Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AxBattler


AxBattler
félisten

Mondjátok, hogy nem közösségi finanszírozással indult a projekt.
Ugye nem? :U

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2) oriic válasza AxBattler (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Kickstarter.

Live-Die-Respawn

(#3) Soybex


Soybex
őstag

Erről még nem is hallottam sehol, elég menő lenne egy hordozható steam támogatású kézikonzol

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#4) AxBattler válasza oriic (#2) üzenetére


AxBattler
félisten

Jóvan', az egész sztoriba csak ez az egy dolog hiányzott, így teljes a kép.
Köszi az infót! :R

Szerk.: most nézem, majd' félmillió ójró jött össze a projektre... idióták.

(#5) Cifu
Azzal együtt a kettő már €1.000.000,- ... Szép. Így kell megalapozni a jövőt.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#5) Cifu válasza oriic (#2) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az új szokás szerint nem csak egy platformon gyűjtenek / gyűjtöttek pénzt, az IndieGogo-n is fent vannak / voltak.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6) AxBattler válasza AxBattler (#4) üzenetére


AxBattler
félisten

Pontosabban több, mint €1.100.000,-.
Kéne ide is valami szigorúbb szabályozás...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#7) Cifu válasza AxBattler (#6) üzenetére


Cifu
nagyúr

Miért is? A Kickstarter, IndieGoGo, Patreon és társai befektetési platformok és nem boltok. Ez mindegyiknél szépen meg van fogalmazva az EULA-ban. Ha te úgy döntesz, hogy pénzt teszel fel valamelyik projektre, akkor befektetsz, és vállalod a kockázatot, hogy adott esetben elúszik a pénzed és nem kapsz semmit.

Természetesen vannak bizonyos alapvető korlátok, például ha a megszabott támogatási érték nem jön össze, akkor visszafizetik a pénzed. De ha a támogatási érték megvan, akkor utána a projekt elindul, és innentől kezdve csak nagyon ritkán kaphatod vissza a pénzed abban az esetben is, ha a projekt nem valósul meg.

Aki arra számít, hogy ha támogat egy projektet, akkor biztosan kézhez kap majd valamit, vagy ha nem, akkor visszakapja a pénzét, az egész egyszerűen nem látja át a rendszer működését.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8) AxBattler válasza Cifu (#7) üzenetére


AxBattler
félisten

Támogattam már én is KS és IG projekteket, nem erről van szó.

Inkább arról, hogy már az indulásnál lehet látni, hogy melyik kampány valósul meg, vagy bukik el 90%-os valószínűséggel (persze a kettő között is széles a mezsgye), de az emberek így is tolják bele a pénzt ész nélkül, a fejlesztőnek meg kb. csak azt kell eldöntenie a végén, hogy melyik BMW-t vigye haza a szalonból...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

A GPD egész jól megoldotta: [link]
Ennek a vásárlásán még el is gondolkodtam, de várok még egy kicsit vele. Emulátorok és gyengébb játékok játszására ez is bőven elég. intel z8300-on is szépen futottak nálam a régebbi játékok, pl : nfs u2 stabil 60 fps medium és high beállítások között, nfs pro street mediumon 70 körüli fps.

Azért én vártam ezt a smach z-t, remélem lesz azért belőle valami

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#10) Cifu válasza AxBattler (#8) üzenetére


Cifu
nagyúr

Érdekek és ellenérdekek...

A Kickstarter és társai abban érdekeltek, hogy forogjon a pénz, hiszen abból veszik le a sápjukat. Nekik nem éri meg szigorítani a szabályokon.

Mivel pedig országhatáron túl nyúló pénzmozgásokról van szó, nem hiszem, hogy túl sok ország akarná betiltani / korlátozni az ilyen befektetések pénzmozgását - pláne, hogy az egyéni pénzmozgások mértéke nem is túl magas (oké, a több ezer dolláros legmasabb tier-be sorolt dolgoknál már rezeg a léc...).

Hogy adott esetben visszaélhetnek vele? Ohhh... Sajnos (és tényleg sajnálom), az élet minden területén azt látni, hogy amivel vissza lehet élni, azzal vissza is fognak. Ha betonbiztos megoldást szeretnél, akkor az kb. az lenne, hogy egy revizort kötelező kiküldeni a projekt mellé, aki először mérlegeli a megvalósíthatóság szintjét, majd ha az adott értékhatáron valóban megvalósítható a projekt, csak akkor engedélyezi a megjelenését az oldalon - ha pedig egy projekt elindul, ellenőrzi, hogy mire költik a pénzt.

Csakhogy egy ilyen revizori feladatkör biztosítása is sok pénzbe kerül, ami magát a projektet drágítja, ráadásul a potenciális projektet indítók felesleges nyűgnek tekinthetik, ezért inkább elmennek egy olyan oldalra akkor, ahol nincsenek ilyen plusz körök....

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#11) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

"A pletykák tekintetében már felütötte a fejét a Ryzen és a Vega"

Húha! már itt is a Vega, ekkora kis helyen? Akkor majd csak hőálló kesztyűben lehet használni?

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#12) AxBattler válasza Cifu (#10) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát igen, így megy ez. Oh well... :)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#13) Kisgépkezelő


Kisgépkezelő
senior tag

Eszerint a többnyire eltoszott KS és IG kampányokkal foglalkozó Youtube-os szerint egyszerű lehúzás az egész. A prototípust egy kereskedelmi forgalomban is elérhető tablet alkatrészeiből, egy pár colos HDMI-s kijelzőből és egy steam controllerből heggesztették össze, amit beletettek egy 3d nyomott házba. Az egészet azért, hogy megfeleljenek a KS szabályainak, miszerint működő prototípussal kell redelkezniük, továbbá jól is mutatott a kampányban, az, hogy pár ember működés közben baszkurálja a cuccot. A gond az, hogy attól, hogy egy ilyet összetákoltak, nem lett gyártókapacításuk további több ezer legyártására, meg exkluzív szerződésük a Valve-al a Steam controller alkatrészeinek nagy tételben való beszerzésére, úgyhogy ott ette meg a fene az egészet.
[link]
Bónusz, hogy feltételezhetően sok szállal kapcsolódik ez a projekt a korábban már befuccsolt (ló...ft fuccsolt be, nagyon sikeresen lopták el jóhiszemű gamerek pénzét, végülis ez volt a céljuk, ez maximálisan teljesült)
PGS handheld projekthez.

Egyébként a jó hír az egészben, hogy ha SMACH Z-nk nem is lesz soha, ha van egy 3d nyomtatónk, vagy legalább egy ismerősünk 3d nyomtatóval, akkor elvileg a felsorolt alkatrészekből magunknak is összetákolhatunk egy ilyet, feltéve ha low grafon max 25-30fps-el csapnivaló üzemidő mellett akarunk 5-10 éves PC játékokkal játszani. :C

[ Szerkesztve ]

(#14) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Ki hitte volna, hogy egy újabb közösségi finanszírozott projekt, amiből (valószínűleg) nem lesz semmi.

Tanulhatnának az emberek az egészből, hogy ezek (szinte) kivétel nélkül arról szólnak, hogy egy jól hangzó ötlet tervével begyűjtenek egy csomó pénzt, majd tologatják, halogatják az egészet, újabb és újabb "problémák lépnek fel" majd otthagyják az egészet és eltűnnek a pénzzel. :U

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#15) leviske válasza .LnB (#11) üzenetére


leviske
veterán

A Raven-ben is Vega lesz, ráadásul korábban pletykáltak belőle HBM-es verziót is. Más kérdés, hogy árban valószínűleg nem is lenne ott, mint az eredetileg tervezett Carrizo.

(#16) Béééla válasza nonsen5e (#14) üzenetére


Béééla
őstag

Az a baj hogy csomó ötlet jó is lenne és tényleg csinálnának valamit, de csak kickstarteres pénz valószínű nem elég a gyártásra és egyebekre, egyszerűen tényleg elfogy a levegő meg a mani mert benézik. Ellenpélda az oculus mert ott egy pénzeszsák megvette és tényleg be tudott fejeződni.

Bélabá

(#17) Blazs120gl


Blazs120gl
aktív tag

Ebben a történetben az az epic, hogy a Rhomb.io fikázza a Smach Z csapatot, holott együtt hazudoznak.

ClickARM-ról a név miatt váltottak Rhomb.io-ra, aztán amikor kiderült, hogy lebuktak a kamu prototípusokkal (Linx 10 tablet hardver), látványosan kenyeret törtek a Z-vel. Pont ugyanezt játszották el a PuzzlePhone-nal is (leléptek pont a vége előtt).

Be akartam linkelni, hogyan gyűjtenek az indigogo-n éppen Rhomb.io néven a kis vackukra, de éppen nem elérhető az oldaluk :D.

Szóval kapaszkodni kell ebben a témában, mert az se világos, hogy mikor melyikük kúrja át a másikat és dobbant egy új kampányba. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18) tecsu válasza AxBattler (#8) üzenetére


tecsu
addikt

Az emberek többsége hülye. Ez nem lehet neked sem újdonság.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#19) #20691712 válasza tecsu (#18) üzenetére


#20691712
törölt tag

Te milyen jol mondod.

(#20) carl18


carl18
addikt

Jól megszedték magukat pénzzel, leléptek és nem lesz a gépből semmi! :D Pedig láttam volna benne fantáziát, busszon el lettem volna vele. :K

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#21) Blazs120gl válasza carl18 (#20) üzenetére


Blazs120gl
aktív tag

Végül is ha már megkapták a pénzt, legalább annyit megtehetnének, hogy feltesznek egy tutorial-t, hogy hogyan építsen ilyet magának, aki akar. :DD

(#22) #44630784 válasza Béééla (#16) üzenetére


#44630784
törölt tag

Gyakorló oculus rift tulajként meg már jól látszik, hogy ha a facebook nem tolt volna bele folyamatosan csillagászati összegeket, a legjobb esetben is az egész elakadt volna valahol a DK1 szintjén.
Az oculus esetében nem is a hardver, meg annak a sorozatgyártása, forgalmazása, stb. a nagy falat, hanem a teljes VR ökoszisztéma kiépítése alkalmazásbolttal, saját finanszírozású tartalommal, api fejlesztéssel, több game engine naprakész támogatásával az, amin nagy pénzeket éget el a facebook. Ezt egyetlen közösségi finanszírozású startup sem lett volna képes összehozni.

[ Szerkesztve ]

(#23) carl18 válasza Blazs120gl (#21) üzenetére


carl18
addikt

Hát ez nekem tetszik, jó volna a buszon, azzal járok mindennap dolgozni! :D
Akkasztanám ki a címeket [link]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#24) csakszabi


csakszabi
csendes tag

CS:GO megy rajta 300 FPS-el?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.