Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) putti válasza Robitrix (#83) üzenetére


putti
aktív tag

Pedig megy. Biosban minden magot Sync All core-re állítottam 50-es értékre és 5Ghz-n fut.

essék egy HWInfo róla :

[ Szerkesztve ]

(#102) putti válasza kalmani (#94) üzenetére


putti
aktív tag

Ilyen tuning mellett nem bírja az AVX-et. Én azt alapból kikapcsoltam neki, vagy legalább is a legkisebb értékre állítottam a biosban.

AVX Instruction Negative Offset értékét 0-ra állítottam

Nem is lényeges az AVX, mert azt olvastam róla, hogy pl játékok még egyáltalán nem használják, talán egy-kettő, de emiatt nincs lassulás. Talán ha cinebenchet akarod futtatni vagy olyan programot ami az AVX-ből profitál is akkor van jelentősége, akkor ott már számít hogy mennyire használod.

Igazából nem is értem miért elérhető ebben a prociban az AVX, az értelmét inkább az lga2066-os procikban látom ahol munkára használják és a program támogatja is amivel dolgoznak. Annyira nem mélyültem el ebben, lehet hogy hülyeséget írok.

De itt van róla egy cikk is : [link]

[ Szerkesztve ]

(#103) Ragnar_ válasza Depression (#97) üzenetére


Ragnar_
addikt

Azért érdekes egy olyan termék amelyik kb. 3 éve hardveres sebezhetőségekkel jön, amire ha telepíted a biztonsági patcheket vagy letiltod a HT-t alkalmazásfüggően 2-20% teljesítmény ugrott, és nyilván a Google-nek is még mindig nagyon tetszik, hogy emiatt le kell kapcsolniuk a HT-t a szerverparkon , valószínűleg ezért építi a stadia szervereket AMD procikra.. És értem én, hogy még mindig van tartalake a 14nm-ben, de azért az Intel se fogja lendületből a végtelenségig vinni a marketingje, és ha egy Googlenek beválik az AMD akkor lehet jó más nagy cégnek is. Az viszont, hogy ennyire letarolta a piacot az Intel arról egyértelműen az AMD tehet, amíg kb. 5-6 évig nem tudott versenyképes procit gyártani, és mindenki megszokta, ha proci, vagy notebook akkor csak az volt a kérdés, hogy Intel i5 vagy i7. Na azóta azért sokat változott a helyzet. Ugyanúgy a HEDT szegmensben is.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#104) Cifu válasza Ragnar_ (#103) üzenetére


Cifu
nagyúr

Csak a gyakorlatban a dolog úgy néz ki, hogy a 14nm+++ gyártástechnológia ellenére az Intel procik nincsenek egyértelműen a földbe döngölve a 7nm-es AMD chipletek álltak. Vannak bizonyos helyzetek, ahol nagyon erősek, de egyértelmű fölény még mindig nincs. Az Intel összes bénázása ellenére...

A másik nagy probléma az amiról Fresco írt a logouton. Tök jó az AMD Epyc, meg minden, de hiába hadovál mindenki startról, valójában egy közepes méretű cég sem tud AMD zen2 szerverben gondolkozni rövid távon, egyszerűen azért, mert nem létezik polcról leemelhető belőle. Talán hamarosan, reméljük, esetleg... Ez ilyen szinten nem is vicc, hanem kabaré....

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#105) putti válasza M@cika (#100) üzenetére


putti
aktív tag

Nem tudom ebben mennyire van igazság. Kíváncsiságból rákerestem neten, hogy mennyire kerül az AMD R9 3900X és mennyi az i9-9900K ára

AMD R9 3900X ára 188500 Ft
Intel i9-9900k ára 145111 Ft

Itt van pár link az Ryzen9 3900X vs i9-9900k összehasonlításáról játékok közben. Nem tudom menyire hitelesek ezek, mindenki maga döntse el hogy ez helyt álló vagy sem.

[link]
[link]
[link]
[link]

Egy biztos,mindkét proci drága, de aki Intel mellett teszi le a voksát, annak ajánlott egy komolyabb vízhűtés is ,mert sajnos igen forrófejű az i9-9900K.
Egyébként ha nem év elején váltok konfigot hanem most, akkor valszeg AMD került volna a gépházba.

[ Szerkesztve ]

(#106) holczy válasza putti (#105) üzenetére


holczy
aktív tag

Első linkedben is tökéletesen látszik, hogy hőtermelésre fej-fej mellett mennek. Ryzenre is nyugodtan mehet(ne) normális hűtő, csak sajna a kis hőleadó felülete miatt nem jutsz vele előrébb. Ellentétben a 200 wattos társát, megtudod hűteni. ;)

(#107) wwenigma válasza holczy (#96) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ne magyarázd félre szándékosan, topikban felvilagositottunk mindenről és kibeszeltuk, szóval szándékos hazugság. Ismét. Tőled.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#108) andy19770128 válasza Depression (#97) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Nics igazad.. A bolti eladások erre rácáfoltak. Keményen

(#109) BiP válasza andy19770128 (#99) üzenetére


BiP
nagyúr

Mint egy pék a XVIII.kerületből. Az oviban a gyerekek jól fogyasztottak. Nem ettek meg minden kiflit, de nem is kellett sokat kidobni...

(#110) holczy válasza wwenigma (#107) üzenetére


holczy
aktív tag

Hazugság, hogy játékban 50-60 fokon megy a proci? Hazugság, hogy szintetikus tesztben 80 fölött megy a ryzen 3xxx? Az is harugság, hogy a topicotokban volt aki panaszkodott, hogy épített vízzel sem tudta számottevően csökkenteni a hőfokot, mint léggel? Hazugság, ami ott van a linkelt videóban? Szerintem olvasd el milyen hozzászólások vannak a topicodban. Ne csak azt lásd meg amit látni akarsz.

(#111) Abu85 válasza holczy (#110) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Ryzenben nincs puffer a hőmérséklet visszajelzésére. A hardver képes magáról hőtérképet készíteni, de minden döntést az úgynevezett burkolati hőmérsékleti adatból hoz meg. Ez az amit mérnek a gépek, vagy az asztali rendszereknél a BIOS szimulálja. A kiírt adatok a Ryzennél BIOS által szimulált értékek. A valósághoz semmi közük.

A hőtérkép egyébként kiolvasható lenne, de erre vonatkozóan az AMD nem árulja el, hogy miképp kell dekódolni az adatokat, így egy nagy bináris paca, amit ma lehet belőle látni.

Egyelőre a Ryzen valódi hőmérséklete nem mérhető szoftverből. A szimulált értékek egyébként annyira nem térhetnek el a valóságtól gyári hűtő mellett, mert a mikrokód képes adatot biztosítani, hogy a BIOS szimulálja a burkolati hőmérsékletet, és onnan már lehet számolni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#112) #16939776 válasza putti (#105) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nem tudom menyire hitelesek ezek, mindenki maga döntse el hogy ez helyt álló vagy sem.

Az első videóban a sok a VGA OC-ja, ami a TDP limitet billegteti.
Második videóban a ryzen OC-ja nem tűnik teljesen stabilnak, vagy kevés neki a hűtés, mert 80-90% körüli szálterhelésnél mindenhol microlaggol.

Ezekből kb.: ugyan olyan szarnak tűnik mindkettő, - egy videón belül - hol az egyik, hol a másik látszik konzisztensebbnek. Gyanítom, hogy, 90%-ban a teszt környezetet látom a videókon, nem a CPU-kat.

[ Szerkesztve ]

(#113) Ragnar_ válasza Cifu (#104) üzenetére


Ragnar_
addikt

Nem vagyok szakmabeli, csak a hírekben és fórumokon olvasottakból tájékozódok, és valóban az Intel még mindig állja a sarat 14 nm-en, csak nincs már hova fejlődni. Hiszen ugye a 14 nm-es fogyasztás már adott, ha teljesítményt akar növelni akkor ott a fogyasztás is növekedni fog. És ugye az előzetes infók alapján ha a Zen 2 tényleg 5GHz körüli órajelekkel tudna működni ezzel az IPC-vel, akkor az Intel le is állíthatná a gyártósorait a 7nmes új architektúra debutjéig :) De ugye úgy tűnik, hogy a csíkszélességgel nekik sem skálázódik túl jól az órajel, hiszen 10nm-en eddig egy kb. 1Core 4GHz-ig boostoló all core 3.6 GHz 4c/8t alacsony fogyasztású modellig jutottak. Persze lehet, hogy közben már magasabb órajeleknél járnak, de ugye a 7nm-re fókuszálnak már, ha jól tudom.

Mondjuk azért DualRome-Dual Xeon viszonylatban azért lehetett ilyen +60% teljesítménnyel is találkozni bizonyos tesztekben, hiszen ott azért többnyire tényleg kihasználják a procik a többszálat, és nem az van, hogy nagyságrendileg ugyanannyit megy egy 6/6-os proci, mint egy 12/24-es, mint játékokban. A beszerezhetőségi problémákkal én nyilván nem szembesülök, de ha felfut a gyártás akkor elvileg már nem szabadna, hogy probléma legyen, lehet, hogy a szerződött és súlyponti piacoknak, megrendelőknek szállítanak először.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#114) #38075904 válasza Turcsika (#56) üzenetére


#38075904
törölt tag

Én úgy tudtam h az amd nem hazudik.
ÉSTESSÉK! :... :D
Hát ebből se lesz abus cikk, hogy not hitting 4.5 ghz..
Biosban majd lesz egy kis patch opció mint a hőmérsékletnél a +-20 fok, itt tolnak egy +130 mhz gratist, és már ki is van javítva.
Allcore emulated +130mhz ON (Amikor a gép kikapcsolt állapotban van az maga a 130mhz magonként)
-20 celsius ON

[ Szerkesztve ]

(#115) #38075904


#38075904
törölt tag

The original limits for Ryzen 3000 SKUs were:

- 3600 = 4100MHz (80-95°C) / 4200MHz (< 80°C)
- 3600X = 4200MHz (80-95°C) / 4400MHz (< 80°C)
- 3700X = 4200MHz (80-95°C) / 4400MHz (< 80°C)
- 3800X = 4300MHz (80-95°C) / 4550MHz (< 80°C)
- 3900X = 4400MHz (80-95°C) / 4650MHz (< 80°C)

Since then, it appears that the HighTemperature limit has been reduced further to 75°C (from 80°C).
New SMUs also have introduced "MiddleTemperature" limit, but that gets disabled when PBO is enabled.

Víz kell rá, meg venti a VRM-re aztán hasít.
Ami érdekes, hogy a 60 ezres lapokon 125 fokos a VRM, a 100+ ezer körüli lapokon már csak 84 fokos,
A régi X299 nél azért nem voltak emlékeim szerint ilyen 120 fokok.
https://youtu.be/aFn7uYO2loE?t=444

(#116) wwenigma válasza holczy (#110) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Hazugság mert nem érték utóbb hotermelesben, kevesebb bőven de a hoatado felület is. Olvasom a "topikom" és érdekes módon ott mindenki felfogta miről van szó...

horppc: BIOS bugrol minek? Amúgy ez még mindig nem jó topik, el vagytok tevedve....

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#117) holczy válasza wwenigma (#116) üzenetére


holczy
aktív tag

Végülis bárki aki olvassa a ryzenes topicot láthatja mit írnak be az ottani tulajok. Az intelesek meg tudják, hány fokon üzemel a procijuk. Én ezen nem vitázok. Elhiszem, amit a rengeteg tulaj oda leír. Ha te nem hiszel Nekik, és azt állítod valótlant írnak, az nem az én saram.

(#118) Cifu válasza Ragnar_ (#113) üzenetére


Cifu
nagyúr

Persze, nem szabadna probléma legyen. Elméletben. Tessék, Fresco gyakorlati tapasztalata: [link].

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#119) #90088192


#90088192
törölt tag

Erre a hőmérséklet fogyasztás agybajra írhatók példák de leírom a legegyszerűbb dolgot
1ohm ellenállás 1/4W 1 voltot kapcsolva rá kb 500C fokig melegszik és 1W a teljesítmény ami melegít.

Vagyis a hőmérséklet egy állapot nem egy univerzális állandó ami összefüggésbe hozható a teljesítménnyel.

Peace

(#120) Depression válasza andy19770128 (#108) üzenetére


Depression
veterán

Muti meg!

Én egyelőre nem igazán látok bármi kiugrót: [link]

A cikkben is az van, hogy kihoznak valami brutál procit, amivel meggyőzik majd az embereket, hogy még mindig az intel a legjobb. Úgyse ezeket veszi meg az átlag, de a "legjobb márkát" választják.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#121) wwenigma válasza Depression (#120) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Meglátjuk ezen hogy változtat a cikkben szereplő termék.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#122) Depression válasza wwenigma (#121) üzenetére


Depression
veterán

Itt ütközik ki a tudatos vásárló (aki alkatrészeket vesz) és az átlagos közötti különbség. A te táblázatodban végig az amd vezeti az elmúlt egy évet, a kiugróan magas 2 hónap meg azok a vásárlók, akik megvárták a ryzen 3000-es sorozat megjelenését. Meg lehet majd nézni, hogy ez milyen gyorsan normalizálódni fog.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#123) proci985 válasza Depression (#122) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

Meg lehet majd nézni, hogy ez milyen gyorsan normalizálódni fog.
az NV RTX premierje itt 100 eurot tolt a hasznalt 1080TIk aran, szoval igy nezve eleg jok sikerult a start

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#124) DudeHUN válasza #38075904 (#115) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Azért olyan tesztet is nézhetnél, ahol normális mérést is csinálnak. Techpowerup tesztjében pl. az X570 Asus 3900x OC alatt 70 fokos vrm mellett működött. Nálam a Crosshair VI szintén lópikula vrm hőmérsékletet produkál.
Ahogy a nagyobb Intel prociknál sem mindegy. B360 vagy a legtöbb Z370-be sem tehetsz 9900K-t...

Gamer for Life

(#125) M@cika válasza DudeHUN (#124) üzenetére


M@cika
őstag

Tehetsz, csak esélyes, hogy úgy jársz, mint a PCX-es fiúk, ahol bizony problémák akadtak a 9900k-val a 370-es lapban, aztán szépen lecserélték egy 390-esre. Akkor megjavult.

Nasit a kis fehér medvének!

(#126) eldiablo válasza M@cika (#125) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ez egy izgalmas téma. Mi volt a baj a Z370-el?

(#127) BiP válasza eldiablo (#126) üzenetére


BiP
nagyúr

[link]"de nem nagyon akarta kihajtani a 9900K-s processzort. Renderelés alatt folyamatosan throttlingolt, visszavett a teljesítményből vagy visszavett az órajelből, és nem tudott 4.7GHz-en pörögni. Úgyhogy kellett bele egy Z390-es lap."

(#128) borg25 válasza Raymond (#43) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Nem tudom milyen idős vagy, de a hőskorban(P/PII) volt CPUIdle/Rain program, azzal tudtad a CPU fogyasztását csökkenteni. A program semmi más nem csinált, mint az Idle időben a NOOP utasítást futtatta. A NOOP nem csinál semmit, nem kell számolni, nem kell memóriát kiolvasni, nem kell a tranzisztorokat használni, ezért az utasítás végrehajtása nagyon kevés energiába kerül, ami kevés hővel jár, hűtheted a procit.
Ezt akkor gondolod tovább, s máris van egy rangsorod, hogy melyik utasítás végrehajtása mennyi energiába kerül. Még inkább energia/órajel azaz teljesítmény. Ez alapján könnyű belátni, hogy lehet olyan programot írni ahol az energiaigényes utasítások lesznek túlsúlyban (SzuperPI és társai), s olyat is, ahol a kevés energiát igénylők.

(#129) M@cika válasza eldiablo (#126) üzenetére


M@cika
őstag

Nézd meg a videót, olyan 10 napja volt kb. a pcx youtube csatornáján. de a weboldalon is fent van. Pontosan nem emlékszem, de problémás volt a lap+proci együtt.

Látom BiP már belinkelte, köszi :-)

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#130) eldiablo válasza BiP (#127) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Köszi!
Valami akkor az alaplappal nem stimmelt, vagy lehet így akarnják a népet Z390 felé terelni... Apex9-ben(Z270) hajtottam 9900K-t probléma mentesen, illetve Achill3us barátom Z170M OCF-ben. Most egy Z370 Taichiben szintén hibátlan.

(#131) Ragnar_ válasza Cifu (#118) üzenetére


Ragnar_
addikt

Van benne igazság, hogy optimális esetben a paperlauncht gyorsan követnie kellene a termékek megjelenésének, de többen a topikban úgy vélik, hogy a brandeket még szerződés kötheti az Intelhez, esetleg a drágább/nagyobb megrendeléseket szállítják először. Vagy nem tudnak annyi szerverprocit gyártani, hogy lefedjék a piacot ? Asztaliból néhány héten/hónapon belül már nem szokott gond lenni.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#132) Robitrix válasza holczy (#110) üzenetére


Robitrix
senior tag

nem feltétlenül.
egy játék nem igen használ 12 mag 24 szálat(3900X) hanem úgy 4-6 magot(még csak dupla szálat se igazán) így egy játék nem igazán hajtja ki az erős procikat. A szintetikus tesztek, mondjuk egy Cinebench viszont használja mind a 24 szálat egy renderelés tesztben.
Hiába van nekem Ferrarim, ami képes 300-zal is menni, ha egy országúton mondjuk csak 100-zal lehet hajtani. Nem fog kijönni a Ferrari többlet teljesítménye egy Opel Astrával szemben, hiszen mind a ketten 100-zal mennek csak...

(#133) Robitrix válasza holczy (#110) üzenetére


Robitrix
senior tag

Kérdés az persze szintén, hogy a Ryzen 3xxx-eken milyen hűtöt használsz. Azért valljuk meg a gyáriilag hozzá adott lapos köralakú alumínium tömb nem tűnik a legprofibb hűtőnek. Senki nem tartja vissza a felhasználót, hogy rátegyen egy jobb 10-15 ezres profibb hűtőt, még ha nem is kell vízhűtés. Átlagos használat mellett persze elmegy a gyári hűtő, de ha tartósan és alaposan megzavarják a procit már szüköske lehet. Azért egy profibb hütő több fokkal lejebb tartja a proci hőmérsékletet.

(#134) holczy válasza Robitrix (#133) üzenetére


holczy
aktív tag

Kérdésedre a választ, a Ryzenes topikban megtalálható. Visszaolvasod az elmúlt 1 hónapot, és megkapod a választ.

(#135) Turcsika válasza proci985 (#81) üzenetére


Turcsika
junior tag

Bocsi, igazad van semmi. Azért lehettél volna következetes, mert a https://prohardver.hu/tema/re_begyorsulva_varja_a_locust_hordakat_az_uj_radeo/friss.html hír alatt is szóba került a téma, és ott nem szóltál hol kell kitárgyalni. Persze a haverod erre a fórumra mutogatott mikor nyüszítve szaladt hozzád, értem én.

(#136) Gyuri27 válasza Robitrix (#132) üzenetére


Gyuri27
félisten

?
A bf, ac már simán eszi a 8 magot és még sorolhatnák.
De ugye procit, konfigot nem a 10 éves gamékra vesz az ember. Hanem a holnap, holnapután játékaira.
Az AAA, AA gamék meg már mind 4-8 magra jönnek.

Amd - Radeon - Ryzen

(#137) Cifu válasza Gyuri27 (#136) üzenetére


Cifu
nagyúr

Van két példád arra, hogy a több magvas/szálas procit kihasználja már a játékipar. Rakjuk még oda a StarCitizent... Aztán tegyük hozzá hogy aki ezekkel nem játszik (ami azért eléggé nagy halmaz), annak egy 4 magos / 4 szálas procit untig elég még egy RTX 2080 Ti alá is. Még az olyan vadonatúj programoknál is, mint a Control...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#138) ukornel válasza nihill (#18) üzenetére


ukornel
aktív tag

"Nem titkolják ők a fogyasztást, csak még nem tudták mivel lemérni. De az eddigi tesztek alapján stabilan 3,6."
Ez volt a nap beszólása. Fekszek a földön :))

#7 Ixion77
"Az én olvasatomban ez azt jelenti, hogy akkor tud a specifikációs sebességén menni, ha minden mag csak mondjuk 50% terhelést kap. Tehát amikor felesleges 5GHz-en menni, mert 2.5GHz-en is el lehetne ugyanazt intézni csak 100% terheléssel."

Nem egészen erről van szó. A részterhelésen a processzor nem minden részegysége dolgozik folyamatosan, pl. egyes regiszterek kihasználatlanok, bizonyos funckiójú az idő jelentős hányadában malmoznak, stb.
A benchmark programok készítői azon ügyeskednek esetenként, hogy a procik részegységeit minél nagyobb arányban dolgoztassák meg.
Blőd példával élve: teljes terhelés az autómnak amikor 150-nel bocs 130-cal, öt személlyel a 38 fokban klímázva, csomagokkal a tetőig tömve száguldunk az autópályán, emelkedőn. A félterhelés nem az, hogy ugyanott 65-tel megyünk, hanem, az, hogy ketten ülünk benne poggyász nélkül, 20 °C-ban síma országúton 90-el, jelentős.

(#139) Gyuri27 válasza Cifu (#137) üzenetére


Gyuri27
félisten

Lehetne azért még sorolni. Nyomorult wot, wow is több magot használ. Dota stb stb.
De oké. Nked elég a 2 magos pentium g. De azért ne terjesszük már a fals igét pls.

Amd - Radeon - Ryzen

(#140) Cifu válasza Gyuri27 (#139) üzenetére


Cifu
nagyúr

Gratulálok, írom, hogy a játékok többségében elég a 4 mag / 4 szál. Felhozod a WoT-t... Ami nagyjából 4 szálat tud rendesen kihasználni az 1.4 óta...

Majd olyat adsz a számba, amit mi írtam le...

A marhaságot te terjeszted. Sajnos a nagy harci helyzet az, hogy a játékok elsöprő többsége 4 magánál többet nem igazán tud kihasználni. Szóval most, és a jövőben rövid távon még mindig felesleges a magszámot / threadszámot szaporítani... :(

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#141) Cifu válasza Gyuri27 (#139) üzenetére


Cifu
nagyúr

Gratulálok, írom, hogy a játékok többségében elég a 4 mag / 4 szál. Felhozod a WoT-t... Ami nagyjából 4 szálat tud rendesen kihasználni az 1.4 óta...

Majd olyat adsz a számba, amit nem írtam le...

A marhaságot pedig sajna te terjeszted. Sajnos a nagy harci helyzet az, hogy a játékok elsöprő többsége 4 magánál többet nem igazán tud kihasználni. Szóval most, és a jövőben rövid távon még mindig felesleges a magszámot / threadszámot szaporítani... :(

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#142) Z_A_P válasza wwenigma (#121) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ez de durva :Y

OK

(#143) Gyuri27 válasza Cifu (#140) üzenetére


Gyuri27
félisten

Bf1-5, ac új részei, fallout 4, witcher3 mennyit szedjek össze még népszerű aaa játékokból?
Mint irtam ez a most. De aki nem 2 napra vesz procit az nyugodt szivvel vegyen 6-8 magot.

Amd - Radeon - Ryzen

(#144) joysefke válasza Cifu (#137) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ellenpélda, Gears 5:

https://www.computerbase.de/2019-09/gears-5-benchmark-test/2/#abschnitt_die_cpu_spielt_in_gears_5_kaum_eine_rolle_update

Mindegy neki, hogy milyen CPU van alatta, onnan kezdve, hogy az legalább egy modern 4/8-as. A 4/4-es i3 már elhasal a benchmarkban is, tehát multiban még kevesebbet lehet tőle várni.

annak egy 4 magos / 4 szálas procit untig elég még egy RTX 2080 Ti alá is

Amilyen jól hangzik ez az állítás, olyan nagy butaság is. Ha csak -hasraütés- az új AAA játékok 30%-a igényelné a négynél több magot, akkor is milyen játékgép az, ahol ha tetszik egy éppen megjelenő játék, csak 70% esélyed van, hogy értelmesen fog futni? Mindezt úgy hogy kiadtál egy köteg bankót a legdrágább gémer VGA-ra. :U

Meggyőződésem, hogy bőven 30% fölött van az új AAA-k között azoknak az aránya, ahol átlagos közép-kat VGA mellett is nem csak mérhető, hanem már a gyakorlatban is észrevehető pluszt ad egy 4/4-nél nagyobb proci.

[ Szerkesztve ]

(#145) Depression válasza joysefke (#144) üzenetére


Depression
veterán

Na jó, de a 4/4-es procik jelenleg már budget kategória. És megint eljutottunk a low-end vs high-end körforgalomba. Nem lesz egyhamar olyan játék, ami meg fog fektetni egy új ryzen 5-öt, vagy egy 9600k, esetleg 9700k-t.
Nem kell játékhoz egyből HEDT, vagy 9900ks. Játékoknál ez csak e-penis méregetés.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#146) Gyuri27 válasza Depression (#145) üzenetére


Gyuri27
félisten

Miért egy 4/8 egy 6/12 hedt kategória?
Csak mert ezeket 40 alatt be lehet szerezni . De egy 2600 is 42k.

Amd - Radeon - Ryzen

(#147) wwenigma válasza Depression (#145) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Egyébként is, mér egyet procilimites beallitason, örül majd felcsettinti a grafikát meg a felbontást hogy szép legyen.... :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#148) Depression válasza Gyuri27 (#146) üzenetére


Depression
veterán

Esetleg olvastad a cikket, hogy hova kommentelünk " ,A cég új HEDT platformja is októberben érkezik", és azt is, hogy honnan indult az egész? [link] idézem: " egy játék nem igen használ 12 mag 24 szálat(3900X) hanem úgy 4-6 magot(még csak dupla szálat se igazán) így egy játék nem igazán hajtja ki az erős procikat."

És ebből eljutottunk oda, hogy a 4/4 már néha kevés...

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#149) Dr. Akula válasza Depression (#97) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Azért az AMD nem Niko vagy Adios, évtizedek óta a 2. számú processzorgyártó. Ismert márkanév. Hogy nem olyan elterrjedt? Persze, mert nem olyan régen jött ki a Ryzennel, nem olyan rég lett egyenrangú az Intellel. Ezen kívül hogy a konzolokban is AMD van, elég sokat dob az ismertségéén. Ez nem a teszkós kategória, hanem komoly trónkövetelő.

(#150) Dr. Akula válasza Cifu (#104) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ezért kéne a fiszem-faszom konzumer cuccok helyett végre a business classban is megjelenni, és nem 1-2 demó cuccal, hanem tömegesen. Ha nem vállalkozik erre egy Dell szintű kft, akkor az AMD-nek kéne beszállnia a piacra konkurrenciaként, kész és _minőségi_ megoldásokkal. Ebben segíti őket hogy kb. mindenből van sajátjuk, csak össze kéne rakni a cuccost.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.