Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) keIdor válasza RyanGiggs (#50) üzenetére


keIdor
titán

Más ha ott is dolgozik az ember, én csak azt nem értem, akinek nagyon bejött egy hely és minden évben csak oda megy.
Nekem is nagyon bejött Santorini Görögországban, vagy Makarska Horvátországban stb. és még vissza is szeretnék egyszer-kétszer menni életemben, de annyi meseszép hely van, hogy mást is látni kell. Egy hét és indulunk Alanyába, Törökországba, mert ez is nagyon tetszett képek és beszámolók alapján. Szóval én szeretnék minél többet látni. :K
Meg aztán mondjuk nem csak tengerpart van, én a hegyeket is imádom. Nem rég alpesi körúton voltam, benne mind a hat országgal (Franciaország, Svájc, Németország, Olaszország, Ausztria, Szlovénia) amit érint, az is felért egy tengerparttal. :K

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#52) RyanGiggs válasza keIdor (#51) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Hohóó ismerek én itt olyan turistákat akik 10 éve csak ide jönnek!! :K
Sőt, olyat is ismerek aki egy évben kétszer is jön ide! (egy postás)
Hogy miért? Én nem értem meg a lényegét, de ők azt mondják, hogy azért mert,
már mindenkit ismernek, szeretnek visszajönni az éttermekben megismert
emberek/barátok miatt. A parton tényleg viszonylag kevesen vannak,
nincs az a heringérzet egyáltalán. Normálisan lehet pancsolni.
Részemről/részünkről ha már nem lenne itt melónk, (5 év után)
már lehet nem ide jönnék. Mondjuk most tervben van egy őszi New York...!
Kizárólag csak nyaralás szempontjából. De aztán hogy abból mi lesz...
Na az még a jövő zenéje!
(Egyébként engem az ilyen hegyvidékek nem annyira izgatnak, inkább
tengerpart, nagyvárosok! Milánó, Hong-Kong, New York, Sydney...)

[ Szerkesztve ]

(#53) keIdor válasza RyanGiggs (#52) üzenetére


keIdor
titán

Városok engem is érdekelnek, de azokat nem a nyaralás kategóriájába sorolom, bár kinek hogy. Meg az is inkább csak Európa, Hong Kong-ba én főleg a heringérzet miatt nem mennék, meg úgy egész Ázsia nem érdekel, kivétel Thaiföld meg a Himalája, oda szívesen mennék a többi annyira nem fog meg ami Ázsia.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#54) Paci.


Paci.
tag

Mi Brela-n voltunk (Makarska-tól vissza egyet) egy kedves házaspárnál {Üdv Ibi néni!} a hölgy magyar származású volt a férje helybéli, nagyon kedvesek. Nekem bejött a kavicsos part, a sós levegő meg pláne. Asztmám miatt ha tehetném felíratnám receptre :) A strandcipőt javaslom mindenkinek, én rengeteg tengeri sünit láttam, kis búvárkodással rengeteg kilakoltatott példány házát meg lehet szerezni. A pletykákkal ellentétben a helyiek kedvesek, bár nekem kicsit temperamentumosak (pl index helyett duda). Mi ritkábban mentünk étterembe, találtunk egy remek kis látványpékséget ami éjjel-nappal friss áruval volt tele. Az ücsörögve falatozás helyett mászkáltunk inkább :D .
Aki nem fél egy kis utazástól, mindenképpen vágjon bele. Autóval célszerű váltósofőrről gondoskodni, nekem kicsit sok volt egyszerre lagzi után zombi üzemmódban fáradtan vezetni.

[ Szerkesztve ]

Vétkezz csak, gyónni ráérsz...

(#55) vadászcsiga válasza Paci. (#54) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Én ilyen hosszú utat autóval nem vallalnek mar be még váltva sem. Öreg vagyok hozza.

(#56) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Azt tudjátok esetleg, hogy van-e olyan hely ahol ingyen lehetne sátrazni? Gondoltam már rá többször is, hogy csak lenéznénk 2-3 éjszakára fürödni meg bulizgatni és akkor olcsóbban megúsznánk. :B

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#57) keIdor válasza vadászcsiga (#55) üzenetére


keIdor
titán

Ez nalam meg rovidnek is szamit.:D Budapest-Dubrovnik is keveske volt. 2000km felett egyhuzamban, onnantol kezd sok lenni, bar meg mindig bevallalnek en Lisszabont is, egyszer amugy is el kell erni a 3000km-t, nalam eletcel egyben ez a tav.:D

Autopalyan nem kell 2000km alatt valtosofor. Persze nekem, tudom van akinek 200km is sok, nem is jar az illeto sehova.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#58) RyanGiggs válasza keIdor (#53) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Thaiföld mi??! ;] Na az engem is érdekel. :DDD

(#59) Huma válasza RyanGiggs (#58) üzenetére


Huma
addikt

Most lebuktál: 18+ ;] :P

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#60) teratti


teratti
senior tag

:C Ilyen közelebb is van nem kell ilyen messzire elmenni...

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#61) Paci. válasza RyanGiggs (#58) üzenetére


Paci.
tag

Ha arra jársz, egy sárga-kék motoriksát hozz nekem feltétlen plíííz :P

Vétkezz csak, gyónni ráérsz...

(#62) vadászcsiga válasza keIdor (#57) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ilyen távolságba olcsóbb és ésszerűbb repülővel menni. Kényelmesebb sokkal.

(#63) Balage21 válasza keIdor (#57) üzenetére


Balage21
tag

Én pont most jöttem haza Dubrovnikból, pontosabban Montenegro, Bar városából csak Dubrovnik fele. Ez kb. 850 Km egyhuzamban, és nem autópályán (mivel nincs). Azért én azt mondom hogyha nem autópályán mész akkor napi 1000-1200km felett inkább pihenjen egy éjszakát az ember.
Azért Lisszabonba nem szabad egyhuzamban, végig a francia riviérán, elmenni Monaco felett azért megállásra késztető látvány, legalábbis én mindig megálltam kamionnal is... :)

(#64) keIdor válasza Balage21 (#63) üzenetére


keIdor
titán

Tudom meg is kell ott állni, szép hely. :K

Bosznián át mentetek? Mi Horvátországon keresztül még annak idején. Budapest-Zágráb-Split és Splittől nincs valóban már pálya.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#65) Balage21 válasza keIdor (#64) üzenetére


Balage21
tag

Így Udvar-Eszék-Doboj-Zenica-Szarajevó-Foca-Niksic-Podgorica-Bar.Hazafele pedig végig a riviérán a 8-as úton Bar-Sutomore-Petrovac-Canj-Sveti Stefan-Milocer-Budva-Kotor-i öböl - Herceg Novi-Dubrovnik-Metkovic-Mostar-innentől már ahogy jöttünk.
Egyébként nagyon megy a tervezgetés mert szeretnék a pályát lehozni a Dubrovnikig, csak éppen az a 20-30-km-es bosnyák partdarab miatt nem egyszerű a mutatvány...Egyébként a bosnyákok is szépen lassan de haladnak már a pályával Zenica és Szarajevó között már majdnem végig kész van 5év és sztem Mostarig pálya lesz.

(#66) vadászcsiga válasza Balage21 (#65) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Én itt kiszállok ti durván nyomjatok. Nincs az a pénz hogy én ezen az útvonalon autóval nyaralni menjek.

(#67) Balage21 válasza vadászcsiga (#66) üzenetére


Balage21
tag

Hidd el gyönyörű Bosznia.A Neretva folyó kristálytiszta vize, a pisztrángosok, a szerpentines utak, Mostari híd....Montenegroba a Tara a folyó ami a legkedveltebb raftingos folyó hihetetlen kék vizével és európa legmélyebb kanyonjával és a Skadar-i tó és hát a Tunel is nagy élmény 4,2km-es alagút nem sűrűn van felénk...

(#68) vadászcsiga válasza Balage21 (#67) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Elhiszem neked mivel nem jártam arra de én inkább előnyben reszesitem Ausztria hegyeit, gleccsereit. Ha kalandra vagyunk Tirolba megyunk, feleségem nem vezet nekem meg éppen eleg az a 5-600 km még autópályán is nem hogy úttalan utakon.

(#69) Sztbeni válasza vadászcsiga (#66) üzenetére


Sztbeni
őstag

ne félj Boszniától. Az utak jók, a táj gyönyörű, a benzin olcsó. Egyedül a sofőrök durvák, keményen vezetnek, hagyni kell őket, és nem lesz baj

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#70) vadászcsiga válasza Sztbeni (#69) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Á asszony biztos nem jönne velem egyedul meg hova menjek :)

a sofőrök durvák, keményen vezetnek, hagyni kell őket, és nem lesz baj
Mi van ha mégis valami folytán összeütközésbe kerülök az egyikkel? Jeltelen sírba eltemet? :D

(#71) Sztbeni válasza vadászcsiga (#70) üzenetére


Sztbeni
őstag

nem olyan veszélyes. Viszont az erdőbe nem kell mászkálni, mert taposóaknák lehetnek xD. De komolyan. Az utak nem olya durvák, kemények a sofőrök, de tudnak is vezetni

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#72) vadászcsiga válasza Sztbeni (#71) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Na ez egyre csábítóbb, akkor elég ha beküld az erdőbe :DDD

(#73) Jarod1


Jarod1
addikt

Uvala Scott hotelt próbálta Valaki már a KRK szigeten?

(#74) danih válasza Jarod1 (#73) üzenetére


danih
addikt

Csekk. Jobb fent katt az értékelésekre.

[ Szerkesztve ]

(#75) keIdor válasza Balage21 (#65) üzenetére


keIdor
titán

Nincs az annyi, 4km-t mértem. (asszem, 3 éve volt)
Mostar szép ott mi is voltunk. Montenegróban még nem jártam, de el kell oda is mennem egyszer, úgy hallottam nagyon olcsó. Szállás árak milyenek? Egyszer csak úgy random kéne leugrani néhány napra.

vadászcsiga: Ausztria az nálam is.:) Óóó, velem (előttem vagy mögöttem) kellett volna jönnöd tavaly, jó kis Budapest-Calais útra, egybe lenyomtuk ahogy illik, ott lett volna a helyed. ;] :K Egyébként én még mentem volna, most ez nem csak úgy írom, hanem komolyan mondom, szeretek vezetni, nekem kikapcsolódás. :)

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#76) Balage21 válasza keIdor (#75) üzenetére


Balage21
tag

Nagyon olcsó.Szállások már vannak 7-8 eur/fő/éj-től.1euro 5L víz.Amit viszont nem árt tudni hogy ott még annyit sem ebszélnek angolul mint a horvátok, ellenben vannak olcsó szupermarketeik (Voli, Franca, Maxi) ahol nem kell beszélni semmit. :) 3hete 396 Ft volt 1L benzin lent, míg boszniában 325 (OMW). :)
Amit fontos tanácsként javaslok mindnekinek aki boszninai kalandra adja a fejét. Vigyen magával bosnyák márkát mert az eurot és a kunát borzasztóan váltják, és az autópálya díj (Zenica-Sarajevo) 4,2 márka, és a pályát nem lehet elkerülni észre sem veszed és már fent is vagy rajta.Most már legalább van rajta fizető kapu befelé is, 2 éve még az sem volt azt hittük ingyenes és a végén várt a kapu. Mondanom sem kell ciki volt, 30 kunáért engedett át...

(#77) vadászcsiga válasza keIdor (#75) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Én is szeretek vezetni de nem tartozik a kedvenc elfoglaltságaim közé főleg nem a vissza felé vezető út. Hosszabb utak után néha azt álmodom hogy frontálisan ütközöm, de nem megy végig a folyamat hanem újra és újra elkezdődik.

(#78) RyanGiggs válasza Huma (#59) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Te buktál le!!!!! Te ilyeneket nézel??! Ez igen! :P

(#61) Paci. Oké, ha lesz rá lehetőségem! ;]

(#79) Huma válasza RyanGiggs (#78) üzenetére


Huma
addikt

Dehogy nézek. Már a feltételezés is sértő. :((
Résztvevő vagyok. :DDD

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#80) Trava válasza Jarod1 (#73) üzenetére


Trava
tag

Én voltam egyszer ott.
A legelső, hogy nem is a szigeten van, hanem a híd lábánál.
A második hogy ez egy hotel, apartman komplexum rengeteg emberrel.
A harmadik, hogy soha többet nem megyünk oda.

Viszont egyszer voltam a krk szigeten, a naturista kempingben még fiatal koromban. :K
Na az nem volt semmi. :C

[ Szerkesztve ]

(#81) vadászcsiga válasza Trava (#80) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Mi Baskáról sétáltunk át egy nudi partra azt hiszem Bunculukának hívják. Gyönyörű naplementek voltak arra.

[ Szerkesztve ]

(#82) kmarci25


kmarci25
veterán

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni. Hamarosan indulunk Horvátországba nyaralni, ketten megyünk, a feleségemmel. Én még arra nem jártam, Lovran-ba megyünk, az Isztriai-félszigetre, 5 napra. A szállás már megvan, reggelivel, egy panzióban, tehát konyha nem nagyon lesz.
Úgy tervezzük, hogy ezt-azt viszünk itthonról (felvágott, sajt, ilyesmi), de az nyilván egyszer elfogy :). A kérdés az lenne, hogy milyen árak várnak arrafelé? Tulajdonképpen minden érdekel, a benzintől elkezdve, a bolti élelmiszereken át, az éttermi árakig. :D Kérlek írjatok némi támpontot, hogy mégis mennyi pénzt érdemes vinni! (Eurónk van, de gondolom azt ott nem éri meg használni...)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#83) vadászcsiga válasza kmarci25 (#82) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Mi is most jottunk haza az Isztriáról csak mi Brsecben szálltunk meg. Az árak szinte ugyanazok mint itthon, van vagy 3 fele élelmiszer áruház ahol jol be lehet vásárolni (Konzum, Mercator, a harmadikra nem emlekszem Opatijaban van a legjobb egy Billa, odafelé érdemes bemenni), eurót nem fogadjak el csak a Kunát. A benzin ha jol emlekszem kb 10 ft-al volt olcsóbb mint itthon, éttermek viszont drágák szerintem.
Eurót is vihettek de minden váltóban lehet forintot is váltani meghozza ugyanannyiért mint itthon.

(#84) vadászcsiga válasza vadászcsiga (#83) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Benzin árhoz még annyit hogy én bankkártyával fizettem a kúton és az OTP olyan jol számította a Kunát hogy 1 l benzin 380 Ft-ra jött ki.

(#85) kmarci25 válasza vadászcsiga (#84) üzenetére


kmarci25
veterán

Köszönöm, sokat segítettél! :R Még annyit kérdeznék, hogy ott is vannak hasonló "üzemek" mint Magyarországon a nyaralóhelyeken? Gondolok itt ilyen strandos gyorskajáldákra, ahol pl. lángost, hamburgert, gyrost kapni. (Gondolom, azért csak van...) Ezek is hasonlóak árban a magyarhoz?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#86) vadászcsiga válasza kmarci25 (#85) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Láttam ilyeneket de az árakat nem figyeltem mert nem vettünk naluk semmit és inkább kebabot meg gyrost árulnak de szerencsére nincs sok ilyen árus mint a Balcsin inkább éttermek vannak amik nem túl olcsók. Fagyi, 1 kuglica 6-7 kuna : )
Egyedul Rovinjban vettem kebabot, nagyon finom volt és 25 kuna. Magyarul kerdezte a srác hogy csiposen kérem e? :)

Egyik nap szerencsenk volt mert Moscenicka Dragan ahova fürödni jártunk halász napok voltak és sütöttek szardiniat, kalamarit, fekete kagylót. Úgy adták mint itthon a sült kolbászt, nagy karéj fehér kenyérrel ahogy kell.
Emlékszem 6 éve Baskán is találtunk egy ilyen sütödét de az állandóan nyitva volt azt ettük mindennap kétpofára :D

Amúgy meg az apartmanban kanyaritottunk magunknak finom ebedeket meg vacsorakat. Imádjuk felfedezni a falubeli kis élelmiszerboltokat ahol reggel friss péksütit meg felvágottat kapni, a piacon meg egészséges zöldségeket. A vegyesbolt bejárata mellett meg egész nap ott ül a helyi alkoholista bácsi mint az itthoni falvakban : )

És ami érdekes hogy mintha a tenger mellett élők kevesebbet dohanyoznanak. Ez lehet hogy téves megfigyelés de ha így van szimpatikus.

Bocs azert amit nem kérdeztél de talán segít.

(#87) kmarci25 válasza vadászcsiga (#86) üzenetére


kmarci25
veterán

:D Persze, hogy segít. Nálunk a főzés, otthoni kajakészítés nem nagyon megy, mert szobánk lesz, nem hogy konyha, de főzősarok sem. Persze ettől még szendvicset fogunk csinálni, de a rántotta már megugorhatatlan feladat. :)
Ilyen helyi halas cuccban én is reménykedek...!
A dohányzás jó hír, utálom, ha a strandon a szomszéd cigijét én is szívhatom.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#88) RyanGiggs válasza Huma (#79) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Akkor Te itt jól éreznéd magad!! :DDD

(#89) Calibra72 válasza RyanGiggs (#88) üzenetére


Calibra72
aktív tag

:DD

(#90) RyanGiggs válasza Calibra72 (#89) üzenetére


RyanGiggs
őstag

:))

(#91) Jarod1


Jarod1
addikt

hi, milyen áron vannak most az üdíttők kint, ásványvíz, és a fő cucc a Karlovacko sör:)?

[ Szerkesztve ]

(#92) Calibra72 válasza Jarod1 (#91) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Az attól függ hol veszed. Ha jól emlékszem 10 kuna körül vettem a Karlovacko-t. A 2 literes Cola is hasonló áron van.
Persze étteremben egy 2dl-es üdítőért 15-20 kunát is elkérnek.
A mi árainkhoz képest az ásványvíz is eléggé drága /Studenac/, persze csak annak aki efféle mérgeken él :)

[ Szerkesztve ]

(#93) Jarod1 válasza Calibra72 (#92) üzenetére


Jarod1
addikt

kösz, energia italokat lehet kint kapni?

(#94) vadászcsiga válasza Jarod1 (#93) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Persze hogy lehet, Horvátországról beszelunk Iránról.

(#95) Calibra72 válasza Jarod1 (#93) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Persze, sok mindent lehet kapni. A multik most kezdenek megjelenni az országban, ezt is hozza majd a zúnijó :( Pedig eddig Horvátország szinte szűz terület volt ilyen téren...........

(#96) kmarci25 válasza Calibra72 (#95) üzenetére


kmarci25
veterán

Most miért? Milyen jó nekünk is, hogy van Cora, meg Auchan, meg Tesco... :DDD

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#97) Calibra72 válasza kmarci25 (#96) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Engem nagyon emlékeztetett a 20-25 évvel ezelőtti Magyarországra, amikor még nem voltak ilyen nagy bajok az országban........................................

[ Szerkesztve ]

(#98) e=mc² válasza kmarci25 (#96) üzenetére


e=mc²
őstag

Cora elvileg mar nincs. Az Auchan felvasarolta.

Ambulimax Provider

(#99) kmarci25 válasza Calibra72 (#97) üzenetére


kmarci25
veterán

20-25 éve? Voltak bajok akkor is, nem is kevés. Csak az idő sok mindent megszépít...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#100) Calibra72 válasza kmarci25 (#99) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Az sem kizárt :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.