Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#1) Mr President


Mr President
senior tag

Nagyon vártam. Jó készülék, de nincs meg bennem az az érzés ami tavlay a 3 és 3t esetén, hogy venni kellene egy ilyet.

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#2) Hando válasza Mr President (#1) üzenetére


Hando
tag

Engem sem hozott lázba! :(

(#3) PowerBuldog válasza Mr President (#1) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Szintén zenész. Marad az OP3. :K

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#4) Obyboy válasza Mr President (#1) üzenetére


Obyboy
addikt

Elégedett OPO tulajként engem sem kapott el a vásárlási vágy.
Talán majd a OP6...

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#5) twollah1976


twollah1976
őstag

Na végre itt a teszt!

Ahogy elnézem a Snapdragon 830 pontszámait (830 172928 pont vs. 821 164384 pont) nem sok értelmét látom, hogy lecseréljem a 1+3T-m.

Szép a nymphenburgi kastély kép, több is készülhetett volna róla.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#6) darvinya


darvinya
titán

Bocsánatot kérek, de ebből a cikkből sűt, hogy fáradtan /unottan lett elkészítve.
De csak tényleg ilyen semmilyen készülék.

Kicsit jó, de nem annyira.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7) turika86 válasza PowerBuldog (#3) üzenetére


turika86
aktív tag

Itt is jól muzsikál még a op3. Nem látom értelmét cserélni.

"Time is the fire in which we burn"

(#8) HardRic


HardRic
addikt

Ugye innentől nem ez lesz a topic?

(#9) tibcsi0407 válasza HardRic (#8) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Gondolom de. De előtte újabb 500-1000 hsz iPhone másolatról, majd 500-1000 a Jellyről és talán utána újraindul a szakmai vita. :DDD

A teszthez:

Ehelyett minden maradt a régi: ötórás képernyőidőre lehet számítani egynapos használattal, visszafogott nyomkodással pedig a másfél-két nap is kijöhet.

Hát azért ez páran meg tudnák cáfolni a 8-9 óra SoT-ok mellett...

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#10) pengwin


pengwin
addikt

"a jövőre nézve sokkal inkább a praktikum oldaláról igényelnék előrelépést. Így IP-védettséget, megnyúlt kijelzőt és sokkal jobban tapadó kivitelt, hiszen a gyakorlatban ezek a fontosabbak"

A megnyúlt kijelző miért előrelépés? :F
Eddig minden 16:9-estől eltérő képarányú kijelző ellen fel volt hozva pl. prohardveren a képaránya. Most meg menő lett csak azért mert egy-két gyártó marketingeli?

Értem én, hogy le lehet írni marketinganyagokban, hogy az elődhöz képest sokkal nagyobb a kijelző miközben keskenyebb lett a készülék, meg így tényleg könnyebb lehet megfogni is, de...
Böngészéshez nem ideális, már a 16:9 is sokszor túl lapos fektetve, állítva pedig túl keskeny...
Videóknál ott fog maradni a fekete sáv két oldalt, mert nem fognak ezekre az agyament képarányokra átállni a tartalomkészítők még jó ideig.
A kijelző felső része már egy nagy 16:9-es készüléknél is alig érhető el pár embernek, egy 16:9-nél nyulánkabb kijelzőt meg még kevesebben fognak tudni egy kézzel hazsnálni.

Értem, hogy valamit változtatni kell generációról-generációra, különben nem lehetne eladni sok okostelefont feleslegesen, de a változást ne keverjük már össze a marketing miatt a fejlődéssel.

Szép telefon, ájfón dizájnt én pl. letojnám, úgy is tokba tenném.
Minden hátrányáért cserébe legalább még mindig jó az ár-érték aránya.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#11) HardRic válasza tibcsi0407 (#9) üzenetére


HardRic
addikt

Tényleg kár volt ilyen későn kihozni a tesztet. Amikor már a legutolsó zsíroskamerás Youtuber is tesztelte.

(#12) Bone123 válasza pengwin (#10) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Személy szerint én is maradnék a 16:9-es képaránynál és alulról-felülről vágnék, ám talán a komponensek elrendezése miatt a házon belül praktikusabb a gyártóknak, ha maradnak a mostani, hosszúkás telefondizájnnál, és azon belül nyújtják a megjelenítőt.

(#13) ollie válasza pengwin (#10) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Lehet ugyanolyan széles is, de magasabb a kijelző. Erre nem gondoltál? S8+ pont ilyen, olyan széles a kijelzője, mint itt az OP5-nek, viszont jóval magasabb, így sokkal nagyobb a hasznos terület, de nem megy a használhatóság rovására.

***

(#14) Bone123 válasza tibcsi0407 (#9) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

A képernyőidő szubjektív, az viszont objektív, hogy nálam, nálunk a megszokott használat mellett mennyi jön ki, így egy mobil összevethető egy másik arénás számadattal. Minden másra meg ott van a net és videohasználat 150 niten. Meg tudom erősíteni egy hét használat után, frissen beköltözve, de egy egyébként már bejáratott akkumulátorral, hogy a OnePlus 5 nem hoz drasztikus változást üzemidőben az ugyanígy használt 3T-hez képest, főleg nem plusz 3-4 képernyőórát. Ez egyébként belátható a szokásos modem, antenna, Google-szolgáltatás fogyasztás, a hardver és a telepméret figyelembe vételével.

(#15) aelod válasza Bone123 (#12) üzenetére


aelod
veterán

Ja. Aztán jöhetnek a síléc hosszúságú telefonok....

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#16) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Akku és proci jó benne, ennyi.
Ár/értékben még mindig nem üti az S7-t.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#17) tibcsi0407 válasza Bone123 (#14) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ollie fórumtárs elég komoly SoT-okat hozott össze játékkal is, pedig annak igazán terhelnie kellene a SoC-t.
Én most relatíve keveset használom a telefont, így 1,5-2 naponta töltöm, de mindig van olyankor benne 2,5-3 óra SoT és legalább 2-3 óra telefonálás.
Ahol most lakunk a térerő elég gyenge, a wifi jelem is gyenge (egyébként az a legnagyobb fogyasztó, ha always on-ra van rakva), mert még költözés után nem volt időm másik routert is beüzemelni.

https://utdetailing.hu/

(#18) L4mie válasza Obyboy (#4) üzenetére


L4mie
veterán

szép-szép, de marad a 3 :) az az eddigi legjobb telefonom, váltani szerintem nem érdemes, de aki éppen telefont keres annak a márkát ajánlani tudom.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#19) Timer válasza Bone123 (#14) üzenetére


Timer
veterán

A Ti példányotok már mentes volt a zselétől? Ha igen, többen is megnéztétek esetleg, vagy csak Te tesztelőként? Köszi a választ!

(#20) Bog válasza HardRic (#11) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Direkt így csináltuk, jövőre akartuk megírni igazából, de túl hamar lett kész...

Ja, nem.

A OnePlus-nál változtak a PR-feladatkörök, Laura már csak a brit piacért felel és új ember került a "rest of EU" területre, akivel nehéz volt kapcsolatba kerülni... Így is ez a példány végül az Index után jutott el hozzánk, miután az indexesek és mi is megírtuk a kontaktnak, hogy nekik is így a könnyebb, mint ide-oda futározni Londonba meg vissza ezt az 1 db tesztcuccot.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#21) tibcsi0407 válasza Bog (#20) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Azért Kocsó fórumtárs felajánlása sem most volt felétek, ha jól tudom. Nyilván vártatok egy saját példányra, de egyértelmű, hogy a teszt lehetett volna hamarabb is. Ahogy a Tech2 is Tőle kapta, ha jól tudom.

https://utdetailing.hu/

(#22) tobias88888


tobias88888
őstag

Jó sokára jött a teszt. Két hónapja van meg a telefon, nem bántam meg :)

Zselé az enyémen is van, legalábbis egyszer láttam amikor egy fél óráig direkt azt néztem, de elképesztően túl lett hypeolva az egész

[ Szerkesztve ]

(#23) hemaka válasza PowerBuldog (#3) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nem erdemes mar megvenni, nem sokkal jobb mint az elodje. Van jo par jobb androidos mobil most a piacon.

(#24) student


student
őstag

150k, nincs benne optikai képstabi = kuka
dizájnra amúgy bejönne

(#25) f3rdzs0 válasza hemaka (#23) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

és mind jóval drágább vagy nem jobb. az op5 nem túl nagy upgrade 3 és 3t tulajoknak, de nem is nekik készült ez a telefon. akik mondjuk OP 2-ről upgradelnének azoknak ez jobb deal mint egy op3 lenne

f3rdzs0

(#26) Swinegod válasza ollie (#13) üzenetére


Swinegod
őstag

"de nem megy a használhatóság rovására."
Neked a lábujjaid is a kezeden vannak? Èn az 5,5"-nak a felèig èrek el normálisan ès ez mèg 16:9, ne mondd nekem, hogy te az S8-nál elèred a felső 1/3-adot is. Max fektetve

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#27) HardRic válasza Bone123 (#14) üzenetére


HardRic
addikt

Egyébként a 2X gombbal zoomoltál, vagy manuálisan állítottad 1.6X-re ahol éppen átvált a második lencsére?

(#28) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Az eddigiek alapján, amit láttam, olvastam, hallottam az OP5-ről az a benyomásom, hogy ez a telefon lehetett volna sokkal több is, persze a küllem oka, a belső komponensek átmentése az előző szériából racionális döntések eredménye, viszont nem indokolt emellett az 500 eurós ár (eltekintve itt az OP árpolitikájától). Persze ennyi pénzért még mindig nem talál erősebbet az ember, viszont lehet talál átgondoltabb és összeszedettebb telefont mint a Oneplus 5. A kérdés az, hogy kinek mi számít egy készülékben.

Finn the human

(#29) zozzo72 válasza aelod (#15) üzenetére


zozzo72
aktív tag

Ez jó!!
😂 😂

(#30) ollie válasza tibcsi0407 (#17) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azt azért vedd figyelembe, hogy a teszt során extrém használatnak van kitéve a készülék. Én pl. keveset fényképezek, a teszt közben meg sokat fényképeznek, és ez eleve jobban terheli az akkut. ÉS ha megnézed a többi mobil tesztjét, azoknál is rendben kevesebb SoT jön ki, mint a legtöbb felhasználónál a gyakorlatban. Ezért én eleve megszorzom másféllel a mobilarénás SoT eredményeket, és annyi szokott nekem kijönni a gyakorlatban.

***

(#31) ollie válasza Swinegod (#26) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Amikor utoljára néztem, még 2 kezem volt. A hsz-ed meg azért sem értem, mert egy 5.5 colos phablet eleve nem egykezes telefon.

(#28) Matada2.3:
... viszont nem indokolt emellett az 500 eurós ár (eltekintve itt az OP árpolitikájától). Persze ennyi pénzért még mindig nem talál erősebbet az ember...

Vagyis mégis csak indokolt ez az ár?

[ Szerkesztve ]

***

(#32) #16820480 válasza hemaka (#23) üzenetére


#16820480
törölt tag

Designra nekem jobban tetszik az elődnél sokkal. Tudásban meg nem a legjobb, de hetek óta nézelődés után arra jutottam, hogy mégis ilyet fogok venni, mert nincs egyszerűen más a piacon, ami annyira közel lenne tudásban az igényemhez, mint ez.
Leírom címszavakban, hogy legyen mihez viszonyítani:
- AMOLED kijelző
- stock közeli Android
- opcionálisan ROM-olható, rendesen támogatott
- aptX és aptx-HD kodekek támogatása
- 3000mAh feletti akku
- legalább SD660 chipset
- előlapi ujjlenyomatolvasó
- megfizethető ár
- nem üveg hátlap
- illetve még olyan sallangok, mint B20, meg amik még hiányoznak a kínai belpiacos dolgokból általában...

Illetve opcionálisan tetszene egy Infinity display, de az jelenleg még üti az előlapi ujjlenyomatot, majd talán jövőre már jönni fognak a képernyőbe épített olvasók.

(#33) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Ez a telefon pont olyan unalmas, mint amilyen a cikk.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#34) S e t h válasza HardRic (#8) üzenetére


S e t h
nagyúr

Sosem úgy szokott lenni.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#35) darkpower


darkpower
aktív tag

Milyen elegánsan hallgat a cikk a zselés kijelzőről... :C :C :W

(#36) aelod válasza darkpower (#35) üzenetére


aelod
veterán

Zselés? lemaradtam...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#37) f3rdzs0 válasza darkpower (#35) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

mondjuk ezt én se értem. mert a zselé alapvetően nem annyira észrevehető mint ahogy mindenki hisztizik miatta, viszont ettől függetlenül említésre méltó

f3rdzs0

(#38) Klown


Klown
aktív tag

Az elődmodell 3T-vel mi lett? Ami raktáron maradt azt nem lehet megszerezni némi diszkonttal? :DDD Fura, hogy az 5-ös bejelentéséig "in stock" volt a 3T, s ahogy kijött, úgy bezúzták az összeset? Miért nem lehet a kifutó modellhez hozzájutni? (Ahogy pl. a Samsungnál az S7-hez.) Még a ~400€ körüli ár is korrekt volna érte.

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#39) Massmurderer


Massmurderer
őstag

Tesztbe azt irják gyönyörü.Mi gyönyörü lehet egy koppintásba??? Oppo R11 nem láttam azt kiiva hogy gyönyörü.Hogy lehet???

(#40) joey04 válasza twollah1976 (#5) üzenetére


joey04
titán

ez aztán fontos szempont

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#41) Matada2.3 válasza ollie (#31) üzenetére


Matada2.3
veterán

A belefektetett energia/innováció vagy az elvárásokhoz mérten nem.

Finn the human

(#42) Moonline. válasza Mr President (#1) üzenetére


Moonline.
aktív tag

Nekem ugyanez az X-nél volt meg. Kár hogy azt a közönséget magukra hagyták...nagyon vártam, de ahogy megláttam eszembe sem jutott megvenni.

(#43) Massmurderer


Massmurderer
őstag

Hát fényképezés téren sincs az élen.nagyon szemcsések a képek,és elég sok helyen elmosodás van.Nagyon eröltetik ezt a dupla kamerás vackot,eddig még egy se tudot olyat felmutatni,ami felülmulná a sima egykamerásat.

(#44) aprokaroka87 válasza joey04 (#40) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Majd egyszer még eljőn az idő amikor az Antutu fogja megadni egy telefon értékét

Massmurderer= Bizonyos szögből egy kupac sz*r is lehet gyönyörű.
Persze kinek mi.

[ Szerkesztve ]

(#45) galaxys80 válasza zozzo72 (#29) üzenetére


galaxys80
veterán

Jónak jó, csak hatalmas mellélövés. :U

(#46) Bog válasza tibcsi0407 (#21) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Rosszul tudod, Laci megvette a telefont.

A fórumtárs felajánlása akkor jött, amikor már tudtam beszélni Laurával, ő meg ígért fűt-fát és akkor azt mondtuk, hogy a fű és a fa nekünk egyszerűbb, mert nincs bennünk az ideg, hogy mi van, ha véletlen megkarcoljuk.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#47) ollie válasza darkpower (#35) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Talán mert az emberek 90%-a nem látja és a maradék 99%-át sem zavarja?

***

(#48) tibcsi0407 válasza Bog (#46) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nekem arra célzott, hogy Ő adta kölcsön nekik.

https://utdetailing.hu/

(#49) Bone123 válasza Timer (#19) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Nem tapasztaltam zseléeffektust, pedig jó pár napig dolgoztattam az 5-t. Lehet hogy annyira minimálisan ott volt, mint a 3/3T esetében az érintési késedelem, de én azt a pár századmásodpercet sem érzékeltem.

(#50) Atomgeszi válasza aelod (#15) üzenetére


Atomgeszi
veterán

:DD :DDD

Látszik, hogy már nem tudnak mit kitalálni.

(#26) Swinegod

"Èn az 5,5"-nak a felèig èrek el normálisan ès ez mèg 16:9"

Egyetértek. És szerintem a nagy átlagnak még mindig ilyen keze van, mint neked vagy nekem, hogy a 7 cm-nél szélesebb telefon már kényelmetlen..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.