Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Reaper04 válasza e=mc² (#149) üzenetére


Reaper04
aktív tag

+ vadászcsiga

Köszi az infókat, sok segítség volt!
Raiffeisennél vagyok én is.

A szállást kifizettük előre itthon, euróban.
Viszünk akkor kártyát forinttal. Aztán ahol lehet azzal fizetünk.
Ha nincs rá lehetőség, akkor meg kp-ban.

A kp felvétel atm-ből, nekem havi szinten 2 db ingyenes.
Akkor csak ennyiszer tudok költségmentesen felvenni pénzt? Azután meg kezelési költség?
+ Olvastam, hogy a kp felvételt mindig terheli kezelési költség mivel devizára vált...
Ez igaz? Mert e=mc² ahogy látom, nálad ilyen probléma nem volt a felvétellel.

(#152) vadászcsiga válasza Reaper04 (#151) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Sztem az a havi 2 ingyenes atm-es felvétel csak itthonra vonatkozik, amúgy külföldön drága. Otp-nél ha jól tudom a felvett összeg 1 ezreléke+4euró.

(#153) sonar válasza Reaper04 (#151) üzenetére


sonar
addikt

Én is kiváncsi lennék arra a bankkártyára amelyikkel külföldön mindenféle kezelési költség nélkül lehet kp-t felvenni, és gyakorlatilag korlátlanul.
Mert az nem igazán jellemző a földi halandók kártyájára.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#154) Reaper04 válasza sonar (#153) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Azt ajánlotta egyik bankban dolgozó ismerősöm, hogy az ottani egyik OTP-be menjek be és ott váltsak kunára, mert ott váltják a legjobban.
Biztos, fogalmam sincs.

Én amúgy nem is gondoltam kp-t felvenni, csak informálódok, mégse tudatlanul menjünk arra felé. :)

Kártyát mindenképp viszünk, meg kis kp-t.

Eurót vagy forintot vigyünk, amit aztán ott beváltatunk (vagy itthon)?

Igazából eurónk van, de ahogy olvasgattam, teljesen mindegy hogy forintról váltatok kunára, vagy euróról, kb. ugyan annyi lesz a végén.

Még annyit tudok hogy potom dolgokért (fagyi) érdemes kunát adni, ne eurót, mert rosszul adnak vissza. (mondjuk szerintem ez M.o-on is így van :D )

JA! Kaució! Kellett fizetni?
Nálunk a szerződés szerint 100€. De olvastam hogy fiatal társaságnak 500€ is lehet :DDD
Tavaly olaszban is ennyi volt, de nem kérték el.

[ Szerkesztve ]

(#155) e=mc² válasza Reaper04 (#151) üzenetére


e=mc²
őstag

En egy takarekszovetekzetnel vezetem a szamlamat es sem tavaly, sem iden nem volt semmi plusz koltsegem. A kp felvetelem ingyenes, tokmindegy, hogy integrácios (barmely mas takarekszovetkezetes) vagy idegen ATM-bol.

Ja es Mastercard es Visa is van, de jellemzoen MC-t hasznaltam.

[ Szerkesztve ]

Ambulimax Provider

(#156) Reaper04 válasza e=mc² (#155) üzenetére


Reaper04
aktív tag

O, értem. Köszi!
Rákérdezek majd a bankomnál, ilyen esetbe "nálunk" mi a helyzet...

(#157) Jarod1 válasza Reaper04 (#156) üzenetére


Jarod1
addikt

na mi most jöttünk vissza, aki megy még, az kunát vigyen és bankkártyát, buszon összetalálkoztam volt kollégával és visszafelé mondta hogy vízkorlátozás van a poreci parton a zuhanyzokba nincs víz., nálunk Kraljevica Uvala Scottban volt, régen esett eső horvátban...

(#158) sonar válasza Reaper04 (#156) üzenetére


sonar
addikt

Ha majd rendelkezel OTP-s tapasztalatokkal feltétlen oszd meg!
Jól jöhet még!

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#159) vadászcsiga válasza Jarod1 (#157) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Rendkívüli hír hogy megszüntették az euró vagy a többi valuta beváltását? Vagy miért írod ezt? Nem olvastad hogy miket írtunk itt ma?

(#160) Jarod1 válasza vadászcsiga (#159) üzenetére


Jarod1
addikt

mert nem értem minek euró olyan helyre ahol nem igen használják...
nyaralás alatt is jött 1 magyar család és euróval akartak fizetni a hotelben de azt nem fogadták el, pénzváltójuk viszont volt.. :O

(#161) vadászcsiga válasza Jarod1 (#160) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ezek szerint nem olvastad a mai termést?

(#162) Calibra72 válasza sonar (#146) üzenetére


Calibra72
aktív tag

A blokkom sajna nincs meg, arra emlékszem hogy 7 körül váltották :) . Trogirban a piacon van egy váltó , ott szoktam váltani , meg Omisban a CBA-Studenac /ha jól tudom Magyar-Horvát cég/ áruházban.

(#163) sonar válasza Calibra72 (#162) üzenetére


sonar
addikt

Azért lenne jó a blokk mert akkor ténylegesen meg lehetne mondani, hogy jól járt-e az ember vagy csak érzésre nem verték át. (Mert hát a pénzváltók sem önkéntességből tartják fent magukat)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#164) e=mc² válasza sonar (#163) üzenetére


e=mc²
őstag

Fentebb irtam, hogy 7,34-en valtottam julius kozepen.

Ambulimax Provider

(#165) kmarci25


kmarci25
veterán

Sziasztok!

2 órája értünk haza... :DD Király volt, Lovranban voltunk, Isztrián. Majd írok hosszabban is, egyelőre a témához: Citibank, MC hitelkártya, tankolás: 40,14 liter 95-ös 441,14 HRK, ami annyit tesz, hogy a Citi 38,2-ért számolta a kunát és így egy liter benzin 420 Ft-ra jött ki (10,99 HRK). Összehasonlításképpen itthon a Shellnél 429,9 Ft/liter.
Ehhez hozzátartozik, hogy Pulában tankoltunk (kirándultunk arra egyet), azt hittem, hogy városokban olcsóbb a benzin, mint az autópálya mellett, de tévedtem, az autópályánál egy helyen (kicsivel Zágráb után) adtak 10,1 HRK-ért egy litert.
Úgyhogy tessék az autópálya mellett tankolni! :))
És igen, mindenhol kártyáznak, nincs semmi gond. A Citinél érdemes telefonálni itthonról, a Citiphone-on keresztül, és szólni, hogy külföldön fogod használni a kártyát...
Na, majd írok, most még szokjuk a hazai levegőt. :C

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#166) vadászcsiga válasza kmarci25 (#165) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nekem az eredetileg 420 Ft/l körüli benzint az OTP 380-ért számolta. Valahol az Isztria közepe felé tankoltam. Én győztem ;)

(#167) kmarci25 válasza vadászcsiga (#166) üzenetére


kmarci25
veterán

Emlékeztem a rekord áradra. Utállak is miatta. ;] :P :DDD

Nehogy komolyan vedd...! :)

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#168) sonar válasza kmarci25 (#167) üzenetére


sonar
addikt

Mondjuk én is 409 Huf/literért tankoltam :P

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#169) vadászcsiga válasza kmarci25 (#167) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Emlékszem többször is atszamoltam, a végén kénytelen voltam elhinni : )

(#170) sonar


sonar
addikt

Egy két kép a horvát utunkról: [link]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#171) Sztbeni válasza sonar (#170) üzenetére


Sztbeni
őstag

Starigrad? Igen jó hely. Ott voltam 2008-ban, abban a hotelben, ami az utolsó képen van :)
Nagyon szerettem ott lenni, valamikor tuti visszamegyek. Most amúgy Korčulán vagyok, ez is jó.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#172) sonar válasza Sztbeni (#171) üzenetére


sonar
addikt

Igen, StariGrad.
Kikapcsolódásra a legjobb!
Két dolgot sajnálok, hogy nem tudok jól úszni és, hogy nem vettünk / vittünk búvárszemüveget meg pipát.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#173) HUNPSP válasza sonar (#172) üzenetére


HUNPSP
aktív tag

Látod, a búvárszemüveget és ahhoz való pipát mi is hiányoltuk a végefelé. Jó lett volna, de már nem futotta rá. :)
Megvoltunk, nem volt nagy dolog, csakhát... érdekes lett volna úgy. Egyébként a víz néhol csodás volt részünkről, amerre mi jártunk.
Állítólag itt, Horvátországnál a "legszebb" az Adria.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=HUNPSP @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=HUNPSP&submit= @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=HUNPSP&submit=

(#174) vadászcsiga válasza HUNPSP (#173) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Hát éve és az idén is kellemes meglepetés volt az Adria tisztasága, nem úgy jesoloban vagy az olasz rivieran. Tudtuk hogy Olaszországban piszkos a tenger de azért remeltuk hogy a rivieran nem olyan lesz, hát de. Furodtem benne de a fejemet nem tettem bele egyszer sem :D
Amúgy gyönyörű hely csak ez a kis apróság van.

[ Szerkesztve ]

(#175) sonar válasza vadászcsiga (#174) üzenetére


sonar
addikt

Érdekesen használod az ékezeteket.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#176) vadászcsiga válasza sonar (#175) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Telefonrol vagyok, be van kapcsolva a helyesírás ellenőrzés és nem minden szót ismer.
Most olvasom vissza a hsz-emet, rögtön tájszólással kezdtem "hat" helyett "hát". Pedig nem fagyok felvidéki :D

[ Szerkesztve ]

(#177) kmarci25


kmarci25
veterán

Itt az élménybeszámoló: logout.hu. Olvasgassátok, kíváncsi vagyok, mit szóltok hozzá... :)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#178) HUNPSP válasza kmarci25 (#177) üzenetére


HUNPSP
aktív tag

Szerintem kicsit elnyújthattad volna hosszabbra is, szinte biztos vagyok, hogy tudtál volna még mit mesélni a dolgokról. :DDD
De ez csak az én véleményem, ez is úgy, hogy szerintem jó írás lett. A végén amit leírtál, nem is említem igazán... ilyenek vagyunk, legalábbis a többségünk ilyen, na. Ezt nem igazán kell ragozni úgy gondolom, sajnos... :)
Mi is találkoztunk Fazana-ban (de egyébként szinte mindenhol, akár strand, akár kiállítás, bárhol) magyarokkal, mondhatni hasonlóan viselkedtek, nem azt mondom hogy kitűntek a tömegből, dehát... valahogy mindig sikerül felhívni magunkra a figyelmet, így vagy úgy.

A képeket még nem néztem, de így elsőre ránézve sok a nagyon ismerős, hiszen mi alapjában véve Pula-ban voltunk, és onnan utazgattunk. A Colosseum tényleg nagyobb mint az "eredeti", pedig egy időben épültek, ugyanazok által. :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=HUNPSP @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=HUNPSP&submit= @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=HUNPSP&submit=

(#179) vhunor


vhunor
őstag

Szombaton értünk haza, Trogirban töltöttünk 8 napot (immár hatodszorra :) ). Idén voltunk Dubrovnikban és a Krka nemzeti parkban is, az időjárás pazar volt. A napokban írok egy rövidke képes beszámolót róla.

(#180) vadászcsiga válasza vhunor (#179) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Hatodszor? Annyi szép helye van még a földnek, nem vagy kiváncsi rajuk? Mi minden évben elhatarozzuk hogy visszjovunk, aztán minden évben máshova megyünk.

(#181) vhunor válasza vadászcsiga (#180) üzenetére


vhunor
őstag

Megyünk máshova is ettől függetlenül, pár napokra, csak nem "nyaralni". De a homokos partot nem szeretjük, a tenger meg kell, és a Ciovo sziget Split felőli partja tökéletes nekünk - sziklás, nem zsúfolt.

Egy várost stb. megnézni elég 2-3 nap, nem kell 8-10, és ez Európán belül megoldható viszonylag normális árakon.

De Európában elég sok helyen voltam már (országszinten: Ausztria, Németország, Franciaország, Svájc, Olaszország, Görögország, UK, Hollandia, Lengyelország, Csehország, Szlovénia éspersze Horváthország) ahova pedig tényleg szívesen mennék (3-4 hetes India+Ázsia túra, USA körút, Zöldfoki szigetek, Izland), azok még couchsurfing/airbnb segítségével is annyiba kerülnek, amennyit életünk jelenlegi szakaszában nem költenénk rá. 2 főre csak a repjegy kerül annyiba (sőt), amennyiből 8-10 napig vígan, nem spórolva elvagyunk a horváth tengerpart déli részén.

Összegezve: persze, mennék máshova, 3 éve folyamatosan "megyek" a Zöldfoki szigetekhez egy hétre szörf/búvárkodni, ráadásul itt a tulaj személyes jó barátom, de még egy kis kedvezménnyel is kb. 3500 euró 2 főre. Hát így.

Szerk: majd ha 2 haviból meg tudom oldani a fenti utat, akkor megyek :).

De jövőre Madeira lesz, ez már szinte teljesen biztos :). Unokatesóm Krétán dolgozik 4 éve egy utazási irodánál, eredetileg oda akartunk menni idén, de aztán mutatott képeket és nem tetszett.

[ Szerkesztve ]

(#182) vadászcsiga válasza vhunor (#181) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Akkor nem szóltam :B

(#183) HUNPSP válasza vhunor (#181) üzenetére


HUNPSP
aktív tag

Kicsit off, de az airbnb pontosan milyen oldal?
Couchsurfing-et ismerem, meg is vagyok vele elégedve. :)
Egyébként Amerikába az út tényleg nem olcsó, oda-vissza 300e, és ez is olyan, hogy talán a legkisebb társaságnál, úgy nagyjából... nemrég néztem én is.
Ha pedig nem egyszerre veszed retúrral, akkor kb. vissza is ennyi, érdekes.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=HUNPSP @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=HUNPSP&submit= @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=HUNPSP&submit=

(#184) potyautas válasza vhunor (#181) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog (1)

Egyik nagynéném Németországban él. Járt már Törökországban, Ausztráliában, LosAngelesben...de a szülőfalujához legközelebb eső településen még nem járt.

(#185) vhunor válasza HUNPSP (#183) üzenetére


vhunor
őstag

Szobát/lakást vehetsz ki magánszemélytől. Általában jobb, mint szállodázni.

potyautas: nálam nem ez a helyzet :).

[ Szerkesztve ]

(#186) Calibra72 válasza vhunor (#179) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Szép is Trogir. Én is megfordulok ott minden évben, meg persze a sziget bejáratánál lévő piacon :) Az egész Ciovo sziget gyönyörű, nyaraltam már ott többször. És persze a környéken a hét kastély öble, és Split is páratlan :)

(#187) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Na, hazajöttem. Inkább maradtam volna, igen jó hely az a Korčula. Jövőre az Isztriára kéne elmennem, mert ott még nem jártam :)

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#188) vadászcsiga válasza Sztbeni (#187) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nekünk is nagyon rossz volt hazajönni, 3-4 nap kellett mire magunkhoz tértünk. Valszeg jövőre elmegyünk valamelyik tengerhez és kint is maradunk...örökre ;)

(#189) Reaper04 válasza vadászcsiga (#188) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Sziasztok!

Hazajöttünk :D Szép volt, jó volt, de az idő sajna a végén közbe szólt :N
Írtam én is egy bejegyzést, elolvashatjátok :)

(#190) HUNPSP válasza Reaper04 (#189) üzenetére


HUNPSP
aktív tag

Köszi, már ránézésre is jó lett!
Holnap mindenképp végigolvasom. :) Aztán megfontolom, hogy én is írok egy kis cikket... szinte a legutolsó porszemről is kép (persze csak az érdekesekről). :DDD

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=HUNPSP @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=HUNPSP&submit= @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=HUNPSP&submit=

(#191) Def26


Def26
félisten

Idén reloaded? :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#192) Iomega


Iomega
őstag

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne, mégpedig, hogy autópálya matrica kell valamelyik szakaszra Horvátország területén, vagy fizetőkapuk vannak végig?

Előre is :R

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#193) vadászcsiga válasza Iomega (#192) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Fizetőkapu végig

[ Szerkesztve ]

(#194) Iomega válasza vadászcsiga (#193) üzenetére


Iomega
őstag

Köszi, Csiga! :R

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#195) lacam


lacam
aktív tag

Sziasztok

Mi hétfőn indulunk Zadarba (pár km-rre a város alá, egy kis faluba).
Azon filózom, hogy itt pakoljam tele az autót üzemanyaggal, vagy Letenye után a pályán?

Ha a horvátoknál olcsóbb, akkor csak épp annyi megy majd a tankba, hogy kitartson odáig. Nem tudom, az autópályán hol van az első kút? (és milyen áron lehet ott most a 95ös literje?!)

Polipot ugyan nem, de szardiniát szeretnék enni....marhajól néz ki! :D

Üdv

Szerk: Voltam Baskán és Stara Baskán is! Bitang jó hely mind a kettő!! (Stara Baska kicsit jobban tetszett, nem voltak sokan....a tenger végig kristálytiszta. Ha az ember nem tart a sósvíztől, akkor én Balaton helyett inkább a tengert választanám. (tényleg nem sok különbség van árban - leszámítva az utiköltséget - 6000ft/fő/éj-ért megyünk egy full felszerelt apartmanba)

Tavaly, tavaly előtt mi is Porec-ben voltunk (..vagyis mellette, Vrsar-ban) Az nagy kedvenccé vált! De idén inkább délre húzunk, mint a vadlibák. Zadar tökéletes választás...bár nem tudom most hogy néz ki, pár éve még szanaszétt lőtt házakat láttam a városhatárban - 4éve-...remélem azóta kicsit változott :D)

[ Szerkesztve ]

(#196) Iomega válasza lacam (#195) üzenetére


Iomega
őstag

Én úgy látom, hogy nem igazán van eltérés, én itthon betankolok, mert egy 50 liternél nyernék 100 Ft-ot, vagy még annyit sem, azért nincs értelme. Sajnos bedrágítottak.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#197) vadászcsiga válasza lacam (#195) üzenetére


vadászcsiga
félisten

(#198) Iomega válasza vadászcsiga (#197) üzenetére


Iomega
őstag

Most kb.430 körül van 1liter 95-ös.

Tényleg, a Mastercard-ot elfogadják, ti milyen típussal fizettetek?

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#199) vadászcsiga válasza Iomega (#198) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nekem maestro-m van de úgy emlékszem a matricák közt ott volt a MasterCard is, bár én mindenhol megkérdezem előbb hogy jó e a kartyam

[ Szerkesztve ]

(#200) Iomega válasza vadászcsiga (#199) üzenetére


Iomega
őstag

Értem, gondolom elfogadják a MC-ot, de kell kp. is.
Ausztriában, általában kártyával szoktunk fizetni, és mindig kedvezőbb volt a váltás, mintha váltottam volna itthon eurót, és úgy fizetnék.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.