Hirdetés

2024. június 30., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5201) nifwen


nifwen
csendes tag

Be lehet valahol azt kapcsolni, hogy egy beszélgetés végén kiírja néhány másodpercre, hogy mennyi volt az adott hívás időtartama? Régen "hívás-időtartam kijelzés" néven futott, de ebben a telefonban nem találok ilyesmit, csak ha bemegyek a naplóba...stb., és megnézem az utolsó hívás időtartamát, de így kicsit hosszadalmas.

(#5202) asadasad22 válasza nifwen (#5201) üzenetére


asadasad22
őstag

menu->tools->settings->phone->call->show call duration: on, summary after call: on.
(sry ha magyarul használod, ha nem találod a megfelelőjüket a magyar menüben, szólj:) van, aki panaszkodik, hogy frissítette a szoftvert és nincs már magyar nyelv a telefonján (product code miatt), nekem pedig van itt magyar, csak egyszerűen nem igényelem, sokkal jobban szeretem angolul az elektronikai eszközöket, a magyar fordítások sokszor fárasztóak, meg külföldi fórumokon sem igazodnék ki, ha magyarul használnám)

(#5203) raskolnikoff válasza Evo50 (#5199) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Nagyon jó! :R Akkor végülis megéri a cserét? Mert olvastam hogy több gond is van vele...vagy akarnak rajta még javítani vmit?
Másik: ez jár vmi adatvesztéssel?Smsek, telefonszámok....bocs ha láma a kérdés.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#5204) asadasad22 válasza raskolnikoff (#5203) üzenetére


asadasad22
őstag

nagy bajod vszínűleg nem lesz a cseréből (ha lesz, rászállhatsz a Nokiára jogosan-remélhetőleg garis a telód:) )
midnen adat elveszít, csinálj előtte teljes bakupot és így is számolj azzal, hogy a legtöbb programot újra fel kell telepítened.

(#5205) raskolnikoff válasza asadasad22 (#5204) üzenetére


raskolnikoff
őstag

uhh, nekem asszem nem ér meg ennyit...sem a gariztatás sem a telefonszámokkal való macera(több száz meg az smsek mega jegyzetek...)...az a baj hogy a 6230i-met nemrég adtam el, így buktam az egészet. végülis nincs bajom azon az egy üzenetes dolgon kívül, bár az elég bosszantó. egyet tehetek: bekapcsolva hagyom. de így nyáron jobb szeretem ha békénhagynak...remélhetőleg a köv. nokiámban az ujabb OSnél nem követik el még egyszer ezt a hibát.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#5206) Csepy válasza raskolnikoff (#5205) üzenetére


Csepy
őstag

Ennyit nem ér meg?

Nokia PC Suite--> Biztonsági mentés, kiválaszod mik kellenek (3-4 kattintás), majd a Backup gomb és visszafelé is ennyi. Mindent visszarak a helyére. 5 perc se.

Ennyit nem ér meg?
Ennél egyszerűbben már nem is lehetne megoldani.

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#5207) enddav válasza Evo50 (#5199) üzenetére


enddav
aktív tag

Már bocsi, hogy megkérdem, de ezen most mi az új, mi lett javítva? :B?

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#5208) nifwen válasza enddav (#5207) üzenetére


nifwen
csendes tag

A régi fw-ben, ha a telefon kikapcsolása után kaptál smst, akkor a bekapcsolásnál, amikor megkaptad, az időhöz azt az időpontot írta, amikor te olvastad, vagyis amikor újra bekapcsoltad a telefont. Így nem tudod meg, hogy az illető mikor küldte az smst. Ezt javították.

(#5209) danaudio válasza nifwen (#5208) üzenetére


danaudio
aktív tag

ergo -> nem kell kikapcsolni a telefont, és nincs is többé ilyen probléma :)

(#5210) rekid válasza Csepy (#5206) üzenetére


rekid
addikt

Ez igy igaz kiveve az smseket. Azokat a bizt mentes nem menti. ezt megettem egyszer elssszalt bnöm 200sms-e.... nemvoltunk idegbetegek....

de erre meg van messagestore nevu progi az szepen txt ben lementi telrol. szoval tenyleg sec perc vissza lehet rakni minden FOntos dolgot. termeszetesen progikat ujra kell rakni.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#5211) Tyren válasza asadasad22 (#5204) üzenetére


Tyren
aktív tag

Ez tényleg igaz? Szoftverfrissítéskor újra kell majd raknom a programokat????
Ezt sehol sem mondták...

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#5212) raskolnikoff válasza Csepy (#5206) üzenetére


raskolnikoff
őstag

:D tudod hogy az új telókhoz láma vagyok...:D ha ennyi akkor meglehet. Viszont visszarakva is minden működni fog csak a progik nem? Egyébként szinte nincs is semmi progi nekem...a fring, talán az egyetlen.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#5213) Szoki


Szoki
csendes tag

Hi,

érdekelne, aki tudja, hogy a 200.34.36-os szoftver miben különbözik a 100.34.20-astól.
Sajna a nokia nem tudta megmondani, nem is értem miért????
Ha valakinek van valami infója akkor pls ossza meg...:)

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#5214) asadasad22 válasza rekid (#5210) üzenetére


asadasad22
őstag

nekem frankón jól lementette a pc suite az sms-eimet és emailjeimet is és maradéktalanul mindent visszaállított.. a progik újratelepítése vett el sok időt.
meg a hack újracsinálása :)

(#5215) asadasad22 válasza Tyren (#5211) üzenetére


asadasad22
őstag

akkor most mondom :)
némelyik progi egyébként visszaállt asszem működőképesen, a legnagyobb részüket viszont újra kellett nyomni, nem volt mese.

(#5216) ordogboc válasza asadasad22 (#5215) üzenetére


ordogboc
tag

haliho
a telefonba beépített "alap-videó-lejátszót" nem lehet valahogy megpiszkálni mert alig játszik le valamit. És a coreplayer is egy szar, wmv-t nem játszik le, meg sem jeleníti a könyvtárba.
help please
botond

[ Szerkesztve ]

(#5217) asadasad22 válasza ordogboc (#5216) üzenetére


asadasad22
őstag

az alap videó lejátszó valóban egy szar, ezt aláírom. a CorePlayer-t viszont ne nevezd annak, mert az jelenleg a top-lejátszó, jobbat nem találsz. olyan videót is akadásmentesen játszik, aminél a többi lejátszó besz@rik :) és igen, wmv-t sajnos ez sem játszik, de kb ennak a videólejátszónak egy későbbi változata az egyetlen remény, hogy valaha is legyen wmv lejátszó (tudtommal tervbe is van véve), meg a feliratok kezelése hiányzik belőle. ha ezt a kettőt még beleteszik, akkor lenne teljesen tökéletes a dolog :)

(#5218) rekid válasza ordogboc (#5216) üzenetére


rekid
addikt

hmmm annyira nem szar az a core player :)
Mellesleg hallotal mar a wmv to avi vagy mpeg konverter progikrol? :) hasznosak. :)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#5219) Evo50 válasza Szoki (#5213) üzenetére


Evo50
tag

Changelog.. [link]

(#5220) Csepy válasza rekid (#5210) üzenetére


Csepy
őstag

Ahogy olvasom, már írták, de akkor én is megerősítem, hogy az üzeneteket, mindegyiket, mindenhonnan, SMS, MMS, visszaállítja oda, ahonnét lementette.

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#5221) rekid válasza Csepy (#5220) üzenetére


rekid
addikt

hmm erdekes nekem nem. igaz 6630 rol levo bizt mentest toltam e51 re mindent visszatolt csak az uziket nem

Gyáva népnek nincs hazája!

(#5222) ordogboc válasza asadasad22 (#5217) üzenetére


ordogboc
tag

Oké Zsoké, akkor nem szar a Core Player, csak a csomagban ahol letöltöttem az is oda volt pingálva hogy wmv lejátszó, also ez zavart meg.
Még soha nem hallottam ilyen konverterről:D...
köszi a segítséget.

(#5223) dferee


dferee
tag

Sziasztok!

Használta már valaki ezt a csodát laptophoz wlan modemként?
Ugye usb-n keresztül nem tölthető folyamatosan mennyi ideig bírja az akksi kb netezés közben?

Előre is köszi!

(#5224) ordogboc válasza dferee (#5223) üzenetére


ordogboc
tag

erre én is kiváncsi vagyok? hogy működik a dolog? rákötöm mondjuk bluetooth-al a gépre és "wlan-szedőként" szuperál?
másik kérdés hogy bluet. bill-t probált már vki? és ha igen akkor milyet? és hogy szuperált?
kösz!

[ Szerkesztve ]

(#5225) bossvico


bossvico
senior tag

Nah sikerült ma elkésnem a menő üzleti telefonom miatt.
Be volt állítva, hogy munkanapokon ébresszen.Le is ment az egy hét, de ma az újabb hét kezdetén nem ébresztett.A dátum pedig megállt pénteknél.Benézek a menübe és ott van, hogy köv. ébresztés 06.16. De szerinte ma csak 13.a van. Maaaargit. :W

Ja és azt írja ki nekem is, hogy a legújabb sw. van fönt, az a 100.34.20 vagy mi.

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#5226) Szoki válasza Evo50 (#5219) üzenetére


Szoki
csendes tag

THX....

(#5227) parandroid válasza bossvico (#5225) üzenetére


parandroid
nagyúr

Ha visszaolvasol, ez a hétvégén dátumvisszaállítgatós bug már többünknek okozott kellemetlen perceket. Az óra tulajdonságainál a 'network operator time' pontot állítsd 'auto-update'-re, ez megoldja.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#5228) Joe bácsi válasza parandroid (#5227) üzenetére


Joe bácsi
őstag

És ez magyarul annyit jelent, h........?
Bocs, ha én tévedek, de sztem MAGYARORSZÁGON élünk (sajnos) és MAGYARUL kell beszélni! :((

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#5229) gyga


gyga
senior tag

hali népek.
kellene segítség, telefonra akrok másik betűtipust olyat aminek az outline színe eltér a belsőszínétől. hol találhatok magyar betűtipusokat .gdr fileban lehetőleg magyar ékzetes betűkészlet kellene? vagy hogy tunék ilyet létrehozni?
A telpítésével tisztában vagyok csak épp nem találtam betűkészletet.

[ Szerkesztve ]

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#5230) parandroid válasza Joe bácsi (#5228) üzenetére


parandroid
nagyúr

Kezdetektől fogva angol minden telefonom szoftvere, megszoktam, így maradt. a jelenlegi telefonom alapbeállítással is angol nyelven érkezett, eszembe sem jutott átállítani. Nem tudom, hogy minek fordították az említett beállítást a magyar szoftverben, de tekintve a kifejezések bonyolultságát és nemzetköziségét, azt hiszem, nem lesz nehéz ez alapján megtalálni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#5231) enddav


enddav
aktív tag

Gondolkodom én is a szoft.frissítésen,csak attól félek, hogy eltűnik a magyar nyelv. De egyszer már sajnos alkalmaznom kellett a hard resetet(a zöld gombosat), na és akkor megmaradt a magyar nyelv. Tehát akkor az új fw felrakása után is megmaradna a magyar nyelv, vagy ennek semmi köze egymáshoz?

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#5232) Bucy


Bucy
aktív tag

Tényleg az új szoftban javították a dátum gondot?
Ez engem is zavar, főleg ha elfelejtem utánállítani.
Szerencse, hogy a TV is indul reggel, így biztosítva van a hétfői beérkezésem is. :)

(#5233) kew válasza enddav (#5231) üzenetére


kew
senior tag

NSS-el nézd meg, milyen product code van benne, arra rákeresel googleba, és megnézed az milyen országhoz tartozik, abból nagyjából lehet következtetni, hogy megmarad-e a magyar nyelv :)
Az enyémbe pl IND/VIET "típusú" volt, ebből kisilabizáltam, hogy jobb, ha cserélem ctr euro-ra :)

(#5234) rekid


rekid
addikt

Nah akkor Wlan modem:
Volt mar kerdes de nem talaltunk meg ra megoldast.

Joe bacsi: mar megint höbörögsz :)) ennyi angol hasznalat meg nem a vilag vege de ha nagyon nem megy akkor sztaki.hu de sok csodat nevarj mert magyar forditoink erdekes forditasokat tudnak muvelni :DD

egyebkent enis igy hasznalom a telt miota megvettem (operaorhoz igazitva az orat) es sohasem rontott az embreszto pedig naponta hasznalom.

Enddav

Semmi koze nincs hozza ugyanis hardresetkor a telon levo alap fileokbol rakja ujra a pecerájt így termeszetes hogy a meglevo magyart is rarakja. tenyleg jo megoldas amit irtak hogy nezd meg a product kodot es ha ott magyar akkor nemkell felni a frissitestol.

Kew:
Nekem az ora default varosa Banglades volt.. szerinted magyar product kodos? ;] najo nekem bonuszkent vannak arab betuk a billen az angolok felett. :))) bi bi bi :)

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#5235) kw3v865 válasza kew (#5233) üzenetére


kw3v865
senior tag

Enyém is IND/VIET. Ezekszerint Vietnámban vagy Indonéziában hozták forgalomba :)

Próbáltátok már a Nokia Energy Profiler progit? A teló fogyasztását méri. Kicsit rövidnek tűnt az akksi üzemideje ezért feltelepítettem. 3G-t kikapcsoltam, más program nem futott a háttérben. Kikapcsolt háttérvilágítással 0,02A-t mértem. Szerintetek ez normális? Csak 31Mb a szabad memória. Nem kevés ez egy kicsit?

(#5236) rekid válasza kw3v865 (#5235) üzenetére


rekid
addikt

hmm rakj fel egy task managert nekem 41-43 korul megy ha semmi nem fut.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#5237) fm! válasza Joe bácsi (#5228) üzenetére


fm!
tag

Idő, Opciók, Beállítások, Idő automat. frissítése Ki--> Autom. frissítés
Annyira azért nem bonyolulult... ;]

Nodemárhanyelv: azt meg lehet oldani, hogy plusz nyelveket telepítek a telefonra product code átírása nélkül? Speciel a spanyolt szeretném beállítani, nyelvgyakorlásnak tökéletes lenne. Ugyanígy kellene Gamin Mobile XT-re spanyol hang. :)

(#5238) asadasad22 válasza Bucy (#5232) üzenetére


asadasad22
őstag

asszem egy külföldi fórumon valaki szerint igen, nekem eddig rendesen szuperál a dátum új fw-n de régivel is csak egyszer fordult elő gubanc, szóval ez még nem jelent semmit.
a biztos megoldás állítólag az, hogyha nem kapcsolod ki a telót éjjelre :)

Joe bácsi: már megint full nevetséges dolgon akadsz ki, eléggé röhejes vagy ilyenkor :)
erről a mentalitásról: :W :W :W ideje lenne átváltani erre: :) :)) ;)
direkt akarod elcseszni mások kedvét?

[ Szerkesztve ]

(#5239) kw3v865 válasza rekid (#5236) üzenetére


kw3v865
senior tag

Te is a Nokia Energy Profilerrel mérted? Amikor mértem semmi nem futott a háttérben...

(#5240) rekid válasza kw3v865 (#5239) üzenetére


rekid
addikt

nem. handy taskmannal semmmit nem eszik es egyszeru :)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#5241) Joe bácsi válasza parandroid (#5230) üzenetére


Joe bácsi
őstag

"Örülök" neki, h. mindenki angolul tud, de én NEM! :(((

Szerintem erre gondolsz: Idő autómatikus frissítése.

asadasad22. Azt írtad, h. nem fogsz reagálni a hsz-re. :) (Amúgy nem neked volt címezve a komment.)

[ Szerkesztve ]

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#5242) Bucy válasza asadasad22 (#5238) üzenetére


Bucy
aktív tag

Éjjel szinte soha nincs kikapcsolva a telo. Az auto frissítésben sem vagyok biztos, mivel az első alkalom után kapcsoltam ki vagy be és úgy is hibázott. Lehet a kettő bizonyos kombinációja okozhatja? Ami igaz viszont, hogy már vagy 2 hónapja nem csinálta.

fm!: van spanyol nyelv GM XT-re.

(#5243) kw3v865 válasza rekid (#5240) üzenetére


kw3v865
senior tag

Feltelepítettem. 45Mb a szabad RAM. Ezekszerint 10mb-ot eszik a Nokia Energy Profiler...

(#5244) asadasad22 válasza kw3v865 (#5243) üzenetére


asadasad22
őstag

kizárt, most néztem és 1 megát sem eszik, kb egy felet :) egyébként is 55MB szabad memed nem is lehet, szóval nemtom hogy jött ki z a 10 mega :)

(#5245) rekid válasza asadasad22 (#5244) üzenetére


rekid
addikt

ö 45-10 re gondolt :)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#5246) parandroid válasza Joe bácsi (#5241) üzenetére


parandroid
nagyúr

Én kérek elnézést, hogy valaki problémafelvetésére beírtam, hogy ugyanaz a probléma nekem hogyan oldódott meg. Őszintén szólva nem gondoltam volna, hogy bárkinek, aki valaha is már vett telefont a kezébe (nemhogy egy informatikai-mobiltelefon portálon fórumozik) gondot fog okozni ezeknek az elterjedt és meglehetősen általános, valamint többnyire már a nemzetközi nyelvben is alapvető kifejezések értelmezése. Ha mégis, akkor szívesen segítettem volna a lefordításukban is.

Egyébként igen, valószínűleg az általad is említett 'Idő autómatikus frissítése' a magyar megfelelője az adott menüpontnak, ami megintcsak azt bizonyítja, hogy az adott szövegkörnyezetben meglehetősen ártatlan és félreérthetetlen volt az a pár idegen nyelvű szó - már amennyiben a mobiltelefónia esetében idegen nyelvnek tekinthetjük egyáltalán az angolt.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#5247) Qru válasza Bucy (#5242) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem rendszeresen hibázott a dátummal, de mindig csak a péntek-szomba-vasárnapot keverte össze. Úgy látszik hétvége felé már a teló is megzavarodika sok melótól. :)
(Esténként mindíg kikapcsolom.) Nálam a dátum aut.frissítés bekapcsolása megoldotta.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#5248) fm! válasza Bucy (#5242) üzenetére


fm!
tag

Köszi a tippet, fél napom ráment, de végre a magyaron kívül angolul, németül és spanyolul is kommunikál (elvileg, kipróbálni még nem tudtam) a Garmin Mobile XT! :C
Félek, hogy a telefon nyelvének megváltoztatása nem megy ilyen egyszerűen. Olvastam több spanyol fórumot is, ott is csak a Product kód átírását ajánlják, de azt inkább nem írkálnék át, ha nem muszáj... :F

[ Szerkesztve ]

(#5249) kew válasza fm! (#5248) üzenetére


kew
senior tag

sztem nyugodtan átírhatod, semmi baja nem lesz tőle :) max ha meggondoltad magad, vagy szervizelni kell, visszaírod az eredetire és kész.

(#5250) Ligend válasza kew (#5233) üzenetére


Ligend
tag

Az NSS-hez nem kell semmi speciális cucc? Elég a gyári USB kábel...?

Az ostobaság ellen az istenek is hiába hadakoznak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.