Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Manbal


Manbal
senior tag

Ez a gépigény, és a 18GB hely azt sejteti hogy a PCs verzió űberjól fog kinézni! :) (hála a frostbite 2-nek) :K

(#2) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Na villámgyorsan le kell akkor cserélni a 4650esem. Azthittem ezzel a karival vígan elleszek még 1-1.5 évig minimumon, de súlyosan tévedtem. Se BF3 se RUN. Überfasza :O :(((
A prociról nem is beszélve...

All→M8

(#3) Viktor77 válasza Manbal (#1) üzenetére


Viktor77
titán

Ja, a Rage is mekkora (méretileg), aztán kalap szemét. Ahogy ez is.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4) Manbal válasza Viktor77 (#3) üzenetére


Manbal
senior tag

A Rage az nem Frostbite 2, hanem Carmack féle szemét megatexture(megabukás) id tech 5... látszik is :((( úgyhogy ne emlegessük egy lapon, addig semmiféle képpen se amíg meg nem jelenik :)

(#5) enginev3.0 válasza Manbal (#1) üzenetére


enginev3.0
félisten

Szerintem meg azt jelenti, hogy 30 perces videók lesznek 5 perces versenyek után

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#6) bpx


bpx
őstag

ahhoz képest, hogy ez csak a szokásos évi NFS, elég nagy az ajánlott hardware igény

(#7) callmeakos válasza bpx (#6) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Frosbite hajtja meg, szerintem ezen nincs min meglepődni...

All→M8

(#8) mephi666 válasza enginev3.0 (#5) üzenetére


mephi666
nagyúr

én is erre gondoltam: 1080p-s átvezetők elfoglalnak a 18gigából 15-öt :DDD

ui: egyébként ez számomra irgalmatlan gépigénynek tűnik ahhoz képest, ami lejön a videókból (frostbite ide, vagy oda) :U minimum 4870? lol :D

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#9) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Egy biztos a grafika nem lesz szar, kérdés hogy a gém milyen lesz.:U

(#10) Sondi1986


Sondi1986
addikt

Na még egy gépigény amin nem írják oda a gtx560 mellé a Ti-t
Így most sok vásárkó azt hiszi a sima 560 úgy fog menni a játék mint egy 6950-en!

(#11) seawolf570


seawolf570
aktív tag

Ez nagyon jó hír, ezek szerint a Shift következő része is DX11-es lesz. Már alig várom, hogy lássam, bár a 2 is sokkal szebb az 1-nél, és jobb is, van félnivalója a FORZA-nak és a GT-nek is. Véleményem szerint ez már nem a szokásos évi NFS lesz, attól függetlenűl, hogy arcade, legalábbis grafikailag nem. A Rage-hez nem kell hasonlítani, mert az EA játékai mindig is jól optimalizáltak voltak.

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#12) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Minimumnak 4870 vagy jobb? Megáll az eszem. Egyre jobban elfelejtenek programozni a játékfejlesztők... :(((

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#13) fasirTTT válasza callmeakos (#2) üzenetére


fasirTTT
őstag

áh, esélytelen. :D
1 6950-essel kibírnád húzni 2 évig :D

(#14) zoltanz válasza Viktor77 (#3) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Azért az túlzás, habár én a pörgősebb dolgokat szeretem.
Rage sem lenne rossz, ha lenne rá érkezésem

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#15) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Bármennyire is legyen szép a grafika, az tény, hogy ez a gépigény ez rossz vicc, egyszerűen nevetségesen magas. Be lehet beszélni, hogy Frostbite 2 Engine, de ha az ember belegondol, hogy milyen sok ember esik így ki, akkor már is nem olyan szép a dolog. Az NFS elvileg egy olyan cím, amely lehetőleg minél szélesebb körben szeretne elterjedni, ez igaz PC platformon. Nos, ezzel így szinte lehetetlen küldetés lesz. Igazából nem az ajánlott, hanem a minimális gépigényen vagyok kiakadva, ugyanis az irreálisan magas. Olyan, mintha a Frostbite 2 szinte alig skálázódna visszafele, ami nagyon nem jó. Ezen felül, mintha optimalizálás sem lenne a helyzet magaslatán. Ha a játék minimális grafikán igényel 4870-es teljesítményt, akkor itt semmi jóra nem számítok sajnos. Ez azt jelentené, hogy a Radeon HD 5470-el az embernek esélye sem lesz játszani vele. Ez számomra teljességgel elfogadhatatlan, főleg ha figyelembe veszem, hogy van olyan más autós játék ami szintén nagyon szép, 2011-ben debütált és a kis 5470-el szépen elviszi 50-60 FPS-el!

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#16) Sub-ZeRo válasza hoffman_ (#12) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A programozás nem érdekli őket, az a lényeg, hogy a csúcs konfigot vegye mindenki, (pc) és akkor menni fog a szétszkriptelt fosuk űber grafikával, amit harmad annyi gépigényből ki lehet hozni... Az hogy optimalizálják, az már negatív.... Ennyi a történet.

Szerk: Majd jön hozzá egy 2 gigás patch, amiben van optimalizáció, és akkor jó lesz mindenkinek. ;]

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#17) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Inkább fejleszenek, csúcskarikra, mint eldobják vagy második számúként kezeljék a PC platformot.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#18) ittakary


ittakary
nagyúr

Szvsz szánalmas ez a gépigény... Szerintem azért fekszenek egy évig ezeken a játékokon, hogy a gépigényt növeljék...

(#19) mephi666 válasza seawolf570 (#11) üzenetére


mephi666
nagyúr

szerintem a forza-nak meg a gt-nek egymástól kell inkább félnie... ha játszottál valamelyikkel is, azt mondod, hogy az nfs "bölcsödés" hozzájuk képest :DDD ...és nem csak a grafikáról szól a dolog (habár abban is megállják szerintem ezek a konzol-exkluzív címek a helyüket :K )

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#20) csaabz


csaabz
őstag

Én azok közé tartozok, akik szerint az elmúlt évek NFS termése nagyon silány volt.
Nem fűzök ehhez sem nagy reményeket, csak csendben bizakodok... :)

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#21) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Nem gyenge, de a latvany sem lesz az. :K

(#22) Sonja


Sonja
veterán

Az ajánlott megvan hozzá, a játékot pedig nagyon várom! :K Jó lesz ez. :C

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#23) csaabz válasza seawolf570 (#11) üzenetére


csaabz
őstag

Én nagy pc rajongó vagyok, de állitom, ne nem adtak ki még olyan autós játékot erre a platformra, ami csak legalább megközelitené a két emlitett konzolos játékot...

Főleg pont egy nfs-től kéne félniük??? :))

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#24) BMWFan


BMWFan
aktív tag

Hát egy 6770-en csak elmegy közepesen... :U
Vagy tévedek?

(#25) huskydog17 válasza BMWFan (#24) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Nem biztos, pont ezért lett volna nagy szükség egy demóra PC platformon is, hogy mindenki kísérletezhessen a játékkal grafika téren, de így esélytelen. Ahhoz, hogy csak ki tudd próbálni, meg kell vedd a játékot! Ez a hozzáállás (a kiadó részéről) sokak (köztük én is) szemében teljes mértékben elfogadhatatlan!

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#26) zoltanz válasza BMWFan (#24) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Talán a végső patch után, de kicsit a kevésnek saccolom. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#27) BMWFan válasza zoltanz (#26) üzenetére


BMWFan
aktív tag

Mondjuk a monitorom 1280-at bír max. tehát egy élvezhető minőségben érdekes lenne ha nem menne el.

(#28) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

ajánlott a 6950?.. hát ne b.sszanak már fel :F

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#29) SzlobiG válasza - = Zk = - (#28) üzenetére


SzlobiG
félisten

Frostbite 2-es motor megköveteli de mellé látvány is társul. (remélhetőleg)

(#30) - = Zk = - válasza SzlobiG (#29) üzenetére


- = Zk = -
félisten

bakker :F ...
épp most mondtam le a 6950-ről, hogy mondom hála a forintnak, idén kilőve, és 5770 CFX lesz helyette. erre tessék :W....

én is nagyon remélem!....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#31) SzlobiG válasza - = Zk = - (#30) üzenetére


SzlobiG
félisten

Pedig a az 5770 az 1giga vram miatt cf-be nem lesz túl nyerő ha full hd-ba gondolkozol. Persze nem sok ilyen gém van ahol elfogyhat...

(#32) - = Zk = - válasza SzlobiG (#31) üzenetére


- = Zk = -
félisten

valahogy éreztem. hát, pedig erősen FullHD-ban gondolkodom :F

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#33) Sub-ZeRo válasza - = Zk = - (#32) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor a 6950 lesz a nyerő. Vagy a 70. :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#34) - = Zk = - válasza Sub-ZeRo (#33) üzenetére


- = Zk = -
félisten

6950-est szerettem volna, csak hát.... :W

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#35) Sub-ZeRo válasza - = Zk = - (#34) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát van ez így... :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36) - = Zk = - válasza Sub-ZeRo (#35) üzenetére


- = Zk = -
félisten

van, ba..zameg! :W...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#37) SzlobiG válasza - = Zk = - (#32) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jobban jártál volna ha eladod az 5770-ed, azt 6950-et veszel. A jövőre nézve kevés lesz az 1giga Vram, de már most is pár játékhoz pl BF3.

(#38) - = Zk = - válasza SzlobiG (#37) üzenetére


- = Zk = -
félisten

igen, ezt szerettem volna én is eredetileg, lassan 1,5 hónapja, de sajna most jött olyan fizu, amire azt mondhatom, hogy lehet kezdeni belőle valamit.
murphy, hogy copnál hanyatt, bő nyállal, 7es erősséggel :W

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#39) Mártógyurma válasza zoltanz (#17) üzenetére


Mártógyurma
tag

Látod ez a probléma....Eljutottunk most már oda, hogy valakiben ekkora baromság megfogalmazódik.....

(#40) Mártógyurma


Mártógyurma
tag

De egyébként most tényleg; erre a fos grafikára (amit eddig a gameplay-ekben mutogattak)
ilyen gépigény......Nonszensz. Mire fel? Ezekben már nincs semmi szégyenérzet...

(#41) callmeakos válasza Mártógyurma (#40) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ajjj nem tűnt fel, hogy lehet azért ilyen "gyenge" a grafika, mert talán nem PC-s videó ez, hanem talán xbox-os. Amúgy a BF3-ra még senki nem mondta azt hogy rossz a grafika, pedig ugyanaz az Engine....

All→M8

(#42) seawolf570 válasza mephi666 (#19) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Nem szeretnék vitába elegyedni veled PC vs konzol témában, mert a konzolosok ebben a tekintetben fanatikusok, és ilyenkor a tények mit sem nyomnak a latban. Volt részem látni és kipróbálni konzolon az említett játékokat, megmondom őszintén nyomába sem ér a grafika egy DX 11-es Dirt 3-nak, de még a Shift 2-nek sem. Például ugyanazon a monitoron megnéztem az F1 2010-et PC-n és PlayStation 3-on, az is ég és föld. Egyébként én a leendő Shift 3. részéről beszéltem, mert valószínűleg abban is az új motor lesz végre DX 11-el, és biztos alázni fog. Ezzel nem azt szerettem volna mondani, hogy az említett két konzolos cím sz@r játék, erről szó sincs, nagyon élvezetes mind a kettő, ami a játékélményt illeti. Viszont a hardver amin futnak, enyhén szólva kőkorszaki. Sokan abból indulnak ki PC esetén, hogy egy irodai gépen látják futni a játékokat, ami nevetséges. Én most is játszok a Shift 2-vel, és nagyon élvezetes játék, persze nem billentyűzettel, meg kontrollerrel, hanem kormánnyal, hidd el nem igazán lehet letenni. Az a tény, hogy ez nem szimulátor semmit sem ront a helyzeten, mert ugyanúgy a Forza és a GT sem az, bármennyire híresztelik róla a konzolosok, az is csak egy arcade játék. Amikor szimulátorozni szottyan kedvem, akkor GT Legend-el meg WTCC-vel nyomom. Elhiheti mindenki, a Shift "3" szakítani fog mind grafikában, mind játszhatóság terén és lehagyja a két konzolos játékot. Akinek meg nincs hozzá gépe, az vegyen konzolt és akkor részese lehet egy jó arcade játéknak, mint a GT és a Forza.

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#43) mephi666 válasza seawolf570 (#42) üzenetére


mephi666
nagyúr

na, én sem akarok vitatkozni... :R amiket említettél, azok multiplatform címek... de egy gt5, vagy egy forza3 szerintem simán felveszi a versenyt egy shift-el grafikában is :K és ahhoz képest, hogy milyen "kőkorszaki" a konzol: architekturálisan teljesen más, mint a pc... olyan, mintha egy 6literes traktort akarnál összehasonlítani egy 6literes ford-al, pusztán hengerűrtartalom alapján... hiába a kevesebb ram konzolban, ha közvetlenebb a hozzáférés, de ne is ebből induljunk ki...
én nem mondtam, hogy szimulátor valamelyik is... inkább: közelebb áll a szimulátorhoz, mint mondjuk egy shift/dirt... beállíthatod úgy is, hogy minden segítség bent van és csak gázt kell nyomni meg időnként kanyarodni, viszont segítségek nélkül van benne izgalom :K nem szimulátor, de az a többszáz kocsi mind máshogy viselkedik "alattad" :K

ui: mondom ezt úgy, hogy világéletemben pc-s voltam, viszont egy "jó üzlet" kapcsán lett egy boxom, így szépen beszerzem (többek közt) az exkluzív címeket, amikre mindig is csorgott a nyálam (forza3-4, geow1-2-3, alan wake, stb) ...egyik platform sem rosszabb a másiknál, de vannak olyan dolgok, amikben inkább az egyik jobb, másban meg a másik :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#44) enginev3.0 válasza seawolf570 (#42) üzenetére


enginev3.0
félisten

Szerintem is állat a Shift 2 kormánnyal verhetetlen, nagyon el van találva, remélem a 3 is baba lesz

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#45) seawolf570 válasza mephi666 (#43) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Nem tudom volt-e részed kipróbálni a Shift 2-őt PC-n, kormánnyal, és minden segítséget kikapcsolva, játszani? Gondolom nem, mert akkor máshogy vélekednél a dologról. Természetesen a többi NFS gyerekjáték, a szó szoros értelmében. A Shift első részével az EA rákanyarodott egy útra, ami nagyon jó irányba halad, nem véletlenül hagyták el az NFS előtagot a címből. Már az első és második rész között is hatalmas a fejlődés, elhiheted, mert mind a kettővel játszok. A második részt szinte lehetetlen billentyűzettel játszani, és a kontroller is felejtős, de nagyon. Pont azért ócsárolja a PC-sek nagy része a játékot, mert a 95% nem rendelkezik kormánnyal. De még akik rendelkeznek, azok egy része is csak olcsó vackokkal, ami ugye nem ilyen játékokra lett tervezve. Rengeteg gyakorlás szükséges a játék végigjátszásához, be kell tanulni a pályákat, és minden autó máshogy viselkedik, pont mint a Forza-ban, és a GT-ben. Az tény, hogy nincs benne annyi autó, de ez nem is baj, mert minden embernek megvannak a kedvencei, pl. én kipróbáltam mindegyiket, de csak 10-15-el nyomom. Látva a Shift fejlődését bátran reménykedem, hogy a harmadik már tökéletes lesz, bár szimulátor az sem, az biztos. De a grafika és játszhatóságban az első lehet a PC-s autós címek között.

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#46) kpal


kpal
veterán

ez az nfs sem képes ujatmutatni .

(#47) Vigilante


Vigilante
őstag

Alig várom, mit fog művelni a Frostbite 2-es motor! :) Szép kis gépigénye lesz, de ez engem valahogy nem fog szíven ütni! :N

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#48) Dr. Akula válasza Manbal (#1) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Vagy úgy el lesz kúrva mint a GTA4 konzolport.

(#49) Mártógyurma válasza callmeakos (#41) üzenetére


Mártógyurma
tag

Tudom, hogy az eddigi játékmenet videók konzolosak. De,akármit mondasz semmi nem indokolja ezt a gépigényt, ezt így látatlanban kijelentem.
Ráadásúl egy fps grafikáját nem kellene egy autós játékéhoz hasonlítani, hiába ugyanaz a motor. Egy ilyen cső játékmenetű játékhoz képest a konfiguráció amit elvár pofátlanság .
A Bf3 "kicsit" más tészta. Ott mindenhez közel lehet menni, sokkal részletesebben ki kell dolgozni mindent, ráadásul hatalmas nyílt terek vannak benne. S látható benne valami grafikai fejlődés. De még annak a gépigényét is sokallom. Egyszerűen, ahhoz képest, hogy mennyi generáció kijőtt a videokártyákból mostanában, fele akkora arányban sem haladt előre a játékok grafikai fejlődése.

(#50) callmeakos válasza fasirTTT (#13) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hát ja talán egy kicsit túl optimista voltam ezzel kapcsolatban. Így jártam :DDD

All→M8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.