Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #30610944


#30610944
törölt tag

Nagyon jól megfogalmaztad a helyzetet. Ugyanígy gondolom én is.

(#2) Drakmusz


Drakmusz
őstag

Objektív hangvételű írás lett, köszönjük.:)
Már sokszor leírtam, a véleményem azóta is változatlan.
Szerintem a céget ez a történet nem is érdekli annyira.
A beszerzés körülményes, még Google Store szinten is.
Az egyik vezetőnek számító tech vállalat ezt például simán megoldhatná, ha akarná.
Ennek ellenére lesznek vásárlói.Fotózás témaköre.
A bemutatón is elmondták, nem tartják fontosnak az ultraszélest.Ez van.Viszont a kiegyensúlyozott kamerás teljesítményt tekintve az egyik legjobbak a piacon, ezt a vonalat fejlesztgetik.
Az ultraszéles nyilván egy plusz lehetőség.
Nem tudom hogy ez a műfaj amúgy megoldható-e torzítás nélkül, nekem ezért nem hiányzik.
Kis méretben látványos, ennyi pozitívumot tudok felhozni.

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#3) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

A legtöbb dologgal egyetértek.
Azzal nem, hogy az S10e és az i11 okosan a zoomegységet hagyta el, és a széleslátót hagyta meg.
Szerintem ez abszolút szubjektív, én például sokkan jobban örülök egy zoomkamerának, mert számomra sokkal több esetben hasznos mint a széleslátó. És ezeken a telefonokon a 48mpx-ből való 12mpx-es cropolás sem játszik.
Persze vannak akiknek pedig pont így jó ahogy van, ezért annyira szubjektív.
A mostani telefonomon mindkettő van, használom időnként a széleslátót is, és ha nem lenne, bizony hiányozna. De ha választanom kéne én a zoomra voksolnék.

A többi dologban osztom a véleményed, a jack vagy az átalakító hiánya is gázos. A fülesé mondjuk kevésbé. Csak akkor adjanak, ha legalább olyan jó minőségű mint a Samsung AKG-ja.
A bővíthetetlen 6/64-es kiszerelés is fura, pláne így hogy megvágták a felhős lehetőségeket.

Kipróbálnék egyet már csak a kamera miatt is, az ujjlenyomatolvasó hiánya nem fájna, ha a 3D arcazonosítás frankón működik, de az biztos, hogy a mostani telefonomat nem cserélném le rá, és annyi pénzt sem adnék ki érte amennyibe kerül.

(#4) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Nekem a felsorolt hiányosságok mellett bökné a csőröm a nanoSIM-eSIM kombó is. Lehet, hogy utóbbi lesz majd a divat idővel, de itthon egyelőre még nincs gyakorlati haszna - ellenben a dualSIM kialakítással. :((

Ennyi pénzért bőven tudnék választani a szebbnél-jobb flagshipek közül.

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#5) Juhaszatti válasza Drakmusz (#2) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Kb ennyire oldható meg torzítás nélkül. Ezen elég jól látszik, mert ha komolyabb torzítás lenne, jobban "elhajlana" a horizont 2 vége.

[link]

(#6) B.Gaboo


B.Gaboo
tag

A google szvsz csatlakozott az apple-hez. Nagy nevek, brutál áron, de technikailag csak kullognak a mobilpiac után. Amíg viszont van olyan fogyasztó, aki hajlandó a logóért sokat fizetni, addig ezt is fogják csinálni.

̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿

(#7) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Szerintem már összességében nézve nem éri meg ezeket használni. Túl sok a nélkülözés azért a stock droidért meg a frissítésekért cserébe. Aki erre vágyik fele ennyiből vegyen Motot vagy Nokiát és tegyen rá Gcam-et,

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8) Teo.


Teo.
aktív tag

Nekem is tetszik szívesen olvasnék több ilyen vélemény és vagy elemző kifejezést cikket.

5110\3410\OT565\6600\6630\5800\N97mini\710\N93\625\640\1020. 3S\Note4\Note5\Mate20\Mate20X⁵G. 13ProMax - ThinkPadT500\T520

(#9) atike


atike
nagyúr

A mindenkori Pixelek kapcsán én is a Nexus vonal temetését siratom, de nagyon (főleg, mint ex-Nexus 4 tulaj :) ). De a cikkben leírtakkal én is egyetértek. Nem látom a távolabbi célokat, de amit látok az alapján szerintem is rossz ez az irány...

(#10) ViSAS válasza bollokcs80 (#4) üzenetére


ViSAS
senior tag

Szerencsére akkor ez az egész téged nem is érint semmiben, hiszen ott vannak a szebb / jobb flagshipek. :)

(#11) Drakmusz válasza ViSAS (#10) üzenetére


Drakmusz
őstag

Ezért is jó hogy széles a paletta, mindenki megtalálhatja a neki tetsző készüléket.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#12) ANOka


ANOka
őstag

"Tegye fel a kezét, aki egy jófajta ultraszéles kamerával rendelkező mobilt hajlandó volna egy ilyen optika nélkülire cserélni!"

Jelen!
Magasról teszek rá, hogy milyen kamera van a mobilban: a céleszközök híve vagyok!

Viszont az SD kártya bővíthetőség elhagyásáért én is harapok!

(#13) Bossyy


Bossyy
tag

Kiváló írás! Igenis szóvá kell tenni, amikor már ennyire smucigoskodik egy cég. 64 GB (nettó ötvenvalahány) tárhelyet adni 2019-ben pedig ultragáz. Ennyit már az első windowos Nokiám az N9 is tudott 2011-ben, azaz 8(!!!) évvel ezelőtt, miképpen a microSD bővítést is használtam már 2004-ben (15 évvel ezelőtt) a Motorola E398 ban. Ezekre pedig itt, egy ilyen méregdrága telefonnál csak fátyolos szemekkel lehet gondolni. Amúgy én a fülhallgató hiányát még elnézném egy gyártótól, mert legtöbbször valóban használhatatlan tartozékot tesznek a dobozba és amúgy is van már minden háztartásban valamilyen fül/fejhallgató. Nekem 20 év alatt 2x volt szerencsém olyan gyári füleshez, amit használtam is, egyrészt a HTC kiváló hangkeltői, másrészt a Samsung/AKG fülesek, az összes többi csak felesleges környezetterhezés volt (tervezés, legyártás, csomagolás, szállítás, majd a végén elektronikai hulladék). Szívesen olvasnék gyakrabban is ilyen véleménycikket.

(#14) jbush válasza Bossyy (#13) üzenetére


jbush
tag

A Nokia N9 MeeGo-s volt, nem windows-os, a többi stimmel. Csak a MeeGo kedvéért.

(#15) Bossyy válasza jbush (#14) üzenetére


Bossyy
tag

Igen, már megkopnak az emlékek, nem tegnap volt :-)
Valóban még a Nokia "ablakos" korszaka előtt volt. Ennek a fényében még érthetetlenebb, hogy bizonyos gyártók még mindig olyan méretű tárhelyeknél tartanak (még ha a mostaniak nyilván sokkal gyorsabbak is)

[ Szerkesztve ]

(#16) mukibuci válasza ANOka (#12) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

neked, mint a céleszközök hívének, mihez van szükséged sd bővíthetőségre?

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#17) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Teljesen egyetértek. Ahogy az előző cikknél leírtam, ha ezt a HTC/LG/Sony követi el akkor érdektelenséggel vegyített ócsárolás lavina lenne. De így hogy a Google csinálta, így oké.

Évek óta várok egy tisztességes Google készülékre, ami hozza a Samsung és a Huawei flagship szintjét, de minden évben csalódni kell mivel csak az árszintjüket sikerül hozniuk. A Google gyakorlatilag az Apple-t túlmenően túláraz.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#18) arvaizsolt


arvaizsolt
tag

ezvan

[ Szerkesztve ]

(#20) Juhaszatti válasza GeryFlash (#17) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"ha ezt a HTC/LG/Sony követi el akkor érdektelenséggel vegyített ócsárolás lavina lenne"

Így is az van. Érdemes beleolvasni az előző cikk kommentjeibe is.

(#21) ANOka válasza mukibuci (#16) üzenetére


ANOka
őstag

Szeretem a Borkai-féle akció filmeket 4K-ban mindig magamnál tartani! :DD

(#22) arvaizsolt válasza #40993792 (#19) üzenetére


arvaizsolt
tag

az ilyenek minek vesznek flagshipet? :) facebookozni eleg valami random 3 eves telefon is.

(#23) atike válasza ANOka (#21) üzenetére


atike
nagyúr

Ja, hogy mindig kéznél legyen a céleszköz...? :U

:P ;]

(#24) Drakmusz válasza Juhaszatti (#20) üzenetére


Drakmusz
őstag

+1.
Viszont ezt a dolgot soha nem fogom megérteni...
Minek ebbe egyáltalán energiát fektetni??
Főleg akkor ha számomra teljesen érdektelen az adott készülék.
Veszek mást, szerencsére nagy a piac.
[link]
Hallgassatok ilyet, ne magyar népzenét mert az ócska.Na kb. ennyi értelme van ízlésről vitatkozni.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#25) Sawyer_


Sawyer_
tag

Évek óta ez megy. Filléres extrákat és feauteröket hagynak el a gyártók a csúcsmobilokból. Pont olyanokat, amik sokoldalúan használhatóvá tesznek egy készüléket.

Az S 7-ben még volt Infra és véroxigén-szint mérő. Az S8 sorozattól az Infra eltűnt, ma pedig a kisebbik s10-ben és a kisebbik Note-ban már véroxigén-szint mérő sincs. Ugyanez igaz a jack-re.

A régi Nokiakban volt pl FM transzmitter is. Ez is teljesen eltűnt.

Tudom, erre az a válasz, hogy rétegigény. Csak én azt nem értem, hogy a korábban 5-600 dolláros csúcsmodellekbe belefértek ezek a pár dolláros extrák, az 1000 dolláros új modellekbe meg nem. Az az igazság hogy ezen is spórolnak, semmi más oka nincs

(#26) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Vártam ezt a telefont. Korábban a 2. generáción kívül az összes pixel megfordult nálam. Tetszettek, de a 3asnál már éreztem, hogy jó lenne 6gb ram 4 helyett. Itt a 6-ot én elégnek tartom. Amikor a német mediamarktnál tegnap feltűnt, hogy dual simes lesz a Pixel 4, akkor gondoltam, hogy végre! - Karácsonykor jöhet. A hivatalos termékoldalt böngészve aztán kiderült, hogy itt is, hasonlóan a 3a-knál engedélyezett 1 nano + 1 e-sim kombó a dsds és nem 2 fizikai - és eddig tartott a történet.
Jó kamerában a Pixel, jó a rendszer, de azért a 10-es frissítésben is van jó pár bug, ami nem tetszik + egy jó szenzor és jó gcam porttal már ellehet érni más készülékeknél is hasonló végeredményt, így maradok a Motorola vagy a OnePlus telefonoknál.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#27) Juhaszatti válasza Sawyer_ (#25) üzenetére


Juhaszatti
addikt

S7-ben infra? Kb 3 évig használtam egy S7 Edget, és biztos vagyok benne hogy abban nem volt. Ha mégis, csúnya lenne hogy ennyi idő alatt nem tűnt fel.. :))

[ Szerkesztve ]

(#28) dikan


dikan
tag

Engem nem zavar, hogy ezeket a kábeleket/átalakítókat kihagyják a csomagolásból, az sem igazán zavar, hogy csak 64GB van a telefonban, úgysem egészséges ennyi adatot tárolni offline egy telefonon. Akinek kell vegyen tárhelyet előfizetésként és tolja fel oda. Vagy ha nem akar venni, akkor meg ott az ingyen, butítva.

Azt viszont nem értem, hogy ha már lehetőség van vezeték nélküli életre (töltés, zenehallgatás, stb.), akkor mi a retkesért nem árulnak Wireless bundle konfigurációt? Azt például simán inkább venném: Pixel4, Pixel buds, Qi töltő, Chromecast. Vagy ugyanez a Samsungnál vagy az Applenél. És akinek ez nem kell, az vehesse csak a készüléket meg külön a kábeleket.

Mate20, S10, 🍏XR, mi9SE, 1+7

(#29) Vikitorony


Vikitorony
tag

wide angle = nagylátószögű
ultra wide angle = ultra nagylátószögű

Sajnos az önkéntes nyelvújítók tükörfordításban helytelenül fordítják ezeket. :W

És a legrosszabb az egészben, hogy a nagy cégek (pl. Apple) is tojnak az egészbe.
Így lett a köztudatban a "rose gold"-ból az, ami (mennyivel fancy-bben hangzik ugyebár...), a vörös arany helyett.
És sajnos így került be a köztudatba a nagylátószög helyett a wide angle tükörfordítása.

(#30) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Teljesen egyetértek a cikkel, iszom minden szavát! :K

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#31) Bossyy válasza #40993792 (#19) üzenetére


Bossyy
tag

Nem tudom miből gondolod, hogy nem fogadom el, ha valakinek jó az, hogy ennyi pénzért van 59 GB tárhely a telefonján? Elfogadom, az ő döntése. Attól ha valakinek van egy véleménye valamiről (mint ahogy neked is van), az messze nem azt jelenti, hogy nem fogadja el, ha valaki mást gondol ugyanarról. Felőlem vegye a Google készülékeket az aki akarja, engem a legkevésbé sem zavar :-)

(#32) hmb válasza Vikitorony (#29) üzenetére


hmb
aktív tag

ekszeresz vagyok londonban elek es a voros arany neve itt az rose gold....

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#33) doooo válasza Juhaszatti (#3) üzenetére


doooo
veterán

"A legtöbb dologgal egyetértek.
Azzal nem, hogy az S10e és az i11 okosan a zoomegységet hagyta el, és a széleslátót hagyta meg."

Épp ezt akartam írni. Ez abszolút nem jelenthető így ki, azt pedig már sokszor bizonyították, hogy a digitális zoom akárhány megapixelen sem lép a nyomába az optikai zoom-nak.

(#34) Kiss Tamás


Kiss Tamás
csendes tag

Teljesen hasonló érzéseim voltak a tegnapi bemutató alatt.

Az objektív felsorolásból azért hiányzott, hogy az előlapi kamera is nagyon meg lett nyirbálva. A pixel 3-ban két selfie kamera volt, egy normál AF-fel és egy ultrawide AF nélkül. A pixel 4-ben csak egy normál van AF nélkül.

A zoom kameránál inkább az a panaszom, hogy míg a kínaiak már használnak periszkópos kamerát, addig itt annak híre sincs.
A zoom-nál írt 48 mp-es példa azért kicsit torz, mert azokat a kamerákat inkább a 12mp-es fotó módhoz igazították. Tehát 48 mp-es módban az 1/4 pixel méret miatt nem lesznek olyan jó minőségűek a fotók.

A soli radar-nál pedig az a nagyon fura, hogy ugyanilyen kéz mozdulatokat tud az LG G8 thinQ is, pedig abban csak ToF kamera van. Ami egyébként a Pixel 4-ben is van, az arc alapú azonosítás miatt. Tehát a soli radar nélkül is meg tudták volna csinálni ezt a funkcionalitást. Lehet, hogy azért kellett belerakni azt a kis érzékelőt, hogy a befektetők ne húzzák a szájukat, hogy éveken át tolták a pénzt a project soli-ba aztán nem lett belőle semmi.

(#35) Vikitorony válasza hmb (#32) üzenetére


Vikitorony
tag

Akkor legyen 42!

Bár nem tudom miért kéne meglepődni azon, hogy Londonban rose gold-nak hívják a vörös aranyat. (nem vagyok ékszerész)

(#36) tothmaxy182 válasza ANOka (#12) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Ha a céleszközök híve vagy, akkor gondolom neked csak egy buta telefonod van.
Hisz böngészni sokkal célszerűbb egy PC-n, videózni TV-n kell, fényképezni profi fényképezőgéppel, navigálni egy profi GPS készülékkel, telefonálni meg bőven jó egy butatelefon is. :)

Minden szavam magánvélemény!

(#39) ANOka válasza tothmaxy182 (#36) üzenetére


ANOka
őstag

Igen, telefonálni az van.

(#40) Wapmester


Wapmester
senior tag

azzal én sem értek egyet hogy az ultrawide sokkal fontosabb lenne mint a telephoto kamera, azzal egyetértek , hogy legalább egy jack átalakító fontos lett volna, ha nem , akkor az új pixel buds kellett volna a csomagba, a korlátlan konvertálásmentes képtárhely már a pixel 3a-tól sem volt, viszont jelenleg is korlátlan képtárhely van csak konvertálja a képeket, mindenkinek saját dolga eldönteni kell neki, vagy nem :D a belső tárhelyre pedig azt mondom, hogy a 64 gigás i11 is ajánlott plecsnit kapott :D

(#41) LordNerve


LordNerve
csendes tag

Hát nem tudom.... Sohasem éreztem késztetést egy Pixel megvásárlására, pedig előtte mindig nexusom volt. A mostani OnePlus 7 Pro-mat eszembe se jutna cserélni rá, mert majdnem mindenben visszalépésnek érezném úgy, hogy az egy drágább telefon.

(#42) janeszgol


janeszgol
félisten

Jó cikk lett. Néha kellenek ezek is, amikor a tesztelők elmondják a véleményüket trendekről, szoftverekről stb.
Ez a Pixel 4 család nem kápráztatott el, ahogy a hírekben olvastam.

(#43) Wapmester válasza janeszgol (#42) üzenetére


Wapmester
senior tag

csak ám minden gyártó modelljéhez kellenének ilyen cikkek :D nem csak a feláldozható termékekhez

(#44) Hopkins95 válasza Wapmester (#40) üzenetére


Hopkins95
addikt

Ahogy Magyarósi Csaba mondta az iPhone 11 tesztjében, normál látószögből még mindig lehet nagyítani a képbe ha muszáj, viszont normál látószögből nem tudsz ultraszéles látószöget csinálni, úgyhogy jól döntöttek az Applenél, hogy az "olcsóbb" készülék is megkapta az ultrawideot. Amúgy megtelefotóban sem lett nagy was ist das, a Huawei periszkópos kanerája simán átnagyítja. :U

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#45) m_makai


m_makai
tag

Valahogy a hozzászólások miatt összefűzném a két cikket. A pixel (1) a mai napig remek készülék, de amíg 3 éve csak a méreten szívtam a fogam, most sok más egyéb dolog hiányzik vagy zavar: Akku méret, Fizikai méret (sajnos nem nagyon van kisebb másnak sem), Ujjlenyomat leolvasó hiánya, még mindig nincs hivatalos támogatás Mo-n. Ha nem lenne s10e a piacon nyilván én is elfogadóbb lennék, főleg ha átmegy a Google-féle Android 10 kötelezés, és az egyéb gyártók nem fél évvel később adnak ki főverziót...

[ Szerkesztve ]

(#46) guni válasza m_makai (#45) üzenetére


guni
tag

A Nexus/Pixel telefonokból mindig hiányzott valami, valószínűleg ez nem véletlenül volt/van így. Az agyonsztárolt Nexus 4-nek 8/16 GB-os nem bővíthető tára volt pl, ami már akkor is elég kevés volt, az első Pixelben meg nem volt pl ois. Szóval az idegesítő és érthetetlen feature hiányok végigkísérték a szériát.

(#47) Drakmusz válasza guni (#46) üzenetére


Drakmusz
őstag

OIS nélkül is elketyegett az, ne aggódj.:)
[link]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#48) Thom! válasza Drakmusz (#47) üzenetére


Thom!
veterán

elég jók még mindig :DDD sőt most überelje ezt vki, majd dxomark szerint lehet venni telót :W

(#49) Drakmusz válasza Thom! (#48) üzenetére


Drakmusz
őstag

Igen, nem rossz ez egy 3 éves telefontól.
Most amúgy nagyon érzem hogy 16. DxOMark helyről előrelépünk egy-két pozíciót a 4-es szériával.:D

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#50) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Jó cikk lett! Egyetértek vele, a kis aksi a legfajobb, de nyilván kinek mi..

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.