Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ragnar_


Ragnar_
addikt

"A 14 nm marad, az órajel nő, a fogyasztásról pedig nem beszél a cég, de az árazás állítólag jó lesz."

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#2) Depression válasza Ragnar_ (#1) üzenetére


Depression
veterán

Attól is függ, hogy mennyit sikerül kiszelektálni. 1-et az ezerből, vagy csak egymillióból, és talán a tesztereknek jut majd egy, amit körbeutaztatnak.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#3) Petykemano


Petykemano
veterán

a TDP-ről nem beszéltek?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#4) b0rZ válasza Ragnar_ (#1) üzenetére


b0rZ
aktív tag

Kiégtem. Köszi. :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

(#5) wwenigma válasza Petykemano (#3) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nem, de a gyári hűtés külön dobozban érkezik.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#6) Cythyel válasza b0rZ (#4) üzenetére


Cythyel
senior tag

nem csak te, én is, meg az intel szenvedésén hogy még mindig ilyennel próbálkoznak (nem is beszélve a múltkori benchmark progis próbálkozásukkal), csak a vérpistike intel fanboi réteg fogja bevenni lassacskán a maszlagjukat, nomeg az annyira naívak akiket a leggyengébb eladó is meg tud győzni hogy a túlárazottat vegyék meg pár % előnyért...

(#7) Ixion77


Ixion77
őstag

"...magonként enyhe terhelést fejt ki. Ez azért lényeges információ, mert az i9-9900KS turbójának ez az optimális terhelés, ilyenkor az összes magra vonatkozóan képes tartani az 5 GHz-et..."

Ha érti valaki, kérem magyarázza el nekem.
Az én olvasatomban ez azt jelenti, hogy akkor tud a specifikációs sebességén menni, ha minden mag csak mondjuk 50% terhelést kap. Tehát amikor felesleges 5GHz-en menni, mert 2.5GHz-en is el lehetne ugyanazt intézni csak 100% terheléssel. Valóban így lenne? Akkor mi értelme?

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#8) M@cika


M@cika
őstag

Vérpistike edition 2.0. Sajnos még így is egy csomót eladnak majd belőle, mert rengeteg az idióta aki bedől a marketing szövegnek.

Nasit a kis fehér medvének!

(#9) #95904256


#95904256
törölt tag

(#10) M@cika válasza #95904256 (#9) üzenetére


M@cika
őstag

Ja, látom a kék logót a dia sarkában, szóval "saját hazugság". De akinek végtelen pénze van, csak vegye....
Ha véletlenül lenne is bármi valóságalapja, akkor úgyis jönnek a Zen2-es Threadripperek, amik pláne jobbak lesznek.

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#11) Lacok válasza wwenigma (#5) üzenetére


Lacok
őstag

:C

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#12) wwenigma válasza #95904256 (#9) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Alulra miért relative performance van írva az X tengelyhez, miért nem az ami felulre? [link]

Illetve mihez képest relatív? :D Megint gyorsabban nyit meg egy weboldalt?

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#13) Petykemano válasza #95904256 (#9) üzenetére


Petykemano
veterán

Ez nagy hiba volt.
Vagy saját korábbi termékemhez hasonlítom, vagy a konkurenciához, de nem teszem fel úgy az ábárára a konkurenciát, hogy látható legyen, hogy az én korábbi termékemnél az tényleg jobb.

Viszont a 3950X ezen az ábrán elég verhetetlen perf/$ értékkel szerepelne.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#14) proci985


proci985
MODERÁTOR

ugy, hogy kuszobon a 3.gen TR4 ennek ideje.

a 3200 meg lehet gyakorlatilag silicon spin, ket alaplapgyarto gyart ket lapot kb 500-1000 lapos nagysagrendben (vilagszinten) es kb az osszes system buildereknek megy.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15) hokuszpk válasza #95904256 (#9) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

performance / dollar
lehet lesz $300 -ert Intel hedt proci ? ;]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#16) Raymond válasza Ixion77 (#7) üzenetére


Raymond
félisten

Ezt csak a hir szerzoje tudja elmagyarazni ugyanis csak o olvasta bele, mashol nincs ilyenrol szo.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17) Abu85 válasza Raymond (#16) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem olvastuk. Helyszínen mondták.

Szerk.: Ryan is ezt írja a blogjában... [link] - "We showed press Hitman 2 running on the new 9900KS with all 16 threads running at 5.0 GHz with a light per-core load..." - valószínűleg ez a sztenderd szöveg a terhelést firtató kérdésekre.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#18) nihill


nihill
őstag

Nem titkolják ők a fogyasztást, csak még nem tudták mivel lemérni.
De az eddigi tesztek alapján stabilan 3,6.

(#19) Abu85 válasza nihill (#18) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az nem jó, de nem is katasztrófa. :))

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20) #07746304 válasza Abu85 (#19) üzenetére


#07746304
törölt tag

Nem jó, de nem is tragikus. Ha már ilyen felkapott lett ez az idézet Dytlov főmérnök elvtárstól, Csernobilból :D

(#21) putti


putti
aktív tag

Én 8 év után idén még év elején váltottam konfigot. ( Utólag kár hogy nem vártam még egy kicsit, akkor ryzen 3 lett volna )

Egy Asus Maximus Formula XI alaplapra és egy i9-9900K procira váltottam. Tuningolással a proci összes magját jelenleg 5GHz-n hajtom. A hűtésről egy EK waterblokk felel és egy 4x120-as alphacool radi.

A proci gyári TDP-je tuning nélkül 95W. De tuning mellett nagyon megugrik a fogyasztás. A mért eredmények alapján ilyen tuninggal kb 160-170W és 210W között mozog a fogyasztása, arról nem is beszélve hogy EK vizesblokk mellett is erőteljesebb alkalmazásoknál a hőmérséklete kb 76-84 fok között van. Szóval eléggé forrófejű. Egy AIDA stress tesztnél néha megugrik 90 fokra is. A gyártó leírása alapján 105 fok neki a max.
Amúgy átlagban 38 és 65 fok között mozog a nem erőteljes prociigény mellett.

(#23) DzsannyX

Várjuk meg mi jön ki, ne ilyen negatívan :)
Mondjuk a 9900K fogyasztása sokat elmond a 9900KS potenciális fogyasztásáról. Nem valószínű, hogy az all core 5 Ghz kevesebb wattot kérne.
Minden esetre decemberre már biztosan lesznek normál userektől is eredmények, ha abból indulok ki, hogy 9900K-ra is kellett várni a megjelenés után, ez meg ritkább proci lesz.

[ Szerkesztve ]

(#24) Predatorr


Predatorr
őstag

Ennél nagyobb parasztvakítást rég olvastam. 5GHz minden magon, de csak gyenge terheléssel, apááám...

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#26) Raymond válasza Abu85 (#17) üzenetére


Raymond
félisten

Pedig te olvastad bele, mert ez:

"We showed press Hitman 2 running on the new 9900KS with all 16 threads running at 5.0 GHz with a light per-core load, further driving home the point that what gamers need is better overall performance, not just higher core counts."

nem ezt jelenti:

"...a vállalat szóvivője megemlítette, hogy a Hitman 2 elég jól skálázódik, így magonként enyhe terhelést fejt ki. Ez azért lényeges információ, mert az i9-9900KS turbójának ez az optimális terhelés, ilyenkor az összes magra vonatkozóan képes tartani az 5 GHz-et."

Az az utolso mondat a te szulemenyed.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#27) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Játékkal demonstrálnak egy processzort?! Még jó, hogy nem fogja meg. :U

(#28) #16939776 válasza Depression (#2) üzenetére


#16939776
törölt tag

Simán lehet ez paper launch, az árszínvonal plusz a hosszú várólista tizedeli majd a vásárlókat.

[ Szerkesztve ]

(#29) Abu85 válasza Raymond (#26) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mint írtam nem olvastunk bele semmit. Ezt mondták. Szemtől-szembe. A linket azért adtam, hogy ez egy sztenderd magyarázat lehet a körülményeket firtató kérdésekre. Menj ki, kérdezd meg te is.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#31) _Berci_


_Berci_
aktív tag

Ehhez csak gratulálni tudok... :C
Csak maga alatt vágja a fát, míg a piros szépen megnyer magának egyre több usert :D

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#36) 8th válasza Ragnar_ (#1) üzenetére


8th
addikt

:DDD

[ Szerkesztve ]

A vallás akkor keletkezett amikor az első csaló találkozott az első ostobával

(#37) Csorbi


Csorbi
addikt

"jelenleg kiéneklik a sajtót a Santa Clara-i óriáscég szájából"

A sajtó nem örül ennek. ;]

(#38) TRitON válasza 8th (#36) üzenetére


TRitON
aktív tag

Loptam! :D

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#39) Kelori


Kelori
tag

Elkészült hát a nagy mű, itt az intel 9590-e.

if it ain't broke, don't fix it

(#40) Raymond válasza Abu85 (#29) üzenetére


Raymond
félisten

Direkt neked mondtak? Mert se a linken amit adtal nem olvashato ez es sehol mashol se irjak (azok akik szinten ott voltak).

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#41) Abu85 válasza Raymond (#40) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Kérdésre volt válasz. Mint írtam, menj ki, és kérdezd meg te is.

Máshol azt sem írják, hogy "light per-core load". :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#43) Raymond válasza Abu85 (#41) üzenetére


Raymond
félisten

Tehat nem, akkor errol ennyit.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#44) Rexcor


Rexcor
őstag

10700k, 10900k-ról még semmi hír?

(#45) Abu85 válasza Raymond (#43) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nagyon ügyesen értelmezted a hsz-t, kockacukor. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#46) warrior93


warrior93
tag

Szerintem jó.
5GHz 50%/ all core Vs 2,5Ghz 100%/ allcore az nem ugyan az szvsz.
Intelt temetjük évek óta, de szerintem még mindig erős. Árazással volt csak gond, de elvileg az is megoldódik.

Üdv. Woules

(#50) holczy válasza Raymond (#43) üzenetére


holczy
aktív tag

Figyelj. Efektív ez egy teljesen jó hír. Ha 50%-os terheltségen hozza all core az 5ghz-t, akkor oc alatt röhögve bírni fogja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.