Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hommeros


hommeros
őstag

Én ezt nem értem. ez most mit csinál? :DD

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#2) .mf


.mf
veterán

Jól értelmezem: a játék az asztali gépen fut, amit ez streamel akár egy nettopra is? Ehhez miért kell külön hardver, ezt már régóta lehet csinálni (ld. azok a "beugratós" videók, ahol Eee900-on vagy Winden játszanak Crysissal magas részletességen, kb 1.5 évvel ezelőttről).
Van benne sejtelmes utalás felhőre, de utána PC-ről, macről és TV-ről beszél, és milliszekundumos latencyről, tehát az "igazi" felhőnek ez ellentmond, és inkább csak "lokális felhőt" sugall.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#3) Sirandrish


Sirandrish
legenda

ez nem lesz szar...azért kiváncsi vagyok hogy a konzolgyártók, hardver, szoftver gyártók mit szólnak hozzá?
AZt nem lehet tudni milyen nagy cégek állnak mögötte?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#4) Viktor77


Viktor77
titán

Szeretném megtekinteni azt a hardvert ami kiszolgál 11 millió WoW játékost, úgy, hogy a grafikát is számolja és továbbítja a gépem felé.

Vagy azt a hardvert, ami kiszolgál mondjuk 1 millió, egyidőben Crysis-ozó játékost.

És végezetül, szeretném hallani hardvergyártó cégek reagálását.

Ez már most halott ötlet.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5) Zsoccc válasza .mf (#2) üzenetére


Zsoccc
senior tag

Bocsi picit haldoklik a gépem így harmadik nekifutásra tudtam csak megírni a lényeget.
Szóval elvileg arról lenne szó, hogy van egy központi "felhő" ami továbbítja a gépre a játékot, a vevő egységre akkor van szükség ha tv-n akarjuk játszani. 1,5 mbps sebességű netre van szükség sd felbontás esetén és 4.5 mbps-ra ha hd-ben akarunk játszani.

[ Szerkesztve ]

(#6) Polllen


Polllen
nagyúr

A steammygames már évek óta nyújt ehhez hasonló szolgáltatást, bár ott te adod a vasat, amit aztán lehet akár egy nettopra is streamelni... :)

Nem halott az ötlet, inkább csak sávszélesség+akart kérdése... :P

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#7) Zsoccc válasza Sirandrish (#3) üzenetére


Zsoccc
senior tag

Kiadók akik már támogatják: Electronic Arts, Ubisoft, Take-Two Interactive, Warner Bros. Interactive Entertainment, THQ, Epic Games, Eidos, Atari Interactive, Codemasters.

Viktor77: a hardvergyártókra én is kíváncsi leszek.

[ Szerkesztve ]

(#8) Bici


Bici
félisten

Azt nem értem, hogy az 1.5Mbit/sec-es nettel hogy a fenyőbe lehet értelmes minőségű képet és hangot átküldeni. :F
Vagy, aki fullHD-ben szeretne játszani, annak majd 10 megás net kell? Mert akkor a szolgáltatók is felköthetig a gatyájukat, ha ez beindul. :U

mod: ja, már látom: 1.5 SD, 4.5 HD... Háááát, eléggé szénné lehet tömörítve, ha ebben van 5.1 hang is, ráadásul az irányításnak is kell valami.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#9) Sirandrish válasza Zsoccc (#7) üzenetére


Sirandrish
legenda

hát azért ez megdöbbentett....az EA? mi lesz ha már csak egy platformra fejleszthet? évente csak 50játékuk jön ki? NEEEEE:DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#10) Viktor77 válasza Bici (#8) üzenetére


Viktor77
titán

Hát ez az. Példa: egy autós játékban, kormánnyal, nagyon finom mozdulatokkal úton tartom az autót. Ha csak fél mp-et késik az irányítás, már élvezhetetlen lesz a játék.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#11) Sirandrish válasza Viktor77 (#10) üzenetére


Sirandrish
legenda

1milisec az 0.1sec nem?
annyit bőven késik egy TFT is...
vagy én tudok rosszul valamit?

Bici: mire bevezetik már alap lesz a nagy net..nekem már most 30/30as van..éa hogy elitetted a digi is 30/20as ami ráadásul egyre elterjedtebb...idővel minden cég fel veszi a versenyt a sávszéllel nem lesz itt probláma..nemhiszem hogy 1-2honap mulva tervezik a bemutatást.

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#12) Bici válasza Viktor77 (#10) üzenetére


Bici
félisten

Ok, de állítólag 1ms a késleltetés...

Elméletileg megoldhatónak látom én is, de túl soknak érzem a net terhelést. Ha már egy nagyságrenddel gyorsabb net elérések lennének, és a feltöltés is gyorsabb lenne, nem beszélve a stabilitásról, akkor oké. Pl. a Digi egész jónak tűnik e célra, de hogy hogy fogok én 2km-re a központtól a 2 megás netemmel játszani, azt megnézném.
Erre nem válasz, hogy főleg usában akarják bevezetni, mert ott még lassabb az átlag net a nagy távolságok miatt.

Sirandrish: :Y 1ms = 1/1000mp = 0.001mp - milli = ezred
A nagy sávszélhez vidéken is optikai kábel kéne, mert a DSL csak a központ közelében fejleszthető tovább. Városban persze lehet tovább tekerni a sebességet egy ideig még.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#13) Zsoccc válasza Sirandrish (#11) üzenetére


Zsoccc
senior tag

Igen ez a hivatalos, hogy ez valóban működik az még nem biztos, elvileg nyáron kezdődik a béta teszt.

(#14) Sirandrish válasza Bici (#12) üzenetére


Sirandrish
legenda

0.01et akartam írni :B de akkor is kihagytam volna egy nullát...nah..annyi késés meg bőőőven belefér...

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#15) Viktor77 válasza Sirandrish (#11) üzenetére


Viktor77
titán

Igen, de egyszerűen józan paraszti ésszel nem tudom elképzelni azt a hálózatot ami ezt tudja produkálni.

Oké, sávszél megvan, csakhogy annak semmi köze a pinghez. Hiába van Digi-m, francia szerverre csatlakozva a WoW-ban így is van (tömött helyen) 200-250 körüli ms-em. Ami szerencsére pont semmit nem számít egy MMO-ban. De (hogy a példánál maradjak), egy autós játékban igen.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#16) hommeros válasza Viktor77 (#10) üzenetére


hommeros
őstag

AKkor nem lesz itt semmi gond.

Más:
De én akkor se tudom még ezt így elképzelni. Kíváncsi leszek rá, hogy bekerül e a legendásan elfelejtett techek közé.

[ Szerkesztve ]

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#17) Sirandrish válasza Viktor77 (#15) üzenetére


Sirandrish
legenda

Józan paraszti ésszel majd magyar szerverre csatizol..:)

Igen..egyébként a ping még lehet érdekes dolog...mondjuk ha 1000km-n még 40-50ms-en belül tud lenni a ping(legalábbis nekem német szerver (kb1200km) a cod4be annyi van)..szóval elég ezt a távolságot megoldani..nem kell minden méterre szerver...

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#18) Wolverine


Wolverine
félisten

Aki nem érti, miről van szó, tanulmányozza át először a cloud computing kifejezést :U

Érdekes elképzelés, de szvsz a szolgáltatók nincsenek felkészülve az ilyen megoldások sávszéligényére.

szerk: #17: a WoW szerverei francia és német termekben vannak; ezen kívül csak Európán kívüliek léteznek, de azokhoz nem tudsz csatlakozni európai accounttal.

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#19) .mf válasza Zsoccc (#5) üzenetére


.mf
veterán

Ha tényleg felhőben akarják megoldani, na azt megnézem ;]
Legfeljebb ha magas áron adják a klienst és havi előfizetéses lesz, akkor lehet, hogy a szűkebb előfizetői kört ki tudják majd szolgálni; de még akkor is valószínű, hogy baromi lagges lesz.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#20) Sirandrish válasza Wolverine (#18) üzenetére


Sirandrish
legenda

és a Német szervereken mennyi a pinged? mert pl nekem cod4-ben mint írtam is fentebb, olyan 40-50...UK-ba már 150...francia..hm..nah olyanon még nem voltam:)

stevenson: hagyd ott őket a picsába..Giganet..30/30..5K..brutálstabil:) pont chellorol váltottam énis:)
Am énis örökösi vagyok:D

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21) stevenson


stevenson
csendes tag

hát igen, a szolgáltatók....
pl, itt nyiregyen chello-val erősen érezni lehet, hogy mindenki hazaért a melóból, és beizzítja a torrentet meg egyebeket, és egy sima szerverről (pl sg.hu-ról egy játék demo, ahonnan napközben lazán ad 1-1.2MByte/secet) is alig jön az adat 100KB/sec-el

de az ötlet alapjában véve szerintem jó, elvégre így kapnánk egy xbox live + steam + msn + skype + streammygames (saját vas nélkül) + kitudja még milyen szolgáltatáshalmazt egybegyúrva, persze ez azt is jelenti, hogy a warezolásnak annyi azon a hálózaton

How many people can read hex if only you and dead people can read hex?

(#22) Szirti válasza Sirandrish (#17) üzenetére


Szirti
tag

Ezzel a ping dologgal csínnyán kell bánni, mert a cod meg cs szerver-kliens felépítésű alkalmazás, ahol amit a te géped számol szinkronizál le egy szerveren rögzített állapottal, és ezt teszi egy szerver max n kliensre (0<=n <= 16 mondjuk cs re bf1942-nél tudom hogy hiába van 64 es szerver 30 nál t9bbet nem bír) Ilyenkor az hogy van 50 es pinged még az elfogadható szinten tarja a játékélményt, azonban ugye amit te csinálsz az a saját klienseden számolódik. Ha jól értem ,akkor ebben a rendszerben amit te a kontrolleren nyomkodsz, azt elküldi a szervernek (ami mögött egy felhő van), majd az kiszámolja amit kell, és ezt viszaküldi neked. Ehhez hozzájön valamilyen szintű bufferelés mind 2 oldalon, hozzájön valamilyen szintű hibatűrés (a fizikai és adatkapcsolti réteg hibáit nem adhatod tovább).
Elméleti szinten jól hangzik ez a "az átvitel mindössze egy milliszekundumos késést produkál", de fizikailag megvalósíthatatlan. Persze, ha relatív kevés kliens van, akik direktbe csatlakoznak a backbone-ra, vagy fizikailag közel van hozzájuk a cloud egy gépe és elég jó a kapcsolatuk....
A cloud-on belüli sziinkronizáció is időt vesz el, és illene legalább 25fps es képet továbbítani hanggal, és nem is beszéltem mondjuk cod-ról ahol számít a többszáz fps.

[ Szerkesztve ]

"Revenge is a dish best served cold." - old Klingon proverb

(#23) Bici


Bici
félisten

Ez a hír eszembe juttatta, hogy mire ez az OnLive elterjed, addigra jobbak lesznek a hálókártyák ezen a téren.
Lehet, hogy nem a mai alaplapi hálókártyákat kellene alapul venni. Viszont nem tudom, hogy mennyit lehet javítani az adatátvitelen. Biztos a szolgáltatók is hekkelnek valamit majd a neten, ha erre megnő az igény...

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#24) Wolverine válasza Sirandrish (#20) üzenetére


Wolverine
félisten

Nem számít, a WoW általában erre nem kényes (azért azt megérzem, ha a lakótársaim IP tv-t néznek, mert akkor a legjobb esetben is 1000 ms, de az átlag inkább 2000-2500).

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#25) jerry311


jerry311
nagyúr

az átvitel mindössze egy milliszekundumos késést produkál, vagyis szinte lagmentes.

Aha. Persze. Majd ha pina kelepel.

a rendszer mögött szinte már az összes nagyobb kiadó ott áll
Nyilván, hiszen (egyelőre) feltörhetetlen. Ha nincs a felhasználónévhez )konzolhoz, azonosítóhoz, akármihez) kapcsolva egy játék, akkor azzal nem is játszhat a felhasználó.

(#26) Sirandrish válasza Wolverine (#24) üzenetére


Sirandrish
legenda

azé 2000es pingel buli lehet gamelni, mégha egy MMO-ról is van szó:D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#27) bpx


bpx
őstag

nem tudom még elképzelni sem, hogy ez a 1 milliseces késés neten megvalósítható lenne a közeljövőben

[ Szerkesztve ]

(#28) Apophis


Apophis
őstag

Ez az 1 ms nyilván ordas nagy kamu, de önmagában nem gond, 20-50 ms mellett még úgy-ahogy élvezhető egy játék. A sávszélesség jobb országokban már megfelelő, pláne az lesz, mire ezt bevezetnék. Viszont a hardwerigényt nem látom áthidalhatónak, reális pinghez meg igencsak sűrűn kellene elhelyezni a központokat, ezek együtt brutális előfizetési díjakkal járnának, amiből már rendes gépet lehet venni. Szerintem halott ötlet.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#29) naot


naot
tag

Mondjuk hét éve fejlesztik, ráadásul ez kis dobozka sem véletlenül szükséges. Ha vesszük a legnagyobb felbontású HD-t, azért ott is elég sok adatot kell elküldeni, és gond nélkül megoldják. Az, hogy a nagyobb kiadók a projekt mellé álltak - egyértelműen jó jel. Ezek csak akkor támogatnak valamit, ha komoly pénzt sejtenek mögötte. A központi szerver megfelelő számolási teljesítményének a biztosítása az, ami nagyon érdekes itt, biztos találnák pár szabadalmat, ha kicsit utánanéznénk ennek az OnLive-nak. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.