Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dluinet


Dluinet
nagyúr

add el, 5 éve még azt mondtam volna, hogy javítsad meg

most már elég idős, hogy másikat vegyél

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Ja, annyit kifelejtettem, hogy a szavazás vasárnap éjfélig tart.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#3) EczkE válasza HoaryFox (#2) üzenetére


EczkE
addikt

En szavaztam egy nem tudommal, remelem segitettem! :DDD

Asszem mindenféleképpen!

(#4) HoaryFox válasza EczkE (#3) üzenetére


HoaryFox
őstag

Persze, hogy segítettél, ez az opció magyarul "együtt érzek veled" :DDD

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#5) Lauda


Lauda
félisten

Erre igy nem lehet valaszolni. Mire hasznalod? Mi a bajod vele? Van eleg penz komolyabb autora? A szervizre stb....

(#6) kisninja


kisninja
őstag

írhatnál többet is a kocsiról, hány éves mi a baja milyen az állapota, de ha van mani vegyél egy újabbat. :R

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#7) HoaryFox válasza kisninja (#6) üzenetére


HoaryFox
őstag

Ja, igazából több blogbejegyzésem is az autóról szól, olvassátok el nyugodtan, talán a szavazáshoz elég a legfrissebbet elolvasni, abban benne van a jelenlegi összes nyűg.

Ezúton is sorry! :B

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#8) mustang08


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Javasolnék egy olyan opciót, hogy "Nehogy, inkább használd, amíg szét nem rohad alattad". Sajnos nekem is ezt a módszert kellett alkalmaznom különböző okok miatt, és teljesen meg voltam lepődve, hogy még mindig hogy tartja magát az autó. Pedig az előző gazdája is szemlátomást ezt az utat választotta. És ennek az élni akarásnak köszönhetően meg is szerettem az autót, úgyhogy műszaki előtt kapni fog egy nagy generált, hogy utána megint sokáig használhassam, kis ráfordítással.

(#9) ncc1701


ncc1701
veterán

250-ért veszel egy hasonló probléma-halmazt. De ha van 1 millád kocsira, akkor vegyél újat. :)

(#10) Stanlee


Stanlee
őstag

En sem adnam el addig, amig birja. Mindegyik autoval lesznek problemak, kiadasok. Ha jol emlekszem akkor nemreg amortizaltad le az egyik oldalat, na ha az nem lenne, talan azt mondanam, hogy add el, de iyg nem tudod normalis aron eladni, bukoval szallnal ki belole.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#11) HoaryFox válasza mustang08 (#8) üzenetére


HoaryFox
őstag

Az a helyzet, hogy műszaki előtt mindenféleképp meg kellene csináltatni a kasztnit, ha nem is fényeztetném újra, akkor is egy jó 80.000 Ft-ba kerülne a mutatvány, valamint a lengéscsillapítók sincsenek a toppon szóval legalább még 180-200ezer forintot rá kéne locsolni ahhoz, hogy át tudjam tolni a vizsgán ('17 májusában esedékes)
Amúgy nincs semmi gondom az autóval, hűséges társam már 8. hónapja, de nem tudom, meddig érdemes még rá költeni.

(#9) ncc1701: Most nem annyiért vennék autót, hanem dupla vagy semmit játszanék :)

(#10) Stanlee: Ez viszont sajnos így van, úgyhogy most patthelyzetben vagyok: mentsem, ami menthető vagy locsoljam még rá a pénzt, amíg ki nem purcan.

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#12) Earl_Muttley válasza HoaryFox (#11) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Szvsz tartsd meg, és szerintem nem lesz ennyi :) Vannak Astrák a családban, némelyik még a Tiednél is ramatyabb állapotban volt, és 100 körüli ráköltéssel nagyon üzembiztossá tették. :R

Most egy másik autó vételárára még rájönnek a névre írás költségei, stb, akkor az már belemehetne a mostaniba, aminek tudod azért a bajait. :)

[ Szerkesztve ]

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#13) 8th válasza HoaryFox (#11) üzenetére


8th
addikt

szóval legalább még 180-200ezer forintot rá kéne locsolni ahhoz, hogy át tudjam tolni a vizsgán ('17 májusában esedékes) Amúgy nincs semmi gondom az autóval, hűséges társam már 8. hónapja, de nem tudom, meddig érdemes még rá költeni.

Kevés autó van amit olcsóbb üzemben tartatni egy első generációs Astránál. Ez a németek régi swiftje. Én tuti megtartanám ennek legalább ismered már minden nyűgjét előre látod nagyjából mikor mit kell majd rá költeni. Ha most veszel valami fiatalabbat drágábbat mire az a nevedre kerül biztosítást kötsz folyadékokat vezérlést cseréltetsz kicseréltetsz rajta mindent amit feltétlen kell rámegy a gatyád is és még egy métert sem tettél meg vele. Arról nem is beszélve, hogy azon is előjöhet bármi amit a kedves eladó "elfelejtett" megemlíteni eladáskor.

Ezt meg kilakatoltatod és évekig nem kell hozzányúlni. Az F Astra futóműve legendásan tartós. Ha felújíttatod jó sokáig nem kell nyúlni ahhoz sem. Fogyó kopó dolgok gombokért vannak hozzá, piaci áruk már rég nincs szóval én biztos megtartanám és használnám amíg idézőjelben ki nem esik alólam.

[ Szerkesztve ]

(#14) mustang08 válasza HoaryFox (#11) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

"Ez viszont sajnos így van, úgyhogy most patthelyzetben vagyok: mentsem, ami menthető vagy locsoljam még rá a pénzt, amíg ki nem purcan."
Ebből a mondatodból én úgy érzem, hogy te már temeted az autót. Sőt már lehet, hogy a kedvencek közé is elmentettél néhány hahus találatot. :D
De szerintem várjál még vele, legalább még négy hónapot, hogy meglegyen kereken az egy év. :) Addig legalább tényleg át tudod gondolni, hogy mit is akarsz valójában. Azután, ha úgy érzed, hogy még mindig el tudod viselni a kocsit, akkor várjál őszig, és akkor add el olyan 100 környékén. Általában akkortájt kezd már hideg lenni a robogón, és kezdenek kocsi után nézelődni az emberek.
Pénzügyileg talán ez volna a leghelyesebb döntés.

(#15) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Én eladtam, odaadtam az Fes astrám. Kicsit sajnálom, nem rossz kis kocsi az. Azon kívül, hogy nekemjöttek, szakadt volt a gumi, és meg kellett csinálni a lötyi cseréket, nagy baj nem volt vele. Egydüli dolog, hogy marha alacsony, szar ki be szállni, de ügyeyen kell csinálni, akkor nem vészes.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#16) HoaryFox válasza mustang08 (#14) üzenetére


HoaryFox
őstag

Hát, még nincs egy sem, még csak nézelődés volt :D

Srácok, gyerünk, akkor győzzetek meg, lassan elgondolkodom, hogy lezárom a szavazást a fenébe aztán hadd szóljon a 60 (-néhány, ami már megdöglött :DDD ) ló és menjek a naplementébe 120-szal, ahogy a filmek végén szoktak :C

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#17) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Tegyél ra hengerenkenti injektort (c14se) es máris 82 loero.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#18) asci válasza HoaryFox (#16) üzenetére


asci
tag

Szerintem annyit költs rá jelenleg, amennyi az üzembiztos működéséhez szükséges és tartsd meg, amíg nem találtál minden szempontból megfelelő autót. Addig is gyűjtsd a pénzedet és folytasd a nézelődést.
Amint leszűkítetted a jelöltek számát, majd oszd meg és a közösség jól megmondja a véleményüket :) Gondolom a http://totalcar.hu/tanacsok/nepperuzo/ rovatnak szintén lelkes olvasója vagy, esetleg oda is írhatnál tanácsért.

Milyen elvárásaid vannak az új(abb) autóval kapcsolatban?

(#19) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Be kell számíttatni egy autókereskedésben valami jobb szekérbe, mielőtt lejár a műszaki. Én két hónap műszakival hagytam ott azt a szemetet, és vettem egy másik kocsit. (Közben a kereskedésben lejárt róla a műszaki, de így is rámelegítették valakire, nejem látta a forgalomban...)

Költeni erre is kellett, de ezt legalább nem éreztem ablakon kidobott pénznek.
Én így csináltam. ;)

Rip and tear

(#20) Shinjike87


Shinjike87
aktív tag

Nem lenne egy utolsó dolog az, hogy aki leszólta az F Astrát, és újat vett helyette, mire esett a választása. Sokat elárul ez azzal kapcsolatban, mihez viszonyítva "szemét". Nekünk van egy a családban, a váltószerkezet kezd beállni, időnként lakatos munka igényeltetik, más baja nincsen. Szeretjük, tartós és olcsó fenntartású autó.

[ Szerkesztve ]

(#21) Zolaash válasza Shinjike87 (#20) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Ha ez nekem szólt, akkor nyugodtan használd a "válasz" gombot, majd olvasd el még egyszer amit írtam, és próbáld meg értelmezni. ;)

Rip and tear

(#22) gondoni


gondoni
csendes tag

Az idén 19 éves F Astránkkal jómagam is hasonló cipőben jártam, én nem bántam meg, hogy maradt az autó alattunk. Áprilisban volt esedékes a műszaki, én ezekkel készültem: olaj- és szűrők cseréje, fékfelújítás. Ehhez képes a felkészítést végző szaki meglátása: fék még jó legalább egy évig, viszont a rohadásokkal bajban vagyunk, küszöbcsere, alján itt is ott is lukak, így nem megy át a műszakin.

Mondtam neki, hogy nem mindenáron akarom életben tartani a gépet, de ha ésszerű összegért javítható, akkor jöjjön, aminek jönnie kell, vigye a lakatoshoz.
Elszámoláskor lepődtem és könnyebbültem meg: olajcsere + műszaki + lakatolás: szumma 65e Ft! Persze a lakatolás nem esztétikai jellegű volt és fényezést sem tartalmazott, de simán 100-120 környékére terveztem a költségvetést.

A nyár eseménymentesen telt.

Télre megjöttek a mínuszok, ismét szembesültem vele, hogy a (kombi autóm) hátsó ajtó teleszkópjai gyengélkednek, mindig ránk csukódott pakolás közben. Beérett a csere gondolata: Bárdinál kemény 7000 Ft-ért vettem két új teleszkópot és 10 perc alatt kicseréltem magamnak.
Azóta minden egyes csomagtartó nyitáskor arra élvezek, hogy az új rugókkal az ajtót elég 30 centire kihúzni, onnan magától tárul fel a barlang! :DDD

6. éve van nálunk, akksit még nem cseréltem benne. A -10-15 fokokban minden indulásnál az forgott a fejemben, hogy kihez szaladhatok hirtelen töltőért vagy bikakábelért, ha most áll be az akksi. Jelentem, nem állt be, a mostani 0 fokok felett meg erőlködés nélkül indít, úgyhogy az új akksi ára egyelőre marad a pénztárcánkban.

Gyenge pillanataidban ismételgesd magadban: a FAstra OLCSÓ autó, a FAstra HÁLÁS autó! :)

(#23) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

a montazson látható, hogyan adta nekem anyám, 3 hónapra ra mit tettem vele, es most hogyan halad a teljes restaurálás. Az idén darabokra szedjük, osszerakjuk, kap egy új motort es lepapirozom szépen.

2011-2015

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#24) Snowy_owl válasza alkatraz3000 (#23) üzenetére


Snowy_owl
őstag

:Y Ezigen. A legutolsó állapotról nincs nagyobb kép?

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#25) alkatraz3000 válasza Snowy_owl (#24) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

[L:/dl/upc/2016-01/29/288439_ykoinidshrtdmj5l_image_3.jpg](IMG:/dl/upc/2016-01/29/288439_ykoinidshrtdmj5l_image_3.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#26) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

A kis gti polo az asszonyé :D

[ Szerkesztve ]

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#27) Luck Dragon

Szavaztam, innentől rajtad múlik :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#28) Snowy_owl válasza alkatraz3000 (#26) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Azért egy ilyen restaurálásba bele kell feccölni pár munkaórát. De marhára tetszik. Ezért is szeretem a használt dolgokat nem feltétlen kidobni, hanem megcsinálni, ha lehet. Az újat csak megveszed, megcsinálják neked, és lehet nem jössz ki olcsóbban, de ha te újítasz fel valamit, abba megvan az az öröm is amit a munkával töltesz, és akár még jobban is a saját képedre tudod formálni.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#29) alkatraz3000 válasza Snowy_owl (#28) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Bele persze, de nem bonyolult, es társaságban rohadt jo program.

A legtöbb dolgot meg a parkolóban szoktuk csinálni :)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#30) HoaryFox


HoaryFox
őstag

No, a szavazást eredményesen lezárom, a következő eredménnyel:

A nép akarata szent számomra, szóval marad az Astra és szebb lesz, mint újkorában :C

Mindenkinek köszönöm a segítségét! :)

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#31) Dluinet válasza HoaryFox (#30) üzenetére


Dluinet
nagyúr

De hát 47% azt ,mondta hogy add el

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#32) HoaryFox válasza Dluinet (#31) üzenetére


HoaryFox
őstag

A fenébe... már teszem is fel hahu-ra :O

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.