Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Depression válasza Dr. Akula (#149) üzenetére


Depression
veterán

Nekem nem kell bemutatni, volt cyrix procim is.
Viszont nézek streamereket is, és sokan annyira meg vannak győződve, és világgá is kürtölik, hogy csak intel. Én szakmabelinek tanultam, és van józan paraszti eszem is, de ez az átlag embert nem érdekli.
Az intel sebezhetőségei meg olyanok, mint a mi gázszerelőnk. Mindenki tud róla, de amikor választani kell, azt veszi, amit a műsorban mondanak.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#152) Baltazár123


Baltazár123
senior tag

Mennyire más a processzor piac is azóta, hogy van értelmezhető konkurrencia harc.

(#153) Bandit79 válasza Abu85 (#111) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Ecsém ti mennyit tudtok kibeszélni , megmagyarázni. Miért kell ezt 2019-ben megmagyarázni,hogy már pedig annaka procinnak nem az a hőmérséklete amit látsz. Vicces ez az AMd-hez való ragaszkodás.. :D

[ Szerkesztve ]

(#154) Balu77


Balu77
őstag

Megint a magszám növelés...
Elég sok olyan program van, ami még kevéssé használ több magot, vagy annyira Frédi-Béni, hogy egy szálon fut. Ebből kiindulva, mondjuk kidobhatnának egy 4 magos cpu-t, ami 5Ghz-en szaladgál. Szerintem lenne piaca.

izé

(#155) Dr. Akula válasza Bandit79 (#153) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mert más technológia, mást mutat a mért érték? A dízelautóknál minek magyarázkodtak hogy magasabb a CO2 kibocsátás mint az előírt? Nem volt tökmindegy? Ott egy valahogy kimért érték oszt jónapot...

(#156) Noukoum válasza Baltazár123 (#152) üzenetére


Noukoum
veterán

Jobb processzort kapsz azonos áron:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#157) BiP válasza Balu77 (#154) üzenetére


BiP
nagyúr

Valami ilyesmi lett volna a Kaby-Lake-X gondolata, amikor a i7-7700K-t elvitték a HEDT platformra.
Ott alapból több magos procik vannak, alacsonyabb órajelen. És erre lett volna egyfajta gyógyír a 7740X, hogy kevesebb mag (4mag, 8szál), de magasabb órajel, mint ami HEDT-n megszokott.
És valami hasonlót csinálnak a mobil vonalon a 10-es sorozatban az Ice Lake U melletti Comet Lake U családdal. Magas órajel, csak itt nem a sok mag, hanem az IGP kárára.

De tényleg megnéznék egy ilyet ezek a félmegoldások helyett, hogy sima 4 mag, HT és GPU nélkül, max. órajelen. (és úgy, hogy az 5GHz az nem csak ilyen 2perces turbó órajel.)

[ Szerkesztve ]

(#158) eldiablo válasza BiP (#157) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Magasabb órajel az igaz, de nincs quad memória, AVX-512, kevesebb a PCIE sáv(hirtelen ennyi jutott eszembe).
Egyszerűen drágák voltak a HEDT belépő processzorok, ezért gyorsan kellett valami.
Egyébként régebben is volt 4 magos HEDT CPU, pl 4820K, abban benne volt minden amit a platform tudott.

[ Szerkesztve ]

(#159) #16939776 válasza eldiablo (#158) üzenetére


#16939776
törölt tag

Mert 1:1-ben a 7700K képességeivel volt megáldva, nem volt értelme hedt lapot venni alá, mert addig sem a VRM/lap volt a szűk keresztmetszet.

(#160) eldiablo válasza #16939776 (#159) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nekem ne mond. :DDD
Válogatott szilícium volt, ennyi előnye volt. Vízzel 5.3-5.4Ghz-et vígan mennek. Van ami többet is.

(#161) proci985 válasza eldiablo (#158) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja, de az 5-6os szeriabol mar hatmagos volt a legkisebb, a 4/4es 7640 meg szerintem egyszer meg gyujtoi proci lesz, mert annyira nem vette senki.

ja a proci olcsobb volt, csak eppen kellett ala a meregdraga lap aminek az extra featurejait ki se lehetett hasznalni. innentol kezdve volt egy draga platform, ami featureszinten mar nem igazan tudott tobbet (bocs, +100Mhz amit eleve nem lehetett erezni szintetikusok kivetelevel), de legalabb draga volt.

2066nal sikerult addig jatszani a procik megvagasaval, hogy 7820X helyett nekem is 1800X lett az X79et valtani.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#162) eldiablo válasza proci985 (#161) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Készültek lapok kifejezetten 7640/7740-hez is azok SkyX-et nem kezelték. :DDD Nyilván nevetséges, de mai napig kapni ilyeneket.
Azért nem voltak olyan drágák a lapok 2066-hoz, mint mondjuk a 2011-es foglalatcsaládnál. 80 ezer volt az alja. Egy komolyabb desktop lap többe kerül. :U

(#163) proci985 válasza eldiablo (#162) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Ja, a spec x299 lapokra emlekszem, nekem ez is bennem volt, hogy inkabb vettem egy 1800Xet. utobbinal mondjuk elegge gaz volt a helyzet, kb osszesen harom lap a piacon ami eleg jol volt felszerelve az igenyeimre (MSI X370 titanium, meg az Asus Hero / Extreme).

x299et annyira nem neztem (nekem multiGPU miatt 40pciE alatt minden kiesett), viszont X79en hiaba indultak 200-220USD korul a lapok, azok elegge fel voltak szerezve. a 220USDs Gigabyte X79UP4 konkretan ugy volt felszerelve ami mainstream vonalon nem letezett. VRMben volt erosebb, de multifunkcionalis karacsonyfakent verhetetlen volt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#164) Dr. Akula válasza eldiablo (#158) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A belépő HEDT-et én is hiányyolom már egy ideje, most a Haswell-E-ről sima i7-re voltam kénytelen váltani. A 999999999999999 db mag nem mozgatott, viszont a több PCIE nekem is kellett volna (több M.2, SLI), és hát a quad channel ellen se tiltakoztam volna. Magszám helyett pedig még mindig GHz kell a játékokhoz, így lett kompromisszummal 9900K.

(#165) -Gabesz- válasza Dr. Akula (#164) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Én meg 7700k-ról nyergeltem át még régebben 7740x-re, mert gondoltam időtálóbb lesz és tudom majd fejlesztgetni. Léggel ment az 5,2Ghz HT-val. Jó kis procik a 7740x-ek. 24/7-ben 5ghz-en használtam. Később cseréltem 7800x-re, amivel nem voltam túl elégedett.
Aztán mikor jött az új ryzen, meg a dilemma, hogy mi legyen, sikerült szereznem jó árban egy 7900x-et. Úgyhogy el is dőlt a kérdés. Most 5Gh-en használom HT off-al. Van 10 pörgős és erős magom. HT-val 4,8-on tudom használni, de a hűtésemen még tökéletesítenem kell.
Úgyhogy ez a Ryzen kör most kimarad.

[ Szerkesztve ]

(#166) Bleccs


Bleccs
csendes tag

Mármint... Nagy hőteljesítményű? :DD :DD

(#167) #16939776 válasza eldiablo (#160) üzenetére


#16939776
törölt tag

Igen. Nekem a vizes órajel miatt ez lett volna az "ugrade-path" 3570K után.. Sajnos vagy szerencsére annyira szuperül meg volt oldva a "HEDT-inkompatibilitás", hogy a lapok csak PCH-n keresztül tudtak a CPU-khoz M.2 SSD-t kötni, direktben nem. Nem lenne ez akkora baj, de minden is a DMI-n keresztül történik, ha tölt be a textúra a GPU felé, közben megmozdítom az egeret, és lenyomom a billentyűzeten a W-t, már folyik is a sávok oda-vissza kapcsolgatása a PCH-ban.
Azt vagy akad a játék, vagy nem. Uh. belelőttem a projektet a hold sötét oldalába. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#168) capulet75 válasza #16939776 (#167) üzenetére


capulet75
addikt

Akkor az az a nyálkás cucc, amit a kínaiak találtak. :DDD

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#169) szazbolha


szazbolha
addikt

Azta... mennyien utálják az Intelt.
Legközelebb lehet AMD-t veszek, bár most is rezgett a léc.

(#170) andy19770128 válasza szazbolha (#169) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Én nem utálom.. Csak nem éri meg többnyire.

(#171) andy19770128 válasza Dr. Akula (#164) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Magszám helyett????? Hahaha.nembtudsz oyan játékot mondani ami 2 éven belüli dx12 es amihez az egy mag teljesitménye jobban kell mint a sok szál munkája? De tudod mit: stellaris. Gyakorlatilag cpu bol megy minden. Win 7 alatt a sok szál kezelése nem az igazi. Win10 alatt viszont a másként megy... De lehet találok olyan játékot ami egymagra van irva.... Jagged alliance 2

(#172) andy19770128 válasza Cifu (#140) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Zöldség. Win10 alatt a wot 12/24 et simán. A wow is. Eve online is. Fallout 76 is. Stellaris is 2.0 óta....

(#173) Dr. Akula válasza andy19770128 (#171) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Igen, ahelyett. 1nél több mag ma már mindenben van, csak nem mindegy hogy 16 mag 3 GHz-en, vagy 8 mag 5 GHz-en.

(#174) Alogonomus válasza Dr. Akula (#173) üzenetére


Alogonomus
őstag

Először is: Almát almával, körtét körtével. 16 mag 3 GHz és 8 mag 5 GHz az nem azonos árkategória.

Másodsorban pedig hiába 5 GHz a 8 mag, ha azt a frekvenciát masszív vízhűtés mellett is csak percekig tudja biztosítani a magokon, míg a másik a 3 (inkább szűk 4) GHz-et léghűtés mellett is az idők végezetéig stabilan tudja. A 8 magos pedig ugyanúgy csak azt a szűk 4 GHz-et tudja biztosítani, de fele annyi magon.

(#175) andy19770128 válasza Dr. Akula (#173) üzenetére


andy19770128
aktív tag

A tapasztalatom sz hogy több mag többet ér mint kevés. Acstellaris jó példa.hatalmas területek sok számolnivaló. Cpu igényes..... Bár manapság inkább vga igényes játékok vannak. Na mindegy. A 4/8 7700k 4800 mhzn hajtom. A másik egy 6/12 ryzen 3600. 4000mhz-n. Ez utóbbi egyszerüen jobb. De tény hogy az az alkalmazás ami 1 magra van irva, az többet ér ha nagyobb órajelű

(#176) BiP válasza andy19770128 (#175) üzenetére


BiP
nagyúr

Itt a nagy tanakodás inkább arról megy, hogy mi az egyensúlyi helyzet. Ha a Stellaris bármennyi magot megeszik, akkor nyilván a minél több mag a jobb, akár kisebb órajelen. Ezért szereti jobban a 6magos ryzent az órajelhátrány ellenére.
Itt a kérdés inkább az, hogy a játékok többségénél, az átlag játéknál, vagy csak úgy a nagy többségnek melyik a jobb, hol van ma a sweet spot, és mi a helyzet a közeljövő játékaival.

(#177) capulet75 válasza BiP (#176) üzenetére


capulet75
addikt

Ez elég egyszerű. Ha a next gen konzolokban mondjuk 8 magos AMD lesz, akkor 8 magra fognak fejleszteni. A portok szintén ezt fogják használni, szóval az órajellel szemben valóban a magszám a jövő. Az Intel sem fog tudni valószínűleg 7nm-en 5Ghz-et, amit meg most csinálnak, az csak fingreszelés, vagy talán hattyúdal.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#178) SityiSXT válasza capulet75 (#177) üzenetére


SityiSXT
őstag

A mostani PS4-ben és Xbox One-ban is 8 magos processzorok ketyegnek. 2013-ban léptek piacra. Azóta eltelt 6 év. Ennyi idő nem volt elég arra, hogy rendesen kihasználják a több magot?
No meg van egy nem elenyésző része a PC játékosoknak csupán 4 fizikai maggal rendelkezik (kb. 56% a Steam HW Survey szerint jelenleg). Velük mi legyen, ha 8 mag kell?

(#179) BiP válasza SityiSXT (#178) üzenetére


BiP
nagyúr

Ez ilyen ördögi kör. Addig nem feccölnek extra energiát a 8magra fejlesztésre, amíg a többségnek 4magos procija van. És addig nem váltanak a userek 8magosra, amíg a játékok nem "követelik meg".
A 6 magos procik, (főleg a gaming szempontból jó ár-érték arányú Ryzenek), és az intel oldali 6magos i5/i7 procik megjelenésével talán terjed (a HW survey-ben is látszik a javuló tendencia) ebbe az irányba történhet némi elmozdulás.

[ Szerkesztve ]

(#180) capulet75 válasza SityiSXT (#178) üzenetére


capulet75
addikt

Rengeteg embernek full hd monitora van, aztán ott a 4K opció, meg lassan a 8. Az hogy eddig mi volt, az nem határozza meg azt hogy ezután mi lesz. Ilyen alapon forever elég lesz a 4 mag, ha senki sem vált, persze hogy nem ez lesz. Nem a 8 mag a lényeg, hanem hogy az adott hardvert egyre jobban kihasználó játékok érkeznek, és ez tolja a fejlődést, meg a kényszert a fejlesztésre. Egyébként a kérdésedre válaszolva, nem, nem volt elég a 6 év. Az sem tett szerintem jót a fejlődésnek hogy az Intel uralta a piacot. Nekem cca az i7 920 óta van 4/8-as procim, azóta ez a fő irányvonal a kékeknél. Miért változott volna bármi?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#181) BiP válasza capulet75 (#180) üzenetére


BiP
nagyúr

"Nekem cca az i7 920 óta van 4/8-as procim, azóta ez a fő irányvonal a kékeknél. Miért változott volna bármi?"
Csak szólok, hogy a 8.generációtól (2éve) ez sem igaz. Igaz, sok-sok évig így volt (i7-7700k-val bezárólag.)

(#182) SityiSXT válasza capulet75 (#180) üzenetére


SityiSXT
őstag

Az hogy eddig mi volt, az nem határozza meg azt hogy ezután mi lesz.
Szerintem tendenciákat, irányt tud mutatni, mi volt, és ebből sejthető, mi lesz.
Plusz én azt írtam, mi van a Steam HW statisztikái alapján. És itt reflektálnék BiP válaszára is ezzel kapcsolatban: a legjobban a 6 magos processzorok száma növekszik, de a 4-é is növekvő pályán van - és nem tudjuk, ebből mennyi az, ami 2 szálat tud kezelni 1 fizikai magon. Emellett a növekedés üteme se tűnik különösebben gyorsnak (kb. +1,5% a 6, +0,6% a 4 magos). És a 2 magos CPU-k aránya még mindig ~25%, azaz a 2 és 4 magos processzorral rendelkező játékosok a piac mintegy háromnegyedét fedik le. Skálázni meg nem olyan egyszerű és triviális egyik irányba sem, amennyire én tudom - ahogy sejthetően a fejlesztők és kiadók nem szívesen mondanak le egy ekkora részpiacról.
Aztán persze meglátjuk, mi lesz majd. De nem hinném, hogy a 8 magra optimalizálás PC-re egyhamar általános és elterjedt lesz. De nagyon szeretnék tévedni.

(#183) emmm válasza Ixion77 (#7) üzenetére


emmm
senior tag

Ugyanez a kérdés fogalmazódott meg bennem is :DDD

(#184) capulet75 válasza BiP (#181) üzenetére


capulet75
addikt

Intel 8thGen : i5 + i7: 2mag: 5db - 4mag: 25db - 6mag: 17db Miről beszélünk? És az i3-at nem is számolom bele, pedig az javarészt 4 magból áll.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#185) Gyuri27 válasza capulet75 (#184) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem az inteleln múlott. :N

Amd - Radeon - Ryzen

(#186) BiP válasza capulet75 (#184) üzenetére


BiP
nagyúr

Arról, hogy sok-sok évig, az első 7 core i generációban 4/8 volt a max., egyértelműem ez volt a fő irányvonal az intelnél, ahogy Te is írtad. 6 magnak se híre se hamva.
Aztán a 8.generációtól ( köszi AMD) bejött a 6mag, és csomó i5/i7-nél bejött ez a vonal. És ez lett az irány, a 4-nél több mag. A 4/8 lejjebb csúszott.
Valószínűleg még mindig 4magosból adnak el a legtöbbet (hiszen már az i3 is 4magos), de a fő irány már egyértelműen nem a 4/8.

[ Szerkesztve ]

(#187) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Kirakat termék, jó ha ezret eladnak majd belőle, de a marketinget szépen fel lehet építeni köré.

Amúgy meg tényleg FX 9590 Intel Edition.

(#188) capulet75 válasza BiP (#186) üzenetére


capulet75
addikt

A 920-as 2008 Q4. A 8th gen 2017 Q4. Kilenc évig ez ment. Rá voltak ők szépen kényelmesedve a semmittevésre, nem csoda hogy az AMD most így felmossa velük a padlót.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#189) szazbolha válasza capulet75 (#188) üzenetére


szazbolha
addikt

A "felmossa velük a padlót" azt jelenti hogy azonos végfelhasználói áron legalább 15-20%-al nagyobb telejesítményű CPU-kat gyártanak kevesebb fogyasztással? Vagy itt az "időtállóságra" kell koncentrálni?

(#190) capulet75 válasza szazbolha (#189) üzenetére


capulet75
addikt

Koncentrálj az eladásokra. Az segít. ;)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#191) BiP válasza capulet75 (#188) üzenetére


BiP
nagyúr

Ez így van.
Csak mi épp a magok számáról beszéltünk, hogy intelnél még mindig a 4/8 az irányvonal. Ezt akartam cáfolni, hogy ez már nem igaz. 9 évig az volt, de 2 éve - hála az AMD kínálatának és versenyképességének - már nem így van, az intelnek is meg kellett mozdulni. Végre rá voltak kényszerítve, hogy 4-nél több magos procikat is kidobjanak desktopra.
AMD oldalról a 6magosok baromi jó ár/érték arányúak, intel oldalról is megjelentek a 6magos i5-ök, így végre el tudnak terjedni, (ahogy a Steam-es stat-ban is látszik a növekedés), és ez talán a játékfejlesztőket is ösztönzi.

(#192) capulet75 válasza BiP (#191) üzenetére


capulet75
addikt

A 8gennél még mindig többségben voltak a 4magos procik, a 9gentől változott ez. Bárhogy is legyen, remélem az intel felvakarja a seggét földről, és élhető áron, jó procikat kezd végre gyártani. A HT miatt mondjuk így is pipa rájuk rengeteg ember, meg a árak miatt is, kiderült hogy olcsóbban is megy ez nekik. Jé.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#193) BiP válasza capulet75 (#192) üzenetére


BiP
nagyúr

Az ütemezésben nem értek egyet, desktop vonalon a 4/8-ról váltás egyértelműen megvolt a 8-as generációnál.
(mobilprocikat is belevéve persze, hogy darabra valamivel több 4magos variáns jött ki. Pedig desktop prociban egy darab 4magos i5 meg i7 verzió nem volt. És az i3-asok is végre 4magosodtak a korábbi 2c/4t-ről) Azért ez elég komoly ugrás az előző 9 évet tekintve, akárhogy is nézem.

De igazából úgyis ez a lényeg, hogy végre elmozdultak a belekényelmesedett pozícióból, és ezáltal javult az ár-érték arány. Eddig ment a kozmetika, az évenkénti +5%-ok, de a magszám növelésével azért nagyobb ugrást kapunk.(ha épp nem throttlingol ;] )

[ Szerkesztve ]

(#194) capulet75 válasza BiP (#193) üzenetére


capulet75
addikt

Ámen. :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#195) szazbolha válasza capulet75 (#190) üzenetére


szazbolha
addikt

Nem ismerem az eladási statisztikákat. Hol lehet megnézni mondjuk a 9400F vs Ryzen 2600-at?

(#196) NorbixD válasza putti (#21) üzenetére


NorbixD
tag

Hát sajnálom. Szerintem már a Ryzen 2 is elég jó volt.

A Ryzen 2 megjelenése előtt vettem egy i8400-at. Sajnos határidőre kelett vételezni így nem tudtam már várni vele.

(#197) capulet75 válasza szazbolha (#195) üzenetére


capulet75
addikt

Ez mondjuk viszonylag relevás.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#198) solfilo válasza NorbixD (#196) üzenetére


solfilo
veterán

mod: félrekattintottam, (#195) szazbolha-nak szól a válasz.

német DIY piacról ad képet a mindfactory.de webshop eladásai

darabszám

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#199) szazbolha válasza capulet75 (#197) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszönöm, megnéztem, de sajnos nem találtam meg az eladási statisztikát. Hol látható a linken , hogy pl. a Ryzen 5 2600-ból hány darabot adtak el?

(#198) solfilo Informativ táblázat! Jól értem hogy ez egy német kiskereskedő/webáruház eladási statja?
Amcsi nincs?

[ Szerkesztve ]

(#200) wwenigma válasza szazbolha (#199) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Az oszlopokat nézve 3x annyit mint 9400F-ből

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.