Chaser
titán

jah feküdtem és úgy ért az áldás :d mókás volt ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#281) Graphics válasza Chaser (#278) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha mindent a matekra alapoznek , nem jutnek előre.

Hogy mi lesz? Alakítjuk, ahogy szeretnénk. Igazad lehet az önzőség témával kapcsolatban, sokan nehezen adják fel az életüket.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#282) Chaser válasza Graphics (#281) üzenetére


Chaser
titán

sajnos a globális felmelegedésen nem nagyon tudsz alakítani ( : azon sem
és a tisztelt emberiség sem, az a vonat már elment - aki nem akar magának hazudni pontosan tudja -
ami pedig rengeteg egyéb hozománnyal jár majd
láttuk egy egyszerű kis covid is mire képes a nagyvilágban - és annak hozományai -
egyébként is 8mrd sáska él a földön amit egyre jobban lelakunk
most tegyek ide egy nyolcmilliárdegyediket? de minek? hogy megfeleljek a társadalmi elvárásoknak? vagy hogy teljesebb legyen az életem? elég teljes az így is
nehezen is adnám fel egyrészt a szabadságom, de ha fel is adnám még mindig ott van hogy mondhatni kíváncsi természet vagyok
mindig keresem az újat mindenben - nagyon kevés kivétel van ami leköt hosszabb távon -, a régit megunom ha csalódok benne és igaz ez nőkre is
szinte mind akart babát, de én amiatt nem élek le egy nővel egy életet mert gyereket csináltam neki, tehát nem is csinálok neki
az pedig csak utólag derülne ki le tudtam-e valaki mellett élni pl 20 évet vagy sem
mivel echte kos vagyok maradok a felfedezés öröménél, a családi örömöket meghagyom másnak :) - nekem gyerekből valszeg' pont untig elég a gyártási folyamat tökéletesítése ( : -
de ez már nagyon off

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#283) bkercso válasza Chaser (#282) üzenetére


bkercso
nagyúr

Jól látod szerintem. Ennek a nézőpontnak is helye van. Sokkal inkább, mintha potyogtatnál néhányat, aztán le se sz..rnád őket továbbállnál. :K

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#284) RubbishBin válasza Chaser (#273) üzenetére


RubbishBin
senior tag

Sajnos ez hangzik a leglogikusabbnak. Nagyon sok olyan momentum volt, amikor az a kérdés villant be, hogy "miért ír ilyet valaki, aki kidobott és tudja hogy rossz nekem?". Pl imádtam vele túrázni, és többször is képeket küld a helyekről ahol éppen jár, és azt írja azért küldi mert nekem is tetszene. Ez tök aranyosan hangzik, de gyakorlatilag kínzás.

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#285) Graphics válasza Chaser (#282) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Valahol megértem ezt is, remélem nem szembesülsz azzal, hogy ez kifogáskeresés. Zárjuk is le, én sajnos ezzel nem tudok azonosulni :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#286) #90088192 válasza Graphics (#285) üzenetére


#90088192
törölt tag

Fordítva tedd fel a kérdést, máris nem kifogás keresés.

Milyen önző okból szeretnél gyereket?
Mert ugye egy nem létező entitas az eddigi legjobb állapot amit el tudunk képzelni, nem szenved nincs fájdalma, nem fogja elpusztítani a világot magakorul.

Vagyis azért akarsz gyereket:
Valaki fizesse a nyugdíjad?
Törölje az öreg szaros segged?
Legyen kilátástalan élete, gurcoljon a nagy büdös semmiért egész életében?
Jobban érezd magad mert beteljesíttette a Nemzeti ontudatot, miközben a nagy büdös semmiért gurcoljon.
Keresse a te be nem teljesült álmaidat?
Folytassam?

(#287) Graphics válasza #90088192 (#286) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Bennem ezek a kérdések nem igazán merültek fel eddig sem.

Nem kell ezt ennyire túlagyalni. És szerintem nem is cél bárki álláspontján változtatni.
Ő nem akar , és ennyi, én/mi igen és ennyi :) szerintem zárhatjuk, mert nem cél egymás győzködése különféle furmanyos kérdések által. Arra ott a nemzeti disszertáció.

Köszi :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#288) #90088192 válasza Graphics (#287) üzenetére


#90088192
törölt tag

Egyet értek, csak annyi a lényeg, a gyerek vállalása is nézhető így, vagyis mi a kifogásod.
Mert intelligens emberek lévén tudjuk a lottó 5-os re nagyobb az esély jelenleg, mint hogy a gyerek jövője fényes legyen.
En inkább lottózók, ha lehet választani.
:R

(#289) athomi válasza #90088192 (#288) üzenetére


athomi
veterán

"Mert intelligens emberek lévén tudjuk a lottó 5-os re nagyobb az esély jelenleg, mint hogy a gyerek jövője fényes legyen."

Nem mintha az elmúlt évtizedeket leszámítva olyan marha fényes lett volna egy ember várható jövője... időskort megélni unikumnak számított. :DDD

(#290) PuMbA válasza athomi (#289) üzenetére


PuMbA
titán

Ja :DDD Igazából most a legfényesebb, főleg ha a nevelése helyesen történik és megy végbe. Szóval ez az indok sajnos nem igazán helyénvaló, inkább más húzódik meg a háttérben.

[ Szerkesztve ]

(#291) #90088192 válasza athomi (#289) üzenetére


#90088192
törölt tag

A fényes jövőt nem véletlen használtam, nem egyértelmű ki mire gondol, de abban egyetértünk, hogy a környezet nem lesz tisztább, a mentális higiénia meredeken romlik.
Persze csodák vannak.

[ Szerkesztve ]

(#292) BiP válasza PuMbA (#290) üzenetére


BiP
nagyúr

Szerintem nem arra gondolt, hogy lecsúszott lesz vagy bármi.
De ha globálisan gondolkodsz, akkor k*ra nem fényes a jövő. Feléljük a bolygót, és valahogy nincs összefogás arra, hogy ezt nem hogy visszafordítsuk, de legalább érdemben lassítsuk, megállítsuk.
Mert mi még lehet, hogy megússzuk, hogy egy mad max-szerű világban éljünk, de a gyerekünk már nem biztos, náluk azért sanszos. Mert 50év múlva lesz 50éves, az rohadt sok idő, aztán addigra lehet, hogy egymást ölik az emberek a vízért, táplálékért.

Itt volt/van ez a covid. Világméretű lezárás, mindenki hőbörög, hogy hol a régi élete. De a bolygó megköszönte, hogy legalább a túlzott fogyasztás vissza lett véve kicsit, és fellélegezhetett (amúgy kb. az lett volna a fenntartható szint).
És meddig tartott? Pár hónapig. A termelés/fogyasztás/utazás/szállítás mind azon van, hogy a covid előtti időkre fel legyen pörgetve megint. De persze ez nem megy egyről a másikra, így minden brutál mód drágul, ami csak növeli a szakadékot a felső/középosztály és a szegények között. Hiszen a tehetősebb meg tudja fizetni a drágább benzint, drágább építési anyagot, drágább húst, a drágább gázt, szegény meg csak nézni tudja, és vagy éhenhal vagy megfagy előbb-utóbb. Szóval lesznek még itt társadalmi feszültségek rendesen.
És ez csak az egyik vetület. De nézhetem azt is, hogy egyre több a hülye, az agresszív, a labilis ember, aki szörnyűségeket tud okozni. Vagy hiába növekszik a várható élettartam, azért nem olyan kajákat eszünk, amiket a nagyszüleink korábban, rengeteg mű cuccot viszünk be a szervezetbe, ami hatással van ránk.

És nem pesszimista akarok lenni, csak próbálok előre gondolkodni, hogy mi várható. Mert lehet, hogy nem 1 év múlva lesz ebből katasztrófa, de 50éves távlatban, de akár csak 20 éves távlatban gondolkodva már nem olyan fényes.
Így teljesen megértem azt is, aki azt mondja, erre a világra inkább nem szül gyereket. (még akkor sem, ha háborúban is szültek az emberek)

[ Szerkesztve ]

(#293) bkercso válasza BiP (#292) üzenetére


bkercso
nagyúr

1 évet sem lehet előre látni. A COVID-ot sem lehetett. (30 éve számítanak rá; ez későn jött és nagyon enyhe vírus.) :R

A természetben (élővilágban) vannak természetes visszacsatolások, amik néha fájnak, de megóvják a fajokat. Én is számítok egy drasztikus létszámbeli visszaesésre az emberiségben, ha nem térünk észhez. A fiatal generáció azonban mutat felelős viselkedést (is), szóval ki tudja, mi lesz 50 év múlva.
Mindenesetre a gyereket sokat kell a természetbe vinni, este mesélni kell neki, és sokat beszélgetni vele, a maga szintjén, de őszintén. Különben csak eggyel több lesz a barom...

Csak ugyen az ilyen "okos" emberek inkább átlátják azt is, miért "nem kell" gyereket vállalni.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#294) #90088192 válasza bkercso (#293) üzenetére


#90088192
törölt tag

Azért hoztam fel a felsorolást, mert lehet indokolni mindkét oldalról.

Sajnos egyre kevesebb tudatos szülő van, aki ténylegesen próbál tenni a gyermeke lelki egészségért.
Akil próbálnak, azoknak több gyerek kell, míg az önző bagázs jobb ha nem fokozza.
Az ábra másként fest.

Senkinek nem kell megszabni legyen/ne legyen gyereke, csak akkor ne is kerdojelezze meg senki miért van/nincs.
Ne legyen 2-os mérce csak ennyi a lényeg. :R

(#295) bkercso válasza #90088192 (#294) üzenetére


bkercso
nagyúr

Milyen statisztika szerint mondod, hogy kevesebb van?

Mindenesetre nagy népvándorlás várható...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#296) #90088192 válasza bkercso (#295) üzenetére


#90088192
törölt tag

Népi megfigyelések alapján, én figyelem a népet. :DDD

(#297) bkercso válasza #90088192 (#296) üzenetére


bkercso
nagyúr

cognitive bias

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#298) Fred23 válasza RubbishBin (#284) üzenetére


Fred23
nagyúr

Akkor miért hagyod, hogy kínozzon, miért nem zárod le a kapcsolatot? :F

A topik közepe kimaradt, de ha még mindig itt vagy, lehet, tényleg pszichomókusra lenne szükséged, mert egyedül kevés vagy a problémához.

Ha az embert kidobják, szerintem ne próbálkozzon visszamászni, de még azzal se, hogy megtartsa azt a kapcsolatot bármilyen formában. Engem összesen 3x dobtak, és le tudtam zárni mindegyiket akkor is, ha fájt. Egyik nőci megpróbált visszamászni, le is fekhettem volna vele megint, eljátszhattuk volna akár, hogy lehet ezt még folytatni, de erre én NEM voltam vevő. Ha vége van, vége van, tovább kell lépni.

Talán azoknak egyszerűbb, akiknek az identitása tartalmaz sok hagyományosan férfiasnak tekintett elemet. Töketlenekkel lehet csak hosszabban játszadozni.

(#299) #90088192 válasza bkercso (#297) üzenetére


#90088192
törölt tag

Lehet, de nem tudhatom különben kompenzál az ember fia. :K

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Összeomlásom 1. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.