Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) RepeatSector


RepeatSector
senior tag

Jó kis teló nekem is volt és imádtam és az is igaz hogy sokaknak nem kellene jobb.

"A telefonálás még mindig tökéletes vele! A hangminősége remek. Vezetés közben különösen jó az"
Telefonálni vezetés közben??? ilyet nem szabad mert elvisz a rendőrbácsi (új rendszabály XD)

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#2) virkir


virkir
veterán

legnagyobb meglepetésemre még csengőhangok sem tölthetőek le hozzá.
Letölteni , szerkeszteni valóban nem tud de SMS-ben fogadni lehet vele amit el is lehet menteni.
Nincs benne jegyzettömb sem
Van csak Teendők a neve és 3 prioritást is megadhatsz neki (sürgős, átlagos, nem fontos).
Ráadásul a naptárnál is lehet felvenni jegyzeteket.
Szvsz a legjobb telefon a mai napig.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#3) cellpeti válasza RepeatSector (#1) üzenetére


cellpeti
veterán

Ha az enyém tönkremegy, lehet én is egy ilyet veszek. Másra úgyse kell, telefon/sms.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#4) aram01


aram01
nagyúr

nekem is van még,valahol kesztyűtartóban :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5) golya32 válasza RepeatSector (#1) üzenetére


golya32
aktív tag

8910 és az i-s változat meg 6310 és i-s változat még mindig megállja a helyét, természetesen csak telefonálásra, smsre. Simán kirakhatod egy üzleti megbeszélésen, biztos nem fognak lenézni.
Viszont kell mellé egy laptop, mert a leveleket is meg kell nézni valahogy.

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#6) rootkiller


rootkiller
őstag

Én vettem egyet, ami ugyan nem tökéletes, mert gyakorlatilag a bekapcsoló gomb leesett és a helye rövidre van zárva, és az akku feltolásával indul, de a nagyi a mai napig használja. Előtte 6150 volt neki, az kicsit kontaktos lett. Másik nagy kedvenc a 6230 volt, amit onnantól kezdve hogy anyám WC-be ejtette és father a szekrényhez vágta, egy kijelzőcserével még mindig működik. Viszont nincs tartalék telefonom, de az e51 mellett én is sokszor visszavágyom a 2 klasszikusra, de főként a 6310ra. A billentyűzet tényleg tökéletes, kesztyűben is minden probléma nélkül tökéletesen használható. a Snake 2 meg a valaha létezett legjobb telefonos játék.

A probléma nekem is ott van, hogy az e51-et rengeteg mindenre használom, bár mióta nem MédiaMánia van hanem céges csomag, azóta szűkült a kör, de szándékosan váltam meg a mobilnettől, mert úgy láttam hogy még kezelhető függőséget okoz, így viszont fillérekért telefonálok. Viszont amivel bajom van: az akku már így is kb 2 napot bír úgy, hogy nem megy rajta mobilnet és nem is 3G-n van csak GSM-en. Májusban 2 éves lesz a cucc, addigra a sokadik billentyűzet meg hátlap+gumigomb meg előlap meg hátlap cserével, mert kopik mint az állat, és mindezt azért mert szarul csinálták meg. Én meg hülye leszek nem vinni garanciás szervízre. Viszont ennek az lesz az eredménye, hogy nyár végére kinyírom a cuccot, az akku fog vagy 1 napot bírni, minden kopott lesz rajta és egyebek.

Érdekes: a 6310nál semmi ilyen probléma nincs. Miért?

Artengo TR 990 Pro

(#7) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Nekem is megvan és mind a mai napig használom. :)

Sokáig bírja az aksi és mindent tud amire kell: telefonálni és sms-ezni.

(#8) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Mióta megvette ezt használja az asszony keresztapja:)Ez kb olyan 6 éve lehetett.
Csak aksi csere volt benne :Y és még mindig működik:)

[ Szerkesztve ]

(#9) idkfaiddqd


idkfaiddqd
tag

jó kis telefon,anno az új g astrába kértünk gyári nokia kihangosító rendszert hozzá,nem volt semmi felára :DDD

Hibás-törött PS3,PS2,PS1,PSP,WII,DS,XBOXc,EEEpc-ket veszek reális áron!

(#10) meroly


meroly
veterán

Nagyon jó kis összefoglaló lett.
Szerintem is kicsit eljárt már felette az idő. Az én nagy kedvencem és (utód híján) még mindig ezt használom: 6230i.
Azért tartalék telefonnak tökéletes, van is egy a gyűjteményemben, most épp após használja, mert az ő 3410-ese feladta a harcot.

Impossible is nothing

(#11) ollie válasza RepeatSector (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Már hogyne lehetne telefonálni vezetés közben? Egyedül azt tiltják, hogy kézben fogd a telefont.

(#6) rootkiller: Érdekes: a 6310nál semmi ilyen probléma nincs. Miért?

Mert drágább volt a megjelenésekor, így minőségibb anyagokból készült.

[ Szerkesztve ]

***

(#12) Lompos48


Lompos48
nagyúr

Annak idején tényleg mindenki irígyelte, akinek nem volt. Nem lehet hasonlítgatni a mai cuccokhoz, de ez más (kor). Nálam is elfekszik egy a fiókban egész jó állapotban. Ráadásul a hasasabb akku van neki feltéve. Bizony simán bírja a hetet ha néha előkerül szükségből - ha a családban futó 5 telefon valamelyike (E51, 6303, 2730, A55...) megtagadja a szolgálatot. Nosztalgiázásban csak a 7650 versenyzik vele, a fiók másik sarkából.

(#13) rootkiller


rootkiller
őstag

Úgy néz ki veszek ma egyet. :D

Artengo TR 990 Pro

(#14) Micuir_M válasza virkir (#2) üzenetére


Micuir_M
tag

Akkor ezért van külön Teendők és Naptár menüpont! Eddig nem értettem, miért.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=micuir_m

(#15) caizzz


caizzz
aktív tag

Nekem is van egy még mindig, elpusztíthatatlan. A bekapcsológomb hiányzik, de mindig van kéznél valami hegyes amivel életre kelthetem. backuptelefonnak ötcsillagos.

marakujás kőbányai

(#16) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

Részemről is egy kis kiegészítés:

Nekem 2003 őszén mobilnet miatt kellett a készülék -nem volt faluban net, de a pannonnál akkor voltak az első primitív mobilnet csomagok-, a Nokia 6310i pedig azon telók egyike volt, amiben volt GPRS, úgy tudom annak is egy kezdetleges verziója (40K körül ment rajta max az adatforgalom). Bluetooth-t is tudott (ez sem volt gyakori jelenség), így tudtam a PC-vel "összekötni" egy 15K-ért vett modem segítségével, adatkábelem sosem volt hozzá. Maga a teló 86K-ba fájt, függetlenül vettem.

Ma is kiváló állapotban van, két éve vettem hozzá használt akksit, mert a gyári pár év után hamar hamar merülni kezdett; végén már odáig fajultak a dolgok, hogy négynaponta töltenem kellett :DDD (mikor vettem, kéthetente töltöttem). A kasztni műanyag, de nem nyekereg, az összeszerelés - megítélésem szerint - kiváló. Nem teljesen hézagmentes persze, a finom por bejut a kijelzőpanelhez, a burkolat alá. A hangerőszabályzó gombok gumiborítása viszont nagyon lekopott, pedig nem sokat nyomogattam. Ez egyszerűen azért lehet, mert nagyon kiállnak a készülékházból, és nekiérnek mindennek. Többször olvastam, hogy másoknál a bekapcs gomb ment tönkre, nálam ez szerencsére jól működik. A kijelző mai szemmel nézve kicsi, de a 3210 és társai után ez akkoriban nagynak számított, ezt a korabeli marketing is kiemelte, ha jól emlékszem. A gombok kemény műanyagból vannak, és kifejezetten jó nyomogatni őket. Nekem a 7-es gomb kissé érzéketlenebbé vált az évek során, de alapjában véve kiváló maradt a billentyűzet is.

A telefon hangminősége nekem első osztályú, tisztán érteni benne a másik felet. SMS-t írni is jó rajta, viszont apró hiba, hogy küldés után néha visszatér a küldött szövegre (és így - egy szórakozott pillanatában - nem biztos benne az ember, hogy tényleg elküldte-e). Kedvenc funkcióm benne az "Ébresztőóra", és a "Teendők", utóbbit használom rövid jegyzetek eltárolására. Kár ugyanakkor, hogy néhány izgalmas funkció sosem működött a telefonban igazán, pl az e-mail küldés, és a hívásköltség-számítás.

Még ma is ezt a telefont használom, az a benyomásom róla, hogy aki telefonál egy telefonnal, annak ez egy tökéletes masina. A mai okostelefonnak csúfolt mikroszámítógépek szvsz más igényt elégítenek ki, függetlenül attól hogy valóban lehet rajtuk akár telefonálni is. Akinek annak idején megbízható, strapabíró és STÍLUSOS telefonra volt szüksége, nem nagyon fogott mellé egy 6310i megvásárlásával.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#17) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Anyumnak ilyen van, nem cserélné le semmi pénzért.

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#18) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

Még egy dolgot kifelejtettem: úgy lennék korrekt, ha megemlékeznék a 6310i achillesz sarkáról is. Kisebb ütődésekkor, vagy akksi csere után hajlamos a teló a NINCS SIM / SIM NINCS KÉSZ, stb üzenetekkel bombázni a felhasználót, noha a SIM-kártyának az égvilágon semmi baja, és sziklaszilárdan ül a foglalatában. Nem tudom ma sem, hogy ez szoftveres, vagy valamilyen kontakt hibának köszönhető-e. Nemrég találkoztam egy úriemberrel, akinél ugyanilyen telefon volt, és ő is panaszkodott erre a hibára (az ő készüléke makrancosabb volt e téren, mint az enyém). Mindezzel együtt is azt hiszem, a tulajok igen szívükbe tudták zárni ezt a telefont.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#19) rekid


rekid
addikt

Eddigi best of telefon szerintem. Ott figyel nálam is a polcon 5110, 6110, 6210 társaságában. Csak hogy teljes legyen a sor. És mind megy. :P Najo meg van egy 8310 is. :)
A probléma velük az, hogy gyakorlatilag mára csak kinai gagyi alkatreszeket kapni hozzajuk es eselytelen felujitani őket normal pénzből. (10-16ezer forintot szvsz nem er egy gyari elolap)
Tetszett az összefoglalo.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#20) Micuir_M válasza Dr.F.E.R.I. (#16) üzenetére


Micuir_M
tag

Az Email küldést leírtam a tesztben, hogy működik, így kipróbálhatod.

Köszönöm az elismeréseket!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=micuir_m

(#21) Cannabis7


Cannabis7
senior tag

hát igen sokszor elmélkedek rajta, h jó lenne egy 6310 remake, ugyanilyen mérettel, esetleg picit kisebb,kevesebbet fogyasztó kijelző, egyéb hardver, ilyen méretbe sztem mára már jóval erősebb akkut tudnának csinálni, meg átgondoltabb rendszer, persze nem kell symbian, de talán már kicsit jobbra is meg tundák csinálni.

egyébként minden maradna olyan mint régen, kijelző is maradhatna monokróm, ja meg még 1 fontos dolog, készülhetne fémből, legalább egy része.

tutti vevő lennék rá h kidobna egy ilyet a nokia reális áron, meg sztem elég sokan mások is:)

(#22) ollie válasza Cannabis7 (#21) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Egy mai átlagos Nokia akku ötöd akkora mint ezé volt, és kb. ugyanakkora a kapacitása.

Viszont a kijelzővel nem tudom mi a probléma, a 6310i kijelzője alig eszik valamit a mai mobilokéhoz képest.

***

(#23) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nekem nem volt ilyen telefonom, de az unokatesómnak volt 1-2 évvel ezelőtt több GSM üzlete; akármilyen telefonja lehetett volna, ő mégis egy 6310i-t használt. Szerintem ez sokat elárul erről a mobilról.

(#24) Micuir_M válasza Cannabis7 (#21) üzenetére


Micuir_M
tag

Az a vicc, hogy van egy Nokia 1112-tesem is, amely 7.000.- Ft volt 2007-ben, ugyanúgy monokrom a kijelzője és kb. ugyanezt tudja + hívásszúrést is. Csak kevesebb név és sms fér bele.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=micuir_m

(#25) escape


escape
aktív tag

"...Sok mindent nem tudtam vele csinálni: zenét hallgatni útközben, internetezni, belépni a Facebookra (mondjuk oda azért sem, mert töröltem magam)..."

Komolyan mondom, sosem volt ilyen telefonom, csak 3410 (nem szerettem) és 3310 (ezt nagyon), de a fent idézett sor miatt kapnál tőlem egy hatalmas lájkot, ha valaha beregiztem volna fészbúkra.

Jó írás lett, tetszik a telefon is. Anno mikor bejöttek ezek a kamerás meg színes kijelzős meg egyéb telók, akkor erősen tiltakoztam, hogy minek egy telefonba kamera, meg x millió színt megjeleníteni képes kijelző. De hát én már csak ilyen kis lázadó vagyok, sosem szerettem az új dolgokat, de idővel hozzászokok mindenhez.

Kivéve a fészbúkhoz.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#26) Drughi


Drughi
addikt

Én egy ilyen telefont találtam otthon egy szekrény mélyén, ami még fateromé lehetett valaha.
Bevittem a legelső GSM üzletbe, ahol bevették 15.000ért. mindezt 3éve. Akkoriban nem is gondoltam, milyen telefont herdáltam el.

Tényleg klafa egy mobil volt, megérte az árát

(#27) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Számomra a legjobb telefon marad örökre. Imádtam, 2002 végén kaptam, és egészen 2009 végéig használtam. Aksija is kiváló, igaz sokat gyengült. Kezdetben 2 hétig bírta töltés nélkül(mostani E90-em készenléten nem bírná feléig sem), mikor letettem kb. 5-6 naponta kellett hálózatba dugni. Eszméletlen strapabíró. Sajnos a vége felé elég sokszor leejtettem, és egyszer rosszul esett. Elment a térerő, megsérült az antennája. Most a fiókban van, nyugdíjas éveit tölti. Nemrég megtaláltam, beleraktam a sim -et, és működött. Még az antenna is rendben volt, fura volt a fülhöz emelni, 7 év használat alatt az ember könnyen megszokja. Mielőtt leesett, nem kellett jobb. Azóta már megfertőzött a Symbian és a qwerty. :(

ui.: tényleg volt benne jegyzet, és csengőhangot is lehetett rá pakolni.

Don't Tread On Me

(#28) JanFe


JanFe
aktív tag

Jo kis beszamolo :)

"There is nothing permanent except change"

(#29) SzalaiG válasza Cannabis7 (#21) üzenetére


SzalaiG
addikt

Én is. :)

Az egyik baráttal ugyanezt beszéltük pár napja, h kéne egy ilyen remake. :U

(#30) Cannabis7 válasza Micuir_M (#24) üzenetére


Cannabis7
senior tag

jó-jó de a 1112 nem az a kategória, az anyagminősége elég gyatra, de hát alapból alsó kategóriás telónak indult, szóval nem meglepő, de 2.lagos telónak az is jó.
viszont egy fém 6310-et elsődlegesnek is bevállalnék:D

[ Szerkesztve ]

(#31) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Nem annyira rossz teszt. :DDD

Egy ilyen kaliberű és múlttal rendelkező telefonnál, szerintem ez az 1 oldal kevés. :R
Elődökről egy szó nincs Pl.

Tudom, írjak jobbat, majd lehet az is eljön...

[ Szerkesztve ]

(#32) Victoryus válasza rootkiller (#6) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Jó kis teszt. Valamikor akartam ilyen telót én is.

Az E51-re visszatérve, nekem is az van, de nem jellemző egyik probléma sem amiről írtál. 2 éves, 4-5 napot kibír, pedig napi 1 órát biztos wifizek vele. Plusz mp3-at hallgatok róla. Skypozni is szoktam vele heti pár alkalommal. Billentyűzete is az eredeti, egyedül a joy széléről kopik a fémszínű festék. Akkut én csak akkor töltöm, mikor már teljesen lemerült.
Volt egy idő amikor nagyon gyorsan merült, de rájöttem hogy azért, mert a Wefi nevű program 20 percenként wlanra kapcsolódott.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#33) Dano58


Dano58
tag

Nekem a Nokia 3310 bírt ki sokat anno, jó kis teló volt. :)

(#34) alamuszi


alamuszi
senior tag

Nekem 2001 - 2002-ben az utols Ericsson volt a legnagyobb király. R520M csak kár, hogy annyival megelőzte a korát, hogy ebbe bele is dölt az Ericsson mobil részlege.

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#35) KISDUCK


KISDUCK
addikt

2005-be kártyásan 79k HUF? :Y
Én abba az évbe vettem vitamaxxal az SE T610-et 27k HUF-ért, így hát kicsit magasnak tűnik ez az ár, pedig a T610 se volt gyenge. :)

(#36) Cannabis7 válasza alamuszi (#34) üzenetére


Cannabis7
senior tag

fú az is milyen zsír kis teló volt,

t610-em meg volt nekem is, de sztem elég gyenge volt:D, az összeszerelés, anyagminőség is, meg az a lassú szoftver:S. bár tény h abban az időben az a kijelző, meg kamera még igencsak jónak számított:D

(#37) Jadro


Jadro
veterán

Nekem csak 6210 volt, de királynak éreztem magam amikor elhoztam a szolgáltatótól. Manapság bizonyos szempontból sokkal jobb telefonjaim vannak és sok mindenre használom is, de ezt az élményt ebben a formában egyik sem hozza. Persze ebben az is közrejátszik, hogy teljesen mindennapossá vált a mobil és beépült az életünkbe. Azért egy új telefonnak tudok örülni természetesen. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#38) Magnum_


Magnum_
nagyúr

korrekt teszt, jelenleg én is ezt használom céges telefonnak (jövö héten felváltja egy 8910 megint), de ktségtelen munkára nekem is ez jött be a legjobban.

tegnap kapott egy új házat (már a sokadikat), kép, nem, nem gyári ház, utángyárottt, de tökéletes.

ma nyertem meg ezt a licitet hozzá. van rajta uj, slim akksi, és még az autó kihangosító csatlakozót takaró gumipöcök is megvan.

szóval jó telefon, kétségtelenül.

várunk a retro telefon topikban!

I humbly and respectfully decline™

(#39) vcsabika


vcsabika
tag

volt ez 130ezer-is előfizuval. Amikor megjelent faterom egyből kapott egyet a cégtől és a mai napig emlegeti ,hogy az volt a kedvence meg amikor elromlott az előző telefonja (1-2 éve) kérdezte tőlem ,hogy honnan tudna egy ilyet szerezni újba..... :C

(#40) Magnum_ válasza Magnum_ (#38) üzenetére


Magnum_
nagyúr

természetesen nekem is cask telefonnak jó... azért van mellette egy E72. de telefonnak nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#41) Micuir_M válasza KISDUCK (#35) üzenetére


Micuir_M
tag

Esetleg 2003-ban, de annál korábban tutira nem, mert az egyik ügyfelem kezében láttam és 2003-ban kezdtem azon a munkahelyen dolgozni.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=micuir_m

(#42) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Nagyon jó ez a kis telefon még mindig. :R Köszi a beszámolót!

(#43) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

ahh.. az emlékek
életem első "büszke vagyok rá" mobilja egy 6110 volt. németországból. majd a 6210. amit imádtam halálosan, de kinyiffantottam a memóriáját. aztán beleszerettem a 6310be. csakis jet black előlappal(L)...
odahaza pihennek ezek a telefonok a vitrinben. és a többi pár darab 6os szériás mellett:C 6230, 6230i stb

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#44) - = Zk = - válasza Magnum_ (#38) üzenetére


- = Zk = -
félisten

gyönyörű ezzel a jet black előlappal:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#45) edward2


edward2
addikt

"Vezetés közben különösen jó az, hogy nagyon könnyen lehet vele keresni a telefonkönyvben"

Jogsid jól bevonatnám 5 évre. Még szerencse, hogy nem a divatos legnagyobb ökörséget írtad a "jól lehet vele SMS-t írni vezetés közben".... angliában külön kampány van ez ellen...

(#46) Micuir_M válasza edward2 (#45) üzenetére


Micuir_M
tag

Te hogyan telefonálsz vezetés közben?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=micuir_m

(#47) Maxentius


Maxentius
addikt

Hát igen, a 6310i legalább annyira legenda, mint a szifon. Még nekem is van egy ilyenem a telenoros kártyámhoz... :)

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#48) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

A legjobb telefon a világon. Nekem mondjuk a kistestvére volt meg, a 6210-es. Azt imádtam. Kézbe íllő (nagy kezem van) kénylemes fogás, sms, telefonálni tökéletes.
Lehet veszek egy 6310i.-t. Imádom ezt a telefont. Csak előlapba az tetszik, amelyiknek a szám gomboknál fekete, majd felfele fehér csík, és az üvegnél arany színű.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#49) shteer


shteer
titán

nekem is volt, imádtam

sajna fennfelejtettem a buszon és a megtaláló nem volt becsületes

..szerintem jónak tűnik

(#50) edward2 válasza Micuir_M (#46) üzenetére


edward2
addikt

Hogy? Úgy, hogy nem telefonálok. Ha hívnak később megnézem ki keresett és visszahívom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.