Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) duffbeer


duffbeer
őstag

Hát lányok fiúk...
Ma bent jártam a pécsi MediaMarkt-ban és a Nokia 5310-es készülék bruttó 79900Ft!!!!!
Igaz jár hozzá 2 gigás MicroSD. :DD
Úgy gondolom a 30e Ft-os árkülönbség talán elég lesz egy 2 gigás kártyára... :D

(#152) blackmajesty válasza duffbeer (#151) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Hú, az nagyon sok érte. Még jó h már nem akarok ilyen telót. De azért bemegyek én is és megtapizom, azért kíváncsi vagyok rá, h jól döntöttem-e, amikor megvettem a SE V640i-t, és nem vártam ennek a megjelenésére. Pedig azóta szerettem volna ezt, amióta láttam az első képeket a neten. Ez van.

20000-el olcsóbban még megérné függetlenül, 2 év garival, és a 2 gigás kártyával.

(#153) amanoba válasza blackmajesty (#152) üzenetére


amanoba
őstag

itt majdnem 20k-val olcsóbb--->[link]
2év garos csak azt nemtom jár-e hozzá a 2gigás kártya... :F

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#154) blackmajesty válasza amanoba (#153) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Hát ez már lehet h tartalmazza a 2 gigás kártyát, meg hát gyárti gari jár hozzá, úh így már jó lenne, de hát asszem most kihagyom. Ez van, ha 1 hónappal korábban megjelenik, sztem ilyen telefont veszek. De hát én nem bírtam kivárni, mivel bementem a pécsi Nokia márkaboltba, és megkérdeztem az eladót h nem tudja-e h mikor jelenik meg, meg ilyesmi. Erre azt mondta h nem is hallott róla, és h a következő fél évben biztos nem fog, mivel nincs rajta a listáján amik mostanában fognak megjelenni. Ja és lehülyézett h nem tudok az 50 elérhető telefonjuk kötül válogatni. Itt berágtam, és mivel pécsi vagyok, nem akartam bolti garisat rendelni neten, mert körülményes a garanciát igénybe venni (és ebben az esetben biztos h kifogtam volna vmi hibás példányt), így megvettem a korábban már említett Se-t. Ez van. Majd legközelebb többet várok.

[ Szerkesztve ]

(#155) duffbeer válasza blackmajesty (#154) üzenetére


duffbeer
őstag

Nem hiszem, hogy a lent említett telóhoz jár 2 gigás kártya, mert azt feltűntetnék. Azért elég komoly húzó erő lenne.
Másrészt én is pécsi vagyok és ha az az arc dolgozik a Nokia boltban, aki régen, akkor az egy igazi kretén. Nem emlékszem már mi volt a szitu, csak azt tudom, hogy rühellem. :)
A SE V640i-t nem ismerem, mivel Vodafone specifikus, így hirtelen átfutva az adatlapját szerintem kicsit várhattál volna. Kisebb felbontásu a kijelzője, nincs rádió és a MS Micro is drágább mind a Micro SD. Viszont, ha ezeken kívül ki vagy békülve a Vodafone Live menüvel is, akkor nem lehet rossz választás. :)
Mindenesetre a pécsi Tescoban van egy GSM üzlet, ahol lerendelnek bármilyen új telót. Ott még megkérdezhetted volna mennyiért hozzák le (lehet, hogy drágán nem tudom). Én Pestről rendeltem mint már írtam egy év garival 52e-ért. Remélem nem cseszek rá.

(#156) AMD Power válasza amanoba (#153) üzenetére


AMD Power
titán

Ez régiótól is függ. Mert egyébként járhat hozzá 2GB kari a Nokia szerint.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#157) blackmajesty válasza duffbeer (#155) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Tudom, h gyengébb a kijelző a Se V640iben, de annyira nem zavar, sztem egész szép, de azért messze lemarad a nokia 320x240-es kijelzőitől. Ezzel megbarátkoztam, rádió meg van benne, RDS-es, mint ebben, úh csak a kijelző volt ami gyengébb, cserébe van HSDPA, amit nem használok ki. M2 meg drágább, de így is olcsóbban jöttem ki, mint h megvárjam ezt. Ha lesz vmelyik szolgáltatónál, akkor majd kiderül, h jobb lett volna várni, vagy sem. De ez van.

Egyébként meg biztos voltam benne, h ha várok a telóra, akkor sosem ér ide, ha meg veszek vmi mást, akkor rögtön megjelenik. Így is lett.

Na majd legközelebb megpróbálok többet várni arra ami jobban tetszik.

AMD Power: Jah, én is olvastam h régiófüggő h jár-e hozzá a 2 gigás kari, de sztem ez országokra vonatkozik, nem hiszem, h a magyarországi értékesítésre gyártott termékeknél hol van, hol nincs. Úh sztem amihez van 2 év magyar gari, ahhoz kellene járnia hozzá. Persze tévedhetek, mert emberből vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#158) duffbeer válasza blackmajesty (#157) üzenetére


duffbeer
őstag

Jogosak az érvek. Ha van benne rádió, akkor elrontották a telefonguru-n az adatlapját. Na mind1. :)

(#159) Viktor0610 válasza duffbeer (#158) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A teszt ezen oldalán még kép is van a Danubius nevével, ebből elég egyértelmű a rádió megléte. ;)

A Telefonguru meg... :D

Samsung Galaxy A54

(#160) blackmajesty válasza Viktor0610 (#159) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

De ő is azt mondta h ebben van rádió. A SE V640i-re mondta h nincs benne.

(#161) m@xsys


m@xsys
senior tag

Az EW is 79990ért adja. Kicsit szakítanak rajta:) ugy 10e-t ;)
2 év gari ennyit meg nem ér!!!

(#162) Viktor0610 válasza blackmajesty (#160) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bocs, félreértettelek akkor. :D

A V640i is rádiós. :D

Samsung Galaxy A54

(#163) blackmajesty válasza Viktor0610 (#162) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Tudom, mivel nekem az van.

MA megtapiztam a MM-ben az 5310est. Hát nem rossz, könnyű, vékony, mégis használható, jó rajta sms-t írni, a kijelző agyonveri a V640i kijelzőjét, de egy dolog nem tetszett rajta. A navigációs billentyű. Ez sztem az újabb nokiákban tök gáz, a 3110c-ben sokkal rosszabb, de a 6300-án sem tetszett, és itt is fura volt. Vékony, és nagyon kiemelkedik, és vágja a kezem ha használom. Sztem ez a SE-nél sokkal jobb. Amúgy nagyon tetszik, de nem fogom lecserélni rá az 1 hónapos telómat. Főleg nem 80ezerért. Annyit nem ér.

(#164) AMD Power


AMD Power
titán

Végre megjött. Nagyon bejön nekem ez a kis telefon. Bár nálunk elég drága de akkor is nagyon bejön. Vékony szép kijelzővel.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#165) m@xsys


m@xsys
senior tag

Találkozott valaki Nokia 5310 buborék tokkal, mert én nem.
Privibe szólhatnátok, h hol.
Köszi

(#166) Viktor0610 válasza m@xsys (#165) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én nem használnék buborék tokot, ez a telefon többet érdemel.
Egyrészt idővel csúnyán elszineződik, a por és az izzadtság bemegy alá, nagyon esztétikátlan.
Inkább egy szövet- v. bőrtokot ajánlanék.

Samsung Galaxy A54

(#167) duffbeer


duffbeer
őstag

Jaj de mennyire nem szeretem a tokokat...

(#168) VaM


VaM
csendes tag

engem leginkább a csengés (hangszóró) hangereje érdekelne. átlaghoz képest milyen? samsung p310-esem van, és rettentő halk. x820 szintén. tud valaki segíteni?

(#169) nike_ válasza VaM (#168) üzenetére


nike_
addikt

Ez azt mondják elég jó. Mondjuk zeneteló, tehát ez szerintem el is várható.

(#170) ferrari83


ferrari83
csendes tag

Sziasztok

A Nokia Music Manager-rel próbálok zenét küldeni a telefonomra, de valamiért nem azt csinálja, amit szeretnék!
Érdekes, mert van, amit átküld (mp3), de a legtöbb a pending módban megáll! Néztem, hogy melyik milyen tömörítésű (VBR, sima, stb), hátha valamelyiket nem szereti! De nem találtam logikát! Küldött át simát, és VBR-t is! Az ID3-ban sem találtam összefüggést, szóval nincs ötletem! Egy wma-t próbáltam, azt simán áttolta, node csak ne konvertálgassam már át az összeset előtte...!
Egyébként M4A-ra van állítva, és amiket "szeret", azokat szépen meg is csinálja!
Kb. 98% egyébként, ami pending-el megáll, szóval elég elkeserítő arány, de tuti, hogy csak én csinálok szarul vmit!
Aki tud lécci segítsen! Ja, és ha rendesen intézőből áttolom a zenéket (mp3) a kártyára, akkor az mivel másabb (a tömörítésen kivül), mint a NMM??
Köszi ;)

(#171) duffbeer válasza ferrari83 (#170) üzenetére


duffbeer
őstag

Semmivel sem másabb az intéző. Én azt ajánlom, ha benne van a memkari, kapcsold át az USB kapcsolódást "adattárolásra". Egyrészt gyorsabban másol, másrészt nem szivat meg ilyen hülyeségekkel. Ha nincs "zene" könyvtár hozz létre egyet, és másold bele a zenét. Ennyi.

(#172) ferrari83 válasza duffbeer (#171) üzenetére


ferrari83
csendes tag

igen, én is így gondolom! ezt fogom tenni, köszi a véleményt! :U

(#173) duffbeer


duffbeer
őstag

UP

(#174) mindanee


mindanee
tag

na akkor "UP"-olok egyet :)
5310 vs. w580i pro és kontrákat várnék, esetleg pár szót ejhetünk az 5610-ről is.
köszi mindenkinek aki majd válaszol

[ Szerkesztve ]

(#175) sztyui2


sztyui2
őstag

Láttam az 5310-et a Media Markt-ban és nagyon király kis tella. Tetszik a 3,5-ös jack és jó, hogy nagyon vékony és a piros szín is nagyon szép rajta. Gyönyörű telefon, sokkal szebb az 5610-nél, és csak a 3G és a kamera a kettő közti különbség. Sztem ha a kettő közül kellene választani, akkor tuti az 5310-et választanám. A kijelzőjük is király, és mindkettőnek ugyanaz a kijelzője, és a zenegombjai is jobbak és stabilabbak és jobban kezelhetők, mint az 5610-nek, és nem is tapogatom a kijelzőt, ha a zenegombokat nyomkodom, pedig mellette vannak.

A w580 nem néz ki rosszul, de a Sony Ericsson és a Nokia közti különbségekről és a SE mostani helyzetéről inkább nem beszélnék. Az 5310-nek vannak zenegombjai, a w580-nak kicsit bonyolultabb a zenegombokkal való kezelése(ha érted mire gondolok), és az 5310-nek 3,5-ös jack-je van, a w580-nak meg csak a gagyi SE átalakító, aminek a csatlakozója általában szétmegy

[ Szerkesztve ]

(#176) AMD Power válasza sztyui2 (#175) üzenetére


AMD Power
titán

Én csípem a W580i de a 5310 is nagyon jó telefon. Vonzó benne a nem törő gombok és a slide "hiánya" se nagy probléma.

A gagyi tartozék témába meg nagyon ne menjünk bele. ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#177) Viktor0610 válasza AMD Power (#176) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"A gagyi tartozék témába meg nagyon ne menjünk bele. ;) "

De h így van?! :D (Legalábbis sok esetben hallani ilyenről...)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#178) mindanee


mindanee
tag

Tehát szerintetek akkor az 5310 a nyerő? a SE helyzetébe azért egy kicsit bele lehetne menni... nem tudom miről van szó :S

[ Szerkesztve ]

(#179) AMD Power válasza mindanee (#178) üzenetére


AMD Power
titán

Jó kis telefon. Vedd meg bátran.

Ezt egy Nokiára írtam. :F :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#180) duffbeer válasza Viktor0610 (#177) üzenetére


duffbeer
őstag

Ezt most nem vágom. Nekem 5310-em van, de előtte volt pár SE. Soha semmi bajom nem volt velük.

(#181) Viktor0610 válasza duffbeer (#180) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Telefontípustól függetlenül igaz a Sony Ericsson és a Nokia telefonokra, h. a Pop- és Fast-port csatlakozók (a régi SE-csatlakozó nevét nem tudom) egy idő után elromolhatnak, érintkezési hibássá válhatnak.
Erre gondoltam, erről olvasni több topikban is.

Samsung Galaxy A54

(#182) duffbeer válasza Viktor0610 (#181) üzenetére


duffbeer
őstag

Ehh...
Értem. Akkor nekem eddig szerencsém volt. A K700-asomon 2 évig hibátlanul működött a csati, a P990-em 7 hónapig volt nálam addig nem volt baja, az 5310-en micro USB van, nem hiszem, hogy elromlik. Mindenesetre kicsi a valószínüsége, hogy az a Fast port vagy mi a telefonokon romlik el, ugyanis semmi mozgó alkatrészt nem tartalmaznak, ergó mi tud elromlani? Maximum eloxidálódik, vagy koszolódik.
Annak már nagyobb az esélye, hogy maga a vezeték végeken található apró tüskés érintező beadja a derekát, mert hát az valóban nem "solid-state".
Nem tudom miért fejtettem ki ennyire....
Aludnom kellene kicsit.... :)

(#183) AMD Power


AMD Power
titán

Nagyon rossz ez a 5310 reklám ami a TV-ben megy. :W

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#184) duffbeer válasza AMD Power (#183) üzenetére


duffbeer
őstag

MIért már reklámozzák a Magyar TVben? Nem nézek TVt...:)

(#185) AMD Power válasza duffbeer (#184) üzenetére


AMD Power
titán

Aha. De nem rég ment az S500i illetve az LG Viewty-nek is a reklámja.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#186) Ricardo válasza AMD Power (#183) üzenetére


Ricardo
félisten

Nem lett az igazi :U

(#187) nike_ válasza Ricardo (#186) üzenetére


nike_
addikt

Nagyon sok benne a zene. Meg úgy az egész nekem sem jön be. Mármint a reklám. :)

(#188) AMD Power válasza nike_ (#187) üzenetére


AMD Power
titán

Még szerencse , hogy a telefon nem hasonlít a reklámra.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#189) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Sziasztok én olvastam olyan emberek véleményét akinek van és többen írták hogy halk :F pl haveromnak egy 6300-ás telója van és az is abszolút jó kis telefon mégis halk minek gyártanak így le egy telót? Dont understand.....

(#190) AMD Power válasza BalaNce87 (#189) üzenetére


AMD Power
titán

Én még ilyen problémáról nem halottam.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#191) Taci


Taci
addikt

Sziasztok. Több helyen is említve van, hogy az S45 (tehát e telefon rendszere, de úgy általában az S40 is) csak egy bejegyzéses ébresztőt foglal magában. Szerintem ez több, mint kevés. Van erre külön írt program, ami napi több ébresztéssel is elboldogul?
Köszi!

(#192) Viktor0610 válasza Taci (#191) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A naptárba több emlékeztetőt is tehetsz.

Ez nem jó alternatíva?

Samsung Galaxy A54

(#193) Taci válasza Viktor0610 (#192) üzenetére


Taci
addikt

És azokat be lehet állítani, hogy napi (heti, stb) rendszerességgel ismétlődjenek?

De ettől függetlenül külön programot nem csináltak rá?

[ Szerkesztve ]

(#194) attisx válasza Taci (#193) üzenetére


attisx
addikt

Persze, hogy be lehet állítani: naponta/hetente/kéthetente/havonta/évente ismétlődhet. Series40 (5th Edition) rendszerről lévén szó külön program biztosan nincs hozzá.

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#195) Taci válasza attisx (#194) üzenetére


Taci
addikt

Köszönöm.
De akkor a tesztekben ezt miért nem említik? Csak írnak egy sort, hogy milyen visszamaradott ébresztő, de arról nem írnak, hogy a naptár-funkciókkal ezt ki lehet váltani.

(#196) Viktor0610 válasza Taci (#195) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Arról viszont gondolom, ír a tesztelő, h. a naptárba hány és milyen emlékeztetőt tehetsz. ;)

Samsung Galaxy A54

(#197) Taci válasza Viktor0610 (#196) üzenetére


Taci
addikt

Ott a pont :DDD
Pedig átolvastam már jónéhányszor, de most, hogy meg akarom venni a telefont, elkezdtem aggályoskodni, és mintha minden kiszállt volna :D
Bocsi :B

(#198) Taci


Taci
addikt

A tesztben is említik, hogy elég (nagyon) lassan menti a fényképeket. 10 másodperc feletti idő. Van esély rá, hogy későbbi szoftverfrissítéssel ezt javítsák?

Pár fotón látszik, hogy a zeneszámokhoz az album borítója is hozzá van rendelve, és ezt meg is jeleníti a telefon. Hogyan tegyem ezeket a képeket a számok mellé, hogy majd így működjön? Saját szoftverrel kell majd megoldani, hogy Folder.jpg és kész?

Köszi!

(#199) fullextra


fullextra
tag

sziasztok!
egy gyors kérdés!
ez az 5200-5300-5700 utódja?
köszönöm a választ

(#200) attisx válasza fullextra (#199) üzenetére


attisx
addikt

Valami olyasmi, legalábbis az 5200 és 5300 esetében. Az 5700 kicsit más kategória.

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.