Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) arn


arn
félisten

Ennyiert mindenkepp draga, 650ert adnak s10et, ami eleg jol sikerult telonak tunik. De elobb vennek oneplust is.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#52) dejvid8


dejvid8
őstag

Én is egyetértek a cikkel.
Örülök, hogy végül Pixel 3-at vettem 1-2 hónapja, egyáltalán nem látom nagy előrelépésnek a pixel 4-et (sőt...), Főleg dupla annyiért majdnem.
A korlátlan fotó tárhelyet elég gáz, hogy elvették..
Ezt most kicsit elcseszted, Google!

[ Szerkesztve ]

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#53) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Az a 2800mAh akkumulátor is nevetségesen alacsony, és a gyorstöltő teljesítménye sem olyan, amit ebben az árkategóriában (vagy akár a feléért is) elvárna az ember mint alapfelszereltség

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#55) Noukoum


Noukoum
veterán

Elég sok mindennel egyet lehet érteni, viszont eléggé inkorrekt kiemelni hibákat, majd példát hozni más készülékeknél. Az egész telefont kell összehasonlítani, nem csak egy egy elemét.
Hogy milyenek az új Pixelek az attól is függ mihez hasonlítjuk őket.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#56) Fuxosbömis


Fuxosbömis
tag

Korrekt cikk....többé kevésbé egyetértek vele. Nem kellene sok, hogy teljesen baba telefon legyen. (Pl. nekem a két nano sim lehetőség hiányzik ; fotózás, 64 GB tárhely teljesen hidegen hagy)
Maradok a Sonynál. ;] :Y

(#57) Hopkins95 válasza guni (#46) üzenetére


Hopkins95
addikt

Igen ám, csak a Nexus széria nem is a csúcskategória babérjaira tört, hanem maradt a megfizethetőbb telefonok vonalán, ahol még ezeket a hiányosságokat el lehet nézni. Viszont a Pixel telefonok egyből csúcs árazással érkeztek, ahol ennél szerintem több kellene.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#58) mjani1172 válasza Drakmusz (#49) üzenetére


mjani1172
addikt

előrelépünk egy-két pozíciót

Úgy látom az irásaidból, kicsit behergelted magad a pixel imádatba, együtt dobban a szívetek.

[ Szerkesztve ]

(#59) Depression válasza Noukoum (#55) üzenetére


Depression
veterán

Ez nem egy teszt, hanem a bemutatón látottak alapján egy vélemény. De egyébként teszteknél is inkább egy egy tulajdonság alapján hasonlítják össze, hogy az alapján dönthessen az ember, hogy kinek mi a fontos.
Pl. itt, ha itt nincs széleslátószög, én meg utazásaim során szeretek épületeket lefényképezni, és korábban mindig azom mérgelődtem, hogy nem fér bele a képbe, akkor mit érne nekem az, hogy az antutu pontszámok, és makrófotók alapján valaki azt mondja, hogy ez a jobb?
De nálam ugyanez érvényes az újjlenyomatolvasóra is, ha azt mondják, hogy a világ legjobb arcazonosítója van benne, azzal mit kezdek, ha a munkahelyemen kötelező a szakállmaszk?
De mondjuk egy kamionosnak, aki egy hónapig külföldön van, annak meg fontos lehet a cserélhető microsd, vagy hatalmas tárhely, hogy halljon magyar hangot, lásson magyarul filmet.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#60) Drakmusz válasza mjani1172 (#58) üzenetére


Drakmusz
őstag

[link]
Ezt azért nagyvonalúan átugrottad....
Tökéletesen tisztában vagyok a hibáival.Emellett valószínűleg ezzel is tudok majd jó képeket készíteni, nálam ez az egyik fő szempont.
Emellett szinte minden mondatom végén ott van egy hangulatjel.:)
Ez egy csak egy használati tárgy.
Nekem tetszik, neked nem.Ez egy ilyen szakma.
Egyéni ízlésről vitatkozni egy tech fórumon szerintem teljesen felesleges.
Egyetlen dolog zavar, a kommentek 98%-a arról szól hogy mit vehetnénk helyette.
De már megszoktam, nincs meglepetés.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#61) jacis


jacis
nagyúr

Jogosnak érzem a cikkben érzékelhető fanyalgást. Sajnos nagyon igaza van Bone-nak.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#62) Silenzio


Silenzio
addikt

Én nem tudtam, hogy a Pixeleken nem lesz Wide Angle. Az én Mate 20 Pro-m csak 30 fps-t tud 4K-ban, de megfelelő szoftverrel az legalább nem akad, a minőség pedig kiváló. Egy ilyen szettet csak ugyanilyen felszereltségű, de minőségibb szettért adnék fel. Pixelek kizárva.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#63) joey04


joey04
titán

én ezt az ultraszéles mániát nem értem. jó meg hasznos ha van, de pl én pont az i11-nél húztam a szám, hogy biztos azt venném mondjuk a pro helyett ha tervezném a váltást, ha a normáls mellett a telefoto lenne benne, nem pedig ez a gagyi minőségű ultraszéles.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#64) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

" ... tárhely bővítés hiányát a biztonságra való törekvés miatt még el is fogadtam ... " - ugyan miért? Mi köze ennek a biztonsághoz?
Annyi mindent beszopunk - igaz kényszerűségből - a mobilos világban, hogy csak na. Gondoljunk már bele, hogy PC-s vonalon (asztali gépek, laptop-ok) mi lenne hasonló esetben.
Mondjuk erre is van ellenpélda (a cserélhetetlen rendszerű és sokszor bővíthetetlen almás gépek) de azt hagyjuk! Mindent el lehet adni ...

"Tegye fel a kezét, aki egy jófajta ultraszéles kamerával rendelkező mobilt hajlandó volna egy ilyen optika nélkülire cserélni!"
Jelen! Bár elfogadom azt is, ha valakinek a mobil elsődlegesen fényképező és csak utána mobiltelefon.

" ... amikor a Google a Pixel 5-höz valamit hozzátesz, honnan vesz majd el?"
Megmondom én mi lesz (ill. mi nem). Se hangszóró, se gomb. Egy merő kijelző lesz az egyik oldalon, míg a másikon vagy 8 lencse. Mert 2020 / 21-ben sikeres ember nem lehet majd az, akinek csak 3-4 kamera figyel majd hátul. :(((

(#65) aprokaroka87 válasza <Adamsky> (#64) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

az sd kártyának kb semmi kőze nincs a biztonsághoz.

Normál esetben a biztonságilag fontos adatokat a data/data részre menti a droid.

(#66) Wapmester válasza joey04 (#63) üzenetére


Wapmester
senior tag

+1

(#67) guni válasza aprokaroka87 (#65) üzenetére


guni
tag

A nyilvánvaló lehúzáson kívül szerintem inkább a stabilitással lehet magyarázni. Nekem is volt már olyan hogy rendszeresen újraindult a telefonom az sd-kártyától.

(#68) Laby


Laby
senior tag

Nagyon vártam, hogy kijöjjön az új Pixel, sosem volt még nekem de szeretném ha most ez lenne.
- Személy szerint nagyon ritkán van szükségem ultraszéles látószögre, úgyhogy az hidegen hagy.
- Fülhallgató és átalakító kérdése engem nem zavar, bluetooth fülest használok mindig.

Ami viszont tényleg érdekes, hogy egy ilyen telefonban miért nincs 8/256gb?!
Illetve a Dual sim hiányának sem örülök, igaz lehet az eSim megoldássa nem lenne bajom, sosem próbáltam még, de ha veszek egy ilyen telefont akkor muszáj lesz kipróbálni, mert most is dual sim-es telefonom van.

Nagyon tetszik az egész telefon, a felsoroltak nagy része engem személy szerint nem zavar, viszont valóban túl drága a tudásához képest.

Ennek ellenére a kamera miatt én valószínűleg váltok Oneplus 6T-ről. Holott zseniális telefon ez is, de a kamerájával nem vagyok kibékülve.
Huawei jöhetne szóba még kamera szempontból, de elvből nem vásárolok Huawei terméket, így nincs túl sok másik opcióm.

Amúgy miért csinálja azt egy ekkora cég, hogy rohadt sok pénzt akar keresni az eladásokkal, de alig lehet beszerezni a telefonját? Magyarországról konkrétan nem is tudom milyen úton induljak el, hogyha szeretnék venni egyet.

[ Szerkesztve ]

(#69) icp1970


icp1970
senior tag

Köszi a cikket.hiánypótló. :R

(#70) Vikitorony válasza Laby (#68) üzenetére


Vikitorony
tag

Pl1, pl2 bár lényegében a második is az elsőhöz irányít, csak van konkrét mailcím.
Bár sosem próbáltam őket.

(#71) borbastomi


borbastomi
csendes tag

"Tegye fel a kezét, aki egy jófajta ultraszéles kamerával rendelkező mobilt hajlandó volna egy ilyen optika nélkülire cserélni!"

Én feltenném a kezem. Ezerszer többet használom a zoom kamerát a Mate 20 Pro-n, mint az ultraszéles látószögűt. És nem, a belenagyítás/digitális zoom nem egyenértékű a zoom kamerával, amit egyesek fentebb felhoztak. Ennyi erővel a lépj kettőt hátra egyenértékű az ultraszéles látószöggel. Persze, ha nem volna, akkor ma már én is hiányolnám, de zoom kamera nélkül már biztos, hogy nem vennék telefont.

[ Szerkesztve ]

(#72) jacis válasza borbastomi (#71) üzenetére


jacis
nagyúr

Kisebbségben vagy. Ennyi.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.