Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atti_2010


atti_2010
nagyúr

A mérési adatok is azt mutatják hogy az MSI használt a legjobb alkatrészeket.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#2) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Egy GB még nagyon kellett volna. Amúgy láthatóan szinte mindegy, melyiket veszi az ember, csak az ASRockot nem értem azzal a hűtővel... :F

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#3) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Poénból vagy jobb viszonyítási alapként kár, hogy nem lett
bedobva ezek mellé a mélyvízbe pl. egy ASRock 970 Extreme 3!
Csak hogy érezzük miért fizetünk ki 2x annyit egy lapra.

(#4) MZperX75


MZperX75
addikt

A tesztben szerepelhetett volna +1 nem csúcs lap ,és egy gigás-is 20-30ezerFT között,így jó lehetett volna eldönteni,miért is éri meg prémium lapot venni.

A teszt nagyon jó!
MSI tetszetős,de kéne a halálnak 160W-ot fogyasztó proci tunningproci.
Persze csak azért hogy legyen? Én nem használnám ki ,arra ,hogy 90% üresjáratban mennyen arra meg :(

RyanGiggs: elöbb nyomtál entert! :C

[ Szerkesztve ]

(#5) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Köszönjük!

A zafír lapnál az biztos, hogy plusz 2 tized? :F

Mármint a vcore.

[ Szerkesztve ]

(#6) RyanGiggs válasza MZperX75 (#4) üzenetére


RyanGiggs
őstag

;]

(#7) imibogyo


imibogyo
veterán

Én szeretem a mostani Asrock alaplapomat (Extreme 3 Gen 3). Egyáltalán nem érzem azt, hogy minőségben kevesebb lenne, mint mondjuk az azt megelőző Asus M4A88TD-m, vagy a P5Q-E-m, vagy a Giga P35 DS3-am.

Régebben nem volt ilyen márkájú alaplapom, lehet ezért nem értem miért ilyen meglepő, hogy vállalható alaplapokat gyárt... :B

(#8) Prison85 válasza imibogyo (#7) üzenetére


Prison85
senior tag

Osztom a véleményed. Én is Extreme3 Gen3-at használok és a vásárláskor sokat töprengtem a Fatal1ty-n. A tesztet olvasva talán tényleg jól döntöttem és a cirka 20.000Ft-os felárat számomra nem érné meg. Ettől függetlenül továbbra is tetszik az Asrock és az Asus csúcsdeszkája.

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#9) ZeUS2140


ZeUS2140
aktív tag

A "nagy-arcúak" ha már raknak rá mérési pontot legalább olyat,vagy úgy tennék, hogy használható is legyen. Impotens banda.
Hallottak már pin-sorról? Akinek van multi-ja annak valszeg' akad otthon csatija is és akkor nyugodtan rá tudná kötni a tüskére.
Ez kb annyira kényelmes, mint 2 kézzel utp kábelt multival tesztelni.
Számítástechnikában már jól megszokott jó ötlet/jó lett volna, ha nem rontják el...

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#10) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Nem is tudtam azt,,hogy különböző de hasonlo kategoriáju lapok között ugyanolyan felszereltség és hardvverkörnyezet mellett a játékoknál fps szám különbségek vannak.

[ Szerkesztve ]

(#11) X Factor válasza Silentfrog (#10) üzenetére


X Factor
addikt

Olyan beállításoknál, mint amit a userek használnak nincs is, csak hát vhogy rákell mutatni a különbségekre.

Make things work

(#12) leviske


leviske
veterán

Kellemesen csalódtam az MSI kapcsán. Csak az nem tetszik, hogy agresszívebb turbo core ide, vagy oda, játékok alatt így is ki tudott termelni ~10% lemaradást is az ASUS-hoz képest.

(#13) satee76 válasza X Factor (#11) üzenetére


satee76
aktív tag

Az olyan usernek nincs is szüksége ilyen jellegű alaplapokra. Új meg jó, de egy év múlva már jóval barátibb áron meg lehet majd szerezni. Különösképpen ha az AMD végre határozottan eldöntené hogy ezt a fajta architektúrát életben tartja-e vagy az APU-k átveszik végleg az asztali szegmenst.

(#14) X Factor válasza satee76 (#13) üzenetére


X Factor
addikt

asrock fatality most is van 38-ért a hardveraprón.

Make things work

(#15) atti_2010 válasza leviske (#12) üzenetére


atti_2010
nagyúr

~10% lemaradást is az ASUS-hoz képest. Ez hogy jött ki?

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#16) leviske válasza satee76 (#13) üzenetére


leviske
veterán

A döntés már megszületett. Nem véletlenül akarták már a következő felsőkategóriás platformot tokozásban összevonni a Trinity-vel. De nem csak az AMD, hanem maga a piac is az APU irányvonalat követeli ki, mind a három nagy gyártóból.

(#15) atti_2010: Mindjárt megnézem. Valamelyik játéknál láttam. Bár 100FPS fölött jártak, szóval érzékelhetőnek nem nevezhető, de ha már sokan 5% fölénynél új királyt avatnak a videokártyák piacán, akkor emellett nem lehet annyira elmenni.

MOD: Meg van, egy játék volt. :DDD Meglehetősen elnagyolva kerekítettem, jó lesz az 5%-nak is.

[ Szerkesztve ]

(#17) martonx


martonx
veterán

Nagyon várnék egy olyan tesztet, ahol végre kisebb FX procikat is tesztelnétek, mondjuk Core i3 ellen.
Most komolyan a számítógép vásárlók hány százaléka vesz csúcslappal, csúcsprocikat?

Én kérek elnézést!

(#18) #21346560 válasza Jim Tonic (#2) üzenetére


#21346560
törölt tag

Én is azt hiányoltam....

(#19) Oliverda válasza Jim Tonic (#2) üzenetére


Oliverda
félisten

Kértünk, de végül nem kaptunk a Gigabytetól lapot.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#20) Jim Tonic válasza Oliverda (#19) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Biztosra vettem, hogy nem rajtatok múlott. Idióta a disztribútor.

szerk.: amúgy ki az?

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#21) #21346560 válasza Oliverda (#19) üzenetére


#21346560
törölt tag

Ménem szótatok nekem, én adtam volna. Igaz nem annyira csúcs (Gigabyte GA-990FXA-UD3), de a semminél jobb lett volna :DDD

(#22) KAMELOT


KAMELOT
titán

A teszt úgy lett volna teljes ,ha egy tuningos GIGABYTE lapot is bemutatnak itt.
Szuper lett a teszt ls részletessen minden bemutatva. MSI idáig a legjobb. :) Sapphire is jó lap. Kár hogy annyi feszt kell adni a tuning esetében.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#23) Jim Tonic válasza #21346560 (#21) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nekem is az van. Az már a csúcs széria, csak az X16 csatornák száma kevesebb.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#24) Beri válasza RyanGiggs (#3) üzenetére


Beri
addikt

Természetesen nem a plusz teljesítményért ugyanakkora órajelek mellett. A drága lap nem erről szól.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#25) GrotESC válasza Oliverda (#19) üzenetére


GrotESC
aktív tag

Hát igen, elsőre a GigaByte-ot én is hiányoltam, a Sapphire-nek meg nagyon örültem, hogy belekerült. MSI-ben pozitívan csalódtam. Nem néztem volna ki belőle, hogy ezek ellen a deszkák ellen ilyet tud mutatni.

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#26) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

ASUS-os kapcsolat mér évekkel ezelőtt => már :) , jó kis cikk :)

© asszongya'hogy

(#27) Htomi78


Htomi78
tag

Ha már csúcs alaplapokról beszélünk akkor a Gigabyte GA-990FXA-UD7-et nem kellett volna kihagyni a tesztből!!

(#28) #21346560 válasza Htomi78 (#27) üzenetére


#21346560
törölt tag

Ugye te is csak a cikket szoktad elolvasni, a hozzá tartozó hsz-eket nem?! Pedig szerintem sokszor nem ártana ;)

(#29) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Szerintem meg arra kíváncsiak a népek, hogy bull alatt mennyivel vagy kevesebb, ha csak 890fx lapod van. :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#30) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Jó kis teszt lett,köszönjük! :R Az MSI lap nagyon pozitív képet mutat.Az Asusnak viszont figyelemreméltó a tuningban mutatott teljesítménye.az Asrock is jópofa,de elég rossz a kihozatal belőle.Ahhoz képest,hogy prémium lap elég sok belőle ahibás példány,sokat hoznak vissza hangkártya,nagy frekvenciájú cicergés és memória foglalat miatt.

(#31) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

Jó teszt, az Abit-os nosztalgiázástól egész elérzékenyültem :B De jó is volt régen, jó lapokat csináltak. IS7 <3

Az MSI lapja nekem különösen tetszik, ugyan tuningban nem az lett a győztes, de látszik, hogy újabban ésszel terveznek, és jó alkatrészeket használnak (gondolok itt a szuper DrMOS-ra). ki tudja, a következő deszkám lehet hogy MSI lesz.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#32) Oliverda válasza Plazmacucci (#29) üzenetére


Oliverda
félisten

Majd megnézzük azt is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#33) Plazmacucci válasza Oliverda (#32) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:R

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#34) Innox


Innox
tag

Én arra lennék kíváncsi, hogy az alaplapon légvő OC GENIE gomb használatával milyen tuning-ot ér el a lap. A kevésbé hozzá értők számára hasznos lehet ez az egyszerűsítés.
Köszi

(#35) Beri válasza Innox (#34) üzenetére


Beri
addikt

Nem hiszem, hogy a csúcslapoknál szempont az egygombos OC.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#36) KAMELOT válasza Innox (#34) üzenetére


KAMELOT
titán

Tuningra ott a BIOS! Gondolom nem fogsz állandóan a gép belsejébe nyúkálni!? :D
Tunigokról számtalan oldal ír. onnantól kezdve már csak a te saját beállításaidat kell megadnod a biosban.....Első az ,hogy kemény hűtő legyen a procin. Attól kezdve már gyerekjáték a tuning. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#37) Innox válasza Beri (#35) üzenetére


Innox
tag

Lehet hogy nem szempont, de én azért kíváncsi vagyok hogy mit lehet kihozni nulla hozzá értéssel. Megveszed, benyomod egyszer és jó napot. Igazából csak az érdekel, hogy mennyire közelíti meg a manuális beállítások által elérhető értékeket. Csupán kíváncsiság, nem a technikai oldal érdekel :)

(#38) Kantorpe


Kantorpe
tag

A cikk tetszett.
A kantorpe ertekeles szerint a cikk olvasara ajanlott cimkevel ellathato.

:D :DD

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#39) gyiku válasza Oliverda (#32) üzenetére


gyiku
nagyúr

lehetne 1 kategoriaval lejjebbieket tesztelni, mi van, ha eleg 1db vga is, de azert fontos a tuning?

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#40) Beri válasza Innox (#37) üzenetére


Beri
addikt

Majd a feleennyibe kerülő lapok tesztjénél megnyomkodják azt is szvsz.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#41) Móci


Móci
addikt

Köszönet a tesztért, jó volt olvasni!
Remélem majd a közeljövőben lesz egy hasonlóan jó írás az olcsóbb lapokról is, az még nagyon érdekelne.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#42) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Mi az a pci espress? :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#43) miresz


miresz
veterán

Jó kis teszt,tetszett. Szeretem az Asrock lapokat,most is az van,de A Fatal1ty-ben volt egy kis csalódásom. Vettem egyet,és hibás volt a hangkártyája+sípolt rajt a VRM terhelés alatt de úgy izomból. Vissza gariba,jött egy új,a hang ezen is hibás,de legalább nem sípolt,vissza gari,jött a harmadik,hang szintén hibás,és sípol mint állat. És nem ugyanazokat a lapokat küldték vissza mert felírtam a serialokat. Beszéltem haverral nagykerbe,és mondta,hogy sokat küldenek vissza ezekkel a hibákkal.Na így lett a Fatal1ty árán CF-em,és egy 870extreme3 R2.0

( #42 ) bambano: Pici espresso akart lenni. :D

[ Szerkesztve ]

(#44) Tom5


Tom5
addikt

nah, melóban délután átolvasom ;]

(#45) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Nagyon frankó a cikk eddig, én azért a Gigabyte GA-990FXA-UD7-et nem kissé hiányolom belőle. Oké, hogy a Gigabyte nem adott, de az AsRockot is az Expert adta, és van nekik raktáron 990FXA-UD7, kérhettetek volna.

"Az ASRock 12+2 fázisként elkönyvelt megoldása korábban már látott szisztémán alapszik, azaz minden fázishoz két tekercs tartozik, és az ASUS-hoz hasonlóan az ASRock is ezek számát könyveli el fázisoknak."

Tehát akkor oszthatjuk is kettővel, azaz 6+1 fázis a valós. Ezt támasztja alá az alkalmazott CHL8328 típusú PWM IC is, ami 7+1 fázist kezel (egyet nem kötöttek be a tervezők). De végre elismerik, hogy is számolják a "fázisszámot". Természetesen ez a lap értékéből mit sem von le, a GA-X58A-OC is csak 6 fázisú, amit egy külön iTE IT8275E phase-switching áramkör alakít a duplájára interleave technika révén. Ilyen áramkört ennél az AsRock VRM-nél nem alkalmaztak.

"Az analóg megoldást a CHiL chipje vezérli."

Digitális megoldás, az AsRock oldalán is úgy hirdetik a Fatal1ty 990FX Professional-t, és a PWM IC adatlapján is digitálisnak mondják azt. Ugyan úgy digitális, mint a HD6870 referenciamegoldáson a CHiL CHL8228 által szabályzott VRM.

"A tekercsek MPFC (Max Power Ferrite Choke) névre hallgatnak, melyek egyenként 50 amperes áramerősséget képesek elviselni."

És igen, a Gigabyte X58A-OC volt ezen a téren is a zászlóshajó: Xtremesystems X58A-OC Review + VRM Analysis.

"A hátlap itt egy PS2-es különálló billentyűzet és egér porttal kezd" - Végre! Komolyabb tuningnál jól jöhet, mert így teljesen tiltható akár a komplett USB szekció...

"Ez az úgynevezett „Fatal1ty” USB port, amit kifejezetten vezetékes egerekhez találtak ki. A port mintavételezése 500 Hz-ig állítható, ami részletesebb, kifinomultabb mozdulatokhoz vezethet egy megfelelő egérrel kombinálva."

Én a Logitech G5 esetén a sima hagyományos USB esetén is állítottam a mintavételezésen, és nem 500Hz, hanem 1000Hz-ig... Overclock.net tutorial erről.

"Természetesen az ASRock sem maradhatott ki az UEFI-őrületből, így már ez a gyártó is kizárólag ilyen rendszerrel tervezi alaplapjait."

A Gigabyte 990FXA-UD7 (ha a tesztbe belekerült volna) szép kontrasztot állíthatott volna itt a hagyományos BIOS-ával és valóban analóg VRM-jével.

"Ezen felül az UEFI-ben a 2133, valamint 2400 MHz-es DDR3 szorzó is kiválasztható, ezek RAM tuningál jöhetnek nagyon jól."

De még milyen jól, a RAM órajel WR-t is FX-8150-nel tartják jelenleg, jó munkát végzett az AMD a memóriavezérlőt illetően.

"A DDR3 slotok ennél a modellnél meglehetősen közel kerültek az AM3+ foglalathoz, mely bizonyos hűtők és magas bordájú memóriák esetében bezavarhat. Erre a húzásra minden bizonnyal a minél acélosabb memóriatuning miatt volt szükség."/OFF]

Általában extrém memóriatuningnál a távolabbi foglalatokba rakják a RAM-okat, a hosszabb hozzávezetések miatt fellépő, csekély mértékben magasabb parazita reaktanciák (kapacitív és induktív) sokat segítenek a stabilizálásban. A RAM slotok közelsége folyékony nitrogénes és nagy hűtős (Noctua, Scythe és társaik) tuningnál is inkább csak probléma.

"Mindez gyakorlatilag egy 4+1 fázisú analóg kialakítást takar, melyet itt is a Digi+ névre keresztelt vezérlőchip szabályoz."

A VRM itt is digitális (analóg VRM esetén BIOS-ból általában nem szokott állítható lenni a kapcsolófrekvencia, és nincs is értelme), csak nem DrMOS jellegűen egybeintegrált a végfok. Kicsit ködösít ugyan maga az ASUS ROG fórumbéli hozzászólás is, de egy VRM nem a felhasznált végfoktól lesz "digitális" vagy "analóg", hanem az alkalmazott visszacsatolás miatt.
Analóg: műveleti erősítőn keresztül történik a visszacsatolás, és egy különbségjel, meghatározott karakterisztika alapján növeli vagy csökkenti a kitöltési tényezőt.
Digitális: a VRM kimenőfeszültség egy A/D átalakításon megy keresztül, és ez kerül már bináris formában feldolgozásra. A korábbi Xtremesystems-es VRM analízis írás ezt szépen elmagyarázza angolul, és azt is, hogy csak a megoldás tér el manapság, ugyanolyan jó egy digitális és egy analóg VRM is.

"Az ASRockhoz hasonlóan az ASUS is a tekercseket értelmezi fázis gyanánt, így az ő olvasatukban ez 8+2 fázist takar."

Itt egy kicsit érdekesebb a helyzet, mert a korábbi, ROG fórumos linken található sematikus ábra alapján itt viszont van fázisonkénti interleaving, azaz duplázható a fázisszám, mert nem ugyanakkot kapja az impulzust a két szomszédos tekercs, mint az AsRock esetében. Ezt azonban egyelőre meg kell vizsgálni, mert a VRM-ről készített fotón nem látható ilyesmiért felelős IC, ha a hátoldalon van ilyen, akkor az valós 8+2 fázist, ha nincs, akkor a cikk szerinti 4+1 fázist jelent.
Közben megtaláltam amit kerestem, ezt a tesztet: [link], az EPU ASP1000C-A41 egy átszitázott CHL8328, ugyanaz, mint az AsRockon, ami nyolc fázist kezel összesen. Itt úgy döntöttek a tervezők, hogy hármat nem használnak ki, és valóban 4+1 fázisú, kettesével párhuzamosan működtetett komponensekkel a VRM.

"Ennél a modellnél összesen hat PCI slotból gazdálkodhatunk."

Én csak egyet látok, és 5db, különféle machanikai és elektromos hosszúságú PCI Express-t. Habár továbbolvasva nyilvánvalóvá vált számomra, hogy a slotok összességét akarja a cikkíró ezzel a fogalmazással számosítani, azonban mégis eléggé pongyolára sikerült. Nevezzük őket inkább bővítőfoglalatoknak, ha a konkrét fajtájuktól (PCI-E, PCI, PCI-X, ISA, st.) függetlenül általánosságban szeretnénk hivatkozni rájuk.

"Összesen 10 valódi fázis számoltunk meg, ami a korábbi GD70-es modellekhez képest már duplázást jelent. A Military Class II keretein belül itt is a a már jól bevált komponensekre építkezett az MSI. Ez röviden alumíniumbelsejű kondenzátorokat, prémium minőségű tekercseket, nagy vezetőképességű polimer Hi-C CAP (Highly-Conductive Polymerized Capacitor) elnevezésű kondenzátorokat és az MSI által már évek óta használt, DrMOS nevű megoldásának második generációját takarja. Utóbbi lényege, hogy az egyszerűbb D-PAK és a náluk jobb kapcsolási tulajdonságú Power-PAK tokozású, diszkrét tranzisztorokkal ellentétben egy összetettebb áramkört használ, amelyben két MOSFET és egy vezérlőchip van. Az így létrejött megoldás szinte minden paraméterében jobb a klasszikus analóg kivitelezésnél. Fogyasztása 27,6%-kal kisebb, mint a D-PAK megoldásoknak, 30%-kal kevésbé melegszik, és átlagosan több mint 70%-kal kevesebb helyet foglal el. Tuningnál lehet fontos, hogy a DrMOS lényegesen kisebb tüskével és gyorsabban kapcsol, mint a klasszikus megoldások. Ez konkrétan 1000 kHz-es üzemi frekvenciát jelent a szokásos normál analóg kivitel 250 kHz-ével szemben."

Erre csak ezt tudom linkelni, amivel maximálisan egyetértek: [link]. Fontos kiemelni, hogy az MSI lapnál is a 10 fázisból kettő a CPU_VDDA táplálásra szolgál, a Vcore előállítás csak nyolc fázist kap. Azt, hogy valós-e az a nyolc, vagy ugyanúgy csak négy, mint az ASUS esetén, részletes VRM fotó hiányában egyelőre nehéz megállapítani.

Ugyanez áll a Sapphire lapra is, a 10 fázis ott is 8+2, és vagy valós, vagy duplázott a fázisszám. Olvasható fotó kellene a PWM vezérlőről ennek eldöntéséhez, valamint ahhoz is, hogy analóg vagy digitális VRM-mel állunk-e szemben.

Habár ebből a tesztből kimaradt, megjegyzem, hogy a 990FXA-UD7 is 8+2 fázist használ, amit 4+1 fázisú ISL6330 vezérel, ISL6617 fáziskétszerezőkkel.

Az értékelés résznél van néhány typo: "Ugyan az ASUS-os kapcsolat mér évekkel ezelőtt megszűnt", "az ASRock meglátásunk szerint most jó utón halad"

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#46) Oliverda válasza 04ahgy (#45) üzenetére


Oliverda
félisten

Az ASRockot az ASRocktól kaptuk csak az Experten keresztül. Gigabyteot kértünk de végül nem kaptunk.

Attól a chiptől még analóg marad. Majd ha ehhez hasonlót látunk, szvsz akkor majd lehet joggal marketingelni és villogtatni a digitális jelzőt.

"Én csak egyet látok, és 5db, különféle machanikai és elektromos hosszúságú PCI Express-t."

A PCI Express is PCI. :)

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#47) 04ahgy válasza Oliverda (#46) üzenetére


04ahgy
nagyúr

"Attól a chiptől még analóg marad. Majd ha ehhez hasonlót látunk akkor lehet joggal marketingelni és használni a digitális jelzőt."

Az analóg és digitális VRM nem a végfokban felhasznált tranzisztorok / integrált DrMOS és egyéb elnevezésű chipek miatt analóg és digitális, hanem a szabályozás jellegéből adódóan, ami nem következik a felhasznált végfokozatból.

Szerk.: legközelebb, ha a Gigabyte nem akar adni, vagy az Expert, szólj nekem, és adok tesztelni való Gigabyte csúcslapot. Feltéve ha a PH! célja még mindig az objektív és széles körű tájékoztatás. ;]

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#48) Oliverda válasza 04ahgy (#47) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, láthatóan az alaplapok gyártói ezt nagyon szívesen ki is használják, és a többi alkatrésszel már nem is nagyon foglalkoznak, pedig azok sem kevésbé fontosak, sőt...

A Gigabyte legalább már eljutott odáig, hogy lemásolták a DrMOS-t.

mod: Nem szívesen kérünk kölcsön, csak ha nagyon nincs más lehetőségünk. Amennyiben az adott gyártó valamiért kevésbé érdekelt abban, hogy a terméke le legyen tesztelve, plusz olyan cuccról van szó ami mondjuk komolyabban jó ha 10 embert érint itt, akkor nem megyünk tűzön-vízen át, csak azért hogy plusz egy alaplap legyen a tesztben. (Amely alaplaptesztek iránti érdeklődés amúgy is viszonylag alacsony.)

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#49) FireKeeper válasza 04ahgy (#45) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

állítottam a mintavételezésen, és nem 500Hz, hanem 1000Hz-ig...

szvsz nem sok különbség lenne az 500 és az 1000Hz között, ráadásul az 1000Hz amellett, hogy nem igazán hoz már érzékelhető előnyt, eléggé megterheli a vezérlőt.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#50) 04ahgy válasza FireKeeper (#49) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem azon van a hangsúly, hanem azon, hogy ez nem az AsRock által kitalált dolog, hanem régóta létező.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.