Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#113) Ragnar_ válasza Cifu (#104) üzenetére


Ragnar_
addikt

Nem vagyok szakmabeli, csak a hírekben és fórumokon olvasottakból tájékozódok, és valóban az Intel még mindig állja a sarat 14 nm-en, csak nincs már hova fejlődni. Hiszen ugye a 14 nm-es fogyasztás már adott, ha teljesítményt akar növelni akkor ott a fogyasztás is növekedni fog. És ugye az előzetes infók alapján ha a Zen 2 tényleg 5GHz körüli órajelekkel tudna működni ezzel az IPC-vel, akkor az Intel le is állíthatná a gyártósorait a 7nmes új architektúra debutjéig :) De ugye úgy tűnik, hogy a csíkszélességgel nekik sem skálázódik túl jól az órajel, hiszen 10nm-en eddig egy kb. 1Core 4GHz-ig boostoló all core 3.6 GHz 4c/8t alacsony fogyasztású modellig jutottak. Persze lehet, hogy közben már magasabb órajeleknél járnak, de ugye a 7nm-re fókuszálnak már, ha jól tudom.

Mondjuk azért DualRome-Dual Xeon viszonylatban azért lehetett ilyen +60% teljesítménnyel is találkozni bizonyos tesztekben, hiszen ott azért többnyire tényleg kihasználják a procik a többszálat, és nem az van, hogy nagyságrendileg ugyanannyit megy egy 6/6-os proci, mint egy 12/24-es, mint játékokban. A beszerezhetőségi problémákkal én nyilván nem szembesülök, de ha felfut a gyártás akkor elvileg már nem szabadna, hogy probléma legyen, lehet, hogy a szerződött és súlyponti piacoknak, megrendelőknek szállítanak először.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.