Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Oldman2


Oldman2
veterán

Nyitó

[ Szerkesztve ]

(#2) MrTwister válasza Oldman2 (#1) üzenetére


MrTwister
őstag

Szia! Nagy meló van benne köszi szépen a részletes útmutatót!
Két kérdésem lenne, így a cikk felületes átfutása után. Az első az, hogy visszaállítható e a gyári állapot, ha igen hogyan? A második: mi van a garanciával? Marad e nyoma a jailbreaknek a készüléken amit az Amazon észrevehet és így megtagadja azt? Mi van akkor ha JB-elt krészülék megy tönkre azt nyílván ne merje az ember garanciáztatni ugye? Nekem egy vadonatúj Kindle PW5-öm lett épp nemrég azért kérdezem. :R

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#3) borix válasza Oldman2 (#1) üzenetére


borix
őstag

Azt nem lehet mondani, hogy egyszerű volt megoldani és nem volt vele elég macera.
Azt azért kifejthetnéd, hogy a MRPI-t, a KUAL-t, és a renameotabin mi célt szolgálnak valójában.

(#4) Oldman2 válasza MrTwister (#2) üzenetére


Oldman2
veterán

"gyári állapot visszaállítása"

A gyári állapot tapasztalataim szerint kétféle módon tud visszaállni:

1. Ha bejelentkezett Amazon fiókkal van JB, akkor a fiókból kijelentkezéskor törlődik a JB. Magától. Ez szopás lehet, ha az ember tovább szeretné adni a készüléket. Hiába volt jb, a fiókból kilépés törli azt, azaz volt-nincs jb.
Pontosítok, a jb megmarad ilyenkor, csak a működéséhez szükséges fájlok a fájlrendszerről törlődnek. Ilyenkor felrakva ismét a jb után telepítendőket, vissza tud állni az eredeti breakelt állapot.

2. Ha feltelepítesz egy manuálisan letöltött, a készüléknek megfelelő firmware-t (erről van szó a cikkben), és ezt feltelepíted, az felülír minden módosult fájlt, így a teljes gyári állapot visszaáll.

"mi van a garanciával? Marad-e nyoma a jailbreaknek a készüléken?"

Mivel a jb eltüntethető a készülékről (lásd az előző pontot), a garancia megmarad. Ha "meghal" a készülék, vagy pl. a kijelző elreped, akkor a garanciaigény simán érvényesíthető, nem fogják a készülék gyári állapotát vizsgálni. Ha meg pl. a belső tárhely hal meg vagy az akku, hasonlóan. Készülékcsere.

A jb-nek addig van nyoma a készüléken, amíg nem kerül telepítésre egy gyári állapotú vagy újabb nem törhető firmware a készülékre.

(#5) Oldman2 válasza borix (#3) üzenetére


Oldman2
veterán

Maga a jb sosem volt egyszerű. De valamit valamiért.

A KUAL, MRPI és renameotabin-ről írtama cikkben. Ez nem elegendő?

KUAL: ez egy menürendszert hoz létre, ami alá minden nem gyári sw települ és innen indítható (a KUAL rövídítés is ezt jelzi: Kindle Unified Application Launcher, UNiverzális alkalmazás indító)

MRPI: ez, ahogy a cikkben linkelt mobileread fórumtopikban is olvasható, egy KUAL-bővítmény, amely a menübe egy MobileRead csomagok telepítése gombot illeszt. Ezzel tudunk a KUAL alá felvenni további KUAL bővítményeket.

renameotabin: ez és a cikkben említett társa, a Kindle firmware gyári állapotban automatikus frissítését akadályozza meg, hogy a jb tartósan megmaradjon.

(#6) borix válasza Oldman2 (#5) üzenetére


borix
őstag

Nekem nem volt egyértelmű.
Az automatikus frissítés megakadályozására elég nem engedni a netre és nem feltétlen kell a renameotabin.
KOReader futtatásához elég lenne csak magában a KUAL?

(#7) Oldman2 válasza borix (#6) üzenetére


Oldman2
veterán

Az automatikus frissítés megakadályozására elég nem engedni a netre és nem feltétlen kell a renameotabin.

Ebben teljesen igazad van, de így akkor bukod a WiFi használatának lehetőségét is, ez esetben csak az USB kábeles dolog marad.

A második kérdésednek utánanézek, elsőre jogos ez a felvetés is.

Már meg is van a válasz, az MRPI (kizárólag csak) a KOReader futtatásához nem szükséges, a koreader.zip kicsomagolása tartalmazza a KUAL menüben történő megjelenítést és az abból történő indítást.

Ez egyébként számomra fura (eddig) mindenhol azt olvastam, hogy az MRPI is kell.
:C

[ Szerkesztve ]

(#8) borix válasza Oldman2 (#7) üzenetére


borix
őstag

Lekorlátozza az ember magát USB kábeles megoldásra bukja a WIFI-t de cserébe ha jól működik a rendszer, nem lesz olyan problémája, hogy idővel bele nyúlhatnak és elcs@szhetik.
Kinek, mi a fontosabb.

(#9) Oldman2 válasza Oldman2 (#7) üzenetére


Oldman2
veterán

Egy forró tea elkészítését követően megkérdőjelezem saját előző hozzászólásomat.
:DD

A jb utáni kiegészítők telepítéséhez már szükséges az MRPI telepítése (;log mrpi), azaz a KUAL-t önmagában nem lehet telepíteni.

De ha nekiáll valaki a leírtaknak, nézze már meg ezt...

Most azt mondom, hogy 99,9% hogy kell az MRPI is a KOReader-hez.

(#10) Oldman2 válasza Oldman2 (#9) üzenetére


Oldman2
veterán

Rákérdeztem erre a Mobileread.com-on, a válasz megerősítette azt, hogy már a KUAL telepítése is az MRPI segítségével történik.
:K

(#11) borix válasza Oldman2 (#10) üzenetére


borix
őstag

Köszi.

(#12) Bambuszpro


Bambuszpro
tag

Köszönjük a leírást. Annyi apró észrevételem van, hogy ha a KUAL telepítéskor szerintem az uninstal végüt ki kell hagyni. Ha én bent hagytam akkor nem akart látszódni a KUAL indítója a könyvek között. Gondolom az installal telepíti és az uninstallal egyböl törli is.

Manapság az okos telefonok és az ostoba emberek korát éljük.

(#13) MrTwister válasza Oldman2 (#4) üzenetére


MrTwister
őstag

Köszi ez így akkor csak előnyökkel jár, hátránya nem lesz a JB-nek. :K

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#14) Oldman2 válasza Bambuszpro (#12) üzenetére


Oldman2
veterán

:))

Javítottam, köszi.

(#15) Oldman2


Oldman2
veterán

Eredményekben és sikeres Jailbreakben gazdag, boldog 2024-es évet kívánok mindenkinek!
:R

(#16) Zséter


Zséter
újonc

Szasztok !
Na én megpróbáltam ezt a jailbraket az alzánál vett pw5-tel.A az 5 .valahányas sw a régebbi volt rajt rajt megcsináltam mindent addig amikor az újra indító gombos képernyőnek kellett volna bejönni,mindig azt írta túlvan töltve a készülék ha lejjebb megy a töltési szint autómatikusan újraindul a készülék akárhányszor próbáltam mindig ezt írta várt egy fél percet és újraindult de egyszer sem tudtam újra csatlakozni és felmásolni mégegyszer a progit.
A legutolsó még működő sw tettem fel azzal is ez volt a történet. Szerintem bukott a mutatvány.
Most még megy a demó mód de még majd kisérletezek vele.
Hogy innen hogy lehet kilépni azt még aszzem el kell olvasnom.
Lehet az egész kuka 63000

[ Szerkesztve ]

(#17) Oldman2 válasza Zséter (#16) üzenetére


Oldman2
veterán

Most pontosan milyen fw verzió van rajta?

(#18) Zséter válasza Oldman2 (#17) üzenetére


Zséter
újonc

https://s3.amazonaws.com/firmwaredownloads/update_kindle_all_new_paperwhite_v2_5.16.2.1.1.bin
Ez

(#19) Zséter válasza Oldman2 (#17) üzenetére


Zséter
újonc

Szerintem nem az fw-n változtattak hanem a a kernelen mert ott lehetett a kihasznált hiba
Vagy nem is tudom hogy is mondják talán amit beégetnek az epromba azon változtattak

[ Szerkesztve ]

(#20) Oldman2 válasza Zséter (#16) üzenetére


Oldman2
veterán

Miért lenne kuka?

Minden esetben visszaállítható a gyári eredeti állapot.

A cikkben is írtam, hogy türelem a sikeres JB titka.
:K

(#21) Zséter


Zséter
újonc

Szia!
Nagy nehezen sikerült minden,már csak a koreader indító ikont nem látom.Azt írtad a könyvek között lessz de nincs ott semmi

(#22) Oldman2 válasza Zséter (#21) üzenetére


Oldman2
veterán

A KOReader-t a KUAL-ból tudod indítani (Kindle Unified Application Launcher).

Ha minden kiegészítőt feltettél, akkor a Letöltött/Downloaded szűrőt bekapcsolva (nem a Könyvek/Books között) fog megjelenni az "indító ikon".

(#23) Oldman2


Oldman2
veterán

A KUAL kapcsán a minap találtam rá egy kiegészítőre, amivel a KUAL „könyv” borítóképe módosítható (CoverSetter). Nálam a PW5-ön alapból üres a KUAL borítóképe.

Ma kiegészítem az írást ezzel.

Ez a 3 borító van a csomagokban:

(#24) Oldman2 válasza Oldman2 (#23) üzenetére


Oldman2
veterán

Kiegészítettem a leírást a KUAL Coversetter ismertetőjével.

(#25) moma


moma
őstag

Picit off, de arra van valami jó megoldás, hogy az ember valami szakszövegeket olvas és húz alá meg jegyzetel és a jegyzetek jól exportálhatók legyenek valami text fájokba mondjuk? szóval hogy aztán a sok szöveg jegyzetei egyben kereshetőek legyenek (ami txt fájloknál könnyű).

Meg ez a szöveg kiemelés jegyzetelés, hogy viszonyul a KOReader-hez?

we all deserve a bit of luck.

(#26) Oldman2


Oldman2
veterán

A KOReader-nek van ilyen beépülője, utánanézek hogyan működik...

(#27) moma


moma
őstag

Degeczi: Az amazonnal azt hiszem, akkor van gond, ha nem amazonon vett könyvet jegyzetel az ember, meg mintha még valami nem lett volna a jó, amiért ez nem működött a végén nekem onno és feladtam ezt a ebook jegyzetelést. De lehet túl korán tettem. Az a baj, hogy most pont külfön vagyok és nincs nákam a kindle és nem tudok ránézni, hogy is volt ez.

we all deserve a bit of luck.

(#28) Oldman2 válasza Oldman2 (#26) üzenetére


Oldman2
veterán

(#29) balojazz


balojazz
tag

Ide is beírom, hátha van tippje valakinek Oldman2-n kívül is.

Megpróbálkoztam a JB-kel, de persze elsőre nem sikerült. Egy PW5 (11th gen) van nálam, az alap stock fw 5.16.2.1 volt. Most az a gondom, hogy (valószínűleg, de nem tudom, hogy tényleg-e) demo módban ragadt. A gyári 5.16.2.1 már nem megy vissza rá, airplane módba meg nem tudom tenni, hogy esetleg megpróbáljam megint JB-elni. A könyveim még rajta vannak. Az se biztos, hogy ez demo mód, de hogy nem az alap angol, az is biztos, mert nem tudom airplane módba rakni ("managed device"). Mi a teendő?

Amit próbáltam: megint feltenni az 5.16.2.1-et, de ezt nem engedte. Ezután föltettem az 5.16.2.1.1 stock fw-t, simán fölment, de maradat minden ugyanúgy managed módban. Airplane módba sem tudom tenni, hogy esetleg elölről kezdjem a JB-et.

Nem fontos, hogy tűpontos gyökérok-megoldás legyen, ha valaki pl azt írja, hogy airplane mód nélkül is neki lehet állni a JB-nek, nekem az is jó. Elegánsabb lenne nyilván kivenni demo módból, airplane módba tenni, aztán JB, de nem tudom, merre induljak.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#30) Oldman2 válasza balojazz (#29) üzenetére


Oldman2
veterán

Üdv a Klubban!

:C

A cikk alapján melyik pontig jutottál el? Én is ugyanezzel a gonddal szenvedtem sokáig, aztán 1x csak kilépett, ebből a "Managed mode"-ból és tovább tudtam lépni.

Ahogy azt már PM-ben egyeztettük, sajnos nem egymás közelében élünk, így személyesen nem tudok segíteni. De hátha sikerül nálad is kibillenni ebből az állapotból.

Ami egyelőre "hasznos infó", hogy én is ezen az 5.16.2.1.1 verzión jártam így.

(#31) balojazz válasza Oldman2 (#30) üzenetére


balojazz
tag

Végigmentem a folyamaton, csakhogy túl lassú voltam a kínai nyelvválasztás-fölmásolásnál, mert hogy a leírásban a lépés után volt, hogy gyors legyek, én meg alapos voltam... :)

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#32) Oldman2 válasza balojazz (#31) üzenetére


Oldman2
veterán

Értem, nem meglepő, hogy ott "véreztél el"...
Ezt sajnos ki kell tapasztalni, tényleg max. 3-5 mp van rá, utána a készülék bontja az USB kapcsolatot.

A cikk végén leírtam, hogy én végül hogyan léptem át ezen a ponton. Távolról nem tudok mást mondani, mint többször, kitartóan is kell próbálkozni ezzel:

"Végül, nem tudom hányadik próbálkozásra elfogadta (nem tudom miért) a ;demo parancsot, amiből sikerült elindítani a „Resell” opciót."

Csak 1x kell átjutni ezen a látszólagos zsákutcán, utána már stabilan megmarad a JB.

Nekem 2. hónapja fut stabilan a PW5-ös készülék, volt közben hivatalos Amazon fw frissítés, de a JB működő WiFi mellett (pontosabban a telepített renameota kiegészítő) "ellenállt".

(#33) balojazz


balojazz
tag

Köszönet Oldman2-nek, hogy kisegített a gödörből. Tanulságos történet, mert leírása alapján ő is ott vérzett el, ahol én. Amikor van egy 10 mp-es időablak, ahol is megint föl kell másolni a fájlokat a Kindle gyökerébe, ott elkövettem azt a hibát, hogy a ".demo" mappát is belevettem, ezért demo módban ragadtam. A 8. lépéstől való ismétlés volt a megoldás (titkos gesztus, belépés demo módba stb). Vicces nehezítésként még valahogy kínai is lett a készülék, ezért egy darabig a google fordítós telefonkamerás trükköt is be kellett vetnem.
Most, hogy minden rendben, és fölraktam a KOreadert is, megint eltévedtem az erdőben. Az Amazon normál infrastruktúrája nekem mint könyvet-nem-vásárlónak úgy nézett ki, hogy a Kaliberrel betöltöttem a documents mappába a könyvek százait, majd olvastam. A KOreader indításával viszont lefagytam, hogy akkor most mi van. Hogyan kezdem az olvasást, a Calibrre hova pakolja a könyveket, hogyan nyitom meg őket stb. Kellene egy KOreader gyorstalpaló frissen JB-elt laikusoknak, szigorúan a legalapvetőbb lépésekre, melyekkel eljut a könyvek felmásolásától a margómentes olvasásig, aztán majd utána kiismerem a KOreadert magam, ha kell egyáltalán ennél több.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#34) Oldman2 válasza balojazz (#33) üzenetére


Oldman2
veterán

Örömmel olvastam a sikert beharangozó üzenetedet.

„KOReader első lépések” témában írok ma egy szösszenetet a KOReader Topikba.

Addig kis türelmet, a PW5 addig használható ugyanúgy, mint eddig.

(#35) balojazz válasza Oldman2 (#34) üzenetére


balojazz
tag

Köszönöm előre is. :R

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.