Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) pitiless válasza juve600 (#750) üzenetére


pitiless
senior tag

Meg a vowifit is bekapcsolhatja, ha meri :D. Na jó, az A.15-ös frissítés óta legalább ez úgy 95%-ban működik.

(#752) juve600 válasza pitiless (#751) üzenetére


juve600
nagyúr

a17 van már

(#753) pitiless válasza juve600 (#752) üzenetére


pitiless
senior tag

Tudom. Fent is van, de a vowifi az A.15 óta stabil(abb).

(#754) juve600 válasza pitiless (#753) üzenetére


juve600
nagyúr

én Telenoros vagyok,ott nincs, VoLTE tökéletes

(#755) fant0mi válasza pitiless (#753) üzenetére


fant0mi
addikt

Nekem maradt szintúgy kaka a vowifi. Minden frissítésnél próbálom, de nekem lesz jobb.

(#756) pitiless válasza fant0mi (#755) üzenetére


pitiless
senior tag

2-3 hétig most simán megy, 1 Telekom és 1 Telenor kártya van benne.

Ma mondtam a feleségemnek, hogy adjuk el a OnePlus 7T Pro-t és használja ezt. AA továbbra is szar, még megvárom vele a 12-es Androidot és ha nem javul, akkor kicsit össze fogom rúgni a port a OnePlusszal. Nekem így használhatatlan, bár ha ő meg ahogy ígérte ma, hogy próbál majd vezetni, akkor vele szúrok ki...

(#757) Tommy1982 válasza juve600 (#750) üzenetére


Tommy1982
tag

Sajnos pont ez miatt kapcsoltam ki, hogy hátha attól van de nem.

(#758) pitiless válasza Tommy1982 (#757) üzenetére


pitiless
senior tag

Van rendesen térerőd? Ha van stabil wifi, akkor a vowifi segíthet, pár hete már domino kártyával is megy, nem csak előfizetéssel. Egy próbát megér.

(#759) juve600 válasza Tommy1982 (#757) üzenetére


juve600
nagyúr

azért kaptam én is sms-t a netfone/telekom-tól mert nem volt náluk VoLTE szolgáltatás, nem tudott a teló leváltani 4g-ről 2g-re ,amióta telenoros vagyok és van VoLTE nincs ilyen probléma

(#760) Tommy1982 válasza pitiless (#758) üzenetére


Tommy1982
tag

Eddig mindig olyan helyen jött elő, ahol szinte max-on van a térerő, Wifivel nem próbáltam, szinte mindig mobilneten vagyok.

(#761) Rick4 válasza Tommy1982 (#749) üzenetére


Rick4
félisten

Oneplus 8 pro-val is sűrűn megtörténik, olyan helyen vagyok, ahol nincs jó térerő, bent ahátban alig van mobilnet, a ház előtt az út közepént 2Mbit. Le szoktam kapcsolni 2G-re, ha itthon vagyok, mert 4G-n még a hívás is rendzseresen megszakad, ez a telekom hálózat már csak ilyen. Vowifi is be van persze kapcsolva.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#762) gzoll


gzoll
tag

Sziasztok!
Nekem ez most a nyafogós beletrécselés lesz, de próbálom rendesen megfogalmazni.
Jelenlegi telefonom egy Redmi Note 8 Pro, a kamerájával, üzemidővel rendben vagyok, a MIUI rendszertől viszont a falra mászok a rengeteg beégetett, mindenhez hozzáférő felesleges appok tengere alatt fulladozok, miközben minden nap produkál a szoftver valami egzotikus hibát. Szóval itt az idő cserére. A kiszemeltjeim a Samsung A52s 5G volt, de a fórum topicot elolvasva egy bughalmaz az egész. Következő jelölt a Xiaomi 11 Lite 5G, de az is MIUI, a kijelző meg vagy ilyen vagy olyan, mindenki rendeléskor megpörgeti a szerencsekereket, aztán amit dob a gép, végül a fórum alapján kiderült, hogy az a telefon is egy bughalmaz, tehát lekerült a listáról nagyon hamar.
A két döntős az a Realme GT Master Edition, és ez a Nord 2 5G. A GT fórumának még nem feszültem neki, de tesztek alapján a One Plus felé húz a szívem (sokat fotózok meg videózok, és az optikai stabira nagyon csillog a szemem).
Szóval ha eljutottatok idáig akkor lenne pár kérdésem, mert azért itt is sokszor előjött pár dolog.
1, Android Auto fut rendesen a telefon kijelzőjén? Nekem tragacsom van, amiben csak színes lámpák vannak belül, úgyhogy én a telefonon használom, és Bluetooth-on megy ki az audió a kocsi rendszerébe.
2, Van ebben a telefonban a kijelző felett közelség érzékelő szenzor, és működik is? A hajam kitépem a Redmi Note 8 Pro-nál is hogy ilyen tessék lássék van valami szenzor, de mindig felold telefonálás közben akkor is ha rendesen lezárom a kijelzőt, és persze mindig elnyomkodja az arcom a rendszert.
3, Ez a VoWifi meg VoLTE eddig azt se tudtam hogy micsoda, most hirtelen minden fórum ezekről szól, próbáltam utánaolvasni ezeknek, de inkább arra vagyok kíváncsi hogy simán magától úgy ahogy van a telefon, megfelelő térerőt produkál a normál mobilhálózaton? (Az A52s 5G-nél rengetegen panaszkodnak hogy extrém gyenge térerőn van a telefon)
4, Amit páran említenek itt hogy Bluetooth probléma meg akku probléma van ezzel a telefonnal, az mennyire általános? A jelenlegi telefonom akkuja 4200-as és masszív egész napos pötyögés netezés, és bekapcsolt minden mellett is nap végén 30-40% közötti akkum van, ez mennyire hozható ki a Nord 2-ből kikapcsolt 5G mellett? (Ahol én tartózkodom nagyrészt, ott ez még nagyon sokáig nem lesz téma az 5G, a 4G is csak pár éves friss ropogós rendszer itt)

Szóval sorry a sok felesleges infóért, de lehet így jobb átfogóbb tanácsokat is kaphatok, hogy mitévő legyek, mert nehéz választani, és alapvetően én mindig megszívom 😂

[ Szerkesztve ]

(#763) Brillco válasza gzoll (#762) üzenetére


Brillco
csendes újonc

Szia! Szerintem az üzemidő teljesen ok, a gyorstöltés az valami parádés. Közelség érzékelő jól működik. Hívás minőség tökéletes. Én nagyon megszerettem ezt a telefont. MI A1 ről váltottam.

(#764) juve600 válasza Brillco (#763) üzenetére


juve600
nagyúr

+1

(#765) Brillco válasza gzoll (#762) üzenetére


Brillco
csendes újonc

Az üzemidő tapasztalatom: Hajnalban 89%-ig töltöm, utánna kb 1-1.5 óra YouTube Bluetooth fülhallgatóval. Napközben némi hívás, Viber, Messenger, Facebook. Este Face, Insta, YouTube kb 1óra folyamatosan. Reggel kb 38-42%-on áll. Újra töltöm pár perc alatt 89%-ig, és kezdődik elölről. ;) Hiba amit tapasztalok, hogy sötétben nem tol rá elég fényt automatikusan. Illetve mi band 4-et használok, és rendszeresen újra kell telepíteni a mi fitt alkalmazást, mert nem jelzi a karkötő az értesítéseket. Illetve nem tudom biztonságos eszköznek beállítani, a feloldáshoz. Android Auto-t nem használok, csak Wazzet, de a navigáció tökéletes, folyamatosan van gps.

(#766) fant0mi válasza Brillco (#765) üzenetére


fant0mi
addikt

Nekem huawei band van. Az is folyton leszakad. Hiaba van az energiagazdalkodas kikapcsolva a health applikaciora.

(#767) juve600 válasza fant0mi (#766) üzenetére


juve600
nagyúr

Nekem Amazfit Gtr 47 van és nincs vele gond, bár én moddolt Zepp appot használok

(#768) gzoll


gzoll
tag

Köszönöm a válaszokat, végül a befutó a Realme GT Master Edition lett, mert annak a fórum alapján kb semmi bugja nincs, és a kamerája annak is jó, aztán rájöttem, hogy van gimbal-om, úgyhogy az OIS-t be tudom áldozni. De tényleg köszi a segítséget, amúgy nekem az OnePlus az baromira szimpatikus mint márka, de a GT ME az most pont 100€-val olcsóbb mint ez, és az már szemmel látható összeg. További jó murit mindenkinek 🤗

(#769) Rick4 válasza gzoll (#768) üzenetére


Rick4
félisten

Mintha lenne azért ok arra, hogy az olcsóbb legyen a piacon. [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#770) gzoll válasza Rick4 (#769) üzenetére


gzoll
tag

Hát én átlag felhasználó vagyok, most nekem hogy 2,5 vagy 3 ghz a processzor az olyan nagyon sokat nem jelent. Legyen jó a képernyője mert mégis azt bámulom (GT-nek ha jól értem jobb valamivel a panelje és a frissítési ráta is), meg legyen jó a kamerája (OIS-t kivéve a főkamera szerintem ugyanott van mindkettőben legalábbis a tesztek alapján). Szóval szerintem teljesítményben nagyon kevés a különbség, ezért is volt nehéz döntés, végül mégis ő győzött. De ha szar lesz, eladom és akkor az ezüst érmes jön 😂

(#771) fant0mi válasza Brillco (#765) üzenetére


fant0mi
addikt

Egész nap nyomkodtam, wifin volt végig. 10 óra SoT. :K

(#772) Bass


Bass
addikt

Sziasztok keresem az s10+ utódját és nézegetem ezt a telót de rossz emlékeim vannak az mtk procikról viszont csábít hogy kipróbáljak valami új telefont,stabil készülék? Szoftveresen megbízható? Frissités,főverziókkal mi a helyzet. Hallottam sok jót a oneplus-ról de nem ismerem és túl sok dolgot nem is találok eóluk a neten(user error lehet gondolom😁)

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#773) juve600 válasza Bass (#772) üzenetére


juve600
nagyúr

Stabil, szoftveresen is :R

(#774) pitiless válasza Bass (#772) üzenetére


pitiless
senior tag

Válassz inkább Qualcomm chipsetes modellt. Ez a 7T Prohoz képest ipari hulladék. Megvettem augusztusban, másfél hónappal később vettem egy Mi 11 Lite 5G-t, mert annyi baj volt vele. A supportnak kb. hiába küldtem bugreportot, az volt a válasz, hogy majd javítják... Azóta kijött 4 vagy 5 update, de semmi. Egyik ismerős Nord CE-jével a problémáim nem jelentkeznek. Inkább vegyél 8T-t, azzal jobban jársz. Én a magam részéről soha semmit tőlük.

(#775) Bass válasza pitiless (#774) üzenetére


Bass
addikt

Az volt a másik jelölt csak úgy vagyok/voltam vele h ez talán frisebb készülék és bizalom gerjesztőnek tűnt a tesztek alapján.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#776) pitiless válasza Bass (#775) üzenetére


pitiless
senior tag

Baráti körben van 8T is. Telenor VoLTE mókolást igényel, de amúgy az teszi a dolgát. Én is nagyon vártam ezt, majd jött a hidegzuhany. Autóban használhatatlan (Android Auto). Volt heteken keresztül Gmail sync probléma, instabil VoWifi. A support bekért mindent is, én adtam nekik. Egyik update changelogjában volt vowifivel kapcsolatos javítás. Továbbra is vacak volt, a nyitott hibajegyemren jeleztem, hogy továbbra sem ok. Erre elküldtek anyámba, hogy ott türelmetlenkedjek.

(#777) juve600 válasza pitiless (#774) üzenetére


juve600
nagyúr

Android Auto egyedül ami nem jó nálad, ennek függvényében nem kellene lehúznod a telót ,ami amúgy sokkal jobb a Mi11Lite5G-nél is ( tapasztalat )
:R

(#778) pitiless válasza juve600 (#777) üzenetére


pitiless
senior tag

Meg a BLE adatátvitel. Meg a többi dolog, amire hibajegyet kellett nyitnom. Most valóban ez a kettő van, de korántsem ennyi volt.
A Mi 11 Lite 5G egyedül a töltési sebességben marad alul.

(#779) nababika válasza pitiless (#778) üzenetére


nababika
aktív tag

Szerintem te egy hibás darab nem túl boldog tulajdonosa vagy. De semmiképpen sem releváns. Az összes eladott készülékben nincs ennyi hiba mint a tiedben. :((

(#780) pitiless válasza nababika (#779) üzenetére


pitiless
senior tag

Másnak is nyűg volt az AA, meg is vált a telefontól. Ez mind szoftveres nyűg. A 7T Pro 2 év alatt 0 db hibát produkált. Az új telefonok meg jönnek szépen sorban, erőforrás meg nem lesz a régebbiek frissítésére. HTC eljátszotta ugyanezt, sikersztori lett abból is.
Egyébként meg kifizettem a teljes vételárat érte, joggal várhatom el, hogy rendeltetésének megfelelően működjön. A supportnak többször küldtem logot, meg amit kértek... De ha nagyon szeretnéd ezt a példányt, viheted, eladom szívesen.

(#781) fant0mi válasza pitiless (#780) üzenetére


fant0mi
addikt

Azért ne hasonlítsd már ezt a 7T Pro-hoz. Nem egy kategória a kettő. A 7T Pro a mai napig egy tök jó telefon, de flagship volt, ennek megfelelő árral, és ennek megfelelő figyelemmel a gyártótól.
Sima 7-esem volt, és komfortosabb volt, a volte-t mindig mókolnom kellett, de kb ennyi bajom volt vele. Meg annak az akksija volt gyengébb (újkorában sem tudott ennyit, mint a Nord2).

(#782) Bass válasza pitiless (#776) üzenetére


Bass
addikt

Huh őszintén nem is tudom mik ezek amiket írsz 😁 Nekem a fontos h legyen stabil a szoftver,wifi,gps jétszani nem játszom max a gyerek puzzle-t tol rajta 😁 Igazából ha tud olyan lenni mint az s10+-m nekem már jó mert ezt nagyon szeretem a mai napig de kipróbálnék valami újat.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#783) juve600 válasza Bass (#782) üzenetére


juve600
nagyúr

nyugodtan megveheted

(#784) nababika válasza pitiless (#780) üzenetére


nababika
aktív tag

Jol felmeggesitetted magad a vegere. Ertem en, hogy a tied nem mukodik megfeleloen, de tovabbra sem ez a jellemzo. Amugy jogosan varod el, hogy mukodjon megfeleloen, de ez szimplan garancia kerdese. Az AA mukodese pedig szinten sok mindentol fugg, neked azzal sem volt szerencsed, lehet az autod es a telefon nem szeretik egymast. . Miert akarnek egy hibas darabot? Nem is ertem miert irtad amit irtal. A 7T pro-hoz hasonlitani meg erdektelen.

(#785) sapizee válasza Bass (#782) üzenetére


sapizee
csendes tag

ezek alapján vedd meg nyugodtan. én sem vagyok egy power user, nálam stabilan és jól működik a telefon

(#786) Draun01 válasza Bass (#782) üzenetére


Draun01
tag

En s10e-rol valtottam, azert nehany helyen erzodik hogy az felsokategorias telo volt. Foleg kamera minosegben van kulonbseg, de a Nord 2 is teljesen vallalhato kepeket lo. Meg hogy abban zero bug volt, a Nord 2-n akad 1-2, de nem veszesek. Ezek ellenere is csak ajanlani tudom.

[ Szerkesztve ]

Pixel 6a

(#787) Rick4 válasza fant0mi (#781) üzenetére


Rick4
félisten

A 7t pro a mai napig egy olyan telefon, amiben hibás a fókusz, zseb mód meg sose volt. :D Ha ezek nem zavarnak, akokr tényleg jó telefon.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#788) pitiless válasza nababika (#784) üzenetére


pitiless
senior tag

Na, tegnap volt lehetőségem egy Skoda Fabia fejegységével kipróbálni. Minden gond nélkül ment. Ami eddig biztos, hogy a Bosch által gyártott fejegységeket (Suzuki SLDA, PSA RCC) nem szereti, illetve a OnePlus fórumon bogarászva a Mazda fejegységekkel sincs barátságban (viszont rengeteg AA probléma van).
Tudom, hogy sok mindentől függ az AA. Kábel rendben van (kisujj vastagságú Anker kábel), a fejegység más telefonokkal stabilan teszi a dolgát.

Most megint a supporttal próbálom megoldani a problémát, mert ha már megvettem, szeretném teljes értékűként használni.

(#789) Bass


Bass
addikt

Sziasztok
Ez a telefon mellett döntöttem és ma át is vettem :) Lenne pár kérdésem. Van olyan powerbank hozzá amit tudok gyorsan tölteni a oneplus töltőjével? Sejtem ,hogy esélytelen de samsung biztonsági menésvel nem lehet összehozni?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#790) Bass


Bass
addikt

Még egy 😀 A google személyi asszisztenst ki lehet valahogy kapcsolni illetve a gesztus vezérlés nem lehet beállítani úgy mint ha alsó gombok lennének gombok nélkül? Köszönöm

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#791) fant0mi válasza Bass (#790) üzenetére


fant0mi
addikt

Settings
Convenience tools
Navigation
Gestures

(#792) Bass válasza fant0mi (#791) üzenetére


Bass
addikt

Igen ezt ismerem de itt látszanak alul a gombok,azokat el lehet valahogy tűntetni?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#793) fant0mi válasza Bass (#792) üzenetére


fant0mi
addikt

Nekem eltűnnek a gombok. Csak egy vékony fehér csík marad legalul, de még azt is ki lehet kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#794) juve600


juve600
nagyúr

Üdv
Ez mitől lehet ? Csinálok egy képet és a Google Fotók appban duplán jelenik meg, különböző felbontással,mit állíthattak el,vagy mitől lehet ?

(#795) petya2012


petya2012
őstag

Sziasztok

Van valami bugja ennek a telónak??Telekomos kártyával használnám..

köszi

(#796) fant0mi válasza petya2012 (#795) üzenetére


fant0mi
addikt

Némelyik kocsival nem jó az Android Auto. (Engem nem zavar, mert nekem nincs AA a kocsimban.)
Kevesen használják, de a Telekom VoWifi nem működik tartósan (pár órától pár napig megy, utána újra kell indítani), de a VoLTE remek, stabil. (Tudok nélküle élni. VoLTE legyen, a többi nem érdekes.)
A gyári kamera app elfelejti az utolsó vaku beállítást. (Engem megint nem zavar, mert a vakut nagyon ritkán használom.)

Ennyire emlékszem.

(#797) petya2012 válasza fant0mi (#796) üzenetére


petya2012
őstag

köszi a választ

Hát ezek engem se zavarnának...De amúgy rendben van??Régebben volt 7 próm-szerettem
Gyorsaság,üzemidő,fénykép minősége,támogatottság?

(#798) fant0mi válasza petya2012 (#797) üzenetére


fant0mi
addikt

Sima 7-esem volt előtte. Annak a gyári appjait jobban szerettem, komfortosabbak, okosabbak voltak. Ebben google alap tárcsázó, messages app van, és nem lehet rá feltenni a oneplusosat, hiába a remek indiai leírások, eu verzión nem működik. De már megszoktam a googles egyszerűséget.
Az üzemidő wifis nettel csodás, 10 óra képernyőidő.
A fotókra nincs panaszom, de nem vagyok nagy fotós. Kb kéthavonta jön frissítés, általában a biztonsági csomag, néha javítanak ezt-azt.
A rendszer oneplusonsan gördülékeny.

[ Szerkesztve ]

(#799) nababika


nababika
aktív tag

Sziasztok. Van valakinek ötlete hogy miként lehet a videó lejátszóból gifet készíteni? Samsungnál van egy ilyen beállítás, videó közben három pöttyre rányomsz és ott van egy gif készítése menüpont. Ezt a menüpontot keresem.

(#800) fant0mi válasza nababika (#799) üzenetére


fant0mi
addikt

Ilyenről nem tudok itt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.