Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#51) Mr.C válasza ollie (#47) üzenetére


Mr.C
őstag

Ez igaz lehet. Mint új tulaj, meg kell mondanom őszintén, látom és nem tudom hova tenni, hogy zavar-e. Ráadásul akkor is látnám, ha nem mondta volna senki, egyszerűen kiszurja a szemem az ilyet. Más kérdés hogy tudok olyat is, amit tényleg csak akkor lát az ember, ha keresi de nem osztom meg mert a végén mindenki arra (IS) panaszkodna, pedig semmi értelme :DD

sudo rm -rf /*

(#52) zozzo72 válasza galaxys80 (#45) üzenetére


zozzo72
aktív tag

Ezt, hogy érted?

A képeket lájkoltam...

(#53) galaxys80 válasza zozzo72 (#52) üzenetére


galaxys80
veterán

Úgy, hogy az I5 óta semmit nem nyúlt az iPhone-ok kijelzője.
Gondolom ezt a képet még anno készítette el valaki vicceskedve.
Viszont a valóságban nem így lett.

(#54) HardRic


HardRic
addikt

Összedobtam egy albumot pár fotóból, ha valaki szeretne még látni.
A megjelenés óta várjuk, hogy az OP csökkentsen a zajszűrésen. Utolsó frissítéssel egy kicsit jobb lett, de még mindig nem az igazi. De így is lehet azért szépeket alkotni vele.
Direkt raktam az albumba több zoomos képet, a cikkben szereplők valahogy nincsenek rendben nekem.

(#55) zozzo72 válasza galaxys80 (#53) üzenetére


zozzo72
aktív tag

Jó...

De a srác kezében komoly teló van.

😯

[ Szerkesztve ]

(#56) joey04 válasza ollie (#47) üzenetére


joey04
titán

más készülékeknél ki szoktak térni az ehhez hasonló vélt vagy valós dolgokra. Meg a százalékok is elég túlzók részedről szvsz.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#57) Looserke válasza HardRic (#54) üzenetére


Looserke
őstag

jó témákat választottál, de ez az olajfestmény effektus nagyon agyonvágja a részleteket...

(#58) tibcsi0407 válasza Looserke (#57) üzenetére


tibcsi0407
félisten

OOS 4.5.10 már sokat javított a zajszűrő algoritmuson, bár még mindig nem hibátlan. Egyébként Snap Camera HDR, vagy a Google camera jobban bánik a zajszűréssel.

https://utdetailing.hu/

(#59) #16820480 válasza joey04 (#56) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk én még csak videón láttam a jellyt, de ott még kifejezetten tetszik is. Kicsit arra hasonlít, mint amikor iOS-en eléred a lista végét görgetésnél, és elasztikusan nyúlik egyet a tartalom.

tibcsi0407: A Google Camera kezeli rendesen a két lencsét amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#60) Timer válasza Bone123 (#49) üzenetére


Timer
veterán

Köszi, ez esetben vagy a Ti példányotok volt hibátlan, vagy tényleg ekkora különbség van ember és ember között, én ugyanis pont emiatt voltam kénytelen visszaküldeni. Nem heppből, egyszerűen nem bírták a szemeim.

(#61) HardRic válasza Looserke (#57) üzenetére


HardRic
addikt

Ez olyan nem kell belenagyítgatni kamera. Sajnos.
Ezen a fórumon nagy divat, mindenki úgy elemez képet, hogy 100% zoom és na mosott a kutya orrán a szőr -> 1/10. Külföldi oldalakon ki se rakják sokszor a full méretű képeket. Én is szeretem a részleteket, de azért más is számít. És dinamikatartományban és színekben szerintem nagyon ott van az OP5.

(#62) MittuDomain_ válasza HardRic (#54) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Mi történt szegény billentyűzettel?
Ő lenne az...

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#63) HardRic válasza MittuDomain_ (#62) üzenetére


HardRic
addikt

Szabadságon lévő kollégának készült egy kis meglepetés :D Félek, hogy én mit kapok, hogy most nem vagyok egy ideje. :D

(#64) tipuka


tipuka
addikt

ma nem erre a tesztre készültem :D a föoldali képen arany verzió van, hírtelem azt hittem azt kaptatok. :)

(#65) tibcsi0407 válasza #16820480 (#59) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem sajnos. De rosszabb fényviszonyok között érezhetően jobban dolgozik a HDR+ miatt.

https://utdetailing.hu/

(#66) DonaldJames


DonaldJames
tag

Nem rossz,az tetszik benne a legjobban,hogy nem üvegből van hátlap.Normálisan összerakott telefon.

▂▃▃▅▅▇▇Megbízhatóságom 551 pozitív és 0 negatív..... ▇▇▅▅▃▃▂

(#67) Shyciii


Shyciii
veterán

Ez a teló is egy újabb bizonyíték, hogy a DxOMark egy hiteltelen tesztelő brigád: lásd fotók. Nemhogy egy 3T-hez képest gyenge, de egy tavalyi Huawei P9-hez képest meg pláne.
Kijelző meg tavalyi kijelző átemelése...wtf?!
Pont azaz érzésem van, mint anno mikor a remek Oneplus One-ról váltottam Oneplus 2-re. Hardverileg jobb, amúgy semmi extra. Most pont ugyanez van: Oneplus 3T remek teló, Oneplus 5 meg csak kijött érzés.

[ Szerkesztve ]

(#68) DonaldJames válasza Shyciii (#67) üzenetére


DonaldJames
tag

4 magos proci helyett 8 magosat kapott és kisebb akku ennyi a változás szinte [3T] vs [5]

[ Szerkesztve ]

▂▃▃▅▅▇▇Megbízhatóságom 551 pozitív és 0 negatív..... ▇▇▅▅▃▃▂

(#69) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Kamerával,képek minőségével hogy áll a termék?

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#70) zhata válasza PowerBuldog (#3) üzenetére


zhata
senior tag

+1

(#71) darkpower válasza ollie (#47) üzenetére


darkpower
aktív tag

Ohh, köszönöm :R
Tudnál esetleg valami felmérést/szavazást is linkelni ezekről az arányokról?

Shyciii: +1

[ Szerkesztve ]

(#72) Shyciii válasza DonaldJames (#68) üzenetére


Shyciii
veterán

Meg más a kamera. Ugyebár dual kamera, és a főkamera immáron nem Sony IMX298, hanem Sony IMX398. Aminek sokkal jobban kellene teljesítenie, ha megnézzük ugyanezen szenzorral ellátott társait. Meg egy-két apróság, mint pl 4G-s modulja már nem 300, hanem 600Mbit-el képes száguldani, ha minden adott.

[ Szerkesztve ]

(#73) f3rdzs0 válasza Timer (#60) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

nem az ő példányuk hibátlan, pont ezért kellett volna említeni még ha nem is látják.

f3rdzs0

(#74) ollie válasza joey04 (#56) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Itt nem tértek ki, mert nem láttak jelly-t.

***

(#75) Cifu válasza Klown (#38) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hát ez a telefon nem mozgatott meg - de ezt már a bemutatójából tudtuk. Talán majd az OP6...

@Klown: Az elődmodell 3T-vel mi lett? Ami raktáron maradt azt nem lehet megszerezni némi diszkonttal?

Nem, mert nem nagyon maradt raktáron. Kiszórták az 5 megjelenése előtt.

Fura, hogy az 5-ös bejelentéséig "in stock" volt a 3T, s ahogy kijött, úgy bezúzták az összeset? Miért nem lehet a kifutó modellhez hozzájutni?

Nem volt "in stock", a hivatalos oldalon, Magyarországról bejelentkezve ha jól rémlik még június 20. előtt (OP5 bejelentés) elfogyott...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#76) jUUh


jUUh
addikt

Nagyon rendben van szerintem, pöpec cucc.

Samsung Galaxy S23+

(#77) S e t h válasza HarleyCustom (#69) üzenetére


S e t h
nagyúr

vödör

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#78) petymeg


petymeg
addikt

Nekem a 3 és a 3T nagyon teteszett, de ez nem valami nagy durranás. Ránézel és nem tudod, hogy ez egy P10? Vagy egy Galxy A? Vagy egy Zenfone? Ráadásul az ára se valami kedvező.
Egy kicsit még rádob az ember és vehet egy Xperia XZ Premiumot. Az meg mégiscsak egy egyéniség a sok egyforma készülék közt.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#79) vitezlejszlo válasza ollie (#74) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Nagyon nagyon hallkan jegyzem meg, hogy az asszon Samsung Tab S3-as cuccán is van ám zselés kijelző, nem is kicsit! Majd csinálok róla videót, csak az a fura, hogy arról sehol sem olvastam, pedig szerintem baromira látszik. Én az 5-ön is látom, ahogy a 3-an is, ha fejjel lefelé forgatom a kijelzőt. Ezzel a 180 fokos forgatással amúgy az 5-ösön is eltűnik a "probléma".

(#80) Timer válasza vitezlejszlo (#79) üzenetére


Timer
veterán

Ez így van. Csak fejjel lefelé kissé problémás egy telefont használni! ;-D

(#81) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Már a külsőnél megbukott mint a többi :(
De semmi más téren, az árán kívül nem kiemelkedő

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#82) ghiottone válasza vitezlejszlo (#79) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Máshol is van - pl. Motorola Droid Turbo, Moto Z, Z2 Force, csak nem fújták fel annyira.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#83) atike


atike
nagyúr

Ha most akarnék OnePlust venni akkor ezt venném. Ha már lenne egy 3/3T-m, akkor nem cserélném le erre. De mivel nem akarok OnePlust venni ezért megvárom a következőt - hátha kedvet csinál... :)

(#84) joey04 válasza ollie (#74) üzenetére


joey04
titán

ilyen esetekben ki szoktak rá térni, hogy egyes fórumokon olvasni olyan felhasználói visszajelzéseket, hogy... és akkor ezután következik az, hogy ők tapasztalták-e.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#85) vitezlejszlo válasza ghiottone (#82) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Öcsém ez nem volt meg nekem eddig... bár logikus, hogy máshol is lehet. A samsungnál inlább a majd 10 colos kijelző miatt gáz, mert ott aztán hullámzik mint a Balaton... Bár az asszony nem látja, engem meg marhára zavar :) De majd csinálok róla videót, amint műküdni fog a 60 vagy 120 fps-es videó a telómon :D

(#86) janeszgol válasza vitezlejszlo (#79) üzenetére


janeszgol
félisten

És te úgy is használod ezeket az eszközöket?

(#87) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Javaslat,,, ha már több mint két hónapig vártunk a teszre és már van egy 5000 hozzászülásos topicja...

Ezt be kellene szántani és csak egy hozzászólás legyen, az ami átnavigál a jó topicba... :U

(#88) jani70 válasza ForRedGlory (#87) üzenetére


jani70
aktív tag

+1

(#89) tibcsi0407 válasza ForRedGlory (#87) üzenetére


tibcsi0407
félisten

+1

https://utdetailing.hu/

(#90) Cifu válasza ForRedGlory (#87) üzenetére


Cifu
nagyúr

No offense, de ez a topic elsődlegesen a cikkhez tartozik. Ha valaki a telefonnal kapcsolatosan akar témázni, akkor úgy se itt fogja megtenni azt. Szerintem...

A másik oldalról pedig nem biztos, hogy hiányzik az a 70-100-150 hsz. az OP5 topicból, ami itt a cikk kapcsán generálódik.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#91) tipuka válasza ForRedGlory (#87) üzenetére


tipuka
addikt

+3

(#92) LógaGéza válasza ForRedGlory (#87) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nem fordítva szokott lenni a dolog? Azt szántják fel, és ide jön mindenki?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#93) zolomon17


zolomon17
senior tag

Köszönjük a tesztet!

Számomra kicsit ambivalens lett összességében, a cikk olvasása során egyáltalán nem gondoltam volna, hogy egy Ajánlott plecsni lesz a végén - bár OP5 tulajdonosként teljesen jogosnak érzem.

Amit Early Drop-os rendelőként ennyi idő után problémának érzek:

1. igazán lehetne kisebb (kávából faragni pl.)
2. infra hiánya (Samsung S6-on sűrűn használtam távirányításra)
3. sérülékeny: ez lepett meg a legjobban, a kijelzőt a jó ég tudja, hogy mivel, de teljesen hétköznapi használattal, leejtés vagy mellé pakolt kulcscsomó nélkül sikerült észrevétlenül olyan mélyen megkarcolni, hogy elakad benne az ember körme

Ami nagyon pozitív és ami miatt viszont megérte:

1. nagyon jó akkuidő, egy napot 0-24 mobilnet és jó sok nyomkodás mellett simán elmegy
2. remek fotók (S6 után megdöbbentő a különbség, de nem, 100%-os nézetben nem nézegetem a képeket)
3. villámgyors és tiszta rendszer és az első készülékek között lesz rá Oreo (várhatóan)

A Nexus 5-ösötmet szerettem utoljára ennyire.

Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

(#94) speedy87


speedy87
csendes tag

Az OP5 szlogenje: "Dual Camera-Clearer Photos" nem is együt dolgozik a két kamera. Rég hallottam ilyen szar marketing-bullshitet

(#95) joey04 válasza ForRedGlory (#87) üzenetére


joey04
titán

-1

Akkor ott lennének a mostani vélemények, ami ollie szerint pl. csak trollkodás, szerintem nem, de a véleményeknek (már) valóban nincs ott helye. Ezt leszámítva hivatalos teszt topikját nem zárják. Van más olyan készülék is ami később kapott tesztet és már volt aktív topikja. Szakmai kérdéseket látva át kell irányítani az embereket.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#96) ForRedGlory válasza LógaGéza (#92) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ugy szokott tortenni, igen... Nem is irtam az ellenkezojet. Ugyanakkor egy idealis vilagban nem kell tobb, mint 2 honapot varni a tesztre.

A masik topic tul szakmai ahhoz, hogy 5000+ hozzaszolas utan megoljek, mert amig ebben a tesztben XY informacio van, addig abban a topicban XY+1000 masik, ami 2 honap alatt osszegyult.

Most nehogy mar az legyen, hogy itt megint ugyanazok a kerdesek jonnek, ami mar felmerult es valasz is van ra...

[ Szerkesztve ]

(#97) PhoenixK válasza joey04 (#95) üzenetére


PhoenixK
őstag

A problémát ott látom, hogy a teszt eléggé sablonos lett, és sokan csak a leírtak alapján mindanak itt véleményt.
A másik topic-ban már vannak tapasztalatok, pozitív és negatív is.
Részemről +1 lenne a bezárásra, de esélytelen a szokások szerint... Viszont egy link a másik topic-ra valami feltűnő helyen jól jönne!

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#98) LógaGéza válasza ForRedGlory (#96) üzenetére


LógaGéza
addikt

Csak most gondold végig... Ha valaki rákeres a telóra, egyből a tesztet fogja megtalálni, utána erre a fórumra bukkan rá - nem a hírre, és a hozzátartozó infókra. Sokkal több embert kellene innen oda irányítani, mint onnan ide. Annak megvan a olvasótábora, kvázi egyszer odaírod, hogy na itt a cikk, további társalgás erre, és mindenki tudni fogja... Itt azért ez nem menne, nem a nehezebb felfogóképesség miatt, hanem mert sok új érdeklődő fog betévedni.

Meg maradjunk abba, hogy van pár hasznos infó, de ha kiszedjük a van/nincs jelly - szar/jó a kamera - nekem megjött/nekem nem típusú beszélgetéseket, akkor elég kevés marad...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#99) f3rdzs0 válasza LógaGéza (#98) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

plusz ha azt vesszük hogy ott is két három naponta jönnek ugyanazok a kérdések és a ténylegesen hasznos infók elvesztek a többi közt nem kifejezetten kell ahhoz a topichoz ragaszkodni :)
persze ettől még mindig jobban néz ki az 5k hozzaszolas mint ami jelenleg itt van

f3rdzs0

(#100) Jeanne d'Arc

Mindenki nyugodjon le? De ki volt izgatott? ;]

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.