Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

"Azért ha nagyon akarjuk utazással mindennel együtt 8 éjszakát háromszázezer forintból el lehet tölteni 3 tagú családnak itthon is." (Három évi tüzelő)
Ez már számomra a vágyálom kategória. Az írásodhoz gratulálok, jól összeraktad.

(#2) Balage21


Balage21
tag

Grat az íráshoz! Én mondhatom hogy keresztül kasul bejártam az adriai partot a 8-as út mentén. Ha egy kicsit délebbre mész, mondjuk Splittől lefelé ott találod Hvar szigetet én azt gondolom azt érdemes megnézni egyszer az életben mindenkinek. Ott már nyílt a tenger. :)
Egyébként idén Montenegrot sikerült bejárni, ahol aztán már tényleg nyílt a tenger teljesen, nincsenek szigetek. És ami a legfontosabb olcsó, egyenlőre.Mert amint a horvátok belépnek az eu-ba a már így is elszállt áraik tovább fognak emelkedni, és ez rántja magával montenegrot is....

(#3) lecsokolbi


lecsokolbi
aktív tag

Köszi a cikket! :R
Kicsit oda tudtam képzelni magam, nagyon tetszett a gasztro túra a képek magukért beszélnek :)
Keresztapámék is ott voltak, ahol Ti de még képeket mindig nem láttam ennyit róluk... :D
Azért örülök, hogy néhány embernek sikerül eljutnia ilyen szép helyekre és ezt meg is osztja velünk :)

Ha legközelebb ilyen helyen jársz előtte adok hűtőtasit egy ilyen haltálhoz :U

- Mindenki hazudik! -

(#4) hunmyke


hunmyke
aktív tag

Jó kis beszámoló! Mi is voltunk Krk-n, szép hely Baška-t érdemes bejárni, persze ezenkívül is vannak bőven néznivalók Krk-n.
Most megint megyünk ugyanide Krk-re, Omišalj-ba.

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#5) PRO_KoRa


PRO_KoRa
tag

Én is voltam horvátországba, igazán szép hely, máskor is remélem eljutunk, én még 2008 ban voltam Hvar szigetén, akit érdekel, van pár kép szívesen megosztom.

(#6) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Tetszett nagyon az írás, érdemes összefogni páran és egy 7 személyes autóban 5-en is kényelmesen elfértek, úgy már tényleg "olcsóra" ki lehet hozni :K

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#7) natë


natë
nagyúr

Mi is itt nyaraltunk, július elején, már másodjára. Baska mindent visz. Az ottani stand elképesztő. Kb. 200 ezerből simán kijöttünk, pedig 6-an (!) voltunk.

(#8) Horbal


Horbal
őstag

Én két hete jöttem vissza, Isztriából, Pula-Porec stb.

2006-ban voltam már 1x jóval délebbre Trogir környékén.
Horvátország akkor is most is nagyon bejött. Viszonylagos alacsony áraival, szép tájaival és a tengerrel amit évente 1x mindenképpen látni kell (kéne).

Nagyon jó a vendéglátás, szerintem fejlődtek 2006-óta, akkor kissé flegmán álltak a dologhoz most ilyesmivel nem találkoztam, mindenhol lazák és kedvesek voltak.
Amit még érdemes mindenképpen kipróbálni az valamilyen hajós kirándulás (1000+1 helyen hirdetik ezt a szolgáltatást a kikötőkben), hajón kajával (grill szardínia fokhagymás fűszervajas "bundában" cipóval savanyúsággal üveg borral frissen készítve ott a hajón) 150-200 Kuna áron megkapható. (Alkudni is lehet :) ) Egész napos és maradandó élmény.

Az Adria fantasztikus, még a sziklás betonos strandok ellenére is, a kristálytiszta víz mindenért kárpótol.
Előző évben Bulgária volt a nyaralás helyszíne. Ott a egészen más a tenger, homokos a tengerpart fantasztikus beach feeling az egész, viszont látnivaló az közel sincs annyi, kicsit turista rezervátum, amint kilép az ember a szállodák/part területérről azért keményen lepukkant :).

Gratula az íráshoz jól összefoglaltad.

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#9) Djuree


Djuree
félisten

mi hétfőn indulunk motorral, 2000km, horvát, bosznia, montenegro :C

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#10) xlife11


xlife11
senior tag

[link]

Mi ebben az apartmanban voltunk Milnán, a Brac szigeten.Olcsó volt, jó volt, kutyát szerették, bár a helyi éttermek elég vállalhatatlanok voltak, így jobbára magunknak csináltunk kaját, vagy a pizzériába mentünk.A tengerpart nagyrészt üres volt, egyszerre max 20-30-an voltak, szóval csak ajánlani tudom, nagyon nyugis hely.Apartman korszerű volt.

(#11) domerator


domerator
veterán

Jó írás, de már bocsánat... lehet félreértek valamit, de nem fér a fejembe, hogy sörözés, éttermezés, fagyizás mellett minek kell kicipelni 2 karton ásványvizet? Az már igazán nem nagy költség odakinn... :F :F

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#12) csaabz


csaabz
őstag

Köszi a beszámolót!
Augusztus végén megyek barátokkal Horvátba, Senj városában. Remélem kellemes élménnyel térek haza... :K

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#13) Djuree válasza csaabz (#12) üzenetére


Djuree
félisten

asszem nekünk ott lesz az első sátoros iccakánk :C

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#14) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Pontosan ezen időszakban voltunk mi is idén Baškán. Július 15-től 21-ig. :D
Tényleg jó hely. Tavaly Rab szigetén voltunk Loparon, és összehasonlítva a két települést van egy kis különbség. Baška jól ki van építve. :C

PS4

(#15) e=mc² válasza mrhitoshi (#14) üzenetére


e=mc²
őstag

Mondjuk a legnagyobb az, hogy Loparon homokos a part nem?

#11 domerator:

Teny, hogy jobban elfertunk volna, de ez nem az en hataskorom volt. En csak a logisztikai reszet oldottam meg. (kis autoba nehezen lehet sok mindent pakolni)

Ambulimax Provider

(#16) mrhitoshi válasza e=mc² (#15) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Igen. Úgy mentünk eredetileg, hogy 15-től 22-ig, de nem találtunk szállást 22-re, meg egy másik családdal voltunk, szóval vagy 8 utazási irodát bejártunk mire találtunk egy szállást.
Szóval így azt találtuk ki, hogy akkor Baškáról átmegyünk komppal szombaton Lopárra, és ott töltünk még el egy napot, aztán éjszaka go haza. Igazából Lopáron tényleg az az igazi homokos part van, mint a filmekben, és ez a jó benne. :K
Nekem nem tetszik a homokos part, de amúgy igazából én a 4-5 méteres vízben érzem jól magam, szóval ott meg oly mindegy, mi van alattad.
Egyszer Korčulára szeretnék elmenni vagy Mljet-re, de nagyon. :D

[ Szerkesztve ]

PS4

(#17) gezatata


gezatata
aktív tag

gratulálok az iráshoz, nagyon tettszet

szeretném megkérdezni kagylók vannak a tengerparton?
hol a leghomokosabb és legszebb a part? - erre vágynak a gyerekeim és a feleségem is?

[ Szerkesztve ]

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#18) kiszi07


kiszi07
senior tag

Köszi a cikket :) Tetszett

[ Szerkesztve ]

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#19) potyautas válasza gezatata (#17) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Ha homokos tengerpartot szeretnél, akkor inkább Görögországot válaszd, vagy Bulgáriát! Az Adriának a túlsó oldala is homokos, de Horvátországban...talán Raguzától lefelé.

(#20) e=mc² válasza gezatata (#17) üzenetére


e=mc²
őstag

Kagylokert a part kozeleben buvarszemuveggel is kutattuk a tenger feneket, de sok nem volt. Fel is keltem sokszor koran, napfelkelte elott, es pedig meg a szel is fujt, a hullamok eleg sok tormeleket hozott a partra, de kagylo nem volt. Vagy nem volt szerencsem, vagy ott nincsenek.

Lopart tudom, hogy homokos a partja, tobbit nagyon nem ismerem. Legszebb nekem Stara Baska, na az nagyon bejott!

Arra, hogy a gyerekeid es a kedves feleseged mire vagyik azt en nem tudom :)

[ Szerkesztve ]

Ambulimax Provider

(#21) KAMELOT


KAMELOT
titán

Szép helyen voltál. Köszönjük az írást! Adtál egy kis motivációt merre fele is menjek majd.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#22) Skizz


Skizz
addikt

Nagyon szép hely, régen többször is jártam a horvátoknál, lakókocsival. Fantasztikus élmény. A Fekete-tengernél is nyaraltunk egyszer Bulgáriában. Furcsa, de hiába volt homokos és "puccosabb", mint az Adria, nekem mégse tetszett annyira. És ami sokaknak még furcsább lehet, ezeknél még jobban szeretem a Balatont. :D

(#23) ecology_83


ecology_83
tag

Hali!

Én is voltam Baskan, pont egy hete jöttem meg. Mi négyen mentünk, két család és 135ezerből megúsztuk az egészet. Autópályával, szállással, kajával együtt. Még Velencébe is átmentünk ebből a pénzből, ami fejenként olyan 13ezer volt. Elég jól megemelkedtek az ára, amióta itt jártam legutóbb, ez 3 éve volt. Akkor 11-13 Kuna volt egy korsó sör, most 17 körül:)
Stara Baskan állítólag van homokos part, mi a hegyet megmászva átgyalogoltunk (40C-ban) és nem találtuk.

(#24) capulet75


capulet75
addikt

Páromnak belinkeltem az írásodat (mi is voltunk Krk szigetén, pont Malinskában laktunk) ezt írta:" pont Vrbniket meg Stara Baskát hagyták ki, ejj, de kár érte (nekik)".

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#25) fu89 válasza csaabz (#12) üzenetére


fu89
csendes tag

Mi tavaly voltunk Senj-ben. Nagyon szimpatikus város.

Jóformán semmit sem tudtam Ho-ról, se a városkáról, de olyan jól összejött minden, a szállás, az időjárás, az utazás, hogy csak pozitív tapasztalataim vannak. Bár idén kissé magasabb az utazási költség, de nagyon érdemes kiruccanni a "szomszédba", jövőre szeretnénk megint kijutni.

(#26) e=mc² válasza ecology_83 (#23) üzenetére


e=mc²
őstag

Azt szeretném tudni (akar privatban is johet), hogy hogyan sikerult ennyibol kihozni negy embernek? Mennyi idore? Hol? Mivel utaztatok? Hol szalltatok meg? Mit kajaltatok? Kivancsi lennek a reszletekre, hogy jott ki ennyibol... mert akkor mi meg iden visszamegyunk...

#24 capulet75:

Iden kimaradt, de tavaly voltunk mindket helyen.
Stara Baska uber alles!

Ambulimax Provider

(#27) capulet75 válasza e=mc² (#26) üzenetére


capulet75
addikt

Stara Baska a legjobb Krk-ön. :K

Egyébként Horvátország (tengerpart,nyaralóövezet) pofátlanul drága! Amennyibe kettőnknek volt az egész kupleráj, simán elmehettünk volna valami frekventáltabb helyre. :(((

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#28) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Én Korculára megyek, tavaly is ott voltam, nagyon jó. Bosznián át, mert úgy nekem rövidebb és nincs autópálya díj.

Amúgy aki telefonálni/netezni is szeretne, annak itt egy cikk: [link]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#29) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Baskan mi is voltunk 6 éve, gyönyörű városka, kis ékszerdoboz. Idén az Isztriára terveztunk, Brsecben szálltunk meg egy gyönyörű kis apartmanban, onnan fedeztük fel a félszigetet, fürödni meg az eldugott kis oblebe jártunk vagy Moscenicka Dragara ahol nagyobb az élet.

(#30) Gude


Gude
senior tag

Aki kagylót akar gyűjteni és homokos partot szeretne annak OMIS-ban a helye.Általában 6-an szoktunk menni így a szállás 18000FT/fő/hét

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#31) ecology_83 válasza e=mc² (#26) üzenetére


ecology_83
tag

Lehet, hogy felre irtam, negyen mentunk, de ket fore volt 135e. Kocsival mentunk egy hetre. Ket szemelynek: a peco 65, az ut mindennel egyutt 18, koltopenz meg 50e. Vittunk keves kajat is. Nem mentunk etteremben meg ilyesmikben. Nem az volt a cel, h koltsunk, hanem, h ott legyunk. :)

(#32) khron78


khron78
őstag

Igen, az utazás megdobja az árát, ezért szerintem drágább mint a Balaton. Aki olcsóbban nyaral külföldön, az nem egy kategóriájú szállásnál teszi ezt. A Balaton még a drágasága esetén is olcsóbb.Az más kérdés, hogy belföldön vannak sokkal jobb helyek/árak, pl. Gyula.
Ha Balaton, akkor érdemes ott is az északi partot választani. Ha meg Balaton és Horvátország között az utazás költsége elhanyagolható szempont, akkor egyértelmű a tengerpart sokkal jobb választás!!! Az idő se zsákbamacska és talán ott a vendéglátó helyek sem a vendég megkopasztásából állnak.

A cikk nagyon jó!

Még egy kérdésem lenne.
Hallottam, hogy a horvátok nem igen szeretik a magyar vendégeket. Ezzel kapcsolatban valamilyen tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

(#33) echterion


echterion
nagyúr

Tetszik az írás, tényleg nagyon jó helynek tűnik a horvát tengerpart.

Sajnos idén a gyerek sajnálatos betegsége miatt eddig nem tudtunk sehová elmenni, de azért jó lenne még idén valami tengerpartra eljutni. Viszont úgy néz ki, leghamarabb szeptemberben lesz ez lehetséges, ekkor meg már "csak" a görög tengerpart jöhet szóba autóval (nem szívesen repkedek, ha nem feltétlenül muszáj).

(#30) Gude: Az egész olcsónak tűnik úgy. Milyen árak vannak arra (élelmiszer elsősorban)? Mert ha 200 alatt ki lehetne hozni, még talán augusztusban a horvát tengerpart is szóba jöhetne.

[ Szerkesztve ]

**********

(#34) Gude válasza khron78 (#32) üzenetére


Gude
senior tag

Sok helyen jártunk Horvátországban,de mi mindenhol csak jót tapasztaltunk.Volt rá példa,hogy bementünk egy szuvenír boltba és az eladó be se jött utánunk.CSak mi voltunk bent az eladó pedig a bolt elött ült és csak akkor jött be mikor szóltunk,hogy fizetünk

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#35) socialkiller


socialkiller
tag

Durva!Mi is itt voltunk Malinskán 3 hete! Király hely,főleg az esti élet nagy. :R :C

Üdv, Patrik

(#36) mrhitoshi válasza khron78 (#32) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Ez szerintem egy tévhit. A magyarokat szeretik odakint. Most hogy voltunk Baškán, a szállást adó tulajjal beszélgettünk egy keveset, és én is meglepődtem, hogy milyen véleménnyel vannak a magyarokról. Nincsen nekik velünk semmi bajuk. Egyedül a szerbeket nem szeretik. Mondta a bácsi, hogy a szerbek mindig csak háborúzni akartak, ők kényszerítették Jugoszláviát. :)

PS4

(#37) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Jó volt a cikk, gratula! :K
Engem/minket valahogy a horvát tenger abszolút nem vonz.
Ráadásul az egyik tengerparti képen annyian voltak mint a heringek.
Irtózom az ilyentől. Mi minden évben Görögországban nyaralunk!
Valahogy az az igazi. A parton kényelmesen le tudjuk tenni a törülközőt,
nem kell félni hogy valaki a pofánkba szórja a homokot.
Na meg a part is zsenge homokból áll, nem ez a kavicsos akármi. :)

(#38) natë válasza khron78 (#32) üzenetére


natë
nagyúr

Ez nem igaz, kifejezetten örültek nekünk minden egyes alkalommal és mindenhol!

(#39) vadászcsiga válasza RyanGiggs (#37) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ez kit érdekel ez a cikk Horvátországról szól.

(#40) Calibra72 válasza vadászcsiga (#39) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Például engem, és rajtam kívül még sokakat.............
Amúgy gratula a cikk írójának !!!

(#41) echterion válasza vadászcsiga (#39) üzenetére


echterion
nagyúr

Nincs azzal semmi baj, hogy ideírta. Ettől még van köze a cikkhez, mert leírja, hogy neki mi nem tetszik horváthonban.

**********

(#42) Calibra72 válasza vadászcsiga (#39) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Bocsi,az előbb félreértettem a hozzászólásodat, talán a vessző hiánya miatt :)

(#43) Huma


Huma
addikt

Én voltam kétszer is Horvátban, de nekem annyira nem adta. Bár tény, hogy vannak hangulatos kis hegyi falvak. Egy dolog viszont lenyűgözött: Plitvice Nemzeti Park
Bűn kihagyni ha már Horvátban jár az ember.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#44) teratti


teratti
senior tag

Jó beszámoló, Grat! Jövőre a gyerekek már abba a korba lépnek(most 7 ill. 8 évesek), hogy élveznék a tengert és a Balatont hanyagolhatjuk. Én úgy hallottam, hogy Krk sziget homokos ellenben a mellékelt képeken elég kavicsos...nem túl "gyerekbarát". Hová lehetne menni, ahol homokos a part?

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#45) Skizz válasza teratti (#44) üzenetére


Skizz
addikt

Hidd el, jó móka a gyereknek a kavicsos part is. Ráadásul talán nem lesznek majd annyian, mint a homokos partokon.

(#46) vadászcsiga válasza Huma (#43) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ez teljesen relatív hogy mi szép és mi nem. Mi 2 éve voltunk Mykonos szigetén annál szebb kevés van de biztos tudna itt valaki mondani még szebb tengerpartot. Tavaly egy hosszú autós túra alkalmával bejártuk Olaszországot, eljutottunk az olasz rivierára ott meg a tenger volt koszos.
Az idén semmi kedvünk nem volt messze menni sem autóval sem repülővel ezért belőttuk az Isztriát és nagyon kellemes csalódás volt. A tenger gyönyörű, a víz kristálytiszta és ami a legfontosabb hogy közel van. Egy hátránya van hogy hasonló az időjárás mint itthon.

(#47) keIdor válasza RyanGiggs (#37) üzenetére


keIdor
titán

Valahogy azt sem tudom megerteni, aki mindig ugyanoda megy, araktol fuggetlenul. Annyi erdekes hely van csak Europaban...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#48) vadászcsiga válasza keIdor (#47) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Na ezt a fajta nyaralót én sem ertem.

(#49) teratti válasza keIdor (#47) üzenetére


teratti
senior tag

No akkor itt van egy szerény személyemben...... :) 6. éve járunk ugyan oda Balatonlellén. Valószínű a Napfény strand homokos partja vonzott minket míg a gyerkőcök nem nőttek meg annyira, hogy most már fel tudják mérni a Balaton és a tenger közötti különbséget, meg nem dagonyáznak az iszapban. Nekem a "Balaton a riviéra" ahogy a dal is szól, de lehet próbaként jövőre megnézünk valami más lehetőséget...

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#50) RyanGiggs válasza keIdor (#47) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Ez munka is, és nyaralás is! :K
Először nyaralni jöttünk, csak aztán annyira megtetszett a hely, hogy
munkát is kerestünk (találtunk), és így maradtunk is.
Ezen okokból kifolyólag minden évben visszatérünk! ;]
Mostanság napközben "csak" 50fok van napon.... nem vészes! Pici kánikula! :B
A tenger hőmérséklete közelebb van a 30 fokhoz, mint a 20hoz! :D
(Mondjuk Sarti beach-en több mint 30 fokos a víz, oda nem szoktunk lesétálni.)
Az egyébként azoknak jó, akik pici gyerekekkel jönnek, olyan mint a Balcsi,
nagyon sokára mélyül a víz. Nem kell félni, hogy ott valaki belefullad.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.