Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) TpS válasza Liliom9 (#847) üzenetére


TpS
őstag

A múlt heti kimaradt, de tegnap jött az értesítő.

[ Szerkesztve ]

(#852) #32577792 válasza mjani1172 (#850) üzenetére


#32577792
törölt tag

Azért ne ragadj már le a banki kamatok szintjén egy kereskedő esetében...
Tudod, azért kereskedő, hogy kereskedjen. Ha nem a saját tőkéjét kell használni, az neki pénzt hoz, hiszen a sajátból vásárol, lead, hasznot - vélhetően - realizál.

(#853) mjani1172 válasza #32577792 (#852) üzenetére


mjani1172
addikt

Nem gondolod, hogy nincs ennyi pénze?
De mindegy, nem akarok vitát nyitni, csak leírtam hogy én mint kereskedő hogy látom.

(#854) tibcsi0407 válasza mjani1172 (#850) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szűk látókörűen gondolkozol az egészről. Leírtam, hogy miről szól a Gearbest ártaktikája.
A kérdés már csak az, hogy mit kezd ezzel az új tulajdonosi kör. Még annak a cégnek is tulajdonrésze van a Gearbest-ben, akik az EU Express szállítást végzik.
Nagyon szövődményes az egész cég és a működés. Egy óriási lufi egyébként. Addig kell ott jóárasítva vásárolni, amíg van hol.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#855) mjani1172 válasza tibcsi0407 (#854) üzenetére


mjani1172
addikt

Nem akarod érteni amit írtam. Lehet félreérthető voltam, ezért kiegészítem.
Nem ismerem a GB -t nem is konkrétan erre gondoltam.Csak az előreutalás "nagy" hasznára reflektáltam.
Ami egy magyar cégnél, ha csak nem svindlire alapozták, és nem a tönkremenés szélén egyensúlyoz, semmi haszna nincsen. Egyszerűen semmi.Azon kívül, hogy aki előre fizet az nehezebben gondolja meg magát, ez egyfajta tapasztalat.
De mindegy, többet nem szeretnék erről írni,hiszen látom,minden előreutalós silicon tok vásárló úgy gondolja hogy az ő 300 ft-ját egy hónapig pörgeti a tőzsdén az eladó és abból gazdagszik meg.
Ez kb olyan mintha neked mérnöknek azt magyaráznám,(nehogy komolyan vedd :) ) nem nagy dolog bármit megtervezni, bárki megcsinálja csak papír kell meg ceruza. :R

Ui:Manapság befektetni nehéz, a pénzt kihelyezni,nincs mibe, nem pénzt szerezni,az van.

[ Szerkesztve ]

(#856) Karavik válasza #32577792 (#852) üzenetére


Karavik
veterán

Miután elfogadtam az árát, elérendelési feltételeket és átutaltam az összeget, engem, mint végfelhasználót egyáltalán nem érdekel a kereskedői módszer, csak az, hogy brutál jó áron megvettem és jöjjön a cucc minél hamarabb.

Az, hogy a kereskedő kereskedik evidens, mint, ahogy fizetésért dolgozunk ;)

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#857) tibcsi0407 válasza mjani1172 (#855) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Tudod már hány kőműves és lakatos megmondta nekem, hogy hogy kellene tervezni? :DDD Egyszer egy asztalos is meg akarta magyarázni, akkor felálltam, hogy itt a gép, le lehet ülni megcsinálni jobban, mint én. Nem akart. :(
Egyébként amit Te egy toknak látsz, vagy egy Mix 2S-nek, az többezer tétel, többezer befizetett pénz.
Ez pedig nyomja a cash flow-t a Gearbest-nél és ez a lényeg. Bruttó árbevétel. Az, hogy az adózott nyeremény negatív-e, az úgy is csak negyedévente, vagy évente derül ki, addig sokat lehet rajta kozmetikázni. :)
Egyébként pedig párezer Mix 2S ára (tehát legalább félmillió dollár), már nem rossz befektetés lehet egy hónapra sem. Ez pedig csak a Mix, de ezen kívül még rengeteg ilyen presale termék van.
Az is benne van, amit Te mondasz, de nagyon sokszor van, ha túl olcsó az előrendelés, akkor csak szimplán refundolják a pénzed egy hónap után.
Nem egyszer fordult már velem elő, hogy vettem valamit és nem volt, nem is mondták, hogy várjak, egyből felajánlották a visszautalást.

https://utdetailing.hu/

(#858) #32577792 válasza Karavik (#856) üzenetére


#32577792
törölt tag

Igen, és?

(#859) Attipapa válasza #32577792 (#858) üzenetére


Attipapa
aktív tag

No az enyémet már feladták meg van a dpd értesítő sms is. Hogy ebből mikor lesz telefon az a jövő titka.
Erste is megszüntette a zárolást és már nem zárolt, hanem könyvelt tétel lett a telefon ára.(árfolyam nem változott közben) Akkor óra indul :C

(#860) dzs86 válasza Liliom9 (#847) üzenetére


dzs86
csendes tag

Nekem még arra is külön rá kellett kérdeznem, hogy a pénzt megkapták-e, szóval nem bízom különösebben abban h megkapom az előrendelt telefont. És ahogy te sem úgy én se kaptam egyet se a heti értesítőkből.
8/256-os verziót rendeltem, remélem úgy lesz ahogy Karavik írja, hogy már csak 2-3 hét. Nem bánnám.

(#861) hwopapa válasza dzs86 (#860) üzenetére


hwopapa
tag

Pedig jött a héten értesítő (már ha xiaomishoptól rendeltél), nem lehet hogy a kukában landolt? :(

(#862) TpS válasza dzs86 (#860) üzenetére


TpS
őstag

Ezt a levelet küldték:

Az oldalunkon leadott Mi Mix 2s rendeléseddel kapcsolatban
az alábbi információval tudunk szolgálni:

A 64GB-os fekete változatból vámolás alatt vannak a készülékek, a jövő héten már az új gazdáiknál lesznek! Ahogyan azt a korábbi levelünkben is jeleztük, az érkező készülékeket rendelési sorrendben kezdjük el kiküldeni. A 128GB és a 256GB-os fekete változatból is érkezik - az a szállítmány is elindult már Kínából,
a jövő héten várhatóan szintén beérkeznek hozzánk.

[ Szerkesztve ]

(#863) Karavik válasza #32577792 (#858) üzenetére


Karavik
veterán

..."és" kit érdekel, hogy kereskedő átutalás után mit tesz pénzzel, ha vásárló felé tartja amit ígért...

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#864) Liliom9 válasza TpS (#862) üzenetére


Liliom9
tag

A xiaomishop-tól rendeltem 03.31-én, 8/256 GB-os, fekete verziót. Az eddig email-eket (rendelés visszaigazolás, illetve pár kérdésre válasz és az átutalt összeg megérkezése) megkaptam, akkor ez az értesítő sem mehetett sem a SPAM sem egyéb mappába, de ott is megnéztem és nincs.

A fiókomba belépve a státusz " Már úton van, hamarosan érkezik hozzánk."

(#865) Karavik válasza dzs86 (#860) üzenetére


Karavik
veterán

Egyelőre nagyon korrekt a bolt, 8/256GB változat két hét múlva nálam lesz überbrutál áron. Email értesítést is küldik (eddig csak csak egy hét maradt ki értesítés nélkül)

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#866) repvez


repvez
addikt

ki milyen üveg fóliát és tokot rendel hozzá vagy ajánl?
A mostani telefonomon fém keretes hátul müanyag lap elöl edzett üvegfólia védte 4 éven keresztül semmi probléma nem volt vele és nem kellett macerázni a flip tokot kihajtogatni mikor felveszi az ember vagy ki be tenni a tokba nekem ez kényelmes volt.

Csak nem tudom, hogy mix2s nél ez mennyire lenne kezelhetetlen a méret miatt .
P7nél az 5"ra az a pár mm nem volt számottevő hogy egy kézzel is lehessen még használni

(#867) TpS válasza Karavik (#865) üzenetére


TpS
őstag

Egyetértek, amíg ki nem derül, hogy sáros a bolt, ami szerintem ne fog, addig én megszavazom a bizalmat nekik. Már mást is rendeltem tőlük korábban, minden rendben volt. Az, hogy valakinek nem megy levél, lehet valami hiba is, rá kell kérdezni náluk, biztos korrigálni fogják.
Ha meg a kezemben lesz a telefon, akkor meg nagyon fog örülni a piszok jó áron kapott piszok jó vasnak.

(#868) #32577792 válasza Karavik (#863) üzenetére


#32577792
törölt tag

Befektetésről volt, nulla banki kamatról. Meg arról, hogy átutalom a vételárat, nem neki kell azt saját tőkéből fedezni, a sajátból tud mást venni készletre. Ebből haszna keletkezik. Én is elutaltam az eladómnak az egészet előre, pedig nem kellett volna, de számomra így fair.

Hagyjuk..

[ Szerkesztve ]

(#869) TpS válasza repvez (#866) üzenetére


TpS
őstag

Régebben ablakos flip tokot használtam a max 1-en is (korábban samu note-okon, medipad x2-n, ablak nélküli nem kellett volna, mert túl kényelmetlennek éreztem), de a mix-re nem találtam, illetve a beállítások között sem találtam erre vonatkozó lehetőséget, így egy sima szilikon tok került rá, ami nekem nagyon bevált. Előre sose raktam semmit, az 2s-re se fogok.

[ Szerkesztve ]

(#870) dzs86 válasza hwopapa (#861) üzenetére


dzs86
csendes tag

Persze, hogy onnan rendeltem (04. 20-án), azért is címeztem Liliom09-nek. Nem landolt a kukában.
Megrendelést visszaigazolták, kérték, hogy utaljam át az összeget amit megtettem rögtön a rendelés után (még a "megerősítő" mail beérkezése előtt, mert az csak kb. 12 óra elteltével jött). Arra -ahogy írtam is- külön rá kellett kérdeznem, hogy megkapták-e a pénzt, arra ez volt a válasz: "az összeg beérkezett, a pénzügyi feldolgozása meg is történt."
És azóta semmi nem jött tőlük. Ezért érzem azt, hogy nekem valahogy nem fog jutni készülék.

(#871) TpS válasza dzs86 (#870) üzenetére


TpS
őstag

Miért nem kérdezel rá náluk, és akkor lehet, hogy eloszlana a bizonytalanság.

(#872) Karavik válasza dzs86 (#870) üzenetére


Karavik
veterán

Rendelési státusz frissült? Mit látsz ott?

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#873) TpS válasza Karavik (#865) üzenetére


TpS
őstag

Nálad már módosult a rendelési státusz?

(#874) Karavik válasza TpS (#873) üzenetére


Karavik
veterán

Még akkor módosult, miután kifizettem. "Már úton van, hamarosan érkezik" vagy valami hasonló a státusz...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#875) dzs86 válasza Karavik (#872) üzenetére


dzs86
csendes tag

"Már úton van, hamarosan érkezik hozzánk!"
De oda csak most néztem be, hogy rákérdeztél :B
De biztos ami biztos kaptak egy mailt is, hogy információt kérek :)

(#876) Karavik válasza dzs86 (#875) üzenetére


Karavik
veterán

Akkor no para, no fos! ;)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#877) dzs86 válasza Karavik (#876) üzenetére


dzs86
csendes tag

A próféta szóljon belőled ;) de azért nem élem bele magam túlságosan még.
Már vannak könyvjelzőzve képernyővédő üvegek, meg tokok, szóval azért reménykedek én :) (mert, hogy őszinte legyek 200e Ft fölött már nem már nem akarnám ennyire :$ )

(#878) TpS válasza Karavik (#874) üzenetére


TpS
őstag

Írtad pár hozzászólással korábban, hogy 2 hét múlva nálad lesz, ezért gondoltam, hogy már valami konkrétabb státuszú a rendelésed.

(#879) floratm válasza dzs86 (#870) üzenetére


floratm
senior tag

Nekem is ugyanez a státusz, és nemjött hirlevél. De nembaj ne is jöjjön elég ha jövöhéten küldik a telefont:)

(#880) Karavik válasza TpS (#878) üzenetére


Karavik
veterán

Csak gondolom, mert első körben rendeltem elő, így elsőkörös leszek a kiszállításnál is...

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#882) Karavik


Karavik
veterán

Nemrég téma volt a kijelző védő (TG) Mi Mix 2s-re. Sokan megvették előre ami nem biztos, hogy jó ötlet, mert, ha a kijelző szélei lekerekítettek, mint Mi Mix 2 esetén, akkor marha csúnya lesz mert el fog állni a széleken.

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#883) Karavik


Karavik
veterán

GSMArena Mi Mix 2s review: [link]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#884) tibcsi0407 válasza Karavik (#883) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ezer éve várom. Este olvasom is.

https://utdetailing.hu/

(#885) repvez válasza Karavik (#882) üzenetére


repvez
addikt

Ha ehhez a telefonhoz árulják akkor elvileg ezt is figyelembe kell hogy vegyék nem? gondolom ha 2.5D verziós nillkin az csak jó lesz hozzá?

(#886) Karavik válasza repvez (#885) üzenetére


Karavik
veterán

Mi Mix 2 -höz is hozzá árulták aztán jött a csalódás felhelyezés után. Majd később úgy oldották meg ezt a problémát, hogy kisebbre szabták a kijelzővédőt, hogy ne lógjon rá a kijelző lekerekített széleire, de így meg pont ezért lett csúnya, mert sokkal kisebb lett a kijelzővédő, mint a kijelző...

Én egyelőre kihagyom

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#887) tibcsi0407 válasza tibcsi0407 (#884) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Hááát...
Az akkuidőt nem értem, remélem csak egy szokásos MIUI hiba ( ami tudjuk, hogy sosem volt és sosem lesz hibátlan..) és javítják majd és kisebb hibát okoznak a helyére, ahogy szokták is a Xiaomi-nál.
A kamera jó, élesek a képek, jó a low light, viszont néhány kép borzasztóan fakó, élettelen lett. Nem igazán értem, mert nagyon sok kép AI nélkül is élettel teli, kontrasztos.
Amit még mindig nem értek, hogy mi a francért nincs még mindig 60 FPS videókészítés a Xiaomi telefonokon. Ott tényleg ennyire retardált camera engineer-ek dolgoznak?
A 4K EIS-t pedig a Oneplus is megtudta oldani egy maréknyi fejlesztőcsapattal, itt az sincs. Remélem ezeken pofoznak, bár félő, hogy mivel ezek nem új keletű igények és eddig sem csináltak vele semmit, ezután sem fognak.
A zajszűrésről videó felvétel közben pedig inkább nem is mondok semmit, mert a felhasználói panaszokkal Dunát lehetne rekeszteni.
Minden más egyébként rendben van.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#888) Karavik válasza tibcsi0407 (#887) üzenetére


Karavik
veterán

Több low light képeket vártam és összehasonlítást...

Teszt alapján legfájóbb pont számomra a videofelvétel közbeni gyér hangminőség.

Ami feltűnt Global ROM-van rajta viszont nem EU charger. Honnan szerezték vajon a ROM-ot, mert a nem publikus internal global buildek-el nem bootol be a teló...

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#889) tibcsi0407 válasza Karavik (#888) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A Xiaomi-tól kapták még a launch event után. Legtöbb híres reviewer kapott. Még Unbox therapy videó is volt róla.

https://utdetailing.hu/

(#890) mjani1172 válasza tibcsi0407 (#887) üzenetére


mjani1172
addikt

"Minden más egyébként rendben van."
Vannak mp3 as csengőhangok, és a naptár is ok. :-)

(#891) tibcsi0407 válasza mjani1172 (#890) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Csak a szokásos Xiaomi problémák. Kamera és MIUI... Kíváncsi vagyok fogom-e bírni idegekkel. 🤣

https://utdetailing.hu/

(#892) szabi__memo válasza tibcsi0407 (#891) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Note5 pronál jó a kamera, állítólag

(#893) alex.3


alex.3
tag

Sziasztok! Várományosa vagyok egy ilyen csodának, és a xiaomi.eu oldalon elvileg van "global" fejlesztői rom 8.4.12 illetve a frissítés ami állítólag annyira nem sikerült jól a 8.4.28 tudtok erről valamit?? Tudom még korai a kérdés, de hátha. :)

(#894) tibcsi0407 válasza szabi__memo (#892) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Évek óta van ez a videós probléma. A hiányosságok pedig szintén (4k EIS, 1080p 60 fps)

https://utdetailing.hu/

(#895) INGJOKE válasza tibcsi0407 (#894) üzenetére


INGJOKE
veterán

Még jó hogy nem minden user olyan vájt szemű és nem fog sírni hogy nincs 4k EIS. (fagyi? ennek az asszony nem fog örülni... :DD :DD :DD :DD )

(#896) tibcsi0407 válasza INGJOKE (#895) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Pedig nem egy nagy dolog lenne nekik adaptálni. Egy flagship telefon esetén ez alapkövetelmény. Egyáltalán nem vicces, hogy nincs.

https://utdetailing.hu/

(#897) INGJOKE válasza tibcsi0407 (#896) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nyugi... szerintem írj nekik és tuti javítják majd... :)

(#898) tibcsi0407 válasza INGJOKE (#897) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Volt rá pár év eddig is. Rengeteg az ilyen irányú panasz a fórumokon.

https://utdetailing.hu/

(#899) INGJOKE válasza tibcsi0407 (#898) üzenetére


INGJOKE
veterán

Ezzel biztos nem lesz ilyen baj:

[link]

(#900) tibcsi0407 válasza INGJOKE (#899) üzenetére


tibcsi0407
félisten

5-ös is tud mindent, amit a Xiaomi-ban kifogásolok. Viszont a fotók jobbak a Mix-nél. Egyik kezével ad, a másikkal elvesz.

https://utdetailing.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.