Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-17 15:57:29

LOGOUT.hu

Nokia Lumia 520 - gyakran feltett kérdések, hasznos tudnivalók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) HuMarc válasza CyberPunk666 (#2386) üzenetére


HuMarc
addikt

A régi C5-ömön rendesen működött, bár ott hang nélkül ment a dolog.

(#2402) mindthecrap válasza HuMarc (#2401) üzenetére


mindthecrap
aktív tag

a navinak azért volt egy-két furcsasága, bár én még csak egyszer használtam. de egyszámjegyű főúton nem ismert egy 2-3 éves benzinkutat, meg két falu közt a semmi közepére tett töréspontokat, ahol bemondja, hogy tarts jobbra (egy kétszer egy sávos úton két napraforgómező között.)

de természetesen a benzinkutas affért leszámítva (ha rá hallgatunk rossz helyen hajtunk le) elvitt A-ból B-be inkább csak furcsaságok ezek. az ÉnMegyek is csinált olyanokat sógoroknál, hogy levitt minket a szántóföldek közti szervízútra mert úgy 50 méterrel rövidebb volt.

[ Szerkesztve ]

olyan cérna vagyok, akit anyám százszor tűvé tett

(#2404) macika69 válasza zsigus (#2398) üzenetére


macika69
tag

"egy 10k-s PC-s 5.1 (sztereóban)" komolyan gondoltad?

(#2405) Fukkó18


Fukkó18
csendes tag

Az lenne a kérdésem, hogy nem lehet kitörölni a gyári háttérképeket valahogyan... ? Szeretném a saját képeimet nézegetni :))

(#2406) hroberto válasza Fukkó18 (#2405) üzenetére


hroberto
veterán

Beállítások>zárolási képernyő>Háttér. És itt már ki tudod választani.
De a gyári képeket is ki lehet törölni. Rányomsz a képre utána a ...-ra, majd törlés.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#2407) Fukkó18 válasza hroberto (#2406) üzenetére


Fukkó18
csendes tag

wow... köszi :R

(#2408) Fukkó18 válasza hroberto (#2406) üzenetére


Fukkó18
csendes tag

öhm... én nem a zárolási képernyőt akarom lecserélni, az már rég megvan, hanem a böngészésnél megjelenő képeket, azokat nem tudom megváltoztatni... :U

(#2409) old rocker válasza #40993792 (#2395) üzenetére


old rocker
veterán

utazás, buszozás, várakozás idejének elütésére bőven jó - ha pedig valódi zenei élményt kíván a tisztelt user, akkor azt úgysem útközben, mobilon fogja kiélvezni, hanem nyugalomban, otthon, céleszköz által. Legalábbis én így vagyok vele.
Pontosan. Én is így vagyok vele.

Valóban. Magam is kedvelem a szép, telt idomokat mély hangokat.
LOL!
Még hozzáteszem: maga az MP3 egy igazán minőségi HI-FI deck hangzását sem éri el; napjaink már fejhallgatós zenehallgatással telnek, mert lóf@szra sincs idő. De amikor a múltkoriban volt kis időm beülni a jó öreg Preludium hangfal elé/közé, mennyivel más volt, hogy Jon Lord hátrább tolta a Hammondot és Ricsi is kilépett a fejemből a gitárral... szóval volt TERE a hangképnek.

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#2411) old rocker válasza #40993792 (#2410) üzenetére


old rocker
veterán

Így van, az MP3-as körülményekhez képest jól szól egy normális fülessel. Egy szám, Rory Gallagher Millions miles away c. száma van fent jó minőségű MP3 és MP4 változatban. Még az én csökött hallásomnak is ordító a különbség.
És ennek az MP4-nek még azért is örülök, mert Gallagher Irish Tour egyik koncertfelvétele. Sehol sincs meg ebben a változatban; már az elején elereszt egy gitárszólót. Edge mesélte egyszer, hogy Gallagher azt mondta neki, nem a másodpercenként lefogott hangok mennyisége a döntő. Ennek ellenére ennek a számnak a nekem meglévő változatában szinte önmagának ellentmondva mutatja meg, nem véletlenül választották 78-ban az év gitárosává, Ritchie Blackmore és Eric Clapton előtt. Eszméletlen, ezen a felvételen hányféleként intonálva csal ki hangot a gitárjából... Na, pl. ez a zene az, amit meg lehet hallgatni fülessel, youtube-on stb. de azt a bizonyos belemerülős zenehallgatást nem pótolja, amikor nyakig ülsz a hangokban. A mellékelt link az egyik jónak mondható youtube változat [link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#2412) NGA válasza zsigus (#2396) üzenetére


NGA
addikt

Van flac lejátszás, mint irod is, de ez nem erre való

[ Szerkesztve ]

(#2413) macika69 válasza albiosz (#2340) üzenetére


macika69
tag

Pont aznap érkezik egy 10 C fokos lehűlés, de nyilván a víz hőmérséklete olyan gyorsan nem fogja követni :)

(#2414) Blyan válasza macika69 (#2413) üzenetére


Blyan
félisten

Kb semennyire, a 10 fokos lehűlés az 29-30 fokot jelent majd, a víz meg 28róé visszamegy 27-re.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#2415) BoC1ka válasza Blyan (#2414) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Azért ez erősen attól is függ, hogy a víz tetején mérik vagy másfél méterre a felszíntől. Sanda gyanúm szerint utóbbi lesz

YNWA

(#2416) diegho


diegho
nagyúr

Na most full gyári visszaállítás után azt csinálja a telefon, hogy kicsörög, csak hang nem jön belőle, nem is rezeg, semmit nem csinál, csak megjelenik a kijelzőn a hívás. Erre van valami megoldás?

(#2417) kmarkk22


kmarkk22
aktív tag

sziasztok!
Ma én is beléptem az 520-asok klubbjába :D Eddig tetszik a telefon, gyors és nagyon szép. Lenne pár kérdésem:
1. Nektek is melegszik felül? (nekem eléggé, pedig nem játszok)
2. Hogyan oldjam meg hogy időben érkezzenek az értesítések fb-on? Úgy rémlik mintha régebben írt volna valaki valamit hogy hogy lehet megoldani hogy időben jöjjenek az értesítések viszonylag, meg vmi push beállítás, de nem találom már :S
3.Meg melyik az az alkalmazás amivel tudom törölni a nem létező de helyet foglaló cuccokat? Vmi other content bug-os izére kiküszöbölésére gondolok

(#2418) diegho válasza diegho (#2416) üzenetére


diegho
nagyúr

Megoldódott... a hangszóró olyan szar helyen van, hogy ha a bőrtokjára teszem, teljesen néma lesz.

(#2419) IG55 válasza kmarkk22 (#2417) üzenetére


IG55
senior tag

GPS-es navigálás közben eléggé melegszik.
Máskor még nem tapasztaltam.

(#2420) timekeeper válasza kmarkk22 (#2417) üzenetére


timekeeper
tag

Szia!

1: Igen, melegszik Krait processzormagok hajlamosak rá (ahogy a Tegrák is)
2: Az alap Microsoftos Facebook app nekem soha nem tolt push-t, arra van a JDB for Facebook vagy az IM+
(mindkettő gyönyörűen működik)
3: Alapból nekem nem volt fent, de a store értesített hogy elérhető a tárterületekhez egy frissítés, nyomban letöltöttem, majd a beállítások utolsó pontjában megjelent egy új menüpont amit tárterület-ellenőrzés címszóval fut. Na abban tudod törölni amit szeretnél :)

(#2421) Blyan válasza kmarkk22 (#2417) üzenetére


Blyan
félisten

1. Melegszik rendesen... nem értem mitől.
2. JDB for Facebook - ez az ami legkonstansabban jelez, de ez egy nagy gyengéje az egész platformnak (mármint az értesítések).
3. Tárterület-ellenőrzés (storage chek). Beállítások, legalul (már ha fel van raktva, szerintem ott kellene lennie).

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#2422) Blyan válasza timekeeper (#2420) üzenetére


Blyan
félisten

Ez WP sajátosság és azon belül is Nokia. A HTC-k ennyire nem melegszenek, sőt a droidos Kraitok se igazán.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#2423) kmarkk22 válasza timekeeper (#2420) üzenetére


kmarkk22
aktív tag

köszönöm a gyors választ :) az im+ eddig jól működik :D

Neked is köszönöm Blyan :R

[ Szerkesztve ]

(#2424) timekeeper válasza Blyan (#2422) üzenetére


timekeeper
tag

Ezt nem tudtam, hogy only wp sajátosság, én úgy tudtam hogy platform független a Kraitnél. De köszi :) :R

murkika: szívesen!

[ Szerkesztve ]

(#2425) Blyan válasza timekeeper (#2424) üzenetére


Blyan
félisten

Elvileg a GDR2 frissítés majd hozhat valami változást etéren. Jobb üzemidőt emlegetnek, akiknek már megvan. Márpedig akkor a melegedés se lesz majd ilyen drasztikus.

Mondjuk árnyalja a melegedési képet, hogy 40 fok van árnyékban, így passzív hűtés és hőleadás sem működik elég hatékonyan. :D

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#2426) timekeeper válasza Blyan (#2425) üzenetére


timekeeper
tag

Frissítést várom, csak még messze van (pár hét talán). Valamelyik külföldi fórumon olvastam hogy sokaknak újraindul random az 520, nekem 2x volt eddig, de azóta semmi. Erről valami infó?

Naja, igen meleg van :D

(#2427) #59070464 válasza timekeeper (#2426) üzenetére


#59070464
törölt tag

Confirmed. Az enyém ilyen hibával szervizben. Péntekre várom vissza.

(#2428) Blyan válasza timekeeper (#2426) üzenetére


Blyan
félisten

Nekem kétszer újraindult és egyszer csontra fagyott (egy hetes). Hogy ez most a WP vagy a Nokia sara, ezt nem tudom.
Az biztos, hogy ez a statisztika túlmutat a WP7-es HTC Trophym eredményén. Az bő egy év alatt csinálta ugyanezt ennyiszer.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#2429) timekeeper


timekeeper
tag

Akkor bizony ez lehet betegség lesz, talán nem hardveres :U

(#2430) #59070464 válasza timekeeper (#2429) üzenetére


#59070464
törölt tag

Akkor nagyon elb@szta a Nokia. A legtöbbet eladott és legnépszerűbb WP8-as készülék.

(#2431) benjonino


benjonino
tag

Segítsetek!

Azt hol kell beállítani, hogy a magyar billentyűzeten a "z" betű a felső sor közepén és ne bal-alul jelenjen meg?
Még itt a mobilaréna tesztjén is felül-középen látható a "z".
KIválasztottam a magyar és az angol bill-t, de mindkettőnél bal-alul van.
T-nél vettem a Balcsi-24° akcióban...

Köszi!

(#2432) timekeeper válasza #59070464 (#2430) üzenetére


timekeeper
tag

Reméljük, hogy nem :)

(#2433) #59070464 válasza timekeeper (#2432) üzenetére


#59070464
törölt tag

+1 | A cyan hátlap éltet. :U

(#2434) timekeeper válasza #59070464 (#2433) üzenetére


timekeeper
tag

Ne is mondd, már 2,5 hete várom hogy megérkezzen :)

(#2435) CyberPunk666 válasza benjonino (#2431) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Magyarra állított billentyűzettel ott van... Ha van angol és magyar is telepítve, akkor van ott egy nyelvválasztó gomb, ott magyarra is kell állítani.

(#2436) tybsen válasza Blyan (#2428) üzenetére


tybsen
addikt

Egyebkent hogy tetszik az öthúsz? :)

(#2437) Blyan válasza tybsen (#2436) üzenetére


Blyan
félisten

Ennyi pénzért korrekt és abszolút megéri az árát. A WP8-cal már kevésbé vagyok megelégedve.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#2438) tybsen válasza Blyan (#2437) üzenetére


tybsen
addikt

Na orulok, kivancsi leszek. En is majdnem elcsabultam az ar miatt csak (ujabb) proba szinten, de egyelore inkabb varok, hogy mit hoz a jovo wp fronton.

(#2439) Blyan válasza tybsen (#2438) üzenetére


Blyan
félisten

Én magam egyszerűen nem látom azt a baromi nagy fejlődést a WP7-hez képest. Funkcióiban szinte semmit nem változott az egész. Oké, kétmagos proci, meg akár hd vagy lassan fullhd kijelző. És?
A meglévő fícsöröket nem csiszolták, vannak bugok, amiket egy az egyben átkódoltak a WP7-ről, ráadásul nem olyan stabil a rendszer, mint anno volt.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#2440) tybsen válasza Blyan (#2439) üzenetére


tybsen
addikt

Igazabol en annak idejen csak nezegettem a rendszert (wp7 - lumia 800 volt a nagy szerelem), de nem ugrottam bele. Aztan a 820 nem jott be, bar tovabbra is szep az a cucc. Ma megnyomkodtam egy ativ s-t, iszonyat lementek az arak - az 520 is nagyon jo ennyiert, de nyilvan ez nagyon attol fugg, hogy mik a felhasznaloi igenyek. En nagyon probalnam szeretni a rendszert, de jelenleg egyszeruen nem tudja azt, amire hasznalni szeretnem :( Na de majd egy kovetkezo update! ;)

(#2441) Blyan válasza tybsen (#2440) üzenetére


Blyan
félisten

Én egyelőre el vagyok vele, az iPhone-om bent figyel a fiókban, vannak dolgok amiket át kellene belőle ide rakni. :D
Igazából megvárom a most jövő frissítést aztán ez megy a fiókba.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#2442) tybsen válasza Blyan (#2441) üzenetére


tybsen
addikt

:DDD :DDD :DDD

(#2443) Tim82 válasza Blyan (#2441) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én egyelőre el vagyok vele, az iPhone-om bent figyel a fiókban, vannak dolgok amiket át kellene belőle ide rakni.

Szerintem RigoJancsi segíthet.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#2444) kmarkk22


kmarkk22
aktív tag

Eddigi
tapasztalataim alapján nem bántam meg h ilyen telót vettem. Ennyiért
egszeruen nincs jobb felhasználói élményt biztosító telefon. A rendszer
gyors, viszonylag megbízható es stabil, bar van nehany borzasztóan
silany app, de ez a fejlesztők hibája. Egyebkent néha elgondolkodik es
ritkan meg is akad egy-egy animáció, de ez tenyleg ritka es nem zavaró.
Az értesítések nekem eddig egybol,jonnek a megfelelő alkalmazásokkal,
persze vannak ilyen téren is rossz alkalmazások... Viszont jatszani nem
tokeletes ezen, mert néha meg-megakadnak... A legrosszabb tulajdonsága
szerintem az hogy iszonyatosan melegszik felül, es nem kell hozza
jatszani sem... Komolyan attol felek h kigyullad vagy valami baja lesz :DDD Az itt felsorolt hibák ellenere is nagyon tetszik es
ennel sokkal tobb pozitívum van. Alig várom hogy a frissitesekkel meg
jobba valjon :D

[ Szerkesztve ]

(#2445) old rocker válasza kmarkk22 (#2444) üzenetére


old rocker
veterán

A melegedésen felül egy nagy hibája van, hogy sajnos qrwajó.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#2446) boxfan


boxfan
tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni,hogy ha megveszem a kiterjesztett navigációt 4700-ért,akkor ez csak spec az 520-ra vonatkozik,vagy a majdani újabb Nokiámon is,ha majd ugyanezzel a wm azonosítóval lépek be,mint a többi már megvett progi esetén?

Vernee Thor,Xiaomi Redmi 5

(#2447) macika69 válasza Blyan (#2439) üzenetére


macika69
tag

Hónapok óta fontolgatom, hogy megválok a L710-emtől és egy ilyenre váltok. Valahogy nem tudom rászánni magam. Számomra nem hozna érdemi előrelépést. A WP8 is tucatnyi betegséggel küzd. Véleményem szerint maga az 520-as áresése sem véletlen. (Olcsó, vigyék, majd megszeretik...)

(#2448) Blyan válasza macika69 (#2447) üzenetére


Blyan
félisten

Ha nincs app, amit használni akarsz a WP8-as kínálatból, akkor nincs értelme váltani.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#2449) #59070464 válasza kmarkk22 (#2444) üzenetére


#59070464
törölt tag

Várjuk az újraindulásokat. :D

(#2450) Blyan


Blyan
félisten

Tegnap este megint csontra fagyott. :D

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.