Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) seven7


seven7
aktív tag

Kijelző idő első töltés után kb 6 óra. Erős használattal 1 nap, amúgy 2-t simán bír, de tök mindegy mert a gyorstöltése valami eszméletlen, 15-20p alatt felment 30%-ról 100-ra. Gyors, szép, minőségi telefon. Priority shippinggel 2 nap alatt megjött (Poland->Germany->Milan>HU 1 nap :R ). Ha van kérdés írjatok nyugodtan (Gcam portokat nem rakok most fel).

[ Szerkesztve ]

(#102) ProEvoFan válasza ghiottone (#100) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Van már olyan ember?
Normális magyar boltot nem találok, ahol árulják.

[ Szerkesztve ]

(#103) TomMusic


TomMusic
őstag

Hát, ez a teló már majdnem jó lenne, de a képfeldolgozást kicsit tényleg elszúrták. Bár azt későbbi frissítéssel talán orvosolhatják (nem fogják).
Amúgy durva azt tapasztalnom, hogy az 5(!) éves OnePlus3 telómra mai napig rácsodálkoznak az emberek, hogy milyen gyors és milyen szép képeket csinál. Mondjuk gondolom az akkori más márkájú flagshipek is jók, de én tökéletesen meg vagyok elégedve a OP3-al.
Főleg hogy sajnos minden gyártó felült a gagyivonatra.
Pl. a kijelzőbe épített ujjlenyomat olvasó, jack csatlakozó elhagyása, megapixel-háború (kamera). Ezek mind értelmetlen dolgok. Sőt még élvezhetetlenebbé teszik a használatot.
Szerintem az OnePlus már nem nagyon fog jó áron minőségi telót csinálni az OP3 volt az első és utolsó ilyen. Azzal berobbantak annyira a piacra, hogy utána már pofátlanul annyi pénzt kérnek el bármiért, amennyit csak akarnak.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#104) sapizee válasza realist (#99) üzenetére


sapizee
csendes tag

Alzán már előrendelhető, a 8/128 175e, a 12/256 pedig 200e

(#105) ghiottone válasza ProEvoFan (#102) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ahogy előtted is írta a kolléga, elvileg tegnap már kiszállították az első rendeléseket a webshopukból.

TomMusic: sajna a gyári kameraszoftver nem az igazi a Nord 2-n. Kell egy normális gcam port, de a mediatek processzor miatt ez kicsit nehéz lesz, bár az xda-n már írták, hogy a fentebb is linkelt 2 port működik.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#106) gyerecske válasza ProEvoFan (#102) üzenetére


gyerecske
senior tag

Nekem tegnap Németországban adták fel, elvileg holnap már meg is érkezik a nyomkövetés alapján.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#107) embe válasza gyerecske (#106) üzenetére


embe
nagyúr

Amazon?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#108) gyerecske válasza embe (#107) üzenetére


gyerecske
senior tag

Nem, a saját hivatalos oldalukról.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#109) embe válasza gyerecske (#108) üzenetére


embe
nagyúr

Ja... ok. Köszi a választ!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#110) Kolondrum válasza seven7 (#101) üzenetére


Kolondrum
félisten

Szia! 0-100% között? Jó megnyugodtam, marad a poco. Ha tudná 20-90% között még azt mondanám ok.

(#111) seven7 válasza Kolondrum (#110) üzenetére


seven7
aktív tag

0-ra még nem merítettem, de ettől gyorsabb töltés már tényleg nem értem kinek kell :N

(#112) Kolondrum válasza seven7 (#111) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nekem nem kell ki sem venném a gyári töltőt. Nekem a plafon 18W. Teszek mi mennyire gyorsan tölt. Nekem a napot bírja ki kényelmesen.

(#113) Chcsaba válasza seven7 (#101) üzenetére


Chcsaba
csendes tag

Dupla koppintásos képernyő ébresztés működik Neked?

Perpill csak a bekapcsoló gombbal tudom felébreszteni a kijelzőt. De reggel még működött a sima koppintás meg az is mikor felemeltem a mobilt. :F

(#114) seven7 válasza Chcsaba (#113) üzenetére


seven7
aktív tag

A dupla koppintást nem kapcsoltam be, mert ha felemelem egyből felébred a kijelző.
Tegnap jött ki egy frissítés, nem tudom azt felraktad-e, de hátha megoldja. A frissítés előtt 800GB RAM-ot mutatott a telefon, most javították 8,00-ra :D

(#115) Chcsaba válasza seven7 (#114) üzenetére


Chcsaba
csendes tag

Tegnap jött meg a mobil. De nem emlékszem már, hogy frissítés lett volna. 😅
De naprakész a szoftver.
11.3 OOS verzió.

(#116) Sosejk


Sosejk
csendes újonc

Sziasztok!
mikorra szoktak ezek az új készülékek megjelenni itthoni shoppokban?

(#117) Kolondrum válasza seven7 (#111) üzenetére


Kolondrum
félisten

Milyen használat mellett ennyi a SoT? Ergo pl mi fogyaszt neked a legtöbbet? Térerő ideális? Itt az alig van és az a tapasztalat, hogy az komoly negatívum.

(#118) realist válasza seven7 (#101) üzenetére


realist
őstag

A hivatalos oldalukról vetted?

Amazon.de -ről rendelt már valaki Oneplus készüléket? Azokra is érvényesíthető Magyarországon a garancia?

Alza ár jelenleg még vicc kategória.

(#119) ghiottone válasza realist (#118) üzenetére


ghiottone
nagyúr

amazonnak van ez egyik legjobb garanciája, felejtsd el az itthoni garit.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#120) embe válasza ghiottone (#119) üzenetére


embe
nagyúr

Ezt csak megerősíteni tudom. Nekem egy 1,5 éves fülest kellett gariztatni. Kb. 2 hét alatt lefutott, visszautalták az árát.
Itthoni garis ügyintézésnél lehet még odáig sem jutottak volna el, hogy jelezzék megkapták a visszaküldött terméket.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#121) seven7 válasza realist (#118) üzenetére


seven7
aktív tag

Igen, hivatalos oldalról.
SoT kérdésre most pontos adatokat nem tudok adni, de konfigoltam be a telefont és pakoltam rá az alkalmazásokat amiket használok.
Azóta már kiderült, hogy bír 2 napot, ha lightosabban használom, 2 SIM-mel, folyamatos GPS/NFC/WiFi-vel. Az 5G-t tiltottam le, mert értelmét nem látom, engem a WiFi6 érdekelt inkább. A töltési idő miatt viszont semmi értelme azon agyalni, hogy mennyit bír, mert pillanatok alatt feltölt, 15p alatt tényleg megvan 1 napi használatra elegendő.

(#122) Blizzardking


Blizzardking
őstag

Szőrmentén utána néztem bl nyitásnak, rootolásnak. Úgy tűnik, technikailag ugyanolyan könnyű mint a snapi soc-os oneplusokon. Viszont azt olvastam hogy ugrik a gari, ami eddig sosem volt így. Ezekről tudtok valami infót?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#123) beyruth82 válasza seven7 (#121) üzenetére


beyruth82
veterán

Próbálgattad a wifi 6-ot netes sebességteszten?Mennyi pluszt ad kb?1000 mb/s netem van otthon és op 7t pro kb 300 mb/s-t szokott produkalni rajta de volt már hogy 500 mb/s közelébe is ment.Wifi 6 képes telóval ez mennyi lehet kb?Nekem is egy sarkallatos pont a wifi 6, vettem is olyan routert már csak a teló hiányzik hozzá :DDD

(#124) seven7 válasza beyruth82 (#123) üzenetére


seven7
aktív tag

300-400 körül volt a régi telóval, ezzel szignifikánsan jobb. Nem mintha napi dolgokhoz nem lett volna elég :)

(#125) beyruth82 válasza seven7 (#124) üzenetére


beyruth82
veterán

Ez nagyon szuper, köszi!

(#126) charg válasza seven7 (#121) üzenetére


charg
tag

Meg tudnád nézni, hogy a DC dimming-et be lehet-e kapcsolni? Köszi!
Setting > Utilities > OnePlus Laboratory

(#127) seven7 válasza charg (#126) üzenetére


seven7
aktív tag

14. OnePlus Nord 2 DC Dimming?
OnePlus Nord 2 DC Dimming? No, there’s no DC dimming. It’s only available in their flagship series.

(#128) ghiottone válasza seven7 (#127) üzenetére


ghiottone
nagyúr

7T, 8T-ben se láttam már android 11-en. Mintha kivették volna ezt és alapból tartalmazza a rendszer, de nem vagyok benne biztos hol olvastam.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#129) evibly


evibly
senior tag

Sziasztok!

Akinek már megvan, segítsen, ha tud: nem tudom sehogy sem összehozni a Google Pay-jel, ami az előd esetében ment (a baj csak az, hogy már nem emlékszem, hogy csináltam :D ) Az megvan, h a dedikált appot itthon nem lehet telepíteni, valahogy a menüből lett odakavarva...

A "koppintás és fizetés" menü pontban ott van a már telepített Simple és a CIB lehetőség, de a Pay opcióra lenne szükségem, hogy a Revulot kártyámat tudjam mobilfizetésre használni. Tud valaki segíteni? Köszi!

(#130) kkll válasza evibly (#129) üzenetére


kkll
újonc

Nekem működik a google pay a nord 2-n, letöltöttem a google pay-es apk-t és utána simán be lehet állítani a "koppintás és fizetés" menüpontban. Én erről az oldalról töltöttem le: "apkpure.com" de máshol is biztos fent van, csak arra vigyázz, hogy biztonságos helyről töltsd le, mégis ez egy fizetési applikáció amiben érzékeny adatok vannak.

(#131) #03740288 válasza evibly (#129) üzenetére


#03740288
törölt tag

A Revolut alkalmazásban nincs ott a kártyák alatt a hozzáadás a G Pay-hez gomb?
Ha nincs akkor a telefonon . . .
Beállítások -> Google -> Google alkalmazások beállításai -> Google Pay
-> Kártya hozzáadása

(#132) kkll válasza #03740288 (#131) üzenetére


kkll
újonc

Sajnos ez nem elég a legjobb tudásom szerint, az alkalmazást is magát le kell tölteni, anélkül nem tudod beállítani, hogy az legyen az alapértelmezett mobilfizetési applikáció a "koppintás és fizetés" menüpont alatt. Én az apkpure oldalról a google pay alkalmazás régebbi verzióját töltöttem le, nekem azzal működött, az apkmirror oldaláról próbáltam még az új verziót is, de azt nekem nem sikerült működésre bírnom

(#133) #03740288 válasza kkll (#132) üzenetére


#03740288
törölt tag

Nem kell hozzá az alkalmazás, nekem sincs fent. Ha sikerül hozzáadni a kártyát akkor megjelenik a fizetési alkalmazások között.
Ha mégsem akkor a Google fiók beállításai között esetleg körül kell nézni, bár nem igazán emlékszem ,hogy hol.

[ Szerkesztve ]

(#134) evibly válasza #03740288 (#131) üzenetére


evibly
senior tag

Köszi segítséget mindkettőtöknek:

- Ez a bajom, hogy abban a menüben nálam nem szerepel a Google Pay egyáltalán, így nem tudom hozzáadni sem a kártyát.

Én végig túrtam már minden létező menüpontot, sehol sem tudom a Pay-t bármilyen módon is a telefon menüjéhez adni, hogy aztán ott meg is jelenjen.
#130kkll - Ezt próbáltam én is az Apkmirror oldaláról, de eleve csak három ország szerepelt az alkalmazásban, de akkor megpróbálom a régebbit, hátha...

Szerk: sikerült is - eddig nem a régebbi appal próbálkoztam, így ez simán felment, és már ok. Majd tesztelem fizetétkor, de sztem ok., köszi szépen! :R

[ Szerkesztve ]

(#135) Kolondrum


Kolondrum
félisten

SW frissítés hozott valami javulást a kamerán?

(#136) seven7 válasza kkll (#132) üzenetére


seven7
aktív tag

Kipróbáltam ma az NFC-s fizetést. Én Revolutot használok, ott annyit csináltam hogy hozzáadtam a virtuális kártyát a google pay-hez. Nem telepítettem semmilyen alkalmazást és a fizetési alkalmazások között semmi nem szerepel, de működött simán.

(#137) Norby86


Norby86
őstag

Sziasztok!

Hetek óta nézegetem az OnePlus telefonokat, de nem tudok dönteni hogy melyik telefon lenne a megfelelő választás használati szokásaimnak megfelelően. Ugye első körben néztem az OnePlus 8-at, de ezt az ára miatt elvetettem már, majd néztem hogy tesztek alapján az OnePlus Nord megörökölve a 8-as főkameráját ugyan olyan (tesztek alapján szerintem szép) képeket készít és igazából már majdnem meg is vásároltam a Nord-ot, amikor képbe jött a Nord CE... De ez a CE sem győzött meg annyira a sima Nord-al szemben, bár nem tudom itt pl. kamerába van e különbség a kettő között. És akkor most jött képbe a Nord 2 ami tetszik nagyon, de az MTK proci és az ára miatt nem mondtam még rá hogy indulok a boltba megvenni. :/ Tudnátok segíteni hogy az előbb felsorolt telefonok közül (OnePlus Nord, OnePlus Nord CE, OnePlus Nord 2) melyik telefon lenne a legjobb választás. Ami fontos számomra: minél jobb akku idő, minél jobb kamera képek, valamilyen stabilizálás a képeknél és a videóknál hogy ne remegjen a videó felvétel ha sétálok, továbbá ami még nagyon fontos lenne számomra hogy nyitható legyen a bootloader és lehessen mókolni. Ahogy olvastam az MTK procis telefonokat elég nehéz. :( Amúgy egy Xiaomi Mi 9 Lite telefont váltana. 5-6 éve MIUI-t használok és már úgy érzem elég belőle.

-Norbi-

(#138) Viktor0610 válasza Norby86 (#137) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Melyik okostelefont vegyem?

Samsung Galaxy A54

(#139) Kawauso válasza Norby86 (#137) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Szia!

Először is, a sima 8-as jelenleg nem sokkal drágább, mint a sima Nord. Ár miatt semmiképp nem vetném el. A 8 Pro-t már elvetheted. Annyi még a sima 8-ról, hogy enyhén lekerekített a kijelzője, de ha ez nem kizáró ok, akkor mindenképpen Oneplus 8 > Nord.

A CE az akkubajnok, van jack csatlakozója is, de nincs benne OIS. Kamerában hozza a kategória átlagát, de nem kiemelkedő.

A Nord2 tűnik a legjobbnak a kamerás képességeket illetően, de panaszkodás is előfordul a képfeldolgozó algoritmust illetően.

Akkuidő: CE > 8 > Nord2 > Nord
Főkamera (papíron): Nord2 > 8 = Nord > CE
Stabilizáció: A CE-n kívül mindegyik kapott OIS-t a főkamerához, EIS van mindegyiknél a videónál.

A mókolásban nem vagyok jártas.

(#140) Stauffenberg válasza Kawauso (#139) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

OP8-hoz csak annyit, hogy aki a hivatalos oldalról venné, már csak az a színváltós rózsaszín verzió van. Én is rácsekkoltam már akkor, mikor kijött a Nord 2.

(#141) eddie17


eddie17
addikt

Úgy volt hogy iPhone-ra váltok mert ebben a 150 ezres kategóriában nincs normális Androidos telefon normál támogatással.
Erre jót a Nord2. 3 év akkor erre is jár gondolom, 2 főverzióval. Mennyire tartják ezt be? Havonta vagy negyed évente jön biztonsági?
Méretre oké, súlyra oké, erőben bőven jó (bár picit fázok az MTK-tól), kamera jónak tűnik (kivéve a tele, de azt már elengedtem), széleslátó elmegy szódával, a 65w töltés parádés.
MI 9T-t váltana, és úgy érzem talán Android vonalon ez lenne az optimális megoldás.
Ami még mellete szól az a némító kapcsoló :C

(#142) Norby86 válasza Viktor0610 (#138) üzenetére


Norby86
őstag

Oké, megkérdezem ott is! :R

#139 Kawauso: A sima 8 lekerekített kijelzőjére ezt a 2.5D-s 9H-s üvegfóliát nehéz lenne feltenni ami teljesen védi a kijelzőt. Volt már egyszer lekerekített szélű telefonom és szenvedés volt vele. Az akku fontos szempont lenne, mert a munkám miatt napi 5-6 órát navigálok és a jelenlegi Xiaomi Mi 9 Lite telefonom így folyamatos navi mellett 5 órát bír egy töltéssel. Abban 4050 mAh akku van, tehát ez a Nord gondolom üzemidőben hozza azt amit a Xiaomi, ami nekem már megfelelő lehet. (De ha valaki navigál vele napi 5-6 órát, kíváncsi lennék mennyit bír az akku a sima Nord készülékbe). Az OIS az szuper akkor hogy a CE-n kívül mindegyikben van, így a CE-t bármennyire is akkubajnok el is vetettem, mert nekem a kép és videó stabilizálás nagyon fontos. Nord2 egyedül azért szájhúzós nálam mert MTK procis és nem tudom lesz e rá mókolási lehetőség. Megmondom őszintén (és ezért biztos sokan lehurrognak) hogy már 5-6 éve használom a Viper FX-et ami Magisk modulként telepíthető. Szóval nekem fontos lenne hogy a Magisk-et rátudjam tolni a telefonra és rootolva legyen a készülék. Ráadásul OP 8-as telefonból rózsaszínt nem vennék, ha már csak az van. :D

-Norbi-

(#143) Linkin1994 válasza eddie17 (#141) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Az op két havonta küldi sec updatet.Bár most hogy összeborultak mégjobban az oppoval e téren is várható javulás.

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#144) eddie17 válasza Linkin1994 (#143) üzenetére


eddie17
addikt

Az teljesen vállalható, köszönöm. :R

(#145) Kawauso válasza Stauffenberg (#140) üzenetére


Kawauso
aktív tag

A nem hivatalos oldalak alapján nekem úgy tűnik, hogy a Zöld színű az csak a 256GB-os 12GB RAM-os kiszerelések színe. Az most 150-153eFt körül mozog a nem hivatalos, közkedveltebb "Megbízható Bolt"-okban.

Nem mondom, hogy nyerő ez a rózsaszín, de az "Úgyis tokban lesz" elvvel nem problémáznék, ha az ajánlatot jónak ítélem meg.

@Norby86
Akksiteszteknél én a GSMARENA összesítését szoktam nézegetni, de gondolom a valóságban eltérő eredmények születhetnek. Támpontnak mindenesetre jó lehet.
[link]

(#146) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Kapható lesz valamelyik szolgáltatónál?
Van erről valami info? :R

(#147) Norby86 válasza Kawauso (#145) üzenetére


Norby86
őstag

Ezen teszt szerint akkor nekem akku időbe a Nord CE-t kéne választanom, de azt pont nem akarom mert abba nincs OIS sajnos, ami nekem fontos lenne. Azt is látom hogy a Nord 2 és a sima Nord is leszerepel akku időben, az OnePlus 8 ami még egy szinten lenne a jelenlegi Xiaomi Mi 9 Lite telefonommal. Elgondolkodtató... Nekem az OnePlus 8 is megfelelne, de feláras egy sima Nordhoz képest, kamerába elvileg ugyan az, ráadásul már csak ilyen rózsaszínben lehet kapni ami nem tetszik. :( Kicsit tanácstalan vagyok, nézek további teszteket azt hiszem.

-Norbi-

(#148) eddie17


eddie17
addikt

Rezgő motor milyen benne?
iPhone féle vagy gagyi rezgő? :D

(#149) rhonin válasza eddie17 (#148) üzenetére


rhonin
senior tag

Haptics 2.0 van benne ami megegyezik a felsőkategóriás oneplusokkal.

Véleményem szerint elég erős és gyors reagálású. Mate 10 Pro-val tudom csak összehasonlítani, de annál jobb.
Youtube teszteket néztem ott dicsérték.

(#150) eddie17 válasza rhonin (#149) üzenetére


eddie17
addikt

Oh az nagyon jó! :C
Köszi :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.