Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) opr válasza szazbolha (#245) üzenetére


opr
veterán

Gyari, alapertelmezett beallitas az, hogy menjen, amit csak tud, hajtson ki magabol, mindket oldalon. Megjegyzem szerintem teljesen jogosan, felsopolcos procit elvileg az vesz, akinek mindenek elott a kraft kell, nem pont a fogyasztas szokott a lenyeg lenni. Aztan meg ha a user mashogy gondolja, lehet kapcsolni a bios-ban a dolgot.

IPC: Azonos orajelen leadott teljesitmeny. Eredetileg az instructions per clock volt a jelentese, azaz hogy egysegnyi (altalaban konkretan egy) orajel alatt mennyi muveletet tud a proci vegrehajtani. Manapsag mar inkabb altalanos jelleggel van hasznalva. Az van, hogy ez sem teljesen egzakt, mert erosen programfuggo a dolog. Nem nehez olyan programot irni vagy talalni, ami azonos orajelen az egyik procin fut jobban, masik program meg a masikon, de altalanos jellegu teljesitmenyadatnak megteszi. Most meg, aztan ha egy marketinges eszreveszi egyszer, hogy ez kezd elterjedni, akkor majd jon itt is a kavaras...
Szoval az van, hogy azonos orajelen a Ryzen3 altalaban jobb, mint az intel 9 gen egy ~10%-al. Azert vannak ennek ellenere a procik fej-fej mellett olyan alkalmazasokban, amik nem igazan tudjak kihasznalni az extra magokat, mert orajelben is kb pont ekkora a kulonbseg kozottuk.
De amugy, hogy mennyire rosszul van hasznalva/merve az IPC ujabban, azt a legjobban az mutatja, hogy erre azonos orajelen keszult jatekteszteket hasznalnak. Netto marhasag igy merni, mert ha igy merjuk, akkor az jon ki, hogy a biztonsagi frissitesek csokkentik az intel procik IPC-jet, ami amugy nyilvan nem igaz, mert ugyanazt a gepi kodot ugyanaz a hw ugyanugy fogja futtatni, csak eppen a biztonsagi frissitesek beraknak jonehany extra lepest, elagazast az egyenletbe, ami miatt hiaba maradt az IPC, konkretan tobb muveletet kell vegrehajtania a processzornak.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#252) ncc1701 válasza szazbolha (#248) üzenetére


ncc1701
veterán

Ja, az más. Őszinte részvétem, ha ennyire zavar az a pár venti. :)

(#253) BiP válasza ncc1701 (#252) üzenetére


BiP
nagyúr

Azért egy hangos gép zavaró tud lenni, főleg, ha olyan helyen , pl. az asztalon van.
Bár nem hiszem, hogy a 9400F-nél annyira kéne aggódni.

Nekem a 6700K-n ezeréves Scythe Ninja 2 van, de nem zajos.
Igaz, direkt csendes, zajszigetelt házat vettem hozzá. A vidkártya is csendes, vinyók a padláson a NASban.
Így ha bekapcsolva marad, az sem zavaró.(a nappali alapzaja is elnyeli)

(#254) szazbolha válasza nyakdam (#250) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszönöm a linket. Elfogadom, hogy a valós játékon mért fps nem megfelelő mérésre, viszont nekünk usereknek ez számít, nem pedig egy olyan tesztelési metódus, amelynek nem sok köze van a mindennapi használathoz.
Lehet a játékfejlesztőknek is kéne szólni, hogy kezdjenek olyan kódokat írni, amely fps mérésekor az AMD-nek kedvez, nem pedig az Intelnek.

(#255) szazbolha válasza ncc1701 (#252) üzenetére


szazbolha
addikt

Nem a pár venti zavar,. hanem az általuk keltett zaj. Jelenleg 6 db 11-12 cm-s ventilátor van a gépemben, amelyből 3 db az üzemidő 90%-ában áll, a másik 3 pedig a legalacsonyabb fordulaton dolgozik szinte hangtalanul.
Játékok adják a legnagyobb terhelést, ilyenkor a VGA kártya a legerősebb hangforrás. De az is nagyon halk a zavaró szint alatt van bőven. A fiam gépét hasonló szempontok szerint építettem, nagy ház sok venti alacsony fordulattal.
.
Szóval nem kérek az őszinte részvétedből, én sem szánlak ha hangos gép mellet játszol.

(#256) nyakdam válasza szazbolha (#254) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Úgy gondolom a fejlesztőknek lett szólva, mivel már kinn vannak a leendő konzolok fejlesztői példányai náluk. Mivel 8 magos Ryzen van bennük, valszeg abba az irányba mennek el. Persze ez a közeljövőt nem érinti, látszatja kb 4-5 év múlva lesz.

Egyébként túlzásba esnek egyesek és most nincs igazán rossz vétel. Van jó proci és bizonyos szempontokból jobb. Szerintem a Ryzen ár/teljesítmény mutatója minden téren jobb, nem forrófejű és az erős lap sem kell alá.
Olyan mint az Intel volt a 8-9 gen előtt, bár a 7-es gen is már túlhúzott volt.

(#257) M@cika válasza nyakdam (#256) üzenetére


M@cika
őstag

Az Intel mindig is (Főleg 2007-17 között, amikor megtehették erőfölény miatt) túlárazott cucc volt, valamint az ár/teljesítmény mutatója a legtöbbször nem volt valami jó. Ebben az AMD legtöbbször jobb volt, de amíg a teljesítmény nem érte el a kívántat nem sokra ment vele. Most szerencsére már megvan a teljesítmény is.

Nasit a kis fehér medvének!

(#258) ncc1701 válasza nyakdam (#256) üzenetére


ncc1701
veterán

Intel ellen a legfőbb kifogásom a sok régóta ismert bug. És az ismeretlenek, amik foltozása a jövőben még tovább fogja lassítani.

(#259) M@cika válasza ncc1701 (#258) üzenetére


M@cika
őstag

Szerinted mondjuk a 7nm-es asztali Intel procikban már hardveresen javítva lesznek a sebezhetőségek, vagy továbbra sem foglalkoznak vele? Mondjuk nem tudom ez mennyi plusz erőforrás megmozgatásával jár, de én a helyükben a leginkább köztudatban lévőket azért javítanám.

Nasit a kis fehér medvének!

(#260) Ixion77 válasza M@cika (#259) üzenetére


Ixion77
őstag

Az első generációban valószínűleg nem. Az ugyanis jellemzően az előző architektúrával meg szokott egyezni, csak kisebb méretben. A következők azok, amelyikben már érdemi változtatások is vannak. Minden változtatás óriási (anyagi) kockázattal jár, ezért nincs olyan hogy csak "itt-ott egy picit belenyúlunk aztán lesz az".

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#261) szazbolha


szazbolha
addikt

Korábban volt pár hsz. az Intel I9-9900K-val és TDP limittel kapcsolatban.

El kel ismerjem tévedtem. Alapbeállításokkal, két lapban is ellenőrizve bizonyosan túllépte a TDP limitet szintetikus tesztekben a 9900K. Szenzorról és konnektorból mért adatok szerint is
Még az AIDA64 is kiakasztotta, pedig az egy prime95 vagy Lynx-hez képest sokkal kisebb hőleadásra készteti a CPU-kat 100%-os terhelés mellett. Szóval... 8 maggal 120W és HT-val 150W. Ez sok.
.
A jó hír (AMD-seknek nem biztos), hogy játék alatt 100%-osan hozta az általunk elvártakat 1280x1024 low grafikával tesztelve, hogy ne legyen VGA limit GTX 1080-al a proci igényes játékokban 40-60%-os terheléssel minden játszható volt. 4 magos intelhez képest ég és föld, diavetítés helyett 50-60 fps, a legdurvább szitukban is maradt 25-30 fps.
És ami a lényeg: a fogyasztás 50-70 watt között mozgott a maghőfok 55-65 között egy közepes-jó artic hűtővel.
Ami vicces, hogy "átlagos" VGA limites játékkal a fogyasztás 30-35w és kb 20%-os CPU kihasználtság mellett kihajtotta a GTX1080-at. Következő beruházás egy TOP VGA kell legyen....
.
OK, lehet egy Ryzen xxxx is produkálná ezeket a szerintem jó fogyasztási adatokat játék közben. De azt nem tudtam kipróbálni. Ha valaki tesztelné, akkor megadom a játék beállításokat és lehet benchmarkolni.
Hozzáteszem, ez a nagy CPU teljesítmény csak kevés játékba kell.
.
És akkor most megyek a CPU topikjába, mert tartok tőle kupak problémája van... vagy valamit elbénáztam

(#262) wwenigma válasza szazbolha (#261) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ami vicces, hogy "átlagos" VGA limites játékkal a fogyasztás 30-35w és kb 20%-os CPU kihasználtság mellett kihajtotta a GTX1080-at. Következő beruházás egy TOP VGA kell legyen....

Pont ez az hogy nem hajtotta ki, ha tovabbra is le szeretnéd fojtani a procit a fogyasztas miatt akkor nemhogy nagyobb VGA kartyat vegyel hanem kisebbet mert felesleges.,

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#263) szazbolha válasza wwenigma (#262) üzenetére


szazbolha
addikt

Szerintem meg "kihajtotta" a GTX1080-at, mert a GPU terhelés 90-97% között mozgott. FHD fullgrafikán.
.
Nincs lefojtva a proci, alap beállításokkal produkálta mindezt ahogy írtam.

[ Szerkesztve ]

(#264) -Gabesz- válasza szazbolha (#261) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Alapbeállítások mellett is érdemes manuálisan vissza venni a Vcore értéket, mert általában auton hagyva túlfeszelnek a lapok.
Így nyerhetsz wattokat és celsius fokokat is.

(#265) szazbolha válasza -Gabesz- (#264) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszi, ez jó infó. Alapból az alulfeszelés volt a cél, de olyan keveset fogyaszt játék alatt alap beállításokkal is, hogy eddig még nem foglalkoztam érdemben vele.

(#266) wwenigma válasza szazbolha (#263) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Jah, de akkor nem ertem korabban miert mondtad hogy nem akarod hgoy sokat egyen. Alapbeallitasokkal nincs 95W TDP keret.

Egy Ryzen kevesebb fogyasztassal olcsobban hozna ugyanezt és ha nem kisfelbontason jatszol akkor pedig plane nem lenne eszreveheto kulonbseg. De nekem mindegy. Ez sem rossz btw csak én nem vennem es nem is javaslom kizarolag specifikus esetekben.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#267) opr válasza szazbolha (#265) üzenetére


opr
veterán

Szerintem meg ha ennyire jol dolgozik ugy, ahogy van, akkor ne piszkald, mert minek.
Persze, Te dolgod, csak nekem van egy olyan elvem, hogy ami tokeletesen mukodik, azt nem basztatjuk, mert csak az idonk megy vele. Ugyanazt az 1-2 orat, amig allitgatod-teszteled-kormot ragsz, hogy minden tenyleg patent-e, el lehet tolteni a kedvenc jatekban, vagy csaladdal, vagy akarmi. :K

Igazabol osszefoglalva a velemenyem: Vettel egy fasza procit, mar kifizetted, beszerelted, a celnak megfelel, barmire valtani ezek utan se anyagilag, se mashogy nincs ertelme, nameg ezen agyalni sem, mert minek? Ha valaki megis jol meggyoz rola, hogy jobb lett volna a Ryzen, akkor buksz 20k-t, hogy megkapd ugyan azt a teljesitmenyt meg megint szerelgessel meg imadkozz, hogy ne pont Te kapd a gyarihibas fost barmibol? Vagy mi, visszamesz az idoben, es tepett seggszorbol fonott korbaccsal racsapsz a kezedre, mikor fizetnel a 9900k-ert? Ugye, hogy nem. Akkor meg, semmi ertelme. Vettel egy procit, raadasul egy eleg faszat, a celnak tokeletesen megfelel, es alapbeallitasokkal hozza azt, amit elvarsz tole. Hasznald egeszseggel! :R

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#268) szazbolha válasza wwenigma (#266) üzenetére


szazbolha
addikt

"Jah, de akkor nem ertem korabban miert mondtad hogy nem akarod hgoy sokat egyen. "
.
...mert nem akarom, hogy sokat egyen.
Ebben semmi változás nincs. Te néztél be valamit, mert nem is fogyaszt sokat játék alatt az első tesztjeim

-
"Egy Ryzen kevesebb fogyasztassal hozna ugyanezt és ha nem kisfelbontason jatszol akkor pedig plane nem lenne eszreveheto kulonbseg.alapján."
1. Ehhez kéne egy Ryzenes teszt, előbb felajánlottam hogy a játékbenchez megadom a paraméterket.
2. Nem kis felbontáson játszom, csak a tesztek készültek alacsony felbontáson+LOW grafikával, hogy a GPU limit ne akadályozza a CPU tesztelését.

[ Szerkesztve ]

(#269) szazbolha válasza opr (#267) üzenetére


szazbolha
addikt

Teljesen igazad van, de rohadtul piszkálja a csőrömet, hogy a szintetikus teszt kiakasztja a 9900K-t alapbeállításokkal. Akkor is bántó, ha közben nem találok olyan játékot amivel ne menne jól, vagy melegedne kiakadna.
.
Szeretek játszani a cuccokkal, 10-en éve ezt csinálom főleg hobbyból. De most lemaradtam pár intel generációval. Pénz és idő hiányában. Most pótolom: általában megkeresem, hogy egy CPU+lap páros esetén mi a max tuning, aztán mi a minimum fesz amin még hibamentesen megy és a végén beállítom a minimum és az alap közé. És működik. Na.. ez most első körben nem sikerült.
Az az alap, hogy egy adott konfig, adott beállítással elmenjen 12-24 órát prime95-el. Ha kibírja később sem lesz gond vele.

[ Szerkesztve ]

(#270) opr válasza szazbolha (#269) üzenetére


opr
veterán

Igazabol szerintem meg az van, hogy vegre eljutottunk odaig, hogy barmelyik gyarto barmelyik procija ugy viselkedik, ahogy kell.
Ertsd: Alapesetben nem fogyaszt semmit, nem zajol, nem melegszik, meg jatek kozben sem. Aztan meg azon nagyon ritka pillanatokban, amikor tenyleg kell a kraft, akkor kihoz magabol mindent, amit csak ki lehet a konfiguracio hatarain belul. Hogy akkor sokat fogyaszt? Igen, persze, a nagy teljesitmeny nagy fogyasztassal jar, de most oszinten, ha nem csinalsz rajta semmi olyat, ami ezt kihozza belole, akkor errol valszeg tudni se fogsz soha. Ha meg de, akkor az az esetek 90%-ban valamilyen munka lesz (programforditas, render, kep/videoszerkesztes, stb), ahol meg az fontosabb, hogy gyorsan vegezzen a meloval, aztan pihenjen is vissza szep nyugodtan, mint hogy mennyit fogyaszt.
Most hogy egy szamomra eletszeru peldaval eljek: Nagy (ertsd: qrvanagy :DDD), komplex program forditasa celhardware-re (esetemben ez altalaban ps4). Egy csucs zenen vagy i9-en megvan mondjuk 1 ora alatt mindennel egyutt, par generacioval ezelott ez siman volt akar 4-5 ora is, harmadik generacios csucs xeon-on meg akar tobb, mint egy munkanap is. Na, EZ egy oylan terheles, amikor kozel akarmennyi magot le tudok terhelni, es vannak olyan reszei a projektnek, amiket nem lehet elosztott forditon csinalni, lokalisan kell (jellemzoen ez viszi el a legtobb idot). Illetve lehet, csak konkretan lassabb lesz, mint halon atkuldeni, masik gepen forditani es visszakapni. Szerinted En mit valasztok? Mert eddig harom valasztasom volt:
a) varok, esetleg ket szamitogepen dolgozok parhuzamosan ket projekten
b) tuningolom a vasat, fix orajelre allitom, es elviselem, hogy netezes kozben is fut, mint az allat
c) folyamatosan restartolgatom a gepet es valtogatok bios profilok kozott
Most meg vegre az van, hogy amikor kell a kraft, ott van, amikor meg nem kell, akkor meg nyugis, huvos, halk. Szerintem isteni, en szemely szerint imadom, hogy igy van, es pont leszarom, hogy mit mondanak a hulye semmirekello szintetikus tesztek. Max addig erdekel, amig a tapot meg az alaplapot kivalasztom, hogy birjak a csucsterhelest is. Tegyuk hozza, ezek a tesztek eredetileg is erre a celra lettek kitalalva, nem arra, hogy a userek melyrehato kovetkezteteseket vonjanak le belole egy teljesen masfajta jellegu terheles vonatkozasaban.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#271) szazbolha válasza opr (#270) üzenetére


szazbolha
addikt

Egyetértek. És a végével is: bírnia kell a csúcsterhelést.

(#272) ncc1701 válasza szazbolha (#263) üzenetére


ncc1701
veterán

Ja. Erős proci igazából ahhoz kell, h a minimum fps ne essen be nagyon. Ha visszafogod a procit, ott fogod először észrevenni.

(#273) BiP válasza M@cika (#259) üzenetére


BiP
nagyúr

Másik hírnél beszéltük, hogy a 7nm asztali procik legkorábban 2023-ban jöhet. Addigra "illene" megoldaniuk.

(#260) Ixion77: Sokáig így volt. (tick-tock, majd tick-tock-tock). De mivel a 14nm-ről nagyon nehéz az átállás, ez is borult. Ezeket a hibákat vagy még a 14nm-en javítsák, vagy 10nano-n hozzanak ki javítottat, hogy mire a 7-est be tudják vezetni asztali fronton, már ne legyen téma.

(#269) szazbolha: Nem csoda, hogy a 9900K lazán túllépi a TDP keretet. 8/16 magja van, tehát 2x annyi, mint a korábbi i7-es prociknak, az órajel is nőtt, de a TDP keret maradt. Ezt nyilván lehetetlen megvalósítani.

(#270) opr "Igazabol szerintem meg az van, hogy vegre eljutottunk odaig, hogy barmelyik gyarto barmelyik procija ugy viselkedik, ahogy kell.
Ertsd: Alapesetben nem fogyaszt semmit, nem zajol, nem melegszik, meg jatek kozben sem. Aztan meg azon nagyon ritka pillanatokban, amikor tenyleg kell a kraft, akkor kihoz magabol mindent, amit csak ki lehet a konfiguracio hatarain belul."

:R Pontosan.

(#274) szazbolha válasza ncc1701 (#272) üzenetére


szazbolha
addikt

"Ha visszafogod a procit, ott fogod először észrevenni."
OK, de nem fogom vissza.. Mit értesz visszafogáson? Azt hogy nincs OC-zva?

(#273) BiP: Hát ja... csak a valóságban ez egy kicsit meglepő. Illet volna más TDP-t megadni, vagy nekem jobban tájékozódni, hogy a TDP 9900K-re milyen körülmények között igaz. Pl. allcore 3,6 Ghz.

[ Szerkesztve ]

(#275) BiP válasza szazbolha (#274) üzenetére


BiP
nagyúr

A TDP az intelnél az átlag fogyasztás normál körülmények között. Ebben benne van az idle, a játék alatti magas terhelés, a rövid turbo-k, a böngészés alatti alacsony terhelés, stb.
Hogy ők ezt hogyan sakkozták ki, mi az átlag felhasználás, fene tudja.

[ Szerkesztve ]

(#276) ncc1701 válasza M@cika (#259) üzenetére


ncc1701
veterán

Minek javítanák? Volt bármi hátrányuk abból, hogy hibás terméket árulnak? Nem. A negatív reklám is reklám. Majd az OS javítja, kicsit lassul, de ez nem számít, mert a népek nem tudnak róla, vagy ha mégis, akkor is márka hűek. Illetve a legó pc annyira kis piac, brand gépet, notit meg nagyítóval kell nézni, ha amd-set akarsz.

(#277) opr válasza szazbolha (#274) üzenetére


opr
veterán

Ha beallitasz neki limitet, mondjuk 95W-ra, akkor fogod vissza, de nagyon, mert akkor nem a TDP-je (atlagfogyasztasa) lesz 95W, hanem a maximum fogyasztasa.
Csak gondolj bele, (igen, autos pelda jon :DDD) ha egy auto atlagfogyasztasa mondjuk 5 liter/100km, de Te beepitesz egy limitalot, ami a maximum atfolyast limitalja 5 literben, akkor elmeletileg nem valtozott semmi, gyakorlatilag meg kiherelted a kocsit, mert mikor kene (pl elozes, autopalyara felhajtas, stb) akkor pont nem lesz ott az a teljesitmeny, mint amit megszoktal, azokban a rovid idotartamokban, mikor nem 5, hanem 15 litert evett meg.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#278) ncc1701 válasza opr (#277) üzenetére


ncc1701
veterán

Köszi, h leírtad, én erre már lusta voltam.

(#279) szazbolha válasza opr (#277) üzenetére


szazbolha
addikt

Be van állítva 95-re a TDP limit (Giga Z390 Gaming X) a Time1 limit meg 118-ra, ettől függetlenül 150W-ot benyal amikor turbózik prime95 alatt.
Ha rájövök hol lehet valóban beállítani a 95W maxot, majd összehasonlítom a mostani eredményekkel.
De még egyszer: játékokban 30-70W között fogyaszt. Csak szintetikus tesztekben ment 95W főlé.

Én elfogadom, hogy ha egy valós 95W-os limitet állítok be, akkor a Turbó nem 4700 lesz, hanem csak 4x00.
Én ezt nem kiherélésnek érzem, hanem a saját igényeimnek megfelelő beállításnak.

(#280) opr válasza szazbolha (#279) üzenetére


opr
veterán

Attol, hogy a TDP limit 95W, meg fogyaszthat tobbet. Az egy atlagfogyasztasi limit.
Kb ugy kell elkepzelni, hogy a kepen a sarga csik nem mehet soha 95W fole (felso diagram):

Nem vagyok benne biztos, hogy a Te lapodban is, de sok lap biosaban van kapcsolo, amivel meg lehet adni felso fogyasztasi limitet. Ha neked ilyen nincs, akkor kiserletezgetessel tudod a problemat megoldani. Ha mondjuk leveszed a TDP-limitet 65W-ra vagy valami, akkor nem fog a pillanatnyi felvett teljesitmeny xy watt fole menni, mert az atlagot tulnyomna a beallitott szamon.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#281) szazbolha válasza opr (#280) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszi!

A 9900K után a 9400F-et is kiheréltem. A mag szorzókat csak szoftveresen tudtam rajta állítani lefele, ezért inkább kikapcsoltam a turbót. Elégedett vagyok vele... Fix 6x2,9GHZ-en Wot-ban kevesebbet fogyaszt mint az i3-7100 2+2 maggal és magasabb az fps

A 6/6 mag kb, 2000 Mhz-en tudja azt az fps-t ebben a játékban, mint a 2/4 magos i3-7100 3900 Mhz-en és fele fogyasztással. Nem gondoltam hogy ennyit számítanak a ++magok.
Majd a 9900K-vak is kipróbálom ezt a mutatványt.... bár kétlem hogy játék alatt képes lenne 10 wattnál kevesebbet fogyasztani (szoftveres mérés, Vsync ON)

(#282) putti válasza NorbixD (#196) üzenetére


putti
aktív tag

Összességében nem bántam meg. Az előző konfigomhoz képest jelentős gyorsulást tapasztaltam. Sok időm elment a megfelelő beállításokkal, de végül is sikerült összelőnöm a gépet és meg vagyok elégedve vele. Szerintem és az igényeimet figyelembe véve kb 5-7 évig tuti elleszek vele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.