Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) tibcsi0407 válasza realist (#399) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Sima P20-tól azért jobb. P20 Pro-tól már nem feltétlenül.

https://utdetailing.hu/

(#402) INGJOKE válasza Melafoto (#400) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én úgy is csak ősszel terveztem telefont lecserélni így még jöhet másik jobb, vagy ez olcsóbb lehet...

(#403) Melafoto válasza INGJOKE (#402) üzenetére


Melafoto
senior tag

Ebben teljesen igazad van, de így folyamatosan lehet várni az új telefon megjelenést.
Én már decemberben terveztem, de mindig jött a hír hamarosan ez és ez jelenik meg.
Most már április és döntöttem ez lesz, így is május közepe vége lesz belőle :)

-Mela- -Tudatlanság a legnagyobb fegyver- Mi Mix 2s Black (EUStock) +Mi Band 3

(#404) INGJOKE válasza Melafoto (#403) üzenetére


INGJOKE
veterán

Még az is lehet, maradok az ios platformnál az már jól bevált... Ez a telefon is tetszik, de pont tegnap este néztünk videót a feleségem p10-n és macerásabb kitenni nagy képernyőre. Az ios-ba kirakja fekete keretben kicsibe és ha kell csak elfordítom oldalra és már is tejes képernyő. Meg a sok ilyen kis apróság mikor szembesülők vele mindig kicsit visszavesz. Jött közben egy messenger üzenet neki és máris visszarakta ilyen tök kicsi képernyőre és nem volt semmilyen gomb amivel vissza lehet tenni nagyba, szóval az android furcsaságai azért még zavarnak. :((

(#405) floratm válasza Melafoto (#403) üzenetére


floratm
senior tag

Igy vagyok vele én is. Naagyon várom a One+6 meg a Honor 10 megjelenését.

Hogy nagyobb legyen a verseny, csökkenjenek a zárak és vegyek egy mix2s :K

[ Szerkesztve ]

(#406) Melafoto válasza floratm (#405) üzenetére


Melafoto
senior tag

Én már nem tudtam várni, most rendeltem egy 6/128-as verziót.
Első körben 186e akart a PayPal levonni, de segítettek,hogyan lehet kevesebb :DD
Kíváncsi leszek ez lesz az első Xiaomi telóm.

-Mela- -Tudatlanság a legnagyobb fegyver- Mi Mix 2s Black (EUStock) +Mi Band 3

(#407) Karavik válasza Melafoto (#406) üzenetére


Karavik
veterán

Mindig saját banki konverziót kell választani...ez alap dolog... ;)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14 12+512GB / Android 14 Global EU hyperOS

(#408) Melafoto válasza Karavik (#407) üzenetére


Melafoto
senior tag

Jó annak aki tudja :)

-Mela- -Tudatlanság a legnagyobb fegyver- Mi Mix 2s Black (EUStock) +Mi Band 3

(#409) INGJOKE válasza Melafoto (#408) üzenetére


INGJOKE
veterán

Az amazfittmet én is paypal-al vettem gb és durván váltották, akkor néztem utána és állítottam át. még jó hogy az csak 90 dodo volt. :DD :DD

(#410) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Jó hír. [link]
A MIUI-t hamar tudom majd száműzni remélem. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#411) TpS


TpS
őstag

A mostani telefonom a mix 1, amivel maximálisan elégedett vagyok, egyedül a b20 hiánya okozott már fejfájást olyan kis településeken, ahol valamiért 3g sem volt, de már úton van a mix 2s. Akit érdekel a vásárlás, itt is szétnézhet, én itt rendeltem.
Amúgy pont a miui témázhatósága az, ami nagyon bejön, nekem nem is kéne más rá.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 8/256 HyperOS 1.0.24.3.4.DEV

(#412) #98880768 válasza TpS (#411) üzenetére


#98880768
törölt tag

Drukkolok, hogy meg is érkezzen.. :)

(#413) TpS válasza #98880768 (#412) üzenetére


TpS
őstag

Már írták, hogy úton van, és hamarosan megérkezik hozzájuk.

Xiaomi 13 8/256 HyperOS 1.0.24.3.4.DEV

(#414) Melafoto válasza TpS (#413) üzenetére


Melafoto
senior tag

Én nem mertem, mert sok rosszat olvastam róluk, de tényleg szórítok Én is, hogy semmi gáz ne legyen.
Aztán ha megkapod csak irigykedem, mert Én Spemall-on vettem 6/128-at 181e és ott annyiért 8/256-ot kaptam volna :D

-Mela- -Tudatlanság a legnagyobb fegyver- Mi Mix 2s Black (EUStock) +Mi Band 3

(#415) TpS válasza Melafoto (#414) üzenetére


TpS
őstag

Nekem a 8/256-os fog jönni, majd megírom a tapasztalatokat, ha megjön.
A mix1 a spemall-ról jött. Előrendeltem, de nagyon inkorrektek voltak. Csak ígérgették hetekig, közben meg másoknak azonnal postázták 100$-ral többért, aztán meguntam, töröltem a rendelést, és megvettem azonnali küldéssel egy százassal drágábban, mert már nem bírtam várni. 6 munkanap nap alatt megjött, de azért a tüske megmaradt, tőlük előrendeléssel soha többet.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 8/256 HyperOS 1.0.24.3.4.DEV

(#416) TpS válasza Melafoto (#406) üzenetére


TpS
őstag

Érdekes, hogy amikor frissítették az oldalukat, vagy új kártyát aktiválok a paypal-nál, hogy-hogy nem egyből átáll arra, hogy ők váltsanak. Elég nagy pofátlanságnak tartom, és ráadásul eléggé el is dugják, ahol át lehet állítani.

Xiaomi 13 8/256 HyperOS 1.0.24.3.4.DEV

(#417) Melafoto válasza TpS (#415) üzenetére


Melafoto
senior tag

Akkor most már tényleg kíváncsi vagyok mi lesz.
A Spemall azt igérte 16-án postázzák a magyar raktárnak és utána két hét és itt van.

-Mela- -Tudatlanság a legnagyobb fegyver- Mi Mix 2s Black (EUStock) +Mi Band 3

(#418) Karavik


Karavik
veterán

FYI:

xiaomi.eu Mi Mix 2s 8.4.12 kiadva: xiaomi.eu_multi_MIMix2S_8.4.12_v9-8.0.zip

Hátha van aki már beszerezte a készüléket, vagy kisvártatva érkezik... :))

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14 12+512GB / Android 14 Global EU hyperOS

(#419) TpS válasza Karavik (#418) üzenetére


TpS
őstag

Érdemes pár napot várni, és olvasgatni a hozzászólásokat, elég sok gond volt más vasakon a 8-assal. Mix1-en is vissza kellett térnem a 7-esre, annyira bugzott.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 8/256 HyperOS 1.0.24.3.4.DEV

(#420) tibcsi0407 válasza TpS (#419) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Régi idők. 😊

https://utdetailing.hu/

(#421) Karavik válasza TpS (#419) üzenetére


Karavik
veterán

Jómagam alpha/beta kiadás előtti internal developer fázis óta tesztelem az Oreo build-eket Mi5-ön napi frissítésekkel és nem volt major issue. Természetesen known (minor) issue-k vannak ez tény, de az egyedi problémákat Nougat > Oreo dirty upgrade, vagy saját user modding (root...stb) okozza. Oreo-ra átalláskor clean install kell amivel egyedi problémák elkerülhetők. Továbbá követem Mi6 és Mi Mix 2 ROM fejlesztést és ott sem okozott különösebb problémát az Oreo-ra átállás.

Mi Mix 2s esetén Oreo out of the box így nem lesz downgrade lehetőség, de esetemben nem is lenne rá szükség mert sose ijedtem meg semmilyen bugtól...

Mi5-ön Oreo alapú (internal develeoper) MIUI kidásokat 2017 december vége óta tesztelem, míg a MIUI global beta team e héten kedden kapta meg az első kiadást belőle hivatalosan (8.4.10)...ez is még csak closed beta.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14 12+512GB / Android 14 Global EU hyperOS

(#422) TpS válasza tibcsi0407 (#420) üzenetére


TpS
őstag

:DDD

Xiaomi 13 8/256 HyperOS 1.0.24.3.4.DEV

(#423) TpS válasza Karavik (#421) üzenetére


TpS
őstag

A mix 1-nél azért elég idegesítő hibák voltak (wifi-t mindig elfelejtette, minden hívás után yellowpages crash, zabálta az aksit, de piszkosul). Ez persze teljesen természetes főverzió váltáskor egy dev rom esetén, csak mivel nekem ezekre a munkámhoz is szükség van, így türelmesebb leszek, amíg már csak olyan apróságok lesznek, amik nem zavarnak. Ez már akár a mostaniban is elképzelhető, legalábbis remélem. :DD

Xiaomi 13 8/256 HyperOS 1.0.24.3.4.DEV

(#424) Karavik válasza TpS (#423) üzenetére


Karavik
veterán

Mix 1-ről sok fogalmam nincs de Yellowpages FC megvan a hivatalos kiadásban is (szóval ez öröklött hiba), de xiaomi.eu-ban már javítva lett egyébként...(el lett távolítva a Yellowpages app)

Xiaomi 14 12+512GB / Android 14 Global EU hyperOS

(#425) TpS válasza Karavik (#424) üzenetére


TpS
őstag

A hétvégén, ha nem lesz jelentős hiba, akkor egy próbát megejtek, mert azért csak cseszteti a csőröm. Amúgy nem is értettem, hogy global dev-ben minek maradt benne az app.

Xiaomi 13 8/256 HyperOS 1.0.24.3.4.DEV

(#426) Karavik válasza TpS (#425) üzenetére


Karavik
veterán

India régióban használják...

Yellowpages app eltávolításnak annyi mellékhatása lett, hogy, ha Contacts Mi Cloud sync be van kacsolva akkor Contacts & Dialer FC-zik, szóval Contacts Mi Cloud sync lehetőséget javasolt kikapcsolni, ha úgy döntesz felteszed a 8.4.12-t

Xiaomi 14 12+512GB / Android 14 Global EU hyperOS

(#427) TpS válasza Karavik (#426) üzenetére


TpS
őstag

Köszi, ezt olvastam a hozzászólásokban, meg nem is használom a sync-et. :DDD

Xiaomi 13 8/256 HyperOS 1.0.24.3.4.DEV

(#428) realist


realist
őstag

Van már a telefonhoz global rom?

Gondolkodom a rendelésen, de van ahol azt mondták még azért nem lesz egy ideig mert nincs global rom...

A spemall rendeléses példányok vajon mivel érkeznek?

(#429) Melafoto válasza realist (#428) üzenetére


Melafoto
senior tag

Erre kíváncsi vagyok Én is. Ha addig nem ír senki estére rá kérdezek.

-Mela- -Tudatlanság a legnagyobb fegyver- Mi Mix 2s Black (EUStock) +Mi Band 3

(#430) TpS válasza realist (#428) üzenetére


TpS
őstag

Itt úgy tűnik, csak dev van, stable még nincs: [link]
Illetve itt se látszik még a listában: [link]

Régebben volt választási lehetőség, de most nem látom a mix 2-nél sem, holott ahhoz már van stabil is, szerintem a spemall ha van global, azzal küldi, egyébként a kínaival, ha pl. Európából rendeled. De szerintem ez nem fog sokáig tartani, hogy a stabil is letölthető legyen.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 8/256 HyperOS 1.0.24.3.4.DEV

(#431) Karavik válasza TpS (#430) üzenetére


Karavik
veterán

Mi Mix 2-höz van minden szokás szerint, ahogy eddig is, ezzel kapcsolatban nem változott semmi: (China, Global / Stable, Dev): [link]

Mi Mix 2s-hez pedig már van MIUI 9.5 China Stable V9.5.10.0.ODGCNFA hivatalosan letölthető változat: RECOVERY és FASTBOOT ROM verzió

Sőt, Mi Mix 2s-hez van már China dev kiadás is, de ez még closed beta ezért nem osztom meg itt, de akit érdekel privátban keressen meg.

Egyébként Mi Mix 2s Global verzió eleve Global Stable ROM-al, Mi Mix 2s China verzió pedig China Stable ROM jön out of the box hivatalosan. Természetesen lesznek majd olyan esetek, hogy a kínai verziós Mi Mix 2s-re a bolt felteszi a fake Global Stable ROM-ot kiszállítás előtt, aztán majd jönnek a problémák... ;]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14 12+512GB / Android 14 Global EU hyperOS

(#432) realist válasza TpS (#430) üzenetére


realist
őstag

Kerestem az általad említette boltot. Azt mondták egyenlőre nem tudni mikor lesz, amíg nincs global rom, addig nem adják el itthon.

Mondjuk egy spemall rendelésbe - jelenlegi horror - áron sem szeretnék egy kínai romot kapni...

(#433) Melafoto válasza realist (#432) üzenetére


Melafoto
senior tag

Nekem pl teljesen mindegy milyen Rom csak tudjak rootolni ;)

-Mela- -Tudatlanság a legnagyobb fegyver- Mi Mix 2s Black (EUStock) +Mi Band 3

(#434) realist válasza Melafoto (#433) üzenetére


realist
őstag

root esetemben nem játszik. Banki alkalmazásokat nem tudnék használni. Így csak global verzió ami ok...

(#435) Karavik válasza realist (#432) üzenetére


Karavik
veterán

Nem számít, hogy kínai vagy global ROM-al jön...az a lényeg, hogy gyári, hivatalos, MIUI ROM legyen rajta, ne pedig fake global. Jó eséllyel itt mindenki fake global ROM-al fogja megkapni a telót, kivéve én, mert nálam a gyári hivatalos ROM megléte feltétel volt a megrendelésnél.

Xiaomi 14 12+512GB / Android 14 Global EU hyperOS

(#436) realist válasza Karavik (#435) üzenetére


realist
őstag

Hol rendelted ilyen feltétellel?

(#437) Karavik válasza realist (#436) üzenetére


Karavik
veterán

xiaomishop.hu-n 8/256GB változatot 173 ezer HUF-ért.

...de a Spemall-nál, IBG-nál...stb. mindenhol, mindig így rendelek Xiaomi telót hivatalos gyári ROM-al. Sose hagyom, hogy bármi más ROM-ot feltegyenek...az az én dolgom!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14 12+512GB / Android 14 Global EU hyperOS

(#438) Karavik válasza realist (#434) üzenetére


Karavik
veterán

Root nálam sem játszik, de banki alkalmazások simán mennek xiaomi.eu kiadásokon is, contactless payment is (pl. Simple appal), de Android Pay is működik vele alapból amely országokban támogatott...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14 12+512GB / Android 14 Global EU hyperOS

(#439) TpS válasza Karavik (#435) üzenetére


TpS
őstag

Nálam mindegy, hogy honnan rendelem, és mivel jön, az első, hogy romot cserélek rajta, mert nem bízok a boltokban. Amúgy ugyanonnan rendeltem én is a 8/256-ot.

A mix 2s még túl új, így érthető, hogy még global stabil rom nincs hozzá. Amúgy a dev-et preferálom, esetleg majd, ha lesz valami ígéretes főzött romot, de a mix1-en az eu-val is meg voltam elégedve. Korábban az epic féle romot használtam, de leállt vele a srác, illetve lecserélte aosp-ra az értesítéseket, az meg nekem nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 8/256 HyperOS 1.0.24.3.4.DEV

(#440) Karavik válasza TpS (#439) üzenetére


Karavik
veterán

Igen ám, csak fake global ROM-on (amit a shop EDL módban vagy deep flash kábellel telepített zárt BL mellett) általában nem megy a bootloader nyitás. Zárt BL mellett pedig a recovery flash, mi flash és ADB flash lehetőségek mind blokkolva vannak.

Xiaomi 14 12+512GB / Android 14 Global EU hyperOS

(#441) Melafoto válasza Karavik (#440) üzenetére


Melafoto
senior tag

Honnan lehet tudni mi van rajta, vagy ami rajta lesz azzal nyitható e a bootloader?

-Mela- -Tudatlanság a legnagyobb fegyver- Mi Mix 2s Black (EUStock) +Mi Band 3

(#442) Karavik válasza Melafoto (#441) üzenetére


Karavik
veterán

Amíg Mi Mix 2s- ből hivatalosan nincs Global verzió és nincs még hivatalos Global MIUI ROM kiadás hozzá, viszont a shop ennek ellenére multilanguage supportot ígér a készülékhez, akkor nagy valószínűséggel fake Global MIUI ROM lesz rajta, amennyiben nem jelzed előre, hogy gyári ROM-al kéred.

Az a szerencsésebb eset, amikor még nincs Global verzió a készülékből, de már van Global MIUI ROM kiadás hozzá, mert ilyenkor a shop a hivatalos Global stable MIUI ROM-ot telepíti fel a készülékre.

Ha megjön a teló, akkor a my device/about phone menüről dobj be ide egy képernyőmentést...általában a ROM verzió számból kiderül, hogy fake-e.

Egyébként mivel Mi Mix 2s-ből még nincs Global verzió, csak China, így gyárilag minden Mi Mix 2s-re China Stable ROM kerül, tehát hivatalosan mindenkinek ezzel kellene megkapni a telót.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14 12+512GB / Android 14 Global EU hyperOS

(#443) Melafoto válasza Karavik (#442) üzenetére


Melafoto
senior tag

Köszönöm
Akkor lehet jobban járok, ha le mondom?

-Mela- -Tudatlanság a legnagyobb fegyver- Mi Mix 2s Black (EUStock) +Mi Band 3

(#444) tibcsi0407 válasza Karavik (#442) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nincs még rá fake ROM. Különben is egyre nehezebb felrakni, szinte már csak tesztpontozással tudod kikerülni a BL zárat.

https://utdetailing.hu/

(#445) Karavik válasza tibcsi0407 (#444) üzenetére


Karavik
veterán

igen EDL test point vagy deep flash kábellel

(#443) Melafoto:

Nem kell visszamondani, mindig mindenre van megoldás, ne aggódj...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14 12+512GB / Android 14 Global EU hyperOS

(#446) Melafoto válasza Karavik (#445) üzenetére


Melafoto
senior tag

Rendben, köszönöm.
Ha meg érkezett linkelem a képet a verzióról.

-Mela- -Tudatlanság a legnagyobb fegyver- Mi Mix 2s Black (EUStock) +Mi Band 3

(#447) tibcsi0407 válasza Karavik (#445) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Deep flash már nem megy külön. Csak test point.

https://utdetailing.hu/

(#448) Melafoto


Melafoto
senior tag

Írtam a Spemall nak és ezt kaptam:
Igen. Az, hogy China stable, vagy Global, azt nem tudom. Én a China-ra tippelek. BL nyitás után lecserélhető.

[ Szerkesztve ]

-Mela- -Tudatlanság a legnagyobb fegyver- Mi Mix 2s Black (EUStock) +Mi Band 3

(#449) Karavik válasza Melafoto (#448) üzenetére


Karavik
veterán

Akkor no para, no fos...sima ügy...

Xiaomi 14 12+512GB / Android 14 Global EU hyperOS

(#450) Karavik válasza tibcsi0407 (#447) üzenetére


Karavik
veterán

Ezt jó tudni...kár, hogy Ali-ról már berendeltem deep flash kábelt...

Emlékeim szerint Mi Mix 2 nél még működött az elején...

Xiaomi 14 12+512GB / Android 14 Global EU hyperOS

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.