Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#101) #16820480 válasza LógaGéza (#98) üzenetére


#16820480
törölt tag

Meg a kinek milyen fólia/tok van rajta, melyik ér ki a szélekig, azt elfelejtetted :)

(#102) barcaforca válasza Timer (#60) üzenetére


barcaforca
tag

Nekem szerdán jött meg a telefonom. Kezdettől fogva látom a jellyt,de nem zavar.Az Xperia z2 tabletemen is látok ilyeneket hullámzást álló módban.

(#103) Timer válasza barcaforca (#102) üzenetére


Timer
veterán

Köszönöm, ezek szerint nem javították "suttyomban" a dolgot. Pedig valamelyest reménykedtem ebben, de majd az OP5 (T) lesz ebből a szempontból igazán érdekes.

(#104) ForRedGlory válasza LógaGéza (#98) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Most azt ne mond, hogy nem mindegy valakinek az, hogy a teszt vegen a hozzaszolas gombra kattintva egy linket lat es meg egyet kattintania kell.... Ezt most ugy mondod, mintha egyesevel kellene mindenkit atiranyitani. Nem kozelekedesi rendorkent kell megoldani a zebranal, hanem egy ertelmes linkkel.

Viszont tulbeszeltuk, reszemrol lezarva. Nekem mindegy hol van, nem vitanak szantam, ha nem tetszik ez van, tulelem.

(#105) Matada2.3 válasza atike (#83) üzenetére


Matada2.3
veterán

Milyet akarnál akkor venni? :)

[ Szerkesztve ]

Finn the human

(#106) joey04 válasza #16820480 (#101) üzenetére


joey04
titán

A szakmai topik itt azt jelenti, hogy ki van tiltva a vita a topikból. Nagyon ritka a mélyvíz topik...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#107) S e t h válasza LógaGéza (#92) üzenetére


S e t h
nagyúr

De csak most megy a sértődés, mert sokára lett teszt.
V20-nál majdnem egy évvel később volt , ott talán még harikit is követtek el sokan.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#108) LS44


LS44
kezdő

Miért csak 7.5 az üzemidő?

(#109) Mr.C válasza ForRedGlory (#96) üzenetére


Mr.C
őstag

Erre orvoslás az u.n. 1hsz ;)

sudo rm -rf /*

(#110) S e t h válasza LS44 (#108) üzenetére


S e t h
nagyúr

ez jó kérdés, mert szerintem kiemelkedő

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#111) Kocsó válasza tibcsi0407 (#48) üzenetére


Kocsó
aktív tag

Azért céloztam rá, mert kölcsönadtam nekik!!! ;)

__▂▂▃▃▅▅▇▇ OnePlus 3, 3T, 5, 5T, 6, 6T McLaren, 7T Pro McLaren, 8T, 9 Pro+Watch, Nothing Phone (2) ▇▇▅▅▃▃▂▂__ ''Szabad országban szabad ember szabad akaratából azt mond és azt tesz, amit szabad''

(#112) batai15


batai15
félisten

Hát ha nem lenne ekkora lapát simán az egyik legjobb telefon lenne nekem is droid fronton. Bár az is igaz hogy nem sok újítás van a 3hoz képest .

(#113) pengwin válasza ollie (#13) üzenetére


pengwin
addikt

Lehetne sokkal nagyobb a hasznos terület, ha a képarány nem vágná haza a használhatóságot.
És ugyan kifejtettem a kommentemben, de leírom mégegyszer:
Azonos képátló mellett keskenyebb lesz a nyurga kijelző, mint a 16:9-es. Vagyis csak "jóval" nagyobb képátlóval lesz ugyanolyan széles, akkor meg messzebb kerül a kijelző teteje az ujjaidtól. És ez ekkora kijelzőknél már eddig is határeset volt.
Arról nem is beszélve, hogy böngészésnél pl. baromi fárasztó a szemnek a legfeljebb 6-8 szavanként tördelt sorokat olvasni egy 18:9(?)-es álló kijelzőn. Fektetett kijelzőnél meg alig pár sor fog kiférni, mert ebben az orientációban ugyanolyan magas lesz a nyurga kijelző, mint egy kisebb 16:9-es.
Videókhoz szintén nem ideális.
Akkor meg mégis mi rajta a hasznos kijelzőterület?

Üdv, pengwin

(#114) tibcsi0407 válasza Kocsó (#111) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Gondoltam, azért is mertem megemlíteni itt. :)

https://utdetailing.hu/

(#115) Drp81


Drp81
aktív tag

Nagyon tetszik a telefon. Szerintem nem baj, ha más gyártók felé kacsintgatnak dolgokban, mondom i7plus tulajként (de ha a saját házuk táján keresgélnek, akkor az már durva :D). Mindenki vesz mindenkitől át mindent mindenkor és mindig, ez így is marad :).
Mindig azt gondoltam, ha egyszer Androidos telefont veszek akkor az a OnePlus valamelyik gépe lesz. Gratula nekik, nagyon jó lehet a készülek. :B

[ Szerkesztve ]

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#116) Bog válasza tibcsi0407 (#114) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Akkor én tudtam rosszul. Mindegy, a lényegen nem változtat, amikor mi kaptuk a felajánlást, akkor már volt ígéretünk a gyártótól egy hivatalos tesztpéldányra. Más kérdés, hogy ezzel mennyit csúsztak...

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#117) tibcsi0407 válasza Bog (#116) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Magyarország úgy látszik egyre kevésbé piac bárkinek is. A V30-nál is csak ködösítenek. Ezt sajnos el kell fogadnunk.

https://utdetailing.hu/

(#118) DonaldJames válasza Shyciii (#72) üzenetére


DonaldJames
tag

Igen

▂▃▃▅▅▇▇Megbízhatóságom 551 pozitív és 0 negatív..... ▇▇▅▅▃▃▂

(#119) LógaGéza válasza S e t h (#107) üzenetére


LógaGéza
addikt

Gondolom azért, mert az hivatalosan nem volt kapható az országban, csak szürkeimportosan. A Oneplus annyiban jobb, hogy a gyártó küld ide.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#120) ollie válasza pengwin (#113) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Jó, de ki mondta, hogy azonos képátlót kell használni? Ott az S8+ például, 6,2 colos a kijelző átmérője, és pont olyan széles, mint az OP5 5,5 colos kijelzője, így tök jó. Ugyanez van az LG V30-nál is, csak nem annyira magas, mint az S8+-nál, ezért csak 6 col az átmérője, de az is olyan széles, mint a hagyományos 5.5 colos kijelzők. Tehát az OP is megcsinálhatta volna, hogy mondjuk 6 vagy 6.2 colos kijelzővel szereli az OP5-öt úgy, hogy ugyanolya széles marad, mint most. Nem lenne jobb? De.

[ Szerkesztve ]

***

(#121) tipuka válasza ollie (#120) üzenetére


tipuka
addikt

S8 után várható, hogy V30-ra térsz? úgy is rég váltottál telefont ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#122) Mr.C válasza tibcsi0407 (#117) üzenetére


Mr.C
őstag

Az nekem nem gond, csak legyen b20. A többit megoldom (gearbest spemall banggood etc)

sudo rm -rf /*

(#123) tibcsi0407 válasza Mr.C (#122) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nálam a B20 eddig nem volt szempont, mára az lett (költözés miatt), de szerencsére a kínai OP5 is tudja. Idén akkor sem cserélem le, ha a Mate 10 aranyat sz*rik (le kell szoknom az állandó cserélgetésről). :DDD

https://utdetailing.hu/

(#124) Mr.C válasza tibcsi0407 (#123) üzenetére


Mr.C
őstag

Én meg a mi mix 2-től félek, hogy túl jó lesz... De ez már nagyon off

sudo rm -rf /*

(#125) tibcsi0407 válasza Mr.C (#124) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szívjon MIUI-jal, aki mazochista. :DDD

https://utdetailing.hu/

(#126) #04441088


#04441088
törölt tag

Jovore leszek kivancsi milyen ujdonsagot hoz a hatos.

(#127) tipuka válasza #04441088 (#126) üzenetére


tipuka
addikt

lehet akkor meg már 200k lesz :DDD

(#128) Mr.C válasza tipuka (#127) üzenetére


Mr.C
őstag

Amúgy lehet. Ha megnézzük, minden telefon ára megy feljebb.
Miért?
Mert úgyis megveszik. Van rá kereslet és ki is fizetik. Anno már a 170k-s telefonok ütötték a plafont. Most mi van? 350k a plafon. Rájöttek erre a gyártók is (Samu. Apple, Sony, HTC)

Viszont a OnePlus-nál én a drágulás azért érzem jogosnak, mert ne feledjük el, hogy egy customer care-t is bevezettek, amihez azért kell eroforras. Szóval jött egyfajta szolgáltatás is, ami a userekért van. Az már más kérdés, hogy a magyar felhasználókat ez mennyire érinti (hányad része is M.O. lakossága Kínához képest?)

sudo rm -rf /*

(#129) jacis


jacis
nagyúr

A cím nagyon iritáló.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#130) HarleyCustom válasza Mr.C (#128) üzenetére


HarleyCustom
veterán

"...Amúgy lehet. Ha megnézzük, minden telefon ára megy feljebb.
Miért?
Mert úgyis megveszik. Van rá kereslet és ki is fizetik. Anno már a 170k-s telefonok ütötték a plafont. Most mi van? 350k a plafon. Rájöttek erre a gyártók is (Samu. Apple, Sony, HTC)..."

Nem azért emelkednek évről évre az árak,mert úgyis megveszik,hanem mert nőnek a költségek. És itt mindenre értem,külön nem térnék ki rá...

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#131) S e t h válasza jacis (#129) üzenetére


S e t h
nagyúr

A helyesírásod is. Ha már a telefonról van szó.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#132) Kamikaze75


Kamikaze75
tag

Szerintem egy huawei mate 9 sokkal jobb választás lenne ha figyelembe vesszük mennyit esett az ára a 3 év vip garancia miatt is.

(#133) #16820480 válasza Kamikaze75 (#132) üzenetére


#16820480
törölt tag

Feltéve, hogy valaki el tudja viselni az EMUI-t rajta, akkor akár igen.

(#134) atike válasza #16820480 (#133) üzenetére


atike
nagyúr

Jajj....

(#135) tobias88888 válasza Kamikaze75 (#132) üzenetére


tobias88888
őstag

960as Kirin vs Snapdragon 835... Már itt van egy "kis" különbség.

(#136) Mr.C válasza tobias88888 (#135) üzenetére


Mr.C
őstag

Nem beszélve a kijelzo menetéről... Nekem már az 5.5" is igen határeset

sudo rm -rf /*

(#137) #71746560


#71746560
törölt tag

Augusztus 10-e óta nekem is megvan, nagyon meg vagyok elégedve vele! :R
Itt van pár kép,csak telefonálásra használtam ekkor.:



Igen és így van használva a GPS+a funkciói.:


Most meg egy általános használati példa,fél fényerőn használom én a telefonokat általában.:





Szerintem nagyon jó telefon ez,és szépen jönnek a frissítések is rá!
Viszont hívást fogadni nem tudok rajta,addig míg be nem kerűl a kedvencek közé a telefonszáma!
Bejövő hívásnál akármerre huszkolódok elutasítja csak! :W
Valaki videóban megmutatná,hogy lehet hívást fogadni,ami idegen-illetve nincs bent a telefonkönyvben?
Segítséget előre is köszönöm! :R
Elnézést kérek mindenkitől hogy hosszúra sikerűltem. :U

(#138) f3rdzs0 válasza #71746560 (#137) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

oldalt az alert slidert gondolom középre állítottad, így csak a kedvencek tudnak hívni. erre az egyszerű megoldás az hogy teljesen lehúzod, és akkor jön minden.

alternatíva az hogy mikor középre húzod akkor a megjelenő fogaskerékre rá kattintasz és ott van egy hívások opció ahol ezt meg tudod változtatni.

ezt a menüt a beállításokban az alert slider alatt is elered (nem tudom mi a magyar neve sry)

szerk :mondjuk a képek alapján nem vagy dnd módban, szóval mindennek jönni kéne

[ Szerkesztve ]

f3rdzs0

(#139) Decske válasza tobias88888 (#135) üzenetére


Decske
aktív tag

De nem akkora mint gondolnád. :)

tobias88888 (#135)
Ízlések és pofonok, de O+5 5.5 col, a Mate 9 5,9 col kijelzőjű, úgy, hogy a Mate csak 2 mm-rel magasabb, és 4 mm-rel szélesebb. Szóval akkora különbség a méretek között nincs, kézben szinte észrevehetetlen. És így számottevően nagyonn a kijelző felülete, ami azért nem olyan rossz. Nem úgy mint a szerencsétlen S8 ami vékony, cserébe hosszú :DD

Tegnap olvastam az LG Q6 tesztnél, hogy ezzel az ortopéd kijelzőaránnyal sikerült 78%-os kijelző/előlap arányt elérni. Na, ez már tavaly sikerült hagyományos kijelzőaránnyal Huawei-éknek. :)) Biztos jó ez az új irány,
csak nem nekem :D

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#140) #16820480 válasza Decske (#139) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az a 2mm magasság nem számít sokat valóban, de a 4mm szélesség azért igen markáns különbség. És észre lehet venni, főleg a szélességet.

(#141) DonaldJames válasza #71746560 (#137) üzenetére


DonaldJames
tag

...hívást fogadni nem tudok rajta,addig míg be nem kerül a kedvencek közé a telefonszáma...
Érdekes ilyenről még nem halottam :))

▂▃▃▅▅▇▇Megbízhatóságom 551 pozitív és 0 negatív..... ▇▇▅▅▃▃▂

(#142) kisspepe


kisspepe
tag

Leírom én is az eddigi tapasztalataim:

Kb. 1 hónapja használom a telefont. Samsung Galaxy Note II-met cseréltem erre a telefonra 8 Gb memóriásra. Nekem megfelel, gyors, az akkuja kiváló, nagyon gyorsan fel lehet tölteni. Fényképezésre keveset használom, de szerintem nem csinál rossz képeket. Persze láttam fórumon képeket, és vannak amelyiknél ránagyítva látszik hogy nem a legtökéletesebb, de nekem megfelel. Elhiszem, hogy van ennél jobb is. A Jelly efektet (nem tudom jól írom-e) én még egyszer sem láttam. Pontosan azt sem tudom mit figyeljek.

Egyetlen negatívum amit tapasztaltam a részemről, kint voltam Bécsben a DonauZentral bevásárlóközpontban. A bevásárlóközponton belül a OnePlus 5-nek nem volt GPS jele, míg a Samsung Note II-nek végig volt.

Összességében amúgy jó telefon, igaz én rosszabbról váltottam egy sokkal jobbra, de én csak ajánlani tudom a telefont.

[ Szerkesztve ]

(#143) ollie válasza Decske (#139) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az S8+ kijelzője pont olyan széles, mint az OP5-é, viszont magasabb, így több a hasznos terület. Szóval igenis hasznos az elnyújtott kijelző, csak éppen phabletet, phbalettel kell összehasonlítani (a sima S8 nem az). Remélhetőleg jövőre már az OP is elnyújtott kijelzővel jön.

[ Szerkesztve ]

***

(#144) f3rdzs0 válasza ollie (#143) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

attól függ milyen kontentet fogyaszt az ember. videóknál. azért nem annyira nagy a különbség (16:9nél).

alapvetően én örülök az op5 designnak, mert akármennyire szép az s8 és g6 meg társai, de ha videót nézek,akkor a telefon széleit szoktam fogni (metrón pl) , és azokon nincs nagyon mit.
ráadásul az op5 már elég vékony minden téren hogy egy kézben is használható maradjon. ennél ez a képarány + méret kombo aligha lesz használhatóbb egy kézben.

persze ha gépelek egy kézzel akkor igen csak a SwiftKey autocorrectionjére vagyok utalva, de ugye az nem olyan rossz :D

[ Szerkesztve ]

f3rdzs0

(#145) ztoldy válasza #71746560 (#137) üzenetére


ztoldy
senior tag

Nincs véletlenül "ne zavarj" módban a telefon, oldalán a csúszkával vagy a rendszerben?

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#146) ollie válasza f3rdzs0 (#144) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pont videóknál a legnagyobb a különbség, mert így nincs alul-felül fekete csík, ami miatt a videó sokkal nagyobb, mert az egész kijelzőt kitölti. Gyakorlatilag 2x akkorában nézel mindent.

***

(#147) Mr.C válasza f3rdzs0 (#144) üzenetére


Mr.C
őstag

Ha a kijelző amoled, akkor szvsz nincs hátránya a "nyújtott" kijelzőnek, csak előnye, mert a videó content ugyanúgy fog megjelenni, mintha 16:9-en néznéd egyébiránt meg ott a plusz hasznos hely (már ha ki van használva, nem úgy mint az essential phone-nál javarészt)

sudo rm -rf /*

(#148) tihibaby


tihibaby
senior tag

Nem tudom...ex O+O tulajdonosként,nekem az a bajom,hogy elvesztette a márka azt a kis egyediségét is ami volt,talán a O+X ami követte ezt az irányvonalat,annak a sorsát meg mindenki ismeri,aki figyeli a márka sorsát.
Ráadásul rendesen felment az ár,.
Tudom ár/érték arány...de mégis!
Na ezért vettem egy Lenovo P2-őt,100K alatt mint anno a O+O volt,simán többet tud mint az O+O,amúgy meg üzemidő bajnok,amit nagyon megszerettem!

[ Szerkesztve ]

(#149) f3rdzs0 válasza Mr.C (#147) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

essentialt nagyon nem értettem ebből a szempontból, de igaz a szélek így kevésbé zavaróak

ollie: ez attól függ hogy milyen keparanyban nézel kontentet. sima YouTubenak jobb a 16:9.
ráadásul ezekkel a fura képaranyokkal az a baj, hogy vagy jóval magasabb (ami kézben nem de zsebben igen), vagy 16:9ben kisebb a kép.
ráadásul ha jól tudom az s8 pont nem teljesen széles vásznú úgyhogy ott is vesztesz valamennyi tartalmat.

nem tudom mondjuk mi lenne az idealis. mivel én szeretem a front gombokat és főleg a front ujjlenyomat olvasót, ezért én inkább maradnék a bezel mellett még ha kevésbé szép is. sokkal praktikusabb

f3rdzs0

(#150) HardRic válasza f3rdzs0 (#149) üzenetére


HardRic
addikt

Nexus 4 óta softgombos telóim voltak, 5X-nél az ujjlenyomatolvasóm is hátul volt. Ezek után akkora megváltás az OP5-nél ezek ellentéte, hogy nagyon remélem 1,5-2 év múlva már lesz kijelzőbe épített olvasó, mert a hátlapihoz vissza nem akarok térni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.