Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-16 17:31:29

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) RolEnD_ válasza mtotesz (#798) üzenetére


RolEnD_
tag

Egyébként durva, hogy kb. minden második gép így jár. Mi a franc lehet ez...?

(#802) b0bcat válasza Forest48 (#800) üzenetére


b0bcat
addikt

Én például szándékosan nem frissítettem egyiket sem. :N Nem piszkálom azt, ami jól működik. :DDD

@k.joco:

Mindegyik ilyen furán működik. (Nálunk 6 darab fordult meg, mindegyik ilyen volt.) Talán ezért is tettek ki utólag szoftveres hangerő gombokat. :D

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#803) mtotesz válasza b0bcat (#802) üzenetére


mtotesz
csendes tag

Fél órája cseréltettem ki egy másik fehérre ez sem tud frissülni! Most megint mehetek vissza ráadásul ott kb 40 percet kellett állnom...
Létezik, hogy a fehérekkel van probléma?Előző is az volt most is fehéret hoztam!

(#804) Quqesz válasza mtotesz (#803) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nekem fekete van azzal nem volt gond,de nem hiszem a színnel lenne összefüggésben...a legtöbb tecsóban van free wifi...szóval ott csináld meg a frissítést egyből,ne otthon, így nem kell visszamásznod. Én elindítottam a rendszert,majd pár dolog beáll után(gmail nem) ment fel a frissítés és no problem...bár egyszer kiléptem a letöltő ablakból,de közben a menüben megkerestem.

RolEnd
Talán a frissítő fájl nem jó....volt már ilyen,hogy xar volt a frissítés nevesebb gyártóknál(windows kék halál)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#805) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Fehéret vettem tegnap, minden gond nélkül frissült. Egyszerre két frissítés is jött.

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#806) mtotesz válasza ZS3NI (#805) üzenetére


mtotesz
csendes tag

Szerintem valami rontás van rajtam...

Egyébként szerintetek, ha nem wifi-n keresztül, hanem géppel összekötve csinálnám jó lenne? Mondjuk gyanús nekem, hogy ennek mindehogy pöccre kéne mennie.

[ Szerkesztve ]

(#807) kenand válasza ZS3NI (#805) üzenetére


kenand
veterán

Mindenkinek jön 2 frissítés, a gyártás óta annyi készült, de utánna semmi...
Egyébként a frissítést sokkal korrektebbül is intézhetnék. A honlapon is adni kellene lehetőséget a letöltésre és teljes fw is kellene, amit elhibázott frissítés után feltehetnél, talán akkor nem kellene visszadni a gépet feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

(#808) Quqesz válasza mtotesz (#806) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Csak egy ötlet:factory reset nem tenné helyre? Ugye ott figyel a recoveryben...
Én egyszer frissítettem(hogy az most 1 v 2 frissítési fájl volt nem emlékszem)nem dobott fel másikat,de marad is így. Verziószám? Nekem 11.04-i.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#809) tgeeb92


tgeeb92
tag

Úgy néz ki hogy én is veszek majd ilyet! Vélemények róla? Megéri a 21000 Ft-ot? Biztos jobb mint a 10000 ft-os tablet! Frissítéssel valóban vannak gondok? és igaz hogy a bemutató darab nem olyan mint a új,bontatlan?

(#810) ZS3NI válasza tgeeb92 (#809) üzenetére


ZS3NI
őstag

Csak egy keveset olvass vissza kérlek. Tudom, a write-only élet egyszerűbb...

Mégis miért lenne más a bemutatódarab mint amit megveszel? :F

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#811) kenand válasza ZS3NI (#810) üzenetére


kenand
veterán

Lehet szerncséje is, a cégenek tesztelésre adott bemutató darab sokkal jobb volt (16 GB-s)... :Y

Persze tudom nem arra gondolt. Régóta nincs kinn, max 2-3 hete... de szerintem rengeteg TESCO van, bizosan nehet találni bontatlant is...fehéret meg pult alól...

(#812) b0bcat válasza tgeeb92 (#809) üzenetére


b0bcat
addikt

"Megéri a 21000 Ft-ot?"

Többünk szerint igen. Mások szerint meg nem. :DDD Az egész topik lényegében erről szól... ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#813) mtotesz válasza b0bcat (#812) üzenetére


mtotesz
csendes tag

Megéri! Csak működjön! :) Tegnap nem volt alkalmam az első példányt sokat nyomogatni, most mielőtt ezt vissza viszem kicsit kipróbáltam tényleg fasza (egy 21 ezer forintos tablethez képest, mind használatra és mind külsőre!!!)
Azt viszont el kell fogadni, hogy ez netezésre filmezésre jó kb. Ha valaki komolyabb dolgokra akarja használni, akkor ipad!

(#814) RolEnD_ válasza Quqesz (#808) üzenetére


RolEnD_
tag

Nem segít a factory reset, próbáltam amikor elrontotta. Csak a csere.

(#815) Quqesz válasza RolEnD_ (#814) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Vagy ha lenne rá lehetőség egy rom újrahúzás....de nincs.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#816) bwoay válasza b0bcat (#802) üzenetére


bwoay
nagyúr

"Mindegyik ilyen furán működik. (Nálunk 6 darab fordult meg, mindegyik ilyen volt.) Talán ezért is tettek ki utólag szoftveres hangerő gombokat. :D"

pedig mikor erre korábban rákérdeztem nálad, nem egészen ezt írtad

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#817) mtotesz


mtotesz
csendes tag

Na most értem haza a 3. példánnyal! Ez most jó még a tescoban kipróbáltuk a frissítést! Aki leendő vásárló fogadja meg, hogy amint megvetted még a tesco-ban vagy a vevőszolgálat segítségével belső wifivel vagy saját mobilről megosztva a netet érdemes lefuttatni a frissítést, ott azonnal kiderül, ha hibás darabról van szó és nem jártok úgy, mint én, hogy 3x kellett mennem.

Amúgy ezeket leszámítva nagyon korrekt használatra és külsőre! :) Hangsúlyozom 20.990-ért nagyon pozitív csalódás!

(#818) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Mit is frissít tulajdonképpen ez a frissités? Miért annyira fontos ez?

(#819) haris válasza mtotesz (#803) üzenetére


haris
őstag

Na akkor a mienk - ami fehér szintén- sem fog frissülni. Kb 1 hete vettem, feltettem rá a gyereknek ami kell, azóta a szekrényben várja a karácsonyfát, hogy aláfekhessen.
Viszont a frissítést akkor nem volt kedvem megcsinálni, így most már nem kísérleezek. Aműgy is a gyereké lesz, így ha angry birds fut, meg a lego train, akkor minden OK lesz.
(És igen fut, mielőtt valaki megkérdi :D )

(#820) Forest48 válasza haris (#819) üzenetére


Forest48
aktív tag

Én most cseréltettem ki, ezen minden frankón működik. Ott a vevőszolgálatnál letöltöttem a frissítést és lefrissült. A kamerája ennek sem acélos, de úgysem arra kell. Olyan, mintha közel meg távol lehetne vele fotózni, de olyan 5-10 méterre nem. Bár volt már, hogy olyan távra is sikerült éles képet lőnöm. Ez valami anomália :D
Amúgy jó a gép, annyit bőven megér, de nem játékosoknak van. Sem a hardver sem a háttértár.

(#821) premete válasza mtotesz (#813) üzenetére


premete
veterán

Mitől tud többet az ipad?
Ebbe bele lehet tenni a 64 GB-os microsd-t, és van helyed, ipadba nem tudsz kártyát tenni; ha dolgozni akarsz, akkor egyik sem alkalmas, képekre, f@szbukra, netezés, filmnézés, skype, FB messenger, stb. mennek mindkettőn.
Szóval, tényleg nem értem, mitől jobb az ipad ötszörennyiért, azt leszámítva, ha valaki nem tud világító, hiányos alma nélkül élni. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#822) haris válasza premete (#821) üzenetére


haris
őstag

Azért ez elég erős csúsztatás, és felesleges hangulat keltés.
Tényleg erről kell szóljon ez a topik is :(

(#823) premete válasza haris (#822) üzenetére


premete
veterán

Akkor ne itt fényezzétek az almát, ennyi. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#824) kenand válasza Rodzser Mór (#818) üzenetére


kenand
veterán

Ez a két frissítés nem fontos. De ha a frissítésbe behal valószínűleg hibás darabról van szó.
Későbbiakben - talán - lesz értelmes frissítés is. Pl tárhely gond megoldása... és akkor tényleg fontosa lehet, hogy frissül-e...

(#825) kenand válasza premete (#821) üzenetére


kenand
veterán

Sajnos nem egy kategória az iPaddal (minivel)....
Az iOS+iPad sokkal jobban együtt működik, nem is lehet egy lapon említeni a kettőt.
Az applikációk is jobbak iOS-en.
Tudjuk az iPad hátrányait (nincs micro Sd slot, iTunes).. de nincsenek egy súlycsoportban.
iPad mini prémium kategória, ez meg egy TESCO gazdaságos Teclast p89 mini (kisebb tárhely, gyengébb CPU)

DE VITATHATATLAN
21 000 Ft-ért 100X jobban megéri, mint egy iPad mini 100 000Ft-ért.

(Nekem is van 2 db Open Dott és nincs saját Ipadom, de volt kezemben több is......)

[ Szerkesztve ]

(#826) tonerz válasza Forest48 (#820) üzenetére


tonerz
aktív tag

Amúgy jó a gép, annyit bőven megér, de nem játékosoknak van. Sem a hardver sem a háttértár.

A hardvare viszi a legtöbb játékot (próbáltam) még a tárhely se lenne gond, ha működne normálisan a data átmozgatás.

(#827) premete válasza kenand (#825) üzenetére


premete
veterán

Nem mondanám, hogy az alkalmazások jobbak itt, vagy ott: van, amiben a IOS jobb, van, amiben az Android (van talán olyan is, amiben a windows phone, de olyannal még nem találkoztam). :)
Ár/érték/általános használatnál szerintem jobb választás a teszkógazdaságos, mint az almás.
Mekiben mutogatni pedig az almás a menőbb, fényévekkel. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#828) tonerz válasza premete (#827) üzenetére


tonerz
aktív tag

Lehet ezzel is villogni a mekiben, csak a hátulján lévő felíratott kell letakarni ;]
Amúgy kiköpött ipad mini kinézetre.
Sőt én egy ipad mini fóliát raktam rá, és még az előlapi kamera kivágás is csont ott van ahol az almán :DDD

(#829) premete válasza tonerz (#828) üzenetére


premete
veterán

Vagy Ipad tokba tenni, és ios témát rátenni. :)

Mac Mini:

Macbuntu:

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#830) tonerz válasza premete (#829) üzenetére


tonerz
aktív tag

Ahhh, a Mac minin felnyerítettem :DDD

(#831) kenand válasza premete (#827) üzenetére


kenand
veterán

Kicsit off toppic...
Nagy szívfájdalmam, hogy sem a Monkey Island 1-2 SE, sem a Knight of Old Republic, mint két hatalmas PC klasszikus nincs Androidra.... csak iOS-re.
Pedig a Monkey Island SE 1-2-t magyarítottuk iOS-re is...

[ Szerkesztve ]

(#832) premete válasza kenand (#831) üzenetére


premete
veterán

Az a két játék, amit játszok, pedig Androidra is van: Pokerstars és Chessgenius. :)
Az átlag vásárló úgyis facebook, skype, net fényképnézegetés, zenehallgatás, metrón/buszon/vonaton ebook olvasgatás stb. célokra veszi, erre pedig ~20 ezerért még elmegy, 2-300 ezerért már nem annyira, elég arra gondolni, hogy meglöknek, leejted, és eltörik.....

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#833) meoindil válasza tgeeb92 (#809) üzenetére


meoindil
aktív tag

Meg. Megérte az eredeti árát is... Ennyiért meg főleg jó vétel.

(#834) meoindil válasza mtotesz (#813) üzenetére


meoindil
aktív tag

iPaden is csak Alaptörvényt lehet írni - aztán olyan is lesz! :DD
Szerintem ezek nem munkára valók, hanem valóban szórakoztató eszközök.

(#835) meoindil válasza kenand (#831) üzenetére


meoindil
aktív tag

Nagy szívfájdalmam, hogy sem a Monkey Island 1-2 SE, sem a Knight of Old Republic, mint két hatalmas PC klasszikus nincs Androidra....
ScummVM-mel nem megy a Monkey Island?

[ Szerkesztve ]

(#836) b0bcat válasza bwoay (#816) üzenetére


b0bcat
addikt

Mert elsőre nem tűnt "súlyosnak" a dolog, de rá kellett döbbennem később, hogy ha az ember nem elég óvatosan nyomja a gombot, akkor bizony hajlamos "ugrani". :U Neked volt igazad. :R Hamut szórok a fejemre! :DDD

Az ájped kérdéshez:

Ne legyünk álszentek - ez egy ájped mini klón. :DDD Viszont negyed annyiba kerül, pedig a használati értéke biztosan több, mint az egy negyede az ájped mini-ének. ;) De ne hasonlítsuk már össze a kettőt, mert nagyon nem egy (ár)kategória! :N

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#837) Sanyee30


Sanyee30
csendes tag

Sziasztok. Vettem tegnap és is egy fehéret. Eddig minden jó csak arra nem tudok rájönni, hogyan lehet beállítani hogy a fényképező a képeke a memóriakártyára tegye? Pedig azóta van androidos telefonom amióta bejötte, de azokon nem volt ilyen gondom.

(#838) Zolka75


Zolka75
tag

szevasztok csak egy kérdésem lenne én is ajándékba szánnám de nemigazán vagyok otthon
tabletben lehetséges erre a készülékre szerintetek olyan tokot venni ami billentyűzetet is magában foglal?
bocsesz a láma kérdésért előre is köszönöm a válaszokat :R

Zolka, Galaxy A5

(#839) kenand válasza b0bcat (#836) üzenetére


kenand
veterán

Egyetértek veled, ugyan erre akartam rávilágítani néhány topikkal feljebb.

Áráért hihetetlenül jó, de még is csak Kínai andoidos tábla, ráadásul az iPAD mini klón TECLAST p89 mini TESCO által kért gyengített változata. (kevesebb NAND, gyengébb Intel SOC)
A várható software követés/támogatás sem lesz egy szinten. (sajnos)
Nagyon csodálkoznék, ha komolyabb software követés lenne majd hozzá.
A Kínai szokás, hogy havonta új készülék típus lesz, a régebbieket meg ejtik.
Hirtelen árcsökkentés is annak a gyanúját kelti, hogy a TESCO a gondok miatt ejti a saját márkás projektet...vagy ha szerencsénk van, csak a 8 Gigás tűnik el és jön a 16-os, mert az rendelkezik a "hatalmas" 8 Gb-s tárhellyel.

Ennek ellenére 21 000Ft+2 év garancia teljes mértékben best buy.

(#838) Zolka75
Minden iPad mini kiegészítő jó hozzá, így azok között nézegess. Biztosan van....

(#840) sinya123
Nem lehet, nem tud írni az SD kártyára.

[ Szerkesztve ]

(#840) sinya123


sinya123
csendes tag

Nemrég én is vettem ilyen tabletet. Rögtön felkínálta frissítést, de nem mertem rögtön nekiugrani, mint kiderült
jobb is. Aki már frissített és nem halt bele neki a tab, az a valaki tudna nekem írni a frissített rendszerről h mi változott? Netán a tárhely probléma?

(#841) kenand válasza sinya123 (#840) üzenetére


kenand
veterán

Nem változott semmi.
Ha belehal a frissítésbe valószínűleg hibás a készülék.

(#842) bwoay válasza b0bcat (#836) üzenetére


bwoay
nagyúr

akkor hoztam el frissen, felmerült a gyanú, hogy csak én fogtam ki egy ilyet, de aztán végül megnéztem a kiállított darabot a Tescoban, az is olyan volt. na mondom akkor te vagy szerencse fia, ha nálad nincs ilyen jelenség. amúgy időközben már vagy kifejlesztettem a technikám, vagy kikopott ( :D ) a gomb,
esetleg csak hozzászoktam, de korántsem érzem ezt problémának.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#843) b0bcat válasza bwoay (#842) üzenetére


b0bcat
addikt

Engem csak addig bosszantott, amíg át nem álltam a szoftveres gombokra. :D Aztán lenyúlta a nejem a készüléket, és okafogyottá vált a probléma... :DDD

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#844) Potzee válasza premete (#821) üzenetére


Potzee
addikt

Valóban jó áron van, ha működik... :D
...de ez az iPad-es hasonlítás...ajaj...itt a baj már nem kicsi... :U

" Ebbe bele lehet tenni a 64 GB-os microsd-t "
De minek??? :F

Tényleg értelmetlen ez a hangulatkeltés de szerintem először egy WayteQ-kel és egy Xiaomi Mi Pad-del hasonlítsuk össze az Op3nDott-ot...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#845) mtotesz válasza Potzee (#844) üzenetére


mtotesz
csendes tag

Én sem hasonlítottam össze, csak véleményt formáltam, de egyesek rendkívül érzékenyek a témára. :)

[ Szerkesztve ]

(#846) premete válasza Potzee (#844) üzenetére


premete
veterán

Például azért kell bele microsd, mert vannak az embereknek fényképei, videói, stb. haver feleségének van egy simes ipadje, 16 GB-os nem tudja még a fényképeit sem rátenni.
FYI a topik témája nem az ipad, vagy összehasonlítás, ha érdemi dolgot nem tudsz írni, akkor hagyjuk ezt az almaimádatot. :)
@ többi almafannak: Talán érdemes lenne megtanulni magyarul írni. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#847) PunkStar


PunkStar
csendes tag

Sziasztok!

Nekem a windows nem talált megfelelő USB drivert az eszközhöz és én sem.
Akinek sikerült kérem linkelje. Az adb így nem tud kommunikálni a géppel.
Más problémát is találtam, mintha rossz helyre mountolná az mSD kártyát, ( /storage/sdcard1/ )
mert alabból máshol keresi a rendszer installálásnál. Itt: ( /sdcard/ )

Valakinek csak sikerül előre lépni.

(#848) Potzee válasza mtotesz (#845) üzenetére


Potzee
addikt

De ennyire??? :D

Én főleg táp fronton nyomulok és kicsit elfogult vagyok a Seasonic márkával...na, de azért az mégis csak valami a tápok között...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#849) Potzee válasza premete (#846) üzenetére


Potzee
addikt

Figyu! Igazad van! :K
Érdemi dolgot valóban nem tudok írni az Op3nDott-al kapcsolatban.
Egyébként nálam nincs almaimádat! Nem kedvelem az iOS-t, de a te Op3nDott imádatod...na, az kemény! :))
Ezt a topic-ot egyébként nem szakmai szemmel olvasom, ide röhögni járok... :D

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#850) kenand válasza PunkStar (#847) üzenetére


kenand
veterán

Korábban belinkeltem a Teclast p89 mini-hez készített custom dw-t és rootot, azon a linken van USB driver a kütyühöz, de a Google-ben rákeresel biztosan kidobja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.