Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Brillco válasza mrThomi (#600) üzenetére


Brillco
csendes újonc

Nekem szuper lett, köszönöm! 😊👍

(#602) pitiless válasza fant0mi (#597) üzenetére


pitiless
senior tag

Akkor részemről a helyzet változatlan :D. Semmi nem változott az előző verzióhoz képest nekem.

(#603) mrThomi válasza Brillco (#601) üzenetére


mrThomi
addikt

Igen, egy band factor restet nekem is segitett, de 2 napig nem volt kapcsolat a telo es az ora között aztan megbolondult a mi band... Fura is volt hogy delig nem zizgett :DDD lenyeg hogy jo

(#604) LoGi


LoGi
csendes tag

Mit gondoltok méltó utódja lehetne ez a telefon a OnePlus 6T-mnek? 3 éve nyúzon ezt a telót, és összehasonlítva a Nord 2 és a 6T specifikációját azt látom, hogy hasonló árért, mint ahogy anno vettem a 6T-t (ami azért nem rossz a forint gyengülésére és inflációra gondolva) ezeket az extrákat kapom:
- 90 Hz
- nagyobb aksi, gyorsabb töltés
- talán valamivel jobb kamera?
- 12 ram, 256 tárhely (8 ram, 128 tárhelyről)
- 5G capable

Szívesen költenék amúgy többet is egy telóra most (up to 250e Ft), de csak akkor ha árérték arányban a drágább teló is legalább ilyen jó. Több pénzért nem bánnék 120 Hz-et/1440p-t, még nagyobb akksit, vezeték nélküli töltést, jobb kamerát (legalább fotózás terén, a main sensor szigettel).

(#605) pitiless válasza LoGi (#604) üzenetére


pitiless
senior tag

Én néznék mást. Augusztus második fele óta van meg, október 13 óta parkolópályán. Inkább vettem egy Mi 11 Lite 5G-t, azzal megy minden, ami itt problémás. Nem gondoltam, hogy a MIUI-val ki leszek békülve, de semmivel sem rosszabb, mint az OxygenOS/ColorOS.
A 250-es keretbe beleférhet esetleg egy OnePlus 9, ami most kaptam meg a ColorOS12-őt OxygenOS12-őt. Van baj, izé bug, nem kevés. A keretedbe belefér egy Xiaomi 11T Pro, kb. nulla kompromisszummal. De én előbb fogok iPhone-t venni, mint még egyszer OnePlust.

(#606) sapizee válasza LoGi (#604) üzenetére


sapizee
csendes tag

Előrebocsátom, nem vagyok egy power user. Ezelőtt egy Xiaomi Mi A1-et nyúztam, ami a végefelé már sokszor bosszantóan lassú volt. Számomra az volt a szempont, hogy ne legyen sokkal nagyobb az előző telefonomnál, így a ma népszerű készülékek nagyobb többsége kiesett. Illetve a hosszú frissítési ciklus is nyomott a latba.

Most már több mint 4 hónapja megvan a telefon. Számomra eddig tökéletes. Szép a kijelzője, elégedett vagyok a kamerájával (nincs összehasonlítási alapom flagship modellekkel). Arra tökéletes, hogy ha valamilyen pillanatot meg kell gyorsan örökíteni, akkor csak előkapom, és az esetek 90%-ban meg vagyok elégedve a végeredménnyel.

A gyorstöltés egy élmény, 20-30 perc, és már tele is az akksi. Remélem, hogy az élettartamát is tartani fogja. 2 simmel és egy okosórával használva kényelmesen kibír egy napot, kevés használattal másfelet is.

Android autot, vowifi, amivel itt probléma adódott, nem használok. 1-2 apróbb bug volt eddig, az elején a Novával akadt össze a saját launchere az OxygenOS-nek, de ez megoldódott. Illetve valamikor a mobilinternetre nem akar kapcsolódni, de akkor egy újraindítás orvosolja a bajt (kb havonta 1-2 alkalommal).

(#607) Brillco válasza LoGi (#604) üzenetére


Brillco
csendes újonc

Szia! Kb 3 hete váltott Mi A1-et. Én nagyon szeretem. Értesítő led hiányát kicsit nehezen szoktam meg, de ennyi. AA-t és vowifi-t nem használok. A töltés parádés, a kamera teljesen vállalható, jó az üzemidő, gyors....
Fura hogy eléggé vonza a port a képernyő, amit nem tudom hogy a gyári fólia okozhat, vagy anélkül is ilyen. 🤔

(#608) mrThomi válasza Brillco (#607) üzenetére


mrThomi
addikt

A por a gyári fólia miatt van sajnos. Én ezért is vettem le és tettem rá üveget. Mondjuk az üveg jobban gyűjti az ujjlenyomatokat, de én az üveget preferálom. Amúgy üveggel ugyan olyan tökéletes az ujjlenyomat, sokan ezért nem merik rátenni

(#609) pitiless válasza mrThomi (#608) üzenetére


pitiless
senior tag

Nekem még bírja a fólia, de van betárazva gyári üveg.

(#610) novoszath


novoszath
senior tag

erdeklodnek hogy mi lehet a problema hogy wifin nem kapcsolodik 5Gre csak a 2.4g re? :O

PSN ID: NOVADA1988 Az élet egy sz@r játék de Qurva jó a grafikája!! Nokia Lumia 640XL, Lumia 650 Windows Phone 10. Xiaomi Mi Max 2, Redmi Note7, Poco X3 NFC, Oneplus Nord 2 5G, Samsung Z fold 2

(#611) nababika


nababika
aktív tag

Sziasztok. Tudtok olyan programról amivel gömb panoráma készíthető?

(#612) pitiless


pitiless
senior tag

Kariaji A.15 :)

(#613) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Sziasztok!
Windows 11-hez szeretném USB-n csatlakoztatni, de nem jutok dűlőre vele. Az USB hibakeresést bekapcsoltam, a telon bejelöltem a fájl átvitelt. A laptopon nincs semmi visszajelzés.
Megoldás? (köszönöm!)

Vigyorka

(#614) Vigyorka válasza Vigyorka (#613) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Telepítettem a OnePlus_USB_Driver_Setup (..a legújabbat) és a Winfos kb4016754-x64 javítást.
A problémám megoldva! :o

Vigyorka

(#615) pitiless válasza Vigyorka (#614) üzenetére


pitiless
senior tag

Nálam nem volt ilyen probléma, de az a lényeg, hogy megjavult.

Más. VoWifi Telekommal "megjavult". Nem tudom mi történt, kb. egy hete teljesen stabilan megy... (Még az A.14-es szoftverrel.)

(#616) fant0mi válasza pitiless (#615) üzenetére


fant0mi
addikt

Épp most akartam panaszkodni a vowifire. :D

(#617) pitiless válasza fant0mi (#616) üzenetére


pitiless
senior tag

Remélem így marad. Viszont az Android Auto ugyanolyan szar.

(#618) pitiless


pitiless
senior tag

A.16 - mi lett a OnePlussal, megtáltosodtak? :D

(#619) fant0mi válasza pitiless (#618) üzenetére


fant0mi
addikt

Véget ért a bejglikóma :)

(#620) novoszath


novoszath
senior tag

erdeklodnek hogy az indiai romot mikent tudom fel rakni a telora mert az updater nem engedi?

PSN ID: NOVADA1988 Az élet egy sz@r játék de Qurva jó a grafikája!! Nokia Lumia 640XL, Lumia 650 Windows Phone 10. Xiaomi Mi Max 2, Redmi Note7, Poco X3 NFC, Oneplus Nord 2 5G, Samsung Z fold 2

(#621) batai15


batai15
félisten

Hali ! Gyárilag tudja már végül a telefon a volte-t?
Főleg Telenor érdekelne.

(#622) pitiless válasza batai15 (#621) üzenetére


pitiless
senior tag

Megy, ikon nincs, kapcsoló van.

(#623) batai15 válasza pitiless (#622) üzenetére


batai15
félisten

Rendben köszönöm. iPhone xr váltana. Ki mennyire elégett a készülékkel?(sok Androidos készülékem volt így első sorban nem az ios és Android különbségek érdekelnek)

[ Szerkesztve ]

(#624) nababika válasza pitiless (#622) üzenetére


nababika
aktív tag

[link] ez nem az?

(#625) aprokaroka87 válasza nababika (#624) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az a vowifi, ami nem egyenlő a volte-val :)

(#626) pitiless válasza batai15 (#623) üzenetére


pitiless
senior tag

Hát, nem én vagyok a legelégedettebb felhasználó, de alapvetően jó telefon. Viszont nem árt tisztában lenni néhány baromságával.
Nekem Telekommal szórakozott a VoWifi, míg más készülékekben ugyanaz a kártya ugyanazon a hálózaton tökéletesen működött, itt pár óra után szakadt. Most már akár két hétig is működik, de ha leszakad, akkor reboot kell neki.
Android Autóval vannak problémái. Van olyan autó, amiben tökéletesen megy (pl. Dacia Spring), van amiben hol működik, hol nem (Citroën Berlingo), és van amiben NEKEM el sem indult (Suzuki Vitara).
Bluetooth adatátvitellel is van problémám, de az igen réteg dolog.

Én a helyedben néznék valamilyen Qualcomm chipsetes telefont (8T, ha OnePlus vonalon maradnál).

(#627) batai15 válasza pitiless (#626) üzenetére


batai15
félisten

Aa ilyen autó hiányában nem lesz gond ,ilyen jármű hiányában. Volte működjön Telenor alatt .

(#628) pitiless válasza batai15 (#627) üzenetére


pitiless
senior tag

Azzal szerintem nem lesz gond, csak ikonod nem lesz. De hívás közben marad a 4G.

(#629) batai15 válasza pitiless (#628) üzenetére


batai15
félisten

Akkor az jó . Android 12 mikor jön ?

(#630) pitiless válasza batai15 (#629) üzenetére


pitiless
senior tag

Remélem még idén... Nyilván a csúcskategória a prioritás most...

(#631) batai15


batai15
félisten

Sziasztok média marktban vette estetleg valaki ? Gari jegyet hogy néz ki ? Sima a4es papír?

(#632) modrocz válasza batai15 (#623) üzenetére


modrocz
csendes tag

Èn kifejezetten elègedett vagyok vele. Egy Huawei p20-ról váltottam, ès sokat keresgèltem, hogy elfogadható áron találják valamit. Az üzemidő szerintem jó, a gyors töltés parádès, a fènykèpezès terèn is jó, a p20-nál sokkal jobb. Szèp a kijelző, gyors rendszer, stb. Szerintem ebben a kategóriában 150-200K, az egyik legjobb választás androidos telefonból. Hogy az xr-hez kèpest jobb lesz-e, nem tudom.

(#633) batai15 válasza modrocz (#632) üzenetére


batai15
félisten

Ma elhoztam a telefont. Kíváncsi leszek rá .

(#634) fant0mi válasza batai15 (#633) üzenetére


fant0mi
addikt

Én a magam részéről egy OP7-ről jöttem. A Oneplus saját appjait (tárcsázó, sms) sokkal jobban szerettem, mint a Google gyárit ami ezen is van, ez fapad ahhoz képest. Egyébként jó, az akkuidő egyelőre zseniális.

(#635) juve600 válasza fant0mi (#634) üzenetére


juve600
nagyúr

Oneplus saját appjait (tárcsázó, sms) -t fel lehet tenni így is nem ?

(#636) fant0mi válasza juve600 (#635) üzenetére


fant0mi
addikt

Nem tudtam még apk-ból sem feltenni sajnos. :(

(#637) juve600 válasza fant0mi (#636) üzenetére


juve600
nagyúr

[link] ezt próbáld

(#638) batai15


batai15
félisten

Mondjuk akkuval még nem igazán vagyok elégedett. 37% jelenleg 3 óra SOT . Ennyit az xr is tudott . Bízom benne hogy beáll .

(#639) juve600 válasza batai15 (#638) üzenetére


juve600
nagyúr

kamera milyen az XR-hez képest ?

[ Szerkesztve ]

(#640) batai15 válasza juve600 (#639) üzenetére


batai15
félisten

Alapvetően jobbnak látom. Vicces is lenne hogy egy három éves készülék még mindig jobb lenne.
Ami még nem tetszik hogy nem szereti a fényerőt használni a rendszer sokszor ,, főleg este nagyon le veszi.

(#641) batai15


batai15
félisten

Nos le írnám az első nap konklúzióját a nord 2vel kapcsolatban.
Szeretném leszögezni hogy nem vagyok iOS fan, és mindössze 7 hónapot használtam. Plusz előtte öreg motoros droidos vagyok ' rengeteg romolás és készülék fordult meg a kezeim között .
Nem győzött meg a készülék. Ez valami irdatlan gyenge akku időben. 4 óra screen on time még az xrnek sem kottyant meg . 4 óra úgy hogy wifin is lógott /mobilneten voltam nem kapcsoltam ki be se Bt se wifit. Akárcsak ios-en. Semmi játék. Miért nem kapcsolom ki ? Mert irdatlan kényelmes hogy kocsiba be ülök kapcsolódik magától így wifin is bárhová megyek . Ismét nem akarom azt hogy az legyen a rutin hogy kocsiba ülök kapcsoljam be bt othol wifit stb .
Ha az iPhonenak ez jóval kisebb akkuval nem okozott számottevő merülést itt sem kellene majd dupla annyival . Főleg úgy hogy ez amoled és ez az MTK soc sokkal jobban sikerült minden szempontból mint a qualcomm vetélytársa . Értem én hogy 90hz kijelző de ezt az amolednek kompenzálni kellene. Egyébként azt veszem észre hogy minél újabb telefon hiába nagyobb akku majdnem vissza lépés minden újabb telefonom az előzőhöz képest .
Például iPhone előtt redmi note 9 pro tudott 6 óra körül. Előtte poco F1 kb 7-8. Talán a redmi note 3 volt anno a legdurvább 10 órával. Ezekkel a telefonokkal játszottam is. Keményen (COD Mobile wild rift )
Ha már szóba esett a kijelző is. Tökre szép teljesen elégedett vagyok kivéve azzal hogy néha nagyon le veszi a rendszer a fényerőt .
Eléggé zavaróan .
Ami másik neuralgikus pont a rendszer.
Soha nem volt oneplusom , de kvázi magamban úgy aposztrofáltam hogy hivatalosan kaphato pixel like ' telefon és mondjuk egy faszanyos aosp rom keverét futtató készülék. Mindenki ódákat zeng a sebességről és hogy milyen durván sokat tud az oxygen os .
Nos a 90 hz ellenére sem esek hanyatt . Tényleg . Alapvetően gyors meg minden de egy tárcsázó indítás több ideig tart mint mondjuk a legutóbbu készülék. Pedig az harmadik éves . Ugyan úgy meg akad gépelés közben mint minden androidos telefonom. Apropó érdekes módon sokat szívtam custom romokkal de egy valami mindig lenyűgözött. A sebesség és reszponzivitás. Na itt ez annyira nincs meg . Sőt kifejezetten néha el el gondolkodik. Az xr is csinált már ilyet csak az kb 3 éves lassan.
Maga az os is azt hittem jobban testre szabható például Nova launcher nélkül még desktopra zseblámpa funkció se rakható ki .
A gépelés közben amíg ezeket még írtam 3% merülés volt.
Amiért vissza jöttem droidra az az hogy hiányzott és azt hittem hogy fejlődtek annyit hogy már ilyen dolgok ne zavarjanak. Adok még neki időt de első körben lehet jobban jártam jártam volna egy a52-vel .
Senki ne vegye támadásnak , de kb annyi készülék után kissé csalódás ez Volt amiket nagyon szerettem de ez szerintem nem az lesz . De hátha .

(#642) batai15


batai15
félisten

Egyébként most harmadik töltés után már jobban bánik az akkuval . Továbbá hiányolom az egy érintéses képernyő fel villanást(nem használok AOD-t mert fölösleges . ) Az emelésre fel villanás nem rossz de szerintem lehetne érzékenyebb .

(#643) manchester99 válasza batai15 (#642) üzenetére


manchester99
tag

lezárt képernyőre duplán ha ráböksz akkor feléled a képernyő

(#644) batai15 válasza manchester99 (#643) üzenetére


batai15
félisten

Igen ami nem annyira gyors mintha csak hozzá érek. De azért ha pontozni kellene hogy mennyire gond ez nekem akkor 10bol max 3 . Szóval annyira nem para.

(#645) fant0mi válasza batai15 (#642) üzenetére


fant0mi
addikt

28%-on van most az akku, wifin volt egész nap. Jelenleg 8:16 a sot.

(#646) batai15 válasza fant0mi (#645) üzenetére


batai15
félisten

Engem ez nem fog vigasztalni ha zsinórban ilyen gyenge eredményeket hoz majd. Pontosan azért váltottam vissza mert az akku volt az egyik gond. Pár napig még tesztelem.

(#647) nababika válasza batai15 (#646) üzenetére


nababika
aktív tag

Szerintem meg tesztelgesd egy darabig mert jo kell legyen. Nekem most utolso toltes ota 19 ora telt el, 4 ora 22 perc kijelzo idovel es meg 45%-on all. Bluetooth, wifi, mobilnet allandoan megy, es hasznalom a AOD-t

(#648) lejbi


lejbi
tag

Hello
én nord 5g-ről jöttem, de nem bántam meg.
Karácsony óta párszor töltés előtt (kb 15% aksi) csináltam képernyő képeket, ezek voltak:
utolsó töltés 44 óra, bekapcsolt kijelző 4ó50perc
utolsó töltés 48 óra, bekapcsolt kijelző 4ó50perc
utolsó töltés 31 óra, bekapcsolt kijelző 4ó

Meg a töltés, hogy kb fél óra alatt 100 %-ra feltölti. Nekem is megy mindíg minden (helymeghatározás, bluetooth az órához, szinkronizálás). AOD-t nem használom, mert nekem felesleges. A fényrő automatán van.

Ezek után nem tudom, hogy mit csinálnak azok, akik 8 óra alatt lemerítik a telefont.

Üdv: Lejbi

(#649) batai15 válasza lejbi (#648) üzenetére


batai15
félisten

"Ezek után nem tudom, hogy mit csinálnak azok, akik 8 óra alatt lemerítik a telefont." Kevés böngészés pár telefon. Ne gondoljuk már azt hogy az emberben van a hiba ha ilyenek előfordulnak. :U

Update : gyári launcherrel sokkal fluidabb , ráadásul akku is most jobbnak tűnik.

(#650) fant0mi válasza fant0mi (#645) üzenetére


fant0mi
addikt

10 óra sot összejött.
Amikor úton vagyok, mobilnet, keresztül-kasul az országban, térerőtlen helyeken, estéig akkor is kibírja. Épp a múltkor gondolkodtam el, hol is van a melós töltőm, olyan rég volt rá szükség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.