Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Összeomlásom 1. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#401) Graphics válasza athomi (#399) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nos igen, ha valaki nyűszít a másik után, és ez egy "férfi", akkor az nem az.

És ez nem kell a nőnek, tudom megjártam ezt az utat. Talpraálltam, léptem, építettem magam.
Utána volt értelme foglalkozni párkapcsolattal.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#402) tildy válasza Eastman (#359) üzenetére


tildy
nagyúr

Tuti?:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#403) tildy válasza #90088192 (#374) üzenetére


tildy
nagyúr

Értem. Nekem néha nehéz látni a mögöttes jelentést, pl a quite good az túlképp bad, vagyis rossz, a viccet nehezen értem. Kivéve ha szóvicc.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#404) #90088192 válasza Chaser (#397) üzenetére


#90088192
törölt tag

+BIP
Félre érthető voltam.

En is megszakitottam a kapcsolatot, se kellett a többi, sokat segített. :R

(#405) Chaser válasza Goose-T (#398) üzenetére


Chaser
titán

így van, az is benne van

athomi
nem tudom, nem voltam ott ( :
de az itt elmondottakból már biztos csak pincsiként tekint csak rá
remélem összevakarja magát az úr lassan
az, hogy valaki egy nő kedvében jár még nem feltétlen azt jelenti hogy pincsi :N

tildy
hűha, a 150+ iq-s hölgyemény a vicceket nem dekódolta ;]

Agyturbina
nem értettem félre és valahol igazad van
esetemben ennél a nőneműnél egyértelmű volt az ok, illetve az okok tömkelege mért lett olyan amilyen, de ez a lényegen nem változtatott:
ha iszkiri kell akkor iszkiri ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#406) mAtech


mAtech
aktív tag

Erről a macsó témáról ez jutott eszembe: [link] :D

Pár gondolat még...
Rinyálni mindig könnyű. Nade tevőlegesen fellépni a rossz helyzet(e) ellen, hogy az egyénnek jó legyen az már döntéstt és cselekvést igényel. Meg objektivitást. Nehéz ügy...

Peace.

[ Szerkesztve ]

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#407) WhrlpoolMind válasza RubbishBin (#267) üzenetére


WhrlpoolMind
kezdő

Dr. Ramani Durvasula mellett a következőket is ajánlanám:

Dr. Máté Gábor sokat foglalkozott azzal, hogy miért kerül az ember ilyen gödörbe, mint Te (vagy amilyenben éppen én is voltam). Ő a traumák oldaláról közelíti meg.

Pál Feri szintén, ő a gyerekkorban kialakult viselkedési sémák oldalát vizsgálja és taglalja.

Bihari Viktóriának a Facebookon vannak videói, jó átfedéssel Ramanival és Pál Ferivel, határozottan magyar valóság színezettel.

Nekem és feleségének nagyon sokat segítettek.

Daniel WhirlpoolMind

(#408) Zsolesz1885


Zsolesz1885
tag

Az idődet adod ennek a nőnek barátom, pont azt az időt, amit soha többet nem kapsz vissza, és ehhez is idő kell hogy felfogd, mire ment el az az idő, amit másra is fordíthattál volna.

Szakmai oldalról nézve, a memóriádat egy kártevő program feleslegesen zabálja, és emiatt, a rendszer számára fontos programok nem tudnak megfelelően futni mivel nincs elég szabad kapacitás nekik, így instabillá válik az egész. Szóval a feladatkezelőben szépen megkeresed a problémát, majd feladat befejezése, és utána letakarítod a bánatba a gépről. Láss csodát, minden jó proginak és a rendszernek is lesz szabad kapacitása.
Tehát amint látod, nem a memóriabővítés a megoldás mert azzal csak nagyobb teret adsz ennek a kártevőnek, hanem az alapos takarítás a gépen.

Ha nem teszel semmit, nem változik semmi.

"Tudják mi a jó a fájdalomban? Abból érzik hogy még élnek!" G.I Jane

(#409) rushty válasza WhrlpoolMind (#407) üzenetére


rushty
senior tag

Feleségének? Gondolom autocorrect

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#410) WhrlpoolMind


WhrlpoolMind
kezdő

Ah, igen... :))

Daniel WhirlpoolMind

(#411) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok! Legutóbb pár hete volt egy kérdésem egy silvercrest melegítővel kapcsolatban, de további adatok hiányában megakadt a folyamat.
Tehát a kapcsoló megadta magát benne, ez biztos. Beletettem egy másik kapcsolót, de a visszajelző lámpa folyamatosan világít viszont a gép nem kapcsol be. Ez egy Silvercrest SED 400 A1 tojásmelegítő cucc. A kapcsoló elvileg úgy lett bekötve, ahogy a régi volt, de persze csodák mindig történhetnek.

Ha jól néztem a 230 felől a földelés le van kötve fixre, az egyik ág megy direktben a kapcsoló egyik lábára (ami más színű a kapcsolón, tehát gondolom én a világításért felelhet), a másik ág osztva van és az elektronikára, főtőszálra és a kapcsoló egyik lábára jön. A kapcsoló 3. lábán az elektronikáról jövő szál és a főtőszál másik vége van.

Remélem érthetően írtam. Nekem az is jó, ha a kapcsolót kihagyva tudnám bekötni, de nem igazán tudom mit mivel kössek össze hogy biztos ne legyen baj.

(#412) bLaCkDoGoNe válasza Babetta-X (#411) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Érthetően írtad, csak nagyon rossz topikba. :)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#413) Goose-T válasza Babetta-X (#411) üzenetére


Goose-T
veterán

Ugyanitt bojler eladó!

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#414) Graphics válasza Babetta-X (#411) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#415) Narxis válasza Graphics (#414) üzenetére


Narxis
nagyúr

A kolléga is összeomlott mert nem működik a melegítője. :DD

Thanos was right.

(#416) Eastman válasza Babetta-X (#411) üzenetére


Eastman
őstag

Ha jól értem, az a kérdés; hová kösd a fázist, hogy bajod ne legyen, ha rányult a zasszony?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#417) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Uhh sorry mindenkitől, két topic volt nyitva külön-külön ablakba :D

(#418) RubbishBin


RubbishBin
senior tag

Kis update, posztot még mindig nem ér meg, ameddig javulásról és annak módjairól nem tudok írni.

Megvolt az első pár alkalom a pszichológusnál. Neki nem mondtam semmit a tippjeimről. Beszélgettünk a kapcsolatról, mit hogyan éltem meg, mit hogyan mondtak nekem, stb. Feldobta a pszich az elméletét, hogy szerinte borderline az exem. Távdiagnosztizálni nem akar, de minden a borderline nagykönyv szerint történt és én is borderline-áldozat állapotban vagyok, ez viszont biztos. Nem sokban különbözik a bánásmód a nárcisztikusoktól, szóval nagyon nem lőttek mellé akik erre tippeltek. Buta cucc, sokan öngyilkosok lettek emiatt, de én nem leszek.
Az állapotom egyelőre csak rosszabb a blog megírása óta. Minden változatlan, csak elvonási tünetekhez hasonló érzés is jött mellé. Erős fejfájás, végtagremegés, szédülés, l és zsibbad az arcom egész nap. Anno teletoltak gyógyszerekkel, amiket túl gyorsan raktam le, szóval tudom milyen az elvonás. Hát ilyen.
Az éjszakai felriadások után nem tudok visszaaludni, szóval elég rozzant vagyok munkában, de egészséges esetben kiemelkedő teljesítményem van, így most meg átlagos. Szóval ott nem lesz gond, csak nehéz fókuszban tartani az agyam. De megy. 3 hete egy szűk baráti összejövetelről eljöttem nagyon korán, mert felerősödött a szorongásom. Nem akartam partybaszó lenni, és leléptem. Azóta nem keresnek pedig minden szombaton összefutunk alapvetően. Kicsit magányos vagyok de nem oszt, nem szoroz. Megértem őket.

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#419) Eastman válasza RubbishBin (#418) üzenetére


Eastman
őstag

Türelmet, kitartást, jobbulást!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#420) Graphics válasza RubbishBin (#418) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem is nagyon értem, ha ő a borderline, miért neked kellene öngyilkos hajlamodnak lenni?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#421) RubbishBin


RubbishBin
senior tag

Sokat foglalkozok most a borderline témával, terápiás javaslatra. Elvileg segít, ha megértem hogy nem csesztem el semmit. Eddig nem nagyon foglalkoztam ilyen személyiségzavaros témákkal. Nagyon szürreális. Gyakrolatilag egy világon belüli világ kezd kirajzolódni bennem róla, amivel ha kapcsolatba kerül az ember akkor szétbontja az eddigi elképzeléseit a dolgok működéséről, és egy hideg ismeretlen helyen találja magát.
Azon filóztam ma hazafele, hogy ezeket az ismereteket kötelezően tanítani kellene, mondjuk középiskolától. Egyrészt könnyebben elkerülhető lenne egy ilyen kapcsolat, másrészt talán többen vennék észre magukban ha velük nem oké valami, és több self-aware beteg lenne terápián. Semmivel nem veszélytelenebb ez a szarság, mintha drogozni kezdtem volna.

@Eastman: köszönöm!

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#422) bLaCkDoGoNe válasza RubbishBin (#418) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

"Azóta nem keresnek pedig minden szombaton összefutunk alapvetően. Kicsit magányos vagyok de nem oszt, nem szoroz. Megértem őket."

Furcsa helyzet ez, amikor én jártam hasonló cipőben, akkor eleinte én is elmentem ilyen közös programokra barátokkal, de nem éreztem jól magam. Általában vagy túl görcsösen fel akartak vidítani, vagy túl görcsösen próbálták elkerülni annak a helyzetnek a taglalását, amiben voltam. Emiatt ezek az összejövetelek a legtöbbször túl mesterkéltek, túl megjátszottak voltak, és ehhez nekem nem volt hangulatom. (Ebben részükről semmi szándékosság nem volt, egyszerűen annyira sokkoló volt az esemény nekik is, hogy nem igazán tudták, hogyan viszonyuljanak hozzá, meg hozzám. Nagyon próbáltak segíteni, de nem tudták a módját, és ez egyikünknek sem volt jó.) Aztán elkezdtem lemondani a programokat, és egy idő után a megkeresések is elmaradtak. Az baromi fura volt, mert egyrészt egyedül akartam lenni a bajaimmal, másrészt viszont rosszul esett, hogy nem kerestek, még akkor is, ha belül tudtam, hogy úgyis visszautasítanám őket. Szenvedtem az egyedülléttől, ugyanakkor nem vágytam senkinek a társaságára: nem csak nagyobb összejövetelekre, one-on-one találkozásokra sem. Nem is emlékszem már, hogy hány hónap telt így el, amíg ez csökkenni kezdett.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#423) Eastman válasza RubbishBin (#421) üzenetére


Eastman
őstag

[OFF]Mire lenne az jó, ha (az eddigieken felül méginkább) stigmatizálnák egymást az emberek? :U [/OFF]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#424) RubbishBin válasza Graphics (#420) üzenetére


RubbishBin
senior tag

Nekem a rejtett emocionális abúzus miatti önképvesztés miatt kéne öngyilkosnak lennem, meg a traumás kötődés miatt, ami ezt a durva, fizikailag is érezhető elvonást gerjeszti bennem. De nincs az az isten, hogy bármit is csináljak magammal. Inkább élek így.

Neki van is, bár már 20 éve nem volt kísérlete. Előtte több is, és nem azok a tinis figyelemfelhívó karcolásai vannak. Az a baj, hogy gőzöm sem volt róla hogy van ilyen. Azt tudtam hogy a gyerek és fiatalkora miatt most is lehetnek depressziós időszakai, de nem gondoltam személyiségzavarokra meg ilyen nyomorult dolgokra. A 30 centis ütőér hegre csak annyi villant be, hogy "jajj szegény, na majd én megmutatom neki mi a szeretet". Mert hát olyan kedves és figyelmes volt, meg nem ma volt 20 évvel ezelőtt.

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#425) RubbishBin válasza Eastman (#423) üzenetére


RubbishBin
senior tag

Én örültem volna a tudásnak, mert akkor nem mentem volna bele. Viszont igazad van, de megoldható lenne ez másképpen is, hogy ne stigmákat nyomjunk minden gyanús emberre: nem a betegek alapvető viselkedését kéne tanítani, hanem mondjuk a kapcsolaton belüli viselkedésüket. Így most utólag fogom a fejem, ha például egy borderline podcastben elhangzott rejtett abúzus szóról-szóra megtörtént velem is. A nagyrészük megtörtént, állandóan olyan mintha az én történetem mesélnék. Ha nem ismeri az ember ezeket a dolgokat akkor észre sem veszi, én is egyre feszültebb voltam de azt hittem hogy a munkakereséstől. A jövőben viszont feltudom majd ismerni.

[ Szerkesztve ]

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#426) Graphics válasza RubbishBin (#424) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Úgy gondolom könnyebb lesz elengedni így, az ő problémáit ne is akard megoldani.

Arra neki kell rádöbbenie majd.

Te lapozz,, biztatni tudlak csak így ismeretlenül is.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#427) Eastman válasza RubbishBin (#425) üzenetére


Eastman
őstag

Hajrá!

A csuklóheges barátnő nekem is megvolt. Asz'ittem meg tudom menteni. Szerintem idejében felismertem azt a pontot amikor ki kell szállni. Végül egy jó szakembert javasoltam Neki, akihez eljár, nyugodtabb is most. Mondjuk, ő tényleg boldog (és ahogyan ő fogalmaz; „normális”) szeretne lenni.

Az ember nem szabványos alkotás. (!) Egy kivétellel. :)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#428) RubbishBin válasza Eastman (#427) üzenetére


RubbishBin
senior tag

Én nem merek neki mondani vagy ajánlani semmit ezzel kapcsolatban, pedig segítségre szorulna. Már kapcsolat közben is inkább rám projektálta az ő belső nehézségeit, most sem venne komolyan. De mindegy, nem az én dolgom.

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#429) Eastman válasza RubbishBin (#428) üzenetére


Eastman
őstag

Ha a jövőben mégis elbizonytalanodnál, ajánlom ennek a hozzászólásnak az utolsó mondatát... ;)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#430) Chaser válasza RubbishBin (#421) üzenetére


Chaser
titán

na végre! ha mi nem is, d a doki felébresztett
egyébként igen, segít, átrakod objektívbe az egészet, anélkül hogy az érzések befolyásoljanak, egy idő után már csak kívülállóként látod az egészet
tanítani az ilyet hát passz, aki ezzel akar foglalkozni nyilván, másképp nem tudom elképzelni
érzi azt az ember ha valami sántít a másik oldalon ( : max nem akar tudomást venni róla
egyébként van hogy külső nyoma is van egy-egy "jelenségnek", az infantilisoknál pl nem ritka hogy az arcuk a testük többi részéhez képest fiatal marad
tehát egy nagyon szép arcú nőnél a továbbiakban óvatosan ha nagyon fiatalnak néz ki a korához képest ( : lehet hogy csak jó génjei vannak, de szimplán lehet infantilis
talán babyfacenek hívja a szakirodalom, xy hatásra gyerekkorban durván lelassul az arc öregedése - és persze pszichésen is lesznek nyomai -
ha komoly dolgokat röhögve ad elő poén szinten és feltűnően szép akkor 99% infantilis - ami pedig egy rakat egyéb dolgot hozhat magával -
ha borderlineos volt az exed sok mindent megmagyaráz hogy csinált így ki, pláne ha még kombinálva van egyebekkel
na de, el kezdtél kimászni a gödörből, ez a lényeg

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#431) WhrlpoolMind válasza RubbishBin (#418) üzenetére


WhrlpoolMind
kezdő

Nagyon örülök, hogy kitaláltátok, mi volt a háttérben. Óriási pszichés terhelésed volt, és van most is. Szorítok Neked!

Daniel WhirlpoolMind

(#432) bkercso válasza RubbishBin (#425) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az jó, ha tanulsz róla sokat! Így megtanulod korán felismerni a defekteket a későbbiekben.

Gyógyulást! És nem pörögjél túl sokat ezen fejben, mert a te világlátásod és önértékelésed annyira más, mint az övé, hogy úgyse tudod szerintem teljesen összerakni, mi lehet benne!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#433) carl18


carl18
addikt

Szerintem az életben az a gond hogy semmi se biztos, egy kapcsolat amire azt hiszed örökké tart valójában lehet csak 2-3 évig. Az ember bízik a másik félbe, és kiderül hogy csak egy bizonyos dolog vagy megszokás miatt van a másikkal. Szerintem pont az a baj ha egy embert sokszor vernek átt többet nem tud megbízni teljesen az emberekkel.

Én is estem már jó párszor poffára, ezért tartom fent a gyanum minden emberrel kapcsolatban.
Nálam a szorongást a bizonytalanság tartotta fent, annyira undorítónak tartottam mikor azt se mondta igen azt se hogy nem. Inkább hagyták hogy szenvedj, és hogy agyalj.

Szerintem fel a fejjel mindenki életében vannak rossz szakaszok, a lényeg hogy beálljon a gyógyszer és feldolgozd a Traumát. Aki azt írta hogy dolgozz mert a munka majd meggyógyitja a betegséget... Ez soha nem lesz így. Én 2009 óta vagyok "depressziós" edzettem dolgoztam, de sose lettem a régi.
Ha az agy bonyolult kémiájam megváltozik "Trauma" Hatására az esetek nagy részében nem áll helyre.
Nálam a szorongás jött elsőnek, 2004-től mikor apám öngyilkos lett és felvágta az ereit stb. Sőtét idők voltak, évekig csak néha rám tört a szorongás. 11 évesen az ember még nem tudja kezelni az ilyen eseteket.

Azt nem tagadom bizonyos szintig jó a edzés, de sajnos komoly lelkibetegség esetén egy kis edzés olyan mint halottnak a csók. Gyakorlatilag minen megoldás kipróbáltam már az évek folyamán, Orbáncfű 3X300 mg per nap, Omega 3, Citromfű,macskagyőkér,komló sb. Multi vitaminokat, "Mega Daily One Plus" ásványi anyag, magnézium/Kálcium. A depresszió megmaradt, max a súlyos depresszióból tudtam közepeset csinálni.
De ez még mindig messze van a normális állapotól. :U

Minden esetre fel a fejjel, próbáld elfogadni a dolgokat és szép lassan tovább lépni. Ez minden embernél más, valaki 2 hónap alatt tovább lép valakinek évekbe telik a gyógyulás. :R
Remélem helyre jönnek a dolgok, idővel biztos javul a helyzeted.
Ha vannak "megbízható" ismerőseid logj néha velűk hogy ne punyadj be egyedül. :U

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#434) bigyo108


bigyo108
aktív tag

Egy dolog állandó az életben, mégpedig az hogy minden változik.
A problémákkal való küzdelem az, ami elválaszt a gyermekkortól.
Drukkolok, hogy feltudd dolgozni a jelenlegi krízist, és túl tudj rajta lépni.
A te problémád, valamiféle gyász és ennek vannak periódusai amik mindig ugyanazon séma alapján zajlanak le, de mindig egyre mélyebbre kerülsz, mert lehet, hogy még a 2-vel ezelőttit sem heverted ki és sokszor eszedbe jut.
És ez így jó.
De ne az jusson eszedbe, hogy esetlegesen te mit rontottál el...hanem csak mint emlék pillanatok szükségesek számodra.
A múltad részei és nem lehet rajtuk változtatni.
Te tipikusan az az ember lehetsz aki ha a múltra gondol, teljes beleéléssel teszi és fel tud hozni olyan érzéseket amik akár el is tudnak rajta uralkodni.
Egy egy csodálatos dolog és egyben a legszörnyűbb átok is!
Kiratás!!

A PC visszafelé MINDIG kompatibilis lesz,.... MINDENRE!! :)

(#435) RubbishBin


RubbishBin
senior tag

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat. Sokat segítenek, mert nem tudom nagyon hol kibeszélni, véleményeket meghallgatni. Így név nélkül más, a környezetemnek nem akarok beszélni erről, mert tisztelem az exemet ennyire. Túl sok magánügyét kellene kiteregetnem, hogy értsék miről van szó. Van amúgy vele néha kontaktom, de egyer szarba sem vesz(nem ír vissza), máskor meg meditációkat küld hogy segítsen. Nem is nagyon téma már. Bár én még néha próbálkozok nála a kötődés miatt, de ennek reszeltek. Tök fura, ma munkába menet olvastam az üzeneteket amiket akkor küldött amikor jöttem haza szakítás után tőle, és átszálláskor vártam a második gépemre Londonban. Elfelejtettem ezeket az üzeneteket. Ott még nagyon szeret, és sajnálja hogy az "aspergere" miatt nem képes kapcsolatra. Egy rossz szó sincs rólam. Mára meg én lettem a hibás, aki mindenről tehet. Észre sem vettem az átmenetet. Szépen lassan teremtődtek az új érvek ellenem, az ő felelőssége pedig 100 százalékban eltűnt. Sőt, ő sérült, ő az áldozat.

Remélem egy nap majd beírhatom ide, hogy minden oké. Mindenkit meghívok majd egy jó sörre, aki szeretné. :K

[ Szerkesztve ]

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#436) bkercso válasza RubbishBin (#435) üzenetére


bkercso
nagyúr

A saját szenvedését vetíti ki rád. Magának próbál egy számára elfogadható alternatív valóságot bemesélni kettőtökről.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#437) RubbishBin válasza bkercso (#436) üzenetére


RubbishBin
senior tag

Nem csodálom. Mivel ugye sokáig naponta kontaktoltunk, állandóan instant megoldásokat ajánlottam az összes problémára, ami akkor éppen szerinte idáig vezetett. Mivel nem érzelmi, vagy bánásmódbeli problémákról volt szó kezdetben, ezért mindenre megoldást találtam mint egy férfi. Aztán ahogy jöttek az újabb megoldásaim, egyre jobban hajlott a valóság. Egészen addig, hogy VELEM nem lehet élni. Egyébként tényleg ügyes, ma reggel esett le ez.
Saját magát menti a tudalattija. Hiszen ő jó, nem csinál rosszat, szóval rajta kivülálló a probléma. Ha nem az asperger, akkor én. De mivel már ezeket az indokokat is szétrobbantottam érvekkel, inkább ignorál.

[ Szerkesztve ]

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#438) Goose-T válasza RubbishBin (#435) üzenetére


Goose-T
veterán

Mintha tanácsoltuk volna, hogy minden kapcsolatot szakíts meg vele. :N Ha nem lett volna egyértelmű, aktív megszakításra gondoltunk: tiltsd le a telefonszámát, tiltsd le Messengeren és a többi üzenetküldőn, blokkold az emailcímét stb.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#439) RubbishBin válasza Goose-T (#438) üzenetére


RubbishBin
senior tag

Utólag szerintem még jó is, hogy nem tettem így. Ha elfogadtam volna az első hülye dumáját, talán soha nem jövök rá mi történt, és miért érzem magam rosszul. Úgy meg nem lehet feldolgozni egy ilyen sérülést. Az írásomban még az áll, hogy olyan rosszul vagyok, mint a 8 éves kapcsolatom után. Hát, bárcsak úgy lennék!

[ Szerkesztve ]

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#440) athomi válasza RubbishBin (#435) üzenetére


athomi
veterán

Nézd, egy barátom egy ilyen személyiségzavaros csajjal jött össze. Ráadásul régóta ismertük a csajt, mint havercsaj tök oké volt, de tudtuk, hogy vannak problémái. Mégis összejöttek. Született egy gyerek.
A csaj mindig dicsérte a párját: dolgos, házias, igazi apa.

Aztán egyik napról a másikra jött a 180°-os fordulat, szó nélkül összepakolt a csaj, hazaköltözött a gyerekkel a szüleihez és a srácot okolta mindenért: lusta, nem foglalkozik a gyerekkel, stb. Pont azt mesélte mindenkinek a srácról, ami amúgy pont az ő problémái voltak.
Na egy ilyen után lehetsz csak igazán magad alatt. Csak ott meg ott a gyerek, úgyhogy még össze sem omolhatsz.

Ha tényleg ilyen problémás volt az exed, akkor igazából örülni kell, hogy idejében elváltak útjaitok.

[ Szerkesztve ]

(#441) carl18 válasza Goose-T (#438) üzenetére


carl18
addikt

+1 Egyetértek, én nálam is bevált ha mindenhonan letiltod akkor nem látod. Minden létező platformon tiltani kell és megszűnt a gond, vagy is nem látod. :R

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#442) Goose-T válasza RubbishBin (#439) üzenetére


Goose-T
veterán

Ha egy elmebeteg hátbaszúr egy késsel, akkor utána leülnél vele beszélgetni, hogy miért tette? Vannak dolgok, amiket fölösleges megérteni. Elmondtál az elején sokmindent, amiből annyi mindenképpen világossá vált, hogy a csaj nem százas. Tovább kell lépni.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#443) RubbishBin válasza athomi (#440) üzenetére


RubbishBin
senior tag

Sajnos ezzel is tudok azonosulni.
Az az egyik legfrissebb ürügy 3 hete, hogy nem lehetett rám számítani, pedig ő azt hitte lehet rám támaszkodni és csalódnia kellett. Mostam, főztem, teregettem, takarítottam, angolul intéztem autószerelőt Franciaországban(lol), kottákat nyomtattam ki neki, a csomagjaiért rohangáltam, szúnyoghálókat szereltem fel az első füttyentésre mire hazaért, etc..
Ő meg az "aspergere" miatt 3 munkaügyis tolmácsolás után, meg online és telefonos ügyintézésektől lefáradt és elzavart, pedig megígérte hogy mindenben segíteni fog ha kiköltözök hozzá.
Én meg hetek óta azon pörgök, hogy miben nem lehetett rám számítani...
Miután kidobott, pár nappal kèsőbb vendégei voltak, és utána volt egy megjegyzése nekem, hogy "nem érdekel ha senki nem ért meg a környezetemben." Gondolom lecseszték, hogy valami hülyeség miatt vetett véget a dolognak. Szóval görbíteni kell a teret.

A hozzászólásod egy "AHA" pillanatot idézett elő nálam, amiből millió van amióta foglalkozok a személyiségzavaros témával.

[ Szerkesztve ]

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#444) RubbishBin válasza Goose-T (#442) üzenetére


RubbishBin
senior tag

Tudom! Dolgozni kell ezen, a traumás kötődés más mint egy egészséges kapcsolat utáni egészséges gyászfolyamat. Ahogy ma fogalmaztam meg privátban itt valakinek: attól hogy egy heroinfüggő ismeri a heroin előállításának képletét, meg az agyra gyakorolt kémiai hatását, még heroinfüggő.

[ Szerkesztve ]

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#445) bkercso válasza RubbishBin (#443) üzenetére


bkercso
nagyúr

Látod, még abban is számíthat rád, hogy csalódhat benned, amekkorát akar anélkül, hogy akár kellemetlenséget okoztál volna neki! :D

Majd olvasod még a szakirodalmat: jól le van írva, milyen torzult módokon érzékelik a mentálisan sérült emberek a valóságot, szitukat, kapcsolatokat. Én is ismerek "extrém" embereket. Nyakateker, köti az ebet a karóhoz a végtelenségig, kétségbeesetten, nehogy szembe kelljen néznie magával vagy a valós szitukkal maga körül... Ez sajnálatra méltó és nagy szenvedésről árulkodik. :(((

Attól még amúgy szeretheted a csajt, hogy képtelenség vele élni. Viszont, ha az, akkor ezt csak tudomásul venni lehet. A gond az, hogy ő nem olyan, amilyennek vártad. Most már ezt is tudod, vagyis magadon annyit kell korrigálni, hogy el kell fogadni a valóságot: ezzel a lánnyal nem működik a párkapcsolat. Ettől még az érzést nem kell magadban elnyomni mesterkélten, csupán a "birtoklási vágyat" kell leválasztani a szerelmedről. (= felejtsd el! :DDD )

Amúgy szerintem nem vagy már nyakig benne ebben a dologban. Szép lassan kiemelkedsz a hatása alól és elkezded majd könnyebben látni.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#446) Bobó_20


Bobó_20
aktív tag

Magam sem foglalhattam volna össze jobban.

Tanácsot nem akarok adni kedves író, de kitartást őszintén kívánok ehhez, kemény dolgok ezek. A pozitív része: felismerted, hogy baj van, megoldást keresel rá.

(#447) RubbishBin válasza bkercso (#445) üzenetére


RubbishBin
senior tag

Szerencsére most már ő is tesz róla, hogy elfelejtsem. A "jó lenne ha itt lennél" üzenete óta akkora ignorálást kapok, hogy kezd inkább dühbe átcsapni bennem minden. Néha persze kapok egy-egy morzsát hogy ne felejtsem el és keressem, de amikor valaki napok óta nem reagál, de azokon a napokon amikor kerested direkt posztol egyet facebookon hogy milyen boldog, az bizony -mindegy, nem írok jelzőt-. Nem tudom mert nem próbálkoztam még "visszahódítással" eddig másnál, de valahogy úgy képzelném el egy 37 éves nőtől, hogy elmondja ne keressem és nem szeretne már rólam hallani. Nagyon nagyon nagyon megakar tartani a fiókban.

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#448) BiP válasza RubbishBin (#447) üzenetére


BiP
nagyúr

"Néha persze kapok egy-egy morzsát hogy ne felejtsem el és keressem"
Ennek elkerülésére javasoltuk a letiltást, minden kapcsolat megszakítását.

"Nagyon nagyon nagyon megakar tartani a fiókban. "
Hogy bármikor előrángasson, és megcibálja a lelkedet, amikor épp olyanja van.

Most már eleget tudsz arról, amit kell, hagyd magad mögött az egészet.

(#449) Eastman válasza RubbishBin (#447) üzenetére


Eastman
őstag

Tíznél több olyan párkapcsolatot tudok felsorolni amit fb "félreértések" vagy msngr-en sziázó "exek" repesztettek meg.

Lényeges kérdés lenne az, hogy a fb vajon mennyire segíti a szilárd, stabil, hosszútávú kapcsolatokat.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#450) bkercso válasza Eastman (#449) üzenetére


bkercso
nagyúr

A fb áthuzalozza az agyakat és belemászik az érzelmekbe!!
:Y :Y

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Összeomlásom 1. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.