Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) potyautas válasza kmarci25 (#99) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog (1)

Horvátországban például háború volt.

(#102) Calibra72 válasza potyautas (#101) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Volt sajnos, épp abban az időben őriztem a hazát 1 évig mint határőr. Még otthon is egész éjjel hallottam a bombák robbanását, és láttam a hatalmas villanásokat. Akkor Eszéket és környékét támadták a szövetségesek...
De a háborúnak szerencsére vége. Ha valaki nem az autópályán jár, mint például én, az igen sok szétlőtt épületet láthat még ma is. Ezeket persze szándékosan hagyták úgy, hogy a jövő nemzedéke is lássa mi is történt akkoriban.
Sokszor végigmentem a nyolcason, a tengerpart melletti főúton, és néha elhagyatott hegyi utakon kellett átvágnom hogy pl. Senj-nél fel tudjak menni a nyolcasra. Rengeteg még a hegyekben az elaknásított terület, erre figyeljen mindenki !!!

(#103) kmarci25 válasza Calibra72 (#102) üzenetére


kmarci25
veterán

Na, ez például elég szörnyű, ahogy a háború is az volt. :( Az aknásított részekről hallottam, de nem árt minél többször felhívni rá a figyelmet.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#104) vadászcsiga válasza Calibra72 (#102) üzenetére


vadászcsiga
félisten

De rohadt gyáva és gerinctelen eszköze a háborúnak ez a taposó akna. Pfujj

[ Szerkesztve ]

(#105) HUNPSP


HUNPSP
aktív tag

Mivel a nyár elején voltunk mi is, így csak pár szóban, de bírnék:

Car-Tours-al utaztunk, önellátós apartmanba, a tulaj és lánya nagyon nagyon kedvesek voltak. Minden rendben volt a "hellyel", amiét fizettünk, csak annyi baj volt, hogy a kártúrszosok akiktől bérlik a helyet, ők nem tudnak egy mukkot sem magyarul. Vagy horvát, vagy angol. Tudom, meglehet oldani horvát kiskönyvvel, de macerás minden mondatot, szót lefordítani, ráadásul ha a másik mondja, az úgy pláne érdekes. De oké, én ezt letudtam, megy az angol. Egyébként mindenhová elég volt angolul tudni, szerencsére. Egyszer ültünk be a mekibe, csak próbaként, de inkább nem is említem, kihagytak dolgokat amiket kértünk, nem azt hozták amit kértünk, stb. De mentségére szóljon, hogy a kasszás nem igazán tudott angolul.

Feljebb írta valaki, hogy az Isztriai-félszigetre mennek. Mi is ott voltunk, Pula-ban. (románul egyébként egy nem szép szót jelent, minden férfinak van ilyen :DDD )
Egy hétre mentünk, hárman, ha jól emlékszem 70-75 ezer körül. Maximum 80e. De még ez is nagyon nagyon baráti ár volt, szerintem. Autóval mentünk egyébként, így sem volt vészes az árat tekintve.
Rakás ásványvizet vittünk, illetve sok-sok elállós dolgot. A szálláson egyedül a mikró volt hiány, de az is csak annyira, hogy teljes mértékben megvoltunk végülis nélküle. :)
Közelünkben volt egy Lidl, mindent lehetett kapni.

A tenger csodás, igen, tényleg kavicsos-köves, de egyáltalán nem vészes.
Mi minden nap mentünk valahova, Fazana-ban egy nagyon nagyon jó fürdős hely van. Kicsit messzebb a parttól lehet parkolni ingyen bárhol. Part mellett mindig fizetni kell mindenért. Egyébként a beljebb parkolás mindenhol megoldás volt. :)
Megnéztük a Baredine barlangot (vagy mi a fenét), Kamenjak-ot, természetesen az összes pulai dolgot is. Hű, elég sok felé jártunk - mentünk, minden nagyon jó volt, és élvezetes.
Az emberek kedvesek, rendesek, autósok tudnak is vezetni. Tetszett, hogyha megnyomtam zebránál a gombot, egyből zöld lett, kb. 2-3 másodpercen belül. Igaz, pont annyi idő volt, hogy átmenjen az ember. De ez így tökéletes is. :)

Szerintem az árak rendben vannak, emlékeim szerint maximum 20%-al drágábbak, persze attól függ, miről beszélünk, de ennél nagyobb drágulást nem igazán találtam.
Van, ami olcsóbb, szóval nagyjából kompenzálva van a dolog.

Sokat tudnék még mesélni, de késő van, és tényleg csak nagyjából szerettem volna beírni, remélem, azért valakinek ezek hasznosak lehetnek. Kíváncsian olvasgatom itt a hozzászólásokat is. :)

Üdv Horvátországosok! :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=HUNPSP @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=HUNPSP&submit= @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=HUNPSP&submit=

(#106) teratti


teratti
senior tag

Az időjárás mennyire kiszámítható Horvát tengerparton(mert most is megszívtuk a Balcsin) ill. ezeken a partokon járt-e valaki és milyenek a benyomások? :R

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#107) vadászcsiga válasza teratti (#106) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Csak annyira mint máshol. Az időjárás mindig változik.
Egyébként meg itt is igaz hogy minél délebbre mész annál kellemesebb idő van. Az Isztrián pl. hasonló idő van mint itthon. Amikor ott voltunk néztem a radarképet és naná hogy sehol nem volt felhő Európában csak Magyarország és Isztria felett. Ott forgott a kis szemét. Bosszantó volt de túl tettük magunkat mert gyönyörű volt a tengerpart. Aztán persze egyszercsak kiderült, és minden happy volt.

(#108) Calibra72 válasza teratti (#106) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Kiszámíthatóbb mint itthon. Az az igazság hogy az sem mindegy az ország melyik részére szeretnél utazni. Az északi rész időjárása inkább a miénkhez hasonló, nagyobb változás inkább Zadartól lefele van. Itt megsokasodnak a pálmafák :) Idáig egyetlen egyszer fogtam ki rossz időt, 2010-ben. De akkor nálunk is esett szinte egész nyáron.
Az idén napra pontosan akkor voltam Horvátországban amikor a cikk írója is :) Gyönyörű volt az idő, még felhőt sem nagyon lehetett látni, 33-37 fok volt. Ugyan ebben az időben északabbra tudtommal volt 1-2 esős nap. Tehát minél délebbre mégy, annál nagyobb az esélyed a jó időre.
A déli rész további előnye, hogy talán valamivel olcsóbb, és nincs az a tömegnyomor a strandokon mint északon. Idén Krilo Jesenice-ben voltunk, az apartman előtti strandon szinte csak mi fürödtünk hétköznap, hét végén jöttek csak fürdőzők Split-ből.

Szerk: Közben látom már vadászcsiga is válaszolt :)

[ Szerkesztve ]

(#109) teratti válasza Calibra72 (#108) üzenetére


teratti
senior tag

A pálmafák szerves részei a tengerpartnak + ha az idő is jobb, úgyhogy irány dél! :) Csak ne köves legyen a part. Már időben elkezdem a tapogatózást, hogy ne maradjon az utolsó pillanatra mint általában szokott.... :R és vadászcsigának is :R

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#110) vadászcsiga válasza teratti (#109) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Horvátországban nem igen találsz homokos partot, de én azt mondom nem baj ennek is meg van a szépsége pl az a hang amikor visszafelé húzódik a hullám a kavicsok meg összesurlodnak, vagy a kavics gyűjtés. Feleségem a gömb alakúakra bukott haza is hozott egy zacskonyit.

(#111) Calibra72 válasza teratti (#109) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Általában nem foglalok előre szállást, hanem leérve keresek . Így az utazási irodának sem kell fizetnem a hasznát, és a banki átutalás miatt sem bukok vagy 20 ezret.
Persze aki jobban szereti előre tudni hogy hova megy, az keressen egy szimpatikus utazási irodát.
Nincs a köves partal sem baj, csak kell venni egy fürdőszandált, ez véd a sünöktől is.
Van több homokos part is Horvátországban, én Omis környékét szeretem a legjobban.
Volt hogy Velencétől végig a parton jöttem a nyolcason, de engem ez a környék fogott meg leginkább.

[ Szerkesztve ]

(#112) kmarci25 válasza Calibra72 (#111) üzenetére


kmarci25
veterán

Srácok! Booking.com
A legjobb szállás-ajánló, foglaló oldal. Sok keresési szempont, jó árak, rettenetesen sok ajánlat. Nem vonnak pénzt, csak összegyűjtik az ajánlatokat. Ott foglaltam én is. 2 főre, 5 éjszaka, reggelivel 51 ezer. :D

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#113) teratti válasza Calibra72 (#111) üzenetére


teratti
senior tag

Egy kicsit félek a bizonytalantól két gyerkőccel úgy lemenni, hogy előre nincs a szállás lezongorázva. Köszönöm nektek az infókat, talán a kavicsos part sem olyan nagy probléma legalább nem dobálják egymás szemébe a homokot..... :D

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#114) Calibra72


Calibra72
aktív tag

kmarci25 : Igen, ismerem ezt az oldalt,csak az általam kedvelt környékről nincs túl sok szállás itt .
teratti : Nem kell félned, az út szélén kínálják az apartmanokat :)
A kavicsos strand nagy előnye, hogy kristály tiszta a vize . Persze a homokos is tiszta, csak ha mondjuk aznap épp hullámzik a tenger, akkor felkeveredik a széle, de még így is sokkal de sokkal tisztább a Dunától. Rettentően jó ,kemény a fenék, nem iszapos, szinte mintha beton lenne :)

(#115) Reaper04


Reaper04
aktív tag

Sziasztok!

Bocsi hogy ide teszem fel a kérdésem, de olvasva a kommenteket voltatok már párszor erre felé nyaralni :)
Mi is Horvátországba indulunk majd, de elakadtunk az utasbiztosítás kötésénél. Még nem kötöttünk utasbiztosítást soha (tavaly voltunk először külföldön, akkor olaszban, és azt mondták hogy az Eu kártya elég ... utólag kiderült hogy még sem :DDD )
... szóval, poggyászbiztosítás.

Tudnátok segíteni biztosító ügyében ahol laptop, fényképezőgép is biztosított tárgyak között van? Néztem már egy csomó biztosítót, de a szerződésben A-t írnak, míg a honlapon B-t, egyéb alkusz oldalon a kalkulátor meg C-t ír. :(

Sok biztosítónál a fényképező/ videókamera nem számít biztosítottnak, valahol igen, laptop nem ...stb.
Megosztanátok velem a tapasztalatotokat ilyen téren? Illetve tudnátok segíteni, tanácsot adni?
Hálás lennék érte :R

Köszönöm előre is!
Üdv: Dave :R

(#116) kmarci25 válasza Reaper04 (#115) üzenetére


kmarci25
veterán

Tegnap kötöttem éppen a netrisken. Ott kis ikonok jelzik az ilyen "extrákat", és ha ráviszed a kurzort az ikonra, akkor kiírja, hogy pontosan mi a helyzet, illetve ha "kinyitod" az adott ajánlatot, akkor ott is leír mindent, hogy mit milyen összegre biztosít. Próbáld meg ott, eddig a netrisk nekem minden ügyben bevált (kgfb, casco, utazás). :)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#117) e=mc² válasza Reaper04 (#115) üzenetére


e=mc²
őstag

Ha van idod es lehetoseged, akkor szemelyesen menj be egy-egy biztositohoz. Ha mas nem ott meg tudjak mondani. Ha meg nem, akkor gyorsan el onnan, de mindennel, nem csak utasbiztositassal...

Mi tavaly kotottunk Uniqa-nal weben, bankkartyaval fizettunk, 10 perc volt osszesen 15k-ert.
Iden mar nem. Inkabb vigyaztunk magunkra.
EU kartya van.

Ambulimax Provider

(#118) Calibra72 válasza Reaper04 (#115) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Nálunk az asszony intézi a biztosítást, legalább azt ne nekem kelljen :D 12K körül volt hármunknak.
Amúgy a Horvátokra nem jellemző a lopkodás... A digókra már sokkal inkább...

[ Szerkesztve ]

(#119) HUNPSP válasza Calibra72 (#118) üzenetére


HUNPSP
aktív tag

Annyira nem jellemző, hogy este 11-kor több autó is nyitott csomagtérrel állt az egyik nagy ház előtt, és senkinek meg sem fordult a fejében még a lopás kis szikrája sem. :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=HUNPSP @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=HUNPSP&submit= @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=HUNPSP&submit=

(#120) Reaper04 válasza HUNPSP (#119) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Köszi a válaszokat :)
Mi a Krk szigetre megyünk, remélem ott sem jellemző.

Bementem személyesen pár helyre, meg írtam e-maileket is.
Mon*dial megtetszett, de poggyászbiztosítás csak a széfben vagy őrzőtársasághoz elhelyezett cuccokra (fényképező, laptop...stb) érvényes.
Tehát ha az apartmanban nincs széf, se porta- őrző szolgáltat ,akkor ciki van.

Jártam még az All*ianz-ba. Korrekt válaszokat kaptam, náluk az is biztosított amit az apartmanban hagyunk, nem kell hozzá széf, csak a bejárati ajtót kell bezárni, illetve az ablakokat becsukni :) Az áruk sem vészes, két főre 8 nap ~7.8e Ft. (490 Ft/nap)

Rákérdeztem az Auto Assistance szolgáltatásra (még jó, mert arra is gondotlam, hogy az is kellene), mert kiderült az csak arra jó, ha cserbenhagy az autó.
Kérdezte a hölgy hogy "attól félek hogy megáll az autó, vagy belém jönnek?"
Válasz: "B"

Ajánlotta a casco-t, határozott időre, tehát arra a 8 napra. 5,8 ezer pénzre jött ki.

szerk:: Jut eszembe! A KGFB mellé kaptam zöld papírost is. A ugye a nemzetközi biztosítási lap. Na most azon az érvényességnél fel vannak tüntetve az országok, de a horvát szaggatott vonallal be van keretezve.
Magyarázatot nem találtam rá.

Mit jelent ez szerintetek?
A többi országnál nincs keret, ennél meg párnál még van.

[ Szerkesztve ]

(#121) e=mc² válasza Reaper04 (#120) üzenetére


e=mc²
őstag

Szia!

Ha minden igaz, akkor azok az orszagok nicnsenek benne az EEA-ban.

Ambulimax Provider

(#122) Reaper04 válasza e=mc² (#121) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Hmmm ... :F
Ezen a papíron azt írja, hogy arra az országra nem érvényes amelyik át van húzva. Itt egyik sincs áthúzva. Csak bekeretezve.

+ Tegnap az utazási iroda odaadta a kulcs átvételéhez szükséges papírokat és kaptam mellé pár prospektust ajánlást ...stb.
Abban azt írják horvátországba a biztosításhoz ez kell: nemzetközi biztosítási kártya + BBP biztosítás (baleset, betegség poggyász biztosítás)

Most akkor? A kettő üti egymást ? :)

szerk: Találtam a kártyán egy linket. Rákerestem és a zöldkártyán belűl találtam egy olyat hogy"lefedettség": Katt ide

Ez alapján bent van. Szerintetek is? Jól értelmezem? :D

[ Szerkesztve ]

(#123) vadászcsiga válasza Reaper04 (#120) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Túl aggódod sztem ezt. Horvátország nincs olyan messze és nem barbárok lakják, ráadásul teli van németekkel, hollandokal akik millios lakokocsikkal jönnek, nem a te javaidra fáj a foguk. Nálunk volt 2 iPhone, egy navi, egy drága tukorreflexes gép hozzá 3 különböző objektiv de nem aggodtunk egy percig sem. A szallasunk előtti parkolóban mienk volt a legolcsóbb autó, csupa Audi meg x5-ös.

(#124) Reaper04 válasza vadászcsiga (#123) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Talán ez is benne van a pakliban :B

(#125) Balage21 válasza Reaper04 (#122) üzenetére


Balage21
tag

Sztem egy kicsit túlzásba viszed ezt a biztosítás dolgot. Nem Törökországba vagy Bulgáriába mész, csak ide a szomszédba...Minden ugyanúgy van mint itthon, és a lopást még hallomásból sem ismerik, főleg a szigeteken. Azért az elmúlt az elmúlt évtizedben a horvátok messze messze leköröztek minket ebben a tekintetben. Én személy szerint nem kötök semmire biztosítást, csak pénzkidobás. A zöldkártyát pedig a határon elszokták kérni mostanában, úgyhogy azt mindenképpen vigyed.
A közlekedésre figyelj oda, mert ott más szokások vannak mint itthon, gondolok itt az elsőbbség adásokra, a körforgalmakra, és legfőképpen a dudálásra :).Jól válaszd meg a parkolót ahol az autót hagyod, mert sajnos nagyon nemtörődnek a járművekkel. (Majd meglátod a sok meghúzott és letört tükrös autót.) Nekem első számú szempont egy apartmannál hogy legyen saját parkolója esetleg garázsa.
Amúgy jó utat, meglátod megfogod szeretni azt az országot, és haza sem akarsz jönni. (legalább is velem mindig ez van... :) )

(#126) vadászcsiga válasza Balage21 (#125) üzenetére


vadászcsiga
félisten

És a meghúzott autókat rendszerint turisták csináljak. Hat éve ahogy megérkeztünk Krk-re olyan szűk volt az utca ahol meg tudtam fordulni hogy rögtön le is horzsoltam egy mercedes bal első ajtaját :)

(#127) Reaper04 válasza Balage21 (#125) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Fő a biztonság :)
Tavaly Olaszországba voltunk, nem kötöttünk semmit, nem volt probléma. Csak mikor mondták, hogy viszont ha mégis, akkor csúnyán megszívtuk volna.
No mind1...
Én pozitívan állok hozzá, nem lesz semmi probléma. :K

Mit kell tudni az elsőbbségadásról? :) Olvasgattam már a közlekedésükről, de erre nem tértek ki... valamint a körforgalmakról sem.
Írnál ezekről néhány tudnivalót ? Előre is köszi! :R

(#128) HUNPSP válasza Reaper04 (#127) üzenetére


HUNPSP
aktív tag

Semmi extra nincs egyébként a dologban. :)
Ha van jogosítványod, akkor ennyi, ne aggódj ezeken! Normálisan vezetnek nagyon.

Amivel mi mentünk autóval, annak meghúzták a bal első lökhárítóját, nem tudni hol vagy ki mivel, semmit... és nem egy kis hajszálkarc, vagy ilyesmi... :(

Parkolás nem szintén nem gázos, de ahogy fent írtam, ha part mellett lesztek, hagyjátok a fizetősöket (ráadásul időre is lekorlátoz), lehet, hogy 50m-el arrébb ott egy teljesen üres parkoló. Velünk ez volt, mindig sikerült találni, egyáltalán nem sok keresgélés után. Csak a táblákat kell figyelni, hogy hol fizetős... ahol nincs, mehet egyből a parkolás! :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=HUNPSP @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=HUNPSP&submit= @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=HUNPSP&submit=

(#129) vadászcsiga válasza Reaper04 (#127) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Semmit nem kell tudni az elsobbsegadasrol, főleg nem Krk-n.

Egyebkent Olaszországot mi is bejartuk Jesolotol a riviérán át, Cinque Terréig 10 várost érintve és hazahoztam az autót egy karcolás nelkul, nem tudom mi lett volna ha beleszaladok valami olaszba vagy fordítva. Egyébként ha úgy érzitek magatokat biztonságban, köss biztosítást.

HUNPSP
Lehet hogy én voltam aki meghúzta a autotokat :)

[ Szerkesztve ]

(#130) Reaper04 válasza vadászcsiga (#129) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Balage21 írta, hogy ügyeljek, csak ezért kérdeztem :)

Mi is jártunk sok helyen olaszban, egy 93-mas 1.0-ás suzuki swift-tel :DDD
Ment ám mint a mérgezett egér, bár hegynak felfelé 130helyett 60-70 es tempónál forrott a fejem :)

[ Szerkesztve ]

(#131) vadászcsiga válasza Reaper04 (#130) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Azzal öröm lehetett :)

Balage sztem jóval messzebb levő városokra érti de Krk szinte itthon van meg Isztria is. Ha Pesten eligazodsz akkor ott is el fogsz : )

[ Szerkesztve ]

(#132) Balage21 válasza Reaper04 (#130) üzenetére


Balage21
tag

Az út szélén sose parkolj, ha parkolsz is tükör becsuk, ezt csak jó tanácsként mondom. Nézzd meg majd azt a rengeteg húzott autót. Ahogy haladsz délre a kőkemény balkán fele egyre változnak a szokások. Montenegróban pl. majdnem hogy a régi a Jugó szokás van érvényben miszerint, annak van elsőbbsége aki behajt a körforgalomba...úgy bevágnak eléd nemgyőzől fékezni.

(#133) citkar válasza Djuree (#9) üzenetére


citkar
addikt

Júniusban voltam motorral Montenegroban, odafele Szerbia-Bosznia Hercegovina útvonalon, visszafele Horvátországon keresztül. Montenegro kissé elmaradottabb, de olcsóbb szerintem, mi pl találtunk tengerparti apartmant (parttól 10 perc gyalog) fejenként 5 euro/nap árért (igaz fél évvel előtte lefoglaltuk).

(#134) Calibra72 válasza citkar (#133) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Az a jó , ha elmaradott rész. Én a magam részéről a leginkább a kis falukat keresem a parton.
Nem szeretem a tömegnyomort.
5 euró? Akkor olcsón megúsztad :)

(#135) Reaper04


Reaper04
aktív tag

Ja, 5 ojró nem pénz :)

Amúgy vicces az is, hogy július-augusztushoz képest szeptemberben mennyire lemennek az apartmanok árai. (Mondjuk ez csak jó...)
Mi kihasználjuk :)
Főszezonban 87 €/nap, most meg 22 :)

[ Szerkesztve ]

(#136) Balage21 válasza Reaper04 (#135) üzenetére


Balage21
tag

Hány személynek 87euro/nap?

(#137) vadászcsiga válasza Balage21 (#136) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Egynek sok, 3-nak kevés, gondolom 2 fő/nap. Miénk is hasonló volt júliusban. De majd Reaper04 megmondja.

[ Szerkesztve ]

(#138) kmarci25 válasza vadászcsiga (#137) üzenetére


kmarci25
veterán

Holnap reggel indulunk! :))

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#139) vadászcsiga válasza kmarci25 (#138) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Jó nyaralást, jó időtök lesz :)

(#140) kmarci25 válasza vadászcsiga (#139) üzenetére


kmarci25
veterán

Köszi, igen úgy néz ki, dögmeleg lesz. :)
Lehet, hogy majd írok egy kis élménybeszámolót.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#141) Reaper04 válasza vadászcsiga (#137) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Sziasztok!
Apartman ár, 2 főre.
Volt 3 fős is, de az egy kicsit drágább volt, de úgy is ketten megyünk.
+ a 2 fős is majdnem 60 nm !!!!!!! :Y Bőven elég :)

Bár tavaly is ez volt, hogy 3-4 fősbe mentünk 2-en, de olyan kevesen voltak, hogy egy 6-8 fős apartmant kaptunk meg :DDD Tengerre néző szobákkal, 2 erkéllyel.
Marha jó volt.

kmarci25: Jó utat és jó pihenést :)

[ Szerkesztve ]

(#142) HUNPSP válasza kmarci25 (#138) üzenetére


HUNPSP
aktív tag

Akkor vigyázzatok magatokra, és szintén jó utat kívánok! :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=HUNPSP @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=HUNPSP&submit= @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=HUNPSP&submit=

(#143) sonar


sonar
addikt

Hi,

Most jöttünk meg horvátból és egy két jótanácsot megosztanék mindenkivel.
Ahol lehet ott fizessünk bankkártyával. Különösen benzinkúton meg nagyobb boltokban. Mert akkor középárfolyamon váltanak. Adott esetben pár ezreket meg lehet spórolni.
Autópálya kapuknál figyeljetek a visszajárókra, pár ismerős simán bukott 5-10-20 kúnát.
Igen lehet Euróban is fizetni, csak hát a váltás miatt mindenhol szivás.

Még egy dolog: a kikötőkben hirdetnek egésznapos hajótúrákat 30-50 Eurókért. Sok helyre elviszik az embert ahol lehet úszkálni, meg gyönyörködni a tiszta tengerben és a halakban.. Ha ilyenre adja valaki a fejét, vigyen magával vizet rendesen, mert a hajón drágán mérik (~20 kuna fél liter sör)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#144) Calibra72 válasza sonar (#143) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Ha hivatalos helyen veszed a Kunát, nem jársz túl jól.....................
Érdemes kivinni Eurót is, mert az a tapasztalatom hogy ha kint váltom át kunára, jobban járok mintha itthon megvettem volna a Kunát. Persze kint hivatalos pénzváltóban váltok .

[ Szerkesztve ]

(#145) e=mc² válasza sonar (#143) üzenetére


e=mc²
őstag

Mi rendszeresen vettunk fel penzt automatabol, es teljesen rendben volt az arfolyam.

Ambulimax Provider

(#146) sonar válasza Calibra72 (#144) üzenetére


sonar
addikt

Persze, de nem mindenkinek van ilyenre lehetősége. Akinek van az úgyis a számára kedvezőbbet választja.
Az Euro-t is itthon magasabb áron veszed a váltóban, szóval matek szerint azzal is ugyanott vagy. Érdekelne, hogy ott milyen árfolyamon váltottál Euro-t kunára. Nincs meg egy blokkod?

#145 - ezt nem tudtam. Mert OTP-s vagyok és ha másik automatánál veszek fel pénzt akkor azért felszámolnak egy kis extra költséget. Nálad ez nem volt? Milyen bankkártyád van?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#147) e=mc² válasza sonar (#146) üzenetére


e=mc²
őstag

Eurot is valtottunk be 7,34-en ha jol emlekszem.

Nekem ingyenes a keszpenzfelvet, es kulfoldon is kozeparfolyammal szamol. Hitelkartyaval is tudtam fizetni kint peldaul tankolasokat.

Ambulimax Provider

(#148) Reaper04 válasza sonar (#143) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Szia!
Köszi az infót!
Pont erről beszélgettünk nemrég a párommal, mit vigyünk, hol váltsunk, mivel fizessünk.

Párom nagyszülei most érkeztek haza szintén horvátból, ők is ajánlották a bankkártyás fizetést nagyobb boltokban, benzinkúton.
Középárfolyam, és nincs kezelési költség.

Érdemes vinni kunát és eurót is kp-ba?
Autópályán olvastam hogy lehet kártyával is fizetni, tényleg így van? Ha igen, itt kell-e számítani kezelési költségre, ill. itt is közép árfolyamon számolnak?

(#149) e=mc² válasza Reaper04 (#148) üzenetére


e=mc²
őstag

Ha kartyaval fizetsz, akkor a te bankod vegzi el a konverziot. Kiveve, ha mondjuk olyan ATM-nel veszel fel penzt, ami felajanlja, hogy az adott atm bankjanak arfolyamat hasznalod. De errol tajekoztat az automata. (Horvatoknal Raiffeisennel, Szlovakoknal Tatra Banknal talalkoztam ilyennel)

Kp-t erdemes vinni, mert azert sok helyen elfogadjak a kartyat, de ha szeretnetek fagyizni, egy-egy sort meginni a parton vagy setaloutcaban, nem biztos, hogy tudtok kartyazni.

En ugy "szoktam", hogy szallast euroban fizetem (kp; nyaralas elott szlovakiaban veszek fel ATM-bol kozeparfolyamos konverzioval), tankolast hitelkartyara (konverzio kunara kozepearfolyamon), es mindig csak annyi kp magamnal, amennyi arra a napra eleg. Amikor kell, akkor pedig ATM sima bankkartyammal (konverzio kunara kozeparfolyamon).

Fizetni kapuknal lehet kartyaval, a cikkben is van link ott lehet informalodni. Egyebkent meg ki van tablazva, amikor keritek a kartyat (az elso kapun), ott meg tudjatok nezni mennyi lesz adott szakaszra. Elotte interneten is nezd meg az egeszre vonatkozoan. En igy tettem, es pont annyit adtam mindig, amennyi kellett (tavalyrol maradt apronk)

[ Szerkesztve ]

Ambulimax Provider

(#150) vadászcsiga válasza Reaper04 (#148) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Mi amikor kint voltunk azon gondolkodtunk hogy kár volt hozni eurót meg kunát, amikor az összes váltóban forintot is elfogadnak és gyakorlatilag ugyanannyiért váltják át mint itthon (38-39-ért), és nincs veszteség az eurónál az itthoni visszaváltásnál. Úton útfélen van pénzváltó úgyhogy ki sem lehet fogyni a kunából.

A kártyás vásárlás meg ugye költségmentes még az autópályán is, de érdemesebb kiszámítani mennyi lesz az autópálya díja és annyi kunát vinni csak. Én így csináltam, kevés kuna, és sok euró. Legközelebb csak forintot viszek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.