Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) stigma válasza Norby86 (#400) üzenetére


stigma
addikt

Hi, azért keresgess utána, én csináltam egy leírást annó, viszont erre már rohadtul nem emlékszem :DDD
Én így álltam át, egyszer AA-s frissítést kaptam nem BA-st viszont vagy így csinálod, vagy vársza következő magasabb berziószámíig és simán lefrissítheted a szokásos módon ahogy frissíteni szoktad a telót.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#402) Norby86 válasza stigma (#401) üzenetére


Norby86
őstag

Köszi. :) Átolvastam, sajnos arról a fastboot letöltő oldalról már csak elavult romokat lehet letölteni, nem frissítik sajnos. :( Viszont én XDA-n kutattam a napokba és ott is van valami hasonló, csak az konkrétan mindent felül ír. Többek között a modem.img, presist.img fájlokat is, plusz még úgy 40 másik fájlt. Állítólag ezeket érdemes kimenteni nehogy IMEI vesztés legyen. Itt az XDA-s link: [link]
Na most én megpróbáltam Europai régiós fastboot romot feltenni a telefonra, azt írta hogy a kiválasztott rom régebbi mint az aktuális rom, ezért nem telepíthető. Pedig ugyan úgy a 11.0.9.9 romot próbáltam feltenni mint ami a telefonon van. Aztán megpróbáltam a Global romot így a telefon keresztül feltenni a frissítőből, az el is indulna simán, de az sem törölne semmit. Nekem az a lényeg hogy a system particiót gyalulja le, mert annyit mókolgattam benne hogy már jobb lenne egy tiszta rendszert feltennem. A másik pedig az hogy Global-ból valahogy vissza tudjak menni Európai romra. De sajnos ezt az updater nem engedi. Azt mondod ha kijön egy új rom a telefonra, akkor engedni fogja a telefonon belül a frissítésből feltenni az EU-s romot? Nekem is szerintem valamilyen oknál fogva véletlen Global frissítés ment a telefonomra, mert utána kezdett el szórakozni a SIM is, hogy van amikor bekapcsolásnál nem látja.

-Norbi-

(#403) stigma válasza Norby86 (#402) üzenetére


stigma
addikt

Hi, fórumokban azt olvastam ha nagyobb verziószamú romra frissítesz akkor engedi, ha ugyanarra vagy régebbire akkor nem enged frissíteni.
Innen már csak szerintem A12 lesz amit én tuti tiszta telepítéssel fogok telepíteni.
Az új, általad linkelt link xda fórumra elég jónak tűnik , de kb 1 éve bem flasheltem romot, ezért hülyeséget nem akarok írni, mit hogy csinálj, esetleg youtube-on keresgess még.
Bocs hogy épitő jellegűt nem tudtam írni, mellyel segítelek.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#404) Norby86 válasza stigma (#403) üzenetére


Norby86
őstag

Igen, én is azt olvastam, illetve most már tapasztalatból mondhatom hogy ha azonos verziójú a rom azzal ami a telefonon van, akkor csak a már telefonon lévő régiós romot engedi az updaterből telepíteni. Most tettem fel a Global romot, mivel sajnos az volt alapból már rajta. Ezt simán engedte, de Európai romot nem, szóval arra várni kell akkor míg kijön egy új kiadás és akkor át állok majd Global-ról Európai romra. Amúgy azt lehet tudni hogy mi a különbség a kettő között? Milyen hátrányai vannak a Global-nak az Európai rommal szemben?

Ha kijön az A12, remélem lesz elég stabil a rendszer ahhoz hogy én is feltegyem. :)

-Norbi-

(#405) Norby86


Norby86
őstag

Sziasztok!

Ma jött ki egy frissítés a telefonhoz. Ugye írtam hogy sajnos valamilyen okból AA vagyis Global rom került az amúgy IN2013 Eu romos telefonomra. Most innen az XDA-ról: [link] letöltöttem [ezt] az elvileg EU-s OTA romot, amit manuálisan feltennék az updaterből. Viszont nem szeretnék úgy járni hogy esetlegesen ez is Global rom és akkor adtam a sz@rnak egy pofont. Hogyan tudnám ellenőrizni telepítés előtt, hogy ez valóban EU rom és nem Global?

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#406) Jocy válasza Norby86 (#405) üzenetére


Jocy
aktív tag

Szia!

Ha a vége IN21AA akkor Global, ha IN21BA akkor EU. Oxigen updaterrel tedd fel.
Válaszd ki a telefonod, de Oneplus 8 (EU) legyen, mert különben a globalt fogja leszedni!, majd töltsd le a full updatet.
Ezután a beállításokban a frissítés menüben felül menj rá a fogaskerékre, és válaszd a helyi frissítést. Itt meg fog jelenni az imént letöltött file, ezt telepítsd. Így tudsz globalról eu-ra váltani. (Csak frissebb verziót tudsz feltenni a jelenleg fent lévőnél, így ez most egy esély).

[ Szerkesztve ]

(#407) Norby86 válasza Jocy (#406) üzenetére


Norby86
őstag

Szia!

Köszi. Elvileg most szedi le az updater a 11.0.10.10.IN21BA romot. Szabadnapomon felrakom, aztán biztos ami biztos majd a boot.img fájlt kinyerem a romból és azt fogom meg patchelni a Magisk-al. :D Mert lehet a rossz boot.img miatt lett EU romból Global.

Amúgy ez nyom is neki egy hard resetet, vagy azt külön nekem kell majd a telepítés után? Mert tiszta telepítéssel jó lenne ha feltenné.

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#408) Jocy válasza Jocy (#406) üzenetére


Jocy
aktív tag

Nekem is valamiért golbal volt fent, de ezzel a módszerrel sikerült tegnap felrakni az eu-s romot. Minden megmaradt a frissítés után, nem töröl semmit, és hibátlan a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#409) Napfénysüti válasza Jocy (#408) üzenetére

Miben jobb az EU mint a Global?

Més que un club!

(#410) Jocy válasza Napfénysüti (#409) üzenetére


Jocy
aktív tag

Korábban írta valaki, hogy a támogatott frekvenciákban lehet eltérés. Gondolom itt első sorban az 5G- re értette. Másról én nem tudok, viszont aki igen, az ne tartsa magában az infót! ;)

[ Szerkesztve ]

(#411) giroud199


giroud199
aktív tag

Sziasztok, tok esetleg eladó valakinél? Pitaka vagy gyári oneplus érdekelne :R

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#412) stigma válasza giroud199 (#411) üzenetére


stigma
addikt

küldtem privit.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#413) giroud199 válasza stigma (#412) üzenetére


giroud199
aktív tag

Köszönöm :R
Nálatok mennyit bír a készülék egy töltéssel? Nálam sajnos botrányos az uzemido.... :W
Három órája vettem le a toltorol, 35perc képernyő idő és 75%....nincs 5g sem bekapcsolva...

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#414) stigma válasza giroud199 (#413) üzenetére


stigma
addikt

Hi az kevés, ez még az első töltések egyike, vagy már belakás megvolt?
Melyik ROM-on verzión vagy?
5G-m nekem sincs, viszont ha szar a térerőd ahol laksz, lehet gondot okozhat, vagy épp valami app akadt be a háttérbe, ezt az az akksinál tudod nézni.
Én volte + vowofi-t belöttem így ne merül annyira (1 este 3-5% az akssiból)

Nekem a képernyőidőm olyan 4-5 óra, foyamatos bluettohn kapcsolattal (okosóra), de ha beragad a Face,Insta,Messenger, akkor nekem is durván merül.

Tartozkodási hely be van kapcsolva? Mert az is meríti nagyon.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#415) giroud199 válasza stigma (#414) üzenetére


giroud199
aktív tag

Persze, minden készülékemet hasonló beállításokkal használom, első toltesek egyike így belakas után! Legfrissebb elérhető rom van fent a készüléken 12/256gb :U
Talán javulni fog, simple alkalmazás fogyaszt sokat a háttérben :R

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#416) haypro


haypro
senior tag

Megérkezett az Android 12 OTA, tegnap kaptam az értesítést. Valakinek esetleg tapasztalat?

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#417) zselijan válasza haypro (#416) üzenetére


zselijan
csendes tag

Botrány. Amúgy az is botrány, hogy az Eu telókra is globált akar frissíteni. Eu verzió még nincs. Azt nézünk hogy digin nincs volte/vowifi, beragad a telekom 5g és már Óbudát elhagyva Pilisvörösváron is 5g-t akar, 4g-re nem vált vissza, így nincs adatforgalom, stb. Merül rendesen. Az egész os egy trágya.

(#418) stigma válasza zselijan (#417) üzenetére


stigma
addikt

Hát picit pontosítok az írásodon.
EU-ra igen franc tudja miért késik a kiadás, de már van 12es OS, ami használható egyes modelleken más régiókra.

Vowifi, VoLTE, és egyégyéb 5G probléma nem OxygenOS hiba hanem Android12 trehányság, tehát Google.
Sok más gyártónál is jelen van ilyen hiba pl : pixel 6 sorozat,Samsung, Oneplus 9 Pro, stb viszont a gond az hogy sokan A11re állnak vissza.l, az a legjobb megoldás.

5g ha teheted hagyagold , mert sok helyen az országban nincs normális lefedettség mint 4G terén.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#419) realist válasza stigma (#418) üzenetére


realist
őstag

Azért az IN2013 -> IN2015 sokakat meglepett ahogy nézem a oneplus fórumot.
Az ok, hogy Vowifi, VoLTE más android 12-re váltó gyártóknál is gikszer, de meglehetősen zavaró volt mire leesett, az elso hivásnál, hogy vajon miért is nem érkezik meg hívás közben a hang... A Bluetooth eszközök hangerő asszinkronitása ami esetemben még elmászott. 5G nélkül megvagyok, de jo lenne, ha nem kellene a T helyett mokolni velem.
Egyébként - szerintem - teljesen gördülékeny a rendszer továbbra is. Úgy tűnik az akku idő jobb mint volt. Egy Gcam frissítés még lehet majd nem árt.

[ Szerkesztve ]

(#420) stigma válasza realist (#419) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi az infót. :R
Igazából beleolvastam a topicba, de pontonsa nem jött le az egész. Akkor ezekszerint csak annyi a szitu hogy várni kell még? nekem is IN2013-am van, igaz már nem sietek vele, mert ,,eladósorban" van a teló.

Másik Oppo csoportos telóra váltottam :DDD (Realme GT2), amin A12 van, de vowifi nincs, minden más megy. Egyenlőre ahogy nézem, tesztelnem kell a bluetooth-os okosóra/füles kombót, de eddigi lekopogom minden rendben.

Oneplusnél sajnos vannak bajok, igaz én pár telójukat kipróbáltam (1,3,5,6T,8), mindegyiket imádtam, de megondolom a jövőben, hogy vegyek e még Oneplus-t.
ColorOS-es újításra majd kiváncsi leszek, egyenlőre csak távolról fogom figyelni :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#421) realist válasza stigma (#420) üzenetére


realist
őstag

Hát, hogy várni kell vagy hol a csavar azt nem tudom. A családban 2 db egyforma oneplus 8 van. Mind a kettőt ugyan akkor vettem ugyan abban a boltban. Az egyikre megjött az OTA frissítés, a másikra azóta sem :D

realme gt2 pro lehet engem is meggyőz, ha év vége magasságában elindul lefelé az ára :)

(#422) stigma válasza realist (#421) üzenetére


stigma
addikt

Régen volt olyan trükk ha régiót választ (svájc,német,stb) akkor hamarabb megkapod a frissítést, mint a magyar régióban. Régiót most nem találok.
2db OnePlus esetében az egyikre milyen verzió települt ?
Elvileg IN2013 és más Globalra IN21BA verziónak kell települnie ha jól emlékszem, egyszer sajnos kaptam más régiós AA végüt valami oknál kifolyólag.

Realme GT2 Pro MM-ben 300k volt ajándék 70-80k-s Realme tablettel, annyiért megérte, illetve sima GT2 170k volt pár helyen, szerintem ez is megérte ennyiért.
Igaz erre 1-2 hét múlva fogok tudni választ adni, mert még én is tesztelem a telót és nem laktam be rendesen.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#423) realist válasza stigma (#422) üzenetére


realist
őstag

Az egyikre jött az ota IN2013 -> IN2015_11_c.11. A másikra meg ota nem dobott fel semmit :D

(#424) Napfénysüti válasza realist (#423) üzenetére

Feleségem telefonja is feldobta az IN2015-öt de még kivárok vele.

Més que un club!

(#425) stigma válasza realist (#423) üzenetére


stigma
addikt

Hát én most reseteltem a telót, full minden törlést, és nyomtatm egy frissítést keresést + Oxygen update appot néztem de semmi.

Én már csak topicban szemlélő leszek, mert az új tulaj holnap jön a telóért.

Köszi az infókat. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#426) kissbg


kissbg
tag

Én lefrissítettem, de nekem IN2013-IN2011 lett az irány :)

(#427) haypro


haypro
senior tag

Én is felraktam az IN2015-öt.
Maga a UI kevésbé tetszik, de nem vészes, rosszabbra számítottam. Sajnos a dupla koppos lezárás nem működik valamiért, pedig be van állítva, viszont összességében elégedett vagyok a váltással: Gyorsabb, fluidabb lett a rendszer és az animációk is, illetve 1-2 problémát javítottak (pl. OS11-en szét laggolt nálam a galéria, most jó)

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#428) Napfénysüti válasza haypro (#427) üzenetére

Na ez így nem rossz, asszony legnagyobb baja pont a laggoló galéria. Van egy tonna kép meg videó a telefonján, emiatt kapta tőlem a Oneplust. ;]

Més que un club!

(#429) Napfénysüti válasza haypro (#427) üzenetére

Ez telepítés után újra kéri a SIM kártya PIN kódját (korábban kikapcsoltam ezt a funkciót)? :F

Més que un club!

(#430) gabenh


gabenh
tag

Sziasztok!
Moat tervezek egy ilyen készülék beszerzését, akksi ideje mennyire jó? milyen képernyőidőket produkál átlan fb, insta, messenger használattal?

Galaxy S23 Ultra

(#431) kissbg


kissbg
tag

No, valahogy vissazállt eu-s verzióra, úgy, hogy az android 12 is megmaradt. Alapból lett benne yettel 5g, viszont a volte eltűnt. Erre esetleg van guide-ja valakinek, hogyan lehetne visszavarázsolni? Ami android 11-es működött, az itt nem.

(#432) Integrale


Integrale
veterán

Sziasztok!

Hálózati beállításoknál kiválasztom, hogy 4G, 3G stb, tehát 5G nélkül.
Majd X nap után visszaáll úgy, hogy az 5G is kiválasztott.

Ugyanez igaz a Horizon lightra is, kiválasztom, hogy ne legyen. Eltelik 1-2 nap és kék van beállítva.

Nálatok is van ilyen?

"Bad reklám is reklám too"

(#433) haypro


haypro
senior tag

Sziasztok!

Jelzett a telefon, kijött a hivatalos OTA Android 13. Van már vele tapasztalatotok?

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#434) Norby86


Norby86
őstag

Erre már én is kíváncsi lennék. Feltette már valaki? Írhatna róla hogy mennyire stabil, meg minden. :)

-Norbi-

(#435) Jocy válasza Norby86 (#434) üzenetére


Jocy
aktív tag

Szia!

Nekem még év végén felment, azóta jött egy update hozzá a decemberi biztonsági csomaggal, minden rendben működik, semmi idegesítő buggal nem találkoztam eddig.

[ Szerkesztve ]

(#436) Norby86 válasza Jocy (#435) üzenetére


Norby86
őstag

És gyorsaságra, akku időre milyen? Nekem még 11-es droid van fent, mert olvastam itt hogy a 12-vel voltak gondok.

-Norbi-

(#437) Jocy válasza Norby86 (#436) üzenetére


Jocy
aktív tag

Sebességre nincs vele gond, hasít rendesen, az akku idő sem rosszabb szerintem.
A 12-höz képest érezhetően jobb lett ez a rendszer. Még ebben a fél évben ígérik a 13.1-et amiben további fejlesztések és újítások lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#438) Norby86 válasza Jocy (#437) üzenetére


Norby86
őstag

Nah ezt örömmel hallom. :) Hamarosan akkor megy fel az update.

-Norbi-

(#439) solidgold


solidgold
csendes tag

Sziasztok!
Találkozott valaki evvel a frissítési hibával?
Eddig sosem volt gondom a frissítésekkel.
Az utóbbi napokban többször is megpróbáltam, de mindig elakadt itt.
Esetleg ötlet, hogy mi a hiba és hogyan lehet megoldani?
Köszi.

(#440) solidgold válasza solidgold (#439) üzenetére


solidgold
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos a jelenség továbbra is fennáll. Nincs ötlet?
Csak az én készülékemben van hiba?

(#441) solidgold válasza solidgold (#440) üzenetére


solidgold
csendes tag

Bocs, a kép lemaradt.

(#442) solidgold


solidgold
csendes tag

Sziasztok!
A frissítési hiba megoldva.
A Fejlesztői beállításokban az Automatikus rendszerfrissítés ki volt kapcsolva.
Engedélyezése után a frissítés újra letöltése kellett és már ment az újraindítás, frissítés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.