Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) haypro válasza daty5 (#300) üzenetére


haypro
senior tag

Üveg, a keret pedig fém.

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#302) daty5 válasza haypro (#301) üzenetére


daty5
tag

Köszönöm szépen!
Egész délelőtt kerestem cikkeket, ahol leírják, de egyértelműt nem találtam!

(#303) daty5 válasza haypro (#301) üzenetére


daty5
tag

Ezt azért kérdeztem, mert egy 7-esem van, de a napokban olyat csinál, hogy egyáltalán nem megy rajta a mobilnet.
Nem esett le, sérülés nem érte, csak úgy egyszerűen nem megy rajta a mobilnet.
A wifi rendesen működik.

Azt tanácsolták, hogy esetleg állítsam vissza a régi firmware-t, de gőzöm sincs, hogy azt hogy kell.
Ebben nem tudsz segíteni?

De ha nem sikerül úgy sem a mobilnetet helyreállítani, akkor a 8-asat néztem ki utódnak.

Volt még pár esélyes utód, de minőség/ár/érték arányban szerintem ez a legjobb.

Pl, amiket néztem:

Samsung Galaxy s10 Lite, Galaxy S20 FE, Oneplus 8 Pro, Galaxy S10 5G.
A lényeg, hogy kicsit nagyobb kijelzőt szeretnék, de méretben nem akarok sokkal nagyobbat.

Válaszodat előre is köszönöm!

Üdv!

(#304) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Oneplusnal van beta? Oda hogy tudok jelentkezni?

(#305) stigma válasza Zozo0525 (#304) üzenetére


stigma
addikt

Hi, igen van beta. Tesztelni akarod a Android12 Beta-t vagy más Beta ROM-ot??

Oneplus 8 Global/EU-ra még nincs ROM: Link
Oneplus 8 hivatalos fórum: Link
Oneplus hivatalos stabil és Beta ROM: Link => Jelenleg nem elérhetőek a ROM-ok passzolom miért.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#306) Zozo0525 válasza stigma (#305) üzenetére


Zozo0525
őstag

köszi, érdekes pixelről jövök ott írták van teszt oneplusra vagy csak most nincs? azért köszi majd figyelem a fórumot

(#307) stigma válasza Zozo0525 (#306) üzenetére


stigma
addikt

Hi, és pixel után milyen a Oneplus? Pixel mennyiről jöttél át? 4 vagy 4a?

Most nem elérhető a hovatalos oldalon, írja hogy később hyere vissza, voszont már youtubeon láthatsz Oneplus 8 android 12 beta 1 vahy 3 videokat. Ezeket a hivatalosról nem tudod lekapni szerintem.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#308) Zozo0525 válasza stigma (#307) üzenetére


Zozo0525
őstag

Szia
pixel 3. 3A, majd pixel 4 volt. (sima nem xl) 3-s nagyon jó volt a 4-s nem rossz de akksiban nagyon gyenge.....

(#309) stigma válasza Zozo0525 (#308) üzenetére


stigma
addikt

Én mikor a 8-sat vettem, jópár hétig vártam és kerestem volna Pixel 4XL-t de sajnos nem volt, így a 8-as mellett döntöttem, nem bántam meg.

Oneplus hivatalos oldalon amúgy olyan beta szokott lenni, ami nem Preview, mint a köv OS, hanem a mostani utolsó, tehát 11-es.

Amúgy XDA az ahonnan le tudnád tölteni (Link), viszont nincs global/EU telóra egyenlőre így várni kell még.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#310) Zozo0525 válasza stigma (#309) üzenetére


Zozo0525
őstag

Köszönöm akkor várok:R

(#311) Zozo0525


Zozo0525
őstag

sziasztok
normális üvegfólia vagy fólia kellene honnan rendeljek?
lehet hydrogel is csak normális legyen.

(#312) haypro válasza Zozo0525 (#311) üzenetére


haypro
senior tag

A gyári megadta magát nálad?

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#313) Zozo0525 válasza haypro (#312) üzenetére


Zozo0525
őstag

használtan vettem a telefont, állítólag van rajta de én nem látom hogy lenne (szerintem nincs)
vagy van valami trükk hogy mit kell nézni?

(#314) haypro válasza Zozo0525 (#313) üzenetére


haypro
senior tag

Akkor biztosan nincs rajta, sajnos ez (sem) ér a lekerekítés miatt 100%-ban széltől szélig.

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#315) Zozo0525 válasza haypro (#314) üzenetére


Zozo0525
őstag

valami javaslat?

(#316) stigma válasza Zozo0525 (#311) üzenetére


stigma
addikt

Hi, én problémás vagyok minden telóra, ezért mindig vettem rá üvegfóliát.
Nekem ez/ezek váltak be, igaz ezek mosta vámolással több kerülnek:
- Tempered Glass For OnePlus 8 / 8 Pro Nillkin Ds Max Full
- Oneplus 8 7 Pro Glass Nillkin 3D DS+ Max Full

Alzáról vettem egy mofi 3D-t 4k-ért hulladék volt és eli is törött kb 2-3 nap alatt, pedig le sem esettés kulcsot sem dobtam be teló mellé.

A linkeltek előnye, hogy kapsz egy keretet, amivel könnyebben fel tudod tenni.

#304 :
Hivatalos oldalon a 11-es Beta elérhető, illetve a rendszes gyári, A12 még nem.
Hivatalos oldali fórumban sem találom, de ahogy nézem már A12 Beta 3 fázis van Oneplus 8-ra. Beta 3 vagy Beta 3.1 , a link gondolom a video alatt, feltevéshez bootloader-t mindenképp kell nyitni.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#317) Phantom017


Phantom017
csendes tag

Sziasztok!
Érdekelne hogy ha edzett üveg vedofoliat teszek a kijelzőre, akkor működik e az ujjlenyomat olvasó. Van valakinek tapasztalata, tanácsa?
Köszi

(#318) stigma válasza Phantom017 (#317) üzenetére


stigma
addikt

Hi, az általam linkelt üvegfóliákat használva tökéletesen megy az újjlenyomat olvasás.
10/9 tökéletes, az 1x azért nem veszi be ha fertőtlenítem a kezem/újam, vagy épp vizes.

Én cask üvegfóliát használok, eddig bajom nem volt velük. Oneplus-on kívül más telómra (Oneplus 1-3-5, Xiaomi Mi9, stb) mind Nilkin üvegfóliát vettem, sosem volt velük semmi probléma beépített újjlenyomat olvasáskor.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#319) ricsmoka


ricsmoka
tag

Sziasztok! Értesítés jelző led van a telón?

(#320) grabber válasza ricsmoka (#319) üzenetére


grabber
addikt

Nincs

(#321) GordonSamway


GordonSamway
aktív tag

Sziasztok.
Most jött meg a gyönyörűség. Meg tudtam szerezni áfamentesen vagy is a cégem vissza adja a 27%- os különbözetet. 92000Ft-ért így ajándék.

"Hosszú és eredményes életet!"

(#322) ricsmoka válasza GordonSamway (#321) üzenetére


ricsmoka
tag

Szia! Milyen színben tudtál venni? Mert én csak rózsaszínűt találtam mindenhol😀

(#323) haypro válasza ricsmoka (#322) üzenetére


haypro
senior tag

Nem rózsaszín.

Pont olyan, mint egy CD lemeznek a fényes oldala: ezüst, arany, rózsaszín, szürke, lila, kék. Egyáltalán nem olyan feminin, mint egy sima rózsaszín. Az ember meg úgyis tokkal védi, tehát nem is releváns a szín.

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#324) GordonSamway válasza ricsmoka (#322) üzenetére


GordonSamway
aktív tag

Szia
Interstellar Glow és kibaszott faszság, hogy itthon rózsaszín ként árulják. Rohadtul jól néz ki és nekem fontos, mert tok nélkül használom sokkal tovább lesz makulátlan állapotú. Vagy is én utálom a tokokat.
:R

"Hosszú és eredményes életet!"

(#325) Norby86


Norby86
őstag

Kicsit nehéz a döntés... Szeretnék egy ilyen OnePlus 8 vagy Nord 2 készüléket vásárolni, és megszeretném tőletek kérdezni hogy ha esetleg az OnePlus 8 mellett döntenék, akkor mit nyerek/veszítek egy Nord 2-vel szemben? Kamera képminőség tekintetében? Akku időben? Ez a kettő a legfontosabb, nem játszanék a telefonon csak napi használatra lenne, de a munkám miatt napi szinten navigálok, így fontos az üzemidő és sokat fotózok tehát a képminőség is. Meg ebbe a 8-ba is már integrálják bele a ColorOS felületét ahogy a Nord 2-be? Esetleg egy 8T-vel szemben mit nyerhetek/veszíthetek? (Mert ahogy néztem kéz alól garival az sem sokkal drágább mint a 8 újonnan.)

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#326) haypro válasza Norby86 (#325) üzenetére


haypro
senior tag

Amit nyersz a Oneplus 8-cal a Nord 2-höz képest:

- Jobb minőségérzet (műanyag helyett fém keret)
- Esztétika: A Oneplus 8 szebb, kecsesebb, noha a szépség szubjektív
- Jobb kijelző (egy kicsivel): Magasabb maximális fényerő, jobb kontraszt. Nagyobb, noha maga a készülék nem nagyobb, mint a Nord
- Snapdragon 865 vs Mediatek 1200: ~10%+-kal erősebb, jobban optimalizált. Jobb közösségi támogatás, változtatási lehetőségek, custom romok
- Jobb akkuidő (egy kicsivel)
- Jobb, hangosabb és tisztábban szóló sztereó hangszórók
- Jobb ultra wide képminőség

Amit veszítesz:

- Gyengébb kamera (main, egy kicsivel): A Nord 2 fejlettebb, nagyobb szenzorral rendelkezik, noha a képminőséget tekintve nincs brutális különbség , de azért van.
- Lassabb gyorstöltés. A Oneplus 8 30 perc alatt ~68%-ra (teljes töltés ~50-60 perc), a Nord2 30 perc alatt alatt 100%-ra tölthető

A Oneplus 8 egy 1 éves prémium kategóriás flagship, míg a Nord 2 egy friss középkategóriás készülék. Egyikkel sem tudsz melléfogni. Ha GSM üzletből szerzed be, akkor a Oneplus 8-nak van egy ~30.000 Ft-os árelőnye, de ha a hivatalos oldalról vásárolsz, kb ugyan annyiba kerül a két termék.

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#327) Mirage válasza haypro (#326) üzenetére


Mirage
tag

Én is figyelem a két készüléket, erősen gondolkozom új telefon beszerzésén.
Nagyon hasznos volt ez a kommented! :R

A nyolcat most olyan ~130k környékén be lehet szerezni, azt hiszem ez egy egész jó ár érte, így inkább azt fogom választani ha végül a vásárlás mellett döntök.

(#328) Norby86 válasza haypro (#326) üzenetére


Norby86
őstag

Köszi a részletes leírást, hasznos volt! :) Pont azt akartam még kérdezni hogy a Nord 2-re úgy tudom még Magisk sem jött ki, szóval rootolni sem lehet azt a készüléket ha szeretném, míg erre a 8-ra már sok minden adott, köztük ha jól láttam a Viper FX-et is root nélkül fel lehet tenni (én ezt használom már évek óta minden telefonon, szóval fontos lenne). Jól gondolom hogy a Nord 2-re nem is nagyon lesz lehetőség spécibb dolgokat telepíteni az MTK proci miatt?

Az OnePlus 8-at lehet még valahol kapni 2 év garanciával baráti áron? GSM boltokat néztem, de mindenhol 1 év garival adják csak. Bár lehet kéz alatt veszem meg.
Apropó, ha látnék OnePlus 8T készüléket nem sokkal drágábban, érdemesebb azt megvenni?

-Norbi-

(#329) haypro válasza Norby86 (#328) üzenetére


haypro
senior tag

Bár én jó ideje csak a gyári rendszerrel használom a készülékeimet, szerintem igen.

Tévesen adják 1 évvel. Én írtam az "okos bolt"-nak, hogy a friss fogyasztóvédelmi rendelkezések szerint bruttó 100.000 Ft felett kötelező minimum 2 év jótállást biztosítani (erről az ábra még a kereskedő oldalán is szerepel egyébként), így a garanciapapírra 2 év került.

Ahogy néztem, a 8T Nord 2 vagy még annál is magasabb áron van, szerintem a különbséget nek éri meg. De ha feltételezzük, hogy azonos áron meg lehet a kettőt venni, akkor igen, az egy picit jobb:

90 helyett 120 Hz (noha emiatt az akku jobban merül, itt is adott a 65W gyorstöltés, mint a Nord 2-ben illetve a makró kamera is használható már.

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#330) Norby86 válasza haypro (#329) üzenetére


Norby86
őstag

Akkor ha a 8 mellett döntök ezt mondani fogom a boltosnak is, mert én is így tudom ahogy te. Minden esetre a fém keret annyira nem lényeges nekem mert tokba lesz téve, a lekerekített kijelzőtől picit tarotok (sosem volt még olyan telefonom), de a jobb akkuidő és a szebben, hangosabban szóló hangszórók előnyt jelentenek nálam. A 120Hz nem fontos, a 90 is bőven elég lenne a mostani 60 Hz-es után. :) Még gondolkodom rajta azért, de sokat segített amit írtál. Lehet érdemes várni hogy szoftverezés terén kicsit kiforrja e magát a Nord 2 és utána dönteni. Egyenlőre a 8 a befutó, remélem még egy darabig forgalmazzák majd.

-Norbi-

(#331) Norby86


Norby86
őstag

Végül az OnePlus 8 mellett döntöttem. :) Kérdésem az lenne hogy a bootloader nyitással , twrp telepítéssel és esetleg a Magisk telepítéssel kapcsolatban hol találok infókat? Szeretném majd kicsit személyre szabni. Másik kérdésem hogy az OOS native callrecorder működik a telefonon? Mert szeretném rögzíteni a hívásokat ahogy a xiaomi telefonomon eddig tettem.

-Norbi-

(#332) krizoli


krizoli
tag

Sziasztok!

Váltás előtt állok, és idáig a Poco x3 pro illetve ez van a láthatáron.
Kezd meggyőzni a Oneplus, de szeretnék informálódni picit előtte, hogy aki régebb óta használja, milyen tapasztalatai vannak. Milyen ismert hibái lehetnek a készüléknek, illetve bármi meglátás jöhet, amiről úgy vélitek jó ha tudom.
Ha venném inkább itthonról (alza vagy b-tel, esetleg) tenném meg, csak kérdés, hogy ilyenkor is oneplus gariztat, vagy a bolt maga, lehet-e ennek valami buktatója?(nem volt még oneplus telefonom, bár az lenne a legjobb ha nem is kéne garival foglalkozni :) )

Köszönöm előre is a segítséget

(#333) haypro válasza krizoli (#332) üzenetére


haypro
senior tag

Szia!

A Poco X3 Pro kategóriákkal lejjebb pozicionált készülék, mint a Oneplus 8. Jelentősen rosszabb a kijelzője, a felhasznált anyagok minősége (teljesen műanyag), a hardveres teljesítménye, a szoftver kiforrottsága, támogatottsága és a kamerái is. És akkor még nem is beszéltünk olyan apróságokról, mint a hangszórók és telefonhívások, vagy épp a rezgőmotor minősége.

Jelenleg a piac legjobb szerintem a Oneplus 8, ennyi pénzért ajándék. A "buktató" szerintem épp a gari lehet, bár nincs vele tapasztalatom: Ha GSM-nél veszed, akkor a készülék tudtommal nem kerül a gyártóhoz sosem. Márpedig a Oneplus nem ad ki gyári alkatrészeket másoknak.

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#334) Mirage


Mirage
tag

Végülis Én magam is lecsaptam rá, 125 ezerért azt hiszem jó ár-érték aránnyal rendelkezik.

Így az első nap még csak "ismerkedtünk" (rég használtam androidot utoljára), de nagyon bejön a teló. :D

(#335) haypro válasza Norby86 (#331) üzenetére


haypro
senior tag

Jó döntést hoztál, üdv a klubban! :)
Sajnos én jó ~5 éve csak gyári rendszerrel használom az összes készülékem, nem végzek semmilyen módosítást, így ezekben nem tudok segíteni. Gondolom az XDA-n van a legnagyobb ilyen jellegű közösség, ott nézz szét szerintem.

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#336) realist válasza haypro (#333) üzenetére


realist
őstag

Rendeltem ma én is egyet a családba. Szintén GSM boltból ("okosbolt"). Engem főleg a gari idő utáni esetleges szervizelés érdekel, mert azt már nekünk kellene intézni. Tudtommal Oneplus akkor áll szóba ilyen esetben a userrel, ha a készüléket Európában hozták forgalomba. Az a tervem, hogy amikor megerkezik a terv írok imei számot oneplusnak, ha azt mondják ezt lehet szervizelni Európában akkor marad, ha nem viszem is bontatlanul vissza.

(#337) realist válasza realist (#336) üzenetére


realist
őstag

IN2013 elvileg az EU (és talán az US) régiós. Akik mostanában boltban vettétek ilyet kaptatok vagy valahogyan meggyőződtetek a származásáról?

(#338) Norby86 válasza haypro (#335) üzenetére


Norby86
őstag

Szerintem is jól döntöttem, a napokban érkezik. :) Kicsit még kiforratlannak éreztem a Nord 2-t. Meg aztán én szeretek mókolni, eddig is azt tettem, nehéz lenne leszoktatni róla. :D Első körben a telefon hívások rögzítését kell megoldanom, mert a nap folyamén sok hívást bonyolítok és néha ha elfelejtek valamit, jó vissza hallgatni a beszélgetést. Második körben az említett Magisk + Viper fx párost kéne rávarázsolnom persze már nyitott bootloaderrel. Szétnézek majd XDA-n, de azért ha bárki tudna segíteni ez ügyben, kérem írjon itt vagy privátban nekem! :)

#336 realist: Ez engem is érdekelne hogy most miként megy a szervizelés (ha esetleg a két év gariban szükség lenne rá). Mert én is úgy tudom hogy az OnePlus nem ad ki gyári alkatrészt egy gsm boltnak sem, ergó vagy utángyártott alkatrészt tennének a készülékbe, vagy kiküldik az OnePlus-nak. De kérdés amit írtál is hogy akkor most a 2013-as verzió csak amit szervizel a cég? Nekem napokon belül megjön. Csak IMEI alapján lehet lecsekkoltatni a készüléket?

-Norbi-

(#339) stigma válasza Norby86 (#331) üzenetére


stigma
addikt

Hi. Grat a telóhoz, szerintem jól választottál:

XDA Oneplus 8 ROM: Link
Bootloader nyitás és TWRP-t szerintem bármelyik youtube videoban megtalálod.
Én gyári OS-t használok, régebben sokszor használtam más ROM-okat, melyek az alábbiak voltak:
- LineageOS, Pixel Experience, CarbonRom

Én kb ezeket szoktam feltenni Oneplus készüllékemre, illetve más otthoni Android-os eszközre pl.: Xiaomi Mi Pad 4

Ezek mind AOSP romok, mely "pure android" rendszerrel szereltek. Legfrissebb ezek közül a CarbonROM amit a dárumok alapján frissnek nézek.
A fórumban a ROM-ra kattintva a telepítést és a ROM+Gapps az első vagy 0.-ik hozzászólásban találsz.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#340) Mirage válasza realist (#337) üzenetére


Mirage
tag

Én pár napja vettem gsm-ből, eus töltővel kaptam és a beállításokban IN2013 áll, szóval akkor ezek szerint eus lehet.

(#341) Csápájev


Csápájev
őstag

Sziasztok,agyalok egy ilyen telefonon.
Mennyire bugos a rendszere? (xiaomitól kicsit kivagyok)
Illetve hol érdemes venni itthon?
Smartshop pl mennyire megbízható? :R

(#342) Norby86 válasza Csápájev (#341) üzenetére


Norby86
őstag

Nekem ma jött meg és a Bravomobil-tól vettem két év garival. 2013-as verzió ez is, tehát európai. :) Xiaomim van Mi 9 Lite, de első benyomásra is ég és föld a kettő közt a sebesség. Vagyis más néven ez az OnePlus sokkal, de sokkal "smooth" -ab, nincsenek szaggatások az effektek között. Érdemes ezt választani szerintem.

-Norbi-

(#343) Csápájev válasza Norby86 (#342) üzenetére


Csápájev
őstag

Köszi, nálam is mi 11 litetot vált majd :)
Jó lenne megnézni, de sehol nem láttam kitéve? Nem túl batár nagy? :)
Ki szervizeli ezeket itthon?

[ Szerkesztve ]

(#344) #40047616 válasza Csápájev (#343) üzenetére


#40047616
törölt tag

Az oneplus - okat Lengyelországban szervízelik de hamarabb visszaér onnan a telefon mintha itthon javítanák.

(#345) Jocy válasza Norby86 (#342) üzenetére


Jocy
aktív tag

Szia!

Én is tőlük rendeltem, jövő héten kapom meg azt mondták. Ma hívtak, hogy +2ezerért tennének rá kijelző védő fóliát. Ezt érdemes lenne? Gyárilag nincs rajt?

(#346) haypro válasza Jocy (#345) üzenetére


haypro
senior tag

Van rajta alapból egy jó minőségű gyárilag. Mindenképpen jelezd nekik, mert vagy 1) nem tudják, 2) tudják és át akarnak verni

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#347) Jocy válasza haypro (#346) üzenetére


Jocy
aktív tag

Köszönöm a válaszod! Jeleztem nekik hogy nem kell, mert alapból van rajt úgy tudom. ;) Remélem elolvassák. Az még annyira nem is gáz, ha pluszba küldenek egyet, de a gyárit remélem nem szedik le.

[ Szerkesztve ]

(#348) realist válasza Jocy (#347) üzenetére


realist
őstag

Nem ismerem a boltot és természetesen senkiről sem feltételezek rosszat. DE nekem inkább egy indoknak tűnik, hogy egy már kibontott dobozt tudjanak küldeni.

(#349) Norby86 válasza Jocy (#345) üzenetére


Norby86
őstag

Szia!

Nekem is felajánlották és én kértem hozzá. Mondjuk tény hogy van rajta, de ami rajta van az sima fólia, nem üvegfólia. Egy darabig jó, de idővel cserélni érdemes. :) Minden cucc bontatlanul jött, szerintem korrekt cég, nekem 5 nap alatt ért ide, (de volt közte egy hétvége).

Más téma: Próbálom nyitni a bootloadert, de az USB driver-t fel telepítem (OnePlus USB drivers) és nem tudom felismertetni a telefont vele. Magyarán az Android SDK platform-tools nem ismeri fel. Hogyan aktiválhatom a driver-t?

-Norbi-

(#350) Jocy válasza realist (#348) üzenetére


Jocy
aktív tag

Sajnos ezt sem lehet teljesen kizárni. Remélem nem erről van szó. Minden esetre írtam nekik, hogy nem kérek fóliát. Amennyiben kibontott dobozt küldenek megy is vissza. Új, bontatlanként árulják..

Norby86: Azzal nincs bajom, ha pluszba küldenek, legalább lesz tartalék. Csak ne vegyék le a gyárit.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.